7 daagse campagne in Middelburg van Engelse evangelist Hutchings KERKDIENSTEN Subsidies in Vlissingen GEVAARLIJKE SITUATIE Souburgs mannenkoor zong voortreffelijk Giraffen gewend aan moderne techniek PRESTATIELOOP DYNAMO '70 OP WALCHEREN AFSLUITING KOOPMANS VOETPAD B. en w. van Vlissingen over bestrijdings middelen WELKE DOKTER IS THUIS? CULTURELE AGENDA WIP IN - WIP OVER Vlissingen 60 campagnes VOETBAL Middelburg Hoog water Donderdag 18 februari 1971 De Engelse evangelist Eric Hutchings houdt in Middelburg een ze vendaagse campagne waaraan onder meer zgn landgenote, de zange res Judy MacKenzie aan zal meewerken. Deze zangeres, die in korte tüd bekend is geworden, treedt iedere avond op in de meetings van de Engelse evangelist. Verder geeft zij ook in het kader van een Ne derlandse toernee concerten in enkele andere plaatsen. In de eerstvolgende vergadering krijgt de Vlissingse gemeenteraad een aantal subsidieverzoeken te be handelen. B. en w. stellen de raad voor aan de Ammanstichting een jaarlijkse subsidie te verlenen van f 50 per in de gemeente Vlissingen woonachtige oud-leerling van hét onder beiheer van de stichting staande Rudolf Mees Instituut. Het doel van de Ammanstiahtimg is onder meer het geven van onderwijs aan kinderen, die door gehooreffected niet tot een normale spraa kontwikkeliing kunnen komen. Voorts wordt voorgesteld een subsidie van f 5800 beschikbaar te stellen aan de Stichting Kinder speelzaal Vlissingen. In het voorstel zegt het college van b. en w. onder andere dat er tot op heden nog geen rijkssubsidieregeling in wer king os getreden en zij zodoende het standpunt van 1970 ook nu willen hanteren. De overige subsidievoor- stellen zijn aan de Nederlandse Ver eniging van Suikerzieken een een malige subsidie van f 150 in ver band met haar 25-jarig jubileum toe te kennen en een extra bijdrage van f 400 aan het Nederlands Normalisa tieinstituut. Het college van b. en w. vraagt de raad een krediet van f 65.000 beschikbaar te willen stellen voor de asfaltverhardimg van de voormalige zoutwatersloot tussen de President Rooseveltlaan en de sport velden bij het Baskenburgplein. In een toelichting zeggen b. en w. van Vlissingen, dat het desbetreffende gedeelte van de v.m. zoutwatersloot als weg en parkeerterrein zal die nen. Het trof ons dezer dagen bij een bezoek aan Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg, dat de giraffen water dronken uit een automatische drinkbak Nu weten we wel, dat koeien, en paarden al jarenlanhg dat mechaniek kennen, maar dat dieren, die twee jaar geleden nog in Afrika hun kostje opscharrelden, zich nu zo ge makkelijk van deze technische snuf jes bedienden, verbaasde ons wel. Op een vraag van ons aan de ver zorger of het lang geduurd had voordat de giraffen het „door" had den, werd geantwoord dat nieuws gierigheid de dieren binnen een et maal met de neus op de automati sche afsluiter had gedrukt. Overal ter wereld zijn door Dr. Eric Hutchings evangelisatiecampagnes gehouden. Oorspronkelijk was hij ju rist, maar in 1948 besloot hij full-time evangelist te worden. Hij is een per soonlijke vriend van Billy Graham, onder andere bekend van zijn mee tings te Antwerpen en Hilversum, en de zoon van een Methodisten-predi kant. Dr. Hutchings was de eerste die in Engeland een campagne voor Bil ly Graham organiseerde. Met een serie meetings, die op zondag 4 april in de Concert- en gehoorzaal aan vangen, wil hij zich in het bijzonder tot de