BAAYENS lïloederclag OO de speciaalzaak voor uw BRIL i WATERSTANDEN. YERSEKE LwOPTIl WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE Jeugd vaardigheidsproeven V.Z.O.S. Dinsdagmiddag en -avond j.l. werden door een zeer groot aantal jeugdleden van onze plaatselijke gymnastiekvereni ging V.Z.O.S. de proeven afgelegd voor het behalen van het insigne „Jeugd- vaardigheidsproef gymnastiek" in de A-, B- en C-klasse. De eisen hiervoor omvatten een wandelmars van 10 en 12 km, welke reeds vorige week woensdag was afgelegd, oefeningen aan de tum- toestellen, springen, een vrije oefening en het beantwoorden van een aantal vra gen over de gymnastiek en haar orga nisatie. Er was door de jeugdige gym nasten flink geoefend, wat wel bleek uit de einduitslag, want er behoefde nie mand afgewezen te worden. Het geheel stond onder leiding van de directeur de heer Van Boven, die hierbij werd ge assisteerd door de leidsters Sanderse en Van Kruiningen en een aantal assisten tes. Als kringgedelegeerde was aanwe zig dhr. J. M. W. Bierman. Voor de A- klasse slaagden 19 meisjes en 21 jon gens, voor de B-klasse 28 meisjes en voor de C-klasse 24 meisjes. In totaal dus 92 geslaagden. De totale uitslag is: Meisjes A-klasse: D. M. Padmos, C. P. A. Baauw, M. Saaman, N. K. Pol derman, A. C. A. Ridderhof, P. M. Lam- per, W. J. S. Christiaanse, C. A. Murre, A. E. A. Bogert, J. E. J. Gunter, J. J. Verwijs, C. H. Minnaard, P. J. J. van Noorden, M. J. .Minnaard, A. H. van Stee, P. Manneke, J. A. M. Hannewijck, M. A. M. Barbé, J. A. van Es. Meisjes B-klasse: J. W. Rijnhout, J. van de Velde, M. A. Boone, W. A. de Munck, J. W. Griep, D. M. R. Sinke, H. J. van Anrooy, M. A. Lamper, C. M. Koster, S. J. Timmerman, A. J. de Bruyne, A. D. van Damme, F. J. van Ast, D. J. van Schaik, J. A. van de Plasse, C. J. C. Pekaar, A. J. Comelis- se, P. Martijn, C. van Stee, C. Steketee, J. de Koeyer, A. C. van der Endt, H. C. de Leeuw, D. W. Filius, M. J. Rijk, L. C. Oele, S. J. M. Witkamp, A. C. Vare kamp. Meisjes C-klasse: A. Louwerse, C. D. Lindenberg, L. A. Vette, C. A. M. Rid derhof, E. J. M. Barbé, N. van Egdom, M. P. M. Franke, E. van der Jagt, J. Comelisse, W. A. van Stee, J. A. Ver- schuure, S. J. Dekker, M. J. P. Poley, C. A. Waverijn, A. J. Rottier, D. C. M. Weststrate, M. D. Wisse, M. J. Sander se, W. C. C. Sandee, D. A. van Westen, M. G. Duinkerke, F. J. van Oeveren, C. M. Paauwe, M. C. J. Rammeloo. Jongens A-klasse: W. A. Dronkers, H. J. van Hijfte, M. L. Sonke, M. A. van Anrooy, A. H. Zuidweg, J. P. Janse, C. J. Merjaard, C. J. M. Mieras, J. Adri- aanse, L. P. van Wallenburg, A. Gunst, J. C. Varekamp, N. P. Hout, Ph. C. Dijk- wel, M. P. Vlaming, J. Harinck, J. C. Griep, J. Zoeteweij, W. Ridderhof, M. C. E. Lamper, J. van Stee ,P. C. van Oosten, N. M. Moerland. Programma op 4 en 5 mei. Op 4 mei wordt men verzocht tussen 6 en 8 uur 's avonds de vlag halfstoks uit te steken. 19.00 uur: Aanvang interkerkelijke her denkingsdienst in de Ned. Hervorm de kerk. 19.50 uur: Vertrek vanaf het Kerkplein van de stoet naar het monument aan de Grintweg. Ieder die mee wil gaan in deze stoet wordt verzocht zich op het Kerkplein aan te sluiten. Ver enigingen die mee gaan worden ver zocht tijdig aanwezig te zijn. 19.58 uur: 2 minuten stilte ter nage dachtenis aan de gevallenen uit de tweede wereldoorlog. 