WATERSTANDEN KiERNPUNTJES INGEZONDEN STUKKEN Prftffikbewrteij, TWEEDE BLAD 7 AUGUSTUS '70 van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Beschikking- aanvullende huursubsidie. Op 1 juli j.l. is in werking getreden de „Beschikking aanvullende huursub sidie". Deze regeling opent de moge lijkheid tot het verstrekken door het rijk van aanvullende individuele huur subsidies aan gezinnen, die, gelet op hun inkomen, een relatief hoge huur moeten betalen. Enige hoofdpunten uit de regeling zijn: Deze regeling geldt voor huurders met een belastbaar jaarinkomen be neden 15.000, De aanvullende huursubsidies wor den slechts verleend aan huurders van gesubsidieerde woningen die in de laatste tien jaar zijn gebouwd; Het uitgangspunt voor het verstrek ken van het subsidie is, dat die huur ders meer dan 15 a 17 van hun belastbaar inkomen voor hun woning betalen; Het subsidie wordt verleend in de vorm van een bijdrage, die van jaar tot jaar wordt vastgesteld aan de hand van het inkomen en de huur (elk jaar dient dus een nieuwe aan vraag te worden ingediend) De bijdrage kan uiteenlopen van 120,tot 900,per jaar, afhan kelijk van de verhouding inkomen huur; Bij een huurprijs minder dan 1025, per jaar wordt geen bijdrage toe gekend; Indien in de huurprijs een bedrag is begrepen voor centrale verwarming en/of stookkosten, wordt voor de be rekening van de eventueel te verle nen subsidie, van de jaarhuur een be drag afgetrokken van resp. 240, en 300, Wanneer de huurder één of meer in wonende verdienende kinderen heeft, wordt in een dergelijk geval voor de eventueel te verlenen subsidie, van de jaarhuur een bedrag afgetrokken van 200,per kind; De huurders, die regelmatig bijstand genieten volgens de Algemene Bij standswet zijn van de aanvullende huursubsidie uitgesloten. Door het ministerie zijn aan het ge meentebestuur lijsten vestrekt, waarop is aangegeven, welke woningen onder deze regeling vallen. Wanneer er dan ook verzoeken binnenkomen om toezen ding van de benodigde aanvraagformu lieren, wordt eerst aan de hand van be doelde lijsten bekeken of tot uitreiking van deze formulieren kan worden over gegaan. De aanvragen dienen dit jaar voor 1 oktober 1970 te worden inge zonden. Voor de volgende jaren zal dit in het algemeen voor 1 juli moe ten gebeuren. Indien er bij u over voornoemde be schikking nog vragen zijn, zal men ter gemeentesecretarie (afdeling financiën) graag nadere inlichtingen verstrekken. Burgerlijke stand van 28 juni30 juli. Geboren: Willem C. G., zv. C. M. Hir- des en W. J. S. van Overloop te Ka- pelle; Ingrid M.} dv. M. P. de Putter en M. A. Bolier te Kapelle; Huibert- dina P., dv. H. M. Kole en P. J. Mol te Kapelle; Johannes C. en Hendrik G., zoons v. J. A. Meerman en A. P. Zuid- weg te Biezelinge; Jacobus C. L., zv. J. C. Moeleker en A. S. Eversdijk te Ka pelle; Magdalena J., dv. J. Tramper en M. Brouwer te Kapelle; Janna M., dv. M. Beenakker en M. W. Meulpolder te Biezelinge; Geertruida K., dv. J. Hoog- strate en M. J. Kaat te Kapelle; Jannie A., dv. H. J. J. Burger en E. C. Kloos terman te Kapelle; Hermina M., dv. L. van Damme en J. C. Verhulst te Ka pelle; Jan N., zv. M. Eversdijk én M. E. Mieras te Kapelle; Johanna P., dv. C. Korstanje en P. J. Wirtz te Goes; Jeroen A., zv. J. E. van Hoorn en A. P. van Oost te Goes. Overleden: Leendert Walrave, 92 j., wednr. van Adriana Schouwenaar te Wemeldinge; Geerardus Bras, 82 j., wednr. van Wilhelmina J. Eikelen te Wemeldinge; Adriaan Burger, 88 j., wednr. van Maatje Dekker te Wemel dinge; Johanna Kriger, 79 j., wed. van M. Schipper te Kapelle; Comelis Dorre- paal, 58 j., echtgen. van M. Luteijn te Schore. Wist u: a. dat waarschijnlijk eind augustus/be gin september a.s. in het Kapelse openluchtzwembad gelegenheid zal worden gegeven zwemproeven af te leggen voor de diploma's A en B; b. dat men vanaf heden, dagelijks van 8.009.00 uur tot en met 15 augus tus a.s. in genoemd bad een selectie- proef kan afleggen t.b.v. deelname aan het onder a. bedoelde diploma- zwemmen; c. aan de hand van het resultaat van de onder b. bedoelde selectieproef zal de badmeester beoordelen of aan het diplomazwemmen kan worden deel genomen. De kosten van het diplo mazwemmen bedragen 2,50 per persoon. WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 8 augustus a.s. wordt voor de dorpskernen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde de doktersdienst waargeno men worden door Dr. J. A. Kamps te Rilland-Bath, tel. (01135) 343. OPRICHTING VOLLEYBALCLUB Een goede zestig jaar geleden kwam de Amerikaan William C. Morgen op de gedachte een spel te creëren voor die genen, die basketbal te inspannend von den. „Het spel bestaat hierin, dat een binnenbal over een hoog net moet wor den heen en weer geslagen zonder dat hij de grond raakt". In de loop van de jaren is dit spel letje uitgegroeid tot een wedstrijdsport, die