Van Velzen's vleesbedrijf BATAVUS rijwielen bromfietsen 343 per kilo 673 128 88 223 398 5 tartaar halen 4 betalen per stuk 90 vrijdagavond geopend A. DUINKERKE De rechters en de behoudzucht INGEZONDEN STUKKEN BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN van den berge assurantiën markt 13 - kruiningen telefoon (01130) 1503 vrijdag en zaterdag boogram Halskarbonade 250 gram Rookworst 150 gram Snij worst maandagmorgen boogram Varkensworst dinsdag 500 gram Riblap woensdag 500 gram Gehakt donderdag dichtheid en stiptheid gaat, althans voor zover die betrekking hebben op de mid delgrote en korte afstand. Maar zelfs treinen als de Palatino (ParijsRome) en de La Puerto del Sol (Madrid—Pa rijs) tonen aan dat op de relatief grote afstand (1500 km) zeker sprake is van concurrentie tussen trein en vliegtuig. Ondanks oude, slecht aangepaste baanvakken, hebben treinen die met ho ge snelheden rijden de concurrentie met het vliegtuig goed volgehouden. Voor beelden zijn de verbindingen Londen Manchester (300 km) en ParijsBrussel (316 km) of andere verbindingen van minder dan 800 km, die door de TEE- treinen worden onderhouden. Van de 450 belangrijkste verbindingen in Eu ropa is trouwens meer dan de helft korter dan 800 km. In Europa treffen we op dit moment weliswaar geen lijnen aan als de Japan se Tokaïdolijn, waar treinen rijden met snelheden boven de 200 km per uur, maar er wordt hard gewerkt aan der gelijke enigszins vergelijkbare projec ten. In Frankrijk zal het in de niet al te verre toekomst mogelijk zijn de 500 km tussen Parijs en Lyon in niet veel meer dan twee uur af te leggen, dank zij het inzetten van turbotreinen. Verstopte wegen en overbelaste vlieg- havens doen veel reizigers besluiten de trein te nemen, aldus nog steeds het In ternationaal Instituut voor Luchtver keer. Er klinkt nogal wat kritiek op de rechterlijke macht de laatste tijd. Soms over gebeurtenissen die aanleiding ge ven tot het vermoeden dat een beetje klassejustitie wordt bedreven, bijvoor beeld in de soepele behandeling van jeugdige moordenaars uit een goed mi lieu, studenten die bizarre ontgroenings methoden tot de dood toe bedrijven, plus nog een paar van dergelijke gevallen met als tegenhanger de zeer barse straf fen die in eerste instantie althans zijn uitgedeeld aan bezetters en demonstran ten. Een interessant aspect van deze kwes tie is door de Leidse hoogleraar Nagel geopenbaard toen hij meldde dat bij on derzoek van geseponeerde zaken bleek dat hierbij in meerderheid overtreders betrokken waren die men een hogere sociale status pleegt toe te kennen. Hij ging hierop niet verder in omdat hij tenslotte zijn gegevens eerst moet vast leggen in een rapport aan de opdracht gever. Nuttig onderzoek. Het juridisch gezelschap waarin deze onthulling werd gedaan kon ook een reeks verklaringen aanvoeren die zeker wel logisch zijn. De seponeringen, be slissingen dus dat niet tot vervolging wordt overgegaan, kunnen heel goed te danken zijn aan het feit dat de „hoger geklasseerde" betrokkenen in staat zijn zich te voorzien van betere woordvoer ders en wellicht zelf al meer de neiging hebben met de leden van het openbaar ministerie te spreken op een voet van gelijkheid. Meer een kwestie van sociale omgangsvormen eigenlijk dan een kwes tie van bewuste klassejustitie, al zijn de gevolgen ongeveer gelijk. Niettemin is een onderzoek als de minister kennelijk heeft gelast wel nut tig omdat daardoor toch aandacht be steed wordt aan een oud probleem, na melijk dat de rechterlijke macht haast vanzelf de