lërhorst BAAYENS fferenhof MANTEL MANTELKOSTUUM REGENMANTEL OO 1PTI1 voor uw BRIL REI M ERS WAAL STETSON YERSEKE de speciaalzaak WEMELDINGE KRUININGEN Raadsagenda. Op dinsdag 27 oktober des avonds te 19.30 uur wordt in de raadszaal van het voormalige gemeentehuis te Yerseke een openbare raadszitting gehouden. De agenda omvat 15 punten. Een rekening courant zal voor 1971 worden geopend bij de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 2.000.000,—. Verder stelt het college voor drie mistlampen te plaatsen bij de haveningang te Yer seke. Kosten 1624,—. Exploitatiekos ten per jaar 676,In verband met de aanleg van de nieuwe Rijksweg 58 stelt de gemeente voor aan Rijkswater staat te verkopen een gedeelte Zand dijk en een perceel boomgaard (huidige pachter J. N. v. d. Boomgaard te Krui- ningen) voor de somma van 7.615, De christelijke lagere school aan te Mo lenlaan te Yerseke is dringend toe aan reparatie van de dakbedekking. Ook hier wordt de raad gevraagd haar me dewerking te verlenen. De raadsleden wordt verzocht hun goedkeuring te ver lenen aan de toetreding tot de gemeen schappelijke regeling inzake de verde ling van kosten van de Zeeuwse Mu ziekschool en de maximumbijdrage voor 1970-'71 vast te stellen op 9.000, verdeeld over de lessen in groepsver band en individuele lessen, vermeerderd met de kosten van opleiding van de leerlingen der plaatselijke muziekgezel schappen. Gebruik plastic zakken voor het ophalen van huisvuil komt aan de orde. B. en w. stelt voor de huidige ver ordening reinigingsrechten te handha ven tot 1 januari 1972. In de loop van het jaar 1971 in de hele gemeente over te gaan op het gebruik van plastic zak ken en het eenmaal ophalen per week. Aan iedere deelnemer 40 zakken gratis te verstrekken. De meerdere zakken be schikbaar te stellen tegen 0,20 per zak. Aan de hand van de opgedane er varing en de financiële resultaten daar van, eind 1971 een definitieve beslissing te nemen omtrent het te heffen tarief van de reinigingsrechten. Ruitersport. Zaterdag 17 oktober organiseerde de landelijke rijvereniging „De Weelrui- ters te Heinkenszand een grote oefen cross in het Jachtse Bos te Kloetinge. Hieraan werd ook deelgenomen door de rijvereniging „Reimerswaal". De zware cross met grote paarden werd gewon nen door dhr. A. Mosselman te Kruinin- gen van de rijvereniging „Reimerswaal". Van dezelfde rijvereniging behaalde de 4e prijs M. Goud, Krabbendijke; 5e prijs J. de Braai, Kruiningen; 7e prijs H. Polderman, Hansweert; 8e prijs mevr. C. Ganseman, Kapelle; 9e prijs J. Adri- aanse, Krabbendijke. Grote paarden lichte cross: le prijs W. v. d. Plasse, Yerseke; 2e prijs A. Oom, Yerseke; 3e prijs J. Wiskerke, Kruiningen; 4e prijs mej. A. Louwerse, Yerseke; 6e prijs Leo Dingemanse, Yer seke; 7e prijs J. Paauwe, Yerseke; 10e prijs L. van Hootegem, Kruingen; 11e prijs P. Sinke, Kruiningen. Afdeling pony's zware cross: 6e prijs mej. J. Boneschanscher, Kruiningen; 8e prijs mej. R. van Hootegem, Kruiningen. Pony's lichte cross: le prijs F. Sinke, Kruiningen; 2e prijs mej. A. Jobse, Yer- eseke; 3e prijs H. Nieuwenhuyse, Krui ningen; 3e prijs A. van Hootegem, Krui ningen; 6e prijs J. de Jonge, Kruinin gen; 7e prijs J. Sinke, Kruiningen; 9e prijs B. van Velzen, Kruiningen; 12e prijs mej. E. Mol, Waarde; 13e prijs N. de Roo, Goes. Zaterdag 