loodgieters werkzaamheden loodgieters JAPONNEN PAKJES Voor schoolboeken naar Van der Peyl F. WEISSCHER N.V. - KRUININGEN BASKET - BALL'S Ribfluwelen schoenen HULP in de huishouding J. MEULP0LDER RILLAND-BATH KRABBENDIJKE LAND- EN TUINBOUW U kunt niet alles weten BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN FA. J. KOLE - YERSEKE G. E. MEEUSE - YERSEKE Vissers opgelet Boekhandel VAN DER PEYL ZOEKT U Huwelijksgeluk en Geboorteregeling? AUTO-VERHUUR K.V.P.-vergade ring-. De plaatselijke afdeling der K.V.P. heeft in zaal Thalia haar maandelijkse vergadering gehouden. Voor het enige punt der agenda, bespreking van de agendapunten van de raadsvergadering van Reimerswaal, bestond maar gerin ge belangstelling. Reimerswaaltournooi. De v.v. Hansweertse Boys organiseert op zaterdag a.s. een voetbaltoumooi voor B-junioren en pupillen. Er wordt gelijktijdig op twee velden gespeeld. Deelnemende verenigingen zijn Kwaden- damme, Krabbendijke, Yerseke, Rillan- dia, Kruiningen, Waarde en Hansweert. Inzameling cadeau Zr. Evarista. In de loop van volgende week zal een inzameling worden gehouden voor een afscheidscadeau dat bestemd zal zijn voor Zr. Evarista. Zij zal in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd haar werkzaamheden als onderwijzeres aan de r.k. lagere school aan het eind van het schooljaar be ëindigen. Wandeltocht. 75 juniorleden van de gymnastiekver eniging Sportlust hebben afgelopen za terdag deelgenomen aan een wnadel- tocht te 's-Gravenpolder. Allen liepen de tocht uit en ontvingen een medaille. Kinderlijkje gevonden. In een sloot langs de rijksweg bij de Kreekrakdam vond M. J. S. uit deze ge meente vorige week het in plastic ver pakte lijkje van een pasgeboren baby. Het kind, een meisje, zou daar onge veer een maand hebben gelegen. „We hebben wel een aanknopingspunt", ver telde de politie, „maar veel is het niet. Per slot van rekening liggen België en Frankrijk niet zo ver weg als je over een auto beschikt". Het is nog niet be kend of de baby, die zaterdag op de al gemene begraafplaats alhier werd be graven, levend of dood werd geboren. Het onderzoek is in handen van de plaatselijke politie, de rijksrecherche en de geneeskundige afdeling van de rijks politie. Scholieren op reis. Vorige week donderdag tot zaterdag maakten de leerlingen van de 5e en 6e klas van de o.l. school onder begeleiding van het onderwijzend personeel een va kantietrip per fiets naar Schouwen. Vanuit het vakantiecentrum voor Volks onderwijs te Noordgouwe, het Mr. de Rooshuisverblijf, maakte men wande lingen en speurtochten. Wedvlucht. De P.V. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Albert over een af stand van 190 km. Deelname 135 dui ven. De voornaamste uitslagen waren: 1 H. Neels; 2 en 7 C. J. Clement; 3 en 13 H. van Doorn; 4 C. A. van Oosten; 5, 8, 9, 12 en 15 A. J. Kruijsse; 6 en 14 J. Neels; 10 en 11 H. van de Veeke. Bonds wandelmars. De jeugd van de gymnastiekvereni ging „Sparta" nam zaterdag deel aan een afstandsmars van 10 km te 's-Gra venpolder, die georganiseerd werd door de vereniging „D.A.W." aldaar, in Ze bra-verband. Van „Sparta" namen 62 jongens en meisjes deel in de leeftijd van 811 jaar, die bij hun thuiskomst alle maal trots met een medaille op de borst de bus uitstapten, ondanks dat hier en daar toch wel een tikkeltje ongelukkig werd gelopen! Algemene vergadering „K.E.O." Afgelopen vrijdag hield de veiling „Krabbendijke en Omstreken" haar jaar lijkse algemene ledenvergadering. De voorzitter, dhr. W. C. van der Werff, memoreerde na de opening de belang rijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar en stond in het bijzonder stil bij de slechte financiële resultaten van de fruittelers en de daaruit voortvloeiende demonstratie die landelijk op touw is gezet. De veiling-omzet bedroeg over het verslagjaar 3.679.237,52. Het netto batig saldo 