BAAYENS de speciaalzaak YERSEKE OO voor uw BRIL KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Postduivensport. De vereniging van zaterdagvliegers hield deze week een concours vanuit Rouen, een afstand van 310 km. Met een westen wind werden de 123 deel nemende duiven gelost om 6.30 uur. Om 10.36 uur bereikte de eerste duif weer haar hok. De laatste prijswinnende duif (er waren 31 prijzen) arriveerde om 10.57 uur. De uitslag was: 1 Joh. van Stee; 2 en 11 A. Zoetewey; 3 E. Th. Zoetewey4, 5, 7, 8 J. J. van Oeveren; 6 en 13 M. de Koeyer; 9 E. Minnaard; 10 en 15 J. Zoetewey; 12 C. W. Hoebe- ke; 14 Jac. Neels. Geslaagd. Te Kapelle slaagde voor het getuig schrift Bloemsierkunst mevr. J. Poley- Meeuwse. „Ronde van Yerseke" om de grote prijs Zeelands' Roem Mosseleonserven. Op zaterdag 27 juni a.s. zal Yerseke weer in het teken van de wielersport staan, want het plaatselijk wielercomi- té organiseert dan voor de vierde keer in successie de internationale „Ronde van Yerseke". Ook dit jaar worden er weer twee wedstrijden verreden en wei voor dames en profs. Wat de profwed strijd betreft heeft men reeds de ver zekering van de deelname van de ploeg KRO-Brandpunt-Buitenspel, Visser Vain- queur en een aantal renners van de Willem II-Gazelle equipe'. Ook de Ca- balleroploeg heeft toegezegd in volle sterkte aan de start te komen, met als enige uitzondering, dat indien deze ploeg alsnog aan de Tour de France deelneemt zij hiervan af kan wijken. Zoals altijd te doen gebruikelijk is geweest, zal er ook dit jaar minstens één grote vedette worden gecontracteerd. Daarom zijn er reeds met diverse grote renners contac ten gelegd, maar een definitieve keuze is nog niet gemaakt. De voorgaande ja ren hebben echter wel bewezen, dat Yerseke in staat is een goed wielerpro- gramma te brengen, hetgeen vooral mo gelijk wordt gemaakt door de vele spon sors die het organiserend comité altijd tot steun zijn en waarbij de Firma de Leeuw-Geluk een fikse bijdrage levert in de kosten van de organisatie. Dit, omdat zij het comité tegemoet treedt, wat betreft het hoge prijzenaantal en het grote bedrag wat met de proefwed- strijd is gemoeid. O.i. kan men boven staande datum nu reeds noteren, want het staat nu al vast dat de „Ronde van Yerseke" diverse sportliefhebbers weer een zeer prettige middag kan bezorgen, waar om in wielertaal te spreken de stukken van afgereden worden. De Veronica-race. Op vrijdag 5 juni a.s. start de Ve ronica-race voor zeegaande jachten van af Colijnsplaat. Er zijn reeds 31 inschrij vingen vanuit het gehele land binnen. Deze zeerace gaat via het lichtschip „Noord-Hinder" naar 't radioschip „Ve ronica", waar de deelnemers rond moe ten varen en dan weer terug naar Co lijnsplaat, waar de finish is. Aan deze Noordzeewedstrijd doen ook twee zeil jachten uit Yerseke mee. Het zijn de „Arend" van dhr. J. van de Plasse, die uitkomt in R.O.R.C. klasse III en de „Ellen" van dhr. T. van der Have, die uitkomt in R.O.R.C. klasse IV. Wij wen sen beide dorpsgenoten veel succes in deze drie dagen durende zeerace. Onze lezers delen wij nog mede dat radio Ve ronica gedurende deze zeerace de luis teraars op de hoogte zal houden en re gelmatig berichten over deze wedstrijd uit zal zenden. Voor dit radiocommen taar is de bekende wereldzeiler, dhr. Bertus Zeidenbosch uit Vlaardingen, door radio Veronica aangetrokken. Zeilwedstrijd te Willemstad. Zaterdag en zondag was er een reünie van de Kievit zeiljachten te Willem stad. Zaterdag kregen de reünisten een zeer gezellig diner aangeboden door de jachtwerf Dekabo te Willemstad. Zon dagmorgen werd de Kievietenwedstrijd