BAAYENS KERNPUNTJES DO ItaJSLWIEl de speciaalzaak voor uw BRIL 1 WATERSTANDEN. REIMERSWAAL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT van het KAPELSE GEMEENTEHUIS Cphokken van duiven. Houders van duiven worden er op ge wezen dat zij van 29 maart t/m 9 mei 1970. hun duiven moeten ophokken. Te gen het doen uitvliegen der duiven na 17.30 uur bestaan bij de georganiseer de landbouw geen bezwaren. Voor het houden van of deelnemen aan wedstrij den kan door de burgemeester onthef fing van het uitvliegverbod worden ver leend. De burgemeester van Kapelle. Telefoonnummer gemeentewerken. Het afzonderlijke telefoonnummer van gemeentewerken (01102-1613) is opge heven. De dienst gemeentewerken is nu alleen nog te bereiken onder nummer (01102) 1230. Dit nummer moet u ook bellen voor alle afdelingen van de ge meentesecretarie. Maatschappelijk werk Wemeldinge. Tijdens de zitting van de gemeente secretarie' in het voormalig gemeente huis te Wemeldinge zal ook dhr. J. C. van Hartingsveldt iedere woensdag van 10 tot 11 uur aanwezig zijn. De heer Van Hartingsveldt is leider van het Dienstencentrum te Kapelle. Hij zal zit ting houden om vooral bejaarden bij te kunnen staan in het oplossen van hun maatschappelijke- en sociale problemen. Zij die met maatschappelijke- en sociale problemen hebben te kampen, moeten niet schromen dhr. Van Hartingsveldt te raadplegen, want hij is er om te helpen. Kleuters naar kleuterschool. In Wemeldinge kregen de ouders be richt als hun kinderen oud genoeg wa ren om de kleuterschool te bezoeken. Door het vele werk dat aan het verzen den van zulke berichtjes is verbonden, is het niet mogelijk dat dit ook in de nieuwe gemeente nog gebeurt. Wij wij zen daarom de ouders er op dat kinde ren op de kleuterschool worden toege laten als ze de leeftijd van vier jaar hebben bereikt. Wordt uw kleuter dus b.v. op 6 april vier jaar, dan mag hij of zij vanaf 7 april naar de kleuter school. Wij verzoeken u vóóraf contact op te nemen met de hoofdleidster van de kleuterschool die uw kind zal bezoe ken. Voor 'de administratie zal het no dig zijn dat over bepaalde gegevens be schikt wordt, die de hoofdleidster uit uw trouwboekje kan halen; neemt u dus wel uw trouwboekje even mee. Nogmaals: verf en behang. Het personeel dat de zitdag houdt in Wemeldinge, heeft een groot aantal aan vragen ontvangen voor bonnetjes waar op verf en behang t.b.v. woningwetwo ningen kan worden gekocht. Het is ech ter de bedoeling dat u deze bonnetjes afhaalt bij gemeentewerken. De ambte naren van gemeentewerken zijn in We meldinge op de zitdag aanwezig van 11 tot 12 uur. Natuurlijk worden alle op de gemeentesecretarie ingediende aan vragen doorgegeven aan gemeentewer ken, maar om vertraging te voorkomen raden wij u aan de bonnen rechtstreeks bij gemeentewerken te halen (dus op de zitdag van 1112 uur, of op het ge meentehuis te Kapelle). Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Ida Maria, dv. S. de Vos en J. J. Weststrate (Wemeldin ge) Carlo Cornelis Johannis, zv. J. Gijs- sel en M. P. Vermeer (Wemeldinge); Jacomina Adriana Maria, dv. L. J. Luyk en J. S. A. Sinke (v.h. Kloetinge); Jan Pieter, zv. W. J. Glerum en J. Verheule (Biezelinge)Gerardus Boudewijn, zv. M. Schouwenaar en J. A. Vleugel (We meldinge) Jacoba Johanna Laura, dv. J. Hamelink en P. Deurloo (Wemeldin ge); Natascha, dv. C. G. A. W. Nibbe- link en E. M. W. Haneveld (Biezelinge) Margarietha Jacomina, dv. W. Nieuwen- huyzen en