NOTA HOORZITTING PLAN WEST EN PLAN BONEDIJKE Bestemmingsplan binnenterreinen kom O.-Souburg KERKDIENSTEN LEZERS SCHRIJVEN RECEPTEN: MACARONI Don Kozakken- koor boeide publiek in volle St.-Jacobskerk DIVERSEN LOOPBRUG KEERSLUISBRUG Middelburg HOOG WATER VLISSINGEN CULTURELE AGENDA BLOEMBOLLEN EN ROZEN Welke dokter is thuis? Pakket 1: 100 Gladiolen bjiTil 50 Hollandse htsat eSJ. 50 er Hai dU- -.O uuóbmu 50 AeidamheraLfa. Totaal 354 bioem- Op 23 oktober 1970 is door het college van burgemeester en wethouders der gemeente Vlissingen een hoorzitting ge houden met de inwoners van de plannen „West" en „Bone- dyke". Hierbij waren, naast enkele raadsleden, plm. 35 inwo ners aanwezig. Op deze hearing zyn tal van zaken behandeld, waarvan wij hieronder een overzicht geven. Naar aanleiding: van de opmer king tot de vraag, of het moeilijk is Boned ijkestraat niet voldoende is, werd van het college meegedeeld, dat het college met dé commissaris dat in 1971 een nieuwe verlichting zal worden aangebracht. Met betrek king, dat de straatverlichting in de in de Nicolaas Beetslaan, Bilderdijk- laan en Vondellaan parkeerhavens aan te leggen, omdat deze straten erg smal zijn, wordt meegedeeld, val» politie van mening te zijn, dat d« behoefte aan parkeerhavens ter plaatse niet urgent is, aangezien de gewoonlijk aldaar geparkeerde voer tuigen geen ernstige hinder voor het betrekkelijk geringe rijverkeer op leveren. Bovendien beschikken diverse be woners over een eigen garage. Aan wijzing van de Troelstraweg als voorramgsweg, zoals door één der aanwezigen bepleit, zou volgens de commissaris van politie de ter plaat se geldende problemen niet oplos sen. Een bewoner van d e Tobago- laan was van mening, dat het voor de bewoners van deze straat moeilijk is hun auto's uit de bij de woningen gelegen garages te rijden. Voorts bracht hij onder de aandacht, dat de deuren van de garages in de Toba- golaan door voetballende jeud mis bruikt worden. Met betrekking tot de eerste opmerking deelt b. en w. mee, dat het gebleken is dat het ki en uitrijden van garages voor de bewoners van de Tobagolaan pas dan moeilijk is, indien tegenover de garages auto's worden geparkeerd. In het ongunstigste geval blijft dan een ruimte om te manoeuvreren over van 4 meter. Een oplossing van dit probleem zou gevonden kunnen worden door het instellen van een verkeerverbod voor de zijde van de rijbaan tegenover de garages, doch door deze maatregel zouden echter weer de belangen worden geschaad van de bewoners, die niet over een garage beschikken. groeit. In dit verband deelt het col lege mede, dat de politie regelmatig controle uitoefent op overgroeiend groen van particuliere tuinen; de mogelijkheid eigenaren de verplich ting tot snoeien op te leggen Is evenwel slechts aanwezig in die ge vallen, waarin beplantihg nabij kruisingen of bochten van wegen werkelijk het vrije uitzicht belem mert. Gevraagd werd voorts nog, of ter plaatse waar éénrichtingsver keer is voor fietsers in beide richtingen open te stellen. Hierop delen b. en w. mee, dat de Hogeweg iin de toekomst door het aanleggen vau parkeerhavens voor alle verkeer, in beide richtingen be rijdbaar zal zijn. Tenslotte werd nog gewezen op een onlangs plaatsge vonden ongeval in de Vredehof laan, waarbij een motorrijder op een stil staande vrachtauto is gereden. Men was van mening, dat deze vrachtau to daar zeer gevaarlijk stond en vroeg of er iets gedaan kon worden aan het parkeren van dergelijke voertuigen. Het is niet mogelijk, een verbodsbepaling te maken, die erin voorziet, dat vrachtauto's niet meer worden geparkeerd op de openbare weg. De enige mogelijkheid is over leg te plegen met de bestuurder, hetgeen regelmatig gebeurt. Het