gehouden, waaraan een twintigtal pre cies dezelfde jachten deelnamen. Hier aan deden een zestal jachten mee, die Yerseke als thuishaven hebben. En zij deden het heus niet slecht, als men ziet dat ze allen bij de eerste tien eindigden. De uitslag was: Onze dorpsgenoot dhr. Nout Kole met zijn jacht „Abjo" legde beslag op de eerste plaats, dhr. Ed Knij- nenburg uit Reeuwijk met zijn jacht „Edmar" was vierde, dhr. Bas van Lie- re uit Kloetinge met „Barracuda" vijf de, dhr. Tonnie van der Have alhier met „Ellen" werd zesde, dhr. L. van Dessel uit Antwerpen met de „Spleet" was ze vende. De negende plaats was voor dhr. Beckmann uit Keulen met de „Gode- wind". Het was een goed geslaagde wedstrijd zonder enige wanklank en met veel plezier en gezien de uitslag een waar succes voor de Yersekse Kieviten. V.Z.O.S. behaalt prachtige successen. De gymnastiekvereniging V.Z.O.S. al hier heeft afgelopen zaterdag in de Goese sporthal prachtige successen be haald. Er werden n.l. door de Zeeuws- Brabantse turnkring van het K.N.G.V. verenigingswedstrijden voor meisjes en jongens aspiranten georganiseerd, waar aan door niet minder dan 106 wedstrijd- groepen werd deelgenomen. V.Z.O.S. be haalde met meisjes 3 een eerste prijs met 208.9 pnt., die tevens in het alge meen klassement op de derde plaats ein digden. Meisjes 2 behaalden eveneens met 204.0 pnt. een eerste prijs, terwijl meisjes 1 met 193.4 pnt. een tweede prijs behaald zouden hebben. Deze groep turnde echter op eigen verzoek buiten mededinging mee, om reden er twee meisjes waren afgevallen waarvoor twee andere meisjes uit V.Z.O.S. 3 heb ben meegetumd. Ook de jongens lieten zich niet onbetuigd, want allen deden voor de eerste keer aan een dergelijke wedstrijd mee. Met 143.8 pnt. wisten ook zij een tweede prijs te behalen. Een mooi succes dus voor alle V.Z.O.S. groe pen. Zomeravonduitvoering van V.Z.O.S. Indien gunstig weer zal zaterdag avond a.s. V.Z.O.S. op het havenplatèau een turndemonstratie verzorgen met jeugd-, aspiranten-, dames- en heren afdelingen. Het uitgebreide programma omvat o.m. ritmische oefeningen op mu ziek met bal en knotsen, vrije oefenin gen, de Bondsserie 1970, brug-ongelijk, hoogbrug en laagbrug, evenwichtsbalk, springen met de minitrampoline, zang spel enz. Ongetwijfeld zal V.Z.O.S. op veel belangstelling kunnen rekenen, te meer daar deze demonstratie, welke om 7 uur 's avonds begint, wel eens goed tot zijn recht zou kunnen komen op het havenplateau, dat-in feite voor ieder bij de deur is. Trimmen V.Z.O.S. Naar men ons van de zijde van V. Z.O.S. meedeelde gaat na de zomerva kantie het trimmen beginnen. Binnen kort zal men hierover nadere medede lingen doen. Wedvluchten. Door de P.V. „De Luchtpost" werd met 133 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Clermont, afstand 262 km. Gelost om 6.30 uur kwam de eer ste prijswinnende duif binnen om 10.34 uur, terwijl de laatste prijs verdiend werd om 11.42 uur. Uitslag: 1 en 5 E. Vermast; 2 Ph. Steketee; 3, 6 en 7 W. Gunst; 4 en 8 H. J. van Es; 9 P. Rid derhof; 10 en 14 H. Paauwe; 11 D. Mur- re; 12 Gebr. Oele; 13 Oele-van Zweden; 15 C. Vermast. Tevens werd een vlucht gehouden van uit Moulins, afstand 551 km. Hier wa ren in concours 63 duiven die om 6.00 uur werden gelost. Eerste prijswinnen de duif 15.19.11 uur, laatste 16.22.57 uur. Uitslag: 1, 10 en 11 E. Vermast; 2 en 6 Gebr. Oele; 3, 8 en 9 C. Elenbaas; 4 en 12 J. Philipse; 5 C. Vermast; 7 Ph. van Os; 13 en 16 J. v. d. Plasse; 14 en 15 M. Pekaar. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. 