QUAAK baayens Heuga tapijttegels KERNPUNTJES vast tapijt kopen? koop zekerheid OO MPT1 de speciaalzaak voor uw BRIL ~£hkalon< tapijt Kamerbreed tapijt wordt door ons gratis gelegd YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Opgave woningverbetering. In verband met woningverbeteringen door particulieren, worden door de ge meente aanzienlijke bedragen betaald op grond van de regeling woningverbete ring en verbetering van woonbuurten. Om een overzicht te krijgen van de nog te verwachten aanvragen om premie, en vooral om te weten hoeveel premie er nog gevraagd zal worden, verzoeken wij iedereen die van plan is nog in 1970 premie woningverbetering aan te vra gen, dat zo spoedig mogelijk op de ge meentesecretarie te melden. Raadsvergadering. De raad heeft op dinsdagavond 29 september j.l. vergaderd. Voor de open bare lagere scholen werd een school raad ingesteld. Dit is een college, be staande uit leden van de oudercommis sie van de openbare lagere scholen, uit hoofden en onderwijzers, leden van het gemeentebestuur of gemeente-ambtena ren en uit belangstellenden voor het on derwijs. De schoolraad heeft tot taak de bloei van het openbaar lager onderwijs in de gemeente te bevorderen, en de be langen van dat onderwijs te bepleiten bij de gemeenteraad en bij burgemeester en wethouders. Vervolgens werd besloten tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling voor de automatisering van de gemeentelijke administratie. Een groot aantal Zeeuwse gemeenten en ge meenten uit het zuiden van Zuid-Hol land gaan samen van het computer centrum van de gemeente Rotterdam gebruik maken. Dit zal voor alle ge meenten voordeliger zijn dan wanneer ze gebruik maken van de diensten van particuliere bedrijven. De gemeente Ka- pelle was b.v. voor de personeelsadmi nistratie (salarisberekeningen enz.) en de bevolkingsadministratie al aangeslo ten bij de n.v. Dienstverlening Over- eids-Administraties. Deze administraties worden t.z.t. ondergebracht op de Rot terdamse computers. Daarnaast zullen ook de belastingen en de woninghuren door de nieuwe gemeenschappelijke dienst worden bijgehouden. Voor de drank- en horecabedrijven is het van be lang te weten, dat de raad een nieuwe verordening op de belasting wegens het verstrekken van sterke drank heeft vastgesteld. Per 50 liter omgezette ster ke drank moeten café's, restaurants en kantinebedrijven 7,50 betalen; een slij- tersbedrijf zal 5,per 50 liter dienen te betalen. De verordening zal na de goedkeuring voor een ieder op de ge meentesecretarie ter inzage liggen. De raad besloot het parkeren van vracht auto's en aanhangwagens aan de zuid zijde van de Bonzijweg in Wemeldinge te verbieden. Dat verbod geldt alleen op zaterdagen. Voorts werd besloten van de kruising van de Dijkwelsestraat met de Weg naar het stomme kruis en de Stationsstraat een voorrangskruising te maken, zodanig, dat het verkeer op de Dijkwelsestraat voorrang heeft. De woning Zuidelijke Achterweg 10 in We meldinge en de woning met schuur aan de Middenweg 2 in Kapelle werden door de gemeente aangekocht. De eerste om dat dit nodig is voor de verwezenlijking van het bestemmingsplan „Dorp" van voormalig Wemeldinge, de tweede om dat deze een sta-in-de-weg vormen voor nog te treffen voorzieningen op de split sing van de Abdijstraat-Middenweg. Een voorstel van b. en w. om het bestem mingsplan „Dorp" van Wemeldinge te wijzigen, werd zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. Wel bleek daarbij, dat de raad een regeling wil zien voor de kosten die de gemeente maakt voor de aanleg van straten, rioleringen enz. De ze kosten zijn normaal in de verkoop prijs van de grond begrepen, maar als iemand bouwt op grond die al zijn eigen dom is, heeft hij dus ook geen bijdrage in de kosten van de algemene voorzie ningen betaald, terwijl