BAAYENS KERNPUNTJES voor uw B R I 1 YERSEKE OO IPTIE1 de speciaalzaak WEMELDINGE HANSWEERT KRABBENDIJKE INGEZONDEN STUKKEN van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Gebruik sportgebouwen. Onze gemeente is twee sportgebou wen rijk: één aan de Vroonlandseweg in Kapelle en 't Sportcentrum Burgemees ter van Sas in Wemeldinge. In beide gebouwen is een gymnastiekzaal aanwe zig. In het gebouw aan de Vroonland seweg is bovendien een bovenzaal die wordt verhuurd voor het houden van vergaderingen, repetities, het geven van feestjes, enz. Behalve het gemeentelijk openlucht- zwemzad en het overdekte instructie- bad zijn er dan nog de accommodaties voor de veldsporten en in Wemeldinge nu ook een tennisbaan. Er zijn nieuwe voetbalvelden en halfverharde oefenvel- den in aanleg in Kapelle en in Wemel dinge; ook in Kapelle komt een tennis baan. In samenwerking met de Kapelse en de Wemeldingse voetbalvereniging wordt gewerkt aan plannen voor de bouw van goed ingerichte kleedlokalen. Als al deze plannen verwezenlijkt zijn, zal onze gemeente beschikken over sportaccommodaties waarop vele ge meenten (en verenigingen) jaloers zul len zijn. Om zo lang mogelijk plezier te kun nen hebben van de sportgebouwen heeft de raad in augustus een reglement op het gebruik van het sportgebouw aan de Vroonlandseweg en het Sportcentrum Burgemeester van Sas vastgesteld. De belangrijkste punten uit dit reglement laten we hieronder volgen. Het is alleen toegestaan de zalen te gebruiken met schriftelijke vergunning van b. en w. Deze vergunning kan wor den ingetrokken als de huurder de zaal gebruikt in strijd met de bepalingen van het reglement of aan de voorwaarden, die bij de verlening van de vergunning werden gesteld, niet voldoet. Als de ver gunning wordt ingetrokken, heeft men geen recht op gehele of gedeeltelijke te rugbetaling van de betaalde huurprijs. De personen die van de zaal gebruik maken, moeten onder deskundige leiding of behoorlgk toezicht staan. De naam van degeen die als leider of toezicht houder optreedt, moet bij het aanvragen van de vergunning worden opgegeven. De gebruikte toestellen en materialen moeten na gebruik worden opgeborgen op de daarvoor aangewezen plaatsen; bij het verlaten van het gebouw moet men er zelf voor zorgen dat er niet node loos licht blijft branden. Uiteraard mo gen geen beschadigingen worden toege bracht aan het gebouw of aan de in ventaris. Constateert de gebruiker scha de aan een of ander toestel of aan het gebouw, dan moet hij dat direkt melden aan de concierge omdat hij anders het risico loopt aangesproken te worden voor schade die wellicht door een ander is veroorzaakt. Degeen die iets bescha digt, zal n.l. zelf die schade moeten be talen. Wordt schade veroorzaakt door leden van een bezoekende vereniging of door publiek, dan moet de schade wor den vergoed door de ontvangende ver eniging. Verder is het o.a. verboden: 1. de terreinen rond en de omgeving van het sportgebouw te verontreini gen; 2. rijiwelen en bromfietsen te plaatsen anders dan op de daarvoor bestemde plaatsen; 3. anderen dan spelers, leiders, grens- en/of scheidsrechters en bestuursle den in de kleedlokalen of de was gelegenheid toe te laten; 4. toestellen of voorwerpen in de za len op te stellen en te gebruiken zonder toezicht van de leider; 5. een andere lokaliteit in de sportge bouwen te betreden dan die welke in de vergunning uitdrukkelijk is ge noemd; dit zelfde geldt voor gangen en trappen die niet naar de te ge bruiken zaal voeren; 6. kasten e.d. in de zalen te plaatsen zonder toestemming van b. en w.; 7. op