BAAYENS KERNPUNTJES DO YERSEKE de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Raadsvergadering. Op 24 november j.l. heeft de raad ver gaderd. Een groot deel van de vergade ring werd besteed aan discussies over het al of niet gaan gebruiken van plas tic huisvuilzakken in de plaats van huis vuilemmers, en aan de verhoging van het reinigingsrecht. Het voorstel van b. en w. aan de raad om op plastic huis vuilzakken over te gaan, voerde ver schillende voordelen van plasticzakken boven vuilnisemmers aan. Zo zal voor het ophalen van de zakken veel minder tijd nodig zijn dan voor het ophalen van emmers. Bij 't gebruik van emmers zijn wekelijks 8 mandagen voor de hele ge meente nodig; bij gebruik van plastic zakken zal volstaan kunnen worden met 5 y2 mandag per week, omdat dan maar één keer per week opgehaald zal hoeven te worden. Ook voor de inwo ners heeft het gebruik van zakken voor delen. Het heen en weer sjouwen met vuilnisemmers (die leeg al een gewicht hebben van 5 6 kg) is niet meer no dig. Men hoeft alleen maar de volle vuilniszak naar straat te brengen; het terughalen van een lege emmer behoort tot het verleden. Bovendien gaat in twee plastic zakken evenveel vuil als in drie vuilnisemmers, iets waarvan de gebrui ker vooral voordeel zal hebben bij b.v. feestdagen, als er veel afval is. Omdat er een aantal zakken tegelijk wordt uit gereikt, kan men als er een zak vol is, een volgende gebruiken, zodat ook het opslaan van vuil in dozen enz. als de emmer vol is, niet meer nodig is. Eén der raadsleden meende dat niet zozeer de voordelen van zakken boven emmers aanleiding hadden gegeven het voorstel aan de raad te doen, maar dat dat ge beurd was omdat men niet achter wilde blijven bij de omringende gemeenten die op plastic zakken overgaan. Dit zelfde raadslid was het ook niet eens met het voorstel om het reinigingsrecht op 30 gulden per jaar te brengen en de ge bruikers jaarlijks 50 zakken gratis te geven. Meerdere zakken zouden dan te gen de prijs van 16 cent per stuk (in pakken van 25 stuks) door de gebrui kers zelf gekocht moeten worden. Dit betekent volgens het betreffende raads lid dat vooral degenen die weinig vuil meegeven, naar verhouding veel meer moeten betalen dan degenen die op het ogenblik twee of meer emmers in ge bruik hebben. Tenslotte werden de voor- en tegenstanders het met elkaar eens dat het reinigingsrecht op 30,per jaar gebracht wordt, dat ieder jaar 60 zakken gratis worden uitgereikt en dat de rest van de benodigde zakken door de gebruikers moet worden bijgekocht tegen de prijs van 25 cent per zak. De nieuwe regeling gaat op 1 januari 1971 in. Binnenkort zal bekend gemaakt wor den op welke dag het huisvuil opge haald wordt. Wij menen u er nu al op te moeten wijzen dat alleen plasticzak ken gebruikt mogen worden die voor zien zijn van een gemeentelijk kenteken. Andere plastic zakken die op het ogen blik in de handel zijn mogen niet worden meegegeven. Besloten werd ook gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een fietsen- en steppenrek bij de christelijke kleuterschool in Schore. Het bestemmingsplan „Stormezandepolder" van de voormalige gemeente Wemeidin- ge werd ingetrokken omdat gebleken is dat het plan in zijn huidige vorm niet te realiseren is. Om te voorkomen dat er gebouwd gaat worden of dat er wer ken verricht zullen worden waardoor de uitvoering van een nieuw bestemmings plan niet mogelijk wordt, verklaarde de raad dat voor het betrokken gebied een bestemmingsplan JLn voorbereiding is. Daarbij werd bepaald dat het zonder schriftelijke vergunning