van deze voorzie ningen wel gebruik gemaakt wordt. Het college van b. en- w. zal deze zaak nog nader bezien, en t.z.t. met een voorstel komen. Aan de n.v. Beleggingsbouw te Loosdrecht werd 3056 m2 grond ver kocht aan de Vroonlandseweg in het plan Bruëlis II. Op deze grond zullen 12 koopwoningen worden gebouwd. De voorzitter zegde toe, dat in een vol gende vergadering opnieuw een voorstel tot grondverkoop aan deze n.v. aan de orde komt. Die grond zal dan gebruikt worden voor de bouw van een aantal ratiowoningen. Het sluitingsuur van de café's was in Wemeldinge 24.00 uur, in Kapelle 23.00 uur. Door de betreffende bepaling van de Wemeldingse politie verordening geldend te verklaren voor de hele gemeente, mogen nu de café's in heel Kapelle tot 24.00 uur open blij ven. Door de toename van het aantal leerlingen van de openbare lagere school in Kapelle (dorp) heeft deze school te kampen met ruimtegebrek. Door het uit breken van een muur, zal een vergroot leslokaal ontstaan. Bovendien worden in alle lokalen verduisteringsgordijnen aan gebracht, terwijl een hekwerk geplaatst wordt ter afscheiding van het parkeer terrein en de toegang naar het school plein. Met dat alles is een bedrag ge moeid van 10.500,De raad stelde dit bedrag beschikbaar, evenals een kre diet voor het aanbrengen van verlich ting op het parkeerterrein achter het gemeentehuis en voor het plaatsen van lantaarns in de Spaarlingsstraat, het Vroonenburg, de Blaaspoort en Gans- hoek weg en op de Oude Dijk. In Schore worden lantaarns geplaatst in de Haai meet, de Frisostraat, de Steenweg en op het Nieuwe Kerkplein. Deze voorzienin gen aan de straatverlichting kosten on geveer 12.500,Na een discussie over het nut van het vliegveld Midden- Zeeland en de wijze waarop voor dit vliegveld een subsidie werd gevraagd, werd met zeven tegen zes stemmen be sloten een éénmalig subsidie in het ex ploitatietekort 1970 te verlenen. De ge meente zal hiervoor 1.000,beschik baar stellen. Vrijstelling omroepbijdragen. Degenen die een inkomen hebben dat beneden een bepaald bedrag per jaar blijft kunnen vrijstelling krijgen van de verplichting een omroepbijdrage („luis ter- en kijkgeld") te betalen. De bedra gen waar het jaarinkomen beneden moet blijven om voor vrijstelling in aanmer king te komen zijn: voor alleenstaanden ƒ4.316, gezinnen van 2 personen 6.140, welk bedrag voor het eeerste tot en met het derde gezinslid méér per gezin, verhoogd wordt met per gezinslid 546, en voor de overige gezinsleden met per gezinslid 790, Bij de bepaling van het jaarinkomen moeten kost- en pensiongelden worden meegeteld voorzover ze een bedrag van 2.080,per gezinslid per jaar te bo ven gaan. Ook tellen mee kinderbijsiag, uitkeringen op grond van de Bijstands wet, pensioenen, enz. Formulieren voor het aanvragen van vrijstelling zijn gra tis op de postkantoren verkrijgbaar. De ingevulde formulieren moeten aan de burgemeester worden ingezonden. Op de gemeentesecretarie is men gaarne be reid u nadere inlichtingen te geven. De bejaarden kunnen bovendien terecht op de zitdagen van van de heer Van Har- tingsveldt in de Vroone in Kapelle en in het voormalig gemeentehuis in We meldinge. Degeen die een aanvraagfor mulier om vrijstelling meebrengt, wordt geholpen bij het invullen ervan. Wilt u dan wel een opgave van uw inkomsten en uw omroepkaart meebrengen? KRUININGEN RILLAND-BATH Opbrengst collecte. De laatst gehouden huis-aan-huis col lecte voor de reclassering heeft alhier opgebracht 379,92. Dam- en schaaknieuws. Dinsdagavond werden de volgende partijen gespeeld voor de onderlinge competitie. Schaken: H. HoutJ. Poley 01; C. de RooyCornelisse 10; J. PoleyH. Hout 10; CornelisseC. de Rooy 01; P. van AnrooyS. Hansma 10; M. de KoeyerT. Moerland 10. Dammen: H. HoutJ. Poley 02; J. Poley—H. Hout 1—1. Het was