BAAYENS KERNPUNTJES OO IPTIj de speciaalzaak voor uw BRIL WATERSTANDEN. REIM ERSWAAL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE „h. WAARDE BURGERLIJKE STAND van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Raadsvergadering. Op woensdag 26 augustus a.s. 19.30 uur zal de raad in het genieentehuis vergaderen. Op de agenda staat o.m. een voorstel om de „Schoorse Brede- weg" de naam „Middenweg" te geven. Er zijn een aantal namen voorgesteld door inwoners van de gemeente. Aan de naam „Middenweg" geven b. en w. de voorkeur om de motivering van de naam en omdat het een naam is die gemak kelijk in correspondentie is te gebrui ken zonder dat er vergissingen ont staan. Het gedeelte Schoorse Bredeweg vanaf de spoorlijn tot aan de Vlaakse Zandweg blijft gewoon Schoorse Brede weg heten. Als het voorstel van b. en w. wordt aangenomen, zal het huisje Dorpsstraat 75 in Wemeldinge eigendom van de ge meente worden. Het huisje is als monu ment opgenomen op de lijst van monu mentenzorg. Dat houdt in dat het niet mag worden afgebroken, maar voor de eigenaar is het ook niet doenlijk het bouwsel in behoorlijke staat te brengen. Als nu de gemeente het koopt, kan in overleg met monumentenzorg wellicht een andere bestemming voor het pand worden gevonden, waardoor het verant woord is het op te knappen. Verder is er een voorstel om rente en aflossing te garanderen van geldlenin gen, aangegaan door particulieren om een woning te kunnen bouwen, een voor stel tot het vaststellen van een verorde ning tot regeling van het georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, en een voorstel om een reglement op het ge bruik van de sportgebouwen in onze gemeente vast te stellen. In deze ver gadering zal ook worden beslist over de verhuur van de tennisbaan in We meldinge aan de tennisvereniging ,,'t Swaecke". De woning Schoorse Bredeweg 13 is in 1958 onbewoonbaar verklaard. Om dat de woning ondertussen is verbouwd en nu aan de bouwverordening voldoet, dient de onbewoonbaarverklaring te worden opgeheven. Als de raad daartoe besluit, zal dat raadsbesluit aan de goedkeuring van G.S. moeten worden onderworpen, die eerst weer advies vra gen aan de Provinciale directie voor de volkshuisvesting en bouwnijverheid. Er is ook een voorstel om de moei lijke kaspositie van de gemeente te ver lichten door een kasgeldlening aan te gaan. Dit is een lening die na een half jaar moet worden terugbetaald. Er zal 200.000,geleend worden van de Bank voor Ned. Gemeenten tegen een rente van 8% Bovendien zal de ge meente bij deze bank op de rekening courant tot een negatief saldo van 840.000,mogen gaan als de raad het voorstel tot kredietverhoging aanneemt. Afsluiting Schoorse Bredeweg. In verband met verbreding van de Schoorse Bredeweg is het noodzakelijk, tijdelijk deze weg voor verkeer af te sluiten. De afsluiting begint op maan dag 24 augustus a.s. en zal ongeveer twee weken duren, 't Gemeentebestuur is zich er van bewust dat de afsluiting voor velen moeilijkheden zal opleveren maar het is niet mogelijk het werk zon der de afsluiting uit te voeren. Nieuwe legesverordening. De nieuwe legesverordening is door de Kroon goedgekeurd en op 1 augus tus j.L in werking getreden. De zaken waar vrijwel iedereen mee in aanraking komt, zijn de afgifte van rijbewijzen en paspoorten, geboortebe wijzen en uittreksels uit het persoons register. Het aanvragen en verlengen van een rijbewijs of het afgeven