BAAYENS i Garage van Strien nv OO 1PTI1 de speciaalzaak voor uw BRIL GOES - YERSEKE OFFICIEEL DEALER v VW 1302: nieuwe kever YERSEKE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE KAPELLE Sanering mosselkwekers. Op 25 augustus a.s. zal de Tweede Kamer het ontwerp van de Deltaschade- wet behandelen. Hieraan voorafgaande verscheen in april de memorie van ant woord, waarin o.m. staat dat er t.a.v. de voortzetting van het mosselbedrijf in de Wadden overleg zal plaats vinden met de vissersverenigingen, de mossel visserij-gemeenten en het visserijschap. Door deze instanties is de laatste tijd overleg gepleegd over hulp i.v.m. sane ring mosselvisserij. Hoewel sanering niet voorkomt in de Deltaschadewet wil de minister toch bevorderen dat mossel kwekers die binnen afzienbare tijd hun percelen verliezen in de gelegenheid worden gesteld nu reeds hun bedrijf te beëindigen. De aldus vrijkomende kweek- gronden zullen als compensatie aan an dere kwekers worden gegeven. Voor de uitvoering van de deltaschade komt er een commissie: schadebepaling visserij bedrijven. Een publiek geheim is, dat burgemeester Pijl Hogeweg hiervan voorzitter zal worden. In deze commis sie hebben, naast de taxateurs, 3 ver tegenwoordigers van de ministeries van Waterstaat, van Landbouw en Visserij en van Financiën zitting. Uit het be drijfsleven zullen nog drie vertegen woordigers benoemd worden. De com missie zal de minister adviseren over algemene schadenormen en over indivi duele schadegevallen. Sanering van een mosselbedrijf is niet mogelijk voor be drijven die uitsluitend op de Wadden hun bedrijf uitoefenen. In de nota is verder o.m. nog gesteld dat schade, ge leden door de aanleg van het Schelde Rijnkanaal en schade door zandwinning in de Oosterschelde, eveneens geclaimd kunnen worden. Ook bestaat de moge lijkheid een schadeclaim in te dienen wanneer een bedrijf is geliquideerd als gevolg van de afsluiting van de Zand- kreek, Veerse Gat en de aanleg van de Grevelingendam. Alleen reeds door het verloren gaan van kweekgronden op bovengenoemde plaatsen is eveneens een schadeclaim mogelijk. De zwaluwen. De telling van zwaluwen in het dorp Yerseke (oude gemeentegrenzen) heeft de volgende getallen te voorschijn ge bracht. Wat de huiszwaluwen betreft zijn ge teld 478 bezette nesten. Aangezien er ook nesten worden uitgestoken (begrij pelijk, maar toch wel jammer, met een plankje onder het nest kan men al heel wat ongerechtigheden opvangen) moet aangenomen worden dat steeds opnieuw zoekende zwaluwen rondvliegen. Deze en andere vrije vogels meetellende kun nen we gerust zeggen dat er deze zo mer m Yerseke 500 koppels, d.w.z. 1000 huiszwaluwen gelogeerd en gebroed hebben. Hoogtepunten waren boerderij L. de Koeyer met 70 nesten en de pas torie Lange Ville 39 met 32 nesten. De belangrijkste straten zijn Ten Houten straat, Dr. van Rooyenstraat, Dam straat, Julianastraat en Grintweg. De boerenzwaluw telt moeilijker, on der brug en in stal of schuur. We zijn gekomen tot 91 nesten. Tellen we ook hierbij weer op enkele losvliegers en vrijgezellen, dan komen we weer aan een rond getal van 100 x 2 is 200 boeren zwaluwen. De gierzwaluw is nog lastiger in ge tal uit te drukken. Deze zwaluw (die eigenlijk geen zwaluw is) zit 9 maan den van het jaar constant in de lucht. Alleen in de zomermaanden duikt hij onder de dakpannen om te broeden en te kweken. Een sierlijke vogel in zijn pijlsnelle vlucht. Op een zwoele zomer avond, als ze zwenkend en krijsend graag in de lucht zijn, zijn onze mede werkers gekomen tot een