Tuniek pakken •Koto RAAYENS DO KERNPUNTJES Desiree DerloDingsringen gaan 'n liefde lang mee. 'Ixöio de speciaalzaak «oer aw BRIL REIMERSWAAL WEMELDINGE YERSEKE van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Bouwen zonder vergunning;. Het is gebleken, dat regelmatig bouw werken worden opgericht en verbouwin gen aan bestaande bouwwerken enz. plaatsvinden, zonder dat voor de bouw of de verbouw de daarvoor vereiste ver gunning is verleend. Een dergelijke han delwijze, die meestal uit onwetendheid voortvloeit, is in strijd met artikel 47 van de Woningwet, waarin is bepaald, dat het bouwen zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van b. en w. verboden is. Onder bouwen' wordt verstaan: „het plaatsen, het ge heel of gedeeltelijk vernieuwen of ver anderen en het vergroten van een bouw werk". Een „bouwwerk" is elke con structie van enige omvang van hout, steen, metaal of ander materiaal, die op de plaats van bestemming hetzij direkt of indirekt met de grond verbonden is, hetzij direkt of indirekt steun vindt in of op de grond". Uit de omschrijving van „bouwen" en „bouwwerk" zal het u duidelijk zijn, dat voor vrijwel iedere bouw of verbouw een gemeentelijke vergunning is veriest. Voor enkele met name in de bouwver ordening genoemde werken die van on dergeschikte aard zijn, en voor werk zaamheden die tot het normale onder houd behoren, is geen bouwvergunning benodigd. De formulieren voor het aanvragen van een bouwvergunning worden door de gemeente (dienst gemeentewerken) gratis ter beschikking gesteld. Deze for mulieren kunnen na invulling en onder tekening en onder bijvoeging van een eenvoudige tekening gof schets op het gemeentehuis worden ingeleverd. Over het algemeen wordt op een verzoek om bouwvergunning in de eerstvolgende ver gadering van b. en w. een beslissing ge nomen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat overtreding van artikel 47 van de Woningwet met vrij zware straffen kan worden gestraft. Bovendien heeft het college van b. en w. de bevoegdheid, wanneer na aanschrijving niet tot af braak van hetgeen zonder vergunning is gebouwd of verbouwd, wordt overge gaan, een en ander op kosten van de overtreder in de oorspronkelijke toe stand te brengen. Zie zelf de Uitgebreide Desired koilektle bij: HORLOGER JUWELIER OPTICIEN DIJKWELSESTRAAT 22 KAPELLE - BIEZELINGE TELEFOON (01102) 1223 Vrijdagavond koopavond Garage-uitritten. Door de toename van het aantal ga rages die in een bij de woning beho rende tuin worden gebouwd, wordt steeds meer de hand gelicht met een be paling van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens. Dit reglement bepaald o.a.: „Het is andere weggebrui kers dan voetgangers verboden een voet pad of een trottoir te volgen, dan wel een trottoir, elders dan waar dit ver laagd is, over te steken". Garagebezit- ters die gebruik maken van hun garage voor het stallen van motorrijtuigen e.d. dienen derhalve, willen zij niet het ri sico lopen bekeurd te worden, in het trottoir op de plaats waar dat wordt overgestoken, een inrit te hebben. Het maken van een inrit gebeurt van ge meentewege op een daartoe strekkend verzoek. De kosten bedragen op het ogenblik 22,per strekkende meter inrit in een bestaand trottoir. Voor het maken van een inrit in een