van een dupli- kaat-rijbewijs, kost 7,50. Van deze 7,50 moet 5,aan de Provincie be taald worden. Als het adres op een rij bewijs moet worden veranderd, rekent de gemeente daar 1,voor. Een nieuw paspoort kost voortaan 17,50. In dat bedrag is opgenomen een bedrag voor het Rgk 7,50) en de Provincie 5,terwijl 5,voor de gemeente is. Een toeristenkaart kost 8,waarvan 3,aan de Provin cie wordt afgedragen, zodat de gemeen te 5,voor zich houdt. Een uittreksel uit het persoonsregis ter kost 1,50, terwijl een geboortebe wijs 2,kost. Het uittreksel uit het persoonsregister en het geboortebewijs mogen niet met elkaar of met een uit treksel uit het geboorteregister worden verward. Van iedereen die in de ge meente woont is een kaart aanwezig, waar o.a. de naam van de betrokken persoon, geboortedatum, adres, naam van de ouders, beroep enz. staan ver meld. Alle kaarten van de inwoners van de gemeente vormen tezamen het per soonsregister (vroeger heette het be volkingsregister)Een uittreksel uit het peroonsregister is een verklaring dat een bepaald persoon op de datum van afgifte op een bepaald adres in de ge meente woont. Zo'n bewijs heeft men b.v. nodig voor de afgifte van een rij bewijs. Een geboortebewijs is een verklaring, dat iemand op een bepaalde datum op een bepaalde plaats is geboren. Een ge boortebewijs wordt nogal eens verlangd voor de inschrijving op een school of een cursus. Een uittreksel uit het persoonsregis ter en een geboortebewijs zijn stukken die niet zijn ondertekend door de amb tenaar van de burgerlijke stand. Een uittreksel uit het geboorteregister wordt afgegeven door de ambtenaar van de burgerlijke stand en wordt daarm ook door hem ondertekend. In zo'n uittrek sel staan de naam en geboortedatum en -plaats van een persoon, maar ook de namen van zijn of haar ouders. Een uit treksel uit het geboorteregister heeft men o.a. nodig bij huwelijk; het kost overal in Nederland 5,(dat bedrag staat in een wet, en is dus niet door de gemeente bepaald) en het kan alleen worden afgegeven door de ambtenaar van de burgerlijke stand van de plaats waar men is geboren. Indien u een uittreksel of een ge boortebewijs nodig heeft, maar niet weet wat u nu eigenlijk precies moet hebben, kan men u aan het loket bevolking over het algemeen wel helpen. U krijgt dan bovendien ook het bewijs je dat voor u het voordeligst is. Wist u dat... 1. op de secretarie formulieren verkrijg baar zijn voor de aangifte honden belasting 2. iedereen die een hond heeft, verplicht is deze vóór 1 september a.s. op te geven 3. vrijdag 14 augustus j.l. in Wemel dinge de tennisbaan officieel in ge bruik is genomen? Reimerswaal vraagt extra fondsen. Het gemeentebestuur van Reimers waal heeft aan de ministers van Ver keer en Waterstaat en van Financiën een schrijven gericht waarin zij hun grote zorg uitspreken over het feit dat in de Deltaschadewet geen regeling komt betreffende gemeenschapsschade en dat uitgaven voor omschakeling, als gevolg van de Deltawerken, uit de ge wone middelen moeten worden betaald. In het schrijven wijst het gemeentebe stuur er op dat alle tot nu toe ont vangen subsidies ontoereikend zijn ge weest. Vooral voor Yerseke kan dit grote gevolgen hebben, aangezien nog 800 mensen in de visserij werken en ook de middenstand hiervan indirekt afhan- kelijk is. Het gemeentebestuur dringt aan op extra subsidies om onrendabele investeringen welke verband houden met de omschakeling in