27 mei j.l. maakten de Plattelands vrouwen afd. Yerseke him jaarlijks reis je. Eerst ging het naar Eindhoven, waar de koffie genoten werd in „De Bijen korf" en men er een poosje vertoefde. Vervolgens stond een bezoek aan Thorn op 't programma, een eeuwenoud stad je met een prachtige Abdijkerk. Terug in Eindhoven werd het Ovoleon bezocht. Op weg naar Oisterwijk, waar het di ner wachtte, bezocht men nog een pot tenbakkerij. Hoogst voldaan over het genotene op cultureel en recreatief ge bied en de gezelligheid keerde men des avonds in Yerseke terug. Baggerwerkzaamlieden. Door de baggermolen „De Kil" uit Zwfjndrecht worden de ligplaatsen in de vissershaven weer op diepte gebracht. De haven is, door het vertrek van de mosselvloot naar de zaadvisserij op de Wadden, zo goed als leeg, zodat de mo len niet veel hinder veroorzaakt. De haven was zo ver aangeslibt dat de vaartuigen, vooral aan de westzijde van de haven, bij laag water zo goed als ge heel droog kwamen te liggen. Ook de jachthaven en de toegangsgeul beginnen weer bedenkelijk aan te slibben, maar aangezien de jachthaven geheel bezet is kan dit nu niet gebeuren. Het plan is om hieraan in het a.s. najaar iets te doen. Minimumprijs mossels vastgesteld. Door het Produktschap is besloten de minimumprijs voor consupmptiemossels te stellen op 12,per 100 kg. Vorig seizoen was de minimumprijs 11,50. Wanneer aangeboden mossels in het a.s. seizoen geen 12,opbrengen, zullen deze wederom door het opvangfonds worden opgekocht. Aangezien de mini mumprijs van 11,50 reeds loopt van 1967 en mede gelet op het algemeen prijsniveau en de prijs van de geveilde mossels in het afgelopen seizoen, werd deze prijsverhoging door de mossel-ad viescommissie verantwoord geacht. N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Yerseke kwam 28 mei voor haar maandelijkse vergadering bijeen. De presidente, mevr. Filius, las een gedeelte uit Hand. 12 en hield naar aanleiding daarvan ook haar meditatie. Vervolgens gaf ze een uitvoerig verslag van haar bezoek aan de algemene ver gadering te Utrecht. Ds. van Bruggen uit Wemeldinge hield een boeiende le zing over „De betekenis van het huwe lijk van Hosea". Hierin behandelde de spreker de moeilijke opdracht van God aan Hosea, waardoor Hosea later des te meer kon profiteren van Gods barm hartige en rechtvaardige liefde voor Zijn volk dat Hem zo dikwijls ontrouw was. De lezing werd gevolgd door een ge animeerde bespreking. Na het zingen van het bondslied besloot Ds. van Brug gen de avond met gebed. Woensdag 10 juni hoopt de afdeling in een contactavond met alle vrouwen van Yerseke bijeen te komen in de Ha ven. Een toneelgroepje uit Waarde hoopt het stuk „Levenselixer" op te voeren. Het muzikale gedeelte van de avond wordt verzorgd door dé plaatselijke af deling van het Leger des Heils. Zwaantje geboren. Reeds geruime tijd heeft Huib v. d. Plasse een oogje in het zeil gehouden bij de broedende zwanen aan de Molenlaan. Vanmorgen vroeg kwam hij ons ver tellen dat de eerste zwaan geboren was en dat de andere twee nog op zich lie ten wachten, maar stellig ook spoedig zullen uitkomen. Aanrijding op het Kerkplein. Vrijdagavond kwam de personenauto bestuurd door dhr. v. R. uit Rilland- Bath in botsing met de bromfietser dhr. C. uit Yerseke, welke met verwondingen aan been en duim naar de dokter werd gebracht. Ned. Padvinders Vereniging. Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan der Padvindersgroep (afd. Zee verkenners) te Yerseke zal op zaterdag 6 juni een „open dag" gehouden wor den. Jongens van 1115 jaar, die eens een middag nader kennis willen maken met de zeeverkenners, worden hartelijk uitgenodigd aanwezig te zijn in het „Wachtschip" aan de Burenpolderweg. Zij kunnen dan de aktiviteiten van de zeeverkenners zoals zeilen e.d. eens meemaken. Wij verwachten jou ook! Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Een zilveren kinderarmbandje met bedeltjes, een zwarte motorhand schoen met kap en een boek „De zilve ren beker". Opbrengst collecte. De buscollecte voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft 516,opgebracht, waarvoor we allen heel hartelijk dan ken. ALOM BEKENDE Ruime1 sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Wedvluchten P.V. „De Vrijheidsduif". De P.V. „De Vrijheidsduif" hield weer een tweetal vluchten. De eerste vlucht was vanuit Clermont met 199 duiven. Afstand 258 km. Eerst aankomende duif 10.37 uur, laatste prijswinnende duif 11.50 uur. Voornaamste uitslagen zijn: 1 en 12 J. Wisse Czn.; 2 P. Kakebee- ke; 3 G. de Bruine; 4 P. Willeboer; 5 M. Stroosnijder; 6 H. Witte; 7 W. Krijn- sen; 8 M. Blok; 9 H. Dek; 10 Joh. Meij er; 11 C. Dijl; 13 J. van Iwaarden; 14 J. Waverijn; 15 J. en P. Voois. De andere vlucht werd gehouden van uit Moulins met 87 duiven. Afstand 546 km. Eerste aankomende duif 14.42 uur, laatste prijswinnende duif 16.34 uur. Voornaamste uitslagen zijn: 1 en 3 P. Willeboer; 2 Joh. Meijer; 4 M. Poleij; 5 P. Kakebeeke; 6 en 8 J. en P. Voois; 7 C. Dijl; 9 B. Martens; 10 H. Poleij. Schaken. Dinsdagavond j.l. speelde een zestal spelers van D.Z.D. een vriendschappelij ke wedstrijd tegen de deze winter op gerichte schaakvereniging „Rocheer" uit Krabbendijke. De uitslag werd 42 in het voordeel van D.Z.D. Gedetailleer de uitslag: B. CokJ. Bakker 01; Y. KuipersJ. G. Joosfen 10; J. v. Oos tenJ. Geleynse 10; Harry v. Iwaar denR. Kriekaard 01; Thijs v. Iwaar denW. Smeenk 1J. L. Minnaard N. J. Minnaar 1-^-0. Inkelrit VW Kruiningen-Hansweert. Donderdag 11 juni a.s. wordt de eer ste Inkelrit van dit seizoen verreden. De inschrijving vindt plaats in hotel „Ko renbeurs" alhier vanaf 18.30 uur. Start eerste rijder om 19.01 uur. Deelgenomen kan worden door automobilisten en bromfietsberijders. Inschrijfkosten 4, per voertuig. Dit seizoen Wordt er een wisseltrofee beschikbaar gesteld door de bandenfirma „Hofka". De Zuidbeveland- se rijder die aan de drie te verrijden ritten heeft meegedaan en het hoogste aantal rijderspunten heeft behaald, kan dus één jaar op het bezit van de voor melde trofee bogen. De uitreiking van dit begerenswaardig ere-beeld zal na de laatste rit plaatsvinden. Uiteraard blij ven de bekende bekers, medailles en prij zen voor de aparte ritten ter beschik king. Ook dit jaar rekenen de organi satoren weer op vele deelnemers aan deze bekend geworden ritten in Krui- ningen en Hansweert. Eerste aardappelen van koude grond. De topprestatie op het gebied van aardappelteelt is ongetwijfeld dit jaar geleverd door de Hansweertenaar W. J. Pouwer, die vrijdag op de veiling te Goes de eerste nieuwe aardappelen van koude bodem leverde. Het waren vijf kistjes Eerstelingen waarvan de grote aardappelen werden geveild voor 1,80 per kg. Ook de drielingen en kriel wa ren behoorlijk aan de prijs, t.w. 1,70 per kg. Naar dhr. Pouwer ons meedeel de heeft hij, ondanks het koude voor jaar, nooit eerder zo vroeg aardappelen op de markt kunnen brengen. Enige ja ren geleden kon hij op 30 mei enkele kistjes veilen. In dhr. Pouwer heeft Hansweert een top agrariër die enkele jaren geleden ook nog eens een enorme grote en zware suikerbiet heeft geleverd die toen zelfs de vroede vaderen van de voormalige gemeente Kruiningen in ex tase bracht. Hoe hij dit alles klaar speelt blijft voor hem het geheim van de teler. Schoolreisje. De kleuters van de r.k. kleuterschool hebben een schoolreisje gemaakt. Des morgens is men pér bus vertrokken naar Den Inkel, alwaar men de gehele dag is gebleven. Men heeft er gespeeld, gesnoept en gelachen. Rond vier uur arriveerden de peuters trots met de bus te Hansweert en vertelden met groot enthousiasme de gebeurtenissen van de ze voor hen grote dag. •Jubileumreis Sportlust. 