col lege kan hieraan nog toevoegen, dat in de laatstvastgestelde herziening van de Algemene Politieverordening een verbodsbepaling is opgenomen inzake het parkeren van caravans op de openbare weg. Met betrekking tot de in aan bouw zijnde bejaardenflats van „Ter Re ede" werden verscheidene vragen gesteld. Zo wilde één der aanwezi gen weten, of iets bekend is over de indeling van de nieuwe bejaarden flats. Op deze vraag is door b. en w. geantwoord, dat de appartementen in deze flat ruimer zullen zijn dan die in de huidige bejaardenflats van „Ter Reede". De vraag of in de nieuwe bejaardeflats ten behoeve van de bewoners een wastafel met warm en koud water aanwezig zal zijn, werd bevestigend geantwoord. Naar aanleiding van de vraag van een gegadigde voor bouwgrond dn als de grond bouwrijp is gemaakt. Hieraan is toegevoegd dat de ge meente bij het aantrekken van in dustrie evenwel ook voor huisves ting moet zorgen voor de in dit industrie werkzame mensen, zodat bepaalde belangen zullen moeten worden afgewogen. Vervolgens wer den enkele vragen gesteld over de bestemming van de grong, gelegen tussen de W. Klooslaan en de Van Woelderenlaan, waarop van gemeen tezijde werd geantwoord, dat hier voor nog geen vastomlijnde plannen bestaan. Een andere aanwezige bracht onder de aandacht, dat hem vroeger was medegedeeld, dat er ter plaatse geen bebouwing zou komen. Hierbij wil het college aantekenen, dat wanneer voor het onderhavige gebied de vaststelling van een be stemmingsplan wordt overwogen, een ieder op grond van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vooraf de gelegenheid verkrijgt, bezwaren te gen het ontwerp van dit plan in te dienen. Het college stelt de raad voor deze aangelegenheid in de nota aan het college nader aan de orde te stellen. Hierna werd nog geïnfor meerd of er tegenover de Sabalaan hoogbouw zal komen. Dit is niet het geval: ter plaatse is een schoolge bouw van twee verdiepingen ge dacht. noemd wordt. Dit zou nog al eens moeilijkheden opleveren i.v.m. postbestellingen. Zij deed de sugge stie, dit gedeelte de „Verlengde Bo nedijkestraat" te noemen. Met deze suggestie kan de ge meente zich wel verenigen. Wel lijkt het het college wenselijk de zelfde nummering aan te houden, dit teneinde enerzijds kosten te bespa ren en anderzijds verwarring met de nummering van de panden in de Bonedijkestraat voorkomen. Bin nenkort zal het college de raad om trent deze straatnaamwijziging een voorstel doen. Volgens dezelfde vraagstelster waren de parkeerha vens in het „verlengde" stuk Bond- dijkestraat een modderpoel; zij had graag gezien dat de groenstroken voor de woningen opnieuw werden ingezaaid. Dit is inmiddels geschied; tevens zijn de stroken op enkele plaatsen in profiel aangepast. Ten slotte werd gevraagd of iets gedaan kan worden aan de strook onkruid van plm. 30 cm. op de Vredehoflaan tussen de Vrijdomweg en de Von dellaan. De trottoirs aldaar zullen met inbegrip van bedoelde groen- strookjes worden her bestraat. In de eerstvolgende raadsvergadering der gemeente Vlissingen zal deze nota aan de orde komen. Aangezien situaties als deze zich plan „West", wanneer bet mogelijk i 1 i J «tnl mi o I -r-J nin* c+« 1 Ir t Dluvn J 4 a ook op diverse andere plaatsen in de gemeente voordoen en het volgens het college met enige ervaring in het manoeuvreren met een auto mo gelijk moet ziijn in en uit de garages te rijden, zijn b. en w. met de commissaris van politie van me ning, dat een dergelijke maatregel niet ingesteld dient te worden. De klacht omtrent het_ voetballen tegen de garagedeuren is inmiddels ter kennis gebracht van het personeel van de afdeling surveillance van de politie. Onder de aandacht van het college