de visserij op te vangen. Toestemming voor het aangaan van extra leningen zodat de normale en hoognodige investeringen in Reimers waal doorgang kunnen vinden en boven dien een extra uitkering uit het ge meentefonds. Voor Yerseke noemen b. en w. als omschakeling het recreatie- terrien in de Burenpolder en de jacht haven, waarvan een belangrijk deel van de kosten voor rekening van de ge meente komen. Maar ook als de subsi dies de onrendabele gedeelten zouden dekken komen er voor Reimerswaal zeer grote moeilijkheden betreffende de fi nanciering van het rendabele gedeelte van de investeringen en wel door de be perkte middelen die verstrekt worden door de centrale financiering. Dat de problemen van Yerseke, het verloren gaan van de bestaansmogelijkheid, de omschakeling enz., beter opgelost zou den kunnen worden in groter verband, in dezen Reimerswaal, kan men wel vergeten, aangezien de herindeling nog wel meer minder goede financiële ge volgen heeft gehad. Van de brief aan de ministers is een afschrift verzonden aan Ged. Staten van Zeeland en aan de Tweede Kamercommissie die de Deltaschadewet tot stand gebracht heeft. Eerste paal geslagen. Woensdagmorgen werd door burge meester Mr. Pijl Hogeweg op een ter rein in het verlengde van de Rozenlaan te Yerseke de eerste paal geslagen voor de tweede bouwstroom keuzewoningen in de gemeente Reimerswaal. In totaal zullen 44 woningen worden gebouwd, waarvan 18 te Kruiningen, 12 te Krab- bendijke en 14 te Yerseke. Bij deze 14 is één aangepaste woning, d.w.z. de woning is, door bouw en inrichting, aangepast aan bijzondere eisen voor be woning door een invalide of een gehan dicapte. De aannemer van deze 44 wo ningen is de firma Jac. de Jonge te Biezelinge. ALOM BEKENDF Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Geslaagd. Onze dorpsgenoot W. J. van Oeve- ren slaagde te Rotterdam voor Gas Technisch Installateur, diploma Ga- walo. De postduiven. Met 137 duiven werd door de P.V. De Luchtpost deelgenomen aan een wed vlucht vanuit Moescroen, afstand 102 km. De voornaamste uitslag daarvan was: 1 en 15 H. Paauwe; 2, 5 en 9 mevr. Minnaard; 3 C. Elenbaas; 4 en 11 P. Ridderhof; 6, 12 en 13 J. Philipse; 7 W. Gunst; 8 F. van Hijfte; 10 H. J. van Es; 14 E. Vermast. Voetbalnieuws. Yerseke I heeft in het toernooi te Heinkenszand een mager resultaat be haald. Hoewel de andere ploegen alle in de afdeling spelen, kon Yerseke niet verder komen dan een vierde plaats. Yerseke II speelde in de nederlaagwed strijd tegen Schore I gelijk, 11. De jeugd van 8 tot 10 jaar behaalde na een 10 nederlaag in de finale tegen Kwa- dendamme een eervolle tweede plaats. Zaterdag spelen Yerseke I en II uit tegen Hulst, Yerseke III speelt thuis tegen T.C. de Bevelanden. Voor de jeugd begint zaterdag de competitie. Yerseke B speelt uit tegen Rillandia B, de pupillen moeten naar Wemeldinge. Kerknieuws. Beroepen te Apeldoorn Ds. D. de Jonge, predikant bij de Vrije Evang. Gemeente alhier. Reis ouden van dagen 1970. De boeken en bescheiden van het co mité „Rondrit ouden van dagen" voor de reis 1970 van deze zomer zijn door burgemeester Pijl Hogeweg en de heer Mol, oud-gemeente-ontvanger van Yer seke nagezien en in orde bevonden. Veel schade bij aanrijding. Grote materiële schade was vrijdag in de late namiddag het gevolg van een aanrijding die dhr. A. Onderdijk had met een geparkeerd staande auto van dhr. M. Sprong uit Heelsum. Dhr. On derdijk moest voor een