BAAYENS REI M ERS WAAL OO JPTïi de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE WAARDE INGEZONDEN STUKKEN GEMEENTEBEGROTING VOOR 1971 Algemeen financieel beleid. De gemeente heeft ter dekking van het begrotingstekort moeten beschikken over een bedrag van 300.000,aan saldi reserve. Er staat in de begroting een totaalpost voor onvoorziene uitga ven van 477.286,48, doch hiervan zal een bedrag van 112.826,moeten wor den aangewend aan rente en aflossing, die weliswaar betrekking heeft op 1970. Verder is in onvoorzien een post op genomen van 100.000,in verband met het feit, dat de uitkering sociale zorg voor 1971, dus slechts eenmaal zeer voordelig wordt beïnvloed door de hoog te van de uitgaven van 1969. Als ge volg hiervan kan rond 1971 meer wor den geraamd, een bedrag van 173.000,-. Van de totale post van onvoorziene uit gaven resteert derhalve nog slechts ruim 265.000,Hiervan moet 100.000, worden aangewend voor de normale on voorziene uitgaven. Slechts 165.000, zou resteren ter dekking van de lasten van nieuwe kapitaalwerken. Hoewel de huidige begroting een fi nancieel gunstiger beeld geeft dan die van vorig jaar, stelt b. en w. in haar begeleidingsbrief zonder meer, dat de financiële positie voor de gemeente wei nig perspectieven biedt voor een snelle en effektieve aanpak van de vele taken en vraagstukken. De financiële conse quenties van de her-indeling zullen zich zeker nog een aantal jaren doen gevoe len, terwijl de aanloopkosten zich voor lopig blijven manifesteren. Ontwikkeling van de gemeente Reimerswaal. B. en w. van Reimerswaal zijn de mening toegedaan, dat een normale ont wikkeling van deze gemeente vanuit de bestaande kernen zal dienen te geschie den. Problemen zijn er! De plannen tot verbetering van het kanaal door Zuid- Beveland met het gehele verdwijnen van Hansweert-oost. Binnenkort zal daar een enquête worden gehouden onder de bewoners om na te gaan waar zij zich mettertijd willen vestigen. Het uitbrei dingsplan Hansweert-west moet dit jaar zijn beslag krijgen, aldus het college. Uiteraard zullen de belangen van de op 't kanaal georiënteerde middenstanders ruime aandacht krijgen. Ondanks de vele niet onbelangrijke bezwaren tegen de afsluiting van de" Oosterschelde, ziet b. en w. hierin geen wijziging meer ko men. Yerseke zal aandacht dienen te krijgen voor wat betreft de verdere ont wikkeling van de waterrecreatie, com pensatie voor de middenstand, vervan gende werkgelegenheid. Grote verliezen op bouw- en sa- neiingsplannen in Reimerswaal Met pijn heeft b. en w. moeten vast stellen dat er op enkele bestemmings- en saneringsplannen grote verliezen zijn geleden. Dit zijn plannen der voormali ge gemeenten, o.a. te Krabbendijke, al waar men wordt geconfronteerd met een tekort van 314.000,terwijl ook het saneringsplan Oude Plein te Krui- ningen een groot verlies zal opleveren. Ook geen gunstige erfenis. Zelfbeperking voor het stichten van scholen binnen Reimerswaal. Het onder wijs in Reimerswaal is financieel zeer slecht. Het tekort over 1971 met betrek king tot de exploitatie van kleuter- en basisonderwijs en van de gymnastieklo kalen wordt voor 1971 geraamd op 175.171,03. Deze kosten zullen nog hoger worden door de ongedekte jaar lijkse lasten tengevolge van de stichting van de kleuterschool van de Geref. Ge meente 29.000,de christelijke kleu terschool te Oostdijk 13.300,en de christelijke basisschool te Krabbendijke 13.480,B. en w. stelt dat de norm vergoedingen van het Rijk dringend aan verhoging toe zijn. De stichtende