BAAYENS l. flup&tè KERNPUNTJES YERSEKE WEMELDINGE DO speciaalzaak voor uw BRIL KRUININGEN KRABBENDIJKE WAARDE van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Loslopende honden. De algemene politieverordeningen, zo wel die van de voormalige gemeente Wemeldinge als die van voormalig Ka- pelle, bevatten een aantal bepalingen over honden. In beide verordeningen is het verboden een hond los te laten lopen op een andere plaats dan in gebouwen of op erven die bij de eigenaar, houder of verzorger van de hond in gebruilk zyn. De Wemeldingse verordening bepaalt, dat de eigenaar, houder of verzorger van een hond verplicht is maatregelen te treffen als een hond naar het oordeel van burgemeester en wethouders ge vaarlijk of hinderlijk is voor zyn om geving. Die maatregelen kunnen, naar gelang B. en W. dat voorschrijven, be staan uit het vasthouden van de hond, de hond van de weg verwijderd houden, muilkorven, of de hond tussen 20.00 en 8.00 uur binnenshuis houden. De Kapelse algemene politieverorde ning bevat soortgelijke bepalingen. B. en W. kunnen n.1. de eigenaar, houder of verzorger van een hond, als die door gehuil of geblaf overlast veroorzaakt, verplichten de hond binnen te houden. Ieder die op een weg binnen de be bouwde kom of op een andere voor het publiek toegankelijke plaats", zegt de Kapelse a.p.v., „een hond bij zich heeft, is verplicht die hond aan een korte lijn of ketting te houden". Als B. en W. schriftelijk hebben meegedeeld dat zij een hond gevaarlijk achten, mag degeen die de hond heeft, hem op zyn eigen terrein niet ongmuilkorfd laten rondlo pen, tenzij een duidelijk leesbaar waar schuwingsbord is geplaatst (b.v. „Pas op voor de hond") en de gelegenheid bestaat om brieven, telegrammen, kran ten enz. te bezorgen en aan de huisbel aan te bellen zonder dat men daarbij op het erf behoeft te komen waarop de hond loopt. In oud-Kapelle en oud-Wemeldinge was men 't blijkbaar eens over de straf die ingeval van overtreding van de be treffende bepalingen moet worden op gelegd, want beide verordeningen be palen, dat de overtreder (en dat is niet de hond, maar zijn eigenaar, houder of verzorger) kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maan den of geldboete van maximaal drie honderd gulden. Een goed advies aan degeen die een hond heeft, is dus: hou uw hond op uw eigen terrein, en komt hij op de open bare weg, hou hem dan aan de lijn. U bespaart daarmee uzelf de kans op een bekeuring en een ander de overlast. V oorbereidings besluit. De raad heeft in zijn vergadering van 28 april j.l. verklaard dat voor het ge hele grondgebied van de nieuw gevorm de gemeente Kapelle, met uitzondering van het gebied van de voormalige ge meente Wemeldinge en de bebouwde kommen van kapelle, Biezelinge en Schore, een bestemmingsplan in voor bereiding is. Het is verboden om bin nen het gebied waarvoor het besluit geldt: le. gronden te ontginnen of afgravin gen te doen plaatsvinden, 2e. opslagplaatsen op te richten en te exploiteren, 3e. vuil- en afvalstortplaatsen op te richten en te exploiteren zonder een daartoe strekkende vergunning van burgemeester en wethouders. Binnenkort zal het raadsbesluit officieel bekend worden gemaakt. Let u dus voor de datum van inwerkingtreding van het besluit op een advertentie in de krant of op de officiële publikatie op de ge meentelijke plakkeborden. Raads ve rgadering. Het is al weer enige tyd geleden dat de raad heeft vergaderd, maar toch wil