getal van 100. Prachtige cijfers dus: 1000 huiszwa luwen, 200 boerenzwaluwen, 100 gier zwaluwen. A. W. Ampt en Kees Vijfhuize dan ken allen namens de burgerlijke stand der zwaluwen zeer, voor de medewer king die ze bij deze volkstelling heb ben verleend. V.Z.O.S. gymnastiek. Nog één week vakantie en dan gaat V.Z.O.S. weer beginnen. Let daarom volgende week op de nadere mededelin gen en de advertentie hierover in ons blad. Voetbaltoto weer van start. Zoals uit een advertentie in dit blad blijkt, zal volgende week de voetbal toto 1970-'71 weer starten. Verdere ge gevens voor de belangstellenden staan in de advertentie. We hopen dat velen, evenals het vorig jaar, een prijs zullen winnen. Wedstrijd handboogschieten. Bij de Nederlandse jeugdkampioen schappen en de Nederlandse klassekam pioenschappen A, B, C en D gehouden te Grashoek op 25 juli, werd dhr. Bob Glerum 7e en dhr. P. de Koeijer 9e, beiden van St. Sebastiaan alhier. Dhr. L. H. de Jonge uit Zierikzee werd even eens 9e. Voorwaar een mooi resultaat. Gevonden voorwerpen. De volgende voorwerpen zijn bij de politie te Yerseke als gevonden aan gegeven: Een kinderschoentje, rechts; enig klein geld; een herenrijwiel; een rood kindervestje; een witte rechtse laars, rubber; een kinderportemonnaie met inhoud; een rode babysok; een paar zwarte damesschoenen. V oetbalnieuws. Het jeugdvoetbaltoernooi van de v.v. Yerseke is voor de B-junioren van Yer seke een succes geworden. De Oester- beursbeker welke vorig jaar naar Ka- pelle verhuisde, is, nu de B-junioren beslag legden op de eerste plaats, voor een jaar in eigen huis. De pupillen ein digden eervol op de derde plaats. De uitslag van het B-toernooi was: 1. Yerseke, 7 punten; 2. Krabbendijke, 5 pnt.; 3. Kruiningen, 5 pnt.; 4. Kapel- Ie, 3 pnt.; 5. Hansw. Boys, 0 pnt. Bij de pupillen legde Kapelle door een beter doelgemiddelde beslag op de eer ste plaats. Uitslag: 1. Kapelle, 6 pnt.; 2. Kruiningen, 6 pnt.; 3. Yerseke, 4 pnt.; 4. Krabbendijke, 3 pnt.; 5. Hansweertse Boys, 1 pnt. Zaterdag speelt Yerseke I vriend schappelijk tegen Luctor I uit Hein- kenszand, Yerseke II neemt deel aan een toernooi in Heinkenszand en de ve teranen nemen deel aan een toernooi in Rilland. Wedvluchten. Door de P.V. „De Luchtpost" werd met 115 jonge duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaumetz, af stand 169 km. De eerste prijswinnende duif behaalde een snelheid van 1017.75 m per minuut, de laatste 898.82 m.p.m. Voornaamste uitslag: 1, 8, 9, 11, 12, 13 2, 4 Ph. Steketee; 3, 15 M. van Anrooy; 5 H. van Es; 6 Ph. van Os; 7 M. Moer land; 10, 14 Oele-van Zweden. Aan het concours vanuit Bergerac, afstand 785 km, werd deelgenomen met 13 duiven. Hier was de uitslag: 1 Ph. van Os; 2 Gebr. Oele; 3 E. Vermast. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service De postduiven. Met 203 jonge duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaumetz, af stand 165 km. De voornaamste uitslag hiervan was: 1, 2, 11 en 13 J. en P. Voois; 3 P. Boone; 4 C. Dijl; 5 P. Ka- kebeeke; 6 en 12 H. Dek; 7 en 15 C. Aerts; 8 A. Boone; 9 J. Stroosnijder; 10 P. Willeboer; 14 H. van Koeveringe. Nieuwe school. De Kleuterschool in „De Knol" kon vlak voor de bouwvakvakantie worden opgeleverd. Maandag a.s., als het nieu we schooljaar begint, wordt deze kleu terschool in gebruik genomen. Puzzelrit. De populariteit van de „Den Inkel"- ritten is afgelopen zaterdag weer on derstreept. Ondanks het warme zomer weer gingen voor deze laatste rit van dit seizoen 73 deelnemers van start. Winnaar werd, met slechts 37 straf- punten, P. J. Westveer uit Kapelle. Hij ontving hiervoor de door de gemeente beschikbaar gestelde beker. De winnaar van de Hofka-trofee werd, met 8 pun-' ten, I. op 't Hoff uit 's-Gravenpolder. Uitslag: 1. P. J. Westveer, Kapelle, 73 pnt.; 2. C. de Kam, Vlissingen, 42 pnt.; 3. A. Deegens, Middelburg, 46 pnt.; 4. P. Hooftman, Kloetinge. 