neiging heeft zich te beschou wen als behoeder van de bestaande toe stand, van de establishment vooral, waartoe ze zelf behoort. Waarbij zich dan vaak wreekt dat de rechters en of ficieren van justitie als burgers door gaans leven in een milieu en met op vattingen die zeker niet geheel en al representatief zijn voor wat in de natie als geheel leeft. Botsingen. Curieus is bijvoorbeeld dat weer enige officieren van justitie akties gaan on dernemen tegen wat in hun ogén por nografie is juist als bij een opiniepeiling blijkt dat de overgrote meerderheid der Nederlanders dat helemaal overbodig is gaan achten. De massa is in dit opzicht tolerant geworden: wie het niet laten kan moet het dan maar kopen, daar heeft niemand last van. De establishment loopt daarbij niet voorop, de rechters en officieren uiter aard ook niet. Nu is dit bij pornografie en dergelijke geen kwestie waarover men zich tezeer hoeft op te winden, zo belangrijk is dit niet. Maar een derge lijke kloof tussen de opvattingen binnen de kring van de establishment en daar buiten gaapt op vele andere terreinen. Nieuwe ideeën worden doorgaans het eerst uitgedragen door minderheidjes die daarbij prompt min of meer botsen met de meerderheid. Maar ze blijven tegen de justitie en het gezag in het algemeen aanbotsen ook nog lang nadat hun idee- en tamelijk gemeengoed zijn geworden. Het is het oude probleem hoe een in stituut als de rechterlijke macht zich kan behoeden de voorvechter te worden van de al verouderde opvattingen. Voor standers van juryrechtspraak voeren juist aan dat daardoor gegarandeerd zou kunnen worden dat in de rechtszaal constanter rekening gehouden zou wor den met wat de meerderheid der bevol king normaal, moreel gerechtvaardigd, maatschappelijk verantwoord acht. Het is een redenering die niet helemaal op gaat omdat zo'n jury waar ze bestaat slechts beperkt meespreekt, namelijk bij het bepalen of iemand schuldig is of niet. De rechter blijft ook daar de man die in belangrijke mate de strafmaat bepaalt. En het is juist de kwestie van strafmaat waarover zo vaak kritiek ge oefend wordt. (Nadruk verboden) Dorpsgenoten, Door verschillende personen uit We- meldinge is mij gevraagd waarom ik van de bevrijdingsfeestelijkheden op 5 mei j.l. geen verslag heb gemaakt voor „De Scheldebode". Mijn antwoord kan kort zijn: Dit ver slag is door mij wel gemaakt en op gezonden naar .de redactie, maar de re dactie heeft gemeend wegens plaatsge brek dit verslag niet op te moeten ne men in „De Scheldebode" van vorige week. (De redactie zal u dat kunn<|n bevestigen.) Tegenover de heer redac teur heb ik hierover mijn ontstemming al laten blijken in een telefonisch ge sprek, maar opdat u het allen wete heb ik deze korte brief geschreven in „De Scheldebode" van heden, zodat u weet hoe het gegaan is met het verslag van de feestelijkheden in Wemeldinge. Correspondent J. DE NEEF WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 23 mei wordt de doktersdienst voor de dorpen Hans- weert, Krabbendijke, Kruiningen, Ril land-Bath en Waarde waargenomen door door Dr. P. Allewijn te Kruinin gen, tel. (01130) 1566. Van 14—20 mei 1970 REIMERSWAAL. Geboren: Jacomina Maria, dv. Pieter Marinus Korstanje en Johanna Cornelia Ce vaal te Krabbendij ke; Apolonia Catharina, dv. Hendrik van Gessel en Stephanie Johanna van der Borgt te Hansweert; Pieter Marinus, zv. Cornelis'Marinus Dieleman en Maria de Bel te Krabbendijke; Johannes, zv. Bou- dewijn Jacob Sinke en Dirkje van Halem te Kruiningen; Marinus Cornelis, zv. Cor nelis Marinus de Rooij