de vloer van de gymnastieklo kalen te lopen anders dan blootvoets of met niet buiten het gebouw ge bruikte gymnastiekschoenen met witte zolen; 8. door woorden, gebaren of ongepast optreden in de sportgebouwen aan stoot te geven; 9. in de gymnastiekzalen te roken of zich daar met brandende tabak te bevinden; 10. in de zaal te voetballen of te wer ken met ballen die buiten het ge bouw gebruikt zijn; 11. opzettelijk met ballen e.d. tegen mu ren of plafond te gooien; 12. de gordijnen tijdens balspelen ge sloten te houden. In het reglement zijn ook de nieuwe huurprijzen vastgesteld. De huur van de bovenzaal in het sportgebouw in Ka pelle is bepaald op: A. bij gebruik door instellingen of ver enigingen: a. voor een dag 35, b. 4,per uur in alle overige ge vallen, met een maximum van 35,per dag; B. bij gebruik door particulieren (voor familiepartijen e.d.) a. voor een dag 70, b. 7,per uur voor alle overige gevallen, met een maximum van 70,per dag. Bij gebruik van de bovenzaal in het tijdvak van november tot en met april worden de uurbedragen onder a. ge noemd, verhoogd met 0,50. Deze be dragen dan dus respectievelijk 4,50 en 7,50. De tarieven voor het gebruik van dé gymnastiekzalen zijn ook opnieuw vast gesteld. Aan belanghebbenden wordt op verzoek gaarne meegedeeld hoe deze ta rieven nu luiden. Wist u dat... 1. de aanslagen hondenbelasting vóór 1 november a.s. betaald moeten zijn? 2. de le termijn van het kleuterschool geld vóór 1 november a.s., de 2e ter mijn vóór 1 december a.s. betaald moeten zijn? 3. de aanslagbiljetten reinigingsrechten en straat- en rioolbelasting in okto ber verzonden zullen worden? Burgerlijke stand over het tijdvak 27 augustus30 september 1970. Geboren: Alexander Remy Jean Phi lippe, zv. P. J. van den Hemel en A. A. M. Martens te Schore; Anthonia Cor nelia Maria, dv. W. Hamelink en J. E. Nieuwdorp te Wemeldinge; Cornelia Jo hanna, dv. C. de Puit en M. C. Rijn te Biezelinge; Pauwles Jacob, zv. W. Geel hoed en A. C. W. Pieterse te Schore; Dina Pieternella, dv. J. A. Pieterse en W. C. van der Endt te Wemeldinge; Bart Johannes, zv. C. J. Oostrom en W. J. M. Renirie te Kapelle; Raymond Mar cel, zv. Joh. Boone en A. A. Kosten te Kapelle; Jacobus Wilhelmus, zv. M. J. Traas en M. J. Kooman te Wemeldin ge; Anthonia Gerdien, dv. J. C. Zegers en P. A. van der MaaJe te Kapelle; Je roen, zv. P. G. Murre en A. E. Verbeke te Kapelle. Gehuwd: W. G. de Jonge, 24 j. te We meldinge en S. C. Bierens, 19 j. te Ka pelle; Marinus A. Viergever, 23 j. te Delft en G. G. Brouwer, 22 j. te Kapelle; J. de Jonge, 22 j. te Goes en A. J. San- derse, 19 j. te Schore; F. C. Koens, 24 j. te Borsele en P. L. van Willegen, 24 j. te Kapelle; W. L. van Dijke, 24 j. te Kapelle en C. M. Zandee, 21 j. te Ka pelle; J. S. de Feiter, 24 j. te Kapelle en W. Toorenaar, 22 j. te Goes; J. J. Spee, 23 j. te Goes en A. J. J. Zuijd- wegt, 23 j. te Wemeldinge. Overleden: Corstiaan van der Weij- den, 50 j., echtgen. van J. A. de Witte te Wemeldinge; Johannes Schipper, 78 j., echtgen. van J. van Zweeden te Ka pelle; Jacob E. Smit, 59 j., echtgen. van G. Eversdijk te Kapelle; Comelis Gijs- sel, 67 j., echtgen. van M. P. de Mul te Wemeldinge; Comelis Goud, 87 j., we duwnaar van A. Ferdinandusse te We meldinge; Sara van Damme, 59 j., echt gen. van J. van den Berge te Wemel dinge; Adriaan Leijs, 80 j., te Wemel dinge. Huw.aangiften: Laurus J. Geelhoed, 24 j. te Wemeldinge en Christina A. S. Leloux, 24 j. te Biezelinge; Jan Krijger, 24 j. te Biggekerke en Hendrika A. Dommisse, 20 j. te Kapelle; Jan M. de Koster, 25 j. te 's-Gravenpolder en Cor