weer een zeer geslaagde avond. Afsluiting Oosterschelde. Er zijn de laatste tgd verschillende publicaties verschenen tegen de afslui ting van de Oosterschelde, waaruit blijkt dat de Studiegroep Oosterschelde aktief bezig is de aandacht in bredere kring te trekken. Een overdruk van Elsevier's Weekblad, 12-10 hier huis aan huis be zorgd meldt dat het Deltaplan is ach terhaald door de wetenschap en de slui ting van de Oosterschelde een ramp voor Nederland zal betekenen. Hierop aansluitend bracht „Nieuwsbrief" van 25 september 1.1. een artikel „Staat in Staat", wat evenals het artikel in El sevier's Weekblad, wijst op het grote verlies van schelpdierencultuur en -vis serij, maar vooral op de natuurlijke rijk dom aan organismen, waardoor de Oos terschelde fungeert als één der voor naamste kraamkamers van Europa. Af sluiting zal dan ook van invloed zijn op de visstand in de hele zuidelijke Noord zee. Opmerkelijk is dat beide bladen spreken van een zwijgplicht van weten schapsmensen, technici zowel als bio logen, welke opgelegd zou zijn door Wa terstaat. Instructiebad. Zonder verdere tegenslagen zal het nieuwe instructiebad dat ondergebracht is in het voormalige kreeftenpark in de Molenpolder op zaterdag 24 oktober of ficieel worden geopend. Oorspronkelgk was het de bedoeling het bad op 5 ok tober onofficieel in gebruik te laten ne men door de verschillende scholen van Reimerswaal, dit vooral omdat het in structiebad in Kruiningen reeds in sep tember gesloten is. Enkele tegenslagen bij het proefdraaien waren oorzaak dat het bad tot op heden nog niet in ge bruik kon worden genomen. Behalve lekkage in de muren van de bakken, waardoor er water in de gangpaden sijpelde, waren er moeilijkheden met de afvoer. Verzoekschrift. Aan de gemeenteraad van Reimers waal is door de bewoners van het dood lopende gedeelte van de Dahlialaan een schrijven gericht waarin zij hun genoe gen uitspreken over het plan om aan de westzijde van genoemde straat een plantsoen aan te leggen. Het zou hun echter ten zeerste spijten als hiervoor de thans aanwezige hoge bomen zou den moeten verdwijnen. Zij zijn van oordeel dat deze volledig ingepast kun nen worden in het aan te leggen plant soen. De huizen worden nu min of meer beschut tegen de vaak heftige weste lijke wind, bij inplant van laag gewas zou dit niet meer het geval zijn. Reden waarom alle bewoners van dit gedeelte van de Dahlialaan verzoeken de bomen rij in stand te laten. NleuwdorpYerseke 00. Opnieuw moest Yerseke zich tevreden stellen met een gelijk spel. Nu in de uitwedstrijd tegen Nieuwdorp. De wed strijd eindigde zoals zij begonnen was, 00. Yerseke II boekte een uitstekend resultaat door met 32 van Rillandia te winnen. Yerseke III verloor met 32 van Terneuzense Boys IV. Door het uit vallen van doelman Van Oost was Yer seke erg verzwakt. De B-junioren won nen met 70 van Apollo. Zaterdag ontvangt Yerseke I het sterk spelende Hoek. Wil Yerseke aan kop mee blijven doen, moet van deze te genstander zeker gewonnen worden. Yerseke II gaat op bezoek naar kop loper Kruningen; mogelijk een te zwa re opgave. Yerseke Hl treft een zware tegenstander thuis, n.l. Krabbendijke II. De B-junioren moeten naar Waarde. N.O.A.D.Volharding 5—4. Volharding heeft de eerste nederlaag van dit seizoen moetean incasseren te gen een ruw spelend N.O.A.D. Er werd, door de overigens slecht leidende ar biter, een speler van N.O.A.D. uit het veld gestuurd wegens natrappen. Na een achterstand van 20 wist Klaas Moer land tot 22 op te halen, wat ook de ruststand was. Licia Koeman maakte er 32 van, maar toen werd het 53 voor N.O.A.D., waarna Jaap van Stee nog éénmaal kon scoren (54). Dit werd ook de eindstand. De junioren maakten geen fout. Zij versloegen T.O.G.O. met 82. De aspiranten B verloren van Tjo- ba B met 20. De pupillen