20.00 uur: Kranslegging bij het monu ment. Op 5 mei wordt ieder verzocht de vlag uit te steken! 8.00 uur: De dag begint op een ouder wetse manier, namelijk met herau ten te paard. 9.15 uur: Zanghulde door de kinderen van de kleuterscholen en van de la gere scholen voor het gemeentehuis. 9.45 uur: Kinderspelen, deze keer niet op het schoolplein, maar op het ha venplateau. Na afloop van de kin derspelen, zo rond 11.00 uur, optre den van het clownduo de Riwi's uit Oedelo. Zij brengen een speciaal num mer voor de kinderen. 13.15 uur: De deelnemers aan de op tocht worden verzocht om tussen kwart over een en half twee zich op te stellen in de Marijkelaan. Men wordt verzocht deze straat in te ko men langs de Breeweg bij de tim merfabriek van de fa. Laban. Daar wordt het nummer uitgereikt. De indeling is als volgt: Een nummer voor wagens en groepen volwasse nen, een ander nummer voor indivi duele volwassenen, een andere kleur voor groepen kinderen en nog een ander nummer voor kinderen die het alleen doen. Op de hoek van de Ma- rijkelaan-Bemhardstraat vindt de keuring plaats. Na de keuring gaat men door tot bij de hoek van de fir ma Van Oeveren. 14.00 uur: De optocht vertrekt, en gaat door een gedeelte van het dorp. Het eindpunt is op de haven om ongeveer 16.00 uur. 16.00 uur: Gekostumeerde volksspelen op het havenplateau. De buurtvereni gingen doen mee met ploegen van 4 man. Dames zijn ook welkom. Maar mochten er soms jongelui zijn die ook een ploeg willen vormen van 4 man, dan zijn ze ook van harte wel kom. Dit gebeuren duurt tot 6 uur. 20.00 uur: De optocht trekt nog een keer door een gedeelte van het dorp. Deze keer zo mogelijk verlicht. Bo vendien kunnen de kinderen zich aansluiten met een lampion, zodat we er ook nog een lampion-optocht van maken. Deze optocht begint in de Oudetorenstraat en eindigt weer op het havenplateau. Dit omdat we geen muziektent meer hebben en na afloop van de optocht worden de prij zen bekend gemaakt. Omdat er op de haven een geluidsinstallatie aan wezig is, worden daar de prijzen uit gereikt. Er zijn geldprijzen, maar een bekende speelgoedwinkelier stelde 10 leuke prijzen beschikbaar voor de kinderen. De prijsuitreiking zal plaats hebben om 9 uur. 21.30 uur: Vreugdevuur aan de Kijkuit. Het bestuur van de oranjevereniging hoopt dat het een geslaagd feest zal worden. Maar het is alleen mogelijk als er medewerking is, en daar hoopt het bestuur dan ook op. Wedvlucht. Met 148 duiven nam „De Luchtpost" alhier deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz, afstand 169 km. De kopvlie- gers waren: 1 en 2 W. Gunst; 3 J. Phi- lipse; 4 J. v. d. Plasse; 5 en 10 mevr. Minnaard; 6 F. van Hijfte; 7 E. Ver mast; 8 J. Lindenberg; 9 Ph. Steketee; 11 M. van Anrooy; 12 C. Elenbaas; 13 Ph. van Os; 14 M. Moerland; 15 Oele- van Zweden. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Bezichtiging sportcentrum. Het gemeentebestuur maakt bekend, dat op vrijdag 1 mei a.s. gelegenheid bestaat tot bezichtiging van het sport centrum „Burgemeester van Sas" van 19.00—20.30 uur. Plattelandsrvouwen bakten wafels voor O.K.K. De zaterdag j.l. op het dorpsplein al hier gehouden verkoping van tweede handsgoederen ten bate van de muziek vereniging O.K.K. is zeer succesvol ver lopen. Ondanks het slechte weer werd de markt druk bezocht, en omstreeks het middaguur was reeds een belang rijk deel van de goederen verkocht. Leden van de Bond van Plattelands vrouwen maakten zich bijzonder ver dienstelijk met het bakken van wafels en oliebollen, waarvan de opbrengst eveneens bestemd was voor O.K.K. De verkoping heeft ruim 2300,op gebracht. Herdenkingsdienst bevrijding. Maandagavond 4 mei a.s. 's avonds om half acht zal in het kader van de vie ring van het 25-jarig bevrijdingsfeest een herdenkingsdienst worden gehouden in de Ned. Herv. kerk, uitgaande van de gezamenlijke Wemeldingse kerken. Als ouderling van dienst zal dhr. C. de Kraker optreden, Ds. G. van Bruggen verzorgt het liturgische gedeelte. Ds. K. Venema en Ds. J. Noordhof zullen bei den een kort herdenkingswoord uitspre ken. De muziekvereniging O.K.K. en het Vrije Evangelische Kerkkoor verlenen hun medewerking. Voetbal. Dat de bal erg rond is heeft Wemel- dinge II zaterdagmiddag bewezen door dat het kans zag om op eigen terrein met 50 te verliezen van Brouwersha ven I, een club die nog lager geklas seerd staat. Het eerste elftal deed het beter door met 21 van Mevo te win nen en daardoor van de negende plaats op de ranglijst naar de zesde te sprin gen. De stand, die met de rust nog dub bel blank was, werd bereikt door aller eerst een doelpunt van de Mevo-speler Verwijs in de 22e minuut van de twee de helft, maar daarna kwamen er nog twee doelpunten van Wemeldingse zijde, resp. van Bruinooge en Ad. Schouten, waardoor de partij toch nog gewonnen werd, tot grote vreugde van spelers en supporters. De postduiven. Met 257 duiven werd door de P.V. de Vrijheidsduif alhier deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaumetz. afstand 165 km. Eerste prqswinnende duif ar riveerde om 14.27 uur,, laatste om 14.54 uur. De uitslag hiervan is: 1 J. van Noorden; 2 en 4 J. C. Wisse; 3 J. Wil- leboer; 5 en 6 P. Willeboer; 7 H. Dek; 8 P. Kakebeeke; 9 J. en P. Voois; 10 C. Aerts. Collecte Ned. Astma Fonds. De opbrengst van de collecte ten ba te van het Ned. Astma Fonds bedroeg in de gemeente Kruiningen 405,28. Wedvlucht. De P.V. De Blauwe Doffer nam deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen, waarvan de belangrijkste uitslag was: 1, 2, 4, 6 en 10 A. de Leeuw; 3 P. de Blok; 5, 7 en 12 J. van Ertvelde; 8 F. Dommanchet; 9 A. Eyke; 11 E. Mollet. Hansweertse „tobber" naar Tokio. Na in de finale van het TV-program- ma „Tobben voor Tokio" te zijn door gedrongen, heeft Pieter Borg uit Hans- weert, samen met 3 medeleerlingen van het Juvenaat H. Hart te Bergen op Zoom, de reis naar Tokio gewonnen. De finale ging tegen het Bonifatiuscollege uit Utrecht. Na een zenuwslopende strijd kwamen zij met 2015 uit de quizbus. De hoofdprijs is een drieweekse reis: twee weken naar Japan één week naar Thailand. In Japan zal o.a. een uitgebreid bezoek aan de wereldtentoon stelling in Osaka worden gebracht. De verliezende ploeg uit Utrecht kreeg een tiendaagse reis naar Londen. Feestprogramma Hansweertse Boys. De v.v. Hansweertse Boys heeft voor Koninginnedag en voor 1 en 2 mei een feestprogramma samengesteld, waarbij de jeugd goed aan zijn trekken komt. De Boys hebben kosten noch moeite ge spaard om alles zo goed mogelijk te laten verlopen. Op