nelia Gijssel, 24 j. te Wemeldinge; Ma rinus G. Verbeek, 32 j. te Borsele en Maria Hoogstrate, 21 j. te Kapelle; Pau- lus de Hamer, 24 j. te Wemeldinge en Pieternella H. S. Bentschap Knook, 20 j. te Sint-Maartensdijk. Radarcursus. Het tweede tiental cursisten voor de radarcursus te Vlissingen is op twee na vol. Voor de volgende cursussen kan men zich ook reeds aanmelden. De binnenvaartavondschool start don derdagavond 7 uur met haar lessen. Daar wordt les gegeven op dinsdag-, donderdag- en vrijdagavond en zaterdag morgen. Deze cursus is nog niet vol geboekt. Dam- en schaaknieuws. Dinsdag j.l. werden de eerste onder linge partijen gespeeld van de pas op gerichte dam- en schaakclub, met de volgende uitslagen. Dammen: F. v. d. BoomgaardC. de Rooy 11. Schaken: H. Hout—P. v. d. Have 1—0; S. Hans- maH. Hout 01; A. ComelisseA. Beerens 01; P. v. d. HaveA. Nieu wenhuize 10; A. BeerensA. Comelis se 10; A. NieuwenhuizeP. v. d. Ha ve 01; P. van AnrooyM. de Koeyer 01; A. NieuwenhuizeS. Hansma 0 1; A. ComelisseC. de Rooy 01; S. HansmaA. Beerens 01; M. de Koe yerP. van Anrooy 01. Belangstellen den zijn nog welkom! YersekeV.C.K. 3—0. Door fraaie doelpunten van André Kosten 2 x en Theo de Wee wist Yer seke I een 30 overwinning op V.C.K. te behalen. Door het verlies van W.H.S. tegen Hoek, staat Yerseke dank zij een beter doelgemiddelde aan de leiding. Yerseke III verloor teleurstellend van Duiveland met 42. De junioren kwa men ook niet tot winst, in een matig gespeelde wedstrijd verloren de pupillen met 21 van Rillandia. De B-junioren verloren met 31 van Krabbendijke. Zaterdag staat Yerseke I voor de zeer lastige uitwedstrijd tegen Kapelle. Vo rig seizoen leed Yerseke in Kapelle een gevoelige nederlaag, 51. Yerseke II gaat op bezoek naar Colynsplaatse Boys. Yerseke III ontvangt S.V.D. II. Vooraf spelen de B-junioren tegen Kruiningen. Volharding—T.O.P. 3—3. De senioren haalden een verdienstelijk gelijkspel binnen tegen T.O.P., waar door ze nog steeds leider zijn, zij het nu samen met Tjoba III. De junioren herhaalden het kunststukje van vorig jaar door Blauw-Wit I, na een rust stand van 41, met 5—3 te kloppen. De aspiranten A kwamen in Ritthem duidelijk tekort aan konditie. Het werd een 21 nederlaag tegen Atlas. De as piranten B verloren opnieuw; nu met 20 van T.O.G.O. C. De pupillen kre gen van een zeer sterk Olympia een 3I nederlaag te slikken. Zaterdag a.s. krijgen de senioren N. O.A.D. op bezoek, die er op gebrand zullen zijn om Volharding de eerste ne derlaag toe te brengen. De uitslag van deze wedstrijd kan voor het verdere ver loop van de competitie zeer belangrijk zijn. De junioren gaan naar Souburg om reeds voor de tweede maal dit seizoen tegen Animo te spelen. Indien men met de inzet van verleden zaterdag speelt, kunnen er weer twee punten aan het totaal bijgevoegd worden. De aspiran ten A zullen het thuis tegen Swift A zeker niet makkelijk krijgen, maar een gelijk spel moet toch tot de mogelijk heden behoren. De B's en de pupillen zijn vrij. Bloedplasma-avond groot succes! De bloedplasma-avond van vrijdag j.l. heeft voor de bloedtransfusiedienst 337 flessen bloed opgeleverd! Hulde aan de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging die sa men met de Rode Kruiscolonne van Krabbendijke en Waarde de organisatie van deze avond in handen had. Dr. Ampt had de algehele leiding. Dank komt zeker toe aan het schoolbestuur en dhr. Bierman, die geheel belangeloos het schoolgebouw ter beschikking stel den, aan de gezinsverzorgsters en de ve le individuelen, allen die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan het wel slagen van deze avond. En dan niet in 't minst hartelijk dank aan de 337 do nors, die liter van hun kostbare bloed afstonden. Wees er van verzekerd dat het een goede bestemming zal heb ben. En dan maar weer: hopelijk tot volgend jaar! Tenslotte: diegene die een gestippelde sjaal heeft achtergelaten, kan deze terug bekomen bij het hoofd der school dhr. Bierman. ALOM BEKENDF Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. Het eerste elftal heeft zaterdag na een spannende partij voetbal tegen Mevo een gelijk spel bevochten, 11. Het was na 18 minuten dat A. v. d. Velde van Mevo het eerste doelpunt liet aanteke nen, en hoewel Wemeldinge over het algemeen genomen iets sterker was, duurde het toch tot 5 minuten na de rust eer Wemeldinge door de altijd ijve rige Bruinooge een tegenpuntje kon scoren, met welke stand tevens het ein de kwam. Het tweede en het derde elf tal speelden in Rilland resp. tegen het tweede en derde elftal van Rillandia. De uitslagen waren resp. 01 en 25. Plattelandsvrouwen vergaderden. Eén dezer dagen hield de afd. Wemel dinge van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen haar eerste maandelijkse bijeenkomst in het nieuwe seizoen. Ver slagen waren er van mevr. Zuijdwegt- Meijaard over de provinicale voorjaars vergadering in Goes en van mevr. A. Pieterse-van Gorp over haar zomerreis naar Laren. Mej. A. Dominicus droeg, gekleed in de oude Zeeuwse dracht voor ,,Uit de oude goede tijd". Het wint er- programma werd besproken. Na de pau ze werden dia's vertoond o.a. van het 20-jarig bestaan van de afdeling, van het bezoek van H.M. de Koningin aan ons dorp en van de optocht op 5 mei j.l. De eerstvolgende vergadering werd vastgesteld op 21 oktober a.s. De ver gadering werd geleid door mevr. A. Ver- merris-Feytel. Bazaar. Zaterdag a.s. zal er in het Dorpshuis een grote bazaar (eigenlijk overdekte kermis) worden gehouden, uitgaande van de Jeugdwerkcommissie van de Ned. Herv. Kerk. De opbrengst zal be stemd zijn voor het jeugdwerk ter plaat se. Alle bekende attracties zoals het rad van avontuur, schiettent, visvermaak, bussen 'gooien en vliegtuigspel enz. zul len aanwezig zijn. Maar ook zal het mogelijk zijn de krachten te meten met de stier, zo schrijft de commissie in haar programma. Bovendien zal er des avonds een grote Zeeuwse pop worden verloot. De toegang is vrij. Radiodienst. Zondagmiddag had in de Vrije Evan gelische kerk een raidodienst plaats, waarin Ds. van Bruggen voorging en als tekst gekozen had Hosea 2 12 en 13. Mevr. L. Zuidwegt-Schouwenaar be speelde het orgel. Dhr. Wisse uit Ka pelle verleende muzikale medewerking, terwijl het zangkoor eveneens enkele liederen ten gehore bracht. Kinderkoor naar Kortgene. Het kinderkoor van de Ned. Herv. Gemeente heeft zondagmorgen mede werking verleend aan een gezins- en jeugddienst in de Hervormde kerk in Kortgene. Met 21 auto's van ouders en leden van het zangkoor werden de kin deren naar Kortgene vervoerd, waar ze onder leiding van mevr. M. Bretveld- Veerhoek en met medewerking van Co- by en Hannie van Stel en Stella en Jo hanna Sandee en Kees de Jonge enkele liederen lieten horen ter omlijsting van de dienst, waarin Ds. M. Don uit Be verwijk voorging en ook de zondags schoolkinderen uit Kortgene hun vocale medewerking verleenden. Ledenvergadering buurtvereniging. Donderdagavond werd in de zaal Zee- landia de eerste officiële ledenvergade ring gehouden van de nog jonge buurt vereniging „Achter de Boomdijk". De bestuurssamenstelling werd: Voorzitter J. v. d. Walle, secr. L. Smet en penning meester