niet toegestaan is bepaalde werken te verrichten. Ook ingetrokken werd het reeds eerder ge nomen besluit om een busje aan te schaffen voor het vervoer van school kinderen naar en van het Wemeldingse instruktiebad. Dit werd gedaan omdat tenslotte gebleken is dat de kosten van aanschaf en exploitatie van zo'n busje toch hoger liggen dan de prijs die de gemeente aan een busonderneming voor het vervoer moet betalen. Omdat de Weststraat in Kapelle erg smal is, waar door geparkeerde auto's het verkeer be lemmeren en gevaar voor de verkeers veiligheid opleveren, besloot de raad het parkeren in deze straat te verbie den. Tot op heden was er een wisselend parkeerverbod in deze straat. Tenslotte werd besloten tot aankoop van gronden die nodig zijn voor de realisering van het bestemmingsplan Biezelinge I en voor de ontsluiting van het gebied Ka- pelle-oost. Verdeling woningwetwoningen. In de gemeente Kapelle zijn 373 wo ningwetwoningen. Om leegkomende wo ningwetwoningen zo goed mogelijk te verdelen is er een commissie ingesteld die nu de taak heeft b. en w. over de toewijzing te adviseren. In deze com missie hebben zitting de heren C. W. Bras, Dorpsstraat 102, Wemeldinge; A. N. Lamper, Waardekensstraat 7, Bieze linge; Chr. Rijn, Molenweg 10, Schore; J. M. Zuidweg, Spaartweg 3, Kapelle; M. Zuijdwegt, Sluisplateau 14, Wemel dinge. In principe worden de woningen toegewezen in de volgorde van de wacht lijst. Alleen als de commissie van oor deel is dat er gegronde redenen aan wezig zijn van de gebruikelijke volgorde af te wijken, kan de toewijzing van een woning bespoedigd worden. Op de bo venstaande adressen zijn geen aanvraag formulieren voor een woning verkrijg baar. Deze formulieren worden gratis verstrekt op de gemeentesecretarie, af deling huisvesting. Ook op de zitdag in Wemeldinge en Schore zijn formu lieren verkrijgbaar. Wij raden de aan vragers van een woning aan op de for mulieren eventuele bijzondere omstan digheden die aanleiding zouden kunnen geven van de gebruikelijke volgorde af te wijken, te vermelden. Wist u dat... 1. de volgende raadsvergadering gehou den zal worden op 22 december a.s. 2. een aanmaning bij te late betaling van een gemeentelijke belasting 1,- kost? 3. een dwangbevel bij te late betaling nadat al een aanmaning verzonden is nog eens 2,50 kost? 4. tot 27 december a.s. het bestemmings plan „Kapelle-oost" op de gemeente secretarie voor iedereen ter inzage ligt? 5. in de volgende kempuntjes nog een artikel over de plastic huisvuilzak ken zal worden opgenomen? Auto ramde werkplaats. Een grote met mossels geladen vracht wagen afkomstig uit Engeland reed zich klem tussen de Havendijk en de woning van dhr. D. Was aan de Kaaistraat, waarbij de aangebouwde werkplaats zwaar werd beschadigd en ontzet. Het is niet de eerste keer dat grote vracht wagens hier moeilijkheden ondervinden om de oprit naar de haven op te draaien. Sommige wagens moeten, ondanks vele pogingen, terug om via de Damstraat en Varkensdijk de haven te kunnen be reiken. De situatie ter plaatse is niet meer in overeenstemming met het te genwoordige zware verkeer. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Woensdag j.l. was er voor de Platte landsvrouwen van Yerseke een avond, verzorgd door de PZEM. Door dames van de voorlichting van de PZEM wer den Sint-Nicolaas- en Kerstrecepten be sproken, gereed gemaakt en gebakken. Tevens was er een interessante film over de elektrische kabelverbinding Zuid-BevelandZeeuws-Vlaanderen. Aan het einde van deze gezellige en leerzame avond werden de diverse soor ten gebak verloot. De presidente sloot met een hartelijk dankwoord aan het team van de PZEM en een tot weerziens aan de leden tot de kerstavond op 16 december a.s. Dam- en scliaaknieuws. J.l. maandag zijn de volgende partij en gespeeld in de onderlinge schaakcom petitie: A. CornelisseM. de Koeyer 01; M. de KoeyerA. Cornelisse 10; P. van AnrooyJ. van Anrooy 01; J. van AnrooyP. van Anrooy 01; S. HansmaA. Beerens 01; A. Beerens J. Poley 1—0. Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Yerseke hield j.l. donderdagavond haar maandelijkse vergadering. De presidente, mevr. Fi- lius, opende de bijeenkomst met het la ten zingen van Ps. 98 1 en 2. Ze las een gedeelte uit Lucas 8 en hield naar aanleiding daarvan een meditatie over de woorden: „Vreest niet, gelooft al leen". Daarna las ze een gedicht voor, getiteld „Ik heb vannacht gedroomd, o Heer". Na de pauze hield Ds. Maris uit Vlissingen een lezing over. „Marte laars in de 20ste eeuw". Een ernstige lezing, die op allen een diepe indruk maakte. Na het zingen van Gez. 122 1 en 2 besloot Ds. Maris de vergadering met gebed. De kerstvergadering zal gehouden worden op dinsdag 22 december. Me vrouw Maquelin uit Vlissingen zal de kerstdeclamatie verzorgen. Prijzenschieting. De uitslag van de jaarlijkse prijzen schieting op de liggende wip tussen Di ana, Yerseke en Spes Nostra, Ovezande, welke gehouden werd op 27 november in café De Blieck alhier, was als volgt: 1. Leen de Koeyer, Diana, 13 punten; 2. Jan de Koeyer, Diana, 11 pnt.; 3. A. Duinkerke, Diana, 9 pnt.; 4. G. Geeve, Diana, 8 pnt.; 5. B. Bracke, Spes Nos tra.- 7 pnt.; 6. C. v. d. Guchte, Spes Nostra, 6 pnt.; 7. W. Verbeek, Spes Nostra, 5 pnt.; 8. M. Rrjk, Spes Nostra, 4 pnt.; 9. C. v. d. Plasse, Diana, 4 pnt.; 10. A. Geense, Spes Nostra, 3 pnt. De vliegende vogelprijs, 2 grote kabeljau wen geschonken door vishandel 't Lek kerbek je, werd gewonnen door F. Koens van Spes Nostra. Er waren 25 schutters aanwezig. Korfbal. Zaterdagavond speelde Volharding in de Goese sporthal tegen Togo III. Door doelpunten van Mien van der Lijke en Geke van Oeveren werd een 20 voor sprong genomen, die door j£laas Moer land en Hans van Hekke tot 4—0 op gevoerd werd. Net voor het laatste fluitsignaal wist Togo de eer te red den, zodat de einduitslag 41 werd Door deze overwinning gaat Volharding alleen aan de leiding met 4 punten uit 2 wedstrijden. Zaterdag a.s. komt er geen enkele ploeg binnen de lijnen. Volharding gaat door met de papier akties. In de kerstvakantie zullen de Ie- den papier ophalen, wat op 2 januari verzameld zal worden. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: Een aktentassleuteltje, een rech ter herenhandschoen, een pakje waarin lotion, Sint-Nicolaasverpakking, een handschoen, een huissleutel no. 12, een jongensoverall, groen, een damesrijwiel, een skelter, een donkere herensjaal, zo goed als nieuw en een herenpolshorloge met zwart bandje. YersekeKloetinge 31. Door de overwinning van Yerseke op Kloetinge bleef men in de kopgroep, Het begin zag er niet hoopvol uit> daar Kloetinge de leiding nam. Enkele mi nuten voor de rust wist Leo van Ast gelijk te maken, 36 minuten na de rust scoorde hij opnieuw. Enkele minuteii voor het einde wist A. Kosten met een uitstekend genomen vrije schop de stand op 31 te brengen. Yerseke II wist Wemeldinge II op afstand te houden door een 40 overwinning. De B-juni oren speelden tegen Kapelle gelijk, 22. Zaterdag speelt Yerseke I om 2 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen de tweede klasser Meeuwen. Ongetwij feld wordt dit voor de voetballiefheb bers een interessante wedstrijd, daar de Meeuwen bekend staan om hun techni sche kwaliteiten. Yerseke III gaat op bezoek naar Krabbendijke II, de overi ge elftallen zijn vrij. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. De wedstrijd van het eerste elftal is in een gelijk spel geëindigd, 00. Ge zien de sterkte op het veld van Wemel dinge tegen de bezoekende club uit 's-H. Arendskerke gaf dit niet de juiste ver houding weer. Maar het lukte niet het doel van de tegenstander te doorboren, hoewel er genoeg kansen zijn geweest. Wemeldinge II is in een uitwedstrijd te gen Yerseke II verslagen met 40 en blijft nog steeds drager van de rode lantaarn in zijn groep. Het derde elftal heeft de stunt van vorige week niet kunnen herhalen tegen Kloetinge VI, maar bracht een gelijk spel mee naar huis, 22. Ze bezetten een goede mid denplaats op de ranglijst met 13 pun ten uit 10 gespeelde wedstrijden. Jeugddienst. Zondagmorgen a.s. wordt in de Ned. Herv. kerk alhier een jeugddienst ge houden, waarin Wika D. E. Hiensch de voorganger zal zijn. Door het kinder koor o.l.v. mevr. M. Breetveld-Veerhoek en mej. Hannie van Stel zal medewer king worden verleend, evenals door Ri- nus Veerhoek, orgel en Marion Goed hart, hobo. De dienst vangt aan om 10 uur. Tekententoonstelling. De Jeugdraad van de Ned. Herv. kerk heeft op de lagere scholen een teken wedstrijd georganiseerd, met als onder werp „Sint-Nicolaas en zwarte Piet". De gemaakte tekeningen zullen worden gejureerd door de Wemeldingse kunst schilder dhr. Teun van Donselaar. A.s. zaterdagmiddag zullen de tekeningen, ingedeeld naar de leeftijdsgroepen, wor den tentoongesteld in het Dorpshuis ter bezichtiging van allen die daarvoor be langstelling hebben. Tevens zullen de prijswinnaars! worden bekendgemaakt en de prijzen aan de kinderen uitgereikt. Verder zullen zeer binnenkort voor de oudere jeugd weer diverse vermakelijk heden worden georganiseerd door de Jeugdraad. De hiervoor benodigde gel den zijn bij elkaar gekomen door de on langs gehouden bazaar en door de op haaldienst van oud papier, die iedere laatste zaterdag van de maand met de tractor door Wemeldinge rijdt, waarbij niet alleen oud papier buit is, maar eveneens oude lompen. Helaas wordt er ook nog al eens oud brood meegegeven benevens lege blikjes en houtkrullen e.d. en daar stellen de jongens van de oud- papierophaaldienst nu juist geen prijs op. De ophaaldienst komt in december niet meer langs in verband met de feest dagen, maar doet dit pas op 2 januari 1971. Duivententoonstelling. Op de een dezer dagen gehouden dui vententoonstelling gehouden in het Dorpshuis en georganiseerd door P.V. „De Postduif" was de prijs voor de mooiste doffer voor J. M. van Stel en de prijs voor de mooiste duivin ging naar Jac. Ridderhof. Als keurmeesters waren aanwezig dhrn. Roozendaal uit Halsteren en Zagers uit Bergen op Zoom. Het rad van avontuur en een z.g. Amerikaanse verloting waren de at- trakties, die nog wat geld in het laadje moesten brengen om de onkosten te dekken. In de diverse categorieën wer den de eerste prijzen als volgt verdeeld: Oude doffers: J. M. van Stel; oude dui- vinnen: Jac. Riddérhof; jarige doffers: J. Vleugel; jarige duivinnen: H. J. van Moere; jonge doffers: J. Vleugel; jonge duivinnen: idem. Opbrengst kinderzegels. De leerlingen van de christelijke la gere school-hebben met de verkoop van Kinderzegels 626,50 bijeengebracht voor het goede doel. Vergadering ijsvereniging. Maandag j.l. kwam de ijsvereniging „Wemeldinge" onder voorzitterschap van dhr. Wabeke in het Dorpshuis bij een voor de