BAAYENS DO YERSEKE de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN U kunt niet alles weten BURGERLIJKE STAND TWEEDE BLAD 24 APRIL 1970 Postduiven. De P.V. „De Noordster" opende op zaterdag 18 april haar vliegseizoen door het houden van een concours van Ouden aarde (België). Een afstand van 78 km. Het slechte weer van de voorgaande dagen was er de oorzaak van dat ver schillende leden hieraan nog niet deel namen, zodat slechts 105 duiven in dit concours stonden. Niettemin beleefden de leden welke wel deelnamen een mooie vlucht, waar ze geen spijt van hebben. Gelost om 9.10 uur arriveerde de eerste duif reeds om 10.09 uur, terwijl de laat ste prijs om 10.25 uur verdiend was. De definitieve uitslag was: 1, 4 en 19 Jac. v. d. Plasse; 2, 7, 8, 18, 20 en 23 Joh. van Es; 3 en 25 Joh. Minnaard; 5, 17 en 27 Jac. Neels; 6, 12 en 21 J. J. Zuyd- weg; 9 Joh. Paauwe; 10 Jac. v. d. Jagt; 11 L. P. Kosten; 13 M. v. d. Dorpel; 14, 15, 16, 24 en 26 M. de Koeyer; 22 J. Feytel. Wijziging voorwaarden van verhuur oester- en mosselpercelen. Aan de huurders van oester- en mos selpercelen in de Zeeuwse stromen is door de Inspectie der Domeinen een schrijven gezonden betreffende een wij ziging van art. 8 van de algemene voor waarden. Hierdoor krijgen de huurders het volledig visrecht, zodat het moge lijk zal zijn om vissers, uitgezonderd degenen die vissen met 2 gewone- of de speciale hengel, van bovengenoemde gronden te weren. Vissers die anders dan met hengels vissen, lopen de kans dat tegen hen proces-verbaal zal worden opgemaakt. Het vissen met welk soort sleepnet dan ook is dus verboden. Ook is er in het schrijven op gewezen dat op oestergrond geen mossels mogen worden gevist of gekweekt. Voorts dat het op zaterdag, zondag en feestdagen en tussen 17.00 uur en 7.00 uur verbo den is oesters te vissen. Voorbereiding bevrijdingsdag. De opgaven voor de optocht komen al aardig binnen, maar er kunnen er er nog veel meer bij. Laten we toch vooral proberen om er een even mooie optocht van te maken als vorig jaar. De buurtverenigingen die meedoen aan de volksspelen die om 4 uur ge houden worden op het havenplateau, worden verzocht zich zo spoedig mo gelijk op te geven. Zoals afgesproken op de vergadering komt iedere buurt met een ploeg van 4 man, gekostu meerd. Volgende week wordt het volledige programma gepubliceerd. V oetbalnieuws. Op een ongelukkige wijze verloor Yerseke I van Hoek met 10, via het hoofd van een achterspeler van Yer seke verdween de bal achter reserve doelman Jaap Pikaar. Yerseke II bleef op gelijke hoogte met S.S.V. door met 20 van Hoedekenskerke te winnen. Yerseke III won met 3—0 van een slechts met 9 man spelend Schore II. De B-junioren kregen tegen Rillandia B II volop gelegenheid om hun doel- gemiddelde wat op te vijzelen, uitslag 140. De pupillen boekten hun eerste overwinning, van Rillandia V II werd met 31 gewonnen. Zaterdag komt er slechts één se niorelftal in het veld. Yerseke II moet Nieuwdorp II in eigen huis gaan be zoeken. De B-junioren en pupillen staan voor een zwaardere taak dan vorige za terdag, nu komen de beide eerste elf tallen van Rillandia op bezoek. Een leuke prestatie. Bij de in de manege „De Eendracht" gehouden dressuurproeven B, uitge schreven door de ruitervereniging „Le Ros", gejureerd door de Ned. Hipp. Sportbond, wist bij de afdeling nieuwe lingen Erik H. Bol op zijn paard Blitz 83 punten te halen en als achtste te