20 oktober zullen een twin tigtal van deze ruiters deelnemen aan de grote cross te Hulst. Wij wensen hen ook daar goede resultaten. mark of world's most famous hat Natuurlijk bij in 't vierkantje Bergen op Zoom Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De N.V. Philips gaf 1.1. woensdag avond voor de Plattelandsvrouwen een demonstratie-avond die door veel leden werd bijgewoond. De demonstratrice, mevr. Van Gorkum, toonde en demon streerde al de Philips artikelen die ten toongesteld waren. Er werden door en kele leden vragen gesteld, die op duide lijke wijze beantwoord werden. Aan het slot werden er een paar elektrische huishoudelijke artikelen verloot, waar mee twee dames verblijd werden. Vogelvereniging „Inter Sealdis". Donderdag 29 oktober a.s. zal op de maandelijkse vergadering van de vo gelvereniging „Inter Sealdis" door dhr. Broekhoven, keurmeester van kanaries, een lezing worden gehouden. Deze le zing, waarbij ook niet-leden van harte welkom zijn, wordt gehouden in het verenigingsgebouw „De Haven" aan de Dreef en begint om 8 uur. Competitie biljarten voor bejaarden- societeiten. Evenals vorig seizoen beginnen de bejaarde biljarters weer aan competi tiewedstrijden om de wisselbeker. Déel- nemende plaatsen zijn Wemeldinge, Ka- pelle-Biezelinge, Kruiningen en Yerseke. De eerste wedstrijd is op vrijdag 23 ok tober a.s. Wemeldinge komt dan Yer seke op eigen terrein in de Soos „Het Trefpunt" bestriiden. Aanvang van de wedstrijd om half twee. Ongeluk aan boord. Bij het afmeren van de YE 78 aan de zeesluizen van Delfzijl brak onze 20-ja- rige dorpsgenoot P. K. zijn rechterbeen, doordat een draad om een meerpaal ge legd, er af schoot bij het aanbrengen van de draad op een bolder aan boord. Hierop dreef het schip iets af op de wind en kwam K. bekneld tussen de re ling en brak zijn been, waarop hij per ambulance naar het ziekenhuis te Delf zijl werd vervoerd. Ongeval in mosselloods. Bij het dichtnaaien van mosselzakken in de loods van Fa. Vette Verhaart had dhr. L. M. het ongeluk dat de draad uit de naald schoot, waardoor de naald met kracht in zijn oog terecht kwam. De oogarts Dr. Kroonenberg constateer de dat het oog verloren was. YersekeHoek 27. Zaterdag 17 oktober was een donkere dag voor de v.v. Yerseke, alle drie de senior-elftallen verloren. Hét B-elftal speelde gelijk, enkel de pupillen tussen 8 en 10 jaar hielden de eer hoog door in Kapelle met 50 te winnen. Een door blessures verzwakt Yerseke I verloor met grote cijfers van Hoek, hoewel het er in het begin zeker niet naar uitzag. Na een fraaie combinatie wist Yerseke zelfs de leiding te nemen. Enkele minuten voor de rust wist Hoek gelijk te maken en zelfs een voorsprong te nemen. Na de rust vielen de doel punten als rijpe appelen. Niet minder dan vijf maal moest doelman Bol de bal uit de netten halen. Einduitslag 72 voor Hoek. Yerseke II verloor met 20 van Kruiningen I. Yerseke III moest tegen Krabbendijke II een 20 voor sprong prijs geven, uitslag 53 voor Krabbendijke. De B-junioren speelden te Waarde gelijk, 11. Zaterdag gaat Yerseke I op bezoek naar A.Z.V.V. en Yerseke III naar Spui III. Yerseke II speelt thuis tegen Brou wershaven. B-junioren zijn vrij. Cursussen. Op 1 oktober is de binnenvaartschool weer gestart met 15 leerlingen. Daar het minimum vesreiste aantal leerlingen