met zijn elegante sprongen, zijn har de smashes, zijn afleidingsmanoeuvres en zijn verfijnde techniek de toeschou wers net zo in vervoering brengt als een goede voetbalwedstrijd. Evenals in andere landen stijgt ook in Nederland het aantal leden van de Nevobo (Nederlandse Volleybal Bond). Volleybal is dan ook een sport waarbij alle spieren in beweging komen. De laatste tijd wofrdt volleybal dan ook veel beoefend om fit te blijven en om dat hinderlijke buikje kwijt te raken. Daarom, als u uw buikje kwijt wilt, of wanneer u uw spieren soepel wilt hou den, maar ook omdat u graag sport be oefent en u voetbal te ruw vindt, of om welke reden dan ook, moet u nu uw kans grijpen. Er worden n.l. op het ogenblik plannen gesmeed om tot de oprichting te komen van een volleybal vereniging. Heeft u interesse Vraagt u dan eens om inlichtingen bij B. Schuur, Azalea laan 18, Yerseke. Maar niet te lang wachten graag. De competitie begint al weer snel. meenten, waar wel wat te doen is. Of ze mijden Yerseke omdat het daar een saaie boel is met al die bootjes en dat water. Nu kwam ons ter ore, dat er in Yer seke ook een VW bestond. We hadden, naar u zeker al begrepen zult hebben, dit nog niet vernomen. Tjonge, tjonge, we wisten dit helemaal niet. De toeris ten, geloven wij, ook niet. En nu komt de moraal van ons ver haal: Geacht VW in Yerseke, zou er misschien eens iets voor de toeristen georganiseerd kunnen worden? Hetzij een puzzelrit, een openluchtbal, een ex positie, een mosselavond, enz. enz. Dit, dachten wij, zou de toeristische sfeer in Yerseke wel ten goede doen komen. Wij zien gaarne uit naar de komen de aktiviteiten. Hoogachtend, B., S. en F. te Yerseke SPAAROVERSCHOT BIJ DE RIJKSPOSTSPAARBANK Bij de RPS is in de afgelopen maand 23 miljoen gulden meer ingelegd dan opgenomen. Vorig jaar gaf de maand juli een spaaroverschot te zien van 18 miljoen gulden. In totaal werd in de afgelopen maand ingelegd 170 miljoen gulden (juli 1969: 155 miljoen) en opgenomen 147 miljoen (juli 1969: 137 miljoen). Het inleggerstegoed bedroeg ultimo juli 1970 5689 miljoen gulden, tegen 5346 miljoen op 31 juli 1969. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. de Bue. GerefKerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdag: 19.15 uur voor-avondmis van de zondag. Zondag: 9 uur hoogmis. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leider: Majoor van Gr even van Rot terdam. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Wika F. A. Bergwerff te Mid delburg. Jeugddienst. Geref. Kerk 10.15 en 2.30 uur: Ds. P. de Jong, Den Haag. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Penninga. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. van Noordennen. 2.30 uur: Jeugddienst (Herv.-Geref.). Ds. G. van Noordennen en Ds. W. J. van de Kerk. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. 2.30 uur: Zie Ned. Herv. Kerk. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. WEMELDINGE Van 915 augustus 1970 Maandag 10 augustus: Eerste Kwartier IIOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 7.33 7.48 0.58 1.09 Maandag 8.15 8.28 1.33 1.52 Dinsdag 9.Ó2 9.20 2.17 2.47 Woensdag 9.02 9.20 2.17 2.47 Donderdag 11.28 4.37 5.20 Vrijdag 0.08 12.55 6.02 6.44 Zaterdag 1.29 2.01 7.27 7.52 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later ADVERTEREN IN DIT BLAD HEEFT ALTUD NOG SUCCES GEHAD LEVE HET TOERISME IN YERSEKE Yerseke is voorbestemd om een re creatie-oord te worden, en het begint er zachtjes aan op te lijken. Dit blijkt uit de overvolle parkeerplaatsen, waar je tussen de Belgische en Duitse num merborden ook nog wel eens een Ne derlands nummerbord ziet. Verder ook uit de druk bezochte camping. Toerisme dus. De toeristen kunnen zich amuseren met hun schepen, of gaan gewoon naar de haven. Velen zoeken hun vertier ook in de „aankomende" winkelstraten van Yerseke. Voor de rest is er geen bal te doen... was er maar bal! Als je zo eens kijkt naar de omlig gende dorpen. Nemen we b.v. Kruinin gen, bedenkt men daarbij, dat dit dorp veel minder toeristen trekt dan Yer seke. Dan blijkt daar warempel een VW te zijn. En u zult het niet gelo ven, maar deze Kruiningse VW or ganiseert in samenwerking met ver schillende instanties goed geslaagde evenementen. Maar neem nu Yerseke: de toeristen lopen met de handen in het haar en vervelen zich figuurlijk kapot. Steeds maar hetzelfde: bootjes, water... water, bootjes, nooit eens wat anders. Dus wat doen de toeristen dan? Ze gaan naar één van de omliggende ge Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 uur: Ds. J. van der Molen, Kruiningen 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ouderling J. Slagboom. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. Visser. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 6 uur. Zondagmorgen 8 en 10 uur.

Scheldebode | 1970 | | pagina 5