eindigen. Voor Erik als jongste van de 50 deelnemers een leuke prestatie. Trim u slank! Naar wij vernemen is er thans ook in onze woonplaats een Trimclub opge richt. Het voorlopig bestuur heeft plan nen om de training onder leiding van een bevoegd sportleraar plaats te doen vinden in de open lucht. Als startplaats heeft men het oog laten vallen op het havenplateau of één der parkeerplaat sen aan de Kijkuit. Voorlopig is de eerstvolgende trimavond vastgesteld op dinsdagavond a.s. om 8 uur, met als startplaats het havenplateau. Bij ge noegzame deelname zal de mogelijkheid bekeken worden om ook op zaterdag morgen te trimmen. Belangstellenden, dikbuikigen en zij die ook aan de lijn willen doen, zijn vanzelfsprekend harte lijk welkom op deze eerste trimavond. Loslopende honden. Van de zijde der Rijkspolitie alhier wordt het volgende onder uw aandacht gebracht: Ingevolge artikel 23 en 24 van het straatpolitiereglement voor 't dorp Yer seke (welke artikelen ook na de her indeling der gemeente onverminderd van kracht zijn gebleven) zijn eigenaars, houders of verzorgers van honden ver plicht te zorgen dat hun honden binnen de bebouwde kom der gemeente niet los rondlopen, of zich van uitwerpselen ont doen op de openbare wegen en voetpa den of in plantsoenen. Daar het aantal loslopende honden en het bevuilen van wegen en plant soenen zienderoog toeneemt, zal hier tegen streng worden opgetreden. Gevonden voorwerpen. Gevonden een goudkleurig dames horloge met zwart bandje, een wit kin derwantje met strepen, een huissleutel aan foto-étui waarin damesportret en een rol pakpapier (grijs). Inlichtingen op het postbureau der Rijkspolitie al hier. Diefstal in de Stee weg. Zaterdagavond werd in de Steeweg bij de familie W., tijdens afwezigheid van de bewoners, ingebroken. Er werden 3 bankbiljetten van 25,vermist. Eer der op die dag was ontdekt, dat er twee bankbiljetten van 25,verdwenen waren. Later werd bekend dat bij de fam. v. d. V., eveneens in de Steeweg, een bankbiljet van 100,— was ont vreemd, eveneens tijdens afwezigheid van de bewoners. De rijkspolitie is de dader op het spoor. Wedvlucht. Door de P.V. „De Luchtpost" alhier werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 101 km. Er waren 146 duiven in concours. Ze wer den gelost om 8.15 uur en de eerste prijswinnende duif kwam aan om 9.45.08 uur, de laatste prijswinnende duif om 9.55.43 uur. De voornaamste uitslag is: 1 Ph. van Os; 2 en 14 H. Paauwe; 3 en 12 W. Gunst; 4 M. Moerland; 5 en 16 mevr. Minnaard; 6 en 13 J. Philipse; 7, 8 en 9 Gebr. Oele; 10 F. van Hijfte; 11 J. v. d. Plasse. •oesj ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Inzameling werd succes. De een dezer dagen door de muziek vereniging O.K..K gehouden inzameling van gebruikte goederen is een succes geworden. Een grote partij huisraad en gebruiksvoorwerpen wordt zaterdag 25 april in het openbaar verkocht op het Dorpsplein, dat voor die gelegenheid in gericht wordt als rommelmarkt. Vanaf 10 uur 's morgnes zullen de goederen, deels bij opbod, deels tegen vastgestelde prijzen, worden verkocht. De opbrengst is bestemd voor O.K.K. Vergadering Plattelandsvrouwen. „Noord-Amerika" was het onderwerp van een lezing met dia's welke mevr. J. van Willegen-Everse in een dezer da gen gehouden vergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield. Mevr. Van Willigen heeft daar o.a. het 50-jarig bestaan bijgewoond van een