oo BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL REIMERSWAAL rropTi YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Rectificatie. In het verslag van de vergadering van de gemeenteraad onder de rubriek „Reimerswaal" zijn wat de hondenbe lasting betreft onjuiste cijfers opgeno men. De juiste bedragen zijn als volgt: Een z.g. „luxe" hond wordt niet 15,- per jaar, doch 30,per jaar, terwijl een tweede en volgende hond van de zelfde eigenaar 40,per jaar gaat kosten. Een „gewone" hond, zoals waakhon den enz., gaat geen 7,50, maar 15, per jaar kosten. Gemeentediensten op Goede Vrijdag. In verband met Goede Vrijdag zullen alle gemeentediensten op vrijdag 27 maart gesloten zijn. Ook zullen er geen spreekuren worden gehouden door de secretarie-ambtenaren in de dorpen Rilland-Bath, Krabbendijke, Waarde, Hansweert en Yerseke. 4C€V ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuss uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De voorjaarsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd j.L woensdag in „De Haven" gehouden. Na dat de presidente, mevr. Bom-Rietveld, de vergadering geopend had, las de se cretaresse mevr. Nolet-Neve haar jaar verslag voor, waarna mevr. Barbé als penningmeesteresse een overzicht gaf van het financieel budget. Vervolgens werd er afscheid genomen wegens pe riodiek aftreden als bestuurslid van me vrouw Verschuure-Felius. In haar plaats werd mevr. Luteyn-Schot gekozen. Na de pauze verzorgde mevr. E. de Bliek- de Leeuw de avond verder met een in teressante lezing met dia's over Zambia, waar zij met haar man, die daar in de Zending als dominé werkzaam was, ver schillende jaren gewoond had. De pre sidente sloot de vergadering met een hartelijk dankwoord aan de spreekster en wenste haar leden tot ziens op de kringbijeenkomst te Kruiningen op 9 april a.s. Bejaardentehuis „Vredelust". Het nieuwe bejaardentehuis „Vrede lust" is nu bijna klaar. Vorige week zijn de bewoners van het oude „Vredelust" van de Azalealaan verhuisd naar de Damstraat. Na de paasdagen zullen ge leidelijk de andere bewoners him intrek nemen. De officiële opening is vastge steld op vrijdag 24 april. Belangstellen den uit de burgerij die het nieuwe ge bouw willen bezichtigen worden hiertoe in de gelegenheid gesteld op zaterdag middag 28 maart a.s. tussen 3 en 5 uur. Het bestuur zal dan met de directie en het personeel aanwezig zijn om de be langstellenden rond te leiden. Kinderen beneden de 14 jaar kunnen uiteraard niet worden toegelaten. Ongetwijfeld zullen velen van deze gelegenheid om het nieu we „Vredelust" van binnen te bekijken, gebruik maken. Vergadering Oranjevereniging. Afgelopen vrijdag hield de Oranjever eniging een vergadering in „De Haven". Gelukkig waren de besturen van heel wat buurtverenigingen aanwezig, zodat men in gezamenlijk overleg een voorlo pig programma op kon stellen, voor de feestelijkheden op 5 mei. Om 8 uur 's morgens gaan we op de een of andere manier Yerseke weer be vrijden. Hoe dat in zijn werk gaat, hoort u nog nader. Om 9 uur gaan de schoolkinderen in optocht naar het havenplateau. Daar zullen ze een zanghulde brengen. Aan sluitend daarop zijn er kinderspelen, eveneens op het havenplateau. Zo moge lijk zal er in de pauze van de spelen een clown duo een kleine voorstelling geven. Omdat de optocht vorig jaar zo'n groot succes was, werd besloten om te proberen dit jaar weer een optocht te houden. Deze optocht begint om 2 uur en zal tot ongeveer 4 uur duren. Ieder een kan meedoen. Buurtverenigingen, sport- en andere verenigingen, maar ook willekeurige groepen of individuelen. Ook de kinderen zijn van harte welkom in de optocht, zowel in groepjes of al leen. Laten we proberen om er nog een grotere optocht van te maken dan vo rig