bij de aanvang van de cursus 12 moet zijn, kan ze deze winter dus weer voort gang vinden. Ook tussentijds kunnen nog cursisten ingeschreven worden. Van de radarcursus te Vlissingen wel ke op 10 oktober was afgelopen, hebben alle 10 deelnemers uit Yerseke, als blijk dat ze aan de gestelde eisen hebben voldaan, een schoolverklaring ontvan gen. Aan de tweede cursus, die gegeven wordt op 24 en 31 oktober en 7 en 14 november, zullen weer 10 cursisten deel nemen. Voor de derde cursus die ge geven wordt op 28 november en 5, 12 en 19 december, kunnen nog een viertal deelnemers ingeschreven worden. Nieuwe zelfbedieningszaak. Woensdagavond was er bij de firma P. Jasperse Zonen in de Langeville alhier een receptie ter gelegenheid van het gereedkomen van hun nieuwe zelf bedieningswinkel. Als we terugdenken aan het kleine winkeltje waarin de oud ste firmant begonnen is, en we aan schouwen wat nu tot stand is gekomen, dan is het verschil zeer groot. We ken nen het niet meer terug. Het is nu een hele lange zaak geworden, waarin alles goed overzichtelijk staat opgesteld en waar men zeer goed een keus zal kun nen maken. De receptie was druk be zocht en er waren ook heel wat bloem stukken te bewonderen. Donderdagmor gen gaat de winkel voor het publiek open en we denken dat zowat heel Yer seke daar eens zal gaan kijken en ko pen, want dat is ntauurlijk de bedoe ling van deze verbouwing. Firma Mar- teijn zorgde voor de bouw en firma Smit Zoon zorgde voor het schilder werk. Dat deze in korte tijd iets ge presteerd hebben is nu duidelijk te zien. We wensen de firma Jasperse Zonen dan ook veel succes in de toekomst met dit mooie pand, dat geheel aan de eisen van deze tijd is aangepast. Handboogschieten. De resultaten van de Zeeuwse kampi oenschappen 1970, gehouden op 26 sep tember zijn als volgt. Korpswedstrijd bekersehieten: 1. St. Sebastiaan, Yerseke; 2. St. Jan I, Zie- rikzee; 3. T.O.G., Zierikzee. Wisselbeker: 1968 St. Jan met 1208 punten; 1969 St. Sebastiaan, 1291 pnt.; 1970 St. Sebastiaan, 1326 pnt. Nog één maal, heren, en hij wordt jullie eigen dom. Tevens werd het Zeeuws record verbeterd door P. de Koeyer, 256 pun ten, 30 pijlen. Dit record stond op naam van B. Glerum sinds 25 sept. 1966 met 255 punten. Het werd op 9 nov. 1969 door L. de Koeyer en op 22 aug. 1970 door P. de Koeyer geëvenaard. Op 18 oktober werd het persoonlijk Zeeuws kampioenschap gehouden. Dit kampioenschap werd behaald door L. de Koeyer met 252 punten. 2. C. Koop man, 249 pnt.; 3. P. de Koeyer, 241 pnt. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat het huidige zestal van St. Sebasti aan 1365 punten op deze wedstrijd ver zamelde. Dat is 7.58 gemiddeld per schot. Ga zo voort, heren! Korfbainieuws. De junioren bleven zaterdag op de eerste plaats door flink uit te halen te gen Swift I. Er werd, na een ruststand als U graag verzorgd gekleed gaat koop dan Uw bij Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom van e—0, met 12—1 gezegevierd. De aspiranten A speelden gelijk tegen To go A (33). De aspiranten B kwamen met 10 spelers in het veld en verloren mede daardoor met 100 van Tjoba C. De pupillen beslisten de wedstrijd tegen Zaamslag in de laatste minuut in hun voordeel, 32. Zaterdag a.s. staat de senioren een zware taak te wachten. Uit tegen Tjo ba 3. Deze wedstrijd zal gewonnen moe