plattelandsorganisatie. Het was de pre sidente mevr. A. Vermerris-Feytel die de spreekster hartelijk bedankte voor haar boeiend verhaal. Vergadering N.C.V.B. Op de een dezer dagen gehouden maandelijkse bijeenkomst van de Ned. Chr. Vrouwenbond in het Dorpshuis was als gast aanwezig dhr. J. P. Balkenende uit Biezelinge. Deze had als onderwerp gekozen „Mensen uit één stuk" en be nadrukte de belangrijkheid van mensen die in deze tijd kans zien zich aan hun standpunt te houden en wiens ja ja is en nee nee. In de discussie kwam o.a. naar voren dat in deze tijd het niet mee valt om een vast omlijnd standpunt vast te houden. Tot slot was het de presidente mevr. D. Florusse-Blanken- burg die dhr. Balkenende dank zegde voor zijn interessante referaat. Voetbal. Zaterdagmiddag hebben zowel het eerste-, het tweede- als het derde elftal een gelijk spel behaald. Het eerste deed dat thuis tegen 's-Heer Arendskerke, waar na 7 minuten spelen de tegenpar tij de score opende met een doelpunt van v. d. Kreeke. De Vos bracht vlak voor rust de partijen op gelijke voet: 11, tevens eindstand. Het tweede kwam in Kruiningen tegen Kruiningen I niet tot scoren, evenmin als de Krui- ningers, zodat de eindstand 00 was. Het derde elftal bevocht thuis tegen Kruiningen II een 11 gelijk spel. Inbraken. In de nacht van dinsdag op woensdag is op twee plaatsen ingebroken in de Wilhelminastraat. Bij bakkerij Felius, waar de dader (s) langs de achterkant via een opengebroken raam zijn binnen gekomen, wordt een bedrag van enkele duizenden guldens vermist. Bij drogis terij Kooman zijn de dader(s) eveneens langs de achterzijde via een opengebro ken raam van de bijkeuken binnenge komen. De inbreker heeft een grote ra vage aangericht, zoals opengebroken kasten enz. maar heeft geen geld kun nen vinden. In beide gevallen heeft de politie de zaak in onderzoek. Wedvlucht. De P.V. „De Vrijheidsduif" hield weer een wedvlucht vanuit Moescroen met 253 duiven. Afstand 98 km. Uitslag is: 1 en 5 J. en P. Voois; 2 J. Waverijn; 3 P. Willeboer; 4 K. Tjarks; 6 J. Wil- leboer; 7 J. Paauwe; 8 Joh. Meijer; 9 en 10 G. de Bruine. Schaaknieuws. Vrijdag j.l. is D.Z.D. II voor de laat ste competitiewedstrijd naar Middelburg 11 geweest. De uitslag was 62 voor ons tweede achttal. De gedane moeite in het afgelopen najaar om met een tweede achttal in de Z.S.B. competitie uit te komen, kan als goed geslaagd beschouwd worden. Voor 't eerste acht tal hebben in 7 wedstrijden totaal 14 spelers medegespeeld, voor het tweede achttal hebben eveneens in 7 wedstrij den 12 spelers medegespeeld. Zes spe lers van D.Z.D. H speelden enkele ma len als reserve in D.Z.D. II. De gedetailleerde uitslag was: N. MastL. Poley 01; F. BreelY. Kui pers 0—1; A. JonkheerJ. Quakkelaar 0—1; M. J. de VriesHarry van Iwaar- den 01; P. de RijckeJ. P .A. Ste- vense 10; J. MidavaineM. van Gas tel 01; M. J. MatenaA. Vader 10; C. M. v. d. KuijlJ. L. Minnaar 01. Wielrennen. Onze dorpsgenoot dhr. J. Blok wist zondag, j.l. in Hoogerheide in een koers over 100 km een fraaie 12e plaats te behalen. Tweede Den Inkelloop. De trainingsgroep Zuid-Beveland van de K.N.S.B. organiseert in samenwer king met de Goese Atletiekvereniging A.V. '56 op zaterdag 25 april a.s. de tweede Den Inkelloop. Aanvang 14 uur. Deze loop zal bestaan uit: a. Prestatieloop over 4 welke moe ten worden afgelegd binnen de 40 minuten. b. Wedstrijdloop voor heren en jongens A over 6 km, geb. in '52 