on BAAYENS REIMERSWAAL YERSEKE )PT1 de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Ruitersport. De landelijke rijvereniging Reimers- waal organiseerde zaterdag 16 mei een grote pijlenrit, waaraan vele ruiters deelnamen. Deze rit liep langs Yerseke, Krumingen en Hansweert en is cjoor het mooie weer een groot succes geworden. Als winnaars kwamen uit de bus: Grote paarden: A. Mosselman en L. van Hootegem te Kruiningen en W. v. d. Plasse en A. Oom te Yerseke met 0 straf punten. Tweede prijs: J. de Braai te Kruiningen, J. Zoetewey te Kloetinge en Erik Bol te Yerseke met 10 straf - punten. Derde prijs: J. Bol te Yerseke met 15 strafpunten. Vierde prijs: mej. Karin Snoep te Yerseke met 20 straf punten. Vijfde prijs J. Sinke te Goes met 25 strafpunten. Ponys: Eerste prijs Jacqueline v. d. Velde te Yerseke en Hans Nieuwenhuize te Kruiningen met 0 strafpunten. Twee de prijs: Benny van Velzen met 1 straf - punt. Derde prijs: Nicole de Roo te Goes en Joyce Boneschanscher te Kruiningen met 5 strafpunten. Vijfde prijs: Gebr. Sinke te Kruiningen met 15 strafpunten. Vijfde prijs: Alex van Hootegem en Paul Sinke te Kruiningen met 20 straf punten. Vergadering gemeenteraad. Dinsdag 26 mei a.s. zal de raad van onze gemeente weer bijeenkomen, dit maal in het gemeentehuis van Rilland. De agenda laat o.a. de volgende punten zien: Voorstel tot het bestemmen tot ambtswoning van de woning Rijksweg 11 te Kruiningen. Voorstel tot het be schikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van schakelklokken ter beperking verlichtingskosten toren, kerk en molens. Voorstel tot het vaststellen van een vergoedingsregeling voor de vrijwillige brandweerkorpsen. Voorstel tot het aankopen van diverse strookjes grond i.v.m. reconstructie Hans weer tse- straatweg. Voorstellen tot het aankopen van de panden Henry Dimantstraat 1 en 3 en Eindje de Rondte 35 te Krui ningen. Voorstel tot het toekennen van een subsidie t.b.v. een concert, te ver zorgen door zangvereniging „Crescendo" te Kruiningen. Voorstel tot het vaststel len van een subsidieregeling voor de muziekkorpsen. Voorstel tot het beschik baar stellen van een krediet inzake on derzoek mogelijkheid aanleggen bad- strand te Yerseke. Voorstel tot het vast stellen van een subsidieregeling voor de bej aardensociëteiten. Comité „Rondrit ouden van dagen". Het comité dat de jaarlijkse reis voor de ouden van dagen uit Yerseke orga niseert kwam vorige week in vergade ring bijeen en besloot ook dit jaar weer een dergelijke reis te organiseren. Het succes van vorig jaar, toen men een be zoek bracht aan o.a. de fabrieken van Van den Bergh Jurgens te Rotterdam en het mooie havenplateau te Gorkum, zal men moeilijk kunnen overtreffen, doch het comité heeft ook voor dit jaar uitgezien naar een aantrekkelijke reis. Zoals gebruikelijk zullen de leden van het comité weer met hun lijsten rond gaan bij de burgerij voor het inzamelen van giften. Voorlopig is de reis vastge steld op donderdag 11 juni. Wedvluchten. Door de P.V. „De Luchtpost" werd deelgenomen aan een tweetal vluchten. Voor de vlucht van Beaumetz, afstand 170 km, namen 151 duiven deel. De voornaamste uitslag hiervan was: 1, 2, 6 en 7 E. Vermast; 3 en 9 W. Gunst; 4 H. Paauwe; 5, 10, 13 en 14 Gebr. Oele; 8 en 11 J. Philipse; 12 C. Elen- baas; 15 mevr. Minnaard. Voor de vlucht van Orleans, afstand 434 km, waren 56 duiven in concours. Hier werden de prijzen als volgt ver deeld: 1, 11 en 14 C. Elenbaas; 2 M. Pe- kaar; 3 E. Vermast; 4 J. v. d. Plasse; 5, 8 en 9 P. Ridderhof; 6 Ph. Steketee; 7 en 10 J. Lindenberg; 12 Ph. van Os; 13 mevr. Minnaard. Inzameling. Van 25 mei tot 6 juni zal in ons dorp weer de jaarlijkse inzameling plaats vinden ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, met de bekende giftenzak jes. Zorg er voor dat het Rode Kruis zijn mooie werk kan blijven voortzetten. Het Rode Kruis helpt graag op veler lei gebied, maar kan dit alleen dank zij uw gift. Wees royaal. U doet er een goed werk mee, zowel voor anderen als voor uzelf, want ook u kunt onver wacht het Rode Kruis nodig hebben. Tast dus ruim in de beurs. De zakjes worden opgehaald door leden van de E.H.B.O.