ten worden om de aansluiting met de kopgroep niet te verliezen. De aspiran ten A gaan naar Westkapelle om te gen Stormvogels A te spelen. Waar schijnlijk levert deze wedstrijd winst op. De aspiranten B krijgen bezoek van To go D, wat een gelijkwaardige tegen stander is; de uitslag zal dan ook niet ver van een gelijk spel afliggen. De pu pillen spelen uit tegen Tjoba B. De ju nioren zijn vrij. Kleuters bezochten „Vredelust". Vorige week kregen de bewoners van het bejaardentehuis „Vredelust" tijdens het koffie-uurtje bezoek van de leerlin gen van de kleuterschool „De Schelp jes" Zij kwamen alle opa's en oma's van „Vredelust" een zelfgemaakt fruit- bakje en een mooie kaart aanbieden. Ook zongen de kleuters nog enkele lied jes voor de bewoners. Zij werden na af loop hartelijk bedankt voor him spon taan gebaar en het gezellige uurtje voor de inwoners van „Vredelust". De kok trakteerde op zijn beurt de kleuters op limonade en een lolly. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In Se eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Conferentie Vrije Evang. Gemeente. In 't kerkgebouw van de Vrije Evan gelische Gemeente wordt volgende week vanaf dinsdagavond de jaarlijkse drie daagse „conferentie" gehouden. Het ac tuele onderwerp zal zijn: „De Gemeente van Christus in déze wereld". Dit wordt van vele zijden belicht. Het mooie van deze „conferentie" is, dat naast drie evangelische predikanten ook de plaat selijke dominees hun medewerking gaar ne geven. Elke avond worden de onder werpen omlijst door gemeentezang en koorzang van hét Hervormd Kerkkoor en de koren van de Vrije Evang. Ge meenten te Goes en Wemeldinge. De toegang is vrij voor ieder! Rectificatie aktie Schip Ahoy. In het bericht van vorige week in dit blad stond vermeld dat de opbrengst van de huis aan huis collecte 621,54 bedroeg. Dit was een drukfout want het bedrag was 2.621,54. Ondertussen is door enkele nagekomen giften de op brengst nog gestegen tot 2.768,54, het geen neerkomt op 1,10 per inwoner. Opening oefenveld. Maandagavond is op het in aanleg zijnde sportveldencomplex aan de Che- zeeweg het eerste veld, een z.g. half verhard oefenveld, in gebruik gesteld. Tevoren had wethouder A. P. Schou- wenaar in een korte toespraak tot de aanwezige bestuursleden en leden van de v.v. Wemeldinge gezegd dat de of ficiële opening van de andere twee speel velden wel niet zal zijn voor volgende zomer. Maar, zo beloofde hij de voet ballers, dan gaan we er een feest van maken. Hij drukte de aanwezige jonge lui op het hart goed voor de velden te zorgen, want, zo zei hij, het heeft de gemeente veel geld gekost, dat ze er graag voor over heeft, en het zal nog veel geld kosten alleen de verlichting kost al een gulden per uur. Hij wenste hun veel succes met de training op dit veld. Hij bedankte de aanwezige direc teur en adjunct-directeur van Gemeen tewerken resp. dhm. C. A. de Potter en W. Dieleman, benevens de sportambte naar van de gemeente dhr. W. de Snoo voor het vele werk dat ze hebben ver zet om het zover te krijgen dat de eer ste training op dit veld kan gaan be ginnen. Dhr. M. Koopman sprak als vi- ce-voorzitter van de v.v. „Wemeldinge" enkele woorden van dank aan het ge meentebestuur. Daarna werd de verlich ting aangestoken en konden de voet ballertjes onder leiding van de jeugd