ftupgei'Wke Sta"» I, WATERSTANDEN PASFOTO Geef het kind veilige speelruimte LAND- EN TUINBOUW Fa. van der Peijl DERDE BLAD 30 OKTOBER 1970 FINNAIR BESTELT ZES DC-9 VLIEGTUIGEN Finnair, Finlands nationale lucht vaartmaatschappij heeft zes vliegtuigen besteld van het type DC-9 bij McDon nell Douglas. Zij zullen het volgend jaar en gedeeltelijk ook in 1972 de Convair Metropolitans gaan vervangen. Begin 1971 zal het eerste toestel in gebruik worden genomen. De toestellen zullen, indien zij geheel in economy-class uit voering vliegen, plaats bieden aan 80 passagiers. Van dit vliegtuigtype heeft McDon nell-Douglas er reeds 600 geproduceerd, die door 30 luchtvaartmaatschappijen worden gebruikt. De DC's 9 zullen in dienst worden gesteld op het lokale luchtnet van Fin land, het dichtste van West-Europa, na dat van IJsland. Met deze uitbreiding van de vloot be schikt Finnair thans uitsluitend over straalverkeersvliegtuigen. Een groot voordeel is, dat de motoren en verschil lende andere belangrijke onderdelen ver wisselbaar zijn met die van de Super- Caravelles, waarvan Finnair er momen teel 8 in dienst heeft. De totale kosten, die met de aanschaf van de machines, reserve motoren en andere onderdelen en dergelijke gemoeid zijn, bedragen 80 miljoen Finse mar ken. Bij Finnair zijn thans besprekingen gaande over de aanschaf van de DC-10, die voor lange afstanden uitermate ge schikt is. HEKLA VERGIFTIGT IJSLAND De IJslandse vulkaan Hekla heeft en kele maanden geleden bij een uitbarsting ongeveer een tiende deel van het enor me eiland bedekt met een laag giftige vulkanische as. Op sommige plaatsen is die laag 7 cm dik. De gevolgen zijn vooral voor de schapenfokkers zeer ern stig, want in het met as bedekte ge bied zijn de weidegronden voor de scha penteelt waardeloos geworden. Tot ruim 180 kilometer afstand van de vulkaan reikt deze gevaarlijke aslaag, die onder meer fluoreen bevat. De eruptie, die mei van dit jaar ge schiedde, zal ook op lange termijn ern stige gevolgen hebben, want het gras heeft dit oplosbare vergif opgenomen, waarmee dit voor dierlijk voedsel on bruikbaar, ja, zelfs een dodelijk vergif is geworden. De Hekla was een tijd rustig. De vorige uitbarsting dateert van 1947. (DIA) KETTINGROKERS SLAPEN SLECHT Kettingrokers hebben zelden een die pe slaap. Zij genieten pas weer een gezonde nachtrust als zij het roken ge staakt hebben, waarbij kan worden aan getekend, dat zij de eerste nachten na het stoppen van de rokerij last hebben van nachtmerries. Een en ander is on derzocht door geleerden van de Univer siteit in Californië (USA). Tijdens het onderzoek werd gedurende de slaap bij kettingrokers de werking van de her senen elektronisch geregistreerd. Het tekort aan slaap (want dat is het eigen lijk) wordt veroorzaakt door stoffen, die tijdens het roken via de longen het li chaam binnenkomen. De slaap wordt pas weer normaal als de kettingroker het roken staakt of ten minste dras tisch vermindert. (DIA) 660.000 AUTO'S IN 1972 Vijftig jaar nadat de automobiel in de Verenigde Staten zijn intrede deed, is nu ook de Sovjet-Unie gereed om achter het stuur te klimmen voor een soortgelijke rit in de toekomst. Achthonderd kilometer ten zuiden van Moskou heeft men onlangs een Fiat- fabriek geopend, die een miljard dollar heeft gekost. Voor 1970, zo schrijft Het Beste van oktober, verwacht men nog geen over weldigende produktie, maar er wordt naar gestreefd om in 1972 ruim zes