jaarlijkse ledenveradering. Onder meer werd vastgesteld om de con tributie te verhogen en wel t/m 15 jaar 1,50 en 16 jaar en ouder 3,per jaar. Bij toetreden als lid van de ver eniging een dubbele contributie als in- leggeld. In verband met de oppervlakte van de ijsbaan is men genoodzaakt al leen de leden op de baan te laten schaat sen, zoals de voorgaande jaren. Indien mogelijk zou men graag een waterplaats op de ijsbaan aanbrengen. De eventuele consumptieverkoop wil de vereniging wederom zelf verzorgen. De aftredende bestuursleden P. Gijssel en C. Westveer werden bij acclamatie herkozen. De ijs baan is nu reeds van een laag water voorzien, zodat indien de vorst nadert de baan gereed ligt. Jammer dat voor deze vergadering zo weinig belangstel ling bestond. Opbrengst verkoopmiddag. De vrouwenvereniging van de Geref. Gemeente heeft een verkoopmiddag ge houden, waarvan de opbrengst ruim 600,bedroeg, ten bate van de Zen ding. Schaken. Vorige week donderdag speelde DZD II thuis tegen Vlissingen III. De uitslag was 53 in het voordeel van DZD. Ge detailleerd waren de uitslagen: Y. Kui persn.o.g. 10; M. van Gasteln.o.g. 10; J. QuakkelaarJ. N. Markusse 10; A. v. d. BroekeC. J. Schout 1 0; J. P. A. StevenseJ. K. Hubregtse 01; J. H. VadersK. Meerman 01; J. L. MinnaarJ. A. J. v .d. Maale 01; L. Komejann.o.g. 10. Afgelopen zaterdag speelde DZD I thuis tegen Terneuzen. Deze wedstrijd werd met 26 verloren. De uitslagen waren: W. ZuydwegJ. E. Hubbeling V2J- KarelseA. P. Beishuizen V2V2', W. KarelseG. W. de Ridder 01; L. H. v. d. KallenW. G. de Rid der 01; J. VerhaagenC. H. Provoost 01; J. W. HasmanD. de Jonge 01; J. van OostenD. van Dijk 01; H. van IwaardenA. Stadhouders 10. Voetbal. Kruiningen I moest zaterdag j.l., me de doordat de achterhoède enkele steek jes liet vallen, een 43 nederlaag tegen Duiveland incasseren. Het eerste is de laatste weken wat achterop geraakt. In de return zaterdag a.s. tegen Duiveland kan eindelijk weer volledig uitgekomen worden en wellicht slaat dan de balans naar de andere kant door. Het vierde verloor met 80 van Rillandia in. Za terdag moeten zij tegen koploper Apollo III. Ook verlies was er voor de A-ju nioren (21 tegen Kapelle AI). Beter nieuws is er van het B-front. B I won n.l. met 71 van Rillandia B I en B II met 3—0 van Luctor B II. Op Sinterklaaszaterdag is er geen juniorenvoetbal. Kruiningen II en III spelen thuis en wel tegen resp. Kapelle IV en Spui Hl. Bejaardensoos en E.M.M. De bejaardensoos en de repetitiege legenheid voor E.M.M. vinden in een zelfde lokaal van Ons Dorpshuis plaats. Tot voor kort gaf dit weinig proble men. De bejaarden hebben er nu echter een tweede, extra grote, biljart bij. Het bejaardenlokaal is nu voor de bejaar den zowel als voor E.M.M. te klein. Daar is al veel over gepraat, maar een oplossing is nog steeds niet gegeven. Waarom niet? De bejaarden hebben o.i. toch recht op een behoorlijk ontmoe tingscentrum? En wat kan een muziek vereniging zonder behoorlijk repetitie lokaal beginnen? Opening nieuwe zaken. Vorige week zaterdag is de nieuwe verlichtings-showroom van service be drijf Bouwman geopend. Elke zaterdag middag van 14 uur kunt u daar uw verlichting gaan uitzoeken uit een groot assortiment. De showroom heeft een ver zorgd karakter en wij twijfelen er dan ook niet aan of de schemerlampen, kro nen, nachtlampjes, leeslampjes enz. zul len vanuit dit nieuwe verkooppunt op de Snellemarkt hun weg naar de klan ten wel weten te vinden. Daar waar voor enkele dagen Slagerij van Velzen zich nog presenteerde in zijn vertrouwde winkel, is plots