buiten- en randkerkelijke jongeren van.Zeeland richten. Voor zitter van het Z'71-comité, onder welk motto decampagne wordt ge houden, is de Middelburgse evange list ,K. van Berchem. Deze vertelde ons desgevraagd, dat er wel moge lijkheden aanwezig zijn, dat Dr. Hutchings, die in het Engels spreken de gedeelte van de wereld grote bekendheid geniet, maar niet in Ne derland op andere plaatsen in ons land meetings houdt, alhoewel dat officieel niet bevestigd kon worden, aangezien de Engelse evangelist druk bezet is. In het Z'71-comitè hebben verder leden van verschil lende kerken zitting. Aan de cam pagne wordt verder meegewerkt door een groep studenten van een Bijbelschool in Brussel en een team van de beweging ..Operatie Mobili satie". Meer dan 60 grote campagnes heeft Dr. Hutchings reeds achter de rug. o.m. in Amerika, Afrika, Frankrijk, België en Denemarken. Zijn radio-programma's „The Hour Of Revival" worden over talrijke stations uitgezonden. Op deze ma nier wordt ook Vietnam.Indonesië, Ghana, Nigeria, Portugal en West- Indië bereikt en andere probleemge bieden. Nederlandse luisteraars kun nen hem dagelijks horen over Trans World Radio (41 meter band) 's morgens om vijf minuten voor half negen. Dr. Hutchings is van mening dat ieder mens persoonlijk een be slissing moet nemen ten aanzien van Jezus Christus. In zijn campagnes werkt hij degenen die naar hem luisteren op dat besluit te nemen en definitief een nieuw leven als chris ten te beginnen. „Dit evangelie is de enige oplossing voor de toenemende- jeugdproblemen, waarmede ook Zee land wordt geconfronteerd", aldus de organisatoren van Z'71. Het grootste evenement aan deel nemers wat Zeeland kent, de presta tieloop van DYNAMO '70. Voor deze unieke loop over 10 kilometer waar een ieder aan kan deelnemen mel den zich vorig jaar ruim 1900 atle ten. een opkomst welke dt organisa toren voor grote problemen stelde. Er was voor de passage bij de aankomst maar een doorlaatfuik, waar de deelnemer tijd en plaatsing in ontvangst moest nemen. Voor de loop op 6 maart a.s. verwacht men tussen de 2500 en 3500 deelnemers. De accommodatie is daar volledig aangepast met een viertal fuiken. Het parcours voert de deelnemers over een van de mooiste gebieden van Walcheren. Door het prachtige waterwingebied van Oranjezon (normaal verboden gebied) duinen, bos en strand. Men mag over de afstand van 10 kilome ter 1% uur lopen. Wie waren nu zo al de deelnemers? Het grootste deel vaders en moeders in bonte kledij, veelal vergezeld van hun kinderen, vele scholieren uit geheel Zeeland, velen per bus gekomen. Bekende namen uit de Zeeuwse politiek, be kende oud-sportfiguren zoals de schaatsers gebr. deJager. Hein Cuje, Gerrit de Pachter, Staf Dobbelaer en vele prominente voetballers van VHssingen en Middelburg. De leef tijden varieerden van 6 tot 66 jaar. We hebben met velen een gesprek deelname. Het blijkt dat vele het beschouwen als een uitdaging. Je zelf durven losmaken uit de dagelijkse sfeer. Je zelf bewijzen dat je nog voldoende pit bezit om een dergelijke prestatie te leveren. Het lopen en wandelen in deze prachtige omgeving is het deelne men al waard. Bovendien is het binnen 'het tijsbestek van IVz uur gemakkelijk te doen. met een beet je inzet Men ontvangt naast een gevoerd over het waarom van de herinneringsvaan een kaart waarop duidelijk de tijd van de prestatie is af te lezen. Deze kaarten vergelijkt men met elkaar trots op de gelever de prestatie, welke veelal ligt tussen de 60 en 85 minuten. Enkele gege vens over deze prestatieloop: De da- Jum zaterdag 6 maart, aanvang 3 uur, start op het motorcrossterrein Oost kapelle. U moet inschrijven voor 26 februari door middel van girostor ting t.n.v. Penningmeester Dynamo '70 Middelburg nr. 18.47.14 of bij de organisatoren J. van Riel, Poelen- daeleweg 19, H. Bostelaar. Achter de sportvelden 26. C.L. Kodde. Zui- verseweg. 