BAAYENS KERNPUNTJES OO ast» de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE >PTJ WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE w WAARDE van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Gemeentereiniging. In de vorige Kernpuntj es heeft u kunnen lezen, dat voor het ophalen van bedrijfsvuil een extra vergoeding ver schuldigd is. Maar wat is nu bedrijfs vuil? In de algemene politieverordening wordt huisvuil omschreven als haardas, keukenafval en ander droog huisvuil, alsmede vuil, onkruid en afval, afkomstig uit de bij de woningen be horende bloemen- en groententuintjes. Alle andere vuil is dus geen huisvuil, en kan als bedrijfsvuil worden be schouwd, zodat dit vuil niet met de grof- vuildienst kan worden meegegeven. In Kapelle werkte men al met een maandelijkse bedrijf s vuilophaaldienst. Ook in Wemeldinge gaat deze extra dienst rijden. Er zal door navraag bij de deelnemers aan de dienst worden na gegaan, of het wenselijk is dat deze dienst twee keer per maand gaat rij den. Dit zal misschien nodig zijn, om dat men per keer niet meer dan 5 m3 mag meegeven. De tarieven voor de bedrijfsvuilop- haaldienst zijn als volgt vastgesteld: Als men per keer meegeeft: 1 m3 of minder, 4,per keer; 1 tot 2 m3 6,per keer; 2 tot 3 m3 8,50 per keer; 3 tot 4 m3 11,per keer; 4 tot 5 m3 13,50 per keer. Deze tarieven gelden alleen voor deel nemers aan de bedrijfsvuilophaaldienst, d.w.z. alleen voor de bedrijven die regel matig vuil meegeven, en die aan de dienst van gemeentwerken (01102-1230, toestel 18 of 19) hebben opgegeven, dat de auto regelmatig langs moet komen. Ook het ophalen op verzoek van zulke grote hoeveelheden grof huisvuil dat dit niet met de normale ophaaldienst voor grofvuil kan worden meegegeven, is op nieuw geregeld. Uit de vorige Kern puntjes weet u dat twee keer per maand grof huisvuil wordt opgehaald. Met die dienst mag u maximaal vier pakken grof vuil per keer meegeven (per pak 40 x 40 x 100 cm), max. gewicht per pak 30 kg). Het kan natuurlijk voor komen dat u zoveel grof huisvuil heeft, dat het niet met de grof-vuilophaaldienst kan worden meegegeven. In zo'n geval kunt u dat vuil door de vrachtauto van de gemeente laten ophalen. Dit kost u dan wel een extra bedrag van 4,50 per kwartier voor de vrachtauto met chauffeur en bovendien 2,50 per kwar tier als er een gemeente-arbeider mee komt. U kunt echter ook uw vuil zelf naar der stortplaats brengen. Daarvoor is een vergoeding verschuldigd van 1,50 per m3 te storten vuil. Bij het storten moe ten de aanwijzingen van de gemeente arbeider die op de stortplaats aanwezig is, worden opgevolgd. Op de stortplaats in Kapelle kan wor den gestort op maandag en donderdag van half acht tot twaalf uur en van één uur tot half zes. In Wemeldinge is de stortplaats open op maandagmorgen en op donderdagmorgen van half acht tot twaalf uur. Bovendien is de Wemelding- se stortplaats open iedere eerste en derde woensdag van de maand, ook al leen des morgens. Voor 't ledigen van septictanks moet voortaan 40,per tank worden be taald. Wil men van de kolkenzuiger ge bruik maken voor iets anders dan voor het leegzuigen van septictanks, dan is 20,per half uur of een gedeelte van een half uur verschuldigd. Al deze rechten worden achteraf op een aanslagbiljet