M. J. de Rooij (Kapelle)Jo hanna, dv. J. Hamelink en C. op 'tHof (Wemeldinge) Gehuwd: G. J. Wisse, 21 j. te Ka pelle en M. H. C. Zuijdwegt, 19 j. te Ka pelle; A. den Hollander, 27 j. te Hil versum en C. L. Karelse, 29 j. te Wes- terschouwen; G. Hubers, 21 j. te Kapel le en J. A. Krijgsman, 21 j. te Kapelle; P. F. Lantsheer, 22 j. te Wemeldinge en H. J. Schouwenaar, 20 j. te Wemel dinge; A. I. Schipper, 33 j. te Reimers- waal en D. L. Verhage, 27 j. te Kapelle. Overleden: A. C. de Visser, 82 j., wed. van J. de Klerk, Kapelle; W. Wairave, 38 j., echtgen. van J. M. van de Vrie, Biezelinge; C. van de Vrede, 72 j., echt- gen. van A. Dekker, Biezelinge. Raadsvergadering. Op 24 maart heeft de raad weer ver gaderd. In deze vergadering werd tot derde wethouder benoemd dhr. C. M. Dagevos uit Wemeldinge. Er zijn een aantal voor u toch wel belangrijke be sluiten genomen. Allereerst valt te noe men de geldendverklaring van de Ka- pelse verordening op het gebruik van gebouwen en gronden in de bebouwde kom, voor het gehele gebied van de nieuwe gemeente. In deze verordening, die gaat gelden vanaf de derde dag na die van de afkondiging, is het verboden om zonder vergunning van B. en W. ge bouwen te gebruiken, in gebruik te ge ven of te doen gebruiken als zomerwo ning, voor zover deze op het moment van de afkondiging nog niet als zoda nig worden gebruikt. Open terreinen en even bij gebouwen mag men niet ge bruiken, in gebruik geven of doen ge bruiken als standplaats van één of meer woonwagens, caravans, tenten en derge lijke bouwsels die niet onder de bepa lingen van de woningwet vallen. Dit al les geldt voor gebouwen en gronden die liggen in de bebouwde kom zoals die op grond van de Wegenverkeerswet en de wegenwet is vastgesteld. Teneinde moeilijkheden en teleurstellingen te voorkomen is het wenselijk dat men, vóór men een huis (je) in de recreatieve sector koopt of verkoopt, eerst nagaat of gebruik als zomer- of weekend-wo ning is toegestaan. Ook werd voor de gehele gemeente geldend verklaard de Kapelse verordening inzake subsidiëring van jeugdsport, jeugdwerk en jeugd- recreatie. Aan de organisaties die daar van in de verordening niet zijn uitge sloten i.v.m. b.v. hun financiële positie, het uitsluitend of hoofdzakelijk ont plooien van aktivitietn op staatkundig, godsdienstig of economisch terrein, him te korte bestaan of te lage contributie heffing van hun leden, en nog enkele andere genoemde redenen, kan door B. en W. een subsidie worden toegekend. De bedragen van het subsidie zijn in de verordening genoemd. Ook op dit ge bied is het wenselijk dat betrokkenen vóór het aanvragen van een subsidie even inlichtingen vragen of de verorde ning raadplegen. De Wemeldingse kam- keerverordening geldt nu ook voor de hele gemeente. In die verordening is bepaald dat voor het kamperen of het toelaten van kamperen een vergunning nodig is van B. en W. Voordat op de aanvraag wordt beslist, wordt de Stich ting Nederlandse Kampeerraad gehoord. Bij weigering van de gevraagde ver gunning, staat beroep open op de ge meenteraad. Voorts werd nog een aan tal besluiten genomen, zoals vaststelling van een nieuw gemeentewapen en -vlag, vaststelling van een verordening op de heffing van kleuterschoolgeld, over dracht aan het college van B. en W. van de bevoegdheid percelen bouwter rein te verkopen en vaststelling van al gemene voorwaarden waaronder perce len bouwterrein worden verkocht. Zwembad Den Inkel te