orga nen van nieuwe scholen wordt zelfbe perking gevraagd zowel wat betreft het stichten van scholen als wat betreft het ontwerpen van bouwplannen. Belastingtarieven blijven ongewij zigd in Reimerswaal. B. en w. kondigen in hun begrotings- brief aan, dat de belastingen in Rei merswaal ongewijzigd zullen blijven. Hiermede doen zij hun beloften gestand. Alleen de haven- en liggelden moeten omhoog. Bleid van b. en w. voor de toe komst inzake Reimerswaalplan. B. en w. meent zich positief te moeten opstellen ten opzichte van een industri ële ontwikkeling in het oostelgk ge deelte van de Oosterschelde na afslui ting van de zeearm. Men verbindt hier aan echter enige voorwaarden, t.w. de toegankelijkheid per schip van dit ge bied zal via een verbeterd kanaal door Zuid-Beveland moeten worden gevonden en zeker niet via een in planologisch en economisch opzicht onaanvaardbaar nieuw kanaal nabij Waarde. Dit impli ceert dat b. en w. van Reimerswaal dit industrieterrein niet ziet als een zuiver zeehavenindustriegebied. De milieuhygi ëne zal voor de kernen moeten worden gewaarborgd en bij de ontwikkeling van het industrieterrein moet de ge meente direkt betrokken zijn. Dit houdt in dat de oorspronkelijke opzet van het Reimerswaalplan, t.w. bruto 5000 ha en netto 4000 ha zeehavenindustriegebied, zal moeten worden teruggebracht tot een aan zeehavengebied gelieerd indu strieterrein van circa 3200 ha bruto en circa 2200 ha netto. Ondanks dit ziet men een toename van de bevolking met tertijd voor de regio Bergen op Zoom, Reimerswaal en Tholen van 200.000 per sonen. Reimerswaal zal in dat geval woongelegenheid moeten bieden aan 70.000 tot 90.000 personen. Deze ontwik keling zal zich in hoofdzaak moeten uit strekken vanuit de kernen Kruiningen, Yerseke en Oostdijk. Binnenkort zal in een schets structuurplan deze gedach ten nader worden uitgewerkt. Raadsvergadering. De huuraffaire betreffende de ambts woningen van de voormalige burge meesterswoningen van Krabbendijke en Rilland is ten einde. Aangezien vorige maal de stemmen staakten, werd in de dinsdagavond gehouden raadsvergade ring in het voormalige gemeentehuis van Yerseke het voorstel van het S.G.P. raadslid Koster Sr. opnieuw in stem ming gebracht. Dit behelsde de huur prijs zoals deze voorheen had gegolden te verhogen met 6 Opnieuw stemden de frakties van de P.v.d.A., V.V.D. en K.V.P. tegen. Het C.H.U.-raadslid C. J. van de Velde, die thans voor het voor stel van dhr. Koster stemde, maakte een einde aan deze aangelegenheid. Dhr. v. d. Velde wenste zijn gewijzigde houding te motiveren. Hij vond dat de gehele verwikkeling een te duidelijke politieke kleur had gekregen. Nu dit zo is, acht te hij het niet meer gewenst langer te gen te stemmen. Dhr. Don (S.G.P.) had met huivering kennis genomen van het voornemen om te komen tot het fuseren van het prot. ziekenhuis Bergzicht en het r.k. ziekenhuis St. Joanna te Goes. Hij achtte het handhaven van een prot. christelijk ziekenhuis van het allergroot ste belang. Voorzitter Mr. C. Pijl Hoge- weg gaf een nadere interpretatie aan gaande de te verwachten ontwikkelin gen op medisch gebied. Hij wees er op dat bij het zelfstandig blijven voortbe staan van de twee ziekenhuizen het geenszins voor uitgesloten moet worden geacht dat mettertijd er geen medisch centrum meer op Zuid-Beveland zal blij ven bestaan. Men moet noodgedwongen naar grotere units toe. Indien men zich hiertegen keert, moet men zich wel re aliseren dat het hier niet gaat om ker kelijke dogmatische