overstekend kind krachtig remmen op de Wemeldingse Zandweg ter hoogte van de begraaf plaats, toen hij Uit de richting Kapelle komend, richting Wemeldinge reed met zijn personenauto. Hij geraakte in een slip en kwam tegen de in de berm ge parkeerd staande auto terecht, met het bovengenoemde gevolg. De auto van dhr. Sprong was op dat moment leeg en kwam als gevolg van de aanrijding in de naast liggende sloot terecht. Beide auto's waren erg beschadigd. De auto van dhr. Sprong was nog maar enkele dagen oud. Tennisbaan geopend. Met een korte plechtigheid is vrijdag avond de tennisbaan op het sportvelden complex „De Bonzijboomgaard" in ge bruik genomen, nadat burgemeester H. G. van Suylekom met enkele woorden deze baan namens de gemeente Kapelle had overgedragen aan de sinds kort be staande tenniscliib ,,'t Swaecke", waar van een 25-tal leden de plechtigheid bij woonden. Mevr. E. G. Eckhardt-Domini- cus, voorzitster, aanvaardde met enkele dankwoorden de symbolische overdracht van de tennisbaan. Deze tennisbaan is de eerste sedert het bestaan van We meldinge, aangezien daar tot vorig jaar nog nooit een tennisclub heeft bestaan. In haar korte bestaan heeft de club nu al 36 leden en zelfs een trainer, dhr. v. d. Sluis uit Goes, die iedere vrijdag avond les komt geven en trainen. Het sportveldencomplex zelf is nog niet klaar maar het ligt wel in de bedoe ling dit zo spoedig mogelijk in zijn ge heel in gebruik te stellen. Kankerbestrijding. De jaarlijkse inzameling voor de Kan- kerbestrgding, uitgaande van het Ko ningin Wilhelminafonds vindt a.s. week plaats in Wemeldinge. Er zal voor dit jaar minstens een bedrag van zes mil joen gulden nodig zijn wil het fonds de bestrijding van de gevreesde ziekte op de meest effectvolle wijze ter hand kun nen nemen. En deze bestrijding is daar om zo hard nodig omdat deze strijd niet hopeloos is zoals zo vaak wordt ver ondersteld, integendeel, maar dan moe ten de middelen om de strijd tegen de kanker te voeren wel in ruime mate door het Nederlandse volk geschonken worden. Het streefbedrag is zes miljoen gulden. Voor belangstellenden is altijd een afrekening van de bestede gelden te verkrijgen, zodat u kunt zien wat er met uw geld wordt gedaan. Mocht u volgende week toevallig geen collectant aan uw deur zien verschijnen, het giro nummer van het Kon. Wilhelminafonds, dat is gevestigd in Amsetrdam, is 26000! Wedvlucht. Met 307 duiven \verd door de P.V. De Vrijheidsduif alhier deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 98 km. De voornaamste uitslagen zijn: 1 S. van der Weele; 2 en 3 J. Krombeen; 4 en 5 J. Wisse Czn.; 6 en 10 P. Ka- kebeeke; 7 P. Willeboer; 8 en 12 K. Tjarks; 9 J. Paauwe; 11 G. de Bruine; 13 P. Boone; 14 J. en P. Voois; 15 J. Willeboer. Opening nieuwe kleuterschool. Woensdagmiddag werd in tegenwoor digheid van vele autoriteiten en geno digden de nieuwe kleuterschool „Klim op" geopend door burgemeester C. Pijl Hogeweg van Reimerswaal. De kleuter school was jarenlang gevestigd in één der lokalen van de openbare lagere school en de leidster, mej. Speek, was dan ook heel blij nu over een eigen ge bouw voor de kleuters te beschikken. Voorlopig beschikt «ij nog slechts over| de helft van het gebouw, daar de an dere helft in gebruik is gegeven voor de kleuterschool der Geref. Gemeente, tot deze over een eigen schoolgebouw zal beschikken. Toespraken werden ge houden, al of niet vergezeld van ca deaus, door