-vereniging. Koningsschieting. Zondagmiddag j.l., eerste pinksterdag werd in de doel van Handboogschutte rij St. Sebastiaan alhier de jaarlijkse koningsschieting gehouden. Na een zeer spannende wedstrqd werd dhr. L. de Koeyer voor de tweede maal Koning der schutters met een puntentotaal van 248 over 30 pijlen, een gemiddelde van 8,26. 2. J. de Koeyer, gem. 7,80; 3. B. Gle- rum, gem. 7,76; 4. A. Duinkerk e, gem. 7,73; 5. P. de Koeyer, gem. 7,66; 6. H. van Stee, gem. 7,10; 7. J. van Stee, gem. 6,40. Mocht er bij de jeugd van Reimers- waal interesse bestaan voor deze edele sport, kunnen zq zich ten allen tijde in verbinding stellen met de heer J. van Stee, Schuttershof te Yerseke, of bij le den der vereniging. Volhardingtoumooi groot succes.. Onder voor korfbal zeer gunstige weersomstandigheden werd op tweede pinksterdag Volhardings jubileümtour- nooi gespeeld. Een fris windje maakte het spelen tot een vreugdevolle bezig heid, terwql de zon er een bqzonder kleurrijk geheel van maakte. Het was een lust te zien hoe meer dan 600 jonge mensen zich in him sport konden uit leven. Een voortreffelijke organisatie zorgde voor de rest. Het bestuur kon naast de burgemeester, de wethouder van sportzaken en enige raads- of oud raadsleden een aantal oud-leden begroe ten, die zich er allen van konden over tuigen, dat Yerseke een gezonde en ak- tieve korfbalvereniging binnen haar poorten heeft, die in haar 60-jarig be staan nimmer meer heeft gefloreerd dan thans, hoewel het prestatie-niveau wel iets te wensen overlaat. Dat is vroeger wel eens beter geweest. De voornaam ste resultaten waren als volgt: Senioren afd. I: 1. Tjoba 69; 2. Animo 67. Senioren afd. II: 1. Blauw wit 45; 2. Animo 45. Blauw-Wit won na straf worpen. Senioren afd. HI: 1. Tjoba II 45; 2. Volharding 44. Ju nioren: 1. Blauw-Wit 47; 2. Storm vogels 45. Asp. afd. A: 1. Blauw-Wit A 35; 2. Volharding A 35. Asp. afd. B: 1. Animo A 35; 2. Togo A 34. Asp. afd. C: 1. Stormvogels B 36; 2. Blauw-Wit B 33. Asp. afd. D: 1. Tjo ba A 3—6; 2. Togo B 3—3. Asp. afd. E: 1. Tjoba B 3—5; 2. Volharding B 3—3. Pupillen afd. I: 1. Animo A 46; 2. Swift A 4—6. Pup. afd. II: 1. Atlas 48; 2. Stormvogels B 44. Pup. afd. Ill: 1. Olympia 48; 2. Volharding B 46. Het eerstgenoemde cijfer geeft het aantal wedstrijden aan, het tweede cij fer het aantal behaalde punten. Bij ge lijk aantal punten besliste het doelge- middelde. Was dit laatste ook gelijk, dan werd de beslissing via strafworpen verkregen. Een nog nader aan te kondigen re ceptie en een feestavond zullen de ju- bileumaktiviteiten nog meer cachet ge ven. Wij komen daar nog op terug. Oud papier. Op zaterdag a.s. komen de Volhar ding-leden weer bij u aan de deur om 'oud papier op te halen. Hopelijk hebt u goed gespaard en kan Volharding op nieuw een aardig bedrag in haar jubi- leumkas storten. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie zqn als gevonden aangegeven: Een armbandhorloge, een bankbiljet van 10,een zilveren ket tinkje met sleuteltje. Botsing bij Postbrug. Zaterdagmorgen had op de kruising bij de Postbrug een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's. De automobilist v. d. M. uit Wissenkerke, die vanaf de Postbrug naar Yerseke wilde rijden, ver leende geen voorrang aan een Belgische personenauto, bestuurd door dhr. M. uit Zellik, die over de Kanaalweg reed. De schade bleef beperkt tot gedeukte spat borden. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste els In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Huldiging P. J. J. Dekker. Door een comité onder voorzitterschap van Ir. J. D. Dorst is j.l. donderdag 14 mei in het dorpshuis dhr. P. J. J. Dek ker uitbundig gehuldigd ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag, namens en in tegenwoordigheid van de vele ver enigingen en stichtingen vnl. op agra risch gebied, waaraan dhr. Dekker zijn krachten als voorzitter en/of bestuurs lid veel jaren heeft gegeven. Door de Commissaris der Koningin in Zeeland werd dhr. Dekker het bewijs van de ko ninklijke onderscheiding als Ridder der Nederlandse Leeuw opgespeld. De vice- voorzitter van het comité, dhr. C. N. F. van Sas, bood hem de daarbij behoren de draagmedaille aan. Namens alle ver tegenwoordigende instellingen enz. wer den hem een zestal wandborden aange boden. De feestrede werd uitgesproken door Prof. J. Polak uit Wageningen. Een 600 personen hebben dhr. Dekker op de receptie die volgde op de officiële plech tigheid de hand gedrukt ter felicitatie. Rectificatie. In ons blad van vorige week stond onder de opbrengst van de collecte voor de Ned. Hartstichting vermeld een be drag v. 158,26. Dit moest zijn 815,26. Damesvoetbal. Op tweede pinksterdag is op het sport terrein alhier een wedstrijd damesvoet bal gespeeld tussen ploegen uit Wemel- dinge en Hoedekenskerke. De ruststand was 00. De eindstand was na twee maal een half uur spelen 10 voor de Wemeldingse dames. Publieke verkoping. Vrijdag is door notaris J. C. Kram in het dorpshuis het huis met schuurtje aan de Dorpsstraat 106 op verzoek van de erven Westfaal Quadekker in het publiek verkocht. Hoogste inschrijvers waren dhm. J. Minnaard en G. tèn Voor de voor 10.500,Kopers waren de zelfden voor 11.000, Inbraak. Vrijdagnacht hebben onbekenden zich toegang verschaft tot een leegstaande woning aan de Oostelijke Kanaalweg. Het huis wordt op het moment inwen dig verbouwd. De inbrekers hebben nog al wat schade aangericht en hebben o.a. geiser meegenomen. Wedvlucht postduiven. Door de postduivenvereniging „De Postduif" werd een wedvlucht gehouden vanaf Chimay, een afstand van 164 km, met als uitslag: 1 H. van Stel; 2, 3, 5, 6, 9 ~A. op 'tHof; 4, 7 J. Feytel; 8 J. Vleugel; 10 M. Beenakker. Reis Plattelandsvrouwen. De afdeling Wemeldinge van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft haar jaarlijkse reis gehouden één dezer da gen. De tocht ging naar Laren, waar een tapijtweverij „De Knipscheer" werd bezocht. De lunch vond plaats in Loos- drecht aan de plassen, terwijl later op de middag werd teruggereden naar Rotterdam, waar een diner was na voor af nog wat te hebben gewinkeld. In de avonduren was men als gast aanwezig bij een vrouwenvereniging in Rotter dam. Wedvluchten P.V. „De Vrijheidsduif". De P.V. „De Vrijheidsduif" hield een vlucht vanuit Beaumetz met 284 duiven. Afstand 165 km. Eerste aankomende duif 16.06 uur, laatste prijswinnende duif 16.33 uur. Voornaamste uitslag: 1 P. Boone; 2 en 7 J. Wisse Czn. 3 en 8 A. Boone; 4 C. van Koeveringe; 5 en 6 C. Aerts; 9 C. Dijl; 10 J. van Iwaar- den; 11 H. Poleij; 12 W. Krijnsen; 13 J. en P. Voois; 14 J. Krombeen; 15 A. Kole. Ook werd een vlucht gehouden vanuit Orleans met *76 duiven. Afstand 430 km. Aankomst eerste