jaar. De Oranjevereniging doet een beroep op alle buurtverenigingen om te vlag gen en versieringen aan te brengen. Om 4 uur beginnen volksspelen op het havenplateau voor buurtverenigin gen. Het worden ouderwetse volksspe len zoals touwtrekken, zaklopen, ton netje-rollen, kussengevechten en ring steken, maar dan per kruiwagen. Dat duurt tot ongeveer half zeven. Om 8 uur gaat de optocht van 's mid dags nog een keer door het dorp, maar dan maken we er tevens een grandioze lampionoptocht van. Tot slot van de dag wordt er op de hoek van de Kijk uit een vreugdevuur ontstoken. Het is mogelijk dat er nog wijzigingen komen in dit voorlopig programma, maar dat hoort u vroegtijdig, In verband met de viering van de be vrijding op 5 mei, zullen er dit jaar op 30 april geen feestelijkheden zijn. Op de dodenherdenking op de avond van de vierde mei komen -wij nog nader terug, omdat dit in samenwerking met de ge meente Reimerswaal plaats zal hebben. Paaszangdienst in de Vrije Evang. Gem. Op de eerste paasdag n.m. 5 uur zal er in 't kerkgebouw van de Vrije Evan gelische Gemeente alhier een paaszang dienst worden gehouden. Het Goese Jeugdkoor heeft medewerking toege zegd en zal een aantal frisse liederen zingen en enige spirituals, begeleid door de combo. De samenzang zal worden begeleid met orgelspel en trompetten. Het thema van deze dienst zal zijn: „De overwinning van onze opgestane Heer". Korfbalnieuvvs. Ondanks de hardnekkige tegenstand moest Volharding I de verwachte neder laag tegen kampioenskandidaat All Rea dy slikken. Lange tijd ging de strijd vrijwel gelijk op, maar de einduitslag was 64. De junioren hadden de groot ste moeite om bij Tjoba een 33 gelijk spel weg te halen. Vermeld moet ech ter worden, dat de Volhardingdames al len de aspirantenleeftijd bezaten. Alle juniorendames hadden afgeschreven. Volharding B boekte in de aspiranten- afdeling E een 20 overwinning op Blauw-Wit C. De pupillen schoten tegen Tjoba B op eigen veld met scherp. Het werd 101. Zaterdag komt B.K.C. uit Breskens bij Volharding I op bezoek en met alle goede wil van de wereld kan geen over winning voorspeld worden. De wedstrijd tegen All Ready heeft echter aange toond, dat voor een verrassing gezorgd kan worden. De aspiranten A ontvangen Tjoba B en gaan winnen, hetgeen nog niet gezegd kan worden van de aspi ranten B, die in Zaamslag op bezoek gaan bij de club van die naam. De ju nioren en de pupillen zijn vrij. Jubileumseries. Op tweede paasdag organiseert Vol harding op de gemeentelijke sportter reinen seriewedstrijden ter gelegenheid van haar 60-jarig jubileum, dat officieel op 10 augustus wordt gevierd. Ongeveer 700 korfballers zullen om vele prijzen in verschillende afdelingen kampen. Wel zullen de weergoden onze oudste korf balvereniging in Zeeland gunstig gezind dienen te zijn op deze vroege paasdag. Wij wensen de thans 100 leden tellende club van harte en mooie dag toe. Collecte Reumafonds. De Ned. Bond voor Plattelandsvrou wen heeft alhier met huis aan huis col lecte 1108,opgehaald voor het Na tionaal Reumafonds. Collectrices en ge vers hartelijk dank! Oudermiddag kleuterschool. Woensdagmiddag werd weer de jaar lijkse oudermiddag in de kleuterschool „De Schelpjes" gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling bestond. De voorzit ter, dhr. E. Poelman, opende deze mid dag. Het programma voor de pauze werd geheel door de kinderen verzorgd, o.a. door: Klas 1, Yerseke, gemeente Reimerswaal; klas 2, Wat we allemaal kunnen worden; klas 3, Kinderbruiloft. Het werd met groot enthousiasme ge speeld, waarvoor de leidsters alle lof toe komt. Na de pauze was er een film strip: Hoe wij onze kinderen in aanra king brengen met het verkeer. Door juffrouw Duinkerke werd aan de ouders verzocht