HANDEL WORDT SPECULATIEVER Gezellig dia's projecteren [WATERSTANDEN, U kunt niet alles weten TWEEDE BLAD 9 OKTOBER 1970 Het midden- en kleinbedrijf is de laat ste jaren veelal met een blik van mede lijden bekeken. In de harten van velen is dit deel van het bedrijfsleven afge schreven. Die kleine ondernemers zijn immers teveel in ontwikkeling achter gebleven? Hun opleiding was meestal onvoldoende, zij hebben niet geleerd te organiseren en zij schieten tekort in commerciële capaciteiten. Vele deskun digen waren en zijn nog unaniem die mening toegedaan. Drie recente gebeurtenissen in de han delswereld hebben al die theorieën plot seling aan het wankelen gebracht. In de eerste plaats de verkoop van het le vensmiddelenconcern van De Gruyter aan de S.H.V. Vervolgens heeft het Bij enkorf-concern een reorganisatie aange kondigd en in de derde plaats is er een prognose gepubliceerd van het hoofd bedrijfschap Detailhandel, waarin wordt voorspeld dat tot 1980 niet minder dan 65.000 winkels van het toneel zullen ver dwijnen. Verouderde vakkennis de oorzaak? Allereerst de ondergang van De Gruy ter. Bij de aanpassing aan de moderne distributiemethoden zou dit concern een verkeerde formule hebben toegepast. Men zou te ldat de oude „tien procent en betere waar"-slogan hebben laten vallen en te laat zijn begonnen met de introductie van andere dan het eigen merk. Dat zijn alles zeer fraaie verkla ringen achteraf. Het is duidelijk dat er in 's-Hertogenbosch niet met succes za ken is gedaan, anders was er geen mil- joenenverlies geboren. Het is echter evenzeer duidelijk dat dit concern niet zonder vakbekwame en ook commercieel zeer bekwame leiders zat. Niet alleen heeft de familie De Gruyter zeer goede zakenzonen gele verd, maar waar het bedrijf voor bijna de helft eigendom was van Unilever kon men evengoed putten uit de kennis en het commercieel werktuigenmagazijn van dit wereldbedrijf. Toch is het niet gelukt om dit logge levensmiddelenschip weer vlot te krij gen. Mogelijk is er een gebrek geweest aan slagvaardig beleid, maar dan toch niet binnen de levensmiddelenhandel. Daar had men alle kennis en vernuft voorhanden. Wel is het mogelijk dat men tijdig het terrein buiten de kruideniers wereld had moeten betreden en dat men voorts een meer doeltreffend personeels beleid had moeten voeren. Bij de Bijenkorf, geen kruidenier, heeft de post lonen ook de rentabiliteit aan getast maar men hoopt door tijdig in grijpen tot herstel te geraken. Wel is het zo dat ook in dit concern de markt benadering nog op oude vakkennis van het warenhuis was gebaseerd en minder in een agressieve benadering van de consument, waarbij ook partieel prrjs- bederf wordt geaccepteerd om de con tinuïteit van het hele concern centraal te stellen. Ondernemershetze. In de derde plaats is er de prognose van het hoofdbedrijfschap detailhandel. Die voorspelt een voortgaan van de af bouw van het bestaande economisch pa troon in de distributie. Kleine zaken, ook in de speciaalbranche, zullen het niet meer kunnen houden. Maar ook in de sector van de groten zullen vele slachtoffers vallen. In dit verband is het vermeldenswaar dig dat ook de Co-op in een stadium van reorganisatie verkeert. Daar kon men ook niet meer uit met de oude structuur. In al deze bedrijven zitten commercieel en bedrijfseconomisch uit stekend geschoolde krachten, die echter ook de storm in de distribuite niet ver mogen te keren. Dit alles betreft de detailhandel. In de groothandel is de situatie niet veel beter. Hier werden grote handelshuizen gekoppeld en daar is een dringende re organisatie geboden. Als duidelijk voor beeld van het laatste kan R. S. Stokvis worden genoemd. Over de industrie kun nen we in dit beeld ook