honderdduizend auto's af te leveren. Wanneer het bedrijf eenmaal op volle toeren draait, zullen per jaar 1.100.000 auto's van de band rollen; dat is overi gens minder dan men in de Verenigde Staten rond 1916 fabriceerde. Stalin en Chroesjtsjow waren er geen voorstanders van dat „het volk" zich in auto' zou gaan voortbewegen, maar de nieuwe leiders zien in dat ook de Sov jetburger bewust wordt van het feit, dat hij net als zijn broeder in de kapi talistische landen wil rondrijden in zijn eigen automobiel. Dat zal, ondanks de nieuwe fabriek, nog wel even duren voor de gemiddelde Rus. De middelgrote Wolga, geschikt voor vier personen,, kost meer dan 21.000 gulden. Het gemiddelde maandloon van een arbeider bedraagt 600 gulden. Een buitenlander, die in het bezit is van harde valuta, kan een dergelijke wagen reeds voor 5.200,kopen. Wie zijn 21.000 gulden moeizaam bij elkaar heeft gespaard kan weliswaar zijn auto gaan bestellen, maar moet wel drie k vier jaar wachten voordat de levering plaats vindt. Er zijn slechts 13 herstellings werkplaatsen in Moskou en minder dan tweehonderd in het hele land. Automo bilisten moeten daarom vaak naar Hel sinki rijden om daar het een en ander aan hun wagen te laten doen. De Sovjet-Unie, zo meldt het boven genoemde blad, heeft nog geen twee duizend benzinepompen. Wie daar dus op reis gaat, dient dus van pomp naar pomp te rijden. Voordat de Russen met evenveel gemak door hun land zullen snellen als wij in het Westen, zullen er nog wel wat auto's van de lopende ban den moeten rollen en zal er vooral flink gespaard moeten worden. Het kind op de weg, tijdens zijn spel of gang naar school, is helaas al te vaak betrokken bij verkeersongelukken. Verkeersopvoeding en -voorlichting zijn mede bedoeld om de zwarte ongevallen- cijfers een halt toe te roepen. Een an der middel daartoe: meer speelvoorzie- ningen treffen, die voldoen aan de be levingswereld van de jeugd. In een brochure die Veilig Verkeer Nederland uitgeeft met medewerking van de Stichting Ruimte voor de Jeugd en het Nationaal Jeugd Fonds, worden suggesties en mogelijkheden gegeven voor de aanleg van speelplaatsen. Zeker in oude woonwijken is het slecht gesteld met speelvoorzieningen, doordat daar in het verleden speelruim te als een overbodige luxe werd be schouwd. Dat dwingt het kind voor zijn spel de straat op de straat die niet berekend is op snelverkeer en aan weers zijden vol staat met geparkeerde auto's. Een situatie die in de niet zo oude wij ken vaak niet veel beter is. De allereerste maatregel om het kind een veilige gang over straat te garan deren, is die waarbij het ten behoeve van de auto's ingekrompen trottoir he lemaal aan de voetganger wordt terug gegeven. Een tweede maatregel die 't kind van de straat af kan houden is het bieden van eigentijdse en funktionele speelge- legenheid. Wanneer kinderen regelmatig grote re verkeersaders moeten passeren, kan wellicht de veiligste weg worden ge markeerd door aantrekkelijke speel- hoekjes, waarlangs het kind zich spelen derwijs beweegt. In elke buurt zijn wel plaatsen waar speelmogelijkheden kun nen worden geschapen. Grasveldjes die al te vaak nog worden gesierd met „Verbodeen toegang", kunnen worden vrijgegeven. En waarom zou 't gebruik van schoolspeelplaatsen beperkt moeten blijven tot het speelkwartier? Eigen initiatief. In saneringswijken kunnen op kale plekken voorlopige voorzieningen wor den getroffen ter overbrugging