1 Aagtekerke. Op de dag van het evenement kan men nog inschrijven vanaf 1 uur tot 15 min. voor de wedstrijd. Verkleedgelegem heid C.N.V. vakantieoord vlak bij het parcours. Vernieuwingen brengen wel eens last met zich mee. Zo ook op de hoek Badhuisstraat/Paul Kruger- straat, waar eens het Burger Weeshuis heeft gestaan. Het nieuwe pand heeft nog geen definitieve bestem ming, maar ondanks dat brengt dit punt vooral voor de voetgangers veel risico met zich mee. Heeft men in de Paul Krugerstraat voorzorgsmaatregelen getroffen, in de Badhuisstraat moeten zjj „slaslommend" over tegels, die die naam niet verdienen. En dan maar hopen dat iedere voetganger veilig langs deze gevaarlijke situatie komt. VOETBAL De tweede klasser Vlissingen heeft in de thuiswed- strijd tegen RKVVU uit Etten-Leur niet tot winst kunnen komen. De wedstrijd was precies het tegeno vergestelde van de eerste ontmoe ting in Etten. Daar was de ploeg van RKWU de sterkste, al won Vlissingen door een uitval dat duel. Nu was echter de Zeeuwse ploeg het sterkste, maar dank zij een fa belachtig optreden van de doelman van de bezoekers konden de Schei- des tad-bewoners niet tot doelpunten komen. In verband met carnaval is voor het komende weekeind geen programma vastgesteld. Vlissingen. Hervormd Vlissingen. St.-Jaoobskerk 10.30 uur Ds. F. S. Kloosterman, H. A., 17 uur Geen dienst. Johanneskerk 10.30 uur Ds. Y. van der Schoot, 19 uur Ds. F. S. Kloosterman, Emmanuelkerk 9.15 uur Ds. F. S. Kloosterman, Walk-In 19 uur de heer D. Hiensch, Goes. Geref. Petruskerk Paul Kruger straat. 9.30 uur Ds. J. W. Genuït, 17 uur Ds. H. Groeneveld, Huishoud school Paauwenburg 10 uur Ds. Groeneveld, 17 uur Ds. Genuït Chr. Gerf. Kerk Kasteelstraat, 9.30 en 17 uur Ds. J. W. Maris. Ver. van Vrijz. Hervormden-Re- monstranten. 10.45 uur Ds. A. van Santen. Middelburg Doopsgezinde Gemeente 10 uur Mej. Da. Bakker. Pinksterkapel Bellamypark Dienst te 14.30 uur. R. K. Kerkdiensten te Vlissingen en Souburg vanaf zaterdagavond 20 februari tot en met zondag 27 febru ari. Parochiekerk Singel zaterdag 19 uur en zondag 10.30, 12 en 19 uur. Ter Reede vrijdagmorgen 9 uur. Ka pel St.-Jozef-ziekenhuis zondagvie ring 9 uur, Kath. Militair Tehuis H e Uebard ie nstr a at 9.30 uur, Emma nuelkerk Paauwenburg zaterdag 19 en zondag 11 uur, Martinuskerk Souburg zaterdag 19 en zondag 10.15 en 17 uur. Hervormd Souburg. West 9 uur Ds. Dorgelo, Oost 10 uur Ds. v.d. Heide, 19 uur Ds. Van Tuyi Bigge- kerke. Hervormd Ritthem. 10 uur Ds. P. S. Meyer, Geref. Pred. Geref. Kerk te Breskens. 9.30 en 17 uur Ds. W. J. Musch. Kristen Zuid Molukse Kerk. Oost- Souburg 11.30 uur Ds. P. Fader. Koudekerke 13.30 uur Ds. P. Fader. 