een boekje open doen. We denken aan Verolme en de Ver. Machinefabrieken, die beide zonder regeringshulp ten onder waren gegaan. We kijken naar de K.L.M., die eveneens door de regering is gered. Ook zouden de grote scheepvaartmaatschappijen ten voorbeeld kunnen worden gesteld. Die hebben dank zij enorme concentratie tot heden nog het vege lijf gered. In het algemeen kan worden opge merkt dat de anti-ondernemershetze, die de laatste jaren heeft rondgewaard, haar uitwerking niet heeft gemist. De over heid heeft het bedrijfsleven in het al gemeen in de afgelopen jaren te weinig speelruimte geboden om de rendabiliteit op peil te houden en gelden te reserve ren om omschakelingsprocessen in het economisch leven het hoofd te bieden. De jongste ontwikkelingen laten zien dat er in dat klimaat nog geen wijzi ging ten goede is gekomen. Duidelijk is ook dat de looneisen te hoog worden op geschroefd en dat met name in de ar beidsintensieve bedrijven met grote snel heid een crisis nadert, die veel ellende kan veroorzaken. Speculatie. Voor de handel in het bijzonder is het duidelijk dat de uiterste aandacht moet worden gevraagd voor efficiënte be drijfsvoering. Blijkens de plannen van de S.H.V. met De Gruyter ontstaat die efficiency door aan de medewerkers zo veel mogelijk' verantwoordelijkheid te geven. Die hoopt men te bereiken door invoering van het franchise-systeem, waarbij een stuk ondernemersverant woordelijkheid aan locale managers te ruggegeven wordt. Voorts wijst de ontwikkeling erop dat alleen door koppeling van winstgeven de artikelen met minder winstgevende een renderend verkooppatroon nog mo gelijk is. Het assortiment van de wa renhuizen zal in samenstelling in de toekomst niet veel verschillen van de grote supermarkten want de handel in voedingsmiddelen alleen brengt geen goede boterham meer. Ook is nu wel bewezen dat een com mercieel beleid onmogelijk meer langer dan tien jaar vooruit gepland kan wor den en dat zelfs daarbinnen nog moet worden bijgestuurd. Daarbij moet win kelbouw met luxe puien en duurzame outillage problematisch worden ge noemd. Elke bedrijfsvereniging dient zo te worden opgebouwd dat men flexibel kan zijn in de voorraadvorming, in de sa menstelling van het assortiment en in de presentatie van het bedrijf. Calcule ren we bij dit patroon ook nog de in vloed van de inflatie in dan wordt de in omvang grotere handelszaak van mor gen geleid door ondernemers die meer op speculatie dan op degelijke handels beginselen zijn afgestemd. Vaarwel goe de oude onzekerheid. Vaarwel ouderwet' se wekelijkse snoeperigheid. Drs. A. VAN MIERLO (Nadruk verboden) Het wordt weer tijd voor diaprojectie. De lange winteravonden komen nader, de temperatuur zakt. De behoefte om ons even terug te verplaatsen naar zon niger dagen wordt sterker. Nu komen de dia's die wij in de vakantie gemaakt hebben, te voorschijn. De projector wordt uit de kast gehaald en onze va kantie herleeft op het witte doek. Goed projecteren is niet moeilijk. Toch wordt er helaas nogal eens gezondigd tegen de simpele regels. We geven u in telegramstijl een paar van de voornaamste tips: 1. Zorg dat alles klaarstaat, als u een dia-avond je geeft. 2. Hang het scherm (geen kreukelig laken) op een hoogte van minstens 1.25 meter, zodat iedereen het kan zien, zonder nekkramp... 3. Leg de snoeren zo, dat men er niet over struikelen kan, leg er anders een vloerkleedje overheen. 4. Houdt een zaklamp of schemerlamp bij de hand als u da dia-magazijnen moet verwisselen. 5. Controleer steeds tevoren of alle dia's „op hun kop" in 't magazijn staan... dan komen ze recht op het scherm 6. Projecteer nooit te veel op een avond, pauzeer op tijd en vertoon alleen uw best geslaagde dia's, dan willen de gasten best nog eens terug komen. 