110 juniorleden van de gymnastiek vereniging Sportlust hebben zaterdag een jubileumreis gemaakt naar de Beek- se Bergen en het Safari Dierenpark en speeltuin te Hilvarenbeek. Deze reis werd gehouden in vefband met het 10- jarig bestaan van deze vereniging. Het is een in alle opzichten bijzonder ge slaagde reis géworden. Te kwart voor negen was men vanaf het Dorpsplein met twee bussen vertrokken en dit ge schiedde onder een strakke blauwe he mel, een zonovergoten Hansweert/ en een groot aantal wuivende Hansweerte- naren. Hetzelfde beeld zag men te 18 üur toen de kinderen terugkwamen. Zij bleken allen zeer genoten te hebben van de fijne reis, de mooie leeuwen, het prachtige speelmateriaal in de speeltuin en van de hun aangeboden fritesmaaltijd waaraan zij hun buikje hadden rond gegeten. Dit is ongetwijfeld een groot succes geweest voor kinderen, organisa toren en begeleiders wier laatste twee categorie personen hulde en dank toe komt. Reimersvvaal voetbaltoumooi. De v.v. Hansweertse Boys heeft op het gemeentelijk sportterrein een voet baltoernooi gehouden voor B- en C-juni- oren. Dit sportief treffen is zowel or ganisatorisch als sportief een succes ge worden, al waren dan de resultaten van de organiserende vereniging niet zo ge lukkig. Een volgende maal zal men on getwijfeld revanche nemen. De voorzit ter van de Hansweertse Boys, dhr. G. Quakkelaar, kon na afloop de prijzen aan gelukkige overwinnaars uitreiken. Uitslag B-junioren: 1. Krabbendijke; 2. Waarde; 3. Kruiningen; 4. Yerseke; 5. Rillandia; 6. Hansweertse Boys; C-ju nioren: 1. Kwadendamme; 2. Krabben dijke; 3. Yerseke; 4. Kruiningen; 5. Ril landia; 6. Hansweertse Boys. De prijs voor de sportiefste ploeg ging naar de Hansw. Boys. Jacht even in gevaar op Westerschelde. Zondagmorgen kwam het Belgische jacht Eola in het midden vaarwater op de Westerschelde ter hoogte van Hans weert in gevaar. De mast van dit vaar tuig was gebroken terwijl tevens de mo tor gestoord bleek te zijn. Op noodsig nalen van de eigenaar dhr. Kogen uit Brugge is de Zeetijger van het ber gingsbedrijf L. Polderman uitgevaren. Deze heeft het jachtje veilig de haven van Hansweert weten binnen te bren gen. Het jachtje was op weg van Brug ge naar Brussel. Buurtvereniging Achter de Boomdijk. De buurtvereniging Achter de Boom- dijk is definitief opgericht. Voorzitter hiervan is geworden dhr. v. d. Walle, secretaris dhr. Smet en penningmeester dhr. Bogaert. Bestuursleden zijn dhrn. Knuit, Risseeuw, Verschuren en De Vries. Het doel van de vereniging is alle buurtbewoners in dit uitbreidingsplan op te nemen in een bepaalde leefsfeer. Diverse aktiviteiten hoopt men in dit dorpsdeel tot grotere leefbaarheid van de bewoners te kunnen ontplooien. Geslaagd. Geslaagd voor het Rijksexamen Ver keerstechniek dhr. Jac. L. J. van Koe- veringe, vroeger woonachtig te Hans weert. Bij aanrijding gewond. Vorige week is de Rillandse verpleeg ster mej. M. per ambulance naar het ziekenhuis „St. Joanna" te Goes over gebracht. Bij een aanrijding door een personenauto bestuurd door J. S. uit Yerseke liep zij verwondingen aan hoofd en rug op. Het ongeluk ontstond kort nadat zij van dienst uit „De Werfkam- pen" kwam. Samen met twee