trainer dhr. Jan Weststrate hun eerste balletje trappen. Als kleedaccomodatie zullen fungeren twee tegen elkaar ge plaatste wagens van de Ned. Heide Mij die zolang in bruikleen worden afge staan voor dit doel. Muzikale groet. Vrijdagavond was in de Wemeldingse haven een Spidoboot uit Rotterdam ge meerd met een aantal patiënten uit het verpleeghuis voor chronisch zieken „De Lichtenberg" te Amersfoort. Het mu ziekkorps van O.K.K. bracht een mu zikale groet terwijl leden van de vrou wenverenigingen een fruitbakje aan de patiënten aanboden, hetgeen uiteraard op grote prijs gesteld werd. V aardigheidsproeven. Dezer dagen werden in het Burge meester van Sas Sportcentrum de jaar lijkse jeugdvaardigheidsproeven van de gymnastiekvereniging W.I.K. afgelegd. Als bondsvertegenwoordiger was aan wezig dhr. C. van Weele. De geslaag den zijn: Jongens A: Comé Hamelink, Sjaak Dieleman, Ab Weststrate; afgewezen 3. Meisjes A: Corby Hamelink, Connie Witte, Annemarie Lindenbergh, Anita Timmerman, Gertie Kloosterman, Wil- ma Gideonse, Connie de Smit, Carla Adriaanse, Florentina Burger, Janneke Hoogesteger, Janneke de Groene; geen afgewezen. Meisjes B: Lenie Zuidwegt, Lilian Vermeirssen, Thea Kole, Els Otte, Lau rie Korstanje, Ankie Hoogesteger, Ja- colien Flipse, Monique de Bruin, Lenie Scheele, Anita Weststrate; geen afge wezen. Jongens B: Jaco Schouwenaar, Peter Dieleman, André Bruijnooge, Jaap de Neef, Johan Dagevos, Jaap Pekaar, Jan Laven, Dikkie Hamelink, Jo Scheffers, Johan Hamelink; geen afgewezen. Meisjes: Dia Vleugel, Helma van Stel, Helma Jansen, Margret Otte, Marja Schipper, Trudie Klop, Lenny Bras, Alie Groenendijk, Carla Heyns- dijk, Janet van Stel, Anja Hoekman, Heieen Florusse, Elja Bentschap Knook, Brigitte Burger, Lia Hamelink, Yvonne Hoogesteger, Hannie Vleugel, Thea Weststrate, Hannie van Kleunen, Ria van Stel, Coby de Leeuw,, Elly de Neef, Marleen Bras, Marja de Groene, Anja Jeremiasse, Jennie Bolle, Wilma Flipse. Door de veel groter ruimte dan in het oude gymnlokaal had alles een veel vlot ter verloop dan vroeger jaren. Verkoopmiddagen en -avonden. Het Vrouwenzen dingsthuisfront van de Gereformeerde Kerk houdt op don derdag en vrijdag 29 en 30 oktober een verkoopmiddag en -avond van kwart over twee tot tien uur. Er zullen zelf gemaakte gebreide en genaaide goede ren verkocht worden, benevens speel goed en andere artikelen, terwijl er voor de kinderen een aparte attractie is, altijd prijs. De verkopingen vinden plaats in 't Vrge Evang. zondagsschool gebouw aan de Chezeeweg. Voetbal. Het eerste elftal heeft zaterdagmid dag zijn zevende competitiewedstrijd met 21 gewonnen van Heinkenszand. Bruijnooge had voor de rust het eerste puntje gescoord en Jan Gijssel deed het na de rust ook nog een keer, maar in de 77e minuut kon Goedegebuure van Heinkenszand een tegenpuntje scoren. Al met al een kleine, maar een ver diende en nuttige overwinning. Het tweede elftal verloor in een uitwedstrijd van SKNWK met 42, terwijl Wemel dinge III met een monsteroverwinning uit Schore huiswaarts keerde, n.l. 80. Show '70. Woensdagavond 28 oktober om 7 uur zal wethouder J. A. Nieuwenhuijse van Reimerswaal Show '70 officieel openen. Na de opening zal hij een rondgang langs de stands maken, waarna de show voor het publiek toegankelijk zal zijn. Hoe is Show '70 tot stand gekomen? Al