7. Speel met uw bandrecorder en even tueel diastuurapparaat, passende mu ziek bij de beelden, dat maakt de projectie een stuk leuker. Maar even tueel een sober commentaar bij de dia's op de geluidsband, dat is beter dan een eindeloos geklets. Bij de foto. Er zijn projectoren en projectoren. Als u een goede camera hebt, verdient u een kwaliteitsprojector. Die geeft n.l. de scherpte weer die u met de opname-lens hebt bereikt. De foto toont u de projector die door de Stichting Vergelijkend Waren-onder zoek in een test als de beste uit de bus kwam in de prijsklasse onder de 450,-. Het is de Pallas J24 Automatic van 322,50. In de genoemde test worden een aantal belangrijke punten opgesomd als b.v. de scherpte, de verhouding lichtsterkte strooilicht,diakoeling en geruisloosheid (van de jnotor). Deze projector kreeg voor de scherpte als kwalificatie „zeer goed", voor de lichtsterkte „goed" en voor de diakoe ling „zeer goed". Een goede diakoeling is noodzakelijk voor een lang-goedhouden van uw kost bare kleurendia's. Hitte is een vijand van uw „rake" kleuren, teveel warmte doet ze snel verbleken. De Pallas J24 heeft een laagvolt-ha- logeenlamp van 24V/150 Watt. Het is belangrijk, de in dit rapport aangestipte punten bij de aankoop van een projector goed in de gaten te hou den. Het rapport over diaprojectoren, een objectieve, uitgebreide test van 18 ver schillende projectoren, waarvan de uit slag op de TV werd getoond en in De Consumentengids gepubliceerd, zelf aan vragen. Bestellen bij: Stichting Vergelijkend Warenonderzoek (VWO). Den Haag postgiro 1477321 prijs 1,50, onder vermelding: Diaprojectorentest. U kunt ook 1,50 aan geldige post zegels bijplakken op de adreszijde van een briefkaart. Het voetpad Is voor u, rijweg en fiets pad niet. Alleen op het voetpad kunt u met een man of vier rustig naast elkaar wandelen en keuvelen. Bloemen en planten mag u nooit koud water geven, steeds water met een iets hogere temperatuur dan in de kamer is. Regenwater is het beste, maar ook op goede temperatuur. Een nieuwe zeem moet u eerst een tijdje in water leggen. Nooit met warm wa ter spoelen, evenmin met bijtende vloeistof en eveneens nooit bij een kachel drogen. Van tijd tot tijd in een zeepsop je leggen, na het gebruik be hoorlijk weghangen. Kortharige honden moet u af en toe goed borstelen, voor het vrijhouden van ongedierte, langharige honden echter moeten minstens eens per week flink geborsteld en gekamd worden. Het ziek worden van potplanten is vaak toe te schrijven aan zuur geworden aarde (door het vele gieten). Om dit te verhelpen moet u water van 65° C in de pot gieten, net zolang tot het water helder te voorschijn komt. Visgehakt moet u voor het braden eerst even door paneermeel halen, anders blijft het aan de pan zitten. Negen delen spindelolie en een deel ter pentijnolie goed dooreen gemengd is een goede olie voor parketvloeren. Stekken kunt u allen verplanten na of gedurende regen. Bruine vingertoppen worden weer schoon door bewerking met citroensap. Als het vlees niet gaar is, verdeel het dan in dikke plakken en verwarm de ze enkele minuten in de jus. Is do korst van de cake verbrand, snijdt dan de gehele korst er af en bestrijkt uw cake met boter, waarna u het geheel bestrooit met chocolade strooisel. OUWEHAND VOORSPELT EEN STRENGE WINTER De giraffen, zebra's, antilopen, nijl paarden en olifanten, verenigd op de zogenaamde Afrikaanse steppe van Ouwehands Dierenpark, leven momen teel in luilekkerland. Langs deze dicht begroeide steppe namelijk staan volop eiken, beuken en kastanjes, waarvan de opvallend grote hoevelheden vruchten met duizenden van de takken vallen. De olifanten hebben van hun