collega verpleegsters wilde mej. M. de Hoofd weg oversteken. Omdat uit de richting station een auto naderde bleven ze aan de kant staan, behalve mej. M., die de auto blijkbaar niet had bemerkt. Bij een stap vooruit liep zij tegen de juist voor bijrijdende auto aan. Dr. J. A. Kamps verleende ter plaatse eerste hulp. Bijeenkomst Plattelandsvrouwen. Knippen en scheuren, onder leiding van mevr. Marsman-Klein uit Sluis was het onderwerp van de vorige week ge houden bijeenkomst van de Plattelands vrouwen. Deze oude volkskunst, die in Polen nog zeer veel voorkomt en ook in de noordelijke provincies van ons land nog veel wordt beoefend, viel bij de dames zeer in de smaak, gezien ook de resultaten aan het eind van de avond. De presidente maakte vervolgens be kend dat mevr. Koopmans-Hoekstra de prijs gewonnen had van het te maken verslag van de onlangs gemaakte zo merreis naar Brussel. Haar werd een verzilverd vaasje aangeboden. Ook de overige dames, die een verslagje van de reis hadden ingeleverd, kregen een ca deautje. De leden zullen donderdag 11 juni a.s. 's middags een bezoek brengen aan het nieuw geopende Goese museum. Na afloop van de vergadering dankte de presidente mevr. Marsman hartelijk voor haar komst. Vrouwen op reis. Vorige week hielden de leden van de N.C.V.B. haar jaarlijks uitstapje, naar Volendam en Marken. Ze gingen over de Oosterscheldebrug en keerden over Urecht terug. Ze hebben genoten. Fruittelers demonstreerden. Van de afdeling Oost-Zuid-Beveland van de N.F.O. zijn vorige week heel wat fruittelers naar Den Haag gereisd om daar deel te nemen aan de demon stratie die door de werkgroep „Fruit teelt in nood" werd georganiseerd. Rond de 5000 mensen (w.o. ruim 800 Zeeu wen) waren op het Malieveld aanwezig, waar de voorzitter van de werkgroep, dhr. J. H. Stoutjesdijk, voor het begin van de demonstratie de duizenden toe sprak, daarbij oproepend tot een waar dige demonstratie. „We weten heel goed", aldus dhr. Stoutjesdijk, „dat ve len van ons heel wat hebben moeten overwinnen om hiertoe te komen. Laten we maar eerlijk zijn, straks zien we onszelf eigenlijk voor gek lopen". De Zeeuwse afdelingen liepen aan het hoofd van de stoet, die in een traag tempo honderden spandoeken met zich mee voerend naar het Binnenhof en het mi nisterie van landbouw en visserij trok, waar een petitie werd aangeboden aan de voorzitter van de Tweede Kamer en minister Lardinois. Een petitie waarin in niet mis te verstane bewoordingen werd gesteld dat de huidige situatie niet langer kan duren, dat de maat vol is; dat de Nederlandse fruitteler zonder discriminerende maatregelen in andere EEG-landen bereid en in staat is met fruittelers in andere landen te concur reren. In een aantal punten werd een overzicht gegeven van de maatregelen die naar de mening van de fruittelers onverwijld moeten worden genomen, om enigszins tegemoet te komen aan de /noodsituatie: o.a. een bijdrage in de sorteer-, koel- en afzetkosten ter com pensatie van de hoge subsidies (3050 die m andere EEG-landen zijn ge geven op het stichten van pakstations, koelhuizen en afzetorganisaties; en aan gezien men er niet in geslaagd is te be reiken dat dergelijke subsidies in de andere EEG-landen afgeschaft worden, dienen deze daarom ook in ons land met onmiddellijke ingang te worden verstrekt; om enigszins tegemoet te ko men in de door de Nederlandse fruit telers geleden schade tengevolge van subsidies in andere landen, dient voor alle appel- en pereboomgaarden die na 5 mei 1945 geplant zijn een bijdrage te worden verstrekt van 2500,per ha en dient de bestaande EEG-rooipremie van maximaal 