punten, doch zuiver om medisch verantwoorde hulp binnen de regio. Dhr. J. Griep (V.V.D.) eiste hoofdelijke stemming. Hierbij bleek dat de S.G..P-fraktie niet was te vermur wen en geen begrip kon opbrengen voor de realiteit. Men stemde dan ook tegen. Zowel van de zijde van de P.v.d.A., V. V.D., K.V.P., C.H.U. en A.R. werd in verband met een hangende zaak, of een illegaal gebouw al dan niet zou moeten worden afgebroken, clementie t.a.v. de bouwer gevraagd. Ook b. en w. konden de raad hierin tegemoet komen. Wet houder C. Slabbekoorn en de voorzitter wezen er uitdrukkelijk op, dat thans stringent de voorschriften zullen worden gehanteerd en dat illegale bouwwerken die na 31 december 1970 zijn gebouwd, zondermeer zullen moeten verdwijnen, nadat proces-verbaal is opgemaakt. Dhr. E. A. Suy drong aan op een niet al te strenge toepassing. De voorzitter zegde toe dat de al te scherpe kanten iets zul len worden afgevlakt, hetgeen echter niet inhoudt dat proces-verbaal zonder meer zal worden opgemaakt. Het be stemmingsplan Yerseke zuid-west werd aangenomen, 't Bestemmingsplan Hans- weert-west werd door het college van b. en w. reeds voordat het aan behan deling toekwam, teruggenomen. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Laatste radarcursus? Voor de vierde radarcursus te Vlis- singen, die op zaterdagmorgen 6 febru ari bij genoegzame deelname start, kun nen nog vijf cursisten geplaatst wor den. Deze moeten zich dan melden bij J. Glerum, Oude Boogaert 41, Yerseke, vóór zaterdagmorgen 12 uur. Plaatsing brievenbus. Bij het bejaardentehuis „Vredelust" is een brievenbus geplaatst. De bewoners van zowel „Vredelust" als „Boschburg" zullen hiermee zeker in hun schik zijn. Schaaknieuws. Voor de onderlinge competitie zijn j.l. maandagavond de volgende partijen ge speeld: A. BeerensT. Moerland 10; T. MoerlandA. Beerens 01; M. de KoeyerP. van Anrooy 10; P. van AnrooyM. de Koeyer 10; J. Poley T. Moerland 10. Ook zij die graag het schaken willen leren, zijn van harte welkom. De aan vang is iedere maandagavond om 7.30 uur in het gebouw „de Haven". Mutaties bij Rijkspolitie. Als opperwachtmeester der Rijkspoli tie wordt per 1 februari a.s. dhr. P. M. Polderman vanuit Borssele naar Yerse ke verplaatst. Dhr. Polderman zal be last worden met het rayoncommando, welke funktie hij thans na de herinde ling te Nieuwdorp bekleedde. Daarvoor was dhr. Polderman ruim 13 jaar post- commandant te Borssele. NCVB De maandelijkse bijeenkomst van de Wemeldingse afdeling die donderdag avond in het dorpshuis is gehouden, was een ontspanningsprogramma. Er werden enkele spelletjes gespeeld, o.a. was er de quiz „Wie van de drie" en decla meerde mevr. G. Meyaard in Zeeuws dialekt. Als nieuwe leden van de com missie „In bigde en droeve dagen" wer den benoemd mevr. M. Gijssel-Schouwe- naar en mevr. L. Schouwenaar-Kole. De volgende vergadering is vasgesteld op 18 februari en dan zal een uiteenzetting worden gegeven over merkartikelen. Voor deze bijeenkomst zullen de leden van de plaatselijke vrouwenverenigingen eveneens worden uitgenodigd. Wedstrijd- en prestatieloop. De gymnastiekvereniging WIK orga niseert a.s. zaterdag 30 januari een wed strijd- en prestatieloop te Wemeldinge. De inschrijving wordt gehouden in het dorpshuis van 12 tot 13.30 uur k 2, per persoon. De wedstrijdloop begint om 14 uur, de prestatieloop start om 14.30 uur. Iedereen mag meedoen en krijgt volop de gelegenheid zijn of haar beste en snelste beentje voor te zetten. Reeds nu staat vast, dat zeer bekende