56 pnt.; 5. M. G. Jopse, Kruiningen, 58 pnt.; 6. J. Sillen, Roermond, GO pnt.; 7. G. C. Ver sluis, Kruiningen, 82 pnt.; 8. K. Pie per, Goes, 85 pnt.; 9. A. Hollestelle, Goes, 112 pnt.; 10. N. Baert, Biezelin- ge, 125 pnt.; 11. P. Behage, Kloetinge, 127 pnt.12. J. op 't Hof, 's-Gravenpol- der, 130 pnt.; 13. J. C. Dekker, Kapelle, 131 pnt.; 14. C. Kloosterman, Kapelle, 139 pnt.; 15. R. Schrier, Kruiningen, 141 pnt. Zomeraktie. De zomeraktie 1970 van de winke liersvereniging werd woensdagavond afgesloten met de totale uitloting. Eerst werd de prijs van de week, kip, uitge loot en daarna om negen uur alle nog niet afgehaalde prijzen, ook die van vorige verlotingen. Zoals gewoonlijk zorgde „de Paerepee" voor de muzikale omlijsting. Slordigheid. De kiosk, die sedert kort in het zwem bad is geopend, geeft de bezoekers van dit bad heel wat gemak. De gewenste consumpties kunnen vlakbij gehaald worden. Echter, het onderhoud van de zonneweiden kost nu veel meer tijd. On danks dat er voldoende prullebakken ter beschikking staan, zijn -er velen die de verpakking van het ijsje enz. niet in deze bakken gooien. Voor de con sument is dit toch een kleine moeite. Zie verder de affiche voor het raam van het kantoortje van de badmeester... Zwemwedstrijden. Voor de zwemwedstrijden, die zater dag j.l. in het gemeentelijk zwembad werden gehouden, bestond een grote belangstelling. De kijkers konden con stateren, dat „Zeelandia" al goed par tij kan geven. Zware aanrijding. Zaterdagmorgen te 10.50 uur heeft op de Boomdijk alhier een aanrijding plaats gevonden tussen twee elkaar tegemoet komende personenauto's resp. bestuurd door C. H. P. E. uit Sluiskil en J. H. alhier. Het ongeluk ontstond doordat beide auto's onvoldoende voor elkaar uit weken. Beide voertuigen werden geheel vernield. Aanvaring. Op het kanaal door Zuid-Beveland ter hoogte van de Vlakebrug heeft za terdag te 7.00 uur in dichte mist een aanvaring plaatsgevonden tussen een ledig sleepschip van 1100 ton en ge sleept door de sleepboot Chris B. en een m.s. groot eveneens 1100 ton en ge naamd Fred. De sleepboot voer met zijn sleep de Sant Martin 2 in de richting Hansweert, terwijl het motorschip uit tegenovergestelde richting kwam. Door het slechte zicht ontstond een aanva ring. Het sleepschip en het motorschip liepen lichte materiële schade op aan bakboord. Vogelvereniging vliegt uit. De vogelvereniging „De Nachtegaal" heeft het besluit genomen om er zelf eens uit te vliegen. Zaterdag 5 septem ber zullen 50 vogelliefhebbers hun dier bare diertjes voor een dag vaarwel zeg gen. Om 8 uur vertrekt men van het Dorpsplein om een bezoek te brengen aan het vogel- en dierenpark Wasse naar. Ook de Pier te Scheveningen zal worden bezichtigd. Bij terugkeer naar huis zal men eerst De Kannonier te Oosterhout nog bezoeken. Wij wensen allen een aangename dag toe. Lichte aanvaring in haven. Vrijdagmiddag vond er in de haven van Hansweert een kop-staartaanvaring plaats tussen twee schepen. Het sleep schip San Marina 3, groot 1300 brt., liep op het achterschip van de motor tanker Nevada, groot 900 ton. Beide vaartuigen kregen enige schade, maar konden hun tocht vervolgen. De San Marina 3 was geladen en kwam van