verpletter den Blauw-Wit B met 160. Huib v. d. Lijke scoorde hiervan liefst 8 goals. Zaterdag a.s. moeten de junioren naar Swift I. Deze wedstrijd moet gewonnen kunnen worden. De aspiranten A krij gen T.O.G.O. A op bezoek. Met volledi ge inzet moet een overwinning mogelijk zijn. De aspiranten B moeten naar Tjo- ba C en de pupillen spelen thuis tegen Zaamslag. De senioren hebben een vrije middag. Verkoopdag Vrije Evang. Gemeente. Met veel genoegen vragen we uw aan dacht voor de advertentie t.g.v. de jaar lijkse verkoopdag van de Vrije Evang. Gemeente. Er is een keur van zeer mooie handwerken en ook van prakti sche dingen als babykleren, truien, sok ken en poncho's. Er zijn ook in 't Jeugd- gebouw oliebollen en wafels te koop. Voor de jeugd zijn er grabbeltonnen. De verloting is 's avonds om 9 uur. Een be zoek aan 't Jeugdgebouw in de Kaai- straat is dinsdag 21 oktober alleszins de moeite waard! Ship Ahoy. De huis aan huis collecte door de Yersekse sportverenigingen ten bate van de nieuwe Henry Dunant heeft in Yer seke een bedrag opgebracht van 3711,- (ongeveer 70 cent per inwoner). Of schoon dit gezien de verwachtingen van de landelijke begroting zeer hoog ge noemd mag worden, hier nog even het gironummer voor degenen die niet thuis waren: Giro 50607 t.n.v. Ship Ahoy. Ship Ahoy H. Vannacht werd een jongetje van 7 jaar wakker en hoorde de TV. Moeder vertelde over de aktie voor de Henry Dunant. Half in slaap kwam er een antwoord uit: „Dat moeten ze niet doen want dan worden ze nog zieker". „Hoe bedoel je dat?" vroeg z'n moeder. „Nou, dan kunnen ze toch zeker zeeziek wor den!" Vrije Evangelische Gemeente. Zondagvoormiddag 10 uur zal de dienst worden omlijst door liederen van de zondagsschoolkinderen. De bekende zan ger-gitarist Ton Liefaard van Dordrecht verleent medewerking. Opening nieuwe zaak. Vorige week donderdagmiddag is in de Oranjeboomstraat de nieuw gebouw de zaak van dhr. en mevr. M. W. van Nieuwkerk-Mieras geopend voor het pu bliek. De nieuwe winkel een zaak in schildersbenodigdheden is door het doorknippen van een lint, voor de win keldeur gespannen, door de kinderen van dhr. en mevr. Van Nieuwkerk officieel geopend. Het geheel biedt een erg ver zorgde indruk en mede door het grote aantal bloemstukken was het een erg feestelijk aanzien. Aan het pand is te vens een schilderswerkplaats van dhr. Van Nieuwkerk verbonden. Het pand is gebouwd door de firma C. Louwerse uit Wemeldinge. Bezoek aan bejaardenhuis. Vrijdagmiddag hebben de bewoners van het bejaardenhuis „Vredebest" een bezoek gebracht aan het bejaardenhuis „Vredestein" in Wissenkerke. Met een tiental auto's werd de reis aanvaard. In „Vredestein" werden de bezoekers ver welkomd door de voorzitter van het be stuur, dhr. K. Versluis. De directrice mej. C. Flikweert noemde dit onderling contact tussen de bejaarden zeer op zijn plaats. Er werden gezamenlijk enkele versjes gezongen, een kleine verloting gehouden. Enkele personeelsleden van „Vredestein" voerden een leuk schetsje op. Er was volop gelegenheid voor de bejaarden onderling om eens bij te pra ten. Tenslotte werd door alle bezoekers het gebouw bezichtigd. Het was dhr. De Klerk, directeur van „Vredebest", die zijn dank uitspraak aan bestuur en per soneel van „Vredestein" voor de pretti ge ontvangst en de bewoners alvast voor een tegenbezoek uitnodigde. De chauffeurs van de auto's werd dank ge bracht voor hun belangeloze medewer king. Mevr. De Kater-Aamoutse sprak als bestuurslid namens de Wissenkerkse bejaarden een dankwoord uit voor het afgelegde bezoek. NOVIB. Onder het motto „Werk aan de we reld" wordt in Wemeldinge in de week van 1925 oktober een huis-aan-huis collecte gehouden voor de Novib. De Novib, die samenwerkt met Unicef en Unesco, heeft als doel hulp te verlenen in de ontwikkelingslanden, o.a. voor