atleten zullen aantreden voor de wedstrijdloop, die gaat over 6 ronden van 900 m over de straten rondom het dorpshuis. De prestatieloop is 7 km lang en wordt ge lopen rondom Wemeldinge. Vele vereni gingen, scholen en clubs zullen meelo pen om deze presatieloop te volbrengen binnen de gestelde tijd van 50 minuten. De start en finish zijn bij het dorpshuis. Voor de wedstrijdloop zijn bekers be schikbaar gesteld. De winnaar ontvangt de beker van Schelde International te Goes. Verder zijn er bekers van de AMZ, Coöp. Raiffeisenbank te Wemel dinge, Gemeente Kapelle, Dorpshuis We meldinge, dhm. v. Leen, Beenakker, Ma- rius Weststrate en „Klein Stelle" te Wemeldinge en dhr. Rentmeester uit Yerseke. Er is ook een prijs voor de eerst aankomende dame en vóór de eerst aankomende inwoner van Wemeldinge. Bovendien ontvangt iedere deelnemer bij de eindstreep een herinneringsvaan tje en een bon voor een gratis con sumptie. Burgemeester Van Suijlekom zal het startschot afvuren en de prijzen uitreiken. Het belooft een mooie sport dag te worden in Wemeldinge, waar aan iedereen kan meedoen. Dansavond. Zaterdag 30 januari organiseert Stuif - in-Kruiningen weer één van haar ge zellige dansavonden in het Dorpshuis. Op zal treden de bekende dansgroep Drivin' man. Het oorspronkelijk geplan de optreden van Livin Blues kan wegens een tournee door Polen niet doorgaan. Ieder zal zich trouwens Drivin' man nog wel herineren van de zeer geslaag de avond op 31 oktober vorig jaar, toen ze optraden met de Zweedse meisjes- groep Rainy-Day-Woman. Drivin' man bestaat uit een selectie popmusici, be zeten van hun muziek, en voortdurend schavend aan repertoire, techniek en presentatie. Het repertoire zit er dan ook geheid in en vokale- en instrumen tale prestaties liegen er niet om. Dri vin' man wordt gevormd door de lieftal lige zangeres Penny Goossens, slaggita rist Wim Hartjes, drummer Wim van Nieuwenhuyzen, gitarist John Toethuis en bassist Arnold Passon. Vergadering NCVB. Dezer dagen hield de NCVB afdeling Kruiningen haar maandelijkse vergade ring onder leiding van mevr. Jansen-v. Nieuwenhuyze. Nadat geopend was met gezang en gebed, volgde een meditatie uit Lucas 5 3638. Na een kort wel komstwoord, in verband met de eerste vergadering in het nieuwe jaar, werd het woord gegeven aan dhr. P. Kleine- pier, arts te Goes, die het onderwerp behandelde „Wat is homeopathie?" Op boeiende wijze zette hij uiteen het ont staan, doel en werking dezer genees kunde. De vele vragen die daaromtrent volgden, werden op duidelijke wijze door Dr. Kleinepier beantwoord. Deze zo leer zame avond werd door de presidente met dankzegging gesloten. De volgende samenkomst werd bepaald op 10 febru ari, waar Ds. van Bruggen uit Wemel dinge zal spreken. Uitvoering E.M.M. Vrijdag 29 januari a.s. geeft de Kon. Harmonie E.M.M. de jaarlijkse uitvoe ring. De avond wordt geopend door E. M.M. met een licht te verteren muzi kaal gedeelte en vervolgens treedt de E.M.M.-jeugd op. Het toneelgedeelte wordt verzorgd door de Zeeuwse Kome die uit Vlissingen. Ook vorig jaar gaf deze groep medewerking aan de muziek uitvoering en met succes. Nu wordt op gevoerd „De parel van het huis". De parel is een dienstbode die van alles hoort en ziet, maar beslist niet zwijgt. Natuurlijk is er tot slot van de avond volop gelegenheid tot dansen. Voetbalnieuws. Zaterdag j.l. was er geen programma vastgesteld. Toch werd er nog gevoet bald door de v.v. Kruiningen. Om 10 uur traden een A- en een B-groep in het veld, met als uitslag 51 voor