1810,per ha te wor den gebracht op b.v. 3000,per ha, die in één keer wordt uitbetaald, zodat ook in andere landen voldoende wordt gerooid. Brandweer. De leden van de brandweer met hun dames hebben afgelopen week hun jaar lijks reisje gemaakt. Doel van de reis was deze keer het Dolfinarium in Har derwijk, waar tevens een rondvaart werd gemaakt langs de Flevopolder. In Utrecht was er tijd voor de dames om wat te winkelen, terwijl in Rhenen de maaltijd werd gebruikt. Een heel ge zellige dag. Zaterdag a.s. neemt het korps deel aan wedstrijden te Kapelle, waar korp sen uit Noord- en Zuid-Beveland te genwoordig zijn. Geslaagd. Dhrn. A. Luteijn en C. de Rijke slaag den dezer dagen voor brandwacht 2e klas. Gymnastiek. Een 60-tal meisjes en jongens van de gymnastiekvereniging Sparta" namen zaterdag deel aan wedstrijden te Goes die werden georganiseerd door de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Onder lei ding van mevr. De Graaf-van Weele behaalden de meisjes van „Sparta" twee eerste prijzen en een tweede prijs, de jongens een eerste- en een derde prijs. Vossenjacht. Zaterdag organiseerde de Hervormde Jeugdraad een vossenjacht voor auto's en brommers, waarbij het niet eenvou dig was om binnen de vastgestelde tijd de verschillende „vossen" die door het dorp dwaalden te ontdekken. Jammer dat de deelname niet bijzonder groot was, terwijl er prachtige prijzen beschik baar waren gesteld. Het rad van avon tuur dat in het Cultureel Centrum, waar de prijsuitreiking plaats vond, draaide, zorgde er echter voor dat de organisatoren financieel zeker rond kwa men. De uitslag was: Auto's: 1. C. Mol, Oudelande, 140 strafpunten; 2. mevr. Bds, Krabbendijke, 140 str.pnt. Brom mers: 1. B. Mol, Yerseke, 220 str.pnt.; 2. C. Breker, Krabbendijke, 280 str.pnt. Opening sportveld. Zaterdag 6 juni a.s. zal de officiële opening plaatsvinden van het sportter rein, waaraan de muziekvereniging „Concordia" zijn medewerking zal ver lenen. Om 3 uur komen diverse geno digden bijeen, waarna om 3.30 uur bur gemeester Pijl Hogeweg de aftrap zal verrichten voor de wedstrijd Krabben dijke I tegen de tweede klasser Arne- muiden. Na ruim een jaar bezitten we dan weer een goed voetbalveld. Bloedafname. De afd. Krabbendijke-Waarde van het Ned. Rode Kruis organiseerde in de christelijke mavosehool een bloedafname avond, waarbij 369 personen acte de pré- sence gaven en bloed afstonden. Hier voor was een team uit Amsterdam ge komen, terwijl de algehele leiding be rustte bij Dr. G. J. Noome. Voetbal. De competitie voor de junioren loopt op zijn einde. Krabbendijke B II ver loor met 30 van Wemeldinge B I, Krabbendijke C I verloor met 40 van Wemeldinge C I. Op het Reimerswaal- toernooi te Hansweert, waaraan een C- en een B-elftal deelnam, classificeerden beide elftallen zich voor de finale. Krab bendijke C I moest daarin met 20 zijn meerdere erkennen in Kwadendamme C I, waarmee zij een tweede plaats be reikten. Krabbendijke B I wees in de finalewedstrijd met 40 Waarde B I resoluut naar een tweede plaats en werd zodoende toernooiwinnaar bij de B-juni- oren. Maandag speelde Krabbendijke B I zijn laatste competitiewedstrijd tegen Wemeldinge B II en won met 130. WEMELDINGE Van Vrijdag 12 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Te Hansweert Te Yerseke 5 7—13 juni 1970 juni: Eerste Kwartier IIOOGW- LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. 5.43 6.04 11.18 11.44 6.24 6.41 11.56 7.02 7.22 0.24 12.36 7.41 7.58 1.03 1.15 8.21 8.39 1.43 1.59 9.09 9.26 2.30 2.51 10.03 10.25 3.22 3.53 35 minuten vroeger minuten later

Scheldebode | 1970 | | pagina 2