22.586,52. Ondanks dekla gere omzet kon toch nog een bevredir gend resultaat worden geboekt, hetgeen voor de leden een geruststelling kan zijn in deze moeilijke tijd. De directeur, dhr. A. Dommisse, gaf bij de bespreking van de jaarstukken een uitvoerige uiteenzet ting van de diverse posten op de ba lans en exploitatierekening. Het vei lingpercentage voor 1970 blijft ongewij zigd. De aftredende bestuursleden dhrn. M. Griep, L. de Jonge en M. D. Schwartz werden herkozen. In de plaats van dhr. H. P. Nagelkerke, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen dhr. I. J. Quaak te Kruiningen. Als leden van de commissie van toezicht werden gekozen dhrn. J. J. van Gorsel Hzn. en J. Gijzel. Vossenjacht. De Hervormde Jeugdraad organiseert zaterdag 30 mei a.s. onder het motto „Voor de jeugd, door de jeugd" een vos senjacht voor auto's en brommers. Er worden prachtige prijzen beschikbaar gesteld, w.o. een vouwfiets. De start vindt plaats om 19 uur bij het Cultu reel Centrum, waar na afloop ook de prijsuitreiking plaats vindt. Bloeddonors. De afdeling Krabbendijke-Waarde van het Ned. Rode Kruis organiseert op vrijdag 29 mei a.s. een bloedafname- avond in de chr. mavoschool. Voetbal. Krabbendijke I won zaterdag zijn laat ste competiewedstrijd tegen Temeuzen- se Boys met 31. Bij de junioren moest Krabbendijke B I met 41 zijn meerdere erkennen in Wemeldinge B I, een wedstrijd waarin voor beide clubs de kampioenstitel te behalen was, die zodoende verdiend door Wemeldinge be haald werd. Proficiat. Krabbendijke B II verloor met 30 van Yerseke B I en speelde met 22 gelijk tegen Kruinin gen B II. Krabbendijke C I speelde met 11 gelijk tegen Yerseke C I. Rijtoer „Ouden van dagen". Het comité „Rijtoer ouden van dagen" organiseert op donderdag 18 juni a.s. een rijtoer voor onze dorpsgenoten van 65 jaar en ouder. Het is de bedoeling naar de Veluwe te gaan met als hoofd doel Arnhem en omgeving. Gezien een ontvangen advies van overheidszijde en de steeds toenemende verkeersdrukte zal gebruik gemaakt moeten worden van autobussen. In verband hiermee heeft het comité zich genoodzaakt gezien de kosten voor deelname te bepalen op min stens 6,per persoon en doet een be roep op de burgerij dit evenement fi nancieel te willen steunen. Jeugdconcert. Op 26 mei gaf het jeugdkorps van de muziekvereniging „Vooruit" uit Waar de een concert in het Cultureel Centrum. Voorzitter F. Vis sprak een welkomst woord; de dirigent dhr. Mannaert, do cent aan de Zeeuwse Muziekschool, leid de het concert in. Er werden stukken uitgevoerd als: Er ruist langs de wol ken, trombone-solo van R. Schrier, De klokken van Haarlem, alt-solo van Els Vreeke (9 jaar). Ook werden verschil lende canons ten gehore gebracht. Gre tig maakte het jeugdige publiek gebruik van de gelegenheid om mee te zingen met „Vader Jacob" en het Wilhelmus. „Mijn gebed" werd 2 maal uitgevoerd en mocht bij de tweede uitvoering ook worden meegezongen. Al met al een bij zonder geslaagde avond, die zeker tot herhaling noodt. Ruim 50 jeugdige per sonen waren aanwezig, ook een aantal ouderen bezocht dit concert. Examens machineschrijven. Op de te Bergen op Zoom gehouden examens praktijkdiploma machineschrij ven slaagden uit Krabbendijke mej. F. M. v. d. Vreede en dhrn. G. Tramper, A. H. Lagendijk en P. J. A. van Strien en uit Waarde dhr. J. P. de Leeuw. Voor het diploma bekwaamheid voor steno grafie slaagden de dames P. M. Koe man en T. de Leeuw, beiden uit Waar de. Allen werden opgeleid door dhr. Koetsdijk, leraar stenografie en ma chineschrijven Staatsdiploma) DE SMAAK VAN DE AARDAPPELEN Vindt u ook dat de aardappelen zo weinig smaak hebben tegenwodrdig Laten we daarom eens een keer die smaak niet met het kookwater in de gootsteen afgieten. Bovenstaande regels lazen wij als aan hef voor een Amerikaans aardappel recept, en het heeft ons als Nederland se aardappeleter