werd voorts gebracht, dat het gaande per fiets vanuit de Willem Klooslaan richting Paauwen- burg lang kan duren voordat men de Koudekerkseweg over kan ste ken. Gevraagd werd of het mogelijk zou zijn een loopbrug te slaan over de achter de W. Klooslaan gelegen tankgracht. zal zijn aldaar een stuk grond te claimen of te kopen, is door b. en w. geantwoord, dat dit het geval zal zijn Gevraagd werd wat er met de bunkers in de weilanden achter het. ULGscholencomplex zal gebeuren. Het college vain b. en w. deelt mede dat deze bunkers zullen verdwijnen zodra ter plaatse woonwijken gerea liseerd worden. Dat de veegauto van de reinigingsdienst niet zo dikwijls meer verschijnt is te wijten aan personeelsgebrek en aan bet feit dat geparkeerde auto's veelvuldig een obstakel vormen. Op de prioriteiten lijst behorende bij de begroting voor dit jaar is evenwel een kleiner type veegauto opgenomen, dat meer is aangepast aan de huidige eisen. Door een aanwezige werd nog de suggestie gedaan, van te voren be kendheid te geven aan de door de veegauto af te leggen route, zodat de bewoners daarmede rekening kunnen houden bij het parkeren van hun auto. Het college is echter van mening dat deze spreker de bereid heid tot het verlenen van medewer king van de bewoners overschat. Een andere aanwezige bracht nog ander de aandacht, dat het voor velen niet duidelijk is dat het laat ste gedeelte van de Bonedijkestraat (het gedeelte tussen de President Rooseveltlaan en de Koudekerks^ weg) eveneens Bonedijkestraat ge- Na hierover advies te hebben in gewonnen bij de directeur van ge meentewerken en de commissaris van politie moeten b. en w. meedelen, dat een dergelijke brug met toelei- dende paden relatief duur is ten opzichte van het vermoedelijk ge ringe gebruik dat van deze brug zal worden gemaakt. Op spitsuren kan het inderdaad voorkomen dat men enige tijd moet wachten. De meest eenvoudige oplossing voor degene,; die dit ontziet ds om voor het kruis-' punt van de (brom)fiets te stappen en gebruik te maken van het ten westen van de kruising Koudekerk seweg - Vredehoflaan gelegen trot toir. Overigens zal in de nabije toe komst door de aanleg van de Kou dekerkseweg in deze situatie verbe tering worden gebracht Geïnfor meerd werd of de achteruitgang bij de Kenau Basselaanstraat blijft be staan in verband met de boulevard- plannen. Door de voorzitter van het college werd hierop geantwoord, dat dit in derdaad het geval is, doch dat de oprit ter plaatse moet verdwijnen. Zoals wellicht bekend, komt er een nieuwe oprit over de te dempen Spuikom bij. Dezelfde vraagsteller had graag gezien, dat op de Boule vard zomers éénrichtingsverkeer ingesteld zou worden en dat vanaf hotel Britannia tot aan het Nollebos aan de zijde van de bebouwing een parkeerverbod van kracht werd. De commissaris van politie merkte in dit verband op, dat slechts een parkeerverbod mag wor den ingesteld ten behoeve van de vrijheid en de veiligheid van ht verkeer, en niet ter tegemoetkoming aan de wensen van de bewoners. Met betrekking tot het éénrichtings verkeer is het college van mening, dat ddt niet voor de gehele Boule vard ingesteld kan worden, maar dat er indien de boulevardplan nen doorgang vinden in de toe komst twee verschillende wegen zullen zijn, waarop het wellicht wel mogelijk is éénrichtingsverkeer in te stellen. Door de burgemeester werd bevestigend geantwoord op de vraag, of op de kruising President Rooseveltlaan - Koudekerkseweg verkeerslichten zullen komen. Met getrekking tot de verkeerssi tuatie nabij de Keersluisbrug werd wr door de burgemeester op gewe zen, dat in de toekomst de nieuwe brug over het kanaal de Keersluis brug zal ontlasten. Opgemerkt werd dat de beplanting