J. Bogers. Commissarissen P. Verschure, J. Risseeuw, W. v. d. Vries, mevr. v. d. Ende en mevr. v. d. Berge. De statuten werden goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling binnenkort een kleurwedstrijd te houden voor kinderen. Alle kinderen uit het hele dorp van de kleuter- en lagere school kunnen hier aan deelnemen. De wedstrijden worden gehouden op de tegels van de speel plaatsen van de o.l. school, de r.k. la gere school en de openbare- en katho lieke kleuterschool. Het inschrijfgeld be draagt 0,25. Verder ligt het in de be doeling bij voldoende deelname per boot te gaan vissen en in het voorjaar een oriëntatierit voor bromfietsen en auto's te organiseren. Door het bestuur is bij b. en w. een verzoek ingediend om bij de PTT te vragen een brievenbus te plaatsen achter de Boomdijk terwijl het bestuur tevens de mogelijkheid zal on derzoeken om te komen tot het aan brengen van een telefoon in de hall van de bejaardenwoningen. Ook zal er, zo mogelijk, in de wintermaanden een bood schappendienst voor de bejaarden wor den georganiseerd. Wel werd het vrij algemeen betreurd dat juist van de zij de der bejaarden zo weinig personen zich hebben opgegeven als lid. Het aan tal leden bedraagt thans 97. Collecte reclassering. De kerkdeurcollectes, welke znij ge houden t.b.v. de reclassering aan de deuren van de R.K. en N.H. kerk, heb ben een totaalbedrag van 175,op geleverd. Hengelconcours. De hengelsportvreeniging „De Pilk" heeft zaterdag van 11 tot 14 uur een zeer geslaagd internationaal hengelcon cours gehouden. De vangst was 60 kg vis, hoofdzakelijk bot en paling, bur gemeester Pijl Hogeweg reikte in de zaal Zeelandia in de middaguren de prij zen uit. De uitslag was als volgt: 1. R. Boogaert, Kloosterzande, 1065 punten, een rijwiel; 2. B. Martens, Kloosterzan- zande, 910 pnt.; 3. J. Dobbelaar, Terho le, 866 pnt.; 4. mej. Versluis, Kruinin gen, 815 pnt.; 5. M. de Buck, Heijst (B.) 780 pnt.; 6. M. Blaauw, Arnemuiden, 722 pnt.; 7. N. v. d. Berge, Hansweert, 664 pnt.; 8. Bellinga, Sluiskil, 575 pnt.; 9. P. Jansen, Lepelstraat, 568 pnt.; 10. K. van Kerkhoven, Kloosterzande, 530 pnt. Bekerwinnaar R. Boogaard, Kloos terzande. Eerste buitenlander M. de Buck, Heijst (B.). Eerste buitenlandse dame mevr. De Seij, Blankenberge (B.). Eerste Nederlandse dame mej. Versluis, Kruiningen. Degene met de meeste vis sen C. Keijzer, Temeuzen, 16 stuks met een totaalgewicht van 372 g. Ook de dansavond in de avonduren in de zaal Zeelandia werd druk bezocht. Geflatteerde nederlaag voor de Boys. Het eerste elftal van de Hansweertse Boys heeft zondagmiddag in een thuis wedstrijd met 3—1 verloren van Zee landia. De rust ging na een bijzonder goed en snel spel met een gelijke stand in, 11. Na de rust wisten de bezoe kers nog tweemaal de keeper van de thuisploeg te passeren. Ongetwijfeld een verdiende zege voor Zeelandia, die ech ter niet de juiste krachtsverhouding weergeeft. Het eerste elftal zal zondag in een uitwedstrijd spelen tegen Noor mannen uit Westkapelle. Zeer rumoerige K.V.P.-vergadering. De plaatselijke afdeling van de K.V.P. heeft onder voorzitterschap avn dhr. E. A. Suy in de zaal Thalia voor leden en andere geïntersseerden een vergadering gehouden. Buiten verwachting was de opkomst voor deze bijeenkomst, die als doel had het beleid van de K.V.P.-frak- tie in de gemeenteraad van Reimers- waal uiteen te zetten, zeer groot doch ook bijzonder rumoerig. De voorzitter had alle moeite om de veelal sterk ge ëmotioneerde sprekers in toom te hou den. Duidelijk staat vast, dat het beleid van de K.V..P-fraktie in de gemeente raad goed wordt genoemd. Algemeen werd een krachtige politiek van de K. V.P.