Seizoen-topper kniekousen voor onder midi en broekpakken Damesbeenbedekking voorjaar en zomer Zeeuwse Ambulancedienst voor Vlissingen en Middelburg ±1 de scheldebode Scheldebode-kringetje Vlissingen krijgt 'n vestzaktheater de zuidwester combinatie iPfcltl'imrl INITIATIEF ZEEUWSE KOMEDIE Gemeente Vlissingen Hulp bij invullen formulier volkstelling gashaarden I huis aan huis-blad Nieuwe kleur gasfornuizen warmtecentrum Assistente Zeeuwse Komedie Opening de scheldebode DONDERDAG 25 FEBRUARI 1971 22e JAARGANG no. 8 - N.V. UITGEVERSMAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA Wie had gedacht, dat het been in het nieuwe modebeeld aan be tekenis zou inboeten, komt bedro gen uit. Fabrikanten van panty nylons, kousen en kniekousen zien nog steeds „been" in het be dekte been. De lange rok heeft de aandacht van de knie afgeleid, maar dat verhindert niet, dat het been een „eye-catcher" blijft. Onder de midirok komt nog slechts de helft van het been in beeld als bij de minirok het geval was, maar juist daarom moet er van. dat kleine stukje dan ook méér werk gemaakt worden. Als we bovendien nog bedenken, dat de lange rokken niet zelden zijn voorzien van diepe splitten aan de zijkanten, dan begrijpt men, dat de „greep" op het been niet mag ver slappen en zeker niet van fabrikan tenzijde. Het been heeft dan ook nog steeds hun aandacht. „Baltic" is de naam van de nieu we modekleur voor de beenbedek king in voorjaar en zomer 1971, die het Europese Mode Comité nog voor Rome en Parijs in München gepre senteerd heeft. Veertien Europese landen hebben zich eensgezind voor een heldere, levendige kleur uitge sproken, Na de donkere winterkleu ren moet er een frisse wind met vrolijke kleuren door de beenbedek- kingmode waaien. Zoals de Duitse dameskousenin- dustrie meedeelde, heeft men naast de modekleur „Baltic" een serie kleuren gecreëerd, die onder het motto „meer kleur" staan. Favoriet soms niet verder dan |de enkels. In afwachting van een Aieuwe mode bij modieuze panty-nylons is nu reeds duivenblauw in talrijke scha keringen, gevolgd door roest- of ko raalrood en helder oranje. Natuur lijk wit en bruin, geel voor de jeugd en een opgehelderd aubergine met wazige seringetonen vullen het actu ele kleurenpalet aan. De patronen zijn, bij het vorig jaar vergeleken, kleiner geworden en maken dikwijls de indruk slechts even aangestipt te zijn. Speldepunten, ruiten, druppels en fijne strepen bewijzen, dat van de miniatuurpatronen een grote be koorlijkheid uitgaat. Zdj zijn rond het gehele been aangebracht of opzij als geaccentueerde buitennaad. On berispelijke benen a la Mariene Die» trich kunnen zich ook sierborduur- sels voor od het been permitteren. Bij de presentatie van de voor jaarscollectie van een van de groot ste Duitse fabrikanten op dit terrein werd duidelijk dat de kousen, ook wat dessin en kleur betreft, hun tol aan de midi- en maximode zullen moeten betalen. De modellen reikten kreet, die in avantgardistische krin gen in Londen en Parijs al veel gehoor gevonden schijnt te hebben, werd ook een nieuw type panty nylon in popkleuren ontworpen. Als topper van het seizoen tipt men de kniekousen, die onder broekpakken en in de zomer onder midijurken gedragen moeten worden. V Qua kleur dekkende panty-ny lons met een zijbeendessin in omamentale stijl. Uit de voor jaarscollectie van Hudson. 2) Geen strepen op de broek maar op het been Deze trans parante panty-nylons met don kere .zijbeenstrepen zijn van Berkshire. 3) Kniekousen met een „negatief' rankendessin van Hudson. Dit zelfde dessin is ook voor pan ty-nylons gebruikt. 4) Transparante panty-nylons met een ingebreid all-over drup peldessin. Uit dp collectie van Hudson. 5) Een geometrische all-over des sin in een dichte structuur en een dekkende kleur. Deze pan ty-nylons zijn uit de nieuwe boutique-collectit van Hudson. 