in rekening gebracht. Er kan dus niet betaald worden b.v. op de vuilnisbelt aan de gemeente-arbeider die met het toezicht is belast of aan de vrachtwagenchauffeur, maar men kan rustig de aanslag voor de verschuldigde rechten afwachtehn. De verordening op de reinigingsrech ten en de verordening rechten reini gingsdienst moeten allebei nog door de Kroon worden goedgekeurd. Als ze goed gekeurd zijn, treden ze in werking met terugwerkende kracht tot 1 januari '70. Zwembad. Wij wijzen u er op, dat voortaan in het openluchtzwembad in Kapelle een kwartier voor de officiële sluitingstijd een bel zal worden geluid. Het luiden van de bel is het teken, dat iedereen het bad moet verlaten en zich moet gaan aankleden. Op de officiële sluitingstijd moet men het complex hebben verlaten; men mag zich dan dus ook niet meer in de kleedcabines bevinden. De aanwijzin gen die door het badpersoneel worden gegeven, moeten worden opgevolgd. Wijziging straatnaam. In de raadsvergadering van 16 juni j.l. heeft de raad in principe besloten een andere naam te geven aan de Schoorse Bredeweg. Wie een idee heeft voor een andere naam, wordt verzocht even een briefje te schrijven aan de ge meentesecretarie. De naam moet wel zo zijn, dat hij voor de bedrijven aan die straat makkelijk te voeren is in de cor respondentie en bij het telefoonverkeer. Burgerlijke stand, 17 mei27 juni 1970. Geboren: Sander, zv. A. Steer en J. M. Prinse te Wemeldinge; Marian Ja- net, dv. T. A. de Jong en J. J. van Noorden te Wemeldinge; Monique Ce cile, dv. Pieter Maas en G. Meulmeester te Kapelle; Machiel Cornelis, zv. C. P. van Dalen en C. M. B. Pronk te Ka pelle; Paula Andrea, dv. J. Sonke en M. W. Koopman te Kapelle; Astrid Eli sabeth, dv. T. R. J. Weening en G. Dom burg te Kapelle; Maatje Laurette Pie- temella, dv. M. P. Vermaire en J. C. Goud te Kapelle; Johan Esdra, zv. J. J. Karelse en J. Minn aard te Wemeldinge. Gehuwd: C. J. Zegers, 21 j. en Aaltje D. Sinke, 21 j., beiden te Kapelle; Fi- lippo Sciacca, 27 j. te Ahlten (Did.) en Pietemella C. van Liere, 21 j. te Ka pelle; Adriaan Bakker, 23 j. te Kapelle en Jacoba de Kunder, 20 j. te Borsele; Jakobus Kloet, 20 j. te Goes en Jacoba Slabbekoom, 23 j. te Kapelle; Marinus G. Pieterse, 34 j. te Wemeldinge en Cornelia G. de Mul, 21 j. te Kapelle; Jan H. Timmer, 34 j. te Vancouver (Ca nada) en Doeshka I. Flu, 25 j. te Ka pelle. Overleden: David M. de Jonge, 78 j. te Wemeldinge, echt gen. van S. M. van Kleunen; Johannes Hartog, 57 j. te We meldinge, echtgen. van H. W. van der Werf. Raadsvergadering. Op 30 juni j.l. heeft de raad verga derd. Bij de ingekomen stukken was een bezwaarschrift tegen de beslissing van B. en W. om niet toe te staan dat de woning Z. Achterweg 8 in Wemeldinge als vakantiewoning wordt gebruikt. De raad stelde zich achter het college van B. en W. en besloot het bezwaar onge grond te verklaren. Bij de behandeling van de begroting van de Instelling voor Maatschappelke Zorg ontspon zich een discussie over het al of niet aanbren gen van een alarmeringsinstallatie in de bejaardenwoningen. Door één der raads leden werd betoogd dat die installatie was beloofd, en dat ze er daarom nu ook moet komen. Uit de toelichting hier op bleek, dat de voorbereidingen zo ver zijn gevorderd, dat de