-fraktie geëist. Dhr. Suy zegde toe dat de K.V.P.ondanks de onbegrijpe lijke politiek van andere partijen, haar beleid zal blijven richten op het reële belang der gemeente Reimerswaal. Al gemeen was men de mening toegedaan, dat er binnen het college onvoldoende tegenspel bestaat, hetgeen men weer spiegeld ziet in de houding van diverse politici in de raad. Het besluit werd genomen om vóór de eerstvolgende raadsvergadering opnieuw een dergelijke bespreking te houden. Inbraak in o.l. kleuterschool. Tijdens het weekend is ingebroken in de openbare kleuterschool aan de Kerk- laan. Er werd een busje, inhoudende ca. 40,ontvreemd. Dit waren de reeds gespaarde centen voor het school reisje van het volgend jaar. De daders zijn het gebouw binnen gekomen door een raam of deur te openen. Er is ech ter niets geforceerd. De politie stelt een onderzoek in. Postduivenbe richten. Uitslag Moescroen: 1, 4, 6, 8 Jac. de Klerk; 2 A. de Leeuw; 3, 11 J. de Rit- ter; 5, 7, 9 L. van Ertvelde; 10 L. de Leeuw. Motorcross. Een paar honderd toeschouwers wa ren zaterdag getuige van een uitste kend geslaagde motorcross, georgani seerd door de M.C. „De Bougie" op het terrien bij „de trapjes". Een goede ge luidsinstallatie zorgde er voor dat de „speaker", de heer P. Allewijn, de toe schouwers op de hoogte kon houden van het gebeuren. De uitslagen in de ver schillende klassen waren: 50 cc 1. C. J. de Kroo, Koudekerke; 2. Vermaas, Ar nemuiden; 3. Rien Traas, Krabbendijke. 250 cc 1. Jan Dommisse, Krabbendgke; 2. K. Wolters, Vlissingen; 3. K. Louwer- se, Wemeldinge. 500 cc 1. G. Schouten, Krabbendijke; 2. Feytel, Wemeldinge. Voetbal. Krabbendijke I kreeg zaterdag zijn tweede en volkomen verdiende neder laag te incasseren. Reeds in de eerste minuten slaagde Dinteloord er in te scoren en maakte voor de rust nog 20. Een wedstrijd waarin Krabbendijke wei nig inzet toonde en slordig voetbal te zien gaf. In de slotfase wist Krabben dijke nog net de eer te redden, 21. Krabbendijke III won met 30 van Ka pelle 4. Bij de junioren won A I met 50 van Volharding, B I met 31 van Yerseke B I, B II met 31 van Krui ningen B II en D I verloor met 51 van Goes D I. Zaterdag a.s. spelen Krabbendijke II en III thuis tegen resp. Waarde II en Kloetinge V. Krabbendjjke I brengt een bezoek aan NOAD, bij de junioren A I aan Kruiningen A I, B I aan Wemel dinge B I, B II aan Luctor B II en D I aan Kloetinge D I. Veiling. De voornaamste prijzen van de afge lopen week waren: C.O. Pippin 1 8085 mm 27—32, 1 75—80 mm 34—42, 1 70 —75 mm 3542, 1 65—70 mm 30—35, 1 6065 mm 1820; C.O. Pippin (ge kleurd) 1 85—90 mm 32—37, 1 80—85 mm 29—45, 1 75—80 mm 34—53, 1 70— 75 mm 3&—52, 1 65—70 mm 32—42, 1 60—65 mm 22—29; 2 85—90 mm 22— 30, 2 8085 mm 2132, 2 7580 mm 21—42, 2 70—75 mm 26—42, 2 65—70 mm 32—37, 2 60—65 mm 19—22; J. Grieve 1 80—90 mm 15,20—16, 1 70— 80 mm 15,20—20, 60—70 mm 11,70; In- gird Marie 1 8085 mm 25, 1 7580 mm 29, 1 7075 mm 27, 1 6570 mm 23, 1 60—65 mm 15; Br. Hardy 1 75— 80 mm 2932, 1 7075 mm 29,40 32,50, 1 65—70 mm 22,40—25, 1 60—65 18,40—19,40; B. L. d'Avranches 1 70— 75 mm 37—42, 1 65—70 mm 3542, 1 60—65 mm 29—33, 1 55—60 mm 19— 21.20; Conference 1 7075 mm 2831, 1 65—70 mm 2830, 1 6065 mm 22 25, 1 5560 mm 1821; W. Duchesse 1 80—90 mm 20, 1 70—80 mm 21, 1 60 70 mm 16. Bij ingezonden stukken moeten steeds de naam en het adres van de inzender (ster) ter redactie bekend zijn. Zonder deze gegevens wordt niets als ingezon den stuk opgenomen. De ingezonden stukken zijn steeds ter verantwoording