9.30 uur Drs. A. Elshout, 17 uur Ds. C. v.d. Zanden, Zuiderbaken 10.15 uur Ds. H. van Benthem, 17 uur De. P. Homburg. Burgemeester en wethouders be sloten op 16 juni 1970 het gedeelte van het Koopmansvoetpad, gelegen tussen de Burgemeester Stemerding- laan en de Middelburgsestraat, af te sluiten voor het verkeer. Reden tot het instellen van de maatregel was het feit, dat het rijdek en de zijkan ten van de weg in een dermate slechte staat verkeerden, dat zij een dreigend gevaar voor het verkeer opleverden. In de vaste oommissie van advies en bijstand voor de openbare werken en de volkshuisvesting werd er on langs op gewezen, dat het afgesloten weggedeelte nog veelvuldig door verkeersdeelnemers (in hoofdzaak fietsers en bromfietsers) wordt ge bruikt. Er wordt nog eens nadruk kelijk op gewezen, dat het gebruik van dit tijdelijk voor het verkeer onttrokken weggedeelte strafbaar is en voor eigen risico geschiedt. Bij eventuele ongevallen zal de gemeen te hiervoor geen aansprakelijkheid aanvaarden. Naar verwachting zul len in het voorjaar verbeteringen aan het wegdek worden aange bracht. Hoogwater te Vlissingen. Don derdag 18 februari 6.36-19.04, vrij dag 19 7.33-20.07, zaterdag 20 8.34- dag 21.16, zondag 21 10.05-22.50, maan dag 22 11.23-0.00, dinsdag 23 0.05- 12.32, woensdag 24 1.00-13.23. aterdag l .05-22.50, Kerkdiensten te Middelburg. R.K. Kerk. Parochiekerk H. Petrus en Paulus: zaterdag 20 febr. 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur, Ontmoe- tingskerk 8.30 uur, Zuiderbaken 10.30 Domburg 10 uur. Hervormd Middelburg. Nieuwe Kerk 10 uur Ds. Van Embden, 19 uur Ds. Brummelkamp, Koorkerk 10 uur Ds. J. C. v.d. Berg, Vlissingen, Oostkerk Ds. Ylsma Zuidenbaken 10 uur Ds. Brummelkamp, Ontmoe- tingskerk 10 uur Ds. Kronenburg, 19 uur Da. Van Weerden, Luth. Kerk Ds. Van Nierop, Doospgezinde Kerk 10.30 uur Ds. Breeuwer. Engelse Kerk 10 uur Ds. Eising. Geref. Kerken. Oostkerk 9 uur Ds. Homburg, Hofpleinkerk 9.30 uur Ds. C. van der Zanden, 2.30 uur Ds. H. van Benthem, 17 uur Drs. A. Els- hout, Koudekerke, Getuig eniskerk B. en w. van Vlissingen zijn van mening dat opname van voorschrif ten met betrekking tot het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de in voorbereiding zijnde bestemmings plannen „Landelijk Gebied" en „Westduin" overwogen diént te wor den. Teneinde te voorkomen dat door gebruik van herbiciden in de omgeving van de natuur-meldings- gebieden, aan deze gebieden schade wordt toegebracht. Dit schrijven B. en w. in ant woord op vragen van het PvdA- raadslid B. Kossen. Het college acht het niet noodzakelijk, mede na ad vies van Staatsbosbeheer en de di recteur van Gemeentewerken, dat aan de raad wordt voorgesteld, heit voorbereidingsbesluit met dergelijke voorschriften aan te vullen. De ste debouwkundigen wordt evenwel op gedragen bij de opstelling van de voorschriften voor de desbetreffende plannen hiermede rekening te hou den. VLISSINGEN Zaterdag 20 fe bruari 1971 van 0.00 tot en met 24 uur Dokter Kant, Badhuisstraat 121, tel 01184-2190, zondag 21 februari van 0.00 tot en met 24 uur dokter Mijnlieff, Koudekerkseweg 94, tel. 01184-2525. Vanaf vrijxdag 18 uur tot en met vrijdagmorgen 26 februari 8.30 uur apotheek J. M. H. v. d. Saiyle, Badhuisstraat 22. 24, tel. 01184-2066, overige apotheken 5-daagse werk week. Verloskundige mej. van Ginkel Pres. Rooseveltlaan 232, tel. 01184- 2775. Dierenarts 20 en 21 februari dok ter I. C. Klok, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Tandarts 20 februari van 9-10 uur en 21 februari van 11-12 uur, dokter M. D. Smallegange, M. Kemperstraat 32. tel. 01184-7094. Wijkverpleegster Oranje-Groene en Wit-Gele Kruis: 20 en 21 februa ri zuster v. d. Ende, Schaepman- straat 51, tel. 01184-4221. Huisartsen Souburg, Ametnuiden en Nleuwland 20 en 21 februari dokter