BAAYENS de speciaalzaak YERSEKE OO twJöPTIl voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT STIJLKL0KKEN CERTINA D.S. Wedvlucht. Aan de prijskamp voor jonge duiven vanuit Orleans werd door de P.V. „De Luchtpost" deelgenomen met 96 dui ven. De snelheid van de eerst aanko mende duif was 1066.05 m per minuut, de laatste prijs werd gewonnen op een snelheid van 910.60 m per minuut. De voornaamste uitslag was: 1, 12 Oele- v. Zweden; 2, 4, 6, 7, 9, 11, 13 Ph. Steke- tee; 3 P. van Opbergen; 5 C. Hout; 8, 14 E. Vermast; 10 Ph. van Os; 15 M. „Kom eens om de koffie", vroegen kennissen uit Krabbendijke aan die uit Kruiningen, welke de uitnodi ging aannamen. Afgesproken werd de eerstvolgende zaterdagmorgen om 10 uur aan te komen. Welgemoed ging het wat oudere echtpaar op stap en nam de bus... naar het station. Hier werden kaartjes gekocht retour Krabbendijke. Toen de trein aankwam werd fluks in gestapt, maar o schrik, deze reed Krab bendijke voorbij. Ze kwamen overeen dan maar de trein in Bergen op Zoom naar Krabbendijke te nemen. Helaas, ook dit was een sneltrein en stopte pas in Goes. Vandaar ging het met de vol gende weer terug naar Krabbendijke, waar men 's middags na 1 uur arri veerde. De koffie was toen koud... V.Z.O.S. gaat weer beginnen. Nu de vakanties weer voorbij zrjn gaat onze plaatselijke gymnastiekver eniging V.Z.O.S. weer met de lessen be ginnen. De eerste periode van het werk programma zal er hoofdzakelijk ge traind worden op verbetering van de eigen conditie, lenigheid en eigen ge oefendheid. Daarna wordt er met de hiervoor in aanmerking komende afde lingen geleidelijk aan begonnen met de training voor het vaardigheidsdiploma, waarvan het examen als regel in no vember plaats vindt. Vanzelfsprekend zal er de nodige aandacht worden ge schonken aan diverse bonds- en kring- aktiviteiten waaraan V.Z.O.S. eventueel en wanneer mogelijk mee zal werken. Sinterklaas heeft gelukkig weer bericht gedaan dat hij in december ook de V.Z. O.S.-jeugd hoopt te bezoeken, daar hij het de vorige keer zo reusachtig naar de zin heeft gehad. Voorts heeft het be stuur gemeend om als afsluiting van dit jaar weer een gezellig avondje te creëren en dan niet alleen een avondje voor de jeugdleden, maar ook een avondje voor aspiranten, dames en he ren. Meisjes, jongens, groot en klein, dames en heren, die lid wensen te wor den kunnen zich weer aanmelden, waar voor wij voor nadere bijzonderheden ver wijzen naar de advertentie elders in dit blad. Trimmen bij V.Z.O.S. Zoals uit de advertentie in dit blad blijkt gaat V.Z.O.S. met trimlessen be ginnen. Met een heren-trimafdeling wordt reeds direkt gestart terwijl van af vrijdag 4 september ook met een af deling dames zal worden begonnen. De trimlessen zullen gericht zijn op zui ver ontspannings- en bewegings-gym- nastiek in zonodig eigen tempo, zonder deelname aan demonstraties, wedstrij den enz. De lessen zullen worden aan gepast aan de normen zoals die door het K.N.G.V. en de N.S.F. worden ge propageerd, onder het motto „Trim u slank" en waarvoor binnenkort door ra dio, televisie en dagbladpers een grote propaganda-aktie zal worden gestart. Wij geloven echter dat onze lezers al aardig op de hoogte zrjn van het nut van trimmen en dat vooral diegenen die uit hoofde van beroep of andere om standigheden gebrek aan beweging heb ben hier een kans krijgen om te trach ten het buikje weg te werken. Daarom: meldt u aan en trim u slank! V erkeersonge val. Maandagavond geraakte dhr. C. Bo- lier in de Polderseweg met zijn luxe wa