zaak dit najaar in een definitief stadium zal verkeren. De kosten zullen dan echter misschien door een huurverhoging moeten worden verhaald. Dhr. J. Veerhoek, oud-wet houder van Wemeldinge, werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlijke stand. Met ingang van 1 juli werd mej. R. Dierikx tot hoofdleidster in vaste dienst benoemd aan de open bare kleuterschool „De Rakkertjes" en mej. W. de Jong werd in vaste dienst benoemd als onderwijzeres aan de open bare lagere school in Kapelle (dorp). Beiden waren al aan die scholen ver bonden, zij het dan in tijdelijke dienst. De benoemingen geschiedden met alge mene stemmen. Voor de gemeentewo ningen werd een nieuw huurreglement vastgesteld. Voor de oude huurders blijft het oude huurreglement van toepassing; huurovereenkomsten gesloten na 1 juli worden aangegaan onder de nieuwe be palingen. De waarborgsom is in het nieuwe huurreglement bepaald op 100,- per woning. Voorts werd besloten aan beide zijden van Kromomme in We meldinge het parkeren te verbieden om dat het passeren van daar geparkeerde auto's bijzonder moeilijk is. Het par keerterrein achter het gemeentehuis in Kapelle zal voortaan alleen vanaf de Weststraat toegankelijk zijn, terwijl men het via het Kerkplein moet verlaten. Er zullen parkeervakken worden aange bracht op het wegdek, en op de toe gangsweg en de afvoerweg zal door middel van gele strepen worden aan gegeven waar men niet mag parkeren. De vroegere gemeenten Kapelle en We meldinge waren allebei aangesloten bij de bestuursschool Zeeland. Besloten werd de deelname aan de regeling van dit opleidingsinstituut voor gemeente ambtenaren voort te zetten. De ver ordening op de rechten reinigingsdienst, waarvan hierboven de belangrijkste pun ten zijn beschreven, werd zonder hoof delijke stemming vastgesteld. De vloer van het gymnastieklokaal/verenigings gebouw te Schore zal worden vernieuwd. De raad besloot zonder hoofdelijke stem ming de daarvoor benodigde 6.800, beschikbaar te stellen. In de rondvraag kwamen nog enkele punten aan de or de die de raad graag geregeld zag. Toe gezegd werd o.m. dat de straatmakers- ploeg tot drie man zal worden uitge breid, om herstraatwerkzaamheden vlot ter ter hand te kunnen nemen. Bevorderd. Aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes zijn bevorderd: Naar klas 2 havo, Janneke Bakker, Jannie Bakker, Tineke van Damme en Ko Goe man; naar klas 2 atheneum, Jacolien Sinke; naar klas 2 gymnasium, Frans van Schaik; naar klas 3 havo, Adrie Mol, Rudie Klooté, Elma Pekaar en Anita Pols; naar klas 4 hbs, Ad Bu- straan en Wim Hoogstrate; naar klas 4 gymnasium, Carmen Pijl Hoge weg; naar klas 5 hbs-A, Jan Duinkerke; naar klas 5 hbs-B, Ineke Bakker en Flip van Damme; naar klas 6 gymnasium-B, Jan van Schaik. Auto uit de koers. Vrijdagmorgen j.l. omstreeks 4.30 urn- reed dhr. N. alhier met zijn personen auto tegen een lantaarnpaal en een af scheidingsmuurtje in de Molenlaan. De bestuurder werd hierbij uit zijn wagen geslingerd en bekwam schaafwonden aan armen en benen. Zijn auto werd to taal vernield. Lantaarnpaal en muurtje werden beschadigd. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie alhier, Paarden markt 4, tel. 1357, zijn inlichtingen te bekomen over de volgende, als gevonden aangegeven voorwerpen: Een geel re genjack met capuchon, een lichte da mesregenjas en een paar houten klep pers. Wedvlucht. Door de P.V. „De Luchtpost" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 360 km, met oude en jonge duiven. De uitslag hiervan was: Oude duiven: 1 P. Ridderhof; 2, 3, 7, 8, 9, 11 E. Vermast; 4, 13 J. Philipse; 5 C. Vermast; 6 W. Gunst; 10, 15, 16 H. Paauwe; 12 Ph. Steketee; 14 Mevr. Min- naard. Jonge duiven: 1, 3, 5 E. Vermast; 2, 4, 6 O el e-van Zweden. Mosselconservenindustrie gaat draaien. Nadat de aanvangsdatum voor de mosselconservenfabrieken enige malen is uitgesteld, is nu besloten maandag a.s. te beginnen. De oorzaak van dit late opengaan van het seizoen is te wijten aan de kwaliteit van de mossels, de con- servenfabrieken verlangen prima kwa liteit, en aan de tot op heden te geringe aanvoer van mossels die aan deze voor waarde voldoen. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste els In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Os op hol. Donderdagmorgen toen bij slagerij De Bourgraaf in de Daniëlstraat een os van dhr. G. Mol werd gelost aan het slacht huis, rukte het dier zich plotseling los en ging er in wilde ren vandoor, recht op de ruiten af van de supermarkt „De Spar", die aan het eind van de straat is. Tot opluchting van de toeschouwers ging hij vlak voor de grote spiegelrui ten linksaf en vloog de Wilhelmma- straat in, waar hij diverse groentetuin tjes ramde, bloemperken in zijn wilde vaart vertrapte voor hij eindelijk door de slager en enkele omstanders tot stil stand gebracht kon worden en geblind doekt teruggevoerd worden naar de plaats waar hij blijkbaar nog niet wilde zijn. Wedvluchten. De postduivenvereniging „De Post duif" hield een drietal wedvluchten, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Noyon, afstand 227 km: IC. Lamper; 2 A. J. op 't Hof; 3, 5, 10 M. Oudeman; 4, 6, 9 G. Feleus7 H. van Stel; 8 J. Vleugel. Chateauroux, afstand 550 km: 1, 4, 5 A. J. op 't Hof; 2 en 3 M. Oudeman. Chartres, afstand 336 km: 1, 9 M. Oudeman; 2 J. Feytel; 3, 4, 10 C. Lam per; 5, 8 G. Feleus; 6, 7 A. J. op 't Hof Geslaagd voor middenstandsexamen. Voor het middenstandsexamen „Alge mene handelskennis" slaagden te Goes de dames N. C. Hoogesteger-Zuijddijk en J. Meijvogel te Kapelle; Jac. C. Ha melink te Wemeldinge; Jac. Hamelink en L. J. Hamelink te Biezelinge; en de heren C. G. J. Bouwman te Kruiningen en L. M. Verhulst te Kloetinge. Ze wer den opgeleid aan de erkende en door het rijk gesubsidiëerde middenstands- avondschool te Kapelle. Directiewisseling. Wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd is aan dhr. C. L. Duininck eervol ontslag verleend als di recteur van de Middenstandsavondschool te Kapelle. In het bijzijn der geslaagde leerlingen nam deze afscheid, waarbij hij werd toegesproken door zijn opvol ger, dhr. N. Eversdrjk Mzn., thans leraar aan de school, die er op wees dat een 33-jarige loopbaan bij het midden- standsavondonderwijs een zeldzaamheid is. Van de collega's was er een boeken- bon en bloemen voor mevr. Duininck, de geslaagden betuigden hun dank door di recteur en leraren mede een boekenbon aan te bieden. Daarna was men in ho tel „De Zwaan" nog geruime tijd ge zellig bijeen. Nogmaals ringrijderlj. In het verslag