het oud papier aan de kinde ren mee te geven voor de kleuterschool, waarna door mevr. Steyn deze geslaag de middag werd geëindigd. V oetbalnieuws. De wedstrijd YersekeSmerdiek ein digde in een gelijk spel, 22. Voor Yer seke was dit een teleurstellend resul taat, de verkregen voorsprong bij de rust, 20, werd nadien mede door het falen van de Yersekse voorhoede door Smerdiek teniet gedaan. Voor de a.s. kampioenen was de uitslag zeker ge flatteerd. Yerseke III bevocht na een achterstand te hebben gehad van 30 tegen Wemeldinge 3 een gelijk spel, In het zaalvoetbal won Yerseke met 132 van Schelde Int., tegen koploper Krabbendijke werd gelijk gespeeld, 33. De B-junioren speelden tegen Apollo 11. De pupillen kwamen twee keer in het veld, 's morgens werd met 20 van Nieuwland verloren, 's middags her stelden zij zich door met 20 van Apol lo te winnen. Zaterdag komt W.H.S. uit St. Anna- land bij Yerseke op bezoek. Yerseke II moet naar Kloetinge Hl, de B-junioren naar Kruiningen B H. Heitje Karweitje. Zoals elk jaar zullen in de paasvakan tie en wel woensdag 1 en donderdag 2 april onze welpen en verkenners weer bij u aankloppen of u een karweitje voor hen hebt. Wij doen een beroep op u: Geef deze aktieve jongens een werk je en steun zo het jeugdwerk in het algemeen en onze zeeverkennersgroep in het bijzonder. Programma feestelijkheden. Het programma voor de nationale feestdagen 30 april en 5 mei ziet er voorlopig als volgt uit: 30 april: Aubade door de schooljeugd. Daarna traktatie. Schoolvoetbal. In de namiddag gekostumeerd voetbal en des avonds lampionoptocht. 5 mei: 's Morgens een muzikale rond gang van O.K.K. met drumband. Des middags een allegorische optocht, om 7 uur 's avonds motorvoetbal. Daarna oranjebal in het dorpshuis, terwijl ge tracht zal worden daar tussendoor een poppenkastvoorstelling of iets dergelijks te geven voor de grotere kinderen. Dit programma is dezer dagen vast gesteld, onder voorbehoud van voldoen de deelname en medewerking van de weergoden, in een vergadering van de Oranjevereniging, welke gehouden werd in café Van Veen, geleid door dhr. A. J. Dagevos. De voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar was ;ziek. In het financieel verslag van de penningmeester dhr. A. de Schipper werd melding gemaakt van een voordelig saldo over '69 van 330,03. Een kascommissie bestaande uit dhm. Ant. Tissink en Th. J. Visser kon de vergadering adviseren de penningmees ter voor zijn gevoerd beheer te dechar geren. De aftredende bestuursleden de heren A. de Schipper, W. van Stel en J. A. van Es werden bij acclamatie her kozen. Voor de financiering van de feestelijkheden werd besloten weer een lijstcollecte te houden. Aktie voor Bartimeüs. De leerlingen van de vierde klas van de christelijke school hebben onder lei ding van hun onderwijzer dhr. A. Groen- dijk met een aktie voor het Christelijk Blindeninstituut 238,75 bij elkaar ge bracht. Expositie. Het ligt in de bedoeling van de al hier woonachtige kunstschilder dhr. T. van Donselaar in de eerste helft van april een expositie te houden van eigen werk bestaande uit aquarellen en schil derijen. Deze expositie zal zijn in zijn atelier achter zijn woning aan de Dorps straat 60. Reumacollecte. De collecte voor de reumabestrijding heeft alhier opgebracht 593,71. Kijkavond. Dinsdagavond werd in de christelijke school weer een kijkavond gehouden, waar het werk van de leerlingen be keken kon worden en men met de leer krachten kon spreken. Er werd druk gebruik van gemaakt. Voetbal. Het eerste elftal heeft de volle buit meegebracht uit Koudekerke door met 31 te winnen. Met 13 punten uit 16 wedstrijden zal er geen onderste plaats inzitten, zoals wel eens werd gevreesd het afgelopen seizoen. Het tweede elf tal verloor