Wemeldinge, de Nevada was leeg en ontgast. Wedvluchten. De P.V. De Blauwe Doffer nam deel aan verschillende vluchten, met als voor naamste uitslagen: Clermont, jonge duiven: 1, 5, 8, 14 J. Zandstra; 2, 9 D. Ocké; 3, 6, 12, 13, 15 A. de Leeuw; 4 E. Mollet; 7, 10, 11 F. Dommanchet. Clermont, oude duiven: 1, 7 E. Mollet; 2, 3, 5 A. de Leeuw; 4 W. de Klerk; 6 J. Zandstra; 8 L. Theenaart. Dourdan, jonge duiven: 1, 8, 14 F. Dommanchet; 2, 9 D. Ocké; 3, 7 J. van Ertvelde; 4, 5 T. Vette; 6, 10 J. Zand stra; 11 L. van Ertvelde; 12, 13, 15 A. de Leeuw. Dourdan, oude duiven: 1, 2, 3, 5, 8 A. de Leeuw; 4 J. de Ritter; 7 J. Zand stra; 6 W. de Klerk. Bergerac: 1, 2 A. Eyke; 3 E. Mollet. Atletiek. Emiel Bogaert en Jac de Winter na men vorige week deel aan de strand en bosloop georganiseerd door de v.v. Meeuwen te Zoutelande. Aan de start verschenen 432 deelnemers om deze 10 km wedstrijd met elkaar te bestrijden. Na rommelig vertrek nam A. Komejan uit Kruiningen de leiding en bepaalde in eerste instantie het tempo. Emiel Bo gaert, belust op een nieuwe overwin ning, plaatste een flitsende demarrage en kwam hiermee in eerste positie, die hij de gehele wedstrijd wist te consoli deren. Aan de finish bleek overwinnaar Emiel Bogaert in 34 min. 15 sec. deze uitermate zware loop (geaccidenteerd terrein) gewonnen te hebben. In dit sterke gezelschap behaalde de opmer kelijk fris lopende Jac de Winter een keurige 32e plaats. De officiële uitslag luidde als volgt: 1. E. Bogaert; 2. J. Jansma; 3. P. de Kam; 4. H. Reinhout; 5. K. v. d. Bulck; 6. G. van Tilburg. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Arras over een af stand van 158 km. Deelname 183 jonge duiven en 28 oude. De voornaamste uit slagen bij de jonge duiven waren: 1, 5, 8, 15 C. J. Clément; 2, 3, 4, 9, 10, 11 A. J. Kruijsse; 6 H. van de Veeke; 7, 14 D. A. van de Vrede; 12 C. A. van Oosten; 13 H. Neels. Bij de oude duiven waren de voornaamste uitslagen: 1, 2 J. Neels; 3 D. A. van de Vrede; 4, 5 C. J. Clement; 6, 7 K. M. Staal. Voetbal. De wedstrijden die het eerste en het tweede elftal afgelopen zaterdag speel den tegen Nieuwland, leverden allebei winst op voor Krabbendijke. Krabben dijke I won met 21, Krabbendijke II met 31. Krabbendijke B I moest in het toernooi om de Oesterbeursbeker van de v.v. „Yerseke" genoegen nemen met een tweede plaats. De laatste wedstrijd tegen Yerseke B I, waarin Krabben dijke genoeg had aan een gelijk spel om het toernooi te winnen, leverde in de laatste minuut een 10 nederlaag op. Krabbendijke C I bezette op het pupil- lentoemooi te Yerseke de 4e plaats. Zaterdag a.s. spelen Krabbendijke I en II tegen Meeuwen I en II, resp. om 2.15 en 4 uur. Jeugdvakantieweek. Dinsdagmorgen gingen zo'n 150 jon gelui van 612 jaar begeleid -door gun stig weer van start voor de jeugdva kantieweek, die voor de oudsten van deze groep begon met een boot- en fietstocht, terwijl de kleineren een wan deltocht maakten. Veiling. Met ingang van dinsdag 11 augustus zal door de veiling „KEO" weer fruit veiling gehouden worden te Krabben dijke en wel op dinsdag, donderdag en vrijdag, 's morgens om half tien. Tot nu toe werden de produkten afgezet via de veiling Kapelle. Geslaagd, dus gefeliciteerd Voor het vakexamen bloemschikken en -binden slaagden 4 augustus j.l. te Aalsmeer dhrn. A. van Liere en A. J. Van Liere, werkzaam op het Tuin- en Bloemencentrunl van Liere Donderdagavond in „Ziezo-Zomer": WEER SMALFILMPJE OP HET TV-SCHERM Donderdagavond 6 augustus brengt de TROS in het derde ,,Ziezo-Zomer"-pro- gramma van dit