Koninginnedag vin den op het sportveld vanaf 9 uur des morgens tot 12 uur spelen (zakken- loop, kleine marathon, eierloop, doel- schieten enz.) plaats voor jongens en meisjes t/m 14 jaar. Inschrijven vanaf half negen op het sportveld. Des mid dags is er vanaf het Dorpsplein een dobbelrit. Inschrijven van kwart vóór tot kwart over 1 bij de jury. Fiets mee nemen. Start half 2, einde 3 uur. De ze rit is voor alle leeftijden. Voor ieder die aan de jeugdspelen meedoet, is er een aardige verrassing. De prijzen voor de spelen zullen des middags, tijdens de bazaar in zaal Zeelandia, kort na 4 uur worde nuitgereikt. Om half 4 maakt „Scheldegalm" een muzikale rondgang door het dorp. Te 4 uur opent wethou der J. A. Nieuwenhuijse (cultuur, sport en recreatie) van Reimerswaal de ba zaar en zaalkermis, welke bestaat uit o.a. ballengooi, schiettent, muntwerpen, voetbaltoto, fotowedstrijd enz. Vrijdag 1 mei is de bazaar vanaf "19 uur geopend, zaterdag 2 mei is de ba zaar vanaf 16 uur open, dit i.v.m. de grote deelname door leden van de Hans weertse Boys aan de grote Reimers- waalloop. Prijsuitreiking 16.30 uur in zaal Zeelandia. Daar vindt des avonds ook de trekking der grote loterq plaats. Het rad van avontuur zal deze dagen ook lustig draaien. Schitterende prijzen, o.a. vouwfietsen, rubberboten enz. zijn te winnen. De v.v. Hansweertse Boys bruist trou wens de laatste maanden van energie, getuige de uitgave van een eigen club blad, dat deze maand voor het eerst is verschenen. De Boys hebben tevens be sloten hun oud-papieraktie te aktiveren. Het advies luidt thans: „Geeft uw oude kranten niet met de vuilnisman mee, maar met de v.v. Hansweertse Boys". Ze worden elke week opgehaald. Twee schepen beschadigd bij aanvaring voor haven van Hansweert. Zondagmorgen vond op de Wester- schelde voor de haven van Hansweert een aanvaring plaats tussen het Neder landse m.s. Vosta, 749 ton, geladen met stukgoed en het 327 ton metende met soja-olie geladen Franse motorschip Marie Madeleine. De Vosta, die van Rot terdam op weg was naar Antwerpen, liep slechts lichte averij op. De Made leine kreeg zware schade aan het voor schip. Bovendien werden de ladingtanks door de stoot van de aanvaring van hun plaats geschoven, waardoor het vaartuig slagzij maakte. Verder varen werd niet verantwoord geacht. Daarom zal alhier de lading worden overgeslagen in een ander tankschip.' Boys verloren door pech. Zondag heeft faansw. Boys I volko men tegen de vérhouding in een 12 nederlaag geleden tegen het veel minder sterk spelende Sluiskil. Hansweert was vanaf het begin Voortdurend in de aan val hetgeen resulteerde in een doelpunt dat gescoord werd door Frans van der Hart. Deze 10, stond werd tevens de ruststand. Na rust maakte Jacobs van Sluis uit een hoekschop de gelijkmaker, 11. Het veldoverwicht bleef bij de Boys en het geluk bij Sluiskil, want De Fe- ber wist uit een doelschermutseling voor het Boys-doel het beslissende doel punt te scoren, 12. K.V.P. vergadering. De plaatselijke afdeling der K.V.P. kwam in zaal „Thalia" in vergadering bijeen. De vergadering was vrij rumoe rig en dhr. Suy had moeite om de ge moederen te kalmeren. Men vond, dat B. en W. van Reimerswaal ten aanzien van diverse punten de klok terugdraait. Men wees daarbij op het eerder