met 51 van Bruse Boys. N.C.V.B. Eén dezer dagen werd in het dorps huis weer de maandelijkse bijeenkomst gehouden van de Wemeldingse afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Als gast was aanwezig dhr. H. Schoenma ker uit Zoutelande met als onderwerp „De bijbel in onze taal". Dhr. Schoen maker hield een pleidooi om toch de bijbel vooral voor de jeugd in een be grijpelijker taal te schrijven. Collecte Reumafonds. De te Kruiningen en Hansweert ge houden collecte ten bate van het Nat. Reumafonds heeft opgebracht respectie velijk 1029,24 en 395,86. Schaken. Dinsdagavond speelde De Zwarte Da me I zijn laatste competitiewedstrijd, te gen Vlissingen n. De uitslag werd 2% 5 y2 in het voordeel van Vlissingen. Door deze uitslag staat D.Z.D. I nu op de derde plaats op de ranglijst. De ge detailleerde uitslagen waren: C. M.'Jan senL. Westerweel 10; L. H. v. d. Kallen—P. Bikker 01; J. Verhaagen— J. Dekker 01; J. W. HasmanW. Dreissen Y2Y2', J- van OostenJ. G. Olrjve 01; Y. KuipersC. J. de Mol 01; B. CokH. Smit-Roeters 10; J. QuakkelaarA. Smit 01. N.C.V.B. bijeen. De N.C.V.B. afdeling Kruiningen hield woensdagavond haar 21e jaarvergade ring onder leiding van haar presidente mevr. J. Jansen-Nieuwenhuijse. Voor de pauze werd een paasdeclamatorium op gevoerd onder leiding van de samen stelster mevr. Leendertse-Moerman. De uitvoering hiervan, was zeer verdienste lijk en had grote aandacht. Na de pau ze het populaire gedeelte met enige leuke sketches en zang van een koortje. Het enthousiaste applaus was een goe de belóning voor originaliteit, humor en studie waarvan alle medewerksters blijk gaven. Al met al een prettige avond, waar veel te genieten viel. Aan het slot ging de penningmeesteresse mevrouw Openneer voor in dankgebed. Engelse voetbaldag. Zaterdag 28 maart a.s. zijn drie En gelse elftallen te gast bij de voetbal vereniging „Kruiningen". Zaterdagmid dag om half drie beginnen twee wed strijden. De A-junioren spelen dan te gen Thornhill United F.C. en Kruinin gen II speelt tegen Home Office F.C. (Binnenlandse Zaken?) Beide Engelse clubs komen uit Londen. Om kwart over vier speelt Kruiningen I tegen Stabo- rough United F.C. uit Wareham. Het wordt dus een echte Engelse voetbal zaterdag op het gemeentelijk sportter rein aan de Hansw. straatweg. Vijftig jaar in ijs. Vrijdag 21 maart j.l. vierde de firma Reinhoudt het 50-jarig bestaan van de zaak (in ijs en snoepwaren). Velen to gen naar het Geref. jeugdgebouw om mevr. Reinhoudt en haar beide zoons met dit jubileum te feliciteren. Tafels vol geschenken en bloemen waren het sprekend bewijs van het bijzonder gro te aantal gelukwensen, 's Middags was het ook feest voor de Nijverheidskinde ren. Deze kinderen werden getrakteerd op (natuurlijk) ijs en nog allerlei lek kers. Kort na middernacht verscheen de Boerenkapel (terug van een Krabben- drjks buurtfeest) nog ten tonele om de fa. Reinhoudt de muzikale gelukwensen aan te bieden. Nog even dit. Het is bijna 1 april 1970 en hoewel het weer nu nog niet direkt tot zwem men noodt, hebben we toch eens ge ïnformeerd wanneer het zwembad weer wordt opengesteld, wanneer de zwem lessen beginnen enz. Ook waren we be nieuwd of de badmeester voor het ge ven van zwemlessen een vaste assis tent (e) zou krijgen, want vorige jaren hebben we zelf geconstateerd dat één zweminstructeur beslist te weinig is en verder vonden we het ook niet „alles" dat de zwemleerlingen telkens met een andere „hulp van de badmeester" wer den geconfronteerd. Tenslotte waren we ook benieuwd wat de nieuwe tarieven worden. Erg veel wijzer zijn we nog niet geworden. Het enige vrijwel zekere wat we te weten gekomen zijn is, dat het zwembad 18 april a.s. open gaat. Benoeming. Onze oud-burgemeester de heer A. Schipper