van het tijdstip waarop deze buurten onder de slopershamer zijn gevallen. (In Amster dam b.v. werd op dit punt veel bereikt, mede dankzij de bewoners zelf en het gemeentebestuur. Vaak zal het initiatief tot het cre- eren van speelruimte van de buurtbewo ners zelf moeten uitgaan. In de bro chure van Veilig Verkeer wordt ant woord gegeven op de vraag wat je als ouder(e) kunt doen wanneer er een duidelijk gebrek is aan goede speel voorzieningen. Dat er in samenwerking met het ge meentebestuur wel veel te bereiken valt, staat ook in de brochure te lezen. Zo berekende een aktiecomité van ouders in Waddinxveen de tekorten aan speel mogelijkheden voor de jeugd. Nadat de ouders via een enquête in staat waren gesteld suggesties te doen, werd een plan gemaakt dat rekening hield met de indeling in wijken, het verkeersstra- mien, enz. De gemeenteraad stelde het aktiecomité in de gelegenheid de plan nen toe te lichten en het gemeentelijk beleid gaat nu terdege rekening hou den met de wensen van het comité. Het gemeentebestuur heeft zelfs dit comité aangespoord nog meer ouders te mobi liseren, zodat de speelgelegenheden in de buurt nog wat intensiever begeleid kunnen worden. OUWEHAND MOET JAAR GAZONS UITSCHAKELEN Veertien dagen geleden lanceerde de persdienst van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg het bericht, dat tuin- chef Gijs Wildekamp noodgedwongen de vele gazons van het dierenpark een jaar lang moet uitschakelen, omdat de grond boven op de berg, de uitloper van de Utrechtse Heuvelrug, sneller verzuurt dan elders. In dit bericht werd gesteld, dat de heer Wildekamp met zijn handen in het haar zat, omdat hij zou kampen met de vraag op welke wijze hij dit probleem zou moeten oplossen. De pers dienst van het bekende dierenpark in Rhenen riep de hulp in van iemand in Nederland, die' wellicht de directie aan een oplossing zou kunnen helpen. De aandachtige lezer zal zich afge vraagd hebben hoe het mogelijk is, dat een vakman als de heer Wildekamp nu plotseling niet meer zou weten hoe hij deze kwestie zou moeten oplossen. Die aandachtige lezer had gelijk. Het was voor de heer Wildekamp helemaal geen probleem. Maar de directie van het park, die elk jaar duizenden briefkaar ten krijgt wanneer er vijgestekjes voor de liefhebbers in den lande ter beschik king zijn, met veel kennis en liefde door de heer Wildekamp opgefokt en ter ver zending klaargemaakt, wilde eens weten wie hém nu eens te hulp zou komen. Welnu, na veertien dagen wachten is de balans opgemaakt. Er kwam zegge en schrijveéén telefonische reaktie op het bericht binnen. Hieruit kunnen twee conclusies worden getrokken. Of het le zend publiek heeft door het bericht heen gekeken en terecht geconcludeerd: dat weet de heer Wildekamp zelf wel, óf het is voor de meeste landgenoten inderdaad een probleem waarin men geen gat ziet. De directie van Ouwehand had op méér reakties gerekend. In verband met het steeds verder gaande seizoen zal er nu niet langer gewacht worden en gaat Gijs Wildekamp zonder meer aan zijn gazons beginnen. En mocht het dan in derdaad zo zijn, dat de meeste tuinlief- hebbers in ons land inderdaad geen op lossing weten voor het aangesneden „probleem", laten zij zich dan onver wijld in verbinding stellen met de heer Wildekamp. Zij krijgen dan een gesten cilde raadgeving van de vakman-bij uitstek geheel gratis thuis gestuurd! KORTSLUITING EEN GROTE BRANDSTICHTER Tussen 1965 en 1968 werden