en vroeger en voor jongens B en C over 4 km, geb. in '53 en later. Kleedgelegenheid en wedstrijdsecretari aat zijn gevestigd in de kampeerboer derij in de onmiddellijke nabijheid van start en finish. Voor iedere deelnemer is er een herinneringsvaantje. Luctor et Emergo wandeltochten. Omdat op 2 mei in Zaamslag en op 5 mei (bevrijdingsdag) in verschillende plaatsen bevrijdingstochten worden ge organiseerd, is besloten de traditionele Luctor et Emergo wandeltochten voor dit jaar te verschuiven en wel naar 10 oktober a.s. De organisatoren vertrou wen er op, dan ook op een volle deel name te kunnen rekenen. 5 mei nieuws. Van het feestcomité vernamen wij dat ze het programma voor 5 mei „rond" heeft. Alle in de folder aangekondigde festiviteiten kunnen doorgang vinden. Zoals het zich thans laat aanzien zal zelfs de optocht, waarover velen zich sceptisch uitlieten, een uitgebreid en bont, met diverse praalwagens gecom pleteerd geheel te zien geven. De aan vangstijden e.d. worden u in een één dezer dagen uit te geven folder mee gedeeld. Zeeuwse Driedaagse. Op Hemelvaartsdag gaat, nu weer al voor de zevende keer, de Zeeuwse Drie daagse in Kruiningen van start. Dit in ternationaal goed bekend staande eve nement groeit gestadig. Dat de vele deelnemers de 30, 40 of 50 km niet schuwen, blijkt wel uit de inschrijvin gen. De deelnemers komen voor het grootste deel uit Nederland, maar ook uit België en Duitsland kwamen in schrijvingen, terwijl nog aanvragen voor deelname kwamen uit Engeland, Lu xemburg en zelfs Noorwegen. Een groot probleem is echter de huisvesting (zie ingezonden stuk). We zullen hopen dat de weergoden de deelnemers gunstig gezind zullen zijn. De inschrijving blijft open tot aan de start op Hemelvaarst- dag, des morgens 8 uur. Lentefestival Huishoudschool. Onder de naam „Lentefestival" werd doof de huishoudschool „Prinses Bea trix" woensdag een tentoonstelling ge houden van het werk der leerlingen en een modeshow. In de feestelijk versier de lokalen van de school kon men het werk der leerlingen bekijken op het ge bied van tekenen, schilderen, knippen, naaien, bakken en braden, huishoudelij ke reparaties en nog vele andere nut tige zaken, die de toekomstige huis vrouwen dienen te kunnen. Er was o.a. een volledige kook- en bakdemonstra- tie, waarvan de produkten op smaak volle wijze waren gerangschikt, en een demonstratie bloemschikken, er was een complete boetiek ingericht, enz. Ook werd een modeshow gehouden, die na een min of meer humoristisch begin weldra overging in een serieuze mode show, waarin de leerlingen (ook die van de avondcursussen) lieten zien wat ze presteren op het gebied der „haute cou ture". Presentatrice hierbij was mevr. J. J. Gmelich Meyling-Deen, terwijl de muzikale begeleiding op de piano in handen was van mej. J. Dieleman. Er was voor een en ander een enorme be langstelling. De directrice, mej. H. G. J. Brouwer en haar staf hebben voor dit „festival" een enorme hoeveelheid voor bereidend werk te verzetten gehad. Het moet hun een grote voldoening geven, dat een en ander zo goed geslaagd is. U wordt dus beschouwd als bestuur der. Een vuil gewórden vacht maakt u schoon met een papje van meel en tetra. Borstelen met een borsteltje, vervol gens drogen en tenslotte de haren uitkammen. Ziet uw vinger zwart, omdat uw smeed ijzeren of koperen ring zo afgeeft? Met een penseeltje de ring aan de binnenkant bewerken met nagellak en