wel even tot nadenken gestemd. Is het werkelijk zo, dat onze aard appelen tegenwoordig geen smaak meer hebben? JA en NEEN! JA! Omdat steeds meer nieuwe ex portsoorten worden uitgevonden waar bij de produktie op de eerste plaats komt en daarna pas de smaak. NEEN! Omdat de Nederlandse con sument altijd zal beschikken over aard appelen van Hollands kwaliteit en smaak. Deze aardappelen zijn overal te koop, en de kwaliteit-bewuste huisvrouw mag van een goede groenteman en su permarkt verwachten dat zij ze in voor raad hebben. En welke soorten zijn dit dan wel? Voor vroege oogst zijn het de rassen: Eersteling, Doré, Lekkerlander en Ei genheimer. Eersteling komt het eerst, Doré en Lekkerlander zijn iets later maar véél smakelijker, zowel in de kook als voor friture. Eigenheimer is nog later, deze aardappel is lekker, maar uitsluitend om te worden gekookt. Het nadeel van de Eigenheimer is dat zij een hoekig model dus moeilijk te schillen en diepe putten heeft. Wat dit laatste betreft spant de Lekkerlan der de kroon. Dit ras is kogelrond, 1 minuut in het schrapmachientje en hoeft niet te worden gepit. Bovendien ligt, de gebruiksduur van juni tot december en heeft de smaak van het vroegere Boter- geeltje. Zoals u ziet keus genoeg, maar ook hier zal de huisvrouw kwaliteitsbewust moeten zijn. Koek brandt niet aan tijdens het bak ken, als men de bodem van de bak oven met wat zout bestrooit. Gebruik geen soda bij het schoonmaken van aluminiumpannen. Zeepsop is „het" middel. Om deze soort pannen te glanzen, gebruikt men krijtwit. Aangebrande etensresten in alumini umpannen uitkoken met zeepsop. Een vetvlek in een herenkostuum kan men verwijderen door op de vlek kalk te leggen en met een heet ijzer over de achterkant van de stof te strijken. De kalk kan men naderhand gewoon wegborstelen. Een lidcactus moet niet in de volle zon staan en heeft vrij veel water nodig. In de herfst moet minder water ge geven worden. De cactus niet aan grote temperatuurverschillen bloot stellen. U krijgt een spijker gemakkelijker in de muur, door haar van te voren in te smeren met zeep. Crép© de chine krimpt, doch laat zich gemakkelijk uitstrijken. We nemen voor het wassen de maat en contro leren deze tijdens het strijken. Moet een stopcontact in uw woning ver nieuwd worden, maak dan eerst de hele leiding stroomloos alvorens u begint te werken. Het veiligste zijn we als we de smeltveiligheid uit het schakelbord draaien. Om te voorkomen, dat klaprozen spoe dig verleppen, verbranden we eerst de einden van de stelen tot ze zwart worden. Daarna zetten we de bloe men in vers water. Een vlek op een stalen aanrecht afkom stig van leidingwater, kan verwijderd worden met onverdunde azijn. Geen schuurmiddel gebruiken. De bovenkant van een cake of taart zal tijdens het bakken nooit te hard worden, als we een schaaltje met wa ter in de oven zetten gedurende het bakken. Kookt u elektrisch, neem dan een pan, die even groot is als de kookplaat of 2 cm groter, dan hebt u het minste warmteverlies. Glimmende plekken in wollen stof. Heeft u met een te'warm strijkijzer gestreken, dan wil d,e wollen stof nog wel eens gaan glanzen. De bewuste plek strak gespannen over een melk koker of pannetje, waarin u kokend water hebt gedaan. De damp door de' stof laten dringen en tegelijk met een lapje van dezelfde stof krachtig wrijven. Dof geworden eikenhouten meubelen krijgen weer glans, indien u deze in wrijft met eeh doekje, gedrenkt in lauwwarm water waaraan een paar druppels citroensap zijn toegevoegd. Lijmvlekken kunnen we over het alge meen verwijderen door het kleding stuk te weken in koud water en het daarna in warm water na te spoelen. Slagroom wordt vlugger stijf indien ge klopt zonder voorafgaande toevoe ging van suiker. Citroenen geven meer sap, als we ze voor het gebruik in warm water leggen. PTT KOOPT IN UTRECHT FABRIEKSCOMPLEX De