voor aan strand, maar ook voor theaterbezoek Brugkermis wordt geprolongeerd de scheldebode Scheldebode-kringet j e Kolossale 2-deurs kast bij de Klerk HH DE KLERK NEDERLAND TOCH NIET ZO DUUR Parijs heeft weer gesproken de zuidwester combinatie X huis aan huis-blad Veel fouten Matig uw snelheid QH RUITER ft de scheldebode DONDERDAG 11 FEBRUARI 1971 22e JAARGANG no. 6 - N.V. UITGEVERS MAATSCHAPPIJ DE STEM - BREDA MINI-SHORTS IN OPMARS Het is nauwelijks een vraag meer of de „shorts" een plaats zullen krijgen in de mode. Uit alle delen van Europa komen momen teel berichten over de grote be langstelling voor dit „nieuwe" su per-korte dameskledingstuk, dat ook wel aangeduid pleegt te wor den als „hot pants". Het is duide lijk, aldus de redactie van het modeblad Textiel-Visie, dat de mi ni in de vorm van deze, in het verleden alleen in de sport ge bruikte korte broek een triomfan telijke terugkeer gaat beleven. Ook, zoals de vorige week in Pa rijs is gebleken, in de collecties van de „haute couture". De „haute couture" is ditmaal bepaald niet de avant-garde. In Parijs, Rome en Londen worden de shorts al gedragen. Heel normaal zijn al bijvoorbeeld de zwart-satij- nen shorts, waar de meisjes donke re kousen en stevige schoenen bij dragen. Voor de avonden blijken in Londen de fluwelen shorts „in" te zijn. En in Kopenhagen heeft een aantal toonaangevende zaken al veel shorts verkocht. De boetiek „Noerregaard" in drie dagen zelfs 450 stuks. Daar het overigens niet bepaald een warm kledingstuk is, kunnen degenen die nu al gesignaleerd worden met shorts gerekend wor den tot de voorlopers. In het voorjaar zal hun aantal zeker sterk groeien, zoals nu al uit vele reacties is op te maken. Zo zei een woord voerder van het bekende Duitse warenhuis „Kaufhof" in Frankfurt: „Deze nieuwe mode zal een enorm succes worden. We hebben zeer grote hoeveelheden hot pants be steld" Evenals echter bij de opkomst van de mini-rokken is er hier en daar ook tegenstand. Veel gehoor de opmerking: „Leuk voor het strand, maar niet voor theaterbe zoek". Verscheidene ontwerpers hebben ook al gezegd, dat „niet iedereen shorts kan dragen". De mini-short is, evenals des tijds de mini-jurk een uitvinding van Mary Quant. Bij het horen van het woord short, zullen velen aan het broekje denken, dat gedragen wordt bij het beoefenen van sport en aan het strand. Maar de shorts uit de couture- en confectiecollec- ties zijn bedoeld om in theaters, schouwburgen en verder in het totale straatbeeld gedragen te wor den. Zij worden gecombineerd met bijpassende hesjes, tunieken, jas jes, grote hoeden, schoudertassen, laarzen en sandalen en uitgevoerd in modekleuren, in uni's of impri- més (romantische en exotische bloemendessins). Naast deze ro mantische uitvoeringen zal ook de stijl uit de jaren '30 en '40 weer terugkeren, die aan Hollywood en haar pin-upgirls doet denken, waarbij materialen als satijn, de nim, linnen en jersey gebruikt worden. De shorts hebben ook in de col lecties van verscheidene Franse couturiers een plaats gekregen. Weliswaar zijn de korte broekjes afgewezen door Christian Dior, maar Jean Patou staat er helemaal achter. In de collectie van Hubert de Givenchy kwamen de shorts ook voor, terwijl ze bij couturier Car- din alleen van de zijkant waren te zien. Ook Guy Laroche koos voor de shorts, bracht „short-pakjes" en rokken met lange splitten om de shorts te laten zien. Patou, (wijde shorts met luipaarddessin), Cha- hay (combinaties met lang hesje), Emmanuel Ungaro (met mini-rok jes over de shorts) en Madeleine de Rauch (midi-rokken lange split, contrasterende shorts) kozen even eens duidelijk voor de short, even als Jean-Louis Scherrer (shorts in blauw en geel geribde jersey) en Louis Feraud, die zijn in hel blauw of geel satijn gemaakte shorts Uet dragen met laarzen of schoenen met houten zolen. tt