dhr. Verboom, inspecteur van het kleuteronderwijs in Zeeland, dhr. A. J. Jille, voorzitter van de oudercom missie van de kleuterschool, dhr. H. Nietveld, voorzitter van de gemeen schappelijke schoolraad, dhr. M. A. Ha- ge, voorzitter van de afd. Zeeland der vereniging voor openbaar onderwijs, dhr. A. J. Brugge, hoofd van de openbare basisschool, mej. Brouwer, hoofd van de landbouwhuishoudschool en dhr. Ir. J. D. Poley namens het bureau Rothuizen en 't Hooft. Problemen bij voetbal. Wars van alle televiSieproblemen be gint voor het eerste elftal van de v.v. „Kruiningen" zaterdag 29 augustus a.s. de competitie. De eerste elf hebben zich grondig op het nieuwe seizoen voorbe reid. In diverse oefenwedstrijden wer den goede resultaten bereikt, die voor de komende competitie gunstige pers pectieven openen. Voor de andere drie seniorenelftallen gaat de competitie op zaterdag 5 september draaien. Voor de junioren is de competitie reeds begon nen. Afgelopen zaterdag won B I de eerste competitiewedstrijd van Waarde B I met maar liefst 190. Minder goed deed B II het. Zij verloor met 100 van Goes B II. Het pupillenelftal D I deed zaterdag j.l. mee aan het door de Hansweertse Boys georganiseerde tour- nooi. Zij legden beslag op de 5e plaats (totaal 8 deelnemers). Aan de competitie neemt Kruiningen deel met 4 senioren-, 3 junioren- en 3 pupillenelftallen. Hier is natuurlijk or ganisatorisch heel wat werk voor te ver zetten, maar dat lukt wel. Een pro bleem is het tekort aan jeugdleiders. Wekelijks gaan er heel wat Kruiningse jeugdige voetballers op stap. En na tuurlijk moeten die begeleid worden, want het is onverantwoord ze alleen te laten gaan. Er moeten echt toch wel vaders te vinden zijn, die wat voor de voetbalhobby van hun zoon over heb ben. Help uw zoon en de voetbal! Na dere inlichtingen worden graag ver strekt door dhr. A. Dek, Rijksweg 51a. H.V.V. oppermachting in burgemeester Schipper toernooi. Het door de Hansweertse Boys zon dag j.l. georganiseerde „Burgemeester Schipper toernooi" is in alle opzichten een succes geworden. Ondanks het gure weer was het spel van aardige kwali teit. H.V.V. uit Hulst spreidde in het toernooi der eerste elftallen een duide lijke suprematie ten toon. Ongeslagen wisten de mannen uit de Reinaerdtstad de prachtige wisselbeker te bemachti gen. De kracht van de overige elftallen liep- weinig uiteen: ze eindigden alle met 3 punten. Het reglement had hier in niet voorzien. Nu moest via straf schoppen uitgemaakt worden hoe de uitslag moest luiden. Had men het doel- gemiddelde als geldende factor opgen9- men in het wedstrijdreglement, dan had men deze voor sommigen fortuinlijke klip kunnen omzeilen. Doch wie had durven verwachten dat de krachten zo weinig uiteen zouden lopen Uitslag: 1. H.V.V., Hulst, 8 punten. 2. De Jagers, Den Haag, Kaaise Boys, Hansweertse Boys en Vogelwaarde, alle 3 punten. Laatstgenoemde vereniging heeft ingestemd met de laatste plaats aangezien zij niet konden deelnemen aan het nemen van strafschoppen in ver band met de vertrektijd van de veer boot naar Zeeuws Vlaanderen. Ook bij de tweede elftallen is met in zet gespeeld. Hier werden overwinnaars De Jagers uit Den Haag, gevolgd door Kaayse Boys, H.V.V., Vogelwaarde en last but not least Hansweertse Boys. Het juniorentoemooi dat zaterdag voorafgaande werd georganiseerd resul teerde in een overwinning voor de jon gens uit Kwadendamme met Yerseke op de tweede plaats. Gezamenlijk optreden E.M.M. en Scheldegalm. Ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van de muziekvereniging Vooruit uit Waarde zullen de muziekverenigin gen uit Kruiningen en Hans weert, E. M.M. en Scheldegalm, o.l.v. dhr. Adr. B. Holster weer gezamenlijk musiceren. Het concert dat door hen gegeven zal worden en te ongeveer half vijf begint, vermeldt o.a. de mars Gluck auf, een selectie uit The Black and White show, de paso doble El Toro Bravo, terwijl het concert wordt besloten met Hello... Ie soleil brille. Behendigheidswedstrijden. De muziekvereniging „Scheldegalm" zal op zaterdag 29 augustus a.s. te 18.30 uur haar finale behendigheidswedstrij den houden op het Dorpsplein. Opnieuw zullen de ploegen van E.M.M. uit Krui ningen, Vooruit uit Waarde, Apollo uit Wissenkerke en de ploeg Hansweert te gen elkaar uitkomen. De stand is thans zo, dat de ploegen uit Hansweert en Wissenkerke samen met 9 punten aan de kop staan. Derde is Waarde met 8 punten en Kruiningen is ditmaal hek kensluiter met 4 punten. Er zullen die avond weer drie spelen worden gehou den. Elk spel kan de winnaar 4 punten opleveren, terwijl de laatste nog 1 punt per spel krijgt toegewezen. Dus ook voor Kruiningen is het nog helemaal geen onbegonnen spel. Op boom gereden. Op de kruising RijkswegStations straat is zaterdag mevr. Van Iwaarden uit Krabbendijke met haar auto op een boom gereden. Het ongeVal gëbeurde omdat in de bocht haar boodschappen tas omviel. Toen zij de tas overeind wilde zetten, reed zij tegen de boom. Ze kreeg inwendige kneuzingen en een gescheurde lip. Haar auto werd zwaar beschadigd. Doordat verschillende art sen uit de omliggende gemeenten vrij af hadden, moest Dr. J. de Bey uit Hansweert eerste hulp verlenen. Hij kon echter al na 1 kwartier op de plaats van het ongeval zijn. Mevr. Van Iwaar den werd op zijn advies naar het zie kenhuis „Bergzicht" te Goes overge bracht. Dorpsfilm. Maandag werd door de Ned. Blinden- bond een dorpsfilm opgenomen, die a.s. winter zal worden vertoond. Rilland was de eerste Zeeuwse plaats voor de opnamen. De scholen en de winkels en het dorpsleven waren overdag aan de beurt, de verenigingen 's avonds. Hengelwedstrijd. De hengel- en watersportvereniging „Reimerswaal" organiseerde zaterdag haar vierde club wedstrijd, waarbij een 60-tal deelnemers met de boten de Oos- terschelde optrok om met een zeer goe de vangst terug te keren. De voor naamste uitslagen waren: 1. C. Meijer, 1490 punten; 2. L. van Dijke, 1470 pnt.; 3. W. Tramper, 1155 pnt.; 4. J. Zan- dee, 1010 pnt.; 5. P. Kaat, 955 pnt.; 6. R. de Graag, 930 pnt.; 7. G. Houteka mer, 915 pnt.; 8. P. Huisen, 890 pnt.; 9. W. Visscher, 875 pnt.; 10. H. West- strate, 865 pnt. Voetbal. Krabbendijke I speelde donderdag een oefenwedstrijd tegen Schore I, die de rood-wit-blauwen met 80 wisten te winnen. Voor de B-junioren begon af gelopen zaterdag de competitie. Krab bendijke B I won met 80 van Apollo B I, terwijl B II met 00 gelijk speel de tegen Robur B II. De D-junioren na men deel aan een toernooi te Hans weert, waarbij ze genoegen moesten ne men met de laatste plaats. Zaterdag a.s. begint voor de andere juniorenelftallen eveneens de competi tie. Krabbendijke A I en B I brengen een bezoek aan Kapelle; B II gaat naar Goes B II, C I naar Hansweert en D I Krijgt Kruiningen D I op bezoek. Veiling. Deze en vorige week zijn grote aan voeren van Precose de Trevoux en Ja mes Grieve te zien geweest