Kruiningen. Het zwemseizoen 1970 voor het zwem bad Den Inkel te Kruiningen zal aan vangen op zaterdag 18 april a.s. te 9 uur. Voor wat betreft toegangsbewijzen, zwemleskaarten, abonnementen e.d. be staan de hierna volgende mogelijkheden toegangskaart v. één bezoek i.zo knipkaarten v. 12 bezoeken 12,50 seizoen-abonnement 30,20, idem 2e gezinslid 25,15, idem 3e gezinslid 20,10, idem 4e gezinslid 15,5, knipkaarten zwemlessen 15 x 20 min. (opl. A-diploma) 15,10,— knipkaarten opl. voor B- en hogere diploma's 15x20 min. 7,50 7,50 Begeleiderskaarten v. 't bij wonen van de zwemlessen 15 x 20 min3,3, Examengeld incl. diploma's en embleem 3,3,- 1. De tarieven gelden slechts voorlopig, aangezien definitieve vaststelling door de gemeenteraad nog niet heeft plaatsgevonden. 2. Aanvragen voor abonnementen kun nen voor 10 april a.s. schriftelijk ter gemeentesecretarie, afd. algemene zaken, worden ingediend, met ver melding van naam, voornaam, adres en geboortedatum; bij deze aanvraag dient een recente pasfoto te zijn ge voegd (naam achter op de foto s.v. p.). De gezinsreduktie voor abonne mentskaarten voor het 2e en volgen de gezinslid wordt alleen toegepast bij het gelijktijdig aanvragen van een abonnement voor meerdere ge zinsleden. 3. De zwemleskaarten dienen apart (geen foto, wel personalia vermel den) te worden aangevraagd, met vermelding van het diploma waar voor men wenst te worden opgeleid. Zwemleskaarten worden alleen ver strekt aan bezitters van seizoenabon nementen. 4. De tijdig aangevraagde kaarten kun nen op 16 en 17 april a.s. van 15 tot 19 uur aan het zwembad, tegen be taling der verschuldigde kosten, af gehaald worden. 5. De openingstijden van het bad wor den op het mededelingenbord aan het zwembad en in de gemeentelijke informatiefolder bekend gemaakt. Raadsvergadering. Op dinsdagavond 7 april a.s. komt de raad van de gemeente Reimerswaal om half acht in het gemeentehuis te Yer- seke bijeen om te vergaderen over een agenda die niet minder dan 39 punten bevat. Enkele van deze punten zijn: Verordening straat- en rioolbelasting, verordening rioolafvoerrecht, benoeming twee directeuren van gemeentewerken, voorstel tot het instellen van een school raad voor het gehele openbare onder wijs in de gemeente. Inbraken te Yerseke. In de nacht van woensdag op don derdag is te Yerseke op verschillende plaatsen ingebroken. Bij Fa. O. Koster, ,,'tYersekse Warenhuis", werd een slot geforceerd, maar is men niet verder ge komen dan het magazijn, daar de toe gang tot de winkel met een veiligheids slot was afgesloten. Bij Poley's bloemis terij werd ongeveer 2000,ontvreemd. Volgens de politie is er gebruik ge maakt van lopers. Meester Courtin jubileert. Op maandag 6 april zal dhr. C. C. F. Courtin, onderwijzer aan de o.l.s. „Prin ses Beatrix" alhier 40 jaar bij het onder wijs zijn. Na een tiental maanden als „kwekeling met akte" te hebben ge werkt in Middelhamis en Zierikzee werd hij per 1 oktober 1930 benoemd als on derwijzer aan school I aan de Vierstraat. Bij de samenvoeging van school I en II bleef hij als onderwijzer het onderwijs aan de o.l. school dienen aan de gecom bineerde school en hoopt daar zijn pensioengerechtigde leeftijd te behalen. Maandag 6 april 's middags drie uur zal het gemeentebestuur hem te midden van de kinderen, collega's en oudercommis sie haar gelukwensen aanbieden. Des avonds van 89 uur is er gelegenheid meester Courtin te feliciteren op het gemeentehuis in de raadzaal. Ook