len wij nog uw aandacht vragen voor een aantal beslissingen die door het hoogste gemeentelijke college zijn geno men. De raad heeft besloten het aan tal opcenten op de personele belasting te verhogen tot 220. Het voorstel van B. en W. was over te gaan tot verho ging van 250 opcenten. Ook werd een nieuwe legesverordening vastgesteld. Zoals al in de vorige Kernpuntjes be loofd, zullen wij de belangrijkste tarie ven bekend maken als op de verordening koninklijke goedkeuring is verkregen. De verordening wordt dan overigens ook voor een ieder ter inzage gelegd. De openstellingstijden en de tarieven van de zwembaden zijn door de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. De Zwarte Weel te Bie zelinge en de speelwei te Wemeldinge werden aan de plaatselijke ijsverenigin- gen verhuurd. Kredieten werden uitge trokken voor verlenging van de Ooster- scheldestraat en riolering van de Wil- helminastraat, allebei in Wemeldinge, en voor de aanleg van een parkeerter- reintje op de plaats waar vroeger het pand Biezelingsestraat 22 stond. Breng eens een zonnetje Ongetwijfeld hebt u dit populaire te levisieprogramma van samenzang en ge zellige liedjes, dat door Rien van Nunen en Bert van Dongen voor een zaal vol bejaarden wordt gegeven, wel eens ge zien. In het dienstencentrum De Vroone te Kapelle wordt een soortgelijke avond georganiseerd, waaraan het muziekge zelschap „Tovido" uit Yerseke gaarne zijn medewerking zal verlenen. Tovido brengt dit programma van samenzang, schetsjes en voordrachten in Zeeuwse dialekten op vrijdagavond 22 mei om half acht. Het zou byzonder fyn rijn als ook uit Wemeldinge een groot aantal bejaarden deze gezellige avond zou komen mee maken. Wie op 10 april j.l. de „school middag" heeft bijgewoond, weet dat De Vroone daar een fijne zaal voor heeft, en gezien het succes dat de televisie en Tovido met deze programma's hebben, kunnen wy zeggen: „Deze avond mag u niet missen". Ook voor bejaarden uit andere ge meenten geldt deze uitnodiging: er is plaats voor ruim 400 personen. Voor de prijs hoeft niemand het te laten, want die bedraagt slechts veertig cent!! Ophalen huisvuil. In verband met de tweede Pinkster dag, maandag 18 mei a.s., zal het huis vuil in Wemeldinge worden opgehaald op dinsdagmorgen 19 mei. Wist u dat de eerstvolgende raadsvergadering zal worden gehouden op dinsdag 26 mei a.s.? Wedvluchten. Door P.V. „De Luchtpost" werd deel genomen aan een tweetal wedvluchten. Met Hemelvaartsdag was dit vanuit Moesereen, waarvoor 140 duiven in con cours waren. De uitslag hiervan was: 1 W. Ridderhof; 2, 7 en 8 H. Paauwe; 3, 4 en 13 E. Vermast; 5 Gebr. Oele; 6 M. Moerland; 9 J. Philipse; 10, 11, 12 en 14 C. Elenbaas; 15 Oele-van Zweden. Ook zondag 10 mei waren 140 duiven in concours. Nu ging de vlucht vanuit Dourdan, afstand 360 km. Hier was de kop van de ranglijst: 1 en 8 J. Philipse; 2 M. Moerland; 3 M. Pekaar; 4 W. Gunst; 5 en 11 J. Lindenberg; 6, 12 en 13 mevr. Minnaard; 7 en 10 Gebr. Oele; 9 C. Elenbaas; 14 P. Ridderhof; 15 F. van Hyfte. Brand. Door onbekende oorzaak is de slo perswerkplaats van dhr. D. Bom, ge legen op een terrein aan de Steeweg, tot de grond afgebrand. Toen de brand werd ontdekt, viel er aan blussen niet meer te denken. Aangezien er geen ge vaar voor de omgeving bestond, werd de brandweer niet opgeroepen. De aan wezige benzinetanks zorgden voor klei ne ontploffingen. Alle voorraad en ook de aanwezige gereedschappen gingen