over gaan op de nachtverlichting, de onbil lijkheid van de riool- en straatbelasting, waarvoor sommigen een bedrag in de grondprijs reeds hebben betaald, het wil len uittreden uit de muziekschool en de wijze, waarop de vergadering der ge meente gehouden wordt. Reimersw aalloop. De R.K. H.A.V. Hulst houdt onder auspiciën van de K.N.A.U. op 2 mei a.s. een prestatieloop te Hansweert-oost. De start zal te 14.30 uur plaats vinden bij het gemeentelijk sportterrein aan de Hansweertse straatweg. De B- en C- junioren zullen een afstand van 2y2 km moeten afleggen, terwijl de A-junioren en senioren 5 km moeten lopen. De eer ste prijs voor beide categorieën bestaat uit een beker, beschikbaar gesteld door „Schelde Internationaal" uit Goes. Ver der zal door de gemeente Reimerswaal een beker beschikbaar worden gesteld, terwijl de textielhandel Bogaert alhier eveneens een beker geschonken heeft. Het parcours loopt over de Hansweertse straatweg, Groeneweg, Sluisweg, Oost- havendijk, Hansw. straatweg. Tienjarig jubileum „Sportlust". De gymnastiekvereniging „Sportlust" bestaat 10 jaar. Dit wordt op feeste lijke wijze herdacht. Er blijkt wel grote waardering te zijn voor de aktiviteiten van „Sportlust". Een onderdeel van het feestprogramma is een dagreis voor de kinderen op zaterdag 30 mei a.s. naar de Beekse Bergen bij Tilburg. Geslaagd. In Eindhoven slaagde voor het exa men Centr. Verw.installateur dhr. N. de Kok alhier. Proficiat! Voetbal. Krabbendijke I wist afgelopen zater dag de nederlagen van de vorige wed strijden niet goed te maken en moest in Raamsdonk met 40 zijn meerdere er kennen in Good Luck. Dit in tegenstel ling met de zaalvoetbalcompetitie, waar in de afgelopen week wel resultaat werd geboekt. Woensdag behaalde Krabben dijke in de Goese sporthal met een 61 overwinning op Wolfaartsdijk het kam pioenschap van Zuid- en Noord-Beve land. Sinds vrijdag mag Krabbendijke zich bovendien Zeeuws kampioen zaal voetbal noemen, dank zij een 32 over winning op de Walcherse kampioen, B. V.V. uit Vlissingen. In een bijzonder spannende wedstrijd waarin Krabbendij ke niet op verlies heeft gestaan, maar de Vlissingers wel geregeld langszij wisten te komen, scoorde Krabbendijke in de laatste minuut de winnende goal. (Scoreverloop: 10, 11, 21, 22, 32.) Zaterdag 2 mei vertrekt Krab bendijke naar Zwolle om deel te nemen aan de wedstrijden om het kampioen schap zaalvoetbal van Nederland. Een interssant avontuur, waarvan echter geen bijzondere resultaten verwacht mo gen worden. De Zeeuwse kampioen is ingedeeld in de groep met Groningen, Zwolle en Utrecht. Bij de junioren speelde afgelopen zaterdag enkel BII, die een bezoek bracht aan Hansweertse Boys B I en een 21 overwinning in de wacht sleepte. Donderdag 30 april wordt de compe titiewedstrijd Krabbendijke B IKrab bendijke B II gespeeld, 's morgens om half elf, op eigen veld. Oriëntatierit. Vijfentachtig deelnemers gingen za terdag van start voor de „Vermare ori- entatierit", georganiseerd door de M. A.C. „De Bevelanden". De start was in Krabbendijke, de prijsuitreiking in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. De voor naamste uitslagen waren: 1. P. Hoek manmej. T. Hoekman, 9 strafpunten; 2. A. Franjemevr. Franje 26; 3. D. v. Sandijkmevr. v. Sandijk 29; 4. M. J. Groen