in Enge land 3.600 grote branden veroorzaakt door kortsluiting in elektrische appara tuur. Dit blijkt uit een onlangs uitgege ven rapport over branden. De gemiddel de schade per brand bedroeg 80.000,-. In het geheel was bij die branden een direkte schade aangericht van 1.688 mil joen gulden. Bij hotelbranden zijn, aldus het rapport, de ontsnappingskansen tien keer groter dan bij branden in woon huizen. Voor grote bedrijven wordt in het rapport de aanleg van sprenkel installaties dringend aanbevolen, ten einde een begin van brand te kunnen lokaliseren en beperken. Uit de veel heid van cijfers en feiten over branden en blussingsresultaten blijkt bovendien, dat bij het blussen van vliegtuigbran- den betere resultaten werden bereikt met verstoven water, dan met schuim- blusapparatuur. (DIA) ONZE VROEGE AARDAPPELRASSEN Dit jaar zijn de uitkomsten van de vroege aardappelteelt wel bijzonder gun stig verlopen, zowel opbrengst alsmede de prijs van vroege aardappels zullen zeker van invloed zijn op de komende teelt, in 1971. Degenen die nog geen of te weinig pootgoed voor het volgend jaar hebben, gaan zich nu beraden welk ras het zal worden. Naast de Eersteling en de Do- ré, zal ook het nieuwe ras, de Lekker- lander, welke ook in dit seizoen weer zo'n goede indruk heeft gemaakt, op nieuw een grotere plaats weten te ver overen. Het is daarom dat wij aan dit nieuwe ras wat meer aandacht willen besteden. De resultaten met de Lekkerlander met zijn goede eigenschappen: n.l. prak tisch ongevoelig voor phytophtora en geen doorwas zijn opvallend. Vooral dit jaar was deze doorwas bij verschillende rassen een groot probleem. Bij de Bintje werden in sommige ge vallen als gevolg van doorwas verliezen van 20 tot 30 uitval geleden. Bij de Eigenheimer was dit euvel vooral op de zwaardere grond, nog er ger. Met al deze goede eigenschappen van de Lekkerlander, als: geendoorwas, zeer goede smaak en prachtige vorm zonder pitten en hoge opbrengst staat het vast dat dit ras nog een goede toekomst te gemoet gaat. WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 31 oktober wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door Dr. J. de Beij te Hansweert, telef. (01130) 1344. Van 15—28 oktober 1970 YERSEKE. Ondertrouwd: Johannes Adriaan de Jager, 22 j. te Borsele en Jannetje Johanna Sonke, 21 j.; Geert Jannis Jan Frederik Alsma, 26 j. te Valkenisse en Teuntje Johanna Murre, 21 j. Getrouwd: Harry Nolet, 30 j. en Stof- felina Bruijnooge, 21 j. HANSWEERT. Geboren: Leonardus Pieter Frangois, zv. Leendert Rottier en Forra Cornelia Verdonk; Cornelia, dv. Mathijs Lokerse en Cornelia Willemina Poortvliet. Ondertrouwd: Comelis Hendrik Pie ter Eekhout, 25 j. te Temeuzen en Jo hanna Elodie van Ertvelde, 21 j. OOSTDIJK. Geboren: Adriaan Jan, zv. Jacobus Adriaan Neels en Geertrui- da Maria Harthoorn. Getrouwd: Marinus Jan Koster, 23 j. en Jannetje Machelina Hoogerheide, 21 j. KRABBENDIJKE. Getrouwd: Mari nus Hendrik Waterman, 30 j. en Johan na Overbeeke, 29 j. Overleden: Paulus Dingenis van Koe- veringe, 74 j.; Dievertje van Dijk, 78 j., echtgen. van Hendrik Izaak de Veij. RILLAND-BATH. Geboren: Melanie Helena, dv. Pieter Hendrik de Jong en Sandra Sylvia Coumans. Ondertrouwd: Leen Geert Polderman, 24 j. te Bergen op Zoom en Maria Jo- zina de Jager, 22 j. Getrouwd: Gerhard Nikolaas Oster- mann, 26 j. en Maria Francina van Hoek, 24 j. WAARDE. Ondertrouwd: Adriaan Ma rinus Lagendijk, 22 «j. en Marina