en Jacomina Maatje de Waard te Yerseke. Overleden: Adriana Clasina van Dijk, 61 j., ongeh. te Yerseke; Suzanna de Wee, 74 j., wed. van Willem Ridderhof te Yerseke; Modestus Ludovicus Emili- us Schaumberg, 62 j., echtgen. v. Ma deleine Sylvie Stoop te Zwijndrecht in België. Gehuwd: Willem Albrecht Vette, 24 j. te Zuidelijke IJsselmeerpolders en Ma ria Francisca Catharina Martens, 20 j. te Hansweert; Anthonie de Bruin, 23 j. te Goes en Lourina Jannie de Visser, 19 j. te Krabbendijke; Piet Eversdijk, 27 j. te Kapelle en Johanna Maria van Sprundel, 22 j. te Yerseke; Johan Oom, 23 j. te Yerseke en Geertruida Maria Weststrate, 18 j. te Wemeldinge; Eti- enne Alphonsus Alice, 18 j. te Hulst en Pieternella Duinkerke, 19 j. te Yerseke; Adriaan Dek, 22 j. te Kruiningen en Ja comina Adriana van den Durpel, 18 j. te Rilland-Bath. Ondertrouwd: Cornelis Adriaan Blaauw- kamer, 23 j. te Waarde en Christina Klara Oppeneer, 19 j. te Kruiningen; Pieter Bouwman, 21 j. te Kruiningen en Coleta Ida van Stee, 20 j. te Yer seke; Cornelis Dorrepaal, 25 j. te Schore en Magdalena Dingena Wondergem, 22 j. te Kruiningen. W aarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. T. H. Penninga. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma, Eind hoven. V.m. jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrjje Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Zaterdag: 19.15 uur voor-avondmis van de zondag. Zondag: 9 uur hoogmis. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leidster: Majoor S. J. Eekenaar. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: De heer J. Allewijn, Middelburg R.K. Kerk. Eucharistieviering zaterdagavond 6 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. Haagen, Heer- jansdam. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. V.m. medew. Meisjesclub. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman, Bergen op Zoom. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. 15 regels 1,75, elke volgende regel 35 cent, 11 voor 17,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-pr^js berekend Inzenden: TJiterl|Jk tot woensdagmiddag 12 uur 19 mei 1970 Dinsdagmorgen 10.30 uur: 't is kil, even wat warmte Moderne Haarden P. C. van Oosten - Yerseke Wie heeft mijn bril gevon den? J. W. van Os, Kerk- hoekstraat 5, Yerseke. Bijverdiensten: Thuiswerk, o.a. vouwen, plakken, schrij ven enz. Werk wordt ook zelf door ons geleverd. In lichtingen (postzegel inslui ten) „Destico", Postbus 184, 's-Hertogenbosch. Remould-banden van UBO, als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krabbendijke, telef. (01134) 235. Monteren, ba lanceren. Maandag kg rabarber 39 ct. Dinsdag kg spinazie 45 ct. - De Spar, Lepelstraat, Yerseke. Japonnen, pakjes, rokjes en bloeses van Setterlaine en Spencer-Hey. Grote sor tering bij Fa. J. Kole, Yer seke - Goes. Doe evenals zovelen en pro beer ook eens „Epifanes" lakken. En u blijft er bij!! J. W. van Os C.V., Yerseke. Intertest- en Hatema ka merbreed tapijt in 366 en 400 br. in diverse kleuren uit voorraad leverbaar. Ont vangen enkalon tapijt in de kleur geel, normaal 125,- p.st.m. op 400 br., nu 100,- p.st.m. 400 br. Fa. J. Kole, Yerseke, tel. 1372 (01131) Verse groente reclame: Vrij dag panklare worteltjes 39 ct. Zaterdag 2 grote krop pen sla 69 ct. Verse aard beien. Nieuwe aardappelen. 12 grote sinaasappelen 1,49.