nog aan te leggen trottoir bedraagt de prijs 11, per strekkende meter inrit. Tenslotte vestigen wij nog de aan dacht op het verbod in het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens om op wegen voorwerpen, w.o. planken, bal ken e.d. te rekenen, neer te leggen of te laten liggen om op die wijze het niet „aangepaste" trottoir met een motor rijtuig over te steken. Rioolbelas ting. De aanslagen straat- en rioolbelas ting zijn verzonden, en vooral de riool belasting heeft bij een aantal inwoners van het gebied oud-Kapelle vragen op geroepen. Degeen wiens woning, schuur e.d. in oud-Kapelle niet op de riolering was aangesloten, moest vóór de her indeling geen rioolbelasting betalen. Dat was zo, omdat de verordening op de ri oolbelasting bepaalde, dat een „belas ting wordt geheven wegens eigendom men aangesloten op het gemeen te-riool". Als een woning niet op de riolering was aangesloten, kon de ge meente voor die woning dus ook geen rioolbelasting heffen. In de nieuwe ver ordening die de raad op 26 juni 1970 heeft vastgesteld, zijn grotendeels de bepalingen van voormalig Wemeldinge overgenomen. Volgens de nieuwe ver ordening wordt „een belasting geheven wegens gebouwde eigendommen en daar bij behorende erven, die belenden aan of in de onmiddellijke nabijheid gelegen zijn van openbare wegen in deze ge meente, waarin riolen liggen voor de afvoer van water en vuil, voorzover de ze gebouwde eigendommen op enigerlei wijze op die riolen zijn of kun nen worden aangesloten". In onze nieuwe gemeente moet dus riool belasting betaald worden niet alleen als men op de riolering is aangesloten, maar ook als men op de riolering kan aan sluiten, ongeacht of men er wel of niet op aangesloten is. De rioolbelasting bedraagt 30 van de belastbare opbrengst voor de ge bouwde eigendommen met een minimum van 30,- en een maximum van 1750,- per perceel per jaar. Burgerlijke stand (van 12 6oktober). Geboren: Marleen, dv. S. Sandee en M. de Bruine te Kapelle; Comelis Pie- ter, zv. P. C. Louwerse en L. H. van Stel te Wemeldinge; Jolanda, dv. L. Goedegebuure en J. H. C. Ridderhof te Kapelle; Jacob Jan, zv. J. Haverhoek en L. Korstanje te Wemeldinge; Francina Adriana, dv. J. Janse en A. Onderdrjk te Kapelle; Maria Leijntje, dv. H. L. A. Tolhoek en J. M. A. Guiljam te Kapel le; Diana, dv. J. J. de Bourgraaf en G. J. v. d. Bos te Wemeldinge. Gehuwd: J. Corstanje, 29 j. te Borsele en G. Elsman, 32 j. te Kapelle; J. M. de Koster, 25 j. te Borsele en C. Grjssel, 24 j. te Kapelle; J. de Looff, 24 j. te Kortgene en C. J. P. Paauwe, 25 j. te Kortgene; P. de Hamer, 24 j. te We meldinge en P. H. S. Bentschap Knook, 20 j. te Sint-Maartensdijk; J. Krijger, 24 j. te Valkenisse en H. A. Dommisse, 20 j. te KapeUe; M. G. Verbeek, 32 j. te Borsele en M. Hoogstrate, 21 j. te Ka pelle; L. J. Geelhoed, 24 j. te Wemel dinge en C. A. S. Leloux, 24 j. te Ka pelle; J. B. Minnaar, 25 j. te Wemeldin ge en H. P. Wabeke, 20 j. te Wemel dinge. Overleden: Adriana D. Minnaard, 83 j., e.v. J. C. Adriaanse te Wemeldinge; Paulina Rottier, 46 j., e.v. J. G. Gijzel te Biezelinge; Anna H. M., Ghering, 80 j., w.v. B. P. Veenendaal te Rotterdam; Marinus Hengsdijk, 90 j., w.v. J. Kor stanje te Kapelle; Jacobus de Bour graaf, 69 j., e.v. J. Lindenberggh te We