van de inzender (ster) en kunnen in de krant met een afkor ting of pseudoniem worden ondertekend, waarbij dan tevens de juiste naam en adres ter redactie bekend moeten zijn. DE REDACTIE Aangespoord door het feit, dat ik de 40 jaar die ik daadwerkelijk heb mogen meedoen aan het algemeen gebeuren in Yerseke en in die tijd bij evacuatie, ramp of anderszins nooit tevergeefs een beroep mede heb gedaan op de hulp vaardigheid en offervaardigheid van de bewoners, durf ik mij met het volgende tot u wenden. Door subsidies van het rijk en de ge meente en geringe schoolgelden kan el ke kleuterschool zich financieel in stand houden. Wanneer het door zuinig beheer in een paar jaar een potje van één of twee duizend gulden spaart, dan is dit weer weggeslonken wanneer de school voor een grote onderhoudsbeurt, b.v schilderen enz., dit uit de subsidies ge spaarde geld nodig heeft. Een kleuter school heeft dus geen eigen kapitaal. Zoals inmiddels bij iedereen wel be kend zal zijn, is de Nutskleuterschool thans in grote financiële zorgen. Door niet afgedragen pensioenbijdragen aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds voor het personeel 12.000,en het niet aanwezig zijn van het eigen spaarsaldo (ruim 2.000,heeft de school een schuld van ruim 14.000, Het Alg. Burg. Pensioenfonds berekent een rente van 8V2 Het is mede deze rente die het zo moeilijk maakt deze schuld weg te sparen. Enkele bezuinigingsmaatregelen zijn reeds genomen. O.a. wordt de school 'ge heel vrijwillig en zonder beloning door een aantal ouders schoongehouden. Hier door is het mogelijk een zekere aflos sing te bewerkstelligen. Uitgaande van deze nuchtere feiten, heb ik de moed opgebracht een beroep te doen op iedereen, die deze moeilijk heden en de oorzaak wil begrijpen en financieel in staat is, om deze kleuter school te helpen. Dit kan door giften of door renteloze aandelen te nemen, van welke laatste ieder jaar een ge deelte wordt uitgetrokken. Daar wij gelukkig in ons dorp, on danks de diverse levensbeschouwingen toch de schoolvrede kennen, durf ik ge rust te zeggen, dat ik deze oproep om hulp, voor dit zeer uitzonderlijke ge val, heb bedoeld als gericht tot de ge hele gemeente. Gelden kunnen afgegeven worden aan of op de giro gestort worden van (met de mededeling gift of renteloos aan deel) A. W. Ampt, Damstraat 103, Yer seke, giro no. 283719; C. Pekaar, Zand- dwarssthraat 12, Yerseke, gironummer 258584; J. Glerum, Oude Boogaert 41, Yerseke, giro no. 644392; Bank v. Zee land, Goes, giro no. 50817. Nu reeds dank aan allen, die aan de ze oproep gehoor geven. J. GLERUM MAANZAADBROODJES WORDEN DUUR Het ziet er niet best uit met onze maanzaadbroodjes. Voor het seizoen 1970-'71 wordt namelijk een zeer be perkte produktie van maanzaad ver wacht. De handel rekent niet alleen op schaarste, maar ook op zeer hoge prij zen. Maanzaad komt uit de Oosteuro- pese landen en uit Turkije. Het is het zaad van een witbloemige papaver soort. De lange winter, de lage tempe raturen tijdens het voorjaar en de grote overstromingen in voorjaar en zomer hebben het gewas op het veld vernield. Enkele maanden geleden hield Polen al rekening met een prijs van 25 gulden per kilo. In Turkije worden op het ogen blik prijzen gevraagd, die omstreeks 25 dollar per kilo bedragen. De prijzen voor blauw maanzaad lagen in Roeme nië kort geleden al boven de 55 gulden per kilo .De importeurs vrezen, dat zij dit seizoen niet aan de vraag zullen kunnen voldoen. Met recht kan dit sei zoen worden gezegd: „Maanzaadbrood jes worden duur betaald..." (CONSU)

Scheldebode | 1970 | | pagina 2