duif 16.30 u., laatste prijswinnende duif 17.41 u. Voor naamste uitslag: 1 en 4 J. en P. Voois 2 en 6 M. Poleij; 3 H. Dek; 5 en 9 C. Dijl; 7 P. Willeboer; 8 J. Waverijn; 10 P. Kakebeeke. Bij de predikbeurten. Diverse keren is het voorgevallen dat in ons blad verkeerde tijden en predi kanten stonden vermeld. Deze werden op goed geluk overgenomen van vorige keren. Enige keren hebben wij de be treffende kerkeraden verzocht ons re gelmatig een opgave te verstrekken van predikanten en tijden voor een bepaalde periode. Om moeilijkheden in de toe komst te voorkomen zult u in het ver volg, wanneer wij niet zeker zijn van tijd en predikant, een aantreffen. Feest Sportlust. In het kader van de viering van het 10-jarig bestaan van Sportlust kunnen zaterdag a.s. alle jongens en meisjes van de klassen 2, 3, 4, 5 en 6 van de la gere scholen deelnemen aan een bonds- wandeltocht te 's-Gravenpolder. De te wandelen afstand bedraagt 10 km. Te 13.15 uur vertrekt men per bus vanaf het Dorpsplein. Allen veel succes en mooi weer toegewenst. Op zaterdag 30 mei a.s is het weer feest. Dan gaan de leden een gehele dag naar de Beekse Bergen bij Tilburg. Ook dit kan voor de jeugd een onver getelijke dag worden. Hansweertse BoysNoormannen 22. Het duurde tot de 44e minuut van de eerste helft voor Den Hollander Hans weertse Boys op een 10 voorsprong wist te brengen. Na de rust wist Ga- briëlse de stand gelijk te maken, 11. De Boys kwamen kort daarop zelfs op een achterstand via een doelpunt van Van Rooijen, dat via een Hansweertse verdediger in het doel belandde, 12. Jan de Poorter wist daarna een aan de Boys toegekende strafschop in een doel punt om te zetten, waardoor de stand op 22 kwam, hetgeen tevens de eind stand werd. Een niet onverdienstelijk resultaat. Duivenuitslagen. De P.V. „De Blauwe Doffer" heeft deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Dourdan en vanuit Moescroen. Uitslag Dourdan: 1, 4, 6, 7, 8 J. Zandstra; 2 A. Eijke; 3 J. de Ritter; 5 A. de Leeuw; 9 E. Mollet. Uitslag Moescroen: 1, 2, 5, 9 J. Zandstra; 3, 6 A. de Leeuw; 4, 7, 8 A. Eijke. Daverend wielerfestijn in zonovergoten Hansweert. Trots mag men zijn op een wieier- comité, dat er in is geslaagd op tweede pinksterdag een prachtige wielerronde voor amateurs en professionals te or ganiseren. Blij is het comité, dat de in woners van Hansweert, dank zij hun fi nanciële bqdragen dit mogelijk hebben gemaakt, althans voor een deel. De grootste bron van inkomsten is het tal rijke publiek geweest dat het parcours Schoolstraat, Boomdijk, Veerweg, Kor te Gees, Lange Geer omzoomde. In de amateurkoers, die aan de prof ronde voorafging, waè het drie ronden voor het einde duidelijk dat de Heikant- se Peter Vonck zou gaan winnen. De zich in zijn gezelschap bevindende Wim Evertse en Henny Gijzel zouden niet op gewassen zijn tegen dit sprintpaardje. Maar desondanks was het toch niet hij, de grote sprinter, die won, doch Wim Evertse, de coureur uit Zierikzee, die de erepalm opeiste met een lange sprint. Peter Vonck wees wel zijn dorpsgenoot Henny Gijzel terug naar de derde plaats. De beslissende slag viel half koers. Toen formeerde zich een groep van twaalf renners, waaruit later Wim Evertse als winnaar naar voren zou komen. De 12 coureurs, die zich niets van de koperen ploert aantrokken, waren Henk Stader, Han Westerweele, Jan de Vos, Chris de Jong, Ted Corroll (die later terug zou vallen), Henny Gijzel, Peter Vonck, Wim Evertse, Ben Franse, Grand Thomas, Ko Tolhoek en Siep van Dongen. Achter de koplopers werd bijzonder fel gestreden om aansluiting met de kopgroep te be werkstelligen, doch niemand