Jako- ba Cornelisse, 21 j. WEMELDINGE Van 17 november 1970 Vrijdag 6 november: Eerste Kwartier HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 4.38 4.50 9.59 10.20 Maandag 5.12 5.25 10.37 10.56 Dinsdag 5.48 6.02 11.17 11.40 Woensdag 6.26 6.45 11.59 Donderdag 7.10 7.36 0.29 12.47 Vrijdag 8.04 8.40 1.21 1.50 Zaterdag 9.09 9.56 2.25 3.06 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later Niet alleen gewone, maar ook fantasie panty-nylons hebben wij in extra grote maten en in moderne tin ten. Nooit was de keuze zo groot, ook in ijzersterke kinderpanty's en maillots. Zeer sterke en heerlijk war me mouse-crèpe nylons, in ragfijne en zwaardere kwa liteiten, ook in zwart. En denk aan uw spaarkaart, voor tien merkjes krijgt u al een paar nylons of pan ty's gratis! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Uit voorraad leveren wij u groot formaat stroken met het opschrift: Te koop, te bevragen bij Van der Peyl, Markt 17, telef. (01130) 1381, Kruiningen. Speciale aanbieding! Prach tige porseleinen kop en schotels van 12,95 voor 7,95, 6 stuks. - Fa. Eek- hardt, Yerseke. Eschenbach serviezen, het mooiste van het mooiste. Elk deel afzonderlijk ver krijgbaar. Wij verstrekken graag folders en een prijs opgave. Doe uw voordeel bij Installatiebedrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Roestvrij stalen kookpan- nen B.K., er zijn geen be tere! Levenslange garantie. Installatiebdrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Hebt u al Demplex ver- warming Komt u eens praten! - M. J. Geluk, We- meldinge. Vers vlees reclame. 500 g varkensfilet 4,59. 2 tar taar 1,26. 500 g kippen soeppakket 1,25. 5 kip- croquetten 98 ct. 1 kg tam konijn 5,78. - De Spar, Yerseke. Zoekt u een apart ge schenk? Kom dan even bij ons, u slaagt beslist! - Fa. Eckhardt, Yerseke. Reclame: Mooie porseleinen kop en schotels 6 stuks v. 7,95. - Installatiebedrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Voor oud papier en oude metalen belle men (01100) 5018, b.g.g. na 18.00 uur 8522. - Fa. K. J. van Son Zn., Havenweg 12, Goes. Droogautomaten, een ideaal bezit. Philips reclameprijs 299,-met volledige ga rantie. - Installatiebedrijf J. Everse, Noordzandstraat 34, Yerseke. Weekendreclame. 1 bos chrysanten 1,95. - Bloem kwekerij Poley, Oudetoren- straat 13, Yerseke. Hebt u al Demplex ver warming Komt u eens praten! - M. J. Geluk, We- meldinge. Vrijdag panklare worteltjes 45 ct. Vrijdag en zaterdag 500 g witlof 89 ct. 5 kg aardappelen 1,25. 2 kg Golden Delicious 98 ct. 2 grote krop sla 59 ct. - De Spar, Yerseke. Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in voorraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkundige. Schoenrepara- tiebedrrjf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Jasperse altijd voordeliger! 200 g slagroom fondant nu 89 ct. 1 groot blik Frank furters 10 stuks 1,79. 1 fijn stuk gevulde speculaas nu 75 ct. 1 fles limonadesi roop 1,25. 4 pakjes AJP kookpudding 99 ct. 2 fles appelsap nu 99 ct. 2 pakjes Boon cacao van 1,20 voor 98 ct. 1 groot pak speculaas 98 ct. 1 pak Zeeuws specu laas 79 ct. 1 pak 500 g choc. hagel 1,03. Hebt u al Demplex ver warming Komt u eens praten! - M. J. Geluk, We- meldinge. Uw schoenen voor repara tie in goede handen bij Schoenreparatiebedrijf Mar tin Wijdemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Maandag panklare rode kool 500 g 25 ct. 2 kg stoofpe ren 98 ct. Dinsdag 500 g gekookte rode bietjes 39 ct. De Spar, Yerseke. Hebt u al Demplex ver warming Komt u eens praten! - M. J. Geluk, We- meldinge. Voor grote en kleine ma ten trainingspakken slaagt u nergens zo voordelig als bij Handelsondem. Piet Rentmeester, Grintweg 82, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! 