gen in een slip. De wagen ging twee keer over de kop en kwam over de sloot op het land terecht. De auto is total loss en dhr. Bolier liep een her senschudding op. Brandbestrijding op het kanaal door Zuid-Beveland. In samenwerking met de Rijkswater staat is door de gemeenten Reimers- waal en Kapelle een gemeenschappelij ke regeling tot stand gekomen om in geval van scheepsbranden zo effectief mogelijk te kunnen optreden. Deze re geling was nodig omdat het vervoer van zeer brandbare stoffen door het kanaal steeds toeneemt. Zowel te Hans- weert als te Wemeldinge wordt gebruik gemaakt van brandblusboten voorzien van hogedrukspuiten. De boot te Hans- weert is ingericht als verkeersregelaar op de Westerschei de. Dit om aanvarin gen te voorkomen tussen de elkaar krui sende zee- en binnenvaartschepen. Twee drijvende pontons, voorzien van pom pen en schuimblusapparaten, kunnen vanuit Wemeldinge overal op het ka naal worden ingezet. Op de diverse sluizenplateaus eveneens voorzieningen om scheepsbranden te kunnen bestrijden. Het beveiligingssysteem is afgestemd op de brandweerkorpsen van Reimers- waal en Kapelle. Dit alles is een onder deel van het plan om de plaatselijke brandweerkorpsen om te vormen tot één grote regionale brandweer. Reclame voor oesters ongewenst. Het plan van het Produktschap voor Vis en Visprodukten om reclame via de TV enz. te gaan maken, is bij de oes terkwekers zeer slecht ontvangen. Met het bedrijfsleven is totaal geen overleg gepleegd. Dit zou trouwens alleen mo gelijk zijn geweest door alle belangheb benden bijeen te roepen. Enige tijd na de oesterramp is, mede op voorstel van het Produktschap, de oesteradviescom missie, waarin afgevaardigden van de diverse verenigingen zaten, opgeheven en is geliquideerd. O.m. is toen het pro- pagandafonds opgeheven, e.e.a. had geen zin meer, want 98 van de oesters waren dood en ieder was er van over tuigd, dat, mede door het Deltaplan, dit het einde van de oester cultuur was. Dit is trouwens bewezen, want van de 140 oesterkwekers hebben uiteinde lijk slechts een tiental het bedrijf voort gezet. Het Produktschap had na de li quidatie geen bemoeienis meer met de oestersector. Ieder was vrij te doen en te laten wat hij wilde. Prijzen en ge wichten werden niet meer bij verorde ning vastgelegd en ook het openen en sluiten van het seizoen was vrij. Alleen de heffing bij in- en verkoop bleef. En hiervan wil het Produktschap nu recla me gaan maken. De oesterkwekers zijn hier fel tegen en in een schrijven aan het Produktschap heeft de Vervoex eens ongezouten gezegd wat men hier van denkt. Goed beschouwd is het ook te gek om los te lopen. De gehele oester cultuur draait voor 90 op import. Door de hoge prijs van de geïmporteer de zaaioesters koopt men slechts zoveel als men denkt in het volgend seizoen te kunnen verkopen. De laatste jaren moes ten in december reeds enkele soorten worden aangevuld omdat de voorraad uitgeput was. Wat dit betreft heeft het dus absoluut geen zin reclame te gaan maken om in Nederland meer oesters te gaan eten. In Nederland worden in derdaad weinig oesters gegeten, 99 van de oesters worden geëxporteerd. Het Produktschap schijnt slecht met de gang van zaken op de hoogte te zijn. Iets wat totaal onbegrijpelijk is. Drs. van Dijk en dhr. Van Klinken moesten beter weten, daar zij beiden de onder gang van de oestercultuur hebben mee gemaakt en er van overtuigd waren dat dit het einde was en dat zij nu toch niet meer moeten komen met een dure propaganda die zinloos is. Te meer daar de kwekers absoluut geen moeite hebben hun oesters kwijt te raken. Dat de kwekers weigeren de heffing te be talen zal dus niemand, behalve het Pro duktschap, verwonderen. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Zeilwedstrijd voor kajuit jachten. Zaterdagmorgen om 11 uur was de start van deze voor Yerseke unieke zeil wedstrijd. Reeds dagen tevoren lag de haven overvol met allerlei jachten en was het er een drukte van belang. De havenmeester had dan ook de handen vol met ieder een plaats te geven, maar met een beetje medewerking van alle kanten ging het toch nog goed. Bij de start waaide er een lekker windje, dat helaas na zeer korté tijd weer ging lig gen, doch de jachten gingen met de stroom mee in de richting van de Zee- landbrug, waar de lichtboei Keeten ge rond moest worden. Na het ronden van deze gasboei gingen bij de meeste jach ten de ballonfokken omhoog, wat met de vele verschillende kleuren een fan tastisch gezicht was. De controle was ook voortreffelijk, want met verschil lende kotters werd goed en grondig ge controleerd of ieder wel de boeien die gerond moesten worden, wel rondde. De finish was bij de Kijkuit waar het fi- nishschip met de finishvlag lag. Zo had men vanaf de dijk een mooi gezicht op de vele binnenkomende jachten. Het eerst binnenkomende jacht was de Arend van dhr. J. A. van de Plasse, Yerseke. Deze kreeg uit handen van de burgemeester een mooie beker. Dat ge beurde 's avonds tijdens de prijsuitrei king in het nieuwe gebouw van de mos- selconservenfabriek „Roem van Yerse ke", dat omgetoverd was in een gezel lige zaal, waar ongeveer 250 personen een zitplaats konden vinden. Zoals reeds gezegd reikte burgemeester Pijl Hoge- weg de prijzen uit. De uitslag was als volgt. Eerste over alle R.O.R.C. klassen: J. A. van de Plasse met Arend. R.O.R.C. Ill en II: 1. J. A. van de Plasse met Arend; 2. D. C. den Hollan der met Goeree; 3. J. C. van de Plasse met Bounty. R.O.R.C. IV: 1. D. J. van Zaane met Kleine Jager; 2. Ir. P. Dekker met May Be; 3. T. van der Have met Ellen; 4. P. C. W. Nijsen met Titan; 5. W. Smit met Brulboei; 6. P. H. Zandee met Kir- bit; 7. L. A. van Tetterode met Sotte Deerne; 8. W. J. van Oeveren met Adriana. Eerste over alle I.O.R. klassen: C. v. Fraassen met Jeantine. I.O.R.1. C. van Fraassen met Jean tine; 2. N. J. Verschuure met A ure Ma- ris; 3. W. de Klerk met Sea Star. Ongemeten jachten: Eerste over allen C. Carels met Copaki. Groep 1: 1. P. Pon jee met Pony II; 2. A. Kole met Abjo; 3. B. van Liere met Baracuda; 4. D. Flipse met Carbo; 5. A. J. van den Berg met Pivo; 6. A. Abeln met Boreas III. Groep II: 1. C. Meijer met Maior; 2. D. Frima met Jan Hen; 3. J. D. van der Endt met Skippy; 4. P. Bruys met Ran ger; 5. G. Bom met Spitfire II; 6. Mr. Goodman met Jonelie; 7. M. Loeve met Scheldefurie II; 8. H. Ludwig met Lady Killer; 9. G. Timmerman met Schelde furie. Groep III: 1. Kaldenbabch met Bon zo; 2. F. de Waal met Christiania; 3. G. Mes met Tadoma; 4. M. van Euwijk met Lady Jane; 5. J. Greve met De Levant; 6. J. Zuidweg met Jacomien; 7. Mr. J. van Haren met Susanne; 8. G. van der Kuyl met Confide Groep IV: 1. C. Carels met Capaki; 2. J. Coppens met Jackie; 3. A. Birk- hoff met St. Yves; 4. L. Verhagen met Furie II; 5. H. Matzinger met Quo Va- dis; 6. H. van Hemeldonck met Groene Swaen. Groep V: 1. E. Lenshoek met Spirit; 2 .P. Wilson met Riff Raff; 3. Dr. 