het euvel zal verholpen zijn. Steek een sierspeld met de sluiting naar beneden op uw japon, u zult het sie raad veel minder gemakkelijk ver liezen. Pasgeverfde keukenplanken moet u af nemen met water en azijn, ter voor koming van vastkleven van papier. Niet tegen de muur. Wanneer u een gloednieuw huis betrekt, plaats dan uw meubelen niet pal tegen de muur, doch minstens op 15 cm afstand. Moet liet behang in uw kamer bijge plakt worden, leg dan het nieuwe eerst enige tijd in de felle zon, op dat het bijkleurt. Gebruikt u een zinken teil, laat er dan eerst koud water in lopen en daarna warm. U voorkomt daardoor dat het zink „brokkelig" wordt. Omwikkel handvatten van pannen, pot ten of ketels met raffia, ze worden dan niet heet. Kringen welke ontstaan zijn na het schoonmaken van vlekken, kunnen doorgaans verwijderd worden door snel drogen of door strijken, terwijl een doek onder de vlek is gelegd. Zeer luchtig te werk gaan. Voelt u, terwijl u in uw wasmachine wast, een tinteling in uw vingers, staak het wassen dan, want de oor zaak is vrij zeker een defect aan de isolatie van de machine en dat kan gevaarlijk worden of zijn. Glanzende, goede kwaliteit speelkaarten worden (om ze schoon te maken) behandeld met een mengsel van half water, half geest van salmiak. Lekke tuinslangen kunt u repareren met in benzine opgeloste guttapercha. Lichte schroeivlekken in wollen stoffen kunt u meestal verwijderen met een puimsteentje. U schuurt hiermede licht over de plek. Wie lopende een rijwiel meevoert, heeft zich aan de verkeerslichten en ver keerstekens van de politie te houden. HARTSTICHTING VRAAGT OM STEUN De landelijke collecte voor de Neder landse Hartstichting wordt dit jaar ge houden in de week van 27 april t/m 3 mei a.s. De bestrijding van hart- en vaatziek ten staat thans bovenaan op het aktie- programma van de Wereldgezondheids organisatie. Om in ons land de maatregelen te kunnen nemen, waarmee duizenden le vens gered kunnen worden, heeft de Nederlandse Hartstichting de jaarlijkse steun van alle Nederlanders nodig. Er moet geld komen voor de navol gende vijf punten: 1. Voorlichting ter voorkoming van hart- en vaatziekten; 2. Snelle hulpverlening na hartinfarct; 3. Stichting en inrichting van hart- revalidatiecentra 4. Wetenschappelijk speurwerk; 5. Hulp voor kinderen met aangeboren hartafwijkingen. Dat kén door in de week van 27 april t/m 3 mei a.s. gul bij te dragen-aan de collecte. Dat kén door aan de collectanten, die met bussen, lijsten of collectezakjes rondgaan, alle medewerking te geven. Dat kén door de „week van het hart" mee te propageren. Dat kan door het storten van een van: collecte 1970) op giro 300 van rechtstreekse gift (onder vermedling de Hartstichting te 's-Gravenhage. MINITRIPS IN OPMARS Het gebruik van de trein voor korte vakantiereizen buiten het eigenlijke va kantieseizoen neemt meer en meer toe. Het ziet er naar uit dat NS voor de pe riode 1 oktober '69half mei '70 onge veer 30 meer deelnemers zal boeken voor de minitrips dan in dezelfde peri ode van de jaren '67-'68. Die 30 meer brengen het totaal op ongeveer 20.000 deelnemers. Een bestseller op de mini-trips is de twee- en driedaagse reis naar Amster dam vanuit Nederland, België, Engeland en (vooral) Duitsland. Van deze reizen werden er in de afgelopen maanden ca. 8000 verkocht. Het aantal reizigers uit West-Duitsland verdubbelde ten opzich te van het vorig jaar. Afgezien van