op de ouderavond van 14 april zal aandacht besteed worden aan dit jubileum. Uitvoering „Mozart". Blijkens advertentie in dit nummer geeft onze plaatselijke muziekvereni ging „Mozart" op vrijdag 10 april a.s. haar jaarlijkse uitvoering in zaal Nolet. Naast een optreden van de drumband en het muziekkorps zal de Goese to neelvereniging „Platogo", die in Yerse ke zeker geen onbekende is, haar me dewerking verlenen met de opvoering van de klucht „Gevaarlijk Snoepgoed". Door omstandigheden kon de uitvoering van „Mozart" niet eerder worden ge houden, doch wij twijfelen er niet aan of ook nu weer zal dit voor Yerseke de uitvoering van het jaar worden. „Mo zart" zal dan ook zeker weer kunnen rekenen op een uitverkocht huis. Wij wensen beide verenigingen veel succes toe. Vergadering N.C.V.B. De afd. Yerseke van de N.C.V.B. was op 26 maart in vergadering bijeen. De presidente, mevr. Filius-Vermeulen las een gedeelte voor-uit Joh. 19. Haar me ditatie handelde over de woorden: Het is volbracht. Na enige mededelingen van huishoudelijke aard en 't verslag van de gewestelijke vergadering, werd het woord verleend aan Ds. J. Wessel te Middelburg. Deze hield een betoog ovr het onderwerp: Vooroordeel. Men kan, aldus spreker, verschillende voor oordelen hebben, b.v. een voorbarig oor deel meestal berustend op antipathie, een ongegrond oordeel over mensen en dingen die men niet kent, en vooral ook 't geloofsvooroordeel. Vragen over dit onderwerp werden na de pauze door Ds. Wessel aan de leden gesteld. Er werd in groepjes over deze vragen gediscussi eerd. Deze interessante en leerzame vergadering werd besloten met gebed. De volgende bijeenkomst is vastgesteld op maandag 13 april. Zr. v. d. Kous uit Utrecht zal dan een lezing houden over Etiopië. Toernooi viel in het water. Het jubileumtoernooi van Volharding kon op tweede paasdag door de slechte weersomstandigheden jammer genoeg geen doorgang vinden. Gelukkig konden alle deelnemende ploegen tijdig worden ingelicht. Indien mogelijk zal het toer nooi nu op tweede pinksterdag worden- gehouden. Van de afdeling Zuid-West is reeds toestemming hiervoor verkregen. Voorlopig dient men zich echter weer met de competitie bezig te houden. Volharding I heeft een vrije zater dag, maar alle andere ploegen komen in het veld. De .junioren te Kloetinge tegen Blauw-Wit, waar een gelijk spel reeds een goede prestatie zou zijn. De aspiranten A gaan tegen Togo B in Goes een overwinning wegslepen, ter wijl de aspiranten B Zaamslag B op be zoek krijgen, waartegen niet gemakke lijk punten verzameld kunnen worden. Tenslotte ontvangen de pupillen Blauw wit B. Hierover valt weinig te voor spellen. Optocht op 5 mei. Zoals reeds vorige week aangekon digd, zal er dit jaar weer een optocht zijn. Dit jaar is de optocht op 5 mei, de dag dat we onze bevrijding vieren. De Oranjevereniging heeft in overleg met de buurtverenigingen gemeend dat deze optocht niet noodzakelijk in het te ken van de bevrijding hoeft te staan. De verwachting is dat er weer een he leboel kinderen mee zullen doen en het leek daarom beter dat het onderwerp volkomen vrij wordt gelaten. Dat wil niet zeggen dat dingen die op de be vrijding slaan niet welkom zouden zijn. Integendeel. Ondertussen bereiken het bestuur van de Oranjevereniging reeds berichten dat er verschillende buurtver enigingen zijn, die mee zullen doen, en dat is bijzonder plezierig. Kijken naar een optocht is mooi, maar zelf meedoen is ook fijn. Vandaar nogmaals de op roep om mee te doen, zodat we een ge slaagde middag zullen hebben die wel licht het hoogtepunt van de dag kan worden. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. Het is het eerste elftal niet gelukt de wedstrijd van zaterdag te winnen tegen Wolf aartsdijk. Nadat v. d. Kreeke reeds na 4 minuten het eerste doelpunt voor Wolf aartsdijk had gemaakt, is het We meldinge niet gelukt de verdediging van de Wolfaartsdijkenaren te doorbreken, zodat dit ene doelpunt tevens het win nende bleek te zijn. Ongeval. De chauffeur G. O. had verleden week woensdagmiddag toen hij in de Brouwe- rijweg reed het ongeluk dat de stuur stang brak van de vrachtwagen welke hij bereed, waardoor hij de macht over het stuur verloor. Gelukkig liep alles slechts met schade en schrik af. Na eerst een hekje geramd te hebben van de familie D., kon hij de wagen in de tuin van de familie R. tot stilstand brengen. E.H.B.O.-examens. Voor het alhier gehouden examen E. H.B.O. zijn geslaagd de dames E. M. Dagevos-van Dalen, M. Dagev os-Zuid - wegt, A. van Gorp-Pieterse, M. Hout- Stobbelaar, J. Janse-v. d. Berge, N. Schouwenaar-Lindenbergh, M. Verduijn- van Halst, J. Wilderom-Zuidwegt, mej. v. d. Dool, mej. Van Gorp, mej. Hage, mej. De Rijke, mej. Versluis, mej. Wil- lemsen en mej. Wisse. Examinator was Dr. Noome uit Krabbendijke. Vergadering Plattelandsrvouwen. De voorjaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. We meldinge werd j.l. woensdag in het dorpshuis gehouden. Nadat de presi dente, mevr. Vermerris-Feytel, de ver gadering geopend had, las de secreta resse mevr. E. M. Dagevos-van Dalen haar jaarverslag voor, waarna mevr. Hout-Stobbelaar als penningmeesteresse een overzicht gaf van het financiële ge deelte. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. A. J. Vermerris-Feytel bij ac clamatie herkozen. Na de pauze ver zorgde Wika Wasterval uit Hedenesse de avond met een interessante lezing over: „Piepen de jongen, zo de ouden zongen?" Verschillende vragen werden hierover gesteld en door de Wika be antwoord. De presidente sloot de ver gadering met een dankwoord aan de spreker en wenste haar leden tot ziens op de kringbijeenkomst te Kruiningen op 9 april a.s. Mej. L. M. Hoogesteger 25 jaar in dienst bij de C.Z.A.V. Overeenkomstig haar wens werd j.l. woensdag in kleine kring aandacht ge schonken aan het feit dat mej. Hooge steger, hoofd van de afdeling facture ring en debiteurenadministratie, vijf en twintig jaar in dienst bij de C.Z.A.V. is. Voor de aanvang van de bestuursverga dering werd zij door het bestuur ont vangen. Voorzitter J. P. Lindenbergh schetste de betekenis van haar werk en de uitnemende wijze waarop zij dit ver richt. In het bijzonder schonk hij aan dacht aan de grote mate van accura tesse en zin voor verantwoordelijkheid waarmee zij haar werkzaamheden ver richt. De blijmoedige sfeer die zij om zich heen weet te handhaven en de ve le goede contacten die zij naar buiten onderhoudt. Van de Cebeco-organisatie speldde hij haar de gouden draagspeld op. De C.Z.A.V.