Th. Bloos Kanaalstraat 70, Souburg, tel. 01183-1212. Wijkverpleegster „Het Groene Kruis" te Souburg 20 en 21 februari zuster Petappel, Burchstraat 39 a, Souburg, tel. 01183-1736. Vereniging „Het Oranje-Groene Kruis" te Souburg en Ritthem 20 en 21 februari zuster W. Verhagen- Westerbeke, Stemerdinlaan 19, tel. 01183-1541. MIDDELBURG Welke dokter is thuis???. Zaterdag 20 februari van 0.00 tot en met 24 uur; dokter Boer winkel, Noordweg 214, tel. 01180- 2460, zondag 21 februari van 0.00 tot en met 24 uur dokter>A. J. Mijnlieff, Koudekerkseweg 94, tel. 2525^ Apotheek vanaf vrijdag 1# februa ri 18 uur tot en met vrijdag 6 februari 8.30 uur geopend Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, ove rige apotheken 5-daagse werkweek. Vrijdag 19 februari, 20 uur Bri tannia Vlissingen. Concert door het Jongenskoor van de Zeeuwse Mu ziekschool. Vrijdag 19 februari, 20 uur Schouwburg Middelburg. De Neder landse Komedie met „Evan Bon- heur" van Herman Heijermans. Vrijdag 19 februari, 20 uur „de Schakel" Middelburg, lezing over „Entropie" door dr. H.N. Stem. Zaterdag 30 februari, 19 uur „De Zwaan" te Souburg, Zanguitvoering, te geven door het Chr. Jeugdkoor „Zuiderstemmen". Kon. Vlaamse Opera te Antwer pen. Vrijdag 19 februari, 20. uur Aïda, Zaterdag 20 februari, 20 uur Mefistofeles, zondag 14.30 uur Aïda, 20 uur Frederika. Kon. Opera te Gent. Vrijdag 19 februari, 20 uur La Traviata, zondag 21 februari, 14.30 uur Rigoletto, 20 uur La Traviata. Zanglustige Vlissingers kunnen ja loers zijn op onze buurgemeente Souburg. Genoemde gemeenschap bezit een mannenkoor met ongeveer 25 enthousiaste zangers. Wat dit koor j.l. zaterdagavond op een con cert heeft gepresteerd, was werke lijk keurig. Dirigent A. Goedegebu- re heeft met zijn koorleden iets bereikt, dat muzikaal op een be hoorlijk peil stond. We weten uit ondervinding hoe moeilijk het is, om met a. capella- zang een geordend akkoord te berei ken. In alle opzichten was het ver rassend. Men bleef uitstekend „op toon", wat voor een koor zeer belang rijk is. Zeer goed bekeken om een voudig te beginnen, maar de grote glans en de mooie nuanceringen werden bereikt in de Latijnse en Engelse liederen. Hierin vormden de bassen een goede ondergrond, waar bij de overige partijen zich prach tig aansloten. De heer H. van Bodegem zong ter afwisseling enige bas solo's. Mogen we hem adviseren zich nog meer toe te leggen op een juiste ademhaling en het accent te leggen daar waar het nodig ds. Het laatste nummer van het pro gramma, de grote fantasie uit de opera „De Parelvissers" van G. Bi- zet, bracht de kroon op het werk van het koor. Met een verantwoorde pianobegeleiding van de Souburgse Bram Beekman, kwamen deze ope raklanken volkomen tot hun recht. Hulde voor deze mooie vertolking. Zeker er waren enkele momenten, waarbij de modulaties in het nauw kwamen» maar die mogen we gerust over het hoofd zien, omdat er zoveel goeds was Na de pauze was het de beurt aan de toneelgroep STEC met de opvoe ring van het blijspel „Een zeeman ging passagieren". Aangezien we enige weken terug dit stuk hebben besproken, willen we nu volstaan met deze mededeling. CeLa- In Ouwehands Dierenpark onder gaat de familie Bennet-Kangoeroe regelmatig gezinsuitbreiding. Omdat de kangoeroe polygaam is gebeurt het dat gezinsuitbreiding bij vier of vijf vrouwtjes ongeveer tegelijker tijd plaatsvindt. Deze gezinsuitbreiding nu heeft de verhuizing van de gehele familie maandenlang vertraagd. Een