PTT heeft een 17.000 vierkante meter groot terrein met fabrieksgebou wen te Utrecht aangekocht. Het complex waarvan 11.000 vier kante meter bebouwd is was eigen dom van de metaalfabriek Thomassen en Drijver-Verblifa, die de Utrechtse vestiging wegens regorganisatie per 1 juli a.s. heeft opgeheven. De postdienst zal een tijdelijk onder komen vinden in 5.000 vierkante meter van het complex, hetgeen voor het sta tionspostkantoor een snelle leniging van de ruimtenood betekent. De andere 6.000 vierkante meter van de bebouwing zal tezijnertijd worden ge sloopt ten behoeve van nieuwbouw voor de telefoondienst. Daarin zullen de bui tendienst van het telefoondistrict en ma gazijnen worden ondergebracht. De postdienst zal op het terrein ge vestigd blijven tot een nieuw stations postkantoor zal zijn verrezen. ALLEEN VOOR VOLWASSENEN Het vertonen van films is in Ameri kaanse vliegtuigen al zo'n gewone zaak geworden, dat niemand er meer veel aandacht aan schenkt. Ofschoon... som mige passagiers informeren bij de lucht vaartmaatschappij waarmee zij voorne mens zijn een lang traject af te leggen eerst naar de titel en- de rolbezetting van de film die tijdens de tocht zal worden vertoond. Ze kiezen vaak een andere lijn als de aangekondigde rol prent hen niet bevalt! Nu zijn er dan Jumbo-jets en dat schept weer nieuwe probloemendie hebbeii n.l. twee com partimenten voor reizigers in de goed koopste vervoersklassel In het eerste compartiment wordt nu op lange vluch ten een natuurfilm of een degelijke ,neu- trole' film vertoond, waaraan niemand aanstoot kan nemen. In het tweede wor den films voor volwassenen gedraaid, vaak met een heel pikant tintje. De moeilijkheid voor de stewardessen is nu, dat zij een selectie moeten maken tus sen de passagiers. Jeugdige personen worden met zachte drang naar de eer ste afdeling geleid, en Volwassenen kun nen in de tweede. Maar wat gebeurt er nu eigenlijk wanneer pa en ma met twee jeugdige spruiten zich aanmelden voor een vlucht. De aankondiging van de nieuwe regeling, die TWA verspreidt, vermeldt daarover helaas geen bijzon derheden. (DIA) OOGGYMNASTIEK ALS MIDDEL TEGEN KIPPIGHEID De bril is niet meer het enige middel om een kind te helpen kippigheid te bo ven te komen. Met ooggymnastiek en oogmassage worden momenteel goede resultaten bereikt. Eén van de voor naamste taken van de ouders is dat zij het oogeuvel, waar hun kinderen aan lijden, tijdig onderkennen. Doorgaans is het de schoolarts, die tot de ontdekking komt dat een kind bij- of vérziend is en dan is het kwaad vaak al geschied. Van groot belang is, dat het kind een werkomgeving heeft die een gunstige lichtval garandeert. Een kind moet, evenmin als een volwassene, nooit „in het licht" zitten, maar zijn arbeidsplaats moet zo zijn ingericht, dat het licht van links op zijn werk valt. Wanneer ondanks alle goede zorgen in dit opzicht het kind de ogen gaat dichtknijpen als het iets op verreaf stand tracht te zien, of als het over hoofdpijn klaagt is het tijd de oogarts te raadplegen. Wellicht is het dan nog mogelijk het dragen van een bril te voorkomen, door bovengenoemde mas sage toe te passen. (DIA) ZELFBESCHERMING TEGEN NIERSTENEN Uit een nierbekken- of een blaasontste king vloeit in 20 der gevallen een niersteenaandoening voort. Daartegen kan men zich verweren met de volgen de maatregelen: 1. Dagelijks ten minste twee tot drie liter vocht drinken. Dat spoelt de urinewegen schoon en voorkomt de vorming van nierstenen. 2. In het gebit, de amandelen of de gal blaas kan zich een ontstekingshaard bevinden. Die moet opgespoord en verwijderd worden. 