-directeur ging in het kort de 25 jaren van goed samenwerken na en vond het een voorrecht haar het aandenken van het bedrijf een gou den armbandhorloge te mogen aan bieden. Als persoonlijk geschenk bood hij haar een boekwerk aan. In bewogen en van dankbaarheid vervulde woorden sprak de jubilaresse haar dank uit voor het gesprokene en de geschenken en her-vatte haar werkzaamheden op haar afdeling. Jeugdige Kruininger op TV. In het TV-programma „Stuif es in", dat a.s. zaterdag 4 april op het scherm komt om 16.45 uur, zal o.a. komen de 12-jarige Jan van Iwaarden uit de Slot- straat. Deze jonge kampioen handboog- schieten op de liggende- en staande wip heeft dit seizoen alle leden, 70 schut ters, van vele verenigingen achter zich gelaten. Bekerwinnaar in de dop. Examen machinesehrijven. Op het te Breda gehouden examen slaagden voor het praktijkdiploma ma chinesehrijven de volgende personen: Uit Kruiningen mej. H. E. Slim. Uit Krabbendijke de dames E. D. Brouwer, M. Brouwer, N. J. C. Geense, C. A. Kaan, J. Kriekaard, J. L. Nieu- wenhuyzen, L. Nieuwenhuyzen, J. Sin ke, J. J. Sinke, M. Zuidweg, P. A. Adam, J. Hage, C. J. Nagelkerke, D. J. Na- gelkerke, W. M. Neels en J. J. J. Zuid- weg en de heren J. Francke, C. J. Griep, J. van Houte, A. F. Kuzee, H. H. Na gelkerke, M. C. Traas, G. van Velzen, J. J. Bosman, D. H. Kok, J. A. Lagen dijk, W. A. Koeman en K. H. Wage naar. Uit Oostdijk de dames M. Meeuwsen, Z. de Bat en E. Nieuwenhuijse en dhr. C. Verschuure. Uit Rilland-Bath mej. E. Imanse en de heren A. Butijn, M. J. Weststrate en C. P. M. Polderman. Uit Waarde de dames J. M. Jobse, I. F. de Leeuw, J. C. Westveer, J. C. Goud, B. I. Kootstra en N. A. Nagel kerke en de heren M. de Goffau, J. M. Houtekamer en C. B. Goud. Allen werden opgeleid door de heer Koetsdijk, staatsgediplomeerd leraar ma chinesehrijven. Feestelijkheden op 5 mei. Het is de bedoeling van het feest comité om op 5 mei o.a. een optocht te organiseren, waaraan alles wat rolt en alles wat loopt kan meedoen. Opgave voor deelname bij secretariaat feest comité, Burgem. Elenbaasstraat 27, al hier. De overige plannen betreffende het feestprogramma zijn een heel eind rond. Meer bijzonderheden daarover kunt u in onze volgende nummers tegemoet zien. Soos. Op vrijdag 3 april is er in soos ,de Blokhut' een algemene ledenvergade ring, waarop een bestuursuitbreiding ge kozen zal worden en diverse punten, de soos betreffende, aan de orde zullen worden gesteld. Alle soosleden worden verwacht AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381 KRUININGEN Zaterdag 4 april: Instuif in Dorpshuis. Aanvang half acht. HANSWEERT Zaterdag 4 april: Instuif in Kaj Munk. Drive in show. Half acht. Jaarvergadering bejaardenbond. Dezer dagen hield de afd. Hansweert- Schore van de algemene bond van be- jaaren in gebouw Kaj Munk haar jaar vergadering. Voorzitter W. J. Pouwer opende en mocht van de 274 leden die de bond momenteel telt, er 43 welkom heten. De notulen van de vorige jaar vergadering, het wel zeer boeiende jaar verslag van de secretaris, de heer W. L. Potter, het vehslag van de penning meester, de heer A. de Poorter, en dat van de kascommissie werden in orde bevonden, waarna de bestuursverkiezing volgde. De heer J. Mieras was niet her kiesbaar. In zijn plaats werd de heer C. Willemstein uit Schore benoemd. Daarna was de rondvraag aan de orde. De heer A. de Poorter stelde de vraag of, gezien het trimmen enz. zo brood nodig blijkt te zijn, men wellicht ge- gezamenlijk bejaardengym. zou kunnen gaan doen. Bij telling bleek de helft der aanwezigen zich opgegeven te heb ben. Mevrouw S. Verhage-Potter bleek bereid gevonden de leiding op zich te willen nemen. Men wil zo spoedig moge lijk, op maandagmiddagen, in gebouw Kaj Munk gaan starten. Tot slot sprak de heer W. J. Pouwer een dankwoord en sloot de vergadering. Kritiek