van vele particu liere tuinen het uitzicht op hoeken en straten belemmert, omdat deze over een groot deel van het trottoir I Ingaande 26 februari 1971 zal bij de gemeente Vlissingen (afdeling Algemene Zaken, bureau Ruimtelij ke Ordening) ter inzage liggen het ontwerp van het „Bestemmingsplan binnenterreinen kom Oost-Souburg". Dit plan heeft een voornamelijk Conserverend karakter": het hand haaft het open karakter van de bin nenterreinen, die zo kenmerkend zijn voor de kom van Souburg. Hiermede wordt beoogt dat: a. onge wenste bebouwing op de binnenter reinen wordt voorkomen, en b. de nodige ruimte beschikbaar kan wor den gehouden bij de ontwikkeling van een bestemmingsplan voor de bebouwde kom. De binnenterreinen hebben dn hoofdzaak de bestemming „tuin" ge kregen. Op deze gronden mogen uitsluitend erfsche idingen warden gebouwd. Burgemeester en wethou ders zijn bevoegd - na de daartoe voorgeschreven procedure - het plan voor de gronden met de bestemming „tuin" te wijzigen ten behoeve van groenvoorzieningen, met dien ver stande dat deze gronden dan uitslui tend gebruikt mogen wonden voor plantsoenen, beplantingen, wandel paden en kinderspeelplaatsen, ter wijl het tevens mogeijk is daarbij ten behoeve van dat gebruik gebou wen van voorgeschreven ('beperkte) omvang op te richten. Op de gronden met bestemming „openbare en bijzondere doeleinden" mogen uitsluitend gebouwen worden opgericht voor gebruik ten dienste van het openbaar bestuur, dienst verlening van overheidswege, vere nigingsleven, de godsdienstuitoefe ning en de volksgezondheid. De gronden met bestemming „be drijven" mogen uitsluitend worden gebruikt voor de vestiging van be drijven met uitzondering van detail handels- en horecabedrijven. De aangegeven, bestemmingen zijn in feite aan de bestaande toestand ont leend. De gronden met bestemming „au toboxen en bergplaatsen" mogen uitsluitend worden gebruikt voor berging van vervoermiddelen in au- toboxen en bergplaatsen. Ook hier zijn de aangegeven bestemmingen in hoofdzaak aan de bestaande toestand ontleend. Slechts op één plaats is de mogelijkheid van uitbreiding aange geven: achter het verenigingsge bouw „De Zwaan". Ten aanzien van het gebruik van gebouwen en onbebouwde gronden zijn bepaalde voorwaarden gesteld. Zo mogen b.v. autoboxen en/of bergplaatsen niiet worden gebruikt als winkel, toonkiamer, pakhuis of bewaarplaats, werkruimte voor be roepsmatige uitoefening van enig val, puin, zand, grind, vervoermid delen of onderdelen daarvan, stand plaats voor kampeerwagens, tent huisjes, enz. Het ontwerp van het plan bevat een overgangsbepaling blijkens wel ke de gronden en gebouwen die bij het van kracht worden van het plan voor andere doeleinden in gebruik zijn dan waarvoor zij blijkens de bestemming ingevolge het plan mo gen worden gebruikt, voor die doel einden in gebruik mogen blijven. Het plan zal ter inzage liggen tot 26 maart 1971. bedrijf, of als seozoenwoongelegen- heid. De onbebouwde gronden mo gen oja. niet worden aangewend als opslagplaats voor kisten, vaten, af- Op 17 maant vindt in Domburg een stoeekvergadering plaats van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Aagtekerke, Domburg en St.