seizoen voor de derde maal een smalfilmpje op het scherm (Nederland I, 20.2022.10 uur). Het ongeveer 5 minuten durende kleuren- - .0-. Volkswagen komt dezer dagen met een totaal nieuwe kever, de VW 1302. Meest opmerkelijke punten aan deze auto zijn een nieuw veersysteem (Mc Pherson), een homokinetische achteras, 120 liter meer kofferruimte, een ver korte draaicirkel (9,6 meter). De voor zijde van de VW 1302 is langer gewor den. Bovendien heeft de 1302 de ver beteringen van de bestaande 1300 ke ver. De voornaamste daarvan zijn: tien procent meer motorvermogen, achter ruit-verwarming, uitbreiding van de ventilatiemogelijkheden mèt openingen voor de luchtafvoer, verbeterde ruite- sproeierinstallatie met vergroot reser voir en sleep-ogen vóór en achter. Dit alles is standaard. De kevermarkt heeft met de 1302 en de 1302 S (met 60 pk, 1,6 liter motor) een interessante uitbreiding gekregen. Om bij de neus te beginnen: door de toepassing van de onderhoudsvrije McPherson-veerpoten kon de koffer ruimte met 120 liter vergroot worden (zie fotocombinatie). Hetzelfde systeem zorgde ervoor dat de draaicirkel tot 9,6 meter (was 11 meter) beperkt kon blij ven. In combinatie mét de homokineti- sche achteras en de met tot 1379 milli meter vergrote spoorbreedte vóór wer den uitstekende wegliggings- en veer- eigenschappen bereikt. Verder werd een nieuw type veiligheidsstuurstang ge monteerd met twee knikken en twee kruiskoppelingen. De VW 1302 wordt aangedreven door de versterkte 1,3 liter motor, die eveneens te vinden is in de 1971-versie van de 1300. Zij levert tien procent meer vermogen (44 DIN-pk, was 40 DIN-pk, ofwel 52 SAE-pk bij 4600 t.p.m.). Deze winst werd onder andere bereikt door toepassing van een andere carburateur en een gewijzigd in- laatspmitstuk (met vorkvormige ver takkingen direkt naar de inlaten), een garantie voor een betere cilindervulling. Het reservewiel ligt horizontaal in de voorste bagageruimte. In S-uitvoering wordt de 1302 geleverd met een 1,6 li ter motor met 60 SAE-pk bij 4400 t.p.m. en 50 DIN-pk bij 3800 tot 4000 t.p.m., en schijfremmen op de voorwielen. De frontpartij is bij beide wagens, ook al doordat zij 7,5 centimeter langer zijn dan de bestaande kevers, ronder gewor den. Verder onderscheiden zij zich van de voorafgaande modellen door de „schelpen" aan weerszijden van de auto, waardoor de afvoer van de lucht plaats vindt. filmpje heet „Droomvakantie" en is ge maakt door de heer Oedie Strüwer (38) in Rotterdam, volle neef van de reeds enkele jaren in Zweden werkende Ne derlandse cineast Ardy („Oj oj oj") Strüwer. De Rotterdamse smalfilmamateur is vertegenwoordiger van beroep, géén lid van een smalfilmclub. Zijn publiek wordt gevormd door vrienden en kennissen, van wier kritiek hij altijd dankbaar ge bruik maakt. Desgevraagd geeft hij als advies aan de velen, die juist in deze vakantietijd een filmpje maken, dat ze vooral dicht bij hun onderwerp moeten blijven. Mensen vindt hij het meest in teressant om te filmen; hij zoekt aktie („anders kun je beter dia's gaan ma ken") en wil het liefst „emoties pak ken" van hoe-dan-ook reagerende men sen. Regels. Voor de volledigheid herhalen we nog even TROS-presentatrice Eugenie Her laar, die in de vorige aflevering van Ziezo-Zomer" het steeds groeiende aantal smalfilmers de volgende regels op het hart bond: U kunt beter maar niet schudden met uw camera en hem beter ook maar niet heen en weer bewegen. Filmen is net als vertellen, in aparte zinnetjes van hooguit 8 seconden; op die manier kunt u 30 volzinnen uit uw cassette halen en dat is ge noeg voor een kompleet verhaal. 