op 5 mei-beleid. In het parochiehuis alhier hebben de oudercomité's van de scholen en afge vaardigden van het feestcomité tijdens een vergadering ongezouten kritiek ge leverd op het beleid van de gemeente ten aanzien van de 5 mei viering. De voorzitter, dhr. J. Boon, deelde mede dat het college van B. en W. zonder in spraak besloten had ten behoeve van de schoolgaande jeugd voor de lagere klas sen ter gelegenheid van de 25-jarige be vrijdingsviering een beker ter waarde van 0,75 en voor de leerlingen der ho gere klassen een herdenkingsboekje ter waarde van 1,95 aan te schaffen. To tale kosten voor de gehele gemeente Reimerswaal 2.600,In een door de gemeente met de oranjebesturen beleg de vergadering kwam deze bespreking als mosterd na de maaltijd. Voor B. en W. zou de viering van deze bevrijdings dag bestaan hebben uit het resp. over handigen van beker en boekje en daar mee taboe. In eerdergenoemde vergade ring met o.a. wethouder J. Nieuwenhuij se, waarvoor de beide hoofden der scho len met een lid van hun resp. ouder- comité's waren geconvoceerd, werd bij zonder felle kritiek geuit over deze gang van zaken. Dit resulteerde erin, dat de gemeente bereid was gevonden als ex tra uitgave een bedrag van 0,40 per leerling te fourneren. Het kon niet uit blijven of ook dit alternatief werd als ridicuul bestempeld. Een latere beslis sing heeft het bedrag per leerling ge bracht op 1,waardoor Hansweert in het bezit komt van een gemeentelijke subsidie van 300,naast de bekers en boekjes die dus van gemeentewege zullen worden verstrekt. Door dhr. J. Boon was voor de jeugd een feestpro gramma uitgekiend. Er zou in de mor genuren een film worden vertoond voor de kleuters tezamen met de leerlingen van de twee lagere klassen, een film voor de rijpere jeugd, het aanbieden van een consumptie en een traktatie bij het verlaten van Kaj Munk. Kosten 650,—, tekort 350,Dhr. W. J. Pouwer zeg de namens het feestcomité een bedrag van 240,toe en voegde er aan toe, dat er op deze dag ook iets diende te worden georgainseerd voor de volwasse nen. Hij mikte daarbij op een dansavond in de zaal „Zeelandia" met gratis en tree en met medewerking van de boe- renkapel „De Scheldegolf". Hiervoor was door het feestcomité een bedrag van 200,gereserveerd. Na onder handelingen met de eigenaresse der zaal, die deze voor deze gelegenheid spontaan gratis beschikbaar stelde, en met een vertegenwoordiger der boerenkapel, die toezegde tegen sterk gereduceerde prijs te willen spelen, waren de middelen er om het kinderfeest doorgang te laten vinden. De besprekingen hadden lang geduurd, het voorspel was wat onsma kelijk geweest. De twijfel rijst of de sa menvoeging van de gemeenten inder daad tot grotere leefbaarheid zal lei den. Kermis. Ondanks het gure, koude weer is het bezoek op tweede paasdag aan de ker mis groot geweest. Door de grote be langstelling wisten de kermisexploitan ten redelijk zaken te doen. De dans avond in de zaal „Zeelandia" is druk bezocht geweest. De kermis is verder zonder noemenswaardige incidenten ver lopen. WEMELDINGE Van 5—11 april 1970 Maandag 6 april: Nieuwe Maan IIOOGW. LAAGYV. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 2.58 3.24 8.48 9.05 Maandag 3.40 4.05 9.27 9.42 Dinsdag 4.20 4.48 10.00 10.17 Woensdag 5.01 5.24 10.32 10.51 Donderdag 5.35 6.02 11.11 11.30 Vrijdag 6.13 6.38 11.50 Zaterdag 6.50 7.13 0.13 12.28 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1970 | | pagina 2