is benoemd tot burgemeester van Groot-Oostburg. Wij wensen de heer Schipper van harte geluk met deze be noeming. KoewachtHansw. Boys 31. Het bezoek van het eerste elftal aan Koewacht is voor de elf uit Hansweert op een nederlaag uitgelopen. Direkt na de aftrap wist Koewacht via Van Gem- berghe de score te openen, 10. Uit een strafschop wist J. de Poorter de stand gelijk te maken, 11. Deze stand bleef gehandhaafd tot de rust, al was er dan ook sprake van een veldoverwicht der thuisspelende club. Na de rust werd dit uitgedrukt in doelpunten. Een mooi doel punt van Riet j ens bracht de score op 21. Kort voor het einde werd de bal prachtig in de touwen gewerkt door Buijs: 31. De Boysmannen staan nu twee thuiswedstrijden te wachten. Za terdag a.s. zullen zij spelen tegen Oost burg terwijl op tweede paasdag de strijd aangebonden zal moeten worden met Com Boys. Bazaar en verloting. De Hansw. Boys organiseert op 30 april (Koninginnedag), vrijdag 1 en za terdag 2 mei een grote bazaar in de zaal Zeelandia. Tevens wordt er een grote verloting gehouden, waarvan de baten gedeeltelijk zullen worden aange wend voor een geluidsinstallatie op het sportveld en voor het jeugdwerk te Hansweert. Een comité van de v.v. Hansw. Boys heeft voor Koninginnedag en de daarop volgende dagen grootse plannen. Vooral op Koninginnedag wil men enkele spelen voor de jeugd orga niseren met aansluitend de opening van de bazaar, alwaar de inwoners van Hansweert en omliggende plaatsen zich naar hartelust zullen kunnen amuse ren. Op deze bazaar zijn prachtige prij zen te winnen, terwijl er vertier is voor jong en oud. De verloting zal veelal van groot belang zijn voor de jeugd. Verder blijft de oud papieraktie van de Boys gehandhaafd. De inwoners van Hans weert behoeven dus niet verlegen te zitten met hun oud papier. Dit zal elke week worden opgehaald. VW-vergadering. De afdeling Kruiningen-Hansweert van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer heeft dinsdag 24 maart een le denvergadering gehouden in de zaal Thalia. Na het jaarverslag door de pen ningmeester en secretaris werd de be groting voor 1970 onder de loupe ge nomen. Wegens overlijden van dhr. A. C. den Boer en verhuizing van dhr. B. Fassaert en wegens periodiek aftreden van dhr. J. Lako, die zich herkiesbaar stelde, moesten voor drie bestuursleden stemmen worden uitgebracht. Herkozen werd dhr. J. Lako, gekozen werden dhm. Z. J. Jansen en A. F. van 'tWestende. Tevens werd het zomerprogramma be sproken, waarop wij later zullen terug komen. Uitvoering Oranjevereniging. Vorige week hield de oranjevereniging „Juliana" de jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis „Luctor et Emergo". De to neelgroep „Phoenix" uit Bergen op Zoom voerde het blijspel in 3 bedrijven „Patricia" op. Na afloop kon er ge danst worden op de muziek van „The Rhythm Stars" onder leiding van A. Augusteijn. Vogelhoudersvereniging „Zanglust". Vorige week kwam in het dorpshuis „Luctor et Emergo" de vogelhouders vereniging „Zanglust" bijeen. Op deze avond werden enkele kleurenfilms over vogels gedraaid door dhr. M. Hofstra uit Drunen. Vooraf deefde de voorzitter dhr. J. Moerland mede, dat de schrif telijke goedkeuringen voor de drie aan gevraagde keurmeesters binnen waren, evenals de goedkeuring voor de komen de tentoonstelling. De jaarvergadering zal op 17 april worden gehouden. De films schonken aandacht aan ijsvogels, kanaries, tropische vogels en parkieten. Dhr. Hofstra voorzag de films van com mentaar en besprak tenslotte aan de hand van de kleurendia's een aantal vo- gelziekten. SchoolujLtvoering. De leerlingen van alle klassen van de School met de Bijbel hielden in het dorpshuis „Luctor et Emergo" onder leiding van met onderwijzend personeel de jaarlijkse