on derwijs, landbouwverbetering, volksge zondheid, om de toekomst in deze lan den te helpen verbeteren. Henry Dunant. Ook in Wemeldinge wil men meedoen met de aktie „Schip Ahoy" en een daar toe opgericht comité heeft met mede werking van de muziekvereniging O.K. K., drumband en majorette's van W.I.K. woensdagavond een 35-tal collectanten muzikale begeleiding gegeven op haar rondgang door het dorp, waar huis aan huis werd gecollecteerd voor dit mooie doel. De opbrengst van deze bliksem- aktie is een succes en bedraagt 621,54 ALOM BEKENDS Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Opening bejaardensoos. Op woensdagmiddag 21 oktober om 13.30 uur zal de bejaardensoos in „Ons Dorpshuis" voor dit winterseizoen offi cieel worden goepend door burgemeester Pijl Hogeweg. Bestuur en leden van de bejaarden-afdeling stellen het ten zeer ste op prijs, dat de burgemeester zijn bezette tijd onderbreekt voor deze ge legenheid. Als attractie hoopt men een wedstrijd op de pas aangekochte biljart te zien tussen zijn edelachtbare en voor zitter Dek. Komt, allen, er is koffie. Geslaagd. Voor het examen Wiskunde M.O.-B slaagde J. Minnaard alhier. Schaaknieuws. Voor de onderlinge competitie van de schaakclub De Zwarte Dame werden de volgende partijen gespeeld: A. v. d. BroekeW. Zuydweg y2J. L. Min naarL. Poley 01; J. KarelseJ. van Oosten 01; J. QuakkelaarDick van Sandijk 10; v. d. SchraafB. Cok 0—1; M. van Gastel—S. Blankenstijn 10; J. QuakkelaarM. van Gastel 1 0; v. d. SchraafDick v. Sandgk 10; S. BlankenstijnB. Cok 01. Met een te grote nederlaag, 71, is D.Z.D. II maandagavond van Goes III teruggekomen. De uitslagen zijn: Y. KuipersH. de Schipper 01; J. Quak kelaarH. A. Huisson 01; A. v. d. BroekeD. Antheunisse 01; J. P. A. StevenseW. v. d. Pol 01; M. van Gastel—J. R. Sturm 0—1; J. H. Vaders H. van Hemert 01; Thijs van Iwaar- denW. Prummel 10; J. L. Minnaar H. Mooy 01. Voetbal. Zaterdag j.l. heeft Kruiningen I weer twee kostbare punten in de wacht ge sleept. Ditmaal werd met 21 gewon nen van Borsele I. Dank zij een doel punt van J. Paauwe was de ruststand 10. Ongeveer een kwartier na rust maakte Borsele de gelijkmaker. Na keu rig aangeven door Jac. Blok kon H. v. d. Pas de winnende treffer maken. Krui ningen II verraste vriend en vijand door met 31 van Schore te winnen. Het derde verloor op ongelukkige wijze van Spui III met 42. Ook het vierde moest verlies incasseren en wel tegen S.S.V. III met 72 (ruststand 22). De A- junioren boekten de eerste winst ten koste van Volharding A (32). Voor B I was het tegen Hansweertse Boys B I een waar schuttersfestijn (120). B II tenslotte verloor met 51 van We meldinge B n. Voor de andere junioren is de competitie gestaakt tot komende voorjaar. Zaterdag a.s. speelt Kruiningenl weer thuis, nu tegen Yerseke II, wat winst voor de onzen moet kunnen opleveren. Het tweede en het vierde komen (voor de competitie) tegen elkaar uit. Het derde gaat op bezoek bij Waarde. Bij de junioren speelt B I thuis tegen Apol lo B I. Weinig wandelaars. Geen wandelaarsdefilé zoals we vori ge week berichtten. Het geringe aan tal deelnemers 100) deed de orga nisatoren besluiten het défilé niet te laten doorgaan. Voor de wandelaars die zaterdag wel kwamen is het een wan- delfeest geworden. Begunstigd door prachtig weer werden de deelnemers aan deze herfsttocht „op maat" ge bracht door de muziekgezelschappen E.M.M. en Scheldegalm. Voor deze korp sen was het een drukke middag, want aansluitend toog men naar Rilland om daar aan het festival mee te werken. Zeer geslaagde tekenwedstrijden. De piepjonge buurtvereniging „Achter de Boomdijk" heeft voor de jeugd van Hansweert een tekenwedstrijd gehou den, waarvoor de belangstelling bijzon der groot was. 200 kinderen hebben him artistiek kunnen op de stenen van de schoolplein