'J. Steenhuis met Bonaire; 4. A. Wever met Santa Maria; 5. A. Polderman met Pandora; 6. A. L. Smit met Rossinante; 7. P. W. Biesta met Escapade; 8. J. Bonnewijn met Tyala. Groep VI: 1. J. Borst met Norman; 2. B. de Cock met Marijke; 3. H. van de Plasse met Zeebries; 4. De Kriek met Zwarte Tulp, welke tevens de poedel prijs in ontvangst mocht nemen voor het laatst gefinishte jacht over allen. Van alle ingeschreven jachten zijn er slechts twee niet gestart en van alle gestarte jachten is er slechts één die de strijd heeft opgegeven. Na de prijsuitreiking volgde er een zeer gezellige mosselmaaltijd die door bijna alle aanwezigen werd aangezeten. Zij die direkt na de prijsuitreiking weg moesten, deden dat met grote spijt, die nog groter werd toen ze later hoorden hoe het er geweest was. Deze mossel maaltijd werd één groot succes. Dhr. Geysen had de verzorging van de ver siering van de zaal op zich genomen, welke dan ook in die korte tijd zeer goed geslaagd Was. Ook de bediening bleek een groot succes te zijn, zo vlot alles ging; vele handen maken licht werk. Al bij al genomen is deze zeil wedstrijd met alles wat er bij kwam een zeer groot succes geworden, waar ook de voorzitter van de Yersekse Wa tersportvereniging zijn beste beentje heeft voorgezet. Wij zijn dan ook van mening dat in watersportkringen de naam van Yerseke als jachthaven weer een flinke stoot naar boven heeft ge kregen en dat dit in de toekomst Yer seke ten goede zal komen. „Mozart" krijgt nieuwe instrumenten. Na jarenlang zuinig sparen, het voe ren van diverse akties, extra subsidie van de voormalige gemeente Yerseke en tenslotte een aktie van de voorzit ter, waarbij een groot bedrag bijeen werd gebracht aan schenkingen en een renteloze lening kon worden geplaatst, is het eindelijk zo ver dat de nieuwe instrumenten aan „Mozart" kunnen worden overgedragen. Dit zal gebeuren in een bijeenkomst op zaterdag 15 aug. a.s. in zaal Nolet, n.m. 3 uur. De instru menten zullen officieel aan de leden ter hand gesteld worden door burgemeester Pijl Hogeweg. Vanzelfsprekend zijn voor deze bijeenkomst naast de „Mozart"- familie ook uitgenodigd zij die op welke wijze dan ook deze grote aankoop mo gelijk hebben gemaakt. Niet alle nieu we instrumten zijn zaterdag al aanwe zig. In oktober of zodra men ze nodig heeft zullen de zes of zeven leerlingen van „Mozart" ook hun nieuwe instru ment krijgen. „Mozart" zal dan met de leerlingen weer de beschikking hebben over een kleine :30 muzikanten. Uiter aard wil men het hierbij niet laten en heeft men plannën om ook deze winter weer met een opleiding van leerlingen te beginnen, indien mogelijk via de Zeeuwse Muziekschool. Men hoopt hier over t.z.t. nog nadere mededelingen te kunnen doen. Na de overdracht van de instrumenten hoopt men zaterdagmid dag nog een korte mars te maken door een gedeelte van het dorp. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: Een bril in groen étui, een zwart lederen damesschoen, een zwarte por- temonnaie met inhoud geld en een sleu telring, een buks met richtkijker en een sleutelzakje met autocontactsleutel. V oetbalnieuws. Yerseke I won haar oefenwedstrijd tegen een zwak Auctor met 7—1. Yer seke II was in het toernooi te Hein- kenszand eerste, een goed begin dus. De veteranen kwamen in Rilland goed voor de dag, van de zes verenigingen plaatsten zij zich als derde. Zaterdag neemt Yerseke I deel aan een toernooi in Heinkenszand, Yerseke II speelt in Kats tegen Schore I, de A- junioren spelen uit tegen Hansweertse Boys A, de D-junioren, leeftijd 8 tot 10 jaar, nemen deel aan een toernooi in Hanswee rt. Volharding 60 jaar. Op 10 augustus j.l. was het 60 jaar