slurven een soort stofzuigers gemaakt. Gretig houden ze hun plateau schoon door con stant de eikels en vooral de beukenoot- jes te verorberen. Ook de zebra's hebben er dagwerk mee. De kudde is uitsluitend te vinden daar waar het vruchten regent. De nijlpaarden maken een uitzonde ring op dit tafereel. Zij liggen als al tijd even rustig in hun bassin, met dit verschil dat ze nu en dan een tik op hun grote hoofd krijgen van een neer vallende kastanje of eikel. Kennelijk voelen ze dat niet eens, want ze blijven roerloos liggen. En de giraffen? Zij vinden het ken nelijk té inspannend of beneden hun hoge waardigheid om hun voorbenen zo ver te moeten spreiden voor een eikel of een beukenootje. De enorme voorraad eikels, nootjes en kastanjes was voor de heer Ouwe hand aanleiding een strenge winter te voorspellen. Er zitten.ook bijzonder veel lijsterbessen aan de bomen op de Greb- beberg.$1 WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekeinde van 10 oktober wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door Dr. J. A. Kamps te Rilland-Bath, tel. (01135) 343. WEMELDINGE Van 11—17 oktober 1970 Woensdag 14 oktober: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag l.j 12.32 5.34 6.22 Maandag 1.08 1.36 6.55 7.30 Dinsdag 2.00 2.21 7.53 8.18 Woensdag 2.49 3.05 8.36 8.59 Donderdag 3.33 3.47 9.12 9.35 Vrijdag 4.13 4.28 9.49 10.12 Zaterdag 4.57 5.11 10.31 10.52 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later 15 regels 1,75, elke volgende regel 35 cent, 11 voor 17,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prijs berekend Inzenden: Uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur De tijd komt weer aan voor tuinturf, turfmolm, com post, potgrond, enz. enz. Wij brengen het bij u thuis. J. Tramper, Wijngaardstr. 1. Yerseke, tel. (01131) 1560 IJslepeltjes, koffielepeltjes, ijscups, P.V.C. en alm. bak jes voor slaatjes, saté, enz. Frieteszakjes in div. forma ten. Wij bezorgen i edere donderdag in uw woon- plaast. Bestellingen tot woensdag 3 uur. - Papier handel J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middel burg, tel. 01180-2453, b.g.g. 7724. Wij hebben weer volop hou ten bouwpakketten, o.a. de Zwarte Zee. Kom vrijblij vend eens binnen kijken. „De Poppendokter", Noord- zandstraat 32, Yerseke. Te koop: Moderne wandel- wagen, in prima staat. Noordzandstr. 32, Yerseke. In luxe damesmuiltjes en pantoffels brengen wij het allernieuwste. Ook in meis jes- en kinderpantoffels een grote keuze. Mooie kwali- teits boodschaptassen aan speciale lage prijzen, - Ha- ge, Schoenensupermarkt, Yerseke. Met Oesterzegels en kans op gratis kopen! Wie heeft per vergissing Corientjes blauw-grijze vis- tram (kreukleren) jasje m. nikkelen knoopjes uit het gymnastieklokaal meegeno men? Gaarne terug aan P. Rentmeester, Grintweg 82, Yerseke, tel. 1872. Fotokopie nodig? Van der Peyl maakt die voor u. l,per stuk (tot kwar to of A 4). Markt 17, tel. (01130) 1381, Kruiningen. Wij hebben juist ontvangen leuke wollen kindervestjes, alle maten, chique dames japonnen en leuke dames rokken. - Van Nimwegen- Heqboer, Wemeldinge, Dorpsstraat 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, tel. 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. In do week van 12—18 ok tober wordt huis aan huis collecte gehouden voor de Stichting „Het Hoogeland", Beekbergen. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 Ook deze week ontvingen wij nog veel nieuws in kin- derconfectie. Wij zullen het u graag tonen. U weet het: bij ons steeds het nieuwste en altijd iets aparts! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Zilverzegels! Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in voorraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin Wijdemans medisch gedipL voetkundige. Schoenrepara tiebedrijf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Zoekt u iets in coniferen of vaste planten? Wij hebben enkele in de winkel staan. Komt u rustig eens even binnen kijken. - J. Tramper, Wijngaardstraat 1, Yerseke. Kamerplanten: Cyclamen, groot en klein, vanaf 2,-. Begonia's enz. Kaschrysan- ten 1,50 per bos. Ook ma ken wij uw schaaltjes op en potgrond. - P. J. Pleyte, Grintweg 55, Yerseke. De tijd breekt nu weer aan! wasdrogers tegen voordeli ge prijzen en kans op gra tis kopen. Installatiebedrijf J. Everse, Noordzandstraat 34, Yerseke. Uw schoenen voor repara tie in goede handen bij Schoenreparatiebedrijf Mar tin Wijdemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. De nieuwe Tartaar voor uw hond. Gelijk aan 1 blikje vlees, maar nu in droge vorm. Gemakkelijk om mee te nemen op reis. J. Tram per, Wijngaardstraat 1, Yer seke. 'n Zéér tijdelijke, zéér bij zondere aanbieding van „Houbigant" eau de toilette, 2 geuren „Chantelly" of „Quelques Fleurs" v. 12,50 voor 7,50. Kapper Meyer. Babykleding en baby-uitzet ten één van onze speciali teiten. Deze week ontvingen wij prachtige nieuwe kinder dekens en plaids voor wieg en wagen, voor ledikantjes en kleuterbedden, in wol en dralon. Textielhandel Snoep- van Willigen. Zilverzegels! Vers vlees. Vrijdag en za terdag runderlappen 500 g 4,09. Doorregen runder lappen 2,09. Riblappen 500 g 3,89. Borstlappen 500 g 2,99. - De Spar, Yerseke. A.E.G. wasmachines Turna- mat S nu 735,en kans op gratis kopen. - Installa tiebedrijf J. Everse, Noord zandstraat 34, Yerseke. Engelse kop en schotels te gen zeer voordelige prijzen en kans op gratis kopen. - Installatiebedrijf J. Everse, Noordzandstr. 34, Yerseke. Te koop oliekachel. Te be vragen: Scheldestraat 7 te Yerseke. K.N.M.I. Vooruitzichten Nu en dan buien Koud voor de tijd van 't jaar Beneden normaal P.C.V.O. Vooruitzichten Behaaglijke gezellige warmte H-a-a-r-d-e-n-v-e-r-k-o-o-p Prachtsortfering Wijngaardstraat 18 Yerseke De bollen zijn er weer! Gaat ze nu planten, dan staat straks uw tuin er weer prachtig bij. In alle soorten kunnen wij u voorzien. J. Tramper, Wijngaardstr. 1, Yerseke. R.V.S. kookpannen, een ide aal bezit. Probeer ze ook eens. U komt er op terug. B.K., er zijn geen betere! - Everse, Noordzandstraat 34 Naar de „Poppendokter" voor boerinnepoppen, met speciaal haarstukje. Ook al le bijbehoren zoals: kralen, stukken en spelden. Noord zandstraat 32, Yerseke. Het Timmerhuis, Wijn gaardstraat-Zusterstraat te Goes, tel. (01100) 8362. W(j leveren u tegen de aller laagste prijzen. Alle moge lijke soort hout, lat- en lijst werk. Hard-, zacht- en te gelboard. Schoorsteenpla ten, wandschroten, deco- wall, spaan- en meubelplaat, formica. - Ook alle hand- arbeidartikelen voor scho en. Alles franco huis. Altgd van harte welkom in „Het Timmerhuis". Panty nylons in effen en fantastiedessins in vele kleuren en kwaliteiten, ook voor extra grote maten van af 1,95 t/m 6,95. Denk aan uw gratis spaarkaart! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te koop: Opklap bed met ombouw en gordijnen en prima winterjas. - Berlijn, Dominicusstraat 8, Yerseke Eschenbach serviezen, elk deel afzonderlijk te krijgen. Uit voorraad te leveren en kans op gratis kopen. Everse, Noordzandstraat 34 Koop nu een leuke najaars japon bij De Jager. - Ook op maat gemaakt Te koop gevraagd een jon gensfiets, leeftijd 710 jr. ten Houtenstraat 6, Yerseke Afbraak te koop. Grote en kleine schuren, ook plan ken en balken. - Sandee- straat 6, Yerseke. Vraagt vrijblijvend ons om een prijsopgaaf voor uw Luxaflex jaloezieën. - Van Nimwegen-Heyboer, Wemel dinge, Dorpsstr. 