dat vorige week in de ze krant stond over een op hol geslagen paard tijdens de gehouden ringrdijerij, was o.a. vermeld dat de wielrenner Jaap Moelker het paard op zijn racefiets had achterhaald en weer teruggebracht naar de plaats van bestemming. Dit is slechts ten dele juist, want hoewel de bekende Wemeldingse renner wel op zijn fiets het paard achterna reed, kon hij het dier toch niet inhalen. Het was de 79- jarige heer D., een oud-ringrijder, die het paard in zijn volle ren heeft gestopt door er voor te gaan staan toen het in de Wilhelminastraat rende. Nadat hij het hollende paard tot stilstand had ge bracht, kon dhr. Moelker het paard ge kalmeerd meenemen. Crosswedstrijd. Zaterdag j.l. hield de motorclub 'De Sproeier' haar eerste crosswedstrijd van dit jaar, onder grote belangstelling van het publiek. Het parcours was zeer zwaar en er werd het uiterste gevraagd van de renners zowel als van de moto ren, maar er werden toch mooie presta ties geleverd, vooral in de zware klasse. Laten we hopen dat hier een centrum zal ontstaan van deze steeds meer toe nemende tak van sport. Beter materi aal en goede training zullen dan wellicht tot nog hogere prestaties kunnen lei den. De koers. Een natte profkoers eindigde zater dagmiddag met een overwinning vanG. van der Winden. Deze Beverwijker had bijna een minuut voorsprong op zijn naaste concurrent, Van Midden uit Hil versum. Deze veilige voorsprong had v. d. Winden (Brandpunt-Buitenspel) reeds half koers bereikt. Aan een echt felle achtervolging werd niet begonnen. Het door een lichte regen spiegelglad geworden wegdek weerhield het peleton hiervan. Bij de nieuwelingen ging de winst naar Wim Westdorp uit Heinkenszand. Reeds kort na de start was hij samen met Ton Deusink aan de haal gegaan. Later zetten Jan Raas en Tonnie Hui zen de achtervolging in. Huizen wist het tweetal te achterhalen, Raas moest zich terug laten zakken in het peleton. De publieke belangstelling voor dit overigens weer goed georganiseerde „Rentoc"-evenement was matig en ge zien de weersomstandigheden was dat geen wonder. Uitslag profs: 1. G. van der Winden; 2. Van Midden; 3. H. Jansen; 4. Glem- ser; 5. Van Beers. Uitslag nieuwelingen: 1. W. West dorp, Heinkenszand; 2.T. Huizen, Kloe tinge; 3. A. Deusing, Halsteren; 4. A. Vasseur, Axel; 5. J. Selders, Roosendaal. Wedvluchten P.V. „De Vrijheidsduif". Door de P.V. „De Vrijheidsduif" werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 356 km, met oude en jonge duiven. De voornaamste uitslagen hiervan zijn als volgt. Oude duiven, in concours 121: 1, 5 en 12 P. Willeboer; 2, 7 en 8 C. Dijl; 3 A. Steenpoorte; 4 en 14 W. Krijnsen; 6 P. Kakebeeke; 9 en 10 P. Boone; 11 H. Witte; 13 K. Tjarks; 15 J. van Noorden. Jonge duiven, in concours 88: 1 G. de Bruine; 2 H. Bauer; 3 en 8 W. Krijn sen; 4 J. Krombeen; 5 C. van Koeve- ringe; 6 en 9 J. en P. Voois; 7 J. Wil leboer; 10 K. Tjarks. Kippenfeest. De eerste woensdagavond in het ka der van de zomeraktie 1970 van de winkeliersvereniging is uitstekend ge slaagd. Honderden waren met hun bon netjes naar de Markt gekomen in de hoop een kip te winnen. En er waren niet minder dan 56 kippen te plukken. Door E.M.M./Scheldegalm o.l.v. dirigent Adr. B. Holster werd een vlot muzi kaal programma op prima wijze