zou het lukken bij deze gezadelde heren te ko men. Chris de Jong, de reus uit Brui- nisse, was in de kopgroep ongetwijfeld de meest aktieve renner. De breedge schouderde provinciegenoot wist dat hij in de eindsprint geen kans had en pro beerde herhaalde malen uit de unie van twaalf te breken. Drie ronden voor het einde ontsnapten uit de kopgroep Wim Evertse, Peter Vonck en Henny Gijzel. Uitslag: 1. W. Evertse, Zierikzee, 75 km in 1.40.33; 2. P. Vonck, Heikant; 3. H. Gijzel, Heikant; 4. H. Sander, Oude Tonge; 5. B. Franse, 's-Heerenhoek; 6. J. Westerweele, St. Anna ter Muiden; 7. G. Thomas, Engeland; 8. J. de Vos, Zaamslag; 9. J. Tolhoek, Yerseke; 10. S. van Dongen, Middelharnis. In verband met opnamen voor het TV- programma Brandpunt Buitenspel werd na afloop van de amateurwedstrijd een muzikale rondgang over het parcours gemaakt door Scheldegalm, gevolgd door dames en heren vermomd in Zeeuwse klederdracht. Daarna volgde de start voor de professionals, waaraan voor het eerst officieel aan een wedstrijd werd deelgenomen door de wielergroep K.R.O. Brandpunt Buitenspel. Dat zij niet bui ten dit wielerspel hebben gestaan bleek uit de formidabele overwinning van hun renner uit Rotterdam Johny Brouwer, die finishte met een ronde voorsprong op een groep van tien man, waarvan René Pijnen de spurt won en twee ron den op het restant van het veld. „Het kon niet mooier", verklaarde Theo Sqt- hof, de ploegleider van de nieuwe for matie, na afloop overgelukkig. De sterk dominerende Johny Brouwer ging reeds na acht kilometer in het offensief, sa men met zijn ploeggenoot Gé van der Winden en de Zeeuw Cees Rentmeester. Dit trio moest spoedig het gezelschap dulden van Harry Jansen, Bart Zoet, Piet de Wit, René Pijnen en de Belgen De Locht en Germain. Maar de grote slag was hiermee toch gevallen. Reeds na 40 km streek de hoofdmacht van 9 man op het restant van het veld neer. Van hen zou alleen de Belg Germain door pech terugvallen. Een reactie van Duindam, Van der Vleuten, Breure, Van Beers en nog een paar anderen om de schade te herstellen kreeg geen effect, omdat de hoofdmacht, onder aanvoering van Brouwer en Pijnen, attent reageer de. Toen er 65 km waren afgelegd was dit vuurtje van achtervolgers dan ook geblust en bleef het geruime tijd rus tig. Met nog 25 km voor de boeg stak toch Duindam de lont weer aan het kruit. De snel reagerende Brouwer en Moonen wisten tijdig aan te haken. In enkele ronden nam dit drietal een hal ve minuut winst, die steeds verder op liep omdat het tempo in het peleton af geremd werd. Vijftien km voor het ein de kregen deze dapperen aansluiting bij het peleton. Nu zat Brouwer dus hele maal „op rozen". Nadat Johny Brouwer met beide armen omhoog als groots winnaar finishte, duelleerden René Pij nen en Harry Jansen in een vinnig spurtje om de tweede plaats, die ten gunste van eerstgenoemde uitviel. Uit slag: 1. L. Brouwer, Rotterdam, 100 km in 2.32.15; 2. op 1.28 René Pijnen, Woensdrecht; 3. Harry Jansen, Zaan dam; 4. G. de Locht, België; 5. P. de Wit, Wormerveer; 6. Bart Zoet, Bergen op Zoom; 7. Cees Rentmeester, Ovezan- de; 8. L. Duindam, Honselersdijk; 9. F. Onega, België; 10. G. van der Winden, Beverwijk. Uitzending op T.V. van wielerronde. Tijdens de ronde voor professionals zijn door de K.R.O. T.V. opnamen ge maakt van deze ronde. Velen zullen zich afvragen wanneer dit wielerfestijn op het scherm te zien zal zijn. 26 mei a.s. des avonds in het programma K.R.O. Brandpunt Buitenspel zal men vanuit een luie stoel dit gebeuren vanuit Hans weert op de beeldbuis zien verschijnen. Kettingbotsingen in Pinksterweekeinde. Op