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, teL 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. Uit voorraad leveren wij u groot formaat stroken met het opschrift: Te koop, te bevragen bij Van der Peyl, Markt 17, telef. (01130) 1381, Kruiningen. Te koop 10 speelfilms 8 mm 85,—. Tel. (070) 652405. Te koop: Beo, begint te spreken, met kooi 85, tel. (070) 111097 of 652405. GratLs luxe damesmuiltjes bij aankoop van heren- en jongensschoenen. Ruime keus in de modernste soor ten. Kom eens kijken, u kunt ze geheel vrijblijvend zien! Hage, Schoenensuper markt, Yerseke. Met „gra tis" damesmuiltjes bij aan koop heren- of jongens schoenen. Doe mee met de gratis modeprijsvraag van Setter- laine. Knip de bon uit de folder of uit het radio-blad. Inleveren bij Fa. J. Kole, Yerseke-Goes. Bekqk gelijk dan onze enorme sortering japonnen, pakjes, rokken, blouses. Heel veel dank voor de mooie bloemen en cadeaus en veel post zowel van bui ten als binnen de gemeente op mijn verjaardag ontvan gen. E. van Dalsen, Azalea laan 15a, Yerseke. Schoorsteenplaten in blok en natuursteen, diverse kleuren in voorraad bij: J. v. d. Boomgaard, Kaaistraat 8, Yerseke, tel. 1809. Kamerbreed tapijt in vele soorten en kleuren, w.o. Ha- tema, Desso, K.V.T. en In- tertest. Altijd enkele kleu ren en soorten als extra aanbieding voorradig. Wij zorgen voor vakkundige plaatsing. - Fa. J. Kole, Komplete woninginrichting. Voor de tuin: Tulpenbollen 10 v. 1,Hyacinten, nar cissen, crocussen, sneeuw klokjes. P. J. Pleyte, Grint weg 55, Yerseke. To koop: Grammofoonpla ten. Talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans, geheel compleet, z.g.a.n. 25,per stuk. - Tel. (070) 652405. Te koop: Petroleumkachel met kamertank in prima staat, 25,Pasteurstraat 15a, Kruiningen. Vul nu ook uw crocusbak- jes en uw bollenglazen. Straks in de winter een bloemenpracht in uw huis kamer. - J. Tramper, Wijn gaardstraat 1, Yerseke. VerlorenWie heeft mijn zo goed als nieuwe rechter gummilaars (groen) gevon den? Gaarne terug. - Jaap Meyer, Noordzandstraat 43, Yerseke. Weekend-reclame1 bos herfstasters 1,25. Bloem kwekerij Poley, Oudetoren- straat 13, Yerseke. Nieuw! Plakboeken met plaatjes van voetbalsterren in aktie. Albums 1,50, plaatjes 25 ct. - Boekhandel van der Peijl. Meubelen nodig... kom kij ken bij Fa. J. Kole, Kom plete woninginrichting, Yer seke, tel. (01131) 1372. U slaagt in vele stijlen, alle bijpassende woningtextiel leveren wij. Pracht sortering tulpen per 10: late 1,20, vroege 1,30. Cupnarcis 1,20. Holl. Iris geel en bl. 0,60. Sneeuwkl. 0,60. Crocus gem. kl. gro te maat 0,80. Tevens ver- sch. srt. vaste planten 30 ct. p. stuk. - J. Hannewijk, Dorpsstr. 70a, Wemeldinge. Te koop z.g.a.n. elektr. trein Trix Expres m. trans formator, rails, wissels enz. Berghoekstraat 31, Kruinin gen. Te koop: Gesloten aanhang wagen met twee zij deuren, torsievering en nieuwe ban den. Vraagprijs 500,- H. P. Lamper, Weststraat 9, Kapelle, tel. 1430. Groente! Vrijdag en zater dag hagelwitte bloemkool 98 ct. Zoete witte druiven 1 kg 98 ct. 2 kilo Cocks in draagtas 98 ct. - Maandag 500 g savooie kool 45 ct. Dinsdag 2% kg uien 85 ct. De Spar, Yerseke. Te koop: 100 grammofoon platen 78 t. 45,- Tel. (070) 652405. Deze week 2 barbertjes (kasthangers) van 9, voor 8,15. Restanten kop en schotels 5 korting. Bij H. Gqssel, tel. 406,, Wemel dinge. Met Halitran gezond de winter door! - Drogisterij Kooman, uw speciaalzaak, tel. 221, Wemeldinge. Nachtkleding voor jong en oud in een buitengewoon mooie sortering vindt u bij Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Zilverzegels! Te koop 1 Simca 1301 1967. 1 Vauxhall Viva 1964. A. P. Gijssel, Dorpsplein, Wemel dinge, tel. (01192) 376.

Scheldebode | 1970 | | pagina 5