geleden, dat een groepje dames, ge ïnspireerd door ene meneer Sauer, te Yerseke een korfbalvereniging opricht te. Als onze inlichtingen juist zijn, dan moet het tenminste zo ongeveer zijn gegaan. Vrij snel daarna moeten ook heren tot de vereniging zijn toegetreden. Dat men bij Volharding een en ander niet onopgemerkt wil laten voorbijgaan, mag als bekend worden verondersteld. Glazen werden verkocht, oud papier werd opgehaald en er werd een ver loting gehouden om financiëel ir staat te zijn een feestelijk tintje aan het ju bileum van Zeelands oudste korfbal vereniging te geven. Met medewerking van de gemeente Reimerswaal en door bovengenoemde zelfwerkzaamheid is men daar in geslaagd. Het bestuur van Volharding recipiëert op vrijdag 14 augustus (zie de advertentie in dit blad van vorige week) en hoopt naast ver tegenwoordigers ^an overheid en ver enigingen, een groot aantal bekenden, zoals oud-leden, donateurs, begunstigers, adverteerders in het clubblad en ande ren, die het goed met Volharding me nen, te kunnen begroeten. Ook aan de leden zal dit jubileum niet onopgemerkt voorbijgaan. Aan de jeugdige leden tot en met 12 jaar wordt een busreis met een bezoek aan een speeltuin of iets dergelijks aangeboden, terwijl voor de oudere leden een feestavond wordt ge organiseerd na afloop van de receptie. Verder treden zaterdagavond a.s. om zeven uur op het gemeentelijk sport terrein twee veteranenploegen tegen el kaar in het strijdperk. Grote publieke belangstelling zal de oud-spelers on getwijfeld stimuleren tot het leveren van een uiterste krachtsinspanning. De twee ploegen komen in het veld onder de namen van twee van de bekendste hoofdklasseverenigingen in Nederland zie aanplakbilj etten Wij wensen deze aktieve vereniging, die thans meer dan 100 leden telt, en die met een uitstekend georganiseerd jubileumtoumooi bewezen heeft iets in haar mars te hebben, van harte geluk met dit 60-jarig bestaan, alsmede nog vele voorspoedige korfbaljaren. Schoolzwemmen en schoolmelk. Het schoolzwemmen is tot vreugde van vele ouders (en kinderen) met in gang van het nieuwe schooljaar nu uit gebreid vanaf de tweede klas. Een prij zenswaardig besluit, dat in gezamenlij ke besprekingen met gemeentebestuur en schoolbesturen en oudercommissies van de gemeente Kapelle genomen is. De verstrekking van schoolmelk op de scholen waar dit de gewoonte was is komen te verwallen, omdat uit een ge houden enquête bleek dat de behoefte hieraan sterk verminderd was en de ge dachte leeft dat in deze tijd met zijn welvaart het niet meer zo noodzakelijk is als dit wel eens is geweest. Restauratie Ned. Herv. kerk. De voorbereidende besprekingen van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk met het Architectenbureau Berghoef, Hon- dius en Lamers voor de restauratie van het kerkgebouw zijn nu vrijwel afge rond. Deze week is er begonnen met de opmeting, aan de hand waarvan de ver dere plannen getrokken kunnen worden, begroting opgemaakt en ingediend bij Monumentenzorg voor de aan te vragen subsidie. Eer alles in kannen en krui ken is en er met de restauratie begon nen kan worden, zal er nog een lange tijd heengaan aangezien, alsdus dhr. C. M. Dagevos, secretaris der Kerkvoog dij, de subsidiepot tot 1975 reeds is ver deeld, zodat er al mee al wel een jaar of vijf verstreken zal zijn eer de werk zaamheden definitief zullen kunnen gaan beginnen. De bovengenoemde ar chitectencombinatie heeft destijds ook het gemeentehuis in Kapelle gebouwd en heeft zijn sporen op restauratie-ver bouwingen