de reizen naar Amsterdam, maken ook alle andere trips naar Nederlandse bestem mingen een flinke groei door. Een nieuwe mini-trip is de vijfdaagse Brussel. Het programma omvatte al vijfdaagse reizen naar Parijs en Londen. PROGRAMMA VAKANTIEDAGTOCHTEN GEWIJZIGD Het programma van de vakantie dagtochten die NS organiseert, omdat dit jaar evenals vorig jaar 30 reizen, maar de inhoud van het programma is niet hetzelfde: een paar reizen werden vervangen door nieuwe bestemmingen. Nieuw zijn de busrondrit door Ooste lijk en Zuidelijk Flevoland vanuit Har derwijk met bezoeken aan Lelystad en Dronten, een dagtocht naar de tentoon stelling Communicatie '70 en de reis naar Antwerpen en de daaraan gekop pelde Scheldetocht. Daarnaast is het programma van de dagtocht naar Utrecht gewijzigd. De dagtocht naar Nijmegen komt te vervallen. DE EXPERT WIST ER WEL RAAD MEE Inbrekers en speciaal brandkast-kra kers zijn in het algemeen niet geliefd bij autoriteiten: het zijn duidelijk a-soci ale typen die slechts op eigen gewin ten koste van anderen uit zijn. Zo genoot ook de Chileense expert brandkasten- kraker Julio Gutierrez Palma weinig sympathie bij het gezag. Al op 12-jarige leeftijd werd hij betrapt en sedertdien kwam hij 6 maal in de presedentiële „snuifdoos" terecht wegens diverse, meestal geslaagde aanvallen op brand kasten. Hij is dus wel een meester in het vak. Hij heeft dezer dagen echter zijn vaderland een dienst bewezen. De sleutel van de kluis van het ministerie van buitenlandse zaken in Santiago was zoek en de kluis bleek niet te openen, tenzij men met snijbranders en zo aan het werk ging. Dat was natuurlijk met het oog op de inhoud bepaald niet ge wenst. Ten einde raad haalden de autoritei ten Palma uit de gevangenis, waar hij toevallig weer eens vertoefde, en ver zochten hem een poging te doen de kluis te openen zonder deze te beschadigen. Palma slaagde er in met behulp van twee haarspelden, een nageltang en een mesje in vijf uur de kluis te openen. Palma wordt beloond met strafbekor- ting, zodat hij spoedig meer tijd kan besteden aan lucratiever kluisoperaties. (Consu) COMPLETE BIBLIOTHEEK VOOR 15.000 DOLLAR Wat een microfilm is, weet iedereen, al is het maar van de spionage films. Tot dusver is het zakelijk gebruik be perkt gebleven tot een zeer grote or ganisatie of zeer grote bibliotheek. Daar in komt nu verandering. De uitgevers van de Encyclopaedie Brittanica die, tussen twee haakjes, in de Verenigde Staten verschijnt zijn bezig met de produktie van microfilms van niet min der dan 20.000 boeken voor algemeen gebruik. Wie ze alle 20.000 wil hebben, zal daarvoor 15.000 dollar moeten neer tellen. Maar de prijs lijkt geen beletsel, want tenslotte kost zo'n op microfilm vastgelegd boek minder dan een dollar en de vergrotingsapparatuur schijnt niet kostbaar te zijn. (Consu). NIES NOOIT NAAKT Niezen komt zo algemeen en veelvul dig voor, dat we met verbazing kijken naar de man of vrouw, die ons, na een niesbui een waarderend „proost" toe roept. Vroeger zeiden heel ouderwetse mensen „God zegene u". Wat bezielt deze heilwensers? Wij hebben hier te doen met een zogenaamd atavisme, het opduiken van een gewoon te, die vroegere generaties hadden. Zij schreven aan het niezen een lotsbestem- mende kracht toe, een boodschap van de „goden". Later ontdekte men, dat niezen ontstaat door een prikkeling van de zenuwen in de nabijheid van de slijm vliezen. Zoals