pasge boren kangoeroe is nog onvoldragen en houdt zich maandenlang schuil in moeders buidel. Vandaar dat verhui zing zonder brokken niet mogelijk was. Nu is echter de tijd aangebro ken dat de jongen te voorschijn komen en zo af en toe uit de buidel wippen om de wereld te verkennen. Voor Ouwehand de tijd om ze ein delijk te laten overwippen naar bun nieuw en groter buitenverblijf. Voor de vereniging van oud-leer lingen van de „De Ruijterachool" te Vlissingen zal in de kantine van het nieuwe schoolgebouw op vrijdag 19 februari as. 's avonds om 19 uur door de heer Ch. van E elder en, di recteur Europe Container Terminus Rotterdam, een lezing worden ge houden over oontainerisatie. Voor de dames, ook voor hen wier mannen op zee zijn, wordt om 20 uur (in gang Bootsman loge aan de Van Ho- gendorpweg) een mode-sieraden- show 'gehouden. Vanaf ongeveer 20.30 uur zal daar ook gedegenheid zijn tot gezamenlijk napraten, bingo en een dansje. Vorige week maandag werd te Oost-Souburg aan de familie Van Eek de sleutels uitgereikt van het perceel Eemstraat 15. Mevrouw J. Janesen-Minderhoud, die samen met mevrouw Wiessner namens de Vrou wen Advies Commissie in woning bouwzaken als bouwcommissieleden nauw met de voortgang der werk zaamheden verbonden zijn, reikte deze sleutels uit. De familie Van Eek zijn de eerste bewoners van een der 310 woningen, die op een terrein ten noorden van de Burgemeester Stemerdinglaan en ten oosten van het Koopmansvoetpad in aanbouw zijn. Van deze 310 woningen komen er 116 voor rekening van de rooms- katholieke woningbouwvereniging „Sint-Willibrord" en 194 voor de woningbouwvereniging „Goed Wo nen" beiden te Vlissingen. Mej. H. Dekker te Middelburg is geslaagd voor het kandidaatsexamen geschiedenis aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Vanmiddag om 2 uur zal in de schouwburg te Middelburg een voor lichtingsbijeenkomst over het ge bruik van onkruidlbestrijdingsmidde- len langs openbare wegen gehouden worden. Dr. P. Sondewijk, bioloog bij de plantenziektekundiigedienst te Wageningen en expert op dit gebied, zal een voordracht met dia's over deze zaken houden. Vele van deze dia's zijn gemaakt in de provincie Zeeland. De aanvang van deze bij eenkomst is 2 uur. Ook in Middelburg hebben de ge reformeerde en katholieke kerk be sloten samen een nieuw kerkcen trum in de stadswijk Dauwendaele te exploiteren. De hervormde ge meente, die ook in de plannen ge kend was, heeft hiervan afgezien, daar men reeds hoge lasten heeft in verband met andere kerkgebouwen in de stad. Over de uiteindelijke vormen van samenwerking wordt door de beide kerken nog beraad gehouden. Het rijksarchief te Middelburg heeft in april een nieuwe tentoon stelling onder zijn pannen. Het on derwerp van deze tentoonstelling: het voormalige eiland, de polder, het dorp en het geslacht Borsele. De tentoonstelling over de „Zeeuwse boerderij", waarover wij u reeds uitvoerig informeerden, is een groot succes geworden. Het Zilveren schor te Amemuiden krijgt opnieuw bezoek. Ditmaal worden er drie dagen georganiseerd voor amateurmusicL Tijdens deze bijeenkomst wordt behalve aan mu ziek, ook aan ontspanning gedacht. Breskens beleefde vorige week de oprichting van een afdeling van de vereniging voor Veilig Verkeer Ne derland. Op de oprichtingsvergade ring, diev in het restaurant Scaldis werd gehouden, is het woord onder meer gevoerd door burgemeester A. Schipper van de gemeente Oostburg, die zich spontaan