geruime tijd liep een aantal on dernemers rond met plannen om een grote najaarsshow te houden. Toen ze elkaar daarin hadden gevonden en ieder zijn plannen op tafel legde, moest er eerst nog geruime tijd geschaafd wor den voordat het patroon wat de naam Show '70 kreeg overbleef. Is zo'n show nu zo belangrijk, vraagt u misschien. Ja, een dergelijke show is niet alleen belangrijk voor de betreffen de ondernemers, nee, ook voor de con sument, dus u, is ze van groot belang. De ondernemers kunnen u op een der gelijke show o.a. die artikelen showen, die u in het dagelijks leven niet regel matig tegen zult komen. Bovendien kunt u alles rustig bekijken zonder dat u dwang hoeft te voelen tot kopen. Het resultaat ervan is dat u de indrukken op uw gemak gaat rangschikken en misschien pas na geruime tijd gebruik maakt van ideën die u op de show hebt gezien. U doet er dus vroeg of laat uw voordeel mee. Misschien slaat een ar tikel echter zo bij u aan, dat u terstond zaken wilt doen... nou, ook dat is mo gelijk. Wanneer is de show geopend: Woens dag 28 en donderdag 29 oktoebr vanaf 7 uur en vrfdag 30 oktober vanaf 3 uur. Standhouders en publiek wensen wij een waardevolle show '70 toe. Vergadering N.C.V.B. Dezer dagen hield de N.C.V.B. haar maandelijkse vergadering, die onder lei ding stond van mevr. Janse-van Nieu- wenhuize. Nadat op de gebruikelijke wij ze geopend was met gebed en medita tie, werd het woord gegeven aan mej. Cysouw uit Goes, die het onderwerp be handelde „De Hugenoten". Daarin be sprak zij het ontstaan, het doel, leven en strijd dezer mensen toentertijd, waar door de Waalse kerk werd gevormd die nu overal ter wereld is verbreid en door verschillende landen nader contact ge zocht wordt. Dit gesprokene werd la ter met dia's toegelicht. Deze interes sante avond werd met intense belang stelling gevolgd. Met dankzegging werd deze vergadering door de rpesidente ge sloten. De volgende vergadering werd vast gesteld op 18 november. Dan zal als spreker optreden dhr. Schoenmaker uit Zoutelande, met als onderwerp „Mijn reis naar Marokko" (met dia's). Schaaknieuws. Nadat in het begin van de vorige week D.Z.D. II een flinke nederlaag te gen Goes in moest incasseren, verloor D.Z.D. I, nog wel thuis en in de sterkst mogelijke opstelling, tegen Goes II op dezelfde wijze, n.l. met 17. De uitsla gen waren: W. ZuydwegA. v. d. Wey 01; J. KarelseA. v. d. Logt 01; W. KarelseH. de Schipper 01; L. PoleyN. Grim y2y2J. W. Hasman A. Koel y2y2; J. van OostenD. Antheunisse 01B. CokA. Bonder 01; J. VerhaagenP. Valk 01. Nieuws voor autopuzzelaars. De firma Groenleer's Bestrijdingsmid delen uit Kapelle organiseert middels de MAC „De Zeeuwen" op zaterdag 24 oktober a.s. een auto-puzzelrit, tevens gezelligheidsrit. De start is te Driewe gen om 14 uur. Inschrijving aldaar in Café v. d. Guchte vanaf 13.30 uur. Fi nish te Kruiningen in „Ons Dorpshuis". Vanaf 20 uur prijsuitreiking met gezel lig samenzijn, waarbij danslustigen ook aan hun trek kunnen komen. Zeeuwse Collecte. Deze collecte heeft te Kruiningen op gebracht 492,82, waarvan 39,te Oostdijk. Verbond voor Veilig Verkeer. De afdeling Kruiningen-Hansweert van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft haar winterprogramma samenge steld, waarbij de volgende aktiviteiten zullen plaatsvinden. VerkeerscursusOp 9 