iedereen weet, kan een niesbui een mens soms geweldig opluch ten. De snelheid waarmee eventuele ver stoppingen van de luchtwegen door het niezen worden opgeruimd is dan ook niet gering: 150 km per uur zeggen de onderzoekers. Gebruik van een zakdoek is derhalve geen luxe! Een deelnemer aan een concours hippique in Dussel- dorf, die dat nuttige gebruiksvoorwerp niet gebruikte, terwijl hij zich in de ring bevond, is gediskwalificeerd. Hij had zijn paard uit concentratie gebracht. Inplaats van „proost" voor hem „He- raus"., (Consu). OVER STOELEN GESPROKEN Eén van de legenden van het huis Rothschild wil, dat op zekere dag bij de Parijse tak van dit bankiershuis iemand zich aanmeldde voor een onderhoud met Rothschild. Toegelaten tot de bankier bood deze zijn bezoeker een stoel aan, maar zette inmiddels de lezing van een stuk waarmee hij bezig was voort. De bezoeker proteseterde, zeggende: „Ik ben graaf X". „Neemt u dan twee stoe len", zei Rothschild. Het oponthoud, dat bezoekers veroor zaken wanneer ze een belangrijke za kenman onderbreken in zijn werk is niet gering. Vandaar de meestal stringente instructies aan de secretaresse van de grote man om bezoekers de toegang tot zijn kamer onmogelijk of althans zeer moeilijk te maken. Maar dringt de be zoeker toch tot hem door, dan wordt het antwoord op de vraag, hoe lang hij blijft, van het grootste belang. Om voor al te zorgen, dat hij niet al te veel tijd in beslag neemt, heeft een Duitse meu belfabrikant nu een stoel geconstrueerd, waarop de bezoeker bijzonder ongemak kelijk zit. Het zitvlak van de stoel is op een speciale manier geprepareerd en de rugleuning vertoont een onregelma tig gebroken lijn. Het resultaat van de ze constructie moet boven verwachting gunstig zijn. Niemand houdt het langer dan een paar minuten op zo'n stoel uit... (Consu) Van 1622 april 1970 REIMERSWAAL. Geboren: Jacqueline Wilhelmina Raymond, dv. Albertus van Leusden en Anne-Marie Jean Ducarmon te Rilland-Bath; Jacomina Cornelia, dv. Jan Pikaar en Machalina Jannetje Son- ke te Yerseke; Sandra Marjolein, dv. Gerard Clement en Auske Jacoba Broo- mans te Rilland-Bath; Adriaan, zv. Christiana Jan Traas en Maatje Pie- ternella Adriana van den Berge te Krab- bendijke; Richard Jan, zv. Jan Theodo- rus van Prattenburg en Margareta Jan na Amelia Verheijke te Rilland-Bath; Adriaan Jan Comelis, zv. Leendert Adri aan Hollestelle en Riesje Jacoba de Voogd te Yerseke; Leuntje Cornelia, dv. Jan Luteijn en Jannetje van Zweden te Krabbendijke. Ondertrouwd: Jan Jacob Bosman, 23 j. te Nisse, gem. Borssele en Adriana Francina van den Berge, 20 j. te Yer seke; Piet Eversdijk, 26 j. te Kapelle en Johanna Maria van Sprundel, 22 j. te Yerseke; Adriaan Meijer, 25 j. te Ouder-Amstel en Irene Wilhelmina Adri ana Markus, 18 j. te Hansweert; Abra ham Bart, 23 j. te Krabbendijke en Cor nelia Rijnburgje Nieuwenhuize, 27 j. te Yerseke; Anthonie de Bruin, 23 j. te Goes en Lourina Jannie de Visser, 19 j. te Krabbendijke. Getrouwd: Pieter Comelis Maljaars, 24 j. te Middelburg en Elisabeth Maria Nieuwenhuijse, 24 j. te Rilland-Bath. Van 26 april2 mei 1970 Dinsdag 28 april: Laatste Kwartier IIOOGW- LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 6.30 6.57 12.03 Maandag 7.16 3.44 0.23 12.50 Dinsdag 8.12 8.42 1.17 1.51 Woensdag 9.20 9.57 2.32 3.08 Donderdag 10.41 11.18 4.02 4.40 Vrqdag 12.03 5.33 6.09 Zaterdag 0.38 1.14 6.45 7.12

Scheldebode | 1970 | | pagina 5