opgaf als lid. De burgervader gaf te kennen, het Vei lig Verkeer Nederland een warm hart toe te dragen. Wegens de gerin ge belangstelling kon er nog geen definitief bestuur samengesteld wor den. De heer J. Heijboer is de voorlopige voorzitter van de afde ling. Behalve eerstgenoemde spre kers voerden ook de heer Hubrecht- sen als districtsbestuurder en de heer Pfan, die districtsconsulent is, het woord. Tot slot van de vergade ring vertoonde de heer J. Boekhout enkele films over Breskens, welke zeer in de smaak vielen. Het voorlo pige bestuur van de afdeling, die met 50 leden is gestart, bestaat uit de heer J. Heijboer voorzitter, me vrouw A. Mollet-V. d. Bossche se cretaresse, de heer P. J. de Priester penningmeester en de heren J. Stei- aert, G. Wijffels en J. Keijmel als bestuursleden. In Grijpskerke wordt dinsdag as. een ontspanningsmiddag in de ont moetingsruimte behorende bij de Gereformeerde Kerk gehouden. De ze middag wordt aan de bejaarden aangeboden door de plaatselijke af deling van de NCVB. Een koortje onder leiding van de heer F. Dron- kens brengt enkele liederen ten ge hore en enkele leden van de NCVB brengen een toneelstukje onder re gie van mevrouw Coppoolse-Vogel voor het voetlicht. De aanvang is gesteld op 2 uur en iedereen ia welkom. Burgemeester F. G. Sprenger van Domburg viert 20 februari zijn zil veren ambtsjubileum. Ter gelegen heid van dit feit zal op deze dag een bijzondere raadsvergadering gehou den worden in het vakantieoord „Bos en Duin" in Oostkapelle. De aanvang van deze vergadering is gesteld op 13.30 uur. De bond van bejaarden afdeling Nieuw- en Sint-Joosland heeft onder voorzitterschap van de heer J. Knuyt sr. haar jaarvergadering ge houden. De leden kregen dde avond te horen dat het gemeentebestuur van Middelburg de benedenverdie ping van het voormalige" gemeente huis beschikbaar heeft gesteld om er een soos in te vestigen. Dit voorstel is goed onder de loupe genomen, daar de bond er aan de ene kant erg voor was, maar men was aan de andere kant bang in moeilijkheden te komen wat de geldelijke beslom meringen betreft, omdat men een en ander aan meubilair, o.a. een biljart, zal moeten aanschaffen. De vereniging openbaar onderwijs, afdeling Vlissingen, houdt op 23 fe bruari in het Oranje-Groene Kruis- gebouw, Bonedijkestraat, hoek Ho- geweg haar jaarlijkse algemene le denvergadering. Aan de orde komt onder andere een voorstel om de contributie van ƒ6 naar ƒ7 te bren gen. Bij de bestuursverkiezing zijn de voorzitter de heer A. Bildus en de heer H. H. Baten, die de notulen verzorgt, aan de beurt van aftreden. Beiden stellen zich herkiesbaar. In het keurig verzorgde jaarverslag staat onder meer dat de Vereniging Christelijke B.L.O. Walcheren er in december niets meer voor voelde voor een samenwerkingsschool voor debiele kinderen op Walcheren, die mogelijk per 1 augustus a.s. zou starten. Op 6 november wordt het tweejaarlijkse congres te Arnhem gehouden. 19 februari viert de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Middelburg en omstreken in hotel Brittannia te Vlissingen haar 20-jarig bestaan. „De markies van Carabas" staat op het programma, welke om acht uur begint. De halfjaarlijkse algemene leder vergadering die de voetbalclub Vlis singen woensdagavond zou houden is verzet naar vanavond. Het be stuur besloot hiertoe, omdat gistera vond de wedstrijd FC - Twente - Juventus op de televisie werd uitge zonden. i

Scheldebode | 1971 | | pagina 3