0 Uw film kan een verhaal worden net als een brief; zorg daarom, dat de ene opname met de andere te ma ken heeft en probeer een rode draad te vinden. Hoogstens bij wijze van uitzondering mag u zoomen. Dat ding is er eigen lijk alleen voor de mooiste beeld uitsnijding, alles van ver-af filmen wordt zo saai! Heeft u een zoomlens, dan kunt u op die manier gemak kelijk een dichtbij-opname ofwel een close-up maken en hebt u geen zoom dan kunt u een beetje dichterbij ko men. Schaamt u zich niet om bij wat lan gere scènes een statief te gebruiken. U vermijdt er een bibberbeeld mee en uw beeld wordt zo heerlijk rustig om naar te kijken. kost. Onverschillig echter welke came ra er in uw auto ligt: U kunt er op een gegeven moment politie en verzekeraars goede diensten mee bewijzen en daar gaat het toch maar om, vooral als men zelf bij een aanrijding is betrokken. (CONSU) ELEKTRICITEIT CONTRA ALCOHOL Alcoholisten kunnen in de naaste toe komst, zonder een ontwenningskuur in een ziekenhuis, vlot van hun verslaving worden genezen. Prof. Dr. S. J. Lovi- bond en Dr. G. Caddy van de universi teit te Sydney hebben een nieuwe be handeling ontwikkeld. Hun patiënten die normaal hun dagelijks werk blijven doen krijgen binnen een kort tijds bestek een serie elektrische schokken. Als gevolg van deze „shock-therapie" staken de behandelde patiënten het drin ken van alcohol zodra het alcohol-pro millage in hun bloed boven de 0,6 komt. Waar dat verschijnsel door .wordt ver oorzaakt is niet bekend gemaakt. Beide medici schijnen met hun geneeswijze veel succes te hebben. Het bracht hun in ieder geval in het wereldnieuws. (CONSU) FOTOGRAFISCH NOTITIEBOEKJE Steeds meer automobilisten hebben in het handschoenenkastje van hun auto een eenvoudig fototoestel. Zij gebruiken die camera als notitieboekje bij aanrij dingen. Eén goede foto van autoschade of van een verkeerssituatie zegt vaak meer dan een ellenlange verklaring. Po litie en verzekeringsmaatschappijen ma ken graag gebruik van dergelijke, door automobilisten op de plaats van een verkeersongeluk gemaakte foto's. Het zrjn meestal plaatjes afkomstig uit een goedkope camera. Die foto's zijn scherp van 1.20 meter tot oneindig. Een voor beeld van een dergelijk fototoestel is de Iso-Pak van Agfa, die een paar tientjes Van 30 juli5 augustus 1970 YERSEKE. Ondertrouwd: Joos de Looff, 21 j. en Janna van der Jagt, 22 j.; Franc Adri Geuze, 21 j. te Roosendaal en Nispen en Cornelia Gillina Mol, 20 j. Getrouwd: Adriaan de Wee, 23 j. en Adriana van Velzen, 20 j.; Baltus Jo- hannis Antonius Willem Kole, 26 j. te Kruiningen en Maria Machelina Mol, 25 j.; Richard Martin Summers, 24 j. te Horn church in Engeland en Maria Cor nelia Bakker, 23 j. KRUININGEN. Geboren: Elena Maria, dv. Marinus Pieter Jansen en Maria Elena Nieuwenhuijse. Getrouwd: Olivier Zandee, 23 j. te Krabbendijke en Dina van der Hart, 20 j. Overleden: Anna van Sparrentak, 90 j., wed. van Dingenis Baveco. HANSWEERT. Getrouwd: Roland Friedrich Mozer, 25 j. en Maria Cor nelia Gil jam, 23 j. KRABBENDIJKE. Geboren: Cornelis Jan Nikolaas, zv. Nikolaas de Kok en Dina van Iwaarden. Ondertrouwd: Cornelis Marinus Bo- lier, 27 j. te Tholen en Jozina Maria Schouten, 23 j. Overleden: Suzanna Marie van Aren- thals, 92 j., wed. van Jacobus Welle- man. RILLAND-BATH. Geboren: Marina Jo- rina, dv. Marinus Harthoorn en Jorina Goeree. WAARDE. Getrouwd: Johannus Désiré Freijser, 21 j. te Rilland-Bath en Ca- tharina Dijl, 18 j.

Scheldebode | 1970 | | pagina 2