op de vei ling „KEO". Wat de aanvoer van de Precose betreft, deze zal deze week af gelopen zijn in ons gebied, terwijl de aanvoer van de James Grieve nog en kele weken zal voortduren, tot en met afgelopen dinsdag is reeds een flink kwantum van dit ras verkocht tegen re delijke prijzen. Als voornaamste prijzen werden genoteerd: Appels: Benoni 1 8090 mm 6472, 1 70—80 mm 65—87, 1 65—70 mm 53 72, 1 6065 mm 3948; James Grie ve 1 809 Omm 3844, 1 7080 mm 38—48,60, 2 80—90 mm 36, 2 70—80 mm 40—41, 2 70—80 mm (geel) 63 73; Mantet 1 70—80 mm 77—82, 1 60 —70 mm 62—64; Stark Earl. 1 70—80 mm 32—52, 1 60—70 mm 28—50; Tyd. E.W. 1 80—90 mm 54—67, 1 70—80 mm 64—81, 1 65—70 mm 53—62. Peren: Pr. de Trevoux 1 6570 mm 31—38, 1 60—65 mm 27,20—36, 1 55— 60' mm 17,9022; Pr. de Trevoux Su per 1 75—80 mm 31—35, 1 70—75 mm 31—35, 1 65—70 mm 26—32, 1 60—65 mm 17—28; Clapps' Fav. 1 65—75 mm 41—42, 1 60—65 mm 33—35. Jeugddienst. In de Ned. Herv. kerk wordt zondag 23 augustus a.s. een jeugddienst ge houden, waarin voorgaat Ds. Prakke uit 's-Heer Hendrikskinderen. De dienst begint om 9 uur. Zeventig jaar „Vooruit". Door het organiserend comité is het programma opgesteld voor de viering van het 70-jarig bestaan van de mu ziekvereniging Vooruit op zaterdag 22 augustus a.s. Van 1.30 tot 2.30 uur ontvangst en receptie, daarna rondgang van de vijf deelnemende korpsen en het uitvoeren van een gezamenlijk gespeelde mars. Vanaf 16 uur worden concerten gegeven door Mozart Yerseke, E.M.M. Kruinin gen en Scheldegalm Hansweert geza menlijk, Concordia Krabbendijke en Ril landia Rilland. Daarna volgt een pauze tot 7.15 uur, waarna Vooruit zal op treden. Om 8 uur zal de zeer bekende brasbandfanfare Excelsior uit Kloetinge een concert verzorgen. Bij ongunstig weer worden alle con certen gehouden in de grote garage van L. van Houte. WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 22 augustus zal de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde worden waar genomen door Dr. G. J. Noome te Krab bendijke, tel. (01134) 1444. Van 1319 augustus 1970 YERSEKE. Geboren: Paulina Adriana, dv. Arie Jozias de Koeijer en Klazina Neeltje de Koeijer. Getrouwd: Joos de Looff, 21 j. en Janna van der Jagt, 22 j. Overleden: Jacomina Koster, 89 j., wed. van Anthonie Sinke; Johan Mari- nus de Leeuw, 60 j., echtgen. van Neel tje Ida Hollestelle. KRUININGEN. Geboren: Floris Mari- nus Pieter, zv. Huibrecht Jan Boogert en Poulina Adriana Felius. Ondertrouwd: Cornelis Kloosterman, 43 j. en Jeanne van Tilburg, 23 j. Getrouwd: Aamout Adriaan van Oos ten, 23 j. te Borsele en Maria Elisa beth Josephina Martens, 20 j.; Pieter de Vrieze, 25 j. te Den Helder en Eliza beth Adriana Cok, 20 j. KRABBENDIJKE. Geboren: Leendert, zv. Willem Zuidweg en Elisabeth Dina Brik; Elina Mathilde, dv. Jacob Albert Walraven en Gezina Josina Rook. RILLAND-BATH. Ondertrouwd: Cor nelis Johannes Vermue, 22 j. te Bor- sel en Petronella Josepha Regina Cor nelia Coremans, 21 j.; Hendrik Geluk, 22 j. te Tholen en Cornelia Wilhelmina Kruysse, 21 j. .UMwU liwguji WEMELDINGE Van 2329 augustus 1970 Zondag 23 augustus: Laatste Kwartier HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 7.51 8.06 1.01 1.25 Maandag 8.38 8.51 1.46 2.19 Dinsdag 9.35 10.03 2.50 3.28 Woensdag 11.00 11.33 4.09 4.53 Donderdag 12.27 5.32 6.19 Vrijdag 1.01 1.38 6.48 7.25 Zaterdag 2.06 2.30 7.43 8.13 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1970 | | pagina 2