en het Dorpsplein in kleuren uitgedrukt. Er waren vier groepen, t.w. de kleuters, de leerlingen van de klas sen 1 en 2, de schoolgaande jeugd van de klassen 3 en 4 en de reeds rijpere studenten van de klassen 5 en 6. Uit slag: Kleuterschool: 1. Mark Rommers, r.k. kleuterschool; klassen 1 en 2: Sjou- ke Polderman, o.l.s.; klassen 3 en 4: 1. Wilma Seelen, o.l.s.; klassen 5 en 6: 1. Franc de Klerk, r.k. l.s. De opkomst van de buurtbewoners voor dit gebeuren was bijzonder groot. Alle artiesten kregen na afloop een traktatie aangeboden. Geslaagd muziekfeest. Zaterdag j.l. was het een prachtige feestdag voor de 80-jarige muziekver eniging „Rillandia". Er was van mu ziek te genieten, eerst op de muziek tent en later rond het dorp. 's Avonds was er een receptie en- na 8 uur een feestavond. De opbrengst van de be volking bedroeg 2678,voor de aan schaf van nieuwe uitmonsteringen en uniformen. Postduivennieuws. Nu de laatste wedvluchten gehouden zijn, komen de volgende kampioenen uit de bus van de P.V. „De Luchtbode" over 1970. Vitesse: 1. A. J. Kruijsse; 2. C. A. van Oosten; 3. C. A. van Oosten. Midfond: 1. C. A. van Oosten; 2. A. J. Kruijsse; 3. C. J. Clement. Fond: 1. A. J. Kruijsse; 2. C. A. van Oosten; 3. A. J. Kruijsse. Jonge duiven: 1. C. A. van Oosten; 2. C. J. Clement; 3. C. J. Clement. Generaal kampioen: 1. A. J. Kruijs se; 2. C. J. Clement; 3. C. A. van Oos ten. Kampioen 1 getekende over alle vluch ten: 1. C. J. Clement; 2. A. J. Kruijs se; 3. R. Staal. Kampioen 1 getekend eover alle vluch ten: 1. C. J. Clement; 2. H. Neels; 3. A. J. Kruijsse. Navluchten: 1. C. J. Clement; 2. K. M. Staal; 3. H. Neels. Voetbal. Krabbendijke I heeft zaterdag van zijn bezoek aan Wit-Zwart een kostbaar puntje mee naar huis genomen, door verdienstelijk gelijk te spelen met 11. Daardoor nemen ze een gedeelde vierde plaats in op de ranglijst. Krabbendijke II won met 110 van Hoedekenskerke, Krabbendijke III verloor met 31 van Kloetinge VI. De A-junioren wonnen met 30 van 's-Heer Arendskerke A I, B I won met 43 van Kapelle B I, B II verloor met 21 van Patrijzen B II en D I verloor met 90 van Kwadendam- me D I. Zaterdag a.s. speelt Krabbendijke I tegen Good Luck, een wedstrijd waarbij het bijzonder moeilijk zal zijn een puntje binnen te halen. Verder spelen thuis: Krabbendijke III tegen Apollo III, Krab bendijke II brengt een bezoek aan Yer seke III, de A-junioren aan Rillandia A I, en B II aan Robur B II. Voor de C- en D-junioren is de competitie stil gelegd tot het komende voorjaar. N.C.V.B. De afdeling Krabbendijke van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond houdt op woensdag 20 oktober a.s. haar jaar vergadering in het Cultureel Centrum, waar door de eigen leden onder meer een toneelstuk wordt opgevoerd. YERSEKE - TEL01131-1372 Zeeuwse Collecte. De Zeeuws Collecte heeft in Waarde 231,70 opgebracht. Voetbal. Waarde I ontmoette zaterdag één der sterkste ploegen uit zijn afdeling: Wol- faartsdijk I. Waarde was echter niet van plan zich tegen de muur te laten drukken en ging dan ook fel in de aan val. Tot de rust bleef het dan ook een blanke score. Na de rust wist Waarde al spoedig de leiding te nemen. Door een fraaie doorbraak wist P. Bom de stand op 10 te brengen. Tien minuten voor het einde kwam het tegenpunt, 11. Een knappe prestatie van het hard werkende Waarde. Waarde II haal de zijn eerste overwinning tegen Apollo IV met 2—1. Afscheid Ds. G. Colenbrander. Ds. G. Colenbrander zal 15 november a.s. afscheid preken van de Ned. Herv. kerk alhier. WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 17 oktober a.s. wordt voor de dorpen Hansweert, Krab bendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde de doktersdienst waargenomen door Dr. P. Allewijn te Kruiningen, tel. (01130) 1566.

Scheldebode | 1970 | | pagina 2