meldinge; Jacobus Jansen, 78 j., e.v. C. P. Hollemans te Kapelle; Evert Wis- kerke, 75 j., e.v. J. Bostelaar te Bieze linge. Huw.aangiften: Adriaan van Oosten, 24 j. te Rotterdam en Marina P. M. van Luijk, 23 j. te Kapelle; Adriaan J. Kole, 22 j. te Kapelle en Anna J. Burger, 19 j. te Kapelle; Pieter de Dreu, 21 j. te Goes en Carolina J. Kloosterman, 21 j. te Kapelle; Jacob B. van der Does, 27 j. te Borsele en Anna M. Braam, 18 j. te Kapelle. Nieuwe vuilnisemmers. De inwoners van Wemeldinge die een nieuwe vuilnisemmer nodig hebben, kun nen die voortaan afhalen op de zitdag in het voormalig gemeentehuis in de Dorpsstraat. De prijs van een emmer bedraagt 12,Dit bedrag moet kon- tant worden betaald bij het afhalen van de emmer. De bakkers deden 'tweer best! Éénmaal in de twee jaar wordt de Provinciale Zeeuwse Bakkerswedstrijd in Goes gehouden. Dit jaar was het op 14 en 15 oktober j.l. in de zalen van „Juliana" op de Beestenmarkt. Ook dit jaar deden er weer verschillende bak kers uit Reimerswaal aan mee, en ze deden het bijzonder goed. De jury moest meer dan 500 inzendingen controleren en keuren. Behalve de inzendingen van de bakkers was er ook een prachtige in zending te bewonderen van de vakscho len te Goes, Middelburg, Temeuzen en Zierikzee. Het was een mooi staaltje van vakonderwijs. De verschillende win naars laten we hier volgen, ook die uit Wemeldinge en Kapelle. Wit busbrood: 3e prijs F. J. de Vlie ger, Kruiningen; eerv. verm. H. de Rij ke, Wemeldinge. Wener snijder: Eerv. verm. P. H. Fi- lius, Yerseke. Tijgerbrood: 3e prijs P. H. Filius, Yer seke. Kadetten: Eerv. verm. F. J. de Vlie ger, Kruiningen. Duitse bollen: 3e prijs F. J. de Vlie ger, Kruiningen. Harde puntbroodjes: Eerv. verm. F. J. de Vlieger, Kruiningen. Tarwebrood: le prijs F. J. de Vlieger, Kruiningen; 5e prijs H. de Rijke, We meldinge. Tarwebol met rozijnen: 3e prijs P. H. Filius, Yerseke. Weihnachtsstol met spijspil: le prijs P. H. Filius, Yerseke. Moederdagtaarten: 2e prijs P. H. Fi lius, Yerseke. Banketstaaf: Eerv. verm. P. H. Filius, Yerseke; F. J. de Vlieger, Kruiningen. Spritsstukken: 3e prijs F. J. de Vlie ger, Kruiningen. Melkbusbrood: le prijs P. H. Filius, Yerseke. Gerezen tulband met kop: 2e prijs P. H. Filius, Yerseke. Kleinbrood2e prijs P. Bouwman, Kruiningen; 3e prijs P. H. Filius, Yer seke. Consumuptiebrood: Diploma C. W. Stevense, Schore, H. de Rijke, Wemel dinge, P. Bouwman, Kruiningen. Vruchtencake: 2e prijs P. H. Filius, Yerseke; eerv. verm. J. A. Burger, Ka pelle. Gebakjes: le prijs P. H. Filius, Yer seke. Crème au beurre taart: le prijs P. H. Filius, Yerseke. Vruchtentaart: le prijs J. A. Burger, Kapelle. Vrije taart: le prijs P. H. Filius, Yer seke. Zeeuwse bolussen: 2e prijs P. H. Fi lius, Yerseke; eetv. verm. P. Bouwman, Kruiningen. Boterspritskoekjes: le prijs F. J. de Vlieger, Kruiningen; 3e prijs L. J. H. Lambrechtse, Rilland-Bath. Speculaas: 2e prijs H. de Rijke, We meldinge; eerv. verm. P. H. Filius, Yer seke. Wit busbrood: 5e prijs J. L. Verhulst, Wemeldinge. Zachte luxe broodjes: 4e prijs J. Dek, Kruiningen. Gepaneerde harde puntbroodjes: 3e prijs J. Dek, Kruiningen; 3e prijs J. L. Verhulst, Wemeldinge. Roombroodjes: 3e prijs J. Dek, Krui ningen. Tarwebrood: le prijs J. L. Verhulst, Wemeldinge. Krentenbrood: le prijs H. Filius, Yer seke. Koffiebroodjes: 2e prijs H. Filius, Yerseke. Cake: le prijs H. Filius, Yerseke. Zachte petit-fours: 2e prijs P. H. Fi lius, Yerseke. Roomhorens: 2e prijs J. Dek, Krui ningen. Appelcarré's: Eerv. verm. J. Dek, Kruiningen. Gezien het groot aantal behaalde prij zen hebben we gelukkig niet te klagen over onze Zuidbevelandse bakkers. Alle prijswinnaars onze hartelijke gelukwen- 4^ Tim EN WONINGINRICHTING YERSEKE-TEL 01131-1372 Jeugddienst. A.s. zondag zal in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst worden gehouden, waar in voorgaat dhr. Allewijn uit Middel burg. Het thema van deze dienst is: „(G)een vuiltje aan de lucht". Dit naar aanleiding van de film „In de ban van het gebeuren". Medewerking wordt o.a. verleend door Ad Brouwer op het elek tronisch orgel. De dienst begint om 10 uur. Jeugdwerk. De jeugdraad van Wemeldinge gaat a.s. woensdagavond haar winterseizoen openen in het Kerkelijk Centrum met een film vol spanning te vertonen: „Al wat ik geven kan". Deze avond, die ter kennismaking is bedoeld voor alle jeugd van 13 tot en met 15 jaar om het club werk te leren kennen, zal gratis zijn en begint om half acht. Voetbal. Het eerste elftal is zaterdag j.l. naar Waarde getogen en kwam met een 22 gelijk spel weer thuis. Jammer was het dat deze wedstrijd ontsierd werd door enkele incidenten, voornamelijk door veel te hard spel van de gastheren. Schouten was de maker van het eerste doelpunt, Kamerling en Kloet van de v.v. Waarde maakten met elk een doel punt de stand vpor de rust tot 21, waarna Dekker van Wemeldinge een kwartier na rust de partijen op gelijke voet bracht. Het tweede elftal speelde tegen Colijnsplaatse Boys I een zware uitwedstrijd, welke werd verloren met 50. Uit acht wedstrijden hebben ze slechts twee punten verzameld. Het der de elftal speelde thuis tegen Kloetinge V en hield de oveiwinning thuis door twee doelpunten van De Schipper, twee van De Bourgraaf en één van Schrier en Dage vos, terwijl er één in het eigen Kloetingse doel werd geschoten door de tegenstanders. De A-junioren kwamen met een 41 overwinning terug van Robur A I, terwijl de B I junioren in een thuiswedstrijd wat ongelukkig ver loren van Kruiningen met 21. Concort. Vrijdagavond zal in het dorpshuis een muziekavond worden gehouden waaraan meewerken de fanfarekorpsen „Con Af- fezzione" uit Kwadendamme, O.K.K. uit Wemeldinge, de orkestvereniging „Apol- loV en de gemengde zangvereniging „Crescendo", beide uit Kruiningen. Deze avond, die voor muziekliefhebbers een mooie avond lijkt te worden, vangt aan om acht uur. N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Wemeldinge hield haar maandelijkse bijeenkomst in het dorpshuis, ditmaal in het bijzijn van een aantal donateurs van de stichting „Bartimeüs". Dit omdat een spreker van deze inrichting, dhr. Overduijn, was uitgenodigd om een lezing te houden over het werk van deze inrichting, een en ander toegelicht met dia's. De heer Overduijn, die op indringende en duide lijke wijze het werk van Bartimeüs uit eenzette en ook later ter bespreking stelde, liet o.a. duidelijk uitkomen dat dit werk van barmhartigheid zonder subsidie werd verricht en dat men er naar streeft dit te blijven doen en van daar een dringend beroep deed