Hoezeer de invloed van de Parijse couturiers vandaag ook betwijfeld wordt, „iedereen" heeft toch met grote interesse afgewacht wat deze ontwerpers zouden brengen. Wel, dat is nu duidelijk. Uit de veelheid van collecties, die de afgelopen da gen zijn getoond, is nu wel een algemene conclusie te trekken. In grote lijnen immers zijn de „verwachtingen" uitgekomen en bleken de feiten, die uitgelekt waren te kloppen: de roklengte wordt (weer) korter voor de komende lente en zomer. Er zijn weliswaar verscheidene lengten getoond, maar de knie- bedekkende lengte is tot nu toe favoriet. De maxi-lengte schijnt verbannen naar de avond en de mini maakte een glorieuze co me-back in de vorm van shorts. Door brede schouders wordt voorts een silhouet gecreëerd, dat herinneringen oproept aan de jaren veertig. Nadrukkelijk aanwezig in de collecties waren de bedrukte hemd-blouses, wij de rokken, wapperende sjaals, .stoffige" materialen en toepas sing van uni's in mantels. Het mantelkostuum lijkt eveneens weer een goede kans te maken. In de dessinering zijn „pop-art" rotreven aanwezig: in de druks, de stoffen, de incrustés en vooral ir ae kleuren. In de kleurenrange komen voor: appelgroen, helder rood, aar-ibeierood, roze, geel, sterk Matisseblauwturquoise en de klassieke kleur marineln de stoffen bleken de Parijse coutu riers voorkeur te hebben voor jersey crêpe, organza, chiffon en mousseline. De kermis bü de nieuwe Mid delburgse brug, zoals wy dat eni ge weken geleden wat ironisch naar voren brachten, wordt ge prolongeerd. Het zijn echter niet de fel aan en uit floe-pende lichten en de brave b-orst in zijn hoge cabine die het spul draaiende en leven dig houden, maar de vele wegge bruikers. Wij hebben de moeite genomen om eens verschillende uren bij de brugwachter door te brengen en dan verwonderd het ons alleen maar dat er nog geen slachtoffers zijn gevallen, door grove fouten. Wij willen er graag een aantal voor u op sommen; vele fietsers en bromfietsers maken geen gebruik van de rijwielpaden en mengen zich tussen het gemotoriseerde verkeer, met alle gevaren vandien, voetgan gers maken geen gebruik van de tunnels en steken de verkeersweg over op plaatsen waar dit niet mag, auto's die voor het rode licht moeten wachten rijden door en indien de spoorbomen gesloten zijn gingen zij zelfs met twee naast elkaar langs de verkeerde kant van de vluohtberm om zo de Kanaalweg te bereiken, velen komen rijdend met autlo, fiets en brommer vanaf de Oude Vlis- singseweg, welke nu eenrichtings verkeer is geworden en sommigen willen dan nog links af de spoor baan over en bevinden zich dan op de twee linkerrijstroken, veel ver keer en voetgangers ziet men over de spoorbaan gaan tussen de hekken door, dus via de rails en bij knippe ren na 19 uur en in de weekenden wordt de voorrangsweg door velen genegeerd. Hier een aantal ernstige overtredingen, waartegen de politie niet snel genoeg kan gaan ingrijpen of moeten er eerst doden vallen Een andene fout dde men vaak maakt is om niet de eerste de beste brug te nemen welke voor het ver- toch om, om zo vlug mogelijk het kanaal over te steken en dan verder geen wachttijden meer te moeten maken. De jeugd vindt de tunneltjes prachtig om er te rolschaatsen en de borden van voetpad ontbreken nog, zodat men er vele malen fietsers en brommers doorheen ziet snellen, iets dat ook tot ongelukken moet leiden. OPLAGE 32.500 EX. Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op Walcheren en in Breskens. ADMINISTRATIE N.V. Uitgevers Mij. De Stem, Breda, Reigerstraat 16 Telefoon 01800 - 22341 Postgiro 1114111 Bank Alg. Bank Ned. N.V., Breda Ned. Credietbank N.V. Breda ADVERTENTIE-EXPL. J. van der Hoeven, Vlissingen, Spuiplein 94 Telefoon 01184 -6830 REDAKTIE Mevr. B. F. Mulder-Ken ter, Vlissingen, M. Hobbemalaan 38 Telefoon 01184-7778 Zie hier de kermis met alle facet-, ten. Wat de verkeerslichten zelf be treft, dat is gewoon af. Men hoeft net zoals bij de Keersluisbrug te Vlissingen naar boven te kijken, maar ziet in het zgn. hondekotje of men groen of rood heeft. Het blijkt ook dat nog niet ieder de voorseinen ziet wanneer er een brug is geopend en alleen is het jammer dat er bij de pijl in de Stationsstraat niet het woord Goes bij staat, vooral voor vreemden zou dit belangrijk zijn. Maar na een goede maand blijkt toch dat filevorming niet meer voorkomt en men de situatie zachtjes aan door gaat krijgen. Rest nog de voetgan gers die bij rood licht en een bel niet stoppen maar juist gaan hollen om nog over de brug te komen. Dit is helemaal niet nodig want u haalt uw trein toch wel, niet als alles blijft lopen want dan kunnen de bomen niet zonder ongelukken wor den gesloten en laat u een ander de dupe worden van uw gehaastheid. Er wordt met het openen van de oude brug rekening gehouden met de treinen naar Holland welke meestal 4 min. of 20 min over het uur gaan. Een uitzondering kan er bestaan bij een zeer groot transpori want dit zijn geen auto's waar men even op de rem trapt en dan stil staat U dient dit dus min of meer in uw vertrektijd van huis in te calculeren alsmede het oponthoud voor de oversteekplaatsen. Weggebruikers, waar ook van daan, wees blij met deze nieuwe brug. en zorg ervoor dat ongelukken uitblijven, want dan maakt u zelf dat hij de bijnaam van brug der geruchten zou kunnen krijgen. Iets nieuws moet nu eenmaal wennen, maar matig uw snelheid opdat u alles goed in u kunt opnemen. Zelfs de schippers snappen het nog niet helemaal en gaan tussen de twee bruggen liggen blazen, niet wetende dat de „brave borst" zich eerst moet verplaatsen en daarmee is zijn dag echt goed gevuld. Maakt u het hem dus niet onnodig lastig. Voor al ow TECHNISCH TEKENMATERIAAL o.a. Rotring, Hebei, Technos, Arato, Linex, Nestier naar BOEKHANDEL Naar onze wekelijkse fotowedstrijd „Scheldebode-kringetje" wordt door het publiek uit Walcheren steeds met belangstelling uitgekeken. Wie is deze week de gelukkige? Onze fotograaf schoot deze plaat op de markt in Middelburg. Wij kozen de dame, die haar peuter in de kinderwagen in de gaten houdt. Zij kan zaterdag het bewijsmateriaal afhalen aan het bureau van de Scheldcbode, Spuiplein 94 in Vlissingen. De winnares van het Scheldebode-kringetje van de afgelopen week was mevrouw Van Hassel, Dolfijnstraat 33 te Middelburg. De prijzenschenkers van deze week zijn- Banketbakkerij Faber, Badhuisstraat 28. de bekende kwaliteits-taart; Slagerij De Vries, Walstraat 46, een pond biefstuk; Vishandel Frans de Muijnck, Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdag-reclame; Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 50, luxe flacon badschuim; Foto de Grave. Walstraat 74, waardebon van f 2,50 voor foto-artikelen; Jo Fibbe, Walstraat 29, lederen huishoudbeurs; De Kledingbokser, Lange Zelke 26, stropdas; Optiek Tilroe, Walstraat 31, kamerthermometer; Sporthuis Roovers, Walstraat 80, een knipplaat Fabeltjeskrant; Boutique La Perruque, Walstraat 129, een pruikenborstel; De Wijnkelder, Walstraat 104, een fles Rode Mistella; Kaashuis Smith, Marktkraam, pond kaas naar keuze; Discobar Firma Kloosterman, hoek Lange Zelke, gram mofoonplaat van f4,50; Co-op Distilette, Van Dishoeckstraat 40, fles fijne cognac; Fabro N.V., Domburgs Schuitvlot 3, Middelburg, 1 platen- bon ter waarde van f 5,-; De Drie Tonnetjes St.-Jacobstraat 4, koffie met gebak voor twee personen; Friture Neptune, Walstraat 79, heerlijke gegrilde kip; Slagerij D. Oosterom, Walstraat 100, 300 gram vleeswaren; Walstraat-Bazar, Walstraat 108-111, Vlissingen. 