verloren. Gestrand. Vrijdagmorgen voer de 450 ton me tende coaster Derd L. uit Steendam over de overvloeiende oesterputten voor de Molenpolder. By hoog water voer het schip tegen één der dammen en bleef zitten. Bij laag water kwam het schip geheel droog te liggen, 's Avonds pro beerde de „Zeetyger" van Poldermans Bergingsbedrijf uit Hansweert te ver geefs het schip uit de oesterputten te trekken. Even kwam het vlot, maar raakte weer een dam en bleef voor_de tweede keer muurvast zitten. Zaterdag morgen gelukte het om het schip uit de gevaarlkije zóne te trekken, waarna het ligplaats nam aan de gritfabriek om zijn 300 ton grondstoffen te lossen. Dan slaagt u bij ons ook altijd, voor een cadeau van blijvende waarde, o.a. horloges, reiswekkers, wekkers, klokjes, ringen, hangers, broches, armbanden, colliers, sterrenbeelden, medaillons, muntranden of zo'n hippe zonnebril (v.h. v. Willegen) DIJWELSESTRAAT 22 KAPELLE-BIEZELINGE TELEFOON (01102) 1223 Spreekbeurt. In de serie lezingen die de afdeling van de Geref. Bond in de Hervormde Kerk organiseert, hoopt Ds. J. Catsburg, Ned. Herv. pred. te Sint-Maartensdijk, vrijdag a.s. een spreekbeurt te houden. Deze leerzame lezingen worden gehou den in zaal Nolet alhier. Gebruikelijk is om over het gehouden referaat vragen te stellen. Deze avonden zijn voor be langstellenden toegankelijk. Zwaluwen. Op verzoek van een natuurweten schappelijk instituut zal geprobeerd wor den een telling te verrichten van het aantal aanwezige zwaluwen in Yerseke. Daartoe worden de inwoners van Yer seke vriendelyk verzocht in de komende weken aan één der onderstaande adres sen mondeling, schriftelyk of per tele foon, met vermelding van naam en adres opgave te willen verstrekken of zich aan hun huis of schuur nestelende zwa luwen bevinden. A. W. Ampt, Dam straat 103, tel. 1444. Kees Vijfhuize, Azalealaan 22, tel. 1643. Postduivennieuws. De zaterdagvliegers vlogen deze week vanaf Arras, een afstand van 161 km. De lossing had plaats om 13 uur, ter wijl de eerste duif om 15.25 uur weer op haar hok terug was. De laatste con coursduif werd om 16.17 uur geklokt. Er stonden 250 duiven in het concours. De uitslag was: 1, 5 en 11 Joh. van Es; 2 en 8 L. P. Kosten; 3 C. W. Hoebeke; 4 G. Boone; 6 Joh. Minnaard; 7 en 14 Joh. van Stee; 9 Jac. v. d. Jagt; 10 P. van Stee; 12 Jos. Poley; 13 J. Zoete- wey; 15 M. de Koeyer. Groot korfbaltournooi. Het paastournooi van Volharding viel in het water, maar men is niet by de pakken neer gaan zitten en als Pluvius de korfbalvereniging beter gezind is, zal op 2e pinksterdag toch het tour- nooi worden gehouden. 52 ploegen zul len in 12 afdelingen om een groot aan tal prijzen stryden. Dit alles vindt plaats op 7 op het gemeentelijk sportvelden complex uitgelegde velden. Hopelyk lokt goed weer een groot aantal belangstel lenden naar de Hoge Weg. De competitie draait echter ook nog steeds. Zaterdag j.l. kon Volharding een kampioen begroeten. De aspiranten A haalden via een 90 overwinning op Tjoba B de benodigde punten binnen. Bloemen vielen dit kampioenselftal te recht ten deel. Hartelijk geluk gewenst. De B-aspiranten verloren te Zaamslag met 31 van Zaamslag B. De senioren grepen de laatste strohalm en klopten Togo II verdiend met 42. Wat inzet vermag werd hier getoond. Jammer, dat men nog steeds te veel kansen nodig heeft om tot doelpunten te komen. Wint men zaterdag van Swift IV te Middel burg, dan heeft men de kans nog om de dans te ontspringen. De overige ploe gen zijn vry. Op 23 mei zijn alle ploegen vrij, maar men zal het dan toch weer druk heb ben, want men gaat dan weer op de oud-papier-tour. Hopelijk heeft Yerse- ke's burgery, na een massa oud papier met de „harde voorwerpen" meegegeven te hebben, nog wat papier voor de ju bilerende vereniging over. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zyn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: Een rode meerkleurige sjaal, een meisjescoat, een regenbroek, een don kerbruin tasje, inh. jubileumbeker, toe ter, kleurkrijt, dito boek, banaan en appel, een herenpolshorloge, een dames polshorloge en een zwarte linkse voet balschoen. Dodenherdenking. Op de avondl van de 4e mei werden de doden uit de oorlog herdacht met een sobere plechtigheid bij het monument aan de Langeville. Na beëindiging van de interkerkelijke herdenkingsdienst trok de stoet belangstellenden, vooraf gegaan door Mozart, naar het monu ment. Daar werden twee minuten stilte in acht genomen, en het was wethou der Comelisse die namens de burgerij een krans legde. Verschillende vereni gingen legden eveneens bloemen. De plechtigheid werd besloten met het spe len van het volkslied. Viering bevrijdingsdag. Het was nog voor achten toen de he rauten te paard hun ronde door het dorp maakten om mee te delen dat het die dag feest zou zijn. Het dorp bood toen al een feestelijke aanblik door de vele vlaggen die uithingen, terwijl een aan tal buurtverenigingen de straatversie ring hadden uitgehangen. Om kwart over negen stonden de kinderen van de kleuter- en lagere scholen voor het ge meentehuis aangetreden voor de zang- hulde. Hiervoor bestond reeds veel be langstelling, maar de belangstelling was nog veel groter toen op het havenpla teau de kinderspelen werden gehouden. Tijdens die kinderspelen tekenden zes leerlingen van de deelnemende scholen op een daarvoor aangebracht bord hun visie op de bevrijding. Dit bord, wat de hele dag is blijven staan ,trok veel be langstelling. Tot slot van de morgen konden de kinderen genieten van de ra re fratsen van het clown-duo de RiWi's. De optocht die na de middag door het dorp trok was zeer verzorgd en er wa ren enige zeer originele dingen bij. Die genen die meegedaan hebben hadden eer van hun werk, omdat dank zij 't prach tige weer de toeloop van de kijkers zeer groot was. Ook de volksspelen die om 4 uur werden gehouden trokken zeer veel publiek. Jammer dat er maar vier ploegen waren. Maar deze 16 mensen hebben de toeschouwers een uur lang geweldig geamuseerd, terwijl zij zelf niet minder plezier aan de spelen be leefd hebben. Om acht uur was er een lampionoptocht terwijl ook een gedeel te van de optocht nogmaals door het dorp trok. De prijsuitreiking van de op tocht werd op het havenplateau gehou den en daarna ging men Kijkuit-waarts voor het vreugdevuur. Behalve een heel mooi brandje werden er nog een aantal vuurpijlen afgeschoten. Het is een mooie dag geweest en ook de politie was zeer tevreden omdat deze dag zonder het geringste incident is^ verlopen. Het be stuur van de oranjevereniging wil ieder die meegewerkt heeft om deze dag tot een succes te maken, hartelijk danken. En dan volgen hieronder de uitslagen van de optocht: Kinderen alleen: 1. Dick Blaauw, 28.8 pnt.; 2. Ina Minnaard, 27.9 pnt.; 3. Carla v. d. Graaf, 27.8 pnt.; 4. René de Bel, 27.3 pnt.; 5. Ans Teerlink, 27.1 pnt.; 6. L. P. Duinkerke, 26.6 pnt.; 7. Marian Verwijs, 26.6 pnt.; 8 Anja van Stee, 26.5 