als bij toverslag een flinke nieuwe slagerij ver schenen. De ruimte in winkel en slacht- afdeling is aanzienlijk uitgebreid. De gehele winkelpui is aangepast aan de eisen van deze tijd. Vrijdag 4 december zal de winkel voor het publiek heropend worden. Wij ho pen daarop in ons volgend nummer te rug te komen. Herv. Vrouwengroep bijeen. Dinsdagavond j.l. was de Herv. Vrou wengroep weer in „Ons Dorpshuis" bij een. Op deze avond vond o.a. de be stuursverkiezing plaats. Herkozen wer den de dames Feytel, Flipse en Krom- been, terwijl door de verkiezing van de vroegere presidente mevr. N. v. Iwaar- den-Dek het bestuur weer voltallig ge maakt werd. Natuurlijk, hoe kan het an ders in deze week, kwam Sint-Nicolaas eens een kijkje nemen hoe het bij de Herv. Vrouwengroep gaat. Kennelijk was Sint zeer tevreden, want hij deelde ge schenken uit en de roe hoefde niet ge bruikt te worden, terwijl ook geen der vrouwen in de zak verdween. Beroep uitgebracht. De Kerkeraad van de Herv. gemeente alhier heeft een beroep uitgebracht op Ds. Bosschenbroek, predikant te Bus- sum. Geslaagd. Voor het te Goes gehouden examen voor jeugdleidster van het K.N.G.V. slaagden drie leden van de gymnastiek vereniging K.W.V. alhier, t.w. de dames Annelies van Iwaarden, Coby Kievit en Margriet Waverijn. Middag voor de bejaarden. Zaterdagmiddag 28 november was er een gezellige middag voor bejaarden in het dorpshuis, aangeboden door 4 plaat selijke verenigingen. Als officiële gasten waren drie wethouders aanwezig; de burgemeester zond bericht van verhin dering. Verder waren er dames van de vrouwenvereniging als helpende gasten. „Jong Crescendo" en de jeugdige flui tiste Nelly v. d. Parel, „Crescendo", E. M.M. en de „Boerenkapel" slaagden er volkomen in, een goed bezette zaal aan genaam bezig te houden. Tijdens de woorden van dank aan allen, door voor zitter van de bejaardenafdeling, dhr. Dek, ontstond een grappige discussie met dhr. Goedegebuure vah de bóeren kapel. Tot slot waren beide heren het eens, dat het zaaltje veel te klein was voor soos en repetities. Een zeer gezel lige middag, die om herhaling vraagt. Groot kinderfeest. De Hansweertse winkelierscombinatie is er ongetwijfeld in geslaagd de jeugd van Hansweert een onvergetelijke feest middag aan te bieden. Zaterdag werd de spannende kinderfilm „De Grote Beer" voor een geheel met kinderen gevulde zaal „Thalia" vertoond. Direkt na af loop van de film kregen de kinderen uit handen van de inmiddels gearri veerde Sint een zak met allerlei lek kersen aangeboden. Ontslagen bij de N.V. Comex. De direktie van de N.V. Comex alhier heeft, in verband met de te verwachten douanefaciliteiten aan de grens tussen België en Nederland waarschijnlijk per I januari 1970, aan nagenoeg het gehele pei soneel ontslag aangezegd. Dit houdt echter niet in, aldus een woordvoerder van deze combinatie, dat het personeel per 1 januari op straat zal staan. Hier is ontslag aangezegd in verband met de in acht te nemen opzegtermijn. Mocht blijken dat per 1 januari '71 de douane faciliteiten aan de grens nog niet ge realiseerd zullen zijn, dan blijven de werkzaamheden op dit kantoor voort duren en blijft het personeel in dienst. Zodra echter de Benelux Ministerraad het voorstel heeft geratificeerd, zal per ingangsdatum van deze overeenkomst tot ontslag van diverse personeelsleden moeten worden besloten. De Comex N.V. is ontstaan uit een samenwerking tus sen de voorheen te Hansweert bestaan de afzonderlijke declarantenkantoren, te weten de Fa. v. d. Brink, De Raad en F. V. de Groof. Winst op eigen terrein. Op