reeds verdiend. Aktiviteiten op camping Klein Stelle. Woensdagavond werd op het terrein van de camping Klein Stelle een voor stelling gegeven door het kindercircus „Hoger op" uit Goes. De ongeveer an derhalf uur durende voorstelling was vooral voor de aanwezige jeugd een be levenis op zichzelf. Vooral de capriolen van de drie clowns lokten menig lach salvo uit. Maar ook de verrichtingen van de jongleur en de andere acroba ten en acrobaatjes werden steeds met een spontaan applaus beloond. Vrijdagavond is er een openluchtbal gehouden op hetzelfde terrein, hetwelk eveneens een behoorlijke belangstelling trok, zowel van de campingbezoekers als van de dorpsgenoten. Bezuiniging Het blijkt niet allemaal vooruitgang te zijn voor Wemeldinge na de her indeling. Onze zo geroemde straatver lichting waardoor ongeveer het gehele dorp de gehele nacht verlicht bleef, is nu voor een groot gedeelte reeds des avonds na 11 uur in het duister ge huld. Motorcross. Zaterdagmiddag is door de motor crossclub „De Sproeier" een motorcross gehouden op een weide bij het Pan huis je. Ongeveer 450 betalende bezoe kers woonden de wedstrijd bij. Er de den vier clubs mee, t.w. uit Krabben dijke, Axel, Vlissingen en de organi serende club. Het was jammer dat de baan af en toe meer op een modderbaan leek dan op een crossbaan, hoewel het aan de prestaties geen afbreuk deed, in tegendeel, met veel enthousiasme werd er om de eerste plaatsen gestreden. Hoewel het soms een hele toer was om op de been te blijven. De rijders uit Axel hadden wat minder moeite met de baan dan de anderen, omdat hun ma chines wat beter aangepast waren aan het terrein, zodaj; zij in een aparte klas se waren ondergebracht omdat het niet eerlijk was hun te laten rijden tegen de voor het crosswerk omgebouwde weg- motoren. De uitslagen waren als volgt: Klasse 50 cc: 1. Zuijddijk; 2. Van Lie re; 3. Vermaas, Vlissingen. 250 cc: 1. Wolters, Vlissingen; 2. Donnessie, Krabbendije; 3. P. Vogelaar; 4. Schouwenaar. 350500 cc: 1. Schouten, Krabben dijke; 2. Zweedijk, Krabbendijke; 3. W. Houtkeamer; 4. Feytel. Waar geen plaatsnaam vermeld, komt uit Wemeldinge. Fabrieksmotoren1. Colijn; 2. "Van Bruggen; 3. Goosens; 4. Scheele; 5. Hamelink, allen uit Axel. Dhr. C. Tissink, de bezielende kracht achter de motorcrossers, kan tevreden zijn over de resultaten en er zullen in de toekomst nog wel meer van deze wedstrijden volgen. Geslaagd. In Aalsmeer is mej. C. A. Luteijn ge slaagd voor het vakdiploma bloemen- schikken en -binden. De postduiven. Met 145 jonge duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan de vlucht vanuit Orleans, afstand 429 km. De voornaamste uitslag hier van was: 1 K. Tjarks; 2 J. Wisse Jzn.; 3 C. Dijl; 4 J. en P. Voois; 5 en 14 H. van Koeveringe; 6 en 10 H. Dek; 7 en 15 W. Krijnse; 8, 9 en 11 C. Aerts; 12 P. Kakebeeke; 13 Joh. Meijer. Aanrijding. Op de kruising MerwedestraatKa naalstraat heeft donderdag 6 augustus te 19.30 uur een aanrijding plaats ge vonden tussen een personenauto be stuurd door B. uit Goes en twee be stuurders van bromfietsen, V. uit Scho re en R. B. alhier. De bromfietsbestuur der uit Schore is voor onderzoek nog overgebracht naar een ziekenhuis te Goes, doch kon, na aldaar te zijn on derzocht, weer huiswaarts keren. De ma teriële schade aan de auto was groot, beide bromfietsen werden geheel ver nield. De mooiste- en grootste kollektie en het sterkste horloge ter wereld vindt u bij HORLOGER JUWELIER OPTICIEN DIJKWELSESTRAAT 22 KAPELLE -BIEZELINGE TELEFOON (01102) 1223 Burgemeester