op de aanwezigen, Bartimeüs te blijven geden ken. Bartimeüs is een inrichting op christelijke grondslag voor de opvoe ding van en het onderwijs aan blinde kinderen. Een gehouden collecte en wer ving contribuanten bracht onder de 40 aanwezigen een bedrag op van ruim 92 gulden. Mevr. D. Florusse-Blankenburg als presidente van de plaatselijke afde ling was het, die dhr. Overduijn be dankte voor het gebodene van deze avond, waarna dhr. Overduijn met dank zegging de bijeenkomst afsloot. Plattelandsvrouwen. Dezer dagen kwam, de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. We meldinge in het dorpshuis bijeen voor haar maandelijkse bijeenkomst. De man nen waren eveneens uitgenodigd voor deze bijeenkomst. Als spreker was aan wezig dhr. B. Oele uit Kapelle, die een interssante lezing hield over het ont staan en de groei van Wemeldinge. Na de pauze werden door dhr. Oele dia's vertoond over Wemeldinge vroeger en nu. Voor de pauze zijn nog enkele te houden cursussen besproken. Na een korte bespreking over de lezing van dhr. Oele werd deze bijeenkomst door de presidente, mevr. A. Vermerris-Feij- tel, besloten met een kort dankwoord aan dhr. Oele voor het gebodene van deze avond. V aardigheidsproeven. In het Burgemeester van Sas sport centrum werden nu ook vaardigheids- proeven afgenomen voor de oudere meis jes,. de dames turnsters en de dames huisvrouwen van de gymnastiekvereni ging W.I.K. Geen der kandidaten werd afgewezen. De uitslag was als volgt: Meisjes A: Dana v. d. Jagt, 57.6 pnt.; Gerda van Oosten, 55 pnt.; Katrien van Stel, 52.8 pnt.; Willy van Vossen, 52.6 pnt.; Marja van Stel, 51.8 pnt.; Anja Beenakker, 51.6 pnt.; Nelleke Ruissen, 51.6 pnt.; Coby Hamelink, 51.2 pnt.; Tiny Hollestelle, 51 pnt.; Joke Ridder hof, 50.6 pnt.; Mattie Burger, 50.6 pnt.; Bieneke Groenendijk, 49.8 pnt.; Elsbeth Vermaire, 49.8 pnt.; Ria Huijssen, 45 pnt. Meisjes B: Marja de Rijke, 57.2 pnt.; Mattie Korstanje, 54.6 pnt.; Maja Been akker, 51.4 pnt.; Mary van Stel, 5 lpnt.; Heieen van Stel, 50.6 pnt.; Janny Ha melink, 50.2 pnt.; Willy de Leeuw, 50 pnt.; Ida de Schipper, 50 pnt.; Marjan Bolle, 48.8 pnt.; Gerda Weststrate, 48.4 pnt. Turnsters Juniore's: Addie Dagevos, 51 pnt.; Toos Jeremiasse, 48.6 pnt. Turnsters 3e graad: Riet Moelker, 54.4 pnt.; Lenie de Rijke, 53 pnt. Turnsters 2e graad: Marja Bruijn- ooge, 58.8 pnt.; Mary Gijssel, 55 pnt. Dames huisvrouwen: Mevr. H. Vleu gel-van Stel, 43.6 pnt.; mevr. S. P. Hol- lestelle-Sonke, 43.6 pnt.; mevr. C. N. Zuijdwegt-Schouwenaar, 42.8 pnt.; mevr. J. S. Dieleman-Verhage, 42.2 pnt.; mevr. A. W. J. Larous-Joosse, 42.2 pnt.; mevr. P. C. Lepoeter-Mieras, 41.2 pnt.; mej. L. Kramer, 41 pnt.; mevr. W. M. Kor stanje-van Loon, 40.8 pnt.; mevr. J. de Snoo-Bosman, 39.6 pnt.; mevr. H. M. Schrier-Pormer, 37.2 pnt. Vaardigheidsproeven V.Z.O.S. Voor de gymnastiekvereniging V.Z.O. S. alhier breekt weer een zeer drukke tijd aan want de examens voor het be halen van 't vaardigheidsdiploma „gym nastiek" staan weer voor de deur. Vrijdag 30 oktober a.s. wordt gestart met de dames en heren voor het vaar digheidsdiploma in de 3e en 2e klasse. Maandag 2 november komen de meisjes voor de A-klasse aan de beurt, terwijl vrijdag 6 november de meisjes B-klasse en de jongens A- en B-klasse de exa mens