leermevr. Groenleer 41; 5. J. H. Wirtzmevr. Wirtz 42; 6. C. J. Moelker P. Moelker 47; 7. P. J. Westveermevr. v. d. Walle 48; 8. J. Bochtemevr. Bochte 49; 9. J. P. Vermaremevr. Bos 50; 10. E. Kuipersmevr. Kuipers 51. Veiling. De voornaamste prijzen van de afge lopen Weken waren: Golden Del. I 80 85 mm 49—50, I 75—80 mm 47—56, I 65—70 mm 41; H 80—85 mm 29—44, II 75—80 mm 30—45, II 70—75 mm 29 —45, II 65-^70 mm 24—35, H 60—65 mm 20,2040. Winston I 80—85 mm 57—68, I 75—80 mm 61—83, I 70—75 mm 60—80, I 65—70 mm 50—67, I 60 65 mm 2846, I 5560 mm 17,80 23. Conference II 70—75 mm 57, II 65— 70 mm 68, II 6065 mm 8490, II 55 —60 mm 80—85, II 50—55 mm 56—57. WEEKENDDIENST DOKTOREN De doktersdienst voor de dorpen Hans weert, Krabbendijke, Kruiningen, Ril- land-Bath en Waarde wordt in 't week einde waargenomen door Ds. C. A. Don ker te Krabbendijke, tel. (01134) 1544. Voor Hemelvaartsdag wordt de dienst waargenomen door Dr. J. de Beij te Hansweert, tel. (01130) 1344. Van 23—29 april 1970 REIMERSWAAL. Geboren: Neeltje Jo hanna, dv. Dignus Johannes Ruissen en Catharina Janna Jacomina Speelziek te Yerseke; Pieter, zv. Steven Hollebrand- se en Martha Adriana Jannetje Huissen te Hansweert; René Cornelis, zv. Job Zoeteweij en Maria Jacoba Lagendijk te Hansweert; Wilhelmma Leonarde Jaco mina, dv. Jacobus Huissen en Margare- tha Corstiana van Dalen te Yerseke; Jannie Anna Maria, dv. Anthonie Krijn- sen en Anna Maria Ketelaars te Krui ningen; Lucas Karei Machiel, zv. Jacob van den Berge en Maria Johanna Bijl te Krabbendijke; Teunis Jan Steven, zv. Huibregt Marinus van de Vrede en Forra Harthoorn te Krabbendijke. Getrouwd: Antheunis Adriaan Diele- man, 37 j. en Elisabeth van der Wilk, 35 j. te Hansweert; Jean Claude Mau rice Hilaire, 33 j. te Sprimont (België) en Anna Wilhelmina Kopmels, 24 j. te Waarde. Ondertrouwd: Willem Albrecht Vette, 24 j. te Zuidelijke IJsselmeerpolders en Maria Francisca Catharina Martens, 20 j. te Hansweert; Adriaan Dek, 22 j. te Kruiningen en Jacomina Adriana van den Durpel, 18 j. te Rilland-Bath; Eti- enne Alphonsus Alice de Maat, 18 j. te Hulst en Pieternella Duinkerke, 19 j. te Yerseke; Richard Martin Summers, 24 j. te Hornchurch (Engeland) en Ma ria Cornelia Bakker, 23 j. te Yerseke; Marinus Hubrecht Ribbens, 22 j. en Ja comina Jacoba Schothorst, 22 j. te Hans weert; Cornelis van der Vliet, 25 j. en Maria Willemina van der Maas, 22 j. te Yerseke. Overleden: Jacomina Quakkelaar, 91 j. te Hansweert, wed. van Frangois Dronkers; Maria Kempe, 82 j., te Ril land-Bath, echtgen. van Jannis Boeije. WEMELDINGE Van 39 mei 1970 Dinsdag 5 mei: Nieuwe Maan IIOOGW. v.m. n.m. 1.41 2.10 2.31 2.59 3.15 3.44 3.59 4.26 LAAGW. v.m. n.m. 7.41 7.59 8.22 8.38 9.00 9.15 9.36 9.52 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag 4.39 5.05 10.10 10.31 Vrijdag 5.18 5.44 10.50 11.12 Zaterdag 5.56 6.23 11.31 11.54 Te Yerseke 5 minuten later Te Hansweert 35 minuten vroeger Houdt moeder van lezen Kom dan bij ons eens een mooi boek voor haar uitzoeken Dat is een cadeau waar ze niet alleen blij mee is op het moment dat u het ze geeft maar waar ze nog weken en jaren later plezier aan beleeft Want een goed boek heeft een blijvende waarde, zeker als geschenk Denkt u er eens over na en tot ziens

Scheldebode | 1970 | | pagina 2