rijksweg 58 bij Rilland-Bath heb ben zich vanaf zaterdag tot en met maandag verschillende kettingbotsingen voorgedaan. Er ontstond daarbij zeer veel materiële schade, enkele auto's moesten worden weggesleept. Ernstige persoonlijke ongelukken deden zich ech ter niet voor. Om 7 uur zaterdagmorgen reden er bij wachtpost 20 enkele personenauto's op elkaar doordat de file ter plaatse tot stilstand kwam, Door te weinig af stand botste met flinke snelheid J. H. C. V. van de H. uit Memmeninger op de voor hem rijdende auto van C. P. A. uit Heidelberg en deze vervolgens weer op de auto van H. K. uit Königswinter (al len uit Duitsland afkomstig). De daar achter komende auto met caravan van M. M. A. uit Vilbach (Oostendijk) kon nog net de ravage ontwijken en op de rechts gelegen strook tot stilstand ko men. Maar de daar achter rijdende sportauto met speedboot van mej. C. N. A. uit het Italiaanse Cortina d' Am- pezzo reed met behoorlijke snelheid op de achterzijde van de stilstaande cara van. Er ontstond hierbij bijzonder veel materiële schade, twee auto's moesten worden weggesleept. Tweehonderd meter verder reden even later weer vier personenauto's op el kaar. Deze botsing ontstond doordat J. v. Z. uit Uden op de voor hem rijdende auto van J. H. reed. Deze kreeg echter zo'n harde duw, dat hij nog twee voor hem rijdende Belgische personenauto's op elkaar drukte. Hierbij werd de echt genote van H. licht gewond. H. zelf liep enkele snijwonden op. Eén auto moest worden weggesleept, de andere drie had den veel materiële schade. Om 7.40 uur, eveneens zaterdagmor gen, reed bij de spoorwegovergang Ril landKrabbendijke J. J. T. uit Hilvaren- beek met zijn personenauto onder de achterzijde van een tankwagen van In- tertank-transport uit Oss. Deze stond stil voor de gesloten spoorwegovergang. H. T. die naast de bestuurder zat, kreeg een hoofdwond. Eerste hulp werd ver leend door een juist passerende wegen wachter. De auto van T. zat aan de voorzijde geheel in elkaar, de tankwa gen had lichte materiële schade. Maandagmorgen om 9.50 uur was er weer een botsing tussen drie personen auto's, alle bestuurd door Belgen. Door dat de betreffende file snelheid minder de, botse H. de K. uit Antwerpen op de voor hem rijdende auto van G. v. G. uit Essen en deze weer op de auto van A. C. D. uit Turnhout. Er ontstond ook hier veel materiële schade, terwijl het verkeer in dit geval een kwartier op onthoud had. Van 24—30 mei 1970 Woensdag 27 mei: Laatste Kwartier IIOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 5.42 6.13 11.22 11.42 Maandag 6.31 7.02 12.03 Dinsdag 7.23 7.49 0.30 12.53 Woensdag 8.16 8.42 1.22 1.47 Donderdag 9.17 9.42 2.25 2.54 Vrijdag 10.25 10.50 3.38 4.11 Zaterdag 11.31 11.55 4.57 5.27 Wedvlucht. De P.V. „De Luchtbode" nam deel aan een wedvlucht vanuit Chimay over een afstand van 154 km. Deelname 128 duiven. De voornaamste uitslagen: 1 en 4 H. van de Veeke; 2 J. J. de Jonge; 3 D. A. van de Vrede; 5, 6 en 8 C. A. van Oosten; 7 J. Neels; 9 en 10 C. J. Clement. Aanrijding. Maandagmorgen vond aan de Noord- dijk een aanrijding plaats. Toen dhr. J. v. I. alhier met zijn personenauto een bromfiets, bestuurd door dhr. J. C. W. S. uit Yerseke met als duo-passagier dhr. C. J. B. alhier wilde passeren, raak te hij bij het inhalen één van de man nen, wat tot gevolg had dat de brom fietsers over de kop sloegen. Beide per sonen moesten zich met schaafwonden onder doktersbehandeling stellen. Jubileum. Dinsdag vierde de wachtmeester le klas der Rijkspolitie, dhr. P. M. Gouds waard, zijn 25-jarig ambtsjubileum. Door het gemeentebestuur van Reimerswaal werd de jubilaris