3. Het dieet mag vooral niet bestaan uit dierlijke organen, maar moet wel veel groente en fruit bevatten. Ge brek aan beweging en darmtraagheid moet worden voorkomen. Er zijn negentien verschillende steen soorten, die elk voor zich een ander di eet vragen. (DIA) LEST BEST Nadat een 48-jarige man te München van zijn eerste vrouw- was gescheiden, om met een zeer aantrekkelijke en knap pe secretaresse te trouwen, vond hij dat hij een grote fout had begaan, hij be gon opnieuw aan een echtscheiding. Bij een huwelijksbureau plaatste hij een ad vertentie met een heel program van eisen, waaraan zijn ideale vrouw zou moeten voldoen. Zij moest humoristisch zijn, van klassieke muziek houden, mocht niets tegen voetballen of vissen hebben enz. Drie dagen later belde het bureau hem op met de mededeling, dat het de juiste vrouw gevonden had. Toen de man de vrouw ontmoette, ging hij bijna door de grond van verbazing. „Zij" was n.l. zijn eerste vrouw. (DIA) Van 21—27 mei 1970 REIMERSWAAL. Geboren: Alexandra Catharina, dv. Johan Mellegers en Ma ria Jacoba Modderkreke te Krabbendij ke; Maatje Johanna, dv. Adriaan van den Dorpel en Maria Kuzee te Yerseke; Janna Isa, dv. Pieter Anthonie Hoek man en Janna Isa Paardekoper te Krab bendijke. Ondertrouwd: Wilhelmus Adriaan van der Nol, 23 j. en Maria Johanna Ausum, 30 j.Adriaan Aarnoudse, 21 j. en Adri- ana Maria Koster, 22 j. Gehuwd: Jacob Klijn, 45 j. te Den Helder en Maatje Apolonia Riemens, 33 j. Gerardus Augustinus Verhulst, 21 j. te Goes en Jacoba de Jager, 22 j. te Rotterdam. Overleden: Cornelis Goud, 64 j., echt- gen. van Marina Koster. VAN DE REDACTIE Wil de anonieme schrijver van het in gezonden stuk over de winkels in Krui ningen zijn (haar) naam en adres door geven aan de administratie? Die naam zal niet worden gepubliceerd, maar het is wenselijk dat wij weten namens wie wij een bepaald stuk publiceren. Bij voorbaat onze dank. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor de dorpen Hansweert, Krabben dijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waar de wordt in het weekeinde van 30 mei de doktersdienst waargenomen door Dr. J. de Beij te Hansweert, tel. (01130) 1344. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Hetebrij, Hoogvliet. 2.30 uur: Ds. Kwakkelstein, Goes. GerefKerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdag: 19.15 uur voor-avondmis van de zondag. Zondag: 9 uur hoogmis. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leidster: Majoor S. J. Eekenaar. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. V.m. bediening Heilige Doop. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. K ruinin gen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. B. Baks. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Dinsdag 2 juni, 7.30 uur: Ds. v. d. Poel van Yerseke. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 6 uur. Zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Kerk 10.15 en 2.30 uur: Ds. H. Moll, Zwgn- drecht. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. J. Karelse. Krabbend ij ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. P. G. Verweys, Sliedrecht. 5 uur: Ds. B. v. d. Lelie, Hansweert. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. T. Besselaar, Eindhoven. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 u.: De heer J. de Ruiter, Rotterdam 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. HOOFDSTRAAT 16 VOOR AL UW Ook vragen wij nog voor nieuwbouw en reparatiewerk tot maat 34 f 5,50 43/47 f 6,95 35 42 f 6,50 vanaf maat 24 vanaf 7,95 GYMKLOMPJES met hakje 19,90 Schoenhandel en pedicure Telefoon 1565 Kerkplein 10 Wij verkopen handige kleine boekjes, waarin de tijden voor hoog- en laagwater in 1970 zijn vermeld De prijs bedraagt 50 cent GEVRAAGD voor hele dagen Mevrouw BONESCHANSCHER Hoofdstraat 2 - Kruiningen Vraag dan onze documentatie en proefpakket Hyg. Art. 30 stuks en sex-verrassing U aanvraag met bijsluiting van f 10,- en vermelding Pakket Zld. richten aan IMMA - POSTBUS 6219 ROTTERDAM zonder chauffeur Waardekenshoekplein 1 Kapelle-Biezelinge Telefoon 01102-1874

Scheldebode | 1970 | | pagina 3