6) Het voorbeen van deze knie kousen is gebreid in een oma mentaal cirkeldessin. De ach terkant is in een luchtig filet dessin gehouden. Uit de col lectie van Hudson. Er zvjn toch altijd dingen die een mens moeilijk kan begrij pen. Lees ik in de krant dat Hoechst en Pechiney samen zo'n zeshonderd kilo fluor per dag zullen gaan uitstoten. En dat is volgens de vereniging voor mi lieuhygiëne veel te veel en ge noeg om een hinderwetvergun ning te weigeren. En nou heb ben ze in Middelburg voorge steld de kinderen op school flu- ortablett/n te geven omdat dat zo goed is voor de melktanden. Dat, terwijl Middelburg en Vlissingen steeds dichter naar elkaar toegroeien. En ook het Sloegèbied met al die fluor. Waar zijn die tabletten dan nog voor nodig?. Dat vraag ik me nou af, zo hele dagen in m'n (oester)schulp. Afijn, vreugde vol is het dat in het ontwerp bestemmingsplan Sloe 2 een groengordel is gepland. Dat is voor het eerst dat bij een be stemmingsplan voor industrie gebied zoiets wordt vastgelegd in Nederland. Primeurtje voor Zeeland! Die groenstrook en de nieuwe Sloeweg zijn dan de grens van het industriegebied. Tenminste voor onze generatie, heeft burgemeester Van Waes gezegd. En als je als rechtgeaar de Zeeuw je dan afvraagt wat onze kindsdkinderen dan wel van plan zijn, kunnen ze nooit zeggen dat je niet verder kijkt dan je neus lang is. Maar die groengordel is er dan toch. Met wie weet wel bomen zo hoog als fabrieksschoorstenen. Intus sen is er nog wel meer in het nieuws. De afsluiting van de Oosterschelde bijvoorbeeld. Er wordt gezegd, dat ze dat mis schien wel met helicopters gaan doen. Over grote daden gespro ken: De Oostburger Jan Geurtz heeft bewezen een man van de daad te zijn. Deze twintigjarige Zeeuw is in zijn eend-bestel wagen gestapt voor een reis door de Sahara. Nou weet ik wel, dat we hier volop water hebben, maar dan hoef je toch nog niet per se het andere uiter ste op te zoeken. Overdrijving? En dit dan: Veehouder F. Diele- man in Sluiskil heeft vorige week tot zijn schrik ontdekt dat de nieuwste aanwinst in zijn stal een kalf met vijf oren is. De moeder van het dier leed aan vogeltuberculose. Een echte hoogvliegsterl. d 'Oester. Zoals u weet zullen vandaag en morgein de formulieren ten behoeve van de algemene volkstelling uitge reikt worden. Ook u zult - als u staande" bent - van een dergelijk gewichtig en ingewikkeld uitziend formulier worden voorzien. "Wellicht blijkt bij een nadere be schouwing de invulling wel mee te vallen. Het kan echter ook zijn, dat u op moeilijkheden stuit en er be slist „niet uit kunt komen". In dat geval biedt de gemeente Vlissingen u hulp en informatie aan. Geduren de de vier dagen van de telling (25 en 26 februari, 1 en 2 maart) zullen namelijk op een drietal plaatsen in formatiebureaus worden ingericht, waar u door ambtenaren van de afdeling bevolking van de secretarie van de gemeente met raad en daad ter zijde kimt worden gestaan. Deze plaatsen zijn de volgende: het Stad huis te Vlissingen; het voormalige gemeentehuis in de Kanaalstraat te Oost-Souburg; en de Theo Thijssen- schodl in de Van Raaltestraat in Paauwenbung. Dus: heeft u moei lijkheden met het invullen: schroomt u niet, ga naar het diphts- bojzijnde informatiebureau en laat u volledig inlichten. U kunt er terecht 's morgens 8.30 tot 's avonds 22.00 uur. kookplaten geysers koelkasten verkoop: bellamypark 22 vlissingen, tel. 2954 Per één april hoopt men op Walcheren te starten met een centralisatie van het ziekenver- voer. Op dat tijdstip zal het Vlis- singse materiaal ook in de Zeeuw se hoofdstad ingezet worden. Van particuliere zijde is men nogal bevreesd voor deze regeling, om dat, als er een ernstig ongeluk in de stad Middelburg is gebeurd, men toch zeker 7 a 10 minuten moet wachten, alvorens er een ambulance uit Vlissingen is gear riveerd. Thans ban bij ongevallen in Mid delburg, de auto van de brandweer, die geschikt is voor zieken- en ge- wondenvervoer ingezet worden, maar als de gemeenschappelijke ambulan cedienst met Vlissingen eenmaal een feit is geworden, dan is ook deze auto niet meer beschikbaar. Van de zijde van het Middelburgse brand weerkorps betreurde men dat en bevestigde ons desgevwagd dat het inderdaad een 7- a 10-tal minuten kan duren, voordat een ambulance aanwezig kan zijn. De wethouder van Sociale Zaken en Volksgezond heid van de gemeente Middelburg, de heer J. A. van Bennekom bena* drukte evenwel dat het in bepaald# gevallen inderdaad wat langer kan duren, maar dit hoeft beslist niet Aangezien de bewuste auto eigen dom is van de gemeente Middel burg, kan deze bij uitzonderlijke gevallen worden ingezet, maar dat zal zeer sporadisch zijn, omdat men is aangewezen op de dienst in Vlis singen. B. en w. van Middelburg vinden dat deze centralisatie van de ambu lancedienst de beste oplossing is. Overigens is ook de wet op het ambulancevervoer in voorbereiding, die deze centralisatie verplicht stelt. Bekeken wordt evenwel nog in wel ke mate onder meer het materiaal moet worden uitgebreid. In ieder geval zal deze centralisatie kunnen meewerken voor een economischer en snellere hulpverlening. GEVRAAGD per 1 april of eerder voor de afdeling boek verkoop. Enige kennis van mo derne talen gewenst. BOEKHANDEL OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01600 - 22341 Postgiro1114111 BankAlg. Bank Ned. N.V., Breda Ned. Credietbank N.V. Breda Druk: Toezending techn. mat. n.v. telefoon 01155 - 2320. ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 - 6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Kenter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184-7778 Rotadruk Axel, Nassaustraat 3, Op het kruispunt Badhuisstraat - Paul Krugerstraat te Vlissingen schoot onze fotograaf deze plaat. De dame in het cirkeltje kan het bewijsmateriaal a.s. zaterdag afhalen op het kantoor van De Schelde bode, Spuiplein 94 in Vlissingen. De winnares van de vorige week was mevrouw M. Marys-Hanning, Kasteelstraat 33, Vlissingen. De prijzenschenkers van deze week zijn: Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28, de bekende kwaliteits-taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto de Grave, Walstraat 74, waardebon van f 2.50 voor foto-artikelen; Jo Fibbe, Walstraat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Per- ruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mistella; Kaashuis Smith, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, gram mofoonplaat van f 4.50; Co-op Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cognac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platen- bon ter waarde van f5.-; De Drie Tonnetjes, St.-Jacobastraat 4, koffie met gebak voor twee personen; Friture Neptune, Walstraat 79, heerlijke gegrilde kip; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Walstraat-Bazar, Walstraat 108 - 111, Vlissingen, 'n aardig souvenir. Over ongeveer zeven weken wordt in VLISSINGEN een vestzak theater geopend. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de Zeeuwse Komedie. Het theater, dat plm. 60 plaatsen kan bevatten, wordt ondergebracht in het pand Bellamypark 3-5, beter bekend als „Eeden- burgh". Het ligt in de bedoeling, dat de Zeeuwse Komedie 4 stukken op haar repertoire neemt, 3 amusements- en 2 stukken hedendaags toneel. Het vestzaktheater betekent voor Zeeland een unicum. De zakelijk leider van het gezelschap, de heer FA.. Priester vertelde dat zoiets in Holland een normale zaak is, maar in Zeeland beslist niet. Hij vertelde dat er ook plannen bestaan voor zo'n theater in Middelburg en Hulst, maar beklemtoonde dat dit niet offi cieel is, maar dat er alleen geruch ten de ronde doen. De Zeeuwse Komedie is 3 jaar geleden onder leiding van de inmid dels overleden Piet de Leeuw opge richt. De leden zijn allen afkomstig uit amateurtoneelverenigingen, zoals het Vlissingse Schouwspel uit Vlis singen, OK uit Goes en openlucht spelers uit Middelburg. Deze leden wilden echter het toneel op een eigen manier brengen. Een groot voordeel voor de Zeeuwse Komedie is dan ook dat zij alleen maar actie die toneelverenigingen die dit ve leden kent en geen rustende leden en donateurs. De besturen van wel hebben zijn met handen en voeten gebonden. Bepaalde stukken kunnen n.l. eventueel leden kosten. Zij moeten beslist rekening houden met hun donateurs Bij de Zeeuwse Komedie zijn ook de jongeren welkom. Zij worden in de gelegenheid gesteld om zelf een stuk uit te kiezen, waar zij geheel achter staan en dat zij zelf kunnen brengen. De heer Priester, erg en thousiast als het toneel in discussie komt, is dan ook van mening dat de jongeren het publiek van morgen zijn. De jeugd wil geconfronteerd worden met de problemen van deze tijd. De opening van het vestzaktheater i>aat gepaard met een voorstelling van de eenakter Dog, geschreven door Jean Baptiste. Dit stuk is geko zen omdat dit voor deze tijd aan spreekt. en is ervan overtuigd, dat dit bizarre spel momenteel actueel is. Bij de Zeeuwse Komedie wil men dat na de opvoering van stuk ken er discussies tussen publiek en spelers (speelsters) mogelijk zijn. Men mag dit Zeeuwse initiatief dan ook van harte toejuichen. t

Scheldebode | 1971 | | pagina 1