pnt.; 9. Anke Steketee, 26.5 pnt.; 10. Lia van Stee, 26.3 pnt.; 11. Corrie Ste ketee, 26.2 pnt.; 12. Conny Baauw, 26.1 pnt.; 13. Marian Sinke, 25.2 pnt. Kindergroepen: 1. Groep Corrie Goe man, 36.8 pnt.; 2. Groep Kees Zuidweg, 30.4 pnt.; 3. Dolle Mina's, 30.2 pnt.; 4. Groep de Waard, 29.8 pnt.; 5. Groep van Egdóm, 28.8 pnt.; 6. Jenny Ver- schuure en de gezusters Barbé 28.6 pnt.; 7. Groep Mees de Koeyer, 28.3 pnt.; 8. Groep Martha Duinkerke, 28.1 pnt.; 9. Groep Koosje de Koeyer, 27.5 pnt.; 10. Groep Anja van Anrooy, 26.9 pnt.; 11. Groep Anita Zoetewey, 25.0 pnt. Wagens en groepen volwassenen: 1. Trugvantfront, 38.4 pnt.; 2, tevens wis selbeker voor de buurtverenigingen: Buurtvereniging I.B.O., 37.9 pnt.; 3. Groep Weststrate, 36.1 pnt.; 4. Dr. van Rooyenstraat, 32.9 pnt.; 5. Buurtvereni ging v. Tienhovenstraat, 34.3 pnt.; 6. Groep Weststrate, 32.9 pnt.; 7. Buurt vereniging Lepelstraat, 32.2 pnt.; 8. Adrie Saman en Leo Bakker, 32.0 pnt.; 9. Bakker en Van Damme, 31.5 pnt. Collecte. De collecte voor de Nederlandse Hart stichting heeft alhier opgebracht een bedrag van 158,26. Voetbal. Het eerste elftal heeft zaterdagmid dag niet gespeeld voor de competitie, het tweede heeft thuis gespeeld tegen Waarde I en heeft deze wedstrijd met 40 verloren. Het derde elftal verloor een uitwedstrijd tegen Rillandia met 30, zodat de resultaten van afgelopen zaterdag niet groot waren. Cabaretavond. Het Jeugdwerk Wemeldinge geeft a.s. vrijdagavond een cabaretavond. Het ca baretgezelschap Ivo de Wijs uit Amster dam brengt het programma „Daar is iets mis". De voorstelling begint om 8 uur in het dorpshuis en is ook bedoeld voor ouderen. Na afloop kan er nog een dansje gemaakt worden met begeleiding van „The New Black and White". Wedvlucht. De postduivenvereniging „De Post duif" alhier hield een wedvlucht vanuit Arras, afstand 162 km, waarvan de uit slag luidt: 1, 5 en 11 G. Feleus; 2, 7 en 12 J. Vleugel; 3 en 14 A. op 't Hof4 en 9 C. Lamper; 6 A. Klap; 8 Fr. Schou- wenaar; 10 en 15 M. Oudeman; 13 H. van Stel. Damesvoetbalwedstrijd. Op tweede pinksterdag 's middags om half drie wordt er op het sportterrein aan de Bonzijweg een voetbalwedstrijd gespeeld tussen twee damesploegen, uit Wemeldinge en Hoedekenskerke. Expositie. De heer T. van Donselaer houdt mo menteel een expositie van zelf gemaak te schilderijen, aquarellen en tekenin gen, waaraan het de moeite waard is een bezoek te brengen. Hij houdt deze expositie in zijn sfeervol atelier achter zijn woning aan de Dorpsstraat 60. LwJölPT1! ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Wedvluchten van de „Vryheidsduif". Door de postduivenhoudersvereniging alhier werd deelgenomen aan enkele wedvluchten. Op Hemelvaartsdag werd een vlucht gehouden vanuit Moesereen, afstand 98 km, met 238 duiven. Eerste duif om 10.24 uur, laatste prijswinnen de duif om 10.36 uur. De voornaamste uitslagen zijn: 1 P. Boone; 2 C. Aerts; 3 en 6 C. Dyl; 4 J. C. Wisse; 5 en 10 J. en P. Voois; 7 en 8 H. Witte; 9 H. Poleij. Tijdens het weekend werd een vlucht gehouden vanuit Dourdan met 183 dui ven. Afstand 355 km. Eerste aankomen de duif om 17.25 uur, laatste prijswin nende duif om 19.41 uur. Voornaamste uitslagen hiervan zijn: 1 en 9 C. Aerts; 2 en 4 J. C Wisse; 3 en 10 P. Wille- boer; 5 J. en P. Voois; 6 S. v. d. Weele; 7 J. Waverijn; 8 J. Meijer. Hervormde Vrouwengroep. Dinsdagavond kwam de Hervormde Vrouwengroep bijeen. De feestelijke aan kleding van de zaal verried dat er