-Laurens. Spreker op deze avond zal zajn ds. Uirterschot met als on derwerp .Problemen rond vrijheid en gezag". De jongsdub van de CJV uit WestkapeUe heeft dn het hervormde verenigingsgebouw de jaarlijkse feestavond gehouden. Het program ma was zeer afwisselend. Er werden drie toneelstukjes opgevoerd en tus sen de stukjes door was er gelegen heid voor zang en spel. Afgelopen week was er nog meer feest in WestkapeHe. De heer en mevrouw van Rooien-Louwerse vierden hun 45-jarig huwelijksfeest. Op 10 maant begint een actie ten bate van het Boslandkdmd in Surina me. Deze actie wordt georganiseerd door de Hervormde Vrouwengroepen dn ons land, die haar 25-jarig be staan viert. In het kader van deze actie houden de hervormde vrou wengroepen afdeling Vlissingen een bijeenkomst waar de zendeling, de heer Dóelimgen komt spreken over Suriname en daarbij dia's zal verto nen. In aansluiting hierop wordt door de groep op 24 maart a_s. een bingo-abond voor de leden georgani seerd, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de actie voor het Surinaamse boslandkind. Deze actie is vooral gericht op het onderwijs in Suriname. De dames zorgen zelf voor de te winnen prijsjes. Het ge heel wordt gehouden in de boven zaal van 't Anker en de avonden beginnen om half acht. Vorige week hield de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Gloeiend van enthousiasme heeft de leider van het Don Kozakken- koof Serge Jaroff steeds de hoge taak opgevat, om het volk, de luiste raar in meerdere landen, met fraaie gezangen een plezierige avond te bezorgen. De leden, stuk voor stuk solisten, hebben hun land, het Rus land van vóór 1917, hierin verheer lijkt. In de gearrangeerde werken werd vertolkt de nationale gemeenschap en folklore, die met fierheid en noblesse maandagavond in een over volle St.-Jacobskerk ten gehore werd gebracht. Het koor bereikte in alle opzichten veel schoons. De pia nissimo's waren amper hoorbaar, dat Is al reeds een beheersing van het volume, om opeens met een machtig crescendo tot dubbel forto te gaan, dat onze trommelvliezen deed trillen. Opmerkelijk, dat de vele dissonanten met groot gemak wer den overwonnen. We hadden grote bewondering voor de tenoren, die van de borst-stem overgingen naar de kopstem met een helderheid, die zeker de muzikale hoorder versteld deed staan. Onder de baszangers was een koorlid, die met zijn zwaar geluid een diepte bereikte, dat zo ongeveer een geluidssterkte had van zestien trillingen per seconde. Er was aan het slot van dit concert voor de uitvoerders een ovationeel applaus, waarop het koor met enige toegiften dankzegde. Zeer beschei den, maar welgemeend dankte de leider in het Nederlands voor het grote eerbetoon aan zijn zangers ge bracht. Als men dan zo'n machtig koor heeft beluisterd, komen er on getwijfeld uitspraken en gedachten over deze prestaties. Heeft deze zang bekoord en was men bevredigd met deze wijze van uitvoering, is een vraag, die o.i. elke bezoeker zichzelf zal hebben gesteld. We wil len eerlijk zeggen, we waren wel tevreden, maar niet voldaan. CeLa. Anemonen St. Brigld 50 enkele Anemonen %e Ce: V..: 3 verschillende Dahlia's en voor kamerkuttuur I Amaryii bollen voor slechts tl. 17,9u Pakket 2: 10 grootbloemige Struikrozen in 10 soorten, A-kwaliteit tl. i7,so Pakket 3: 10 bloeiende Sierheesters in 10 soorten II. 17,90 Levering: franko huis incl. B.T.W. Voor rembourszciidinq buiekuni de pusi 'l, P. BAKKER - BEEKLAAN - HILLEGOM code 8 - Tel. 02520-17341 Vlissingen. Zaterdag 27 februari 1971. Zevende Dags-Adventisten. uoopsg;-./.inde Kerk Vrijdomweg, Van 9.15 tot 10.15 uur ds. A. E. Oingj. n, daarna Bijbelstudie. Zon dag 28 februari 1971. Hervormd us.'nsen. >t.-Jacobskerk 10.30 uur ds. P. Bons. Manado, 17 uur ds. W. van Gorsel, Oude Tonge. Johanmes- kerk 9.30 uur. Ds. J. H. Dorgelo. ouourg, 19 uur ds. Y. v. d. Schoot, Emmanuelkerk 9.15 uur ds. Y. v.d. Schoot. Walk-Lnn 19 uur Kapitein W. Brooymans. Ter Reede 19 uur ds. J. W. Maris. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten 10.45 uur ds, J. C. van den Berg. Doopsgezinde gemeente 10 uur ds. Den Herder. Geref. Petruskerk Paul K ruger straat 9.30 uur ds. H. Groeneveld, 17 uur ds. J. W. Genuït, Huishoud school Paauwenburg 10 uur ds. J. W. Genuit, 17 uur ds. H. Groeneveld Chr. Geref. Kerk Kasteelstraat 9.30 en 17 uur ds. J. W. Maris 20 uur dienst voor belangstellenden. Her vormd Koudekerke 10 uur ds. M. J. de Jong. 19 uur geen dienst, Kris ten Zuid Molukse Kerk Oost-Sou burg 11.30 uur oud L. Latuheru, Koudekerke 11.30 uur ds. P. Fader. Geref. Kerk te Breskens 9.30 uur ds. Musch 19 uur Dienst in de Vrije Gemeente. 1971. Zevende Dags-Adventisten Middelburg. Zaterdag 27 februari 1971. Zevende Dags-Adventisten. Doopsgezinde kerk Lange Noord- straat van 1011 uur. Bijbelstudie van 1112 uur bediening des woords ds. A. E. Dingjan.Zondag 28 februari 1971. Geref. Kerken. Oost- kerk 9 uur ds. P. van Til, Hofplein- kerk 9.30 uur ds. Th. de Kok, Melis- kerke, 2.30 uur ds. J. de Boer, 17 uur, ds. C. van der Zanden, Getuige- niskerk 9.30 uur ds. C. van der Zanden, 17 uur ds. Th. de Kok, Zuiderbaken 10.15 uur ds. J. de Boer, 17 uur ds. Van Til. R.-K. Kerk Parochiekerk H. Pe trus en Paulus: zaterdag 19 uur zondag 10.30 en 19 uur. Ontmoe- tingskerk 8.30 uur. Zuiderbaken 10.30 uur. Domburg 10 uur. Her vormd Middelburg. Nieuwe Kerk 10 uur ds. Brumelkamp, 19 uur da. Ytama. Koorkerk 10 uur ds. Van Santen, 19 uur dr. Bakker, Jeugd dienst, Oostkerk 10.15 uur ds. Rin- kema, 19 uur ds. Van Santen, Ont- moetingskerk 10 uur ds. Ytsma, Zuiderbaken 9.00 uur. Ds. van Emb- den 10.15 uur ds. van Embden. Herv. Geref. Dienst Engelse kerk 10 uur geen dienst, Lutherse Kerk 10 uur ds. Nierop, Waalse Gemeente 10.30 uur ds. Le Gras. (BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDACTIE) GEEN NIEUWE V EN D IN DE VLISSINGSE BINNENSTAD Wat te verwachten was is ge beurd. Het warenhuis V en D heeft haar optie op de grond bij het Spuiplein laten verlopen. Het ver baast mij dan ook dat dit bericht bij mijn collega-middenstanders nog zo onverwacht hard is aangekomen. Men moet het toch niet al te vreemd vinden dat een goed georiënteerd bedrijf er onder de huidige omstan digheden weinig aantrekkelijks in ziet om zich in de Vlissingee bin nenstad te vestigen. De verontwaardiging van de huidi ge Spui-plein middenstanders kan ik wel begrijpen. Vooral als men mij vertelt dat van gemeentewege tij dens de vestigingsbesprekingen sterk gesuggereerd werd, hoe veel- belovens in de toekomst dit centrum wel zou kunnen worden met de te verwachten V en D. Het commen taar van de heer Filaus in de Vlis- singer van vorige week is op dit punt enigszins misleidend. Dit hele commentaar komt naar mijn mening toch wel mank aan de lezer over. Zo zelfs dat men zich afvraagt of de verslaggeving wel goed uit de verf is gekomen. Het lijkt me te bekrom pen voor een man die we toch als een deskundige moeten kunnen be schouwen. Zijn uitspraak dat een zakenman altijd van de realiteit moet uit gaan, krijgt een politiek luchtje als men hoort dat een Colle ga-wethouder van de heer Filius juist deze „verwachtingen" erg be nadrukte toen hij de grond nog aan de huidige bewoners moest verko pen. Hieruit zou men de conclusie kunnen trekken, dat men reëel ge zien niet te veel vertrouwen in het huidige gemeentebeleid kan hebben. Ook vindt de heer Filius het een groot woord als men stelt dat het een nieuwe klap is voor het winkel centrum in de binnenstad, dit ge tuigd niet van een juiste zienswijze in de bestaande situatie. Als ik in het kort de huidige toe stand overzie kom ik tot de volgen de conclusie: De Lange Zelke en het Spuiplein is een ontwikkelingsplan van de gemeente om Vlissingen als winkelcentrum meer ruimte en kracht te geven. Nog vóór ddt pro ject werd verwezenlijkt, creëerde men op heit industrie-terrein en tweede winkelcentrum. Hiermede werd de ontwikkeling in de binnen stad onnodig afgeremd. Een onge