zullen afleggen. De dames-huis- vrouwen sluiten de rij op woensdag 11 november. Het ziet er naar uit dat er aanzienlijk meer dan 100 leden aan de ze examens zullen deelnemen. De eisen hiervoor zijn voor meisjes en dames: Vrije oefeningen, ringenzwaaien, brug- ongelijk, laagbrug, evenwichtsbalk, paard springen en langemat springen. De jon gens en heren werken aan ringen-stil, brug, rek, paardvoltige, langematsprin- gen, paardspringen en uiteraard ook een vrije oefening. Naast het behalen van het vaardig heidsdiploma zijn er door het bestuur van V.Z.O.S. een aantal medailles en wisselbekers beschikbaar gesteld. Van wege het grote aantal deelneemsters zijn er bij de meisjes 2 wisselbekers en 8 medailles, n.l. 1 wisselbeker en 5 me dailles bij de A-meisjes en 1 wisselbe ker en 3 medailles bij de B-meisjes. Bij de A-meisjes is het de eerste keer, dus is het een geheel open vraag wie hier met de hoogste eer zal gaan stijken, terwijl bij de B-meisjes de beker ver dedigd word door Corrie Lindenberg. Bij de jongens is het Kees Schipper die de beker verdedigt. Aangezien er in alle categorieën heel wat kanshebbers zijn, durven we ons niet aan een voorspel ling wagen wie met een wisselbeker of met een medaille zal gaan strijken. Rest ons nog te vermelden dat er bij de jon gens ook nog enkele medailles beschik baar zijn en dat de examens bij meisjes, jongens, turnsters en turners voor het publiek toegankelijk zijn. J TEXTia EN WONINGINRICHTING YERSEKE - TEL 01131-1372 Dam- en schaaknieuws. In de afgelopen week werden in het Trefpunt de volgende partijen gespeeld, waarvan de uitslagen luiden als volgt: S. HansmaJ. v. Anrooy 10; A. Bee- rensM .de Koeyer 01; J. PoleijA. Cornelisse 10; P. van AnrooyH. Hout 01; C. de RooijL. de Koeijer 10; A. CornelisseJ. Poleij 01; L. de KoeijerC. de Rooij 01; H. Hout P. van Arooy 10; J. van AnrooyS. Hansma 10; M. de KoeijerA. Bee- rens 01. Postdui vennieuws In de P.V. „De Noordster" zijn de vol gende kampioenschappen bekend gewor den. Vitesse hokkampioen: 1. J. J. van Oeveren; 2. Joh. van Es; 3. L. P. Kos ten. Vitesse duif kampioen: 1 en 2. L. P. Kosten; 3 J. J. van Oeveren. Midfond hokkampioen: 1. J. J. van Oeveren; 2. Joh. van Stee; 3a. A. Zoe- tewey; 3b. M. Mol. Midfond duif kampioen1. J .Zoete- wey; 2. J. J. van Oeveren; 3. Joh. van Es. Fond hokkampioen: 1. E. Minnaard; 2. Joh. van Es; 3a. M. de Koeyer; 3b. J. J. van Oeveren. Fond duif kampioen1. E. Minnaard. Jonge duiven hokkampioen: 1. E. Min naard; 2. C. de Rooy; 3. Jac. Neels. Jonge duiven duif kampioen: 1. C. de Rooy; 2. E. Minnaard; 3. J. Zoetewey. Hokkampioen navluchten: 1. Jac. Neels; 2. L. P. Kosten; 3. E. Minnaard. Generaal hokkampioen: 1. J. J. van Oeveren; 2. E. Minnaard; 3. Joh. van Stee. Generaal aangewezen hokkampioen: 1. J. Zoetewey; 2. E. Minnaard; 3. Joh. van Els. Vergadering N.C.V.B. Donderdagavond hield de N.C.V.B. af deling Yerseke haar maandelijkse ver gadering. Wegens ziekte van de presi dente was de leiding in handen van de vice-presidente mevr. Laban-v. d. Ber ge. Na opening en begroeting hield zij een meditatie n.a.v. 1 Petr. 5 18, „Werpt al uw bekommernissen op Hem, want Hij zorgt voor u". Spreker was Ds. Heuzeveldt te Goes. Deze hield een cau serie over „Evangelie te velde". Met in tense belangstelling werd naar deze le zing geluisterd. Na de pauze beant woordde Ds. Heuzeveldt uitvoerig de vragen over dit onderwerp. Spreker be ëindigde de vergadering met dankgebed. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op 26 november. Ds. J. W. Maris te Vlissingen zal dan spreken over „Mar telaren in de 20ste eeuw". Biljarten. Tussen de bejaarden van Yerseke en Wemeldinge werd een biljartwedstrijd gehouden in de bejaardensoos. Wemel dinge wist de wedstrijd, die over 20 beurten ging, te winnen met 253 tegen 235 punten. De individuele uitslag was als volgt: DankerOnderdijk 3251; J. MinnaardCorstanje 2218; W. Bom K. Haverhoek 27—25; H. A. Hooft— Fluit 30—25; F. Bom—Klap 25—29; C. Pekaar—Hollander 10—12; L. Hoebeke Karelse 29—16; C. Bos—Lok 29—32; H. GlerumF. Meijaard 11—20; N. Oele De Jonge 2025. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Opening instructiebad. Zaterdag had de opening plaats van het tot instructiebad omgebouwde kreef tenbassin in de Molenpolder dat de toe passelijke naam draagt van ,De Kreeft'. Voor deze opening was speciaal Neptu- nus ingeschakeld die door overhandiging van een fluitje aan burgemeester Pijl Hogeweg de gelegenheid gaf het bad in gebruik te nemen. Op het sein met het fluitje sprongen een aantal jongens en meisjes in het bad, waarmee dit offici eel geopend was. Tevoren had in het gemeentehuis een ontvangst plaats waarbij o.m. aanwezig waren oud-raads leden van Yerseke, wethouders en raads leden van Reimerswaal, vertegenwoordi gers van sport- en schoolraad, van de K.N.Z.B. en architect en bouwers van het instructiebad. Burgemeester Pijl Hogeweg verklaarde blij te zijn met dit bad, te meer daar de kosten in verge- lijking met andere instructiebaden bij zonder laag zijn geweest. Na de opening keerde het gezelschap terug naar het gemeentehuis waar een vertegenwoordi ger van de Grontmjj badmeester Fokke een smeedijzeren kreeft voor het bad aanbood. Het aannemingsbedrijf schonk hiervoor een elektrische klok. De ver bouw van kreeftenbassin tot instructie bad was in handen van de Grontmij te Goes en bouwonderneming Poley te Kruiningen, het schilderwerk werd ver zorgd door schildersbedrijf Dijkwel te Yerseke. De beide bassins zijn vijftien bij vier meter, terwijl één bassin afloopt tot ruim 1 meter diepte, het andere bas sin loopt op tot zeer ondiep. De beton nen bakken hebben een speicale behan deling ondergaan om tot een verant woorde deklaag te komen. Het water wordt voortdurend door een zuiverings installatie gefilterd en bovendien wordt het water verwarmd. Er zijn gescheiden kleedlokalen voor jongens en meisjes, ëen douche en een afgescheiden ruimte voor de badmeester. Het schilderwerk is uitgevoerd in zeer moderne kleurencom binaties die het in deze ruimte zeer goed doen. De mogelijkheid bestaat dat het bad ook gebruikt zal kunnen wor den door gehandicapte kinderen. Voor hulp en vervoer zou de E.H.B.O. mede werking verlenen. Over deze plannen is op het ogenblik nog overleg gaande. Enkele storingen die bij 't proefdraaien te voorschijn kwamen zijn opgeheven en deze week is het bad volop in bedrijf geweest. Voor de gemeente Reimerswaal is dit overdekte en verwarmde instruc tiebad een grote aanwinst. Zie voor verder nieuws pagina 5

Scheldebode | 1970 | | pagina 2