'n aardig souvenir. Hebt u een gierkelder, moto rische apparatuur van anderhal ve paardekracht of een mest vaalt? Dan als de wind zo gauw zorgen, dat u aan een hinder wetvergunning komt. Tja, de ontwikkeling zet zich door. Zeeuwse landbouwers zullen moeten gaan kiezen: sluiten of aanpassen Niks geen flauwe kul van „agrarische bedrijven zijn goed voor onze gezondheid": ze hebben maar te zorgen dat ze een hinderwetvergunning heb ben, als ze een eventueel hin- derverwekkend agrarisch be drijf voeren. Tjonge, ze worden tegenwoordig wel steeds stren ger met die hinderwetvergun ningen. Laatst heb ik nog ge- ooi d dat Péchiney is gaan bon en zonder vergunning. En dat mag niet, nee, nee. Trouwens, ook voor de con ventionele PZEM-centrale in Borssele die in juli zal gaan werken, is nog geen vergunning binnen". Hebben we gehoord hoor. Een raadslid heeft er vra gen over gesteld. Waarmee het nut van raadsleden maar weer eens duidelijk wordt. Want u kunt nou wel denken dat alles vanzelf gaat, maar zonder ge meenteraad kom je er niet. Nu kunnen w? wel mopperen ■tver dat van Péchiney, maar bij het Calpam bunkerstation wor den 37 personeelsleden de straat op gezet, omdat het bedrijf gaat sluiten. Maar goed dat Hoechst in '72 Trevira-grondstoffen gaat maken. Dan is er weer werk aan de winkel Werk genoeg in Zeeland, anders nog wel voor buitenlandse werkkrachten. Die weten van de fluor geen kwaad. Wat zou u tussen haakjes kie zen? Een fluorberg of een mest vaalt? U mag ze geen van bei den zonder vergunning houden hoor. Maar genoeg daarover. Laten we ons liever eens gaan verdie pen in de problemen van een aantal Goese middenstanders.' Die broeden op maatregelen te gen broedende duiven. Over dat broeden zelf zeggen ze niks, maar elk echtpaar heeft zijn eigen nestje nodig en laten die beesten nou toch de hervormde kerk in Goes als vestigings plaats kiezen. Zonder vesti- gings- of hinderwetvergunning. En zonder goede sanitaire voor zieningen, want die beesten „bevuilen" om zo te zeggen voorbjganger en Korte Kerk straat. En da's niet zo best voor de negotie van de belendende winkeliers. De gemeente doet er anders genoeg aan, vinden we. Er is een openbaar toilet (zou daar al een hinderwetvergun ning voor zijn aangevraagd?) bij de hervormde kerk. Mis schien zouden ze het eens kun nen p, oberen met een omscho lingscursus voor duiven. Met subsidie van de overheid dan wel. d'OESTER He: Bntse blad „Financial Times" hncl, tegen de achtergrond van ie vocr'durende stijging van het levensonderhoud, een vergelijkend ov-rzicht gemaakt, dat zich uit strekt ever de gehele wereld. Het bi ad heeft onder meer de kos ten vergeleken van een voedsel pakket. Afgezien van landen zoals jpcnjt Portugal en Joegoslavië kar- dit pakket het goedkoopst in Ne ieriand worden ingekocht. Voor A msterdam/Rotterdam no teert het blad 16,84 dollar en de kosten stijgen elders via 16,96 dollar in Londen, 17,43 dollar in Wenen, 13.45 dollar in Dublin, 22J39 dollar n Düsseldorf 23,00 dollar in Brus sel naar ruim 33 dollar in Stock holm, de duurste stad van Europa, op de uoet gevolgd door Moskou (22 80 dollar). Pu voedselpakket bestaat uit een kilo beste biefstuk, 2 kilo kip, 12 gro'e verse eieren, 2 kilo aardap pelen, 1 kilo rijst1 kilo boter, 1 liter slaolie, I liter goedkope tafel- wijn, 1 kilo suiker, 1 kilo witbrood, een blik Nescafé (125 gram), een blik perziken, een grote tube tand pasta, zeep, waspoeder, een rol toiletpapier, een fles aspirine (100 stuks) en 500 gram tafelzout. Ook een fles tohisky blijkt men ner- jens zo voordelig te kunnen kopen aks in Nederland. Een geweldige kast voor in de slaapkamer. Wit laqué. Half leg, half hang. 172 cm hoog, 100 cm breed en 50 cm diep. Op de deuren gemakkelijk afwas- bare kunststof in rood, wit of groen. Dus geen vuile vingers. Als wij de kast voor u monteren betaalt u 139,-. Als u hem zelf opzet kost 'ie maar 11 I Oude Markt 9, Vlissingen. Filialen in Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Hoorn en De Lier.

Scheldebode | 1971 | | pagina 1