1 rookworst (Hunink) 1,25. Edammer 1 kg 4,25. 1 pot knakworst 98 ct. 1 kuip je Remia margarine van 67 voor 57 ct. 2 kuipjes Sun- cos van 1,34 voor 1,15. Magere ham 79 ct. Rook vlees 79 ct. Ontbijtspek 65 ct. Echte boterhamworst 37 ct. p. 100 g. 3 pakjes vet Ossewit van 2,10 voor J 1,89. Een partij pracht coupons vitrage met zware kanten van 40 cm br. stukken be neden de normale prijs. - De Goedkope Jan, Yerseke. Speciale aanbieding! Spot goedkope aanbieding in da messlips met en zonder kantje. Prima kwaliteit. - Slechts 1,per stuk met een dubbeltje stijging per maat. Maten 38 tot 52. Pro fiteer vlug van deze aan bieding zolang de voorraad strekt. Ook heel goedkope damescamisoles met ronde hals in grote maten. - Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Hebt u al Demplex ver warming Komt u eens praten! - M. J. Geluk, We- meldinge. Wilt u uw folders goed be steld hebben, moet u bij A. de Back zijn. v. Klinken bergstraat 4, Yerseke. Gelukkig zijn ze nu binnen! Pracht flanellen ruit over hemden, maat S.M.L. XL. 7,75. - De Goedkope Jan, Yerseke. Fotokopie nodig? Van der Peyl maakt die voor u. 1,per stuk (tot kwar to of A 4). Markt 17, tel. (01130) 1381, Kruiningen. Houten wanden geven sfeer! Voor wandschrootjes, Deco- wall enz. is uw adres J. v. d. Boomgaard, Kaaistraat 8, Yerseke, tel. 1809. Dieren- e ncy elopedie in weekaflevering 1,95. Fan tastisch mooi uitgevoerd. - Firma van der Peijl. Verhoog uw weerstand te gen griep met Dagravit to taal. - Drogisterij Kooman, uw speciaalzaak, tel. 221, Wemeldinge. Nu wordt het echt tijd om iets warms te breien. Zelf breien geeft zo'n voldoe ning. Kies een mooi pa troon uit het Neveda brei- boek en kies wol uit onze grote collectie. Alle moge lijke kleuren en kwalitei ten, ook in sokkenwol. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te koop: 1 Simca 1301 '67, als nieuw. 1 Cortina G.L.S. '66. - A. P. Gijssel, Dorps plein 6, Wemeldinge, telef. (01192) 376. Grote rollen pracht nylon tapijt. De nieuwste dessins, 385 br., met 5 jaar schrif telijke fabrieksgarantie. Prijs 110,p.s.m. Nu 20 korting gratis gelegd. De Goedkope Jan, telefoon (01131) 1415, Yerseke. Wij hebben dit seizoen een bijzonder mooie en uitge breide collectie nachtkle ding. Een mooie pyama of nachthemd is voor jong en oud altijd een heel welkom St.-Nicolaascadeau. Maar koop ze vroegtijdig, nu de keuze héél groot is! Zojuist ontvingen wij weer losse he ren- en dames pyamaj assen en heel voordelige flanellen jongenspyama's. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Nieuw ontvangen baby- en kleuter foto-albums. Boek handel van der Peijl. Match Box auto's superfast 1,35. Fa. van der Peijl te Yerseke heeft alle model len voorradig! Koop nu uw fiets of brom fiets voor de sterke prijs verhoging 1971. Gazelle, Union, Peugeot, Florett. A. P. Gijssel, Dorpsplein 6, Wemeldinge, tel. (01192) 376. Ook zuiver wollen dekens zijn er nu in een geheel nieuwe stijl, wat betreft kleuren en dessins! Héél anders, bijzonder mooi! Komt u eens kijken? En u weet toch ook al jaren dat niéts een deken van zuiver scheerwol kan vervangen Liever naakt, dan namaak! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te koop: 1-jarige leg- of slachtkippen. - I. Boeije, Bernhardstraat 21, Yerseke, tel. 1389. Te koop i.pr.st. elektrisch fornuis, 3 platen met oven en opberglade. - Kerkhoek- straat 15, tel. (01131) 1559, Yerseke. Te koop: Dru keuken-ka cheltje, smal model, met ventilator, z.g.a.n. B. J. de Koeijer, Noordzandstraat 1, Yerseke, tel. 1721. Een grote sortering luxe dozen choc, en bonbons van 2,25 af. - M. J. Hove- stadt, Vierstraat 8, Yerseke Prachtige portefeuilles, ook met vakjes voor rijbewijs en autopapieren. In alle prijs- klassen. Fa. O. Koster. Bent u paardenliefhebber? dan hebben wij vast een mooi boek voor! Boek handel van der Peijl. Hatema, Desso, K.V.T., van Besouw, Parade, Intertest en Heuga zijn begrippen voor tapijt. U vindt ze bij Fa. J. Kole, Yerseke. Aparte dames- en heren- portemonnaies. Geheel nieu we handige modellen. - In prachtige leersoorten. - Fa. O. Koster, Yerseke. Zeer voordelige Brabantia aanbieding: Pedaalemmer RVS met oranje deksel v. 27,50 voor 19,90. Schuif- broodtrommél RVS v. 27,90 voor 19,90. Strijktafel v. 44,75 voor 39,90. Blik opener v. 5,3 Ovoor 4,75. Fa. O. Koster, Yerseke. Meubelen nodig? Kom on ze grote sortering bank stellen, bergmeubels, eet- hoeken en tafels eens be kijken. Alle bijpassende wo ningtextiel van uitsluitend bekende merken. Komplete woninginrichting Fa. J. Ko- le, Yerseke, tel. 1372. Jamaica rumbonen in do zen van 2,50 tot 6,50. M. J. Hovestadt, Vierstraat 8, Yerseke. Setter Set, een begrip voor nylons. Nu een heel goede panty in 2 kleuren en 2 ma ten van Setter-Set voor 1,98. Natuurlijk bij Fa. J. Kole, Yerseke en Goes, voorradig. Als u toch pannen koopt, neemt u dan de Gero Zil- meta pannen. De meest praktische, de mooiste ook. Fa. O. Koster, Yerseke. Rheumanella flanellen la kens in wit en 4 kleuren in 1- en 2-pers. Inversa flanel len lakens in wit en alle kleuren v.a. 10,95. Hoes lakens, ook in flanel. Fa. J. Kole, Yerseke, tel. 1372. Te koop: Donkerblauwe kinderwagen. J. Koster, Kerkhoekstraat 10, Yerse- ke, tel. (01131) 1212. Een gezellige sfeer kunt u scheppen met onze prach tige schemerlampen. Apar te zeer geslaagde modellen. Fa. O. Koster, Yerseke. TV tafel 57,—. TV kastje 98,.Ladenkastje 98,50. Ladenkastje eiken 220, Mimisets 80,- en 105,-. Clubs 94,-, 110,-, 112,-, 180,-. Stoelen per 4 stuks 150,-, 198,-, 320,-, bij C. S. v. d. Berg, Goes (Noord) Turf kade 5. Rad van avontuur. Loten voor het rad van avontuur, 100 no.'s, series a t/m z, in verschillende kleurenseries leveren wij u uit voorraad. F. van der Peyl Kruiningen N.V., Markt 19, tel. (01130) 1381. Volluk! Moeder! daar roept iemand. Dat zal P-i-e-t v-a-n- O-o-s-t-e-n wel zijn met de haard. Mooie modellen Mooie sortering Mooie kleuren Bij aankoop van 1 fles La- noline milk een fl. Tonic v. 3,50 voor 1,Ook tij delijk 2 flesjes Margaret Astor Eyeliner voor de prijs van één. U betaalt slechts 4,50. - Drogisterij Hart hoorn. Te koop: 1 aardgasstel 2- pits, 1 korte bruidsjapon mt. 36. Partij dakpannen. Te bevr. Irenestr. 27, Yer seke. Uw adres voor het stoffe ren en repareren van uw meubelen is C. S. v. d. Berg, Turf kade 5, Goes (Noord). Old Spice. Bij aankoop van één van deze artikelen een wedstrijdkaart waarop u kans hebt een zeilboot te winnen. Vanaf 15 okt.31 dec. worden er 20 verloot. Ook nog gratis bouwplaat. Drogisterij Harthoorn. DIREKT KLAAR bij Foto-Ciné YERSEKE

Scheldebode | 1970 | | pagina 9