- 2 kg Golden Delicous 1,19. De Spar, Lepelstraat, Yer seke. Te koop: Kasten van 15,- per stuk enz. Gasstel Buta, Buta kachel met fles, was bakken met plug, wc-pot- ten, stortbakken, 2 wasta fels, tafels groot en klein, tuinbanken, vogelkooi, enz. P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, tel. 1650. Wij zijn maandag 1 juni de gehele dag gesloten. Stoom- goed kan dinsdag 2 juni tot 6 uur worden gebracht. B. de Koeyer, ,,'tWienkel- tje". Nog nooit kocht u zo voor delig. Ons assortiment in kasten is zo groot en u ver baast zich over de prijs. Kompl. aanrechten, servies- kasten, keukenwandkasten, slaapkamer- en tienerkasten Bijzonder mooie keukenbuf- fets, schrijfbureaus, speci aal voor tieners in de aller nieuwste kleuren. Het Tim merhuis, Wijngaardstraat- Zusterstraat, Goes, Telef. (01100) 8362. Van harte welkom. - Alles franco huis. Rollen inpakpapier 30, 40, 50, 60, 70 en 100 cm breed, in meer dan 30 soorten. Wij bezorgen iedere donderdag in uw woonplaats. Bestel lingen tot weonsdag 3 uur. - Papierhandel J. A. West strate, Rouanase Kaai 21, Middelburg, tel. 01180-2453, b.g.g. 7724. Vers vlees reclame: 500 g schoudercarbonade 3,89. 2 biefstuk tartaar 1,25. 1 soepcomplet 1,39. 500 g kippepoulet 1,25. De Spar, Lepelstraat, Yerseke. Wie heeft per ongeluk op 5 mei in zaal Nolet mijn bla zer omgeruild? Graag we derom ruilen. - Mevr. I. de Koeyer-Tilroe, N.zandstraat 1, Yerseke. Heugafelt, Heugalux en Heugaflor tapijt tegels in vele kleuren voor ieders smaak. - Ook gemakkelijk zelf te leggen. Per tegel resp. 7,35, 8,60 en 9,80. Bij uw Heuga-dealer Fa. J. Ko le, Yerseke, tel. 1372. Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in voorraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin Wijdemans medisch gedipl. voetkundige. Schoenrepara tiebedrijf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Te koop z.g.a.n gaskachel tegen elk aannemelijk bod. Wijngaardstraat 22, Yerseke Te koop partij oud-Holland se pannen. Koopje! P. Duin kerke, Margrietstraat 28, Yerseke, tel. 1650. Uw schoenen voor repara tie in goede handen bij Schoenreparatiebedrijf Mar tin Wijdemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Te koop: Schuurtjes, gara ges. - P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, Yerseke, tel. 1650, Kom voor kinderkleding bij ons eens kijken en passen. Grote keuze, steeds 't nieuw ste en altijd iets aparts. Deze week enkele spotgoed kope babyjasjes, die b.v. door etaleren iets smoezelig zijn. Gemakkelijk zelf te wassen. Textielhandel Snoep-van Willigen. Uitschuifbare raamhorren, latten, gaas enz. om zelf uw horren te maken en Vapona strips. U vindt het allemaal bijJ. v. d. Boomgaard, Kaaistraat 8, Yerseke, tel. 1809. Te koop z.g.a.n. Erres lang- zaamwasser met wringer en verwarming, iy2 jaar oud. M. Boone, Zanddijk 6, Yer seke. Nog nooit zag u zoveel ijzerwaren - gereedschap pen en doe het zelf artike len als in het Tmmerhuis. Wilt u ook iets zelf gaan doen. Plafonds leggen, uw vensterbanken verbreden, natte en lelijke muren be timmeren, uw keuken, w.c. of douche-cel of schoorsteen opknappen. U weet niet hoe het moet. Wend u zich tot het Timmerhuis, Wijngaard straat - Zusterstraat, Goes, Tel. (01100) 8362. Altijd van harte welkom. Alles franco huis. Herensokken in badstof, draion, wol, orlon, terlenka, astralon, zeer grote sorte ring in de nieuwste kleuren en dessins. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Stichting Vak.fonds Bouw nijverheid. Algehele zomer- inlevering vak.zegels op za terdag 30 mei a.s. in De Ha ven van 9.3012.00 uur. - P. Ridderhof, v. Klinken bergstraat 22, Yerseke, tel. 1943. Koopje! Bankstel slechts 100,- Dorpsstraat 98, Krabbendijke, tel. (01134) 1401. Olie van Olaz houdt door zijn unieke samenstelling het vocht- en vetgehalte van de huid op peil. Hierdoor wordt de jeugd van de huid lang bewaard en rimpelvor ming doeltreffend bestreden Drog. Koster. Te koop mooie mahonie kast met kroonspiegel. - P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, tel. 1650. Zonnebrillen, moderne vlot te modellen. Ook klassieke monturen met optisch ge slepen glazen. - Drog. Kos ter, Yerseke. Te koop gaas, alle soorten, ook siergaas, vliegengaas enz. Ook vindt u Keulse potten en veel meer bij P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, tel. 1650. Te koop twee stuks mooie ijzeren hekjes voor uw tuin bij P. Duinkerke, Margriet straat 28, Yerseke, tel. 1650. Telefoon 01130 - 1908 - Kruiningen Heel vlot staan de, nieuwe dusterschorten, waarvan sommige modellen ook als japon gedragen kunnen wor den. Kom ze eens passen! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Kaaistraat - Yerseke Speciale stuntaanbieding: Leifheit rolveger nu 12, +3 vel Oesterzegels. Droog molen 40 m, drooglengte 45,- -{- 5 vel Oesterzegels. Fa. M. Eckhardt, Damstraat 18, Yerseke, tel. 1508. Te koop balken tot 9.40 m lengte. P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, Yerseke, tel. 1650. Weekendreclame: 1 bos fre sia's -f groen 1,75. Bloem kwekerij Poléy, Oudetoren- straat 13, Yerseke. Te koop: Skelter. Klein de fect aan motor. - Te bevr. R. Sinke, Klinker 26, Bie- zelinge. Van Margaret, u kent de naam van de keurig passen de onderjurken en nachtkle ding, ontvingen wij zo juist elastische badstof dames slips in wit en verschillen de kleuren. Heerlijk in het dragen. - Van Bon Giomo witte en gekleurde elastisch katoenen slips. Witte rib- tricot damesslips van Jan sen Tilanus, 2 stuks voor 2,98. Ook in ondergoed bij ons de grootste keuze en gratis Zilverzegels- Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Te koop: Plastic goten, plastic golfplaten, eternit golfplaten, vlakke eternit platen, bouten, draadnagels enz. P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, Yerseke, tel. 1650. Hebt u meubels nodig, laat het ons eens weten, w|j ko men gaarne vrijblijvend eens met u praten. Wjj le veren u uit voorraad, en wfj bezoeken met u met onze eigen auto ook grote meu beltoonzalen. - Van Nimwe- gen-Heybo-r, Wemeldinge. Dorpsstraat 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, teL 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. Voor de koude dagen die we telkens nog hebben, ontvin gen wij weer nieuwe meis jes sportkousen in wit en gekleurd. Ook nieuwe hip- overs voor grotere meisjes. Staan keurig over het blote been, maar kunnen ook over panty-nylons gedragen wor den. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Te koop: Wandtegels, ce ment met zand, nieuw, te- gelcement, zeepbakjes, enz. P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, tel. 1650. Te koop: Ralston verf, car- boleum, kwasten, witsel, emmertjes witsel, enz. - P. Duinkerke, Margrietstr. 28, Yerseke, tel. 1650. Picknick-set: 32-delig in handige draagbox nu van 39,75 voor 29,50. Fa. M. Eckhardt, Damstraat 18, Yerseke, tel. 1508. Te koop een compleet 2- persoons ledikant. Margke- laan 32, Yerseke. Nog enkele speciale prijzen gashaarden, o.a. 6200 cal. v. 645,— nu 400,—; 5000 cal. v. 615,nu 425, 8200 cal. van 878,nu 698,-. Uw adres voor gas haarden, fornuizen, geysers enz. Fa. M. Eckhardt, Dam straat 18, Yerseke, tel. 1508 Te koop: Ribben, dubb. pan latten, ramen, deuren, plan ken enz. P. Duinkerke, Margrietstraat 28, tel. 1650, Yerseke.

Scheldebode | 1970 | | pagina 3