november a.s. start deze cursus te Hansweert en te Kruiningen. Duur 8 weken, met 1 les- avond per week. Aanvang 19.30 uur. Te Hansweert in Kaj Munk, te Kruiningen in Ons Dorpshuis. Kosten: Voor leden van de afdeling de kosten van het les materiaal, t.w. 1,50 voor het boekje „Stap voor Stap"; voor niet-leden ver hoogd met 5,- Aanmelding voor deelname te Hansweert bij dhr. J. Boon, Kerklaan 3 en te Kruiningen bij dhr. V. P. Gijzel, Burg. Elenbaasstraat 27 of op het politiebureau. Aanmelding vóór 2 november a.s. Verlichtingscontróle: Dit jaar weder om een controle op de verlichting van uw auto, motor en andere motorvoer tuigen. Tevens bandencontróle. Voor na dere gegevens zie het te verspreiden vouwblad alsmede de aankondigingen in dit blad. Cursus ANWB „Pech langs de Weg". Er wordt overleg gepleegd met de AN WB om een cursus „Pech langs de Weg" in Kruiningen te organiseren. De ze cursus houdt in, dat men bijgebracht wordt hoe een klein mankement aan uw voertuig verholpen kan worden. Nadere gegevens hierover volgen nog. Uiteraard kunnen de vorenvermelde aktiviteiten slechts doorgang vinden bij voldoende deelname. Vergadering Plattelandsvrouwen. „Antiek, vals, namaak of echt", dit onderwerp besprak dhr. F. H. Jilleba te Middelburg aan de hand van verschil lende voorbeelden voor de leden van de afdling Kruiningen en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen. Velen hadden ook voorwerpen meegebracht die de spreker beoordeel de op hun antieke waarde. De presiden te mevr. Ribbens-Muller dankte aan het eind van de avond dhr. Jilleba voor zijn interessante lezing. Voetbal. Kruiningen I haalde zaterdag de ver wachte, zij het niet gemakkelijke over winning op Yerseke II (20). De doel punten werden voor rust gescoord door J. Blok en H. v. d. Pas. Kruiningen II won met 94 van Kruiningen IV. Het derde verloor, hoewel het 10 minuten voor het einde nog 0—0 was, met 3—0 van Waarde II. De A-junioren verlo ren onnodig met 2—1 van Rillandia. Onnodig omdat twee spelers niet op kwamen dagen zonder afbericht gedaan te hebben. Tegenover de medespelers is dat weinig sportief. B I maakte er te gen Apollo B I een schuttersfeest van (130). B II is van schot. Nu werd met 30 verloren van SS VB I. Voor Kruiningen I zaterdag weer een thuiswedstrijd en wel tegen de grote concurrent Riillandia II. Het verdere thuisprogramma: Kruiningen III—1Ter- neuzense Boys IV, Kruiningen B II Krabbendijke B II. Rumoer om dubbelganger. Woensdag gaf een automobilist in Middelburg een lift aan een jongeman. De lifter deed onderweg nogal nerveus en dat kweekte argwaan bij de automo bilist. Deze laatste herinnerde zich het opsporingsbericht voor de TV van de 21-jarige in Eindhoven ontsnapte Ruud Reesink. De gelijkenis met de voor de TV vertoonde foto was sprekend. Bij de Zanddijk wist de automobilist zich van de lifter te ontdoen en waarschuwde de Kruiningse politic. Ook de politie dacht met de uit de Rijkspsychiatrische in richting ontsnapte R. te doen te heb ben. De lifter verklaarde echter Ruud niet te zijn. In Breda vond een confron tatie plaats tussen de vader van Ruud en de lifter. De vader verklaarde dat de lifter niet zijn gezochte zoon was. Enkele persfotografen hadden een ver geefse reis gemaakt naar het politiebu reau aan de Burg. Vogelaarstraat.

Scheldebode | 1970 | | pagina 2