iets te vieren was. Op verzoek van de Vrou wengroep had n.l. opperwachtmeester Vonk een verkeerscursus van 6 lessen gegeven. Aan deze cursus hadden 12 da mes en twee heren meegedaan. Na de test met goed gevolg te hebben afge legd, kon aan allen het certificaat en de sleutel worden uitgereikt. Dat ge beurde dinsdagavond door dhr. A. West- veer, namens de Bond van Veilig Ver keer. Mevr. N. Meijer-Duindam liet in een leuk gedicht de cursus nog eens passeren. Dhrn. Maartense en Dek ver toonden enkele verkeersfilms. Geslaagde Driedaagse. De Zeeuwse Wandelsportbond kan te rugblikken op een uitstekend geslaagde driedaagse. Het begin- en eindpunt was dagelijks „Ons Dorpshuis". Vrijdag avond was daar een ontspanningsavond, die verzorgd werd door de zangvereni ging „Crescendo" en de Boerenkapel. Zaterdagmiddag was de feestelijke bin nenkomst van de driedaagse wande laars, waaraan de Kon. Harmonie E.M. M. weer meewerkte. Op de Markt nam burgemeester Pijl Hogeweg afscheid van de deelnemers van deze driedaagse en wenste hen een tot weerziens toe. Donderdagmorgen waren 166 wande laars vol goede moed op pad gegaan. Slechts één deelnemer moest de strijd staken. Uitstapje Plattelandsvrouwen. Dinsdag j.l. maakten de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstreken haar jaarlijkse uitstapje. Het doel van de reis was de ze keer Brussel, waar in de tuinen van het koninklijk paleis de kassen werden bezocht. Na een rondrit door de stad langs vele markante punten en beziens waardigheden, konden de dames hun waarna de terugtocht werd aanvaard en in Breda gepleisterd om te eten. Zeer voldaan keerden de dames 's avonds huiswaarts. Fruittelers gaan demonstreren. In 't maandelyks verschijnend Zeeuws Fruittelersblad schreef vorig jaar één der veilingkeurmeesters in de rubriek „Rondom de veilingklok"„Het water is tot aan de lippen gestegen". Deze korte zin was een veelzeggend overzicht niet alleen van wat er in de betreffen de maand was geweest, maar tevens van wat reeds voorheen was gebeurd: een bedrijfstak van noeste en ijverige wer kers dreigt ten onder te gaan. De Ne derlandse fruittelers zyn o.a. het slacht offer van concurrentievervalsing ten aanzien van de afzet-, sorteer- en koel- kosten, doordat in andere EEG-landen hoge subsidies en renteloze leningen zijn verstrekt op de bouw van pakstations en koelhuizen, waardoor de kosten van deze pakstations en koelhuizen behoor lijk lager liggen dan in ons land. De „Werkgroep fruitteelt in nood" (inge steld door de NFO) heeft aan alle af delingen van de Ned. Fruittelers Orga nisatie een oproep gericht deel te ne men aan een massale gezindsdemon- stratie op 27 mei a.s. in Den Haag, waar een petitie zal worden aangeboden aan minister Lardinois en aan de voorzitter van de Tweede Kamer, om op deze ma nier aandacht te vragen voor de moei lijkheden van de Nederlandse fruitteelt en de daarbij betrokken gezinnen. De afdeling Oost Zuid-Beveland heeft van haar leden een redelijke opgave tot deel name binnengekregen, terwijl van aan- 1 verwante bedrijven medewerking is toe gezegd. De fruittelers gaan niet demon streren om de demonstratie, na lang aarzelen is tot deze stap besloten. Het is niet de bedoeling wanordelijkheden te veroorzaken, maar door een respect af dwingende demonstratie gelijke kansen te vragen als hun collega's in de andere EEG-landen. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" hield een wedvlucht vanuit Moesereen over een afstand van 100 km, waaraan werd deelgenomen met 176 duiven. De uit slag was: 1 H. van Doorn; 2, 7 en 10 A. J. Kruijsse; 3 en 4 C. J. Clement; 5 en 6 C. A. van Oosten; 8 J. Neels; 9 D. A. van de Vrede. Eveneens werd een wedvlucht gehou den vanuit Arras, over een afstand van 158 km. Deelname 147 duiven. De uit slag was: 1 H. van Doom; 2, 5 en 7 C. A. van Oosten; 3 J. Neels; 4 A. J. Kruijsse6, 8, 9 en 10 C. J. Clement. Voetbal. Krabbendijke I zag ook afgelopen za terdag geen kans te scoren en moest met 20 zijn meerdere erkennen in Woudrichem. Krabbendijke HI won met 20 van Waarde n. Bij de junioren won Krabbendijke B II met 20 van We meldinge B II en Krabbendijke C I ver loor met 31 van Rillandia C I. Zaterdag a.s. speelt Krabbendijke I tegen B.V.C. op het terrein te Waarde. Veiling. In verband met Pinksteren wordt vol gende week fruitveiling gehouden op donderdag. Dit zal dan tevens de laat ste veiling van het seizoen zijn. Zaalvoetbal. Het team van de v.v. „Krabbendijke" heeft zijn pas verworven titel Zeeuws zaalvoetbalkampioen ten volle waard getoond bij het gehouden toernooi om het zaalvoetbalkampioenschap van Ne derland, dat in de Stilo sporthal te Zwolle werd gehouden en waaraan werd deelgenomen door kampioenen uit alle delen van Nederland. Krabbendijke was ingedeeld in de groep met Utrecht, Gro ningen en Zwolle (S.D.Z.). Een enthou siast groepje supporters, die naar het verre Zwolle waren meegetrokken, za gen een al even enthousiast spelend Krabbendyke een tweede plaats verove ren. In wedstrijden die twee keer 12% minuut duurden, speelde Krabbendyke zich ongeslagen in de finale. Na een wat zenuwachtig begin tegen Utrecht (22) en een 21 overwinning op Gro ningen, lieten de tricolores er tegen Zwolle geen twijfel over bestaan en to verden tot ieders verbazing 80 op het scorebord, waardoor Utrecht (met even veel wedstrijdpunten) door een beter doelsaldo duidelijk naar de tweede plaats in de groep werd verwezen en Krab bendijke hiermee tevens de grootste overwinning van het hele toernooi op zijn naam bracht, alsmede het 'beste doelgemiddelde. In de andere groepen plaatsten Haarlem en Noord-Brabant zich voor de finale. Bij de loting hier voor kwamen Haarlem en Krabbendijke wat in de verkeerde hoek te zitten, doordat ze direkt achter elkaar twee wedstrijden moesten spelen. Krabbendij ke moest in Noord-Brabant (met o.a. Fons van Wissen, oud-internationaal) met 20 zijn meerdere erkennen, ter wijl zij tegen Haarlem de puntjes broe derlijk deelden, 11, waardoor Krab bendijke met een beter doelsaldo twee de werd, achter Noord-Brabant. Mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de Lande lijke Commissie Zaalvoetbal van de K. N.V.B., reikte na afloop de prijzen uit, waarbij voor onze mannen nog een suc ces was weggelegd: doelman A. J. Kriekaard werd uitgeroepen tot de bes te keeper van het toernooi. Een keuri ge afsluiting van het zaalvoetbalseioen! Hengelwedstrijd. Zaterdag a.s. organiseert de water- en hengelsportvereniging „Reimerswaal" haar tweede clubwedstrijd voor het club kampioenschap. De wedstryd wordt ge houden vanuit de boten op de Ooster- schelde en begint om 10.00 uur. Voetbal. Waarde I had het tegen Wemeldinge n niet moeilijk, 4—0, en kon zijn eerste plaats in zijn afdeling nog handhaven. Naaste concurrent is Bruse Boys, dat met 2 punten minder Waarde op de hielen zit. Waarde II moest de eer aan de buren Krabbendijke Hl laten, 20.

Scheldebode | 1970 | | pagina 2