de A-ploeg. De uitslag doet niet ter zake, maar het was een goede training. Jam mer was het des te meer, dat er van de lagere elftallen zo weinig interesse was, zodat de wedstrijd van het derde tegen het vierde elftal niet kon door gaan. A.s. zaterdag is er wel een program ma en wel de zware uitwedstrijd tegen Bruse Boys I. De thuiswedstrijd is in dertijd in 11 geëindigd. Het tweede elftal ontvangt Schore II, wat een over winning moet kunnen worden. Het der de is vrij en het vierde speelt eveneens thuis en wel tegen Rillandia III. Voor zover bekend nog geen juniorenprogram ma. Aanrijding. Op de kruising Rijksweg 58 afslag naar Hansweert vond donderdagmorgen te 19.40 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, die resp. werden bestuurd door H. M. uit Hansweert en J. de H. uit Lewedorp. Het ongeluk ontstond doordat de bestuurder uit Hansweert, die personeel in zijn auto naar het werk vervoert, geen voorrang verleende aan een uit de richting Goes over Rijksweg 58 rijdende personenauto. De bestuurder van deze Mercedes, dhr. J. de H., trachtte door hard remmen en naar rechts uit te Wijken een aanrijding te voorkomen. Dit gelukte echter niet en de auto uit Hansweert werd in de flank aangereden. Beide voertuigen lie pen zware materiële schade op. Wonder boven wonder waren er geen persoon lijke ongelukken. KVP-vergadreing. De plaatselijke afdeling der KVP hield zondagavond in de zaal „Thalia" onder voorzitterschap van dhr. E. Suy een ver gadering, waarvoor de belangstelling goed was te noemen. Besproken werd het uitbreidingsplan Hansweert-west. Hiertegen zijn vele bezwaren gerezen. Een uitbreiding in de vorm zoals voor gesteld wordt door b. en w. acht men planologisch onaanvaardbaar. Men zag liever een uitbreiding tot aan iets voor bij de Maartensbroersweg en van daar aansluitend naar de Kanaaldijk. Het plan Yerseke achtte men wel accepta bel. Dit vormt een mooi geheel. Verder kwamen nog vele zaken op politiek ter rein ter sprake. Film Rode Kruis. Zaterdag j.l. hield het Rode Kruis in het dorpshuis Kaj Munk film voor de jongeren en ouderen. De middagvoorstel ling voor de jeugd werd goedbezocht. De avondvoorstelling voor de ouderen liet aan belangstelling te wensen over. Turkse zeeman gewond. Bij het laden van aardappelen in de Duitse 1500 ton metende coaster Ralph von Bargen aan de Vlakese loswal is dinsdag te 15.00 uur een kabel gebroken van de laadboom. Hierdoor kwam deze op de voet terecht van een Turkse op varende van dit schip. Dr. J. de Beij uit Hansweert verleende de eerste hulp. Het slachtoffer moest met een diepe vleeswond en een gebroken enkel over gebracht worden per ambulance naar het Bergzicht ziekenhuis. NCVB. De plaatselijke afdeling van de Neder landse Christen Vrouwen Bond verga derde onder leiding van mevr. v. Noor dennen in het Hervormd Centrum „De Rancke". Na de gebruikelijke opening hield de presidente een meditatie naar aanleiding van Joh. 10 over de Goede Herder. Mevr. Van de Kerk-Nijhuis hield een lezing over het maatschappelijk werk, onder de titel „Het kind van de rekening", waarop een behoorlijke be spreking los kwam. De volgende verga dering wordt gehouden op 24 februari a.s. Mevr. Vogelaar-Smallegange zal dan een lezing houden over Israël. V ogelvrienden. De vereniging „Vogelvrienden Krab bendijke en Omstreken" hield in 't Cul tureel Centrum haar jaarvergadering onder leiding van voorzitter M. Nieu- wenhuize. Naast de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester, vond de prijsuitreiking plaats van de in de cember gehouden tentoonstelling. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, dhr. M. Nieuwenhuize, herkozen, Als nieuwe bestuursleden werden gekozen dhrn. M. J. Hoogstrate, Krabbendijke, J. P. Jansen, Waarde, Jac. Lokerse, Oostdijk en M. Weststrate, Krabbendijke De volgende leden mochten onder meer de prijzen in ontvangst nemen uit han den van de voorzitter: Kanaries: Alg. kampioen J. P. Jan sen, met goudgeel 90+ pnt.; eerste prij zen: A. Kaan goudagaat, 90 pnt.; J. Koeman, goudgeel, 89+ pnt.; M. Nieu wenhuize, goudagaat en A. Kaan, goud- isabel, 89 pnt. Bastaarden: Kampioen J. P. Jansen, zilverbek-jap. meeuw, 87+ pnt.; Ie pr. F. Jacobs, groenling-kanarie (o.e.k.) 89 pnt. Grasparkieten: Kampioen M. West strate, lutino, 89 pnt.; Ie pr. M. West strate, lichtgroen en M. Weststrate, op. hem. blauw, 87 pnt. Grote parkieten: le pr. M. Krijnsen, roodrug, 87+ pnt. Papegaaien: Kampioen M. Weststra te, rose oclly, 90 pnt. Tropische duiven: Kampioen P. Ver burg, diamantduif, 88 pnt. Kwartels: Kampioen J. Koeman, Chi nese dwergkwartel, 90 pnt. Duivententoonstelling. De P.V. „De Luchtbode" en „De Scheldeduif" hielden afgelopen zaterdag een tentoonstelling in het Cultureel Cen trum, nadat vrijdagavond een film was vertoond voor de duivenliefhebbers Xiit de omgeving, met reportages van Duit se, Belgische en Nederlandse collega's. Op de tentoonstelling werden de voor naamste prijzen door de volgende per sonen in de wacht gesleept: 1. C. J. Cle ment, 369% pnt.; 2. C. A. van Oosten, 369 pnt.; 3. M. Minnaard; 4. J. J. de Jonge; 5. A. J. Kruijsse; 6. C. J. Cle ment, allen 368% pnt.; 7. L. Paauwe; 8. H. Neels; 9. C. A. van Oosten, 368 pnt.; 10. Jac. Minnaard, 11. C. J. Cle ment, 12. L. Paauwe, 13. Jac. Minnaard, 367% pnt.; 14. C. J. Clement, 15. J. J. de Jonge, 16. K. M. Staal, 17. D. A. van de Vrede, 18. J. Neels, 19. E. Theen- aert, 367 pnt. le prijs oude doffers: J. F. van Doom, 366 pnt.; le prijs oude duivinnen: C. A. van Oosten, 369 pnt.; le pr. jonge doffers: M. Minnaard, 365 pnt.; le pr. jonge duivinnen: Jac. Min naard, 367% pnt. De keuring werd ver richt door dhr. Rooverts uit Utrecht. Voetbal. Indien de weersomstandigheden het toelaten, zal zaterdag a.s. Krabbendijke I een bezoek brengen aan Dinteloord, Krabbendijke II speelt thuis tegen Waarde II en Krabbendijke III speelt uit tegen Wemeldinge III. Zaalvoetbal. Voor het zaalvoetbaltoemooi voor B- junioren dat zaterdag a.s. in de veiling te Bergen op Zoom wordt gehouden, is de indeling als volgt: Groep A: Krab bendijke I en IV, Meeuwen II, Waarde I en Yerseke n. Groep B: Hansw. Boys I, Krabbendijke II en Hl, Meeuwen I en Yerseke I. In deze groepen wordt een halve competitie gespeeld. De num mers 1 en 2 van beide groepen worden in een nieuwe groep ingedeeld, waarin AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381 WEMELDINGE Zaterdag 30 januari: Dansavond Dis- koteek „De Kennul". - 7.30 uur, Ker kelijk Centrum. KRUININGEN Vrijdag 29 januari: Uitvoering E.M.M. „Ons Dorpshuis". Vrijdag 5 februari: Feestavond buurt vereniging „De Nijverheid". Ons Dorpshuis. eveneens een halve competitie wordt ge speeld. De winnaar van deze groep is dan toemooiwinnaar. Hansw. Boys speelt om 2.10, 2.55. 