eigen terrein heeft Hansweertse Boys de v.v. Koewacht een verdiende nederlaag toegebracht. Voor de rust was het Dijkman die Hansweert naar 10 schoot. Na de pauze wist Jan de Poorter de stand op 20 te brengen. Dijkman zorgde nog voor het eindsig naal voor het derde doelpunt. Eindstand 3—0. Zondag a.s. zal opnieuw een thuis wedstrijd worden gespeeld en wel tegen Clinge. Clinge boekte uit 11 wedstrijden 8 punten, de Boys uit 11 wedstrijden II punten. Er zit dus een goede winst kans in. Verlichting kerktoren. Indertijd is er bijzonder veel gedaan om de wijzerplaten op de toren van de r.-k. kerk verlicht te krijgen. Men acht te dit urgent, een en ander gezien het feit dat van dit uurwerk o.a. door de schippers veel gebruik wordt gemaakt. Nu de donkere dagen zijn ingetreden, valt de verwaarlozing van deze ver lichting bijzonder duidelijk op. Het is te hopen dat de gemeente Reimerswaal er spoedig voor zal zorgdragen dat de „tijd" weer afleesbaar zal zijn. Benoeming burgemeester. Oud-burgemeester L. Cnossen is met ingang van 16 december a.s. benoemd tot burgemeester van Haastrecht, Stol wijk en Vlist. Deze gemeente telt rond 8000 inwoners en ligt tussen Gouda en Schoonhoven. Dhr. Cnossen, geboren op 17 oktober 1921, werd, na in april 1957 als burgemeester van Krabbendijke te zijn benoemd, per 1 januari 1970 op wachtgeld gesteld in verband met de ge meentelijke herindeling van Zuid-Beve land. Tijdens zijn ruim 12%-jarige ambtsperiode is de voormalige gemeen te Krabbendijke uitgegroeid tot boven de 3000 zielen. Dhr. Cnossen was o.a. voorzitter van de Stichting Bejaarden zorg te Krabbendijke en hoofdingeland van het waterschap „De Breede Wate ring". N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde in het zaaltje van de Geref. kerk, onder lei ding van mevr. Van Noordennen. Na de gebruikelijke opening hield de presi dente een meditatie over Advent, naar aanleiding van Jesaja 60. Dhrn. Meeuw- sen en Schuitman van de Stichting Vre derust te Bergen op Zoom vertelden in woord en beeld over het werk en de verzorging van de geestelijk gehandi capten. Voor deze vergadering was een goede belangstelling. Op 23 december zal 's middags een kerstmiddag voor de bejaarden worden verzorgd en 's avonds wordt een kerst viering gehouden voor de leden. Watersportvereniging. Onder leiding van voorzitter H. Zijl mans hield de watersportvereniging „Reimerswaal" haar jaarvergadering in het Cultureel Centrum. Naast de ge bruikelijke jaarverslagen van secreta ris en penningmeester, waaruit bleek dat de vereniging zowel financieel als wat het ledenbestand betreft een ge zonde basis heeft, werden verslagen uit gebracht van de Deltafederatie, de ha ven- en hengelsportcommissie. Enkele reglementswijzigingen werden aangeno men, o.a.: er zal niet meer met zachte krab als aasvis gevist mogen worden en de leden die per 1 januari 16 jaar, worden voor dat jaar beschouwd als ju nior. De prijzen van het clubkampioen schap '70 werden vervolgens uitgereikt. De clubkamipoen kwam dit jaar uit de gelederen van de junioren, trouwens de senioren moesten de eerste drie plaat sen in de algemene rangschikking aan de juniom afstaan. De prijzen werden als volgt uitgereikt: Junioren: le prijs (tevens algemeen kampioen en wisselbeker) F. Meyer; 2e pr. J. Meyer; 3e pr. W. Tramper. Senioren: le pr. P. Kaat; 2e pr. C. Meyer; 3e pr. M. Visscher; 4e pr. H. Kok; 5e pr. J. Kuzee; 6e pr. A. C. Al- lewijn; 7e pr. J. Hoogesteger. De prijs voor de grootste gevangen vis was eveneens voor é^n juniorenlid, n.l. W? Traniper.

Scheldebode | 1970 | | pagina 2