Schipper toumooi. De v.v. Hansweertse Boys organiseert op 16 augustus a.s. het burgemeester Schipper toumooi. Naar de voorzitter van de Boys ons meedeelde is deze be naming een homade aan de voormalige burgemeester der gemeente Kruiningen, die de sport te allen tijde een bijzonder warm hart heeft toegedragen. De hui dige burgemeester van Oostburg heeft hiervoor een prachtige wisslebeker be schikbaar gesteld. Hierom zal vanaf 12 uur op het gemeentelijk sportpark wor den gestreden door de 3e klassers H. V.V. uit Hulst elftallen I en II, Kaaise Boys elftallen I en II, Vogelwaarde elf tallen I en II, eerset en tweede elftal len van De Jagers uit Den Haag en vanzelfsprekend Hansw. Boys I en II. Rond 6 uur hoopt men te weten wie de winnaar zal zijn van dit voetbaltreffen. Vast staat dat wie er ook wint, elke club met een beker huiswaarts zal ke ren, al zal de een er dan wellicht iets mooier uit zien dan de andere. Berging achterschip Santlria» geslaagd. Het bergingsbedrijf v. d. Akker N.V. uit Vlissingen met de bok Walcheren en Van der Tak N.V. uit Rotterdam met de bok Snip zijn er in geslaagd het achterschip van het Ned. m.s. Sandria te bergen. Zondag 9 augustus, precies een week nadat het voorschip was ge borgen, kon ook het achterschip op het droge worden geplaatst en is hiermede de weg naar en van Antwerpen over water weer iets veiliger geworden. Schrikhek noodzaak. Een ieder die met de verkeerssitua tie in de direkte omgeving bekend is, weet dat de bocht van de Westelijke Kanaalweg en de Parallelweg R.W. 58 (bij de Vlakebrug) praktisch haaks is en derhalve gevaar kan opleveren in dien men deze met een te grote snel heid neemt. Bestuurders van andere gewesten die aan Hansweert een bezoek willen brengen, weten echter van deze gevaarlijke situatie hoegenaamd niets af en worden plompweg met de werke lijkheid geconfronteerd. Omwille van de veiligheid van deze en andere mensen zou het gewenst zijn ter plaatse waar schuwingsborden te plaatsen en wel licht dat ook een schrikhek de begro ting van R.W. niet uit haar evenwicht zou brengen. Hansweert klaagt over stroeve gang van zaken. Er leeft bij de Hansweertse midden stand en veelal bij de Hansweertse be volking een groot ongenoegen over de huidige gang van zaken met betrekking tot de uitbreiding en sanering van Hansweert. Alhoewel de inwoners van Hansweert er van overtuigd zijn dat e.e.a. niet te wijten is aan een falen van het huidige college van B. en W. noch aan dat van de voormalige gemeente Kruiningen, vraagt men zich toch wel bijzonder ongerust af of Hansweert dan maar de dupe moet worden van zaken, waarover men het misschien over meer dan tien jaar eens zal zijn. Allerlei pla nologische plannen hebben een eerder gemaakt uitbreidingsplan door de ge meente van Kruiningen in de ijskast doen verdwijnen en een partieel sane ringsplan doen veranderen in een to taal saneringsplan om later toch weer terug te komen op een partieel sane ringsplan met als uiteindelijk resultaat dat er niets gesaneerd kan worden daar er geen bouwgrond voorhanden is. Het is absurd dat iemand die zich persé te Hansweert-west wil vestigen, verwezen WEMELDINGE Van 1622 augustus 1970 Maandag 17 augustus: Volle Maan HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 2.30 3.01 8.29 8.50 Maandag 3.26 3.54 9.23 9.43 Dinsdag 4.17 4.40 10.06 12.27 Woensdag 5.07 5.24 10.44 11.10 Donderdag 5.49 6.08 11.25 11.48 Vrijdag 6.31 6.48 12.07 Zaterdag 7.11 7.26 0.25 12.44 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1970 | | pagina 2