lukkige beleidsmanoeuvre die de middenstand in de binnenstad onnó dig schade berokkende. De vestiging van een V en D in de binnenstad nu was immers het goede antwoord ge weest op de concurrentie van het winkelcentrum buiten de stad. Deze vestiging had het ontwrichte even wicht weer volledig kunnen herstel len. En hoe denkt de heer Filius over de financiële belangen van de ge meente. Zou de gemeente er ook niet mee gebaat zijn als deze V en D vestiging in de binnenstad zou zijn doorgegaan. De grote financie- rings-maatschappijen die er nu niets voor voelen om in Vlissingen nog geld te investeren, zouden opnieuw geïnteresseerd kunnen raken. Een ontwikkeling die de gemeente wel zeer welkom zou zijn. Want wat heeft men aan braak liggende gron den als er niemand op kan of wil bouwen. Met deze vragen (er zijn er nog veel meer) rekening houdende, moet ik concluderen dat het niet doorgaan van de nieuwe V en D beslist een grote tegenslag genoemd mag wor den. S. DINGEMANS VLISSINGEN Dieren afdeling Zeeland-Zuid haar jaarvergadering. Net als ieder jaar waren er weer vele enthousiaste mensen aanwezig in 't Anker te Vlissingen. Een groot aantal vragen en opmerkingen vanuit de vergade ring aan het bestuur gericht gaf blijk dot de leden erg met het wel en wee van hun afdeling op de hoogte wensten te zijn. Zoals ook in de voorgaande jaren was het hoogte punt van de vergadering het gebrek aan een goed asiel, waar men in de vakantie ook zijn huisdieren kwijt kan opdat men met (zoals veel ge beurt) het dier onderweg uit de auto zet. In één opzicht zit er nu schot in deze kwestie. De bouwplan nen voor een streekasiel op Walche ren zijn bijna in kannen en kruiken. Aan het slot van de avond werd een kleurenfilm vertoond over het leven van de ooievaars. Al met al was het een zeer geslaagde vergadering. In het kader van de door de Radffeisen-organisatoe gehouden In ternationale Jeugdprijsvraag 1970 „Start voor de reis in de ruimte" is een derde prijs toegekend aam Jan Roose uit Vlissingen. Deze derde prijs bestaat uit een stereogram (een prachtig boekwerk met dia's, een diaviewer, een grammofoonplaat en een maamdkaart). De prijsvraag be stond uit het beantwoorden van 5 vragen op het gebied van de ruimte vaart en het maken van een opstel met als onderwerp „Wat wil de mens in de ruimte". Door de Centra le Raiffeisenbank werd een enorm aantal oplossingen ontvangen. Na een voorselectie bleek dat 3500 deel nemers de 5 vragen goed hadden beantwoord. Na een tweede selectie werden 200 opstellen in handen ge geven van de jury, onder voorzitter schap van de oud-mimtevaartpre- sentator Henk Terlingen. De gereformeerde predikant te Koudekerke viert deze week zijn 25-jarig ambtsjubileum. A.s. zater dag wordt in hotel Walcheren een receptie gehouden. Het instituut voor Plantenziekte- kundig onderzoek te Wagen in gen, het Instituut voor Gezondheidstech niek TNO te Delft en de Gezond heidsdienst voor Zeeland gaan on dermeer rond het Sloegebied een aantal metingen verrichten. Het gaat in de eerste plaats om zwaveldioxy- de en het roetgehalte op 14 meet- plaatsen, aangevuld met enkele neerslaganalyses, steeds gedurende 24 uur. Om diegenen gerust te stel len. Hoecnst-Vlissingen die men een van de luchtvervuilers noemt, ver richt omvangrijke metingen. De Algemene Woningbouw Vere niging te Middelburg houdt op 5 maart in „De Gouden Poorte" in de Wagenaarstraat een ledenvergade ring. Ondermeer komt de intrekking nog niet koninklijk goedgekeurde wijziging statuten aan de orde ;x>C Van zaterdag 27 februari 1971 van 0.00 tot en met 24 uur dokter Bom, Badhuisstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-2233, zondag 28 februari 1971 van 0.00 tot en met 24 uur dokter Cramer, Singel 210 Vlissingen, tel. 01184-3619. Apotheek. Vanaf vrijdag 26 februari 18 uur tot en met vrij dag 5 maart 8.30 uur D.H. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, Vlissingen, tel. 01184-2730. Overige apotheken 5-daagse werkweek. Verloskundige: mej. Stolk, Bloe- menlaan 45, Vlissingen, teL 01184- 3838. Dierenarts: 27 en 28 februari dok ter E.P. Oldekamp, Meliskerke, tel. 01186-287. Tandarts: zaterdag 27 februari van 9-10 uur en zondag 28 februari van 11-12 uur dokter T.J. Smit, Londen- se Kade 29, Middelburg, teL 01180- 2738. Wijkverpleegster Oranje-Groene Kruis: zuster De Klerk, Hogewtg Vlissingen, tel. 01184-2040. Huisartsen Souburg, Amemuiden en Nieuw land: 27 en 28 februari van 0.00 tot en met 24 uur dokter M.L. v.d. Moer, Stationsplein 1, Ar- nemuiden, tel. 01182-308. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Vlissingen en Souburg: 27 en 28 februari zuster Radstake, Sot- tegemstraat 28, Vlissingen, tel. 01184-2286. Wijkverpleegster „Het Oranje- Groene Kruis" te Souburg en Rit- them 27 en 28 februari mevr. N. Filius-West erbeke, Middenhofsingel 29, tel. 01183-1668. Zaterdag 27 februari van 0.00 tot en met 24 uur Schram, Oostersdhel- destraat 2, tel. 01180-4664, zondag 28 februari van 0.00 tot en met 24 uur dokter De la Hayze, Seisdam 22, tel. 01180-4305. Apotheek. Van vrijdag 26 februari 18 uur tot en met vrijdag 5 maart v.m. 8.30 uur W. K. Hummelen, Markt 69. De overige apotheken 5- daagse werkweek. Donderdag 25 februari. 1.45 14.11, vrijdag 26 2.26—14.52, zater dag 27 3.06—15.32, zondag 28 3.43— 16.09, maandag 1 maart 4.1016.31, dinsdag 2 maart 5.0117.29, woens dag 3 5.46—18.21. Vrijdag 26 februari, 20 uur Schouwburg Middelburg Filmliga. Zaterdag 27 februari 20 uur Britan nia, Vlissingen, speelt De Noorder Compagnie „Van Muizen en Men sen". Vrijdag 5 maart, 20 uur Bri tannia Vlissingen, Concert door het Amsterdams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Anton Kersjes. Kon. Vlaamse Opera te Antwerpen. Vrijdag 26 fe bruari 20 uur Mefistofeles. Zaterdag 27 februari 19.30 uur Tannhauser. Zondag 28 februari 14.30 uur Mefis tofeles, 20 uur Frederika. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 20 uur Rigoletto. Zondag 28 februari 14.30 uur Manon Lescaut, 20 uur Rigoletto. MACARONI MET LAMSVLEES EN SPRUITJES (éènpa nagerecht) Voor 4 personen: 500 gram macaroni - 500 gr lams bout of -lappen - 100 gr mager rookspek - 3 eetlepels bloem - peper - zout - kruidnagelpoeder - 2 flinke uien - 1 %pond spruitjes - plm. 1% ltr. bouillon - laurierblad - theele peltje kummel - theelepel rozema rijn - 10 gr boter of margarine. Snijd het lamsvlees en het rookspek aan dobbelsteentjes en wentel de stukjes door het meel, dat is ver- mengs met wat zout, peper en kruidnagelpoeder. Bak de dobbelste nen mooi diep bruin in de boter en laat op het laatst de gehalveerde uienringen - meefruiten. Giet een flinke bodem bouillon (gemaakt van blokjes) erby en laat het vlees een half uur stoven in gesloten pan. Voeg dan de schoongemaakte spruit jes toe, samen met het laurierbald, de kummel en rozemarijn en laat alles nog een kwartier stoven (even tueel bouillon toevoegen). Giet daar na de rest van de bouillon erbij en laat hierin de macaroni zo lang zchtjes meekoken als op het pak staat aangegeven. (Dit is uiteraard verschillend voor snelkokende en „gewone" macaroni). Controleer de hoeveelheid vocht, zodat het gerecht niet droogkookt of aanbrandt, maar zorg dat alle bouillon is opgenomen tegen het einde van de kooktijd. Schep alles goed door elkaar en dien het gerecht meteen op. (U kunt dit éénpansgereeht natuurlijk ook in een vuurvaste schotel in de oven klaarmaken).

Scheldebode | 1971 | | pagina 3