4.00 en 5.05 uur; Krabbendijke om 2.00, 2.10, 2.30, 2.40, 3.05, 3.15, 3.35, 3.50, 4.10, 4.20, 4.55, 5.05, 5.15 en 5.25 uur; Waarde om 2.20, 3.05, 3.50 en 4.30 uur; Yerseke om 2.40, 2.55, 3.25, 3.35, 4.30, 4.45, 5.15 en 5.25 uur. Wanneer u even de gelegenheid hebt, moet u dit „spektakel" eens gaan bekijken, het is beslist de moeite waard de jeugd op deze manier bezig te-zien. Veiling. De voornaamste prijzen van de afge lopen week waren: Golden Del. 1 80—85 mm 32—40, 1 75—80 mm 3545, 1 70 —75 mm 3342, 1 65—70 mm 27—32, 1 60—65 mm 17—25; 2 80—85 mm 32, 2 75—80 mm 25—37, 2 70—75 mm 25 —37, 2 65—70 mm 18—30, 2 60—65 mm 18—21; C.O. Pippin 1 80—85 mm 49— 51, 1 75—80 mm 5662, 1 70—75 mm 54—60, 1 65—70 mm 45^7, 1 60—65 mm 2431; Goudreinette 1 95105 mm 51, 1 859.5 mm 4754, 1 7585 mm 4856, 1 6575 mm 4841; Rode Goudreinette 1 75—85 mm 58, 1 65—75 mm 42; Winston 1 8085 mm 4246, 1 75—80 mm 49—58, 1 70—75 mm 50 55, 1 6570 mm 40—45, 1 6065 mm 27—29; 2 80—85 mm 28, 2 75—80 mm 32—33, 2 70—75 mm 22—30, 2 65—70 mm 20,40; Br. A. Lucas 1 7585 mm 4548, 1 65—75 mm 45,9049; Confe rence 1 7075 mm 5254, 1 6570 mm 52—56, 1 60—65 mm 46—49, 1 55—60 mm 3738; D. du Cornice 1 8590 79, 1 8085 mm 89, 1 7580 mm 98, 1 70—75 mm 1,03, 1 65—70 mm 95. Rode Kruisfilm. In de zaal Koeman werd in kleur de jaarlijkse Rode Kruisfilm vertoond, The family way, met in de hoofdrollen Hay- ley en John Mills. In de pauze werd een verloting gehouden, die 84,50 opbracht. Voor de jeugd werd de kolderfilm ver toond met Stan en Laurel en Olivier Hardy, oftewel de dikke en de dunne. De jeugd vermaakte zich hier best. (Buiten verantwoording der Redactie) Geachte redactie, Mag schrijver dezes een kort stukje in het volgende nummer van uw ge waardeerd blad? In het nu verschenen nummer komt een berichtje voor over het Interker kelijk gesprek, gehouden te Wemeldin ge. Hierin werd de vraag gesteld of le den der Geref. Gemeente hiertoe ook toegang konden krijgen. Het antwoord was, dat ze van harte welkom zouden zijn. Zijn deze organisatoren nu werkelijk zo naief om te geloven dat deze hier aan mee zouden doen? Leiden ze dat soms af omdat de voorganger der Ge ref. Gemeente mede dienst deed bij de herdenking op 4 mei 1.1., een medewer king die door velen betreurd is. Zover is de oecumene gelukkig nog niet, ge zien de samenwerking van het N.B.G. met de R.K. bijbelvertalers. Verschillen den hebben dan ook het N.B.G. reeds de rug toegekeerd en zijn toegetreden tot de G.B.S., tot handhaving van de Statenvertaling, waarin naast de Geref. Gemeente medewerken de Herv. Geref. Bond, Chr. Geref. Kerk, Oud-Geref. en nog meerderen die zich nog steeds gron den op het aloude Calvinistische stand punt. Het optreden van genoemde voor ganger heeft ook in andere Geref. Ge meenten tegenstand opgewekt. Met vriendelijke dank voor de plaat sing, EEN LID DER GEREF. GEMEENTE (Naam en adres bij de red. bekend) Wemeldinge, 21 januari 1971. Van 2127 januari 1971 YERSEKE. Getrouwd: Willem van der Maas, 22 j. en Maria Pietemella Cij- souw, 19 j. Overleden: Jacomina Smit, 78 j., wed. van Comelis Johannes van Es. KRUININGEN. Geboren: Serge Petrus Lucien, zv. Joseph Leonardus Gabriëlla Mathilda de Keijzer en Margaretha Christina de Jong; Elisabeth Maria, dv. Johannes van Velzen en Maria Pro voost; Derk Doede Pauwles, zv. Doede Derk van Limbergen en Cornelia Adri- ana Willemina Pieterse. Getrouwd: Jacob Sinke, 20 j. en Ma ria Lijntje Duvekot, 20 j. te Rotterdam. HANSWEERT. Getrouwd: Comelis Ma- rinus van den Berge, 22 j. en Cornelia Appolonia Hendrika de Koning, 22 j. KRABBENDIJKE. Ondertrouwd: Jacob Bosman, 22 j. te Rotterdam en Joppa van der Maas, 19 j. Overleden: Dingetje Jannetje Wabe- ke, 95 j., ongehuwd. RILLAND-BATH. Geboren: Frangoise Nicole, dv. Jozias Dieleman en Jannetje Brunke.

Scheldebode | 1971 | | pagina 2