een receptie aange boden in het Cultuieel Centrum, waar verschillende personen het woord voer den. Allereerst was dat burgemeester Pijl Hogeweg, verder de groepscomman dant Reimerswaal adjudant Veldmeijer, adjudant Wisse namens de districts commandant, terwijl de plaatselijke com mandant dhr. Plaisier sprak namens de afdeling Goes van de Bond van Chris telijke Politie-Ambtenaren, waarna dhr. Goudswaard de verschillende woordvoer ders en aanwezigen bedankte voor de huldiging. Voetbal. Krabbendijke I slaagde er zaterdag in B.V.C. een puntje afhandig te maken, door met 11 gelijk te spelen. Krabben dijke II moest met 13 in Hoek II zijn meerdere erkennen, terwijl Krabbendij ke III met 50 van Schore II won. Bij de junioren verloor Krabbendijke B II met 30 van Wemeldinge B I. De pu pillen hebben een drukke week achter de rug. Beide wedstrijden tegen Ril- landia C II werden gewonnen, met 90 en 70; Wemeldinge C II moest met 40 zijn meerdere in Krabbendijke C I erkennen. Op het Pinkstertournooi van SEOLTO uit Zevenbergen wist Krab bendijke I de derde plaats te veroveren na BVC en SEOLTO en vóór Woudri- chem, Yerseke en VVN. Waarde I kampioen! Door een 51 overwinning op S.K.V. W.K. I is Waarde I in de 2e klasse A kampioen geworden. Dit werd na af loop van de wedstrijd feestelijk gevierd. De muziekvereniging „Vooruit" presen teerde zich onmiddellijk en bracht de kampioenen een muzikale hulde. De wedstrijd werd ook bijgewoond door bur gemeester Pijl Hogeweg, die in café Koeman de spelers feliciteerde met hun bereikt succes. De voorzitter, dhr. C. Sonke, dankte de burgemeester voor zijn aanwezigheid en zijn felicitatie. De junioren wonnen met 102 van de junioren uit Krabbendijke. POSITIE SPOORWEGEN IN EUROPA GUNSTIGER DAN IN DE V.S. Het reizende publiek staat in Europa aanzienlijk positiever tegenover de trein als in de Verenigde Staten. Men hoeft hier dan ook niet te re kenen op een steeds kleiner wordende rol van de spoorwegen door de concur rentie van de jongere verkeersmiddelen als auto en vliegtuig. Tot deze conclu sie komt het Internationaal Instituut voor Luchtverkeer. Sinds tientallen jaren ligt geen plaats van enige betekenis ver van een station, terwijl zich een dicht net van steden uit strekt over 19 landen op een opper vlakte die maar de helft is van die van de Verenigde Staten. De spoorwegen aldus het Instituut voor Luchtverkeer worden in Europa door de snelle uitbreiding van het aan tal auto's en de komst van het vlieg tuig niet onverbiddelijk in een onder geschikte positie gemanoevreerd. Van een transportmiddel, dat al min stens een halve eeuw door privileges wordt omringd, omdat het de opdracht had de verst verwijderde dorpen en steden met elkaar te verbinden, is de trein een transportmiddel geworden, dat felle concurrentie ondervindt van ande re middelen van vervoer. De trein is plotseling afhankelijk geworden van de cliëntèle. Wat vroeger een privilege was, is nu een bron van moeilijkheden ge worden, omdat de concurrentie de spoor wegen er toe dwingt het accent in de strijd om de gunst van de klant te leg gen op zaken die iedereen gelijk zijn: prijzen, snelheid, stiptheid, verkeers dichtheid, comfort, etc. Naar het oordeel van het Instituut voor Luchtverkeer zijn de concurrentie voorwaarden voor de spoorwegen niet slecht. Op het gebied van de prijzen be vindt zij zich ten opzichte van het bin nenlands vliegverkeer in een gunstiger positie. Ook op andere gebieden waar de con currentie een rol speelt, lijkt de trein niet bijzonder in het nadeel te zijn, bij voorbeeld als het om reisduur, verkeers-

Scheldebode | 1970 | | pagina 2