afge werkt. A.s. woensdag is het wijnavond. Dus maar proberen zoveel mogelijk bonnetjes bij elkaar te krijgen. Deze wijnavond wordt muzikaal opgeluisterd door de JPaerepee". De verloting zal op de vol gende avonden wat anders worden op gezet, zodat een snellere afwerking ver kregen wordt. VVV puzzelrit. A.s. zaterdag 11 juli zal de tweede puzzelrit van het seizoen 1970 worden verreden. De organisatie is zoals ge woonlijk in handen van de VW Krui- ningen-HansweeertStart vanaf 2.01 uur 's middags bij garage Van der Kuyl te Yerseke. Ingeschreven kan worden van af 1.30 uur. Diverse bekers, medailles en verder vele fraaie prijzen zijn er te winnen. Deze rit telt ook mee voor de klassering voor de Hofka beker. Wedvluchten De Blauwe Doffer. De P.V. De Blauwe Doffer nam deel aan verschillende vluchten, met de vol gende uitslagen: Clermont, oude duiven: 1, 3, 6 en 9 A. de Leeuw; 2 en 8 J. Zandstra; 4 A. Eyke; 5 en 7 J. van Ertvelde; 10 P. de Blok. Clermont, jonge duiven: 1, 4 T. Vet- t; 2, 3, 5 A. de Leeuw. Chateauroux: 1 A. de Leeuw; 2 Jac. de Klerk; 3 A. Eyke; 4 T. Vette; 5 en 6 F. Dommanchet. St. Vincent: 1 A. Eyke. Bejaardenreis. Maandag 13 juli zullen de bejaarden hun jaarlijks, door de bevolking van Hans weert aangeboden, reisje gaan ma ken. Het gaat naar de Biesbos met een daaraan verbonden boottocht. Rond 9 uur denkt men terug te zjjn en dan zal ongetwijfeld Scheldegalm aanwezig zijn ter verwelkoming. Veertigjarige jubilea. Bij het Aannemingsbedrijf v. d. Straa- ten N.V. hebben twee personen hun 40- jarig dienst jubileum gevierd. Het wa ren dhm. W. van Kampen en L. Augus tijn. Namens de directie is hen ten kan tore van de N.V. een receptie aange boden. Dit ging vergezeld van de ge bruikelijke woorden en attenties. Beide heren hebben er de voorkeur aan ge geven hun jubileum in intieme kring te vieren. Wij wensen de heren veel geluk toe met deze mijlpaal in hun leven. Veertigjarig jubileum. Maandag 13 juli a.s. zal alhier het 40-jarig dienstjubileum worden gevierd van dhr. V. H. Meijer. Alvorens dit ju bileum in huiselijke kring zal worden gevierd, zal er op 10 juli een officiële receptie worden aangeboden door de di rectie van de scheepvaartmaatschappij Europees Waterweg Transport te Rot terdam. 11 juli is de dag waarop de ju bilaris als 18-jarige matroos in dienst is getreden bij deze maatschappij. Dhr. Meijer, thans schipper op het sleepschip E.W.T. 221, vaart vrijwel altijd van Rot terdam naar het Ruhrgebied met erts. Maandagavond zal ter gelegenheid van dit jubileum Scheldegalm de jubilaris een serenade brengen. Smenwerkende instuif bes turen. Van fusie is er nog geen sprake, al ligt het wel in het vaste voornemen van de instuifbesturen van Kruiningen, Hansweert en Schore om in de naaste toekomst nauwer samen te gaan wer ken. Het eerste resultaat hiervan is al geboren en zal zaterdagavond in het Dorpshuis te Kruiningen ten doop ge houden worden. Het is een grote „Stuif es in" avond die te 19.30 uur zal be ginnen. Muzikale medewerking wordt verleend door de band Sandy Coast". Bestuursmutaties Instuif. Het bestuur van de Instuif alhier is als volgt gewijzigd: P. v. d. Berghe, voorzitter; J. de Prie, penningmeester; W. Verbeem, secretaris en bestuursleden W. de Klerk, Th. Martens en Fr. van Oefelen. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor civiel ingenieur dhr. J. Franje alhier. Geslaagd. Aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes zijn geslaagd voor het eind examen weg- en waterbouwkunde dhm. Th. M. van Pol en F. A. E. M. van Pol, wonende alhier. Ruimtevaartten toons telling. L. R. Sinke en A. J. Koppejan, twee jeugdige ruimtevaartliefhebbers alhier organiseren op 9, 10 en 11 juli een ten toonstelling over de ruimtevaart in de brandweerkazerne. De 15-jarige jongens zullen aan de hand van foto's, modellen en maquettes een overzicht van de ruim tevaartgeschiedenis geven. Er zal o.a. een Apollo-cabine op een schaal van I 10 te zien zijn. Er is ook een ruimte- pak zoals do bemanning van de Apollo II heeft gedragen. De tentoonstelling is vrij te bezichtigen elke avond tussen 7 en 10 uur. Wedvlucht. De P.V. „De Luchtbode" nam deel aan een wedvlucht vanuit Chartres, over een afstand van 382 km. Deelname 61 dui ven. De voornaamste uitslagen waren: 1, 8, 10 A. J. Kruijsse; 2, 5, 6, 12 C. J. Clement; 3 D. A. van de Vrede; 4 J. Neels; 7, 11, 13 C. A. van Oosten; 9 H. Neels. Hengelwedstrijd. De hengelwedstrijd die de hengel- en watersportvereniging „Reimerswaal" zaterdag organiseerde is voor de deel nemers wel succesvol verlopen. De 44 deelnemers die met de boten de Ooster- schelde waren opgevaren hebben heel wat vis binnen boord gehaald. De voor naamste uitslagen waren: 1. F. Meijer, 2115 pnt.; 2. A. Leijten, 1320 pnt.; 3. H. Kok, 1300 pnt.; 4. J. Meijer, 1295 pnt.; 5. A. Kaat, 1260 pnt.; 6. J. Kuzee, TlSo pnt.; 7. C. Meijer, 1065 pnt.; 8. A. Cle ment, 1040 pnt.; 9. L. van Noorden, 1005 pnt.; 10. G. Clement, 965 pnt.; 11. C. v. d. Berge, 935 pnt.; 12. Ria Kuzee, 830 pnt.; 13. L. Lobbezoo, 775 pnt.; 14. J. Goedheer, 770 pnt.; 15. J. Clement, 720 pnt.; 16. A. Allewijn, 700 pnt.; 17. W. Cusee, 700 pnt. Concert. Bij gunstig weer zal de muziekver eniging „Vooruit" zaterdag een con cert geven op de tent, waarbij ook het jeugdkorps zal optreden. Aanvang 8 uur. Geen luidklok. In verband met een gebroken aan- drijfwiel is de elektrische luidinstallatie van de torenklok thans uitgeschakeld, zodat het luiden van de klok, ook op zondag voor de kerkdiensten, achter wege blijft. EEN WEGWERPSCHORT Het zag er zo op het oog uit als een doorzichtig plastic zakje, waarin som mige hotels hun gasten twee papieren zakdoekjes aanbieden. Het verwijderen van het hoesje was het werk van een ogenblik. Het waren dit keer geen zak doekjes, die er inzaten, maar een zorg vuldig opgevouwen schort van wit plas tic. Neen, geen schortje, maar een schort, compleet met een band om het hoofd door te steken, bandjes om de schort van achteren dicht te knopeji, met de niet geringe maten van 60 cm. De schort was meer dan voldoende om een moderne midi-jurk te beschermen. De lengte vanaf de hals is maar liefst 84 cm. Vanzelfsprekend is deze schort volkomen waterdicht. Hoewel bedoeld als wegwerpschort, kan deze tal van keren worden gebruikt, hetgeen bijzon der handig mag worden genoemd. Dit gemakkelijke wegwerpschort komt uit Zuid-Korea, om precies te zijn uit Seoel, waar het wordt vervaardigd door Lucky Chemical Co. Ltd. (CONSU) VOOR AL UW SCHOOLBOEKEN NAAR BOEKHANDEL VAN DER PEYL

Scheldebode | 1970 | | pagina 2