uitvoering voor'de ouders en belangstellenden. De avond werd ge opend door het hoofd van de school dhr. H. Wagenaar. De -klassen 1 en 2 kwa men met Piggelmee en het tovervisje en de groenteman. Ook werd er gedecla meerd en gezongen. De klassen 3 en 4 hadden zelf een stuk gemaakt over de held van de TV „Floris". Na de pauze voerden de klassen 5 en 6 het toneelstuk „De tijdmachine' 'op. De voorzitter dhr. H. Verschuure dankte tenslotte alle leerlingen en bood de leerkrachten een attentie aan. V aardigheidsp.roe ven. Door de leden van de gymnastiekver eniging „W.I.K." wrden weer de jaar lijkse vaardigheidsproeven afgelegd. Van de Zeeuws-Brabantse Turnkring waren als juryleden aanwezig dhm. M. Griep en C. van Weele uit Krabbendij ke. In een zeer vlot tempo werden on der een prettige sfeer de verschillende onderdelen afgewerkt, waarbij de na volgende resultaten werden bereikt. Meisjes A: C. Traas, 57.6 pnt.; G. v. Pul, 57 pnt.; I. Lobbezoo, 56.3 pnt.; R. Waegemakers, 56.2 pnt.; L. Hoogeste- ger, 55.7 pnt.; E. Rottier, 55.6 pnt.; E. Hibma, 54.3 pnt.; M. Almekinders, 53.8 pnt.; N. Zuijdwegt, 53.8 pnt.; E. Mees ters, 53.2 pnt. Meisjes B: E. Vonk, 56.5 pnt.; M. Ja- kobsen, 56.5 pnt.; N. Bastiaansen, 55.6 pnt.; M. Waegemakers, 55.2 pnt.; I. Traas, 53.1 pnt. Jongens B: H. van Pul, 59 pnt.; K. Baas, 56.2 pnt. Dames 2e graad: mevr. J. Jongejan- v. d. Meulen, 56 pnt.; mej. W. Nieuwen- huize, 52.2 pnt. De telcommissie was samengesteld uit de dames I. in de Weij-Verheijke en M. Lobbezoo-Almekinders en dhr. J. Ver- werj, terwijl dhr. P. van den Berge voor de materiaalvoorziening aanwezig was. Diefstal. De heer W. Z. te Oostdijk kwam vrij dagmorgen tot de onaangename ontdek king dat zijn auto verdwenen was. Aan vankelijk dacht men dat hier sprake was van een grap, maar spoedig bleek dat men te maken had met diefstal. Na de politie te hebben ingelicht, werd de zelfde dag nog de auto teruggevonden in Middelburg. Toen de eigenaar deze echter terug ging halen, bleek dat dus danige vernielingen waren aangericht, zowel aan de buitenkant als van bin nen, dat de auto totaal waardeloos was geworden. Van de dader (s) ontbreekt elk spoor. Buurtvereniging. De enige in Krabbendijke nog aktie ve buurtvereniging, „De Zuidweg", hield vrijdag in het Cultureel Centrum haar buurtavond. Dhr. A. Hennekij vertoon de dia's uit eigen collectie, terwijl de boerenkapel „De Paerepee" uit Kruinin gen muziek en schetsjes ten tonele voerde, wat uitstekend in de smaak viel, zodat de aanwezigen op een ge zellige avond kunnen terugzien. Spelregelwedstrijd. De finale van de junioren-spelregel wedstrijd, die georganiseerd wordt door de scheidsrechtersvereniging „Noord- en Zuid-Beveland" en waarvoor de verte genwoordigers van de v.v. „Krabbendij ke" zich in de voorronden hebben ge classificeerd, vindt plaats op dinsdag 31 maart a.s. in het „Wilhelminahuis" te Wilhelminadorp 's avonds om 19.30 uur. Naast Krabbendijke hebben zich voor deze finale geplaatst Cortgene, Luctor, Apollo '69 en Goes. Voor het winnende team wordt een wisselbeker beschikbaar gesteld en voor de persoonlijke winnaar een medaille. Voetbal. In de zaalvoetbalcompetitie kwam Krabbendijke tegen „concurrent" Yer seke niet verder dan een gelijk spel, 33. Een aanvankelijke voorsprong van 20 voor Krabbendijke wist Yerseke in een 32 voorsprong om te zetten, waar na Krabbendijke er in de laatste minu ten in slaagde gelijk te maken. Zaterdag moest Krabbendijke I in de competitiewedstrijd tegen Dinteloord een 31 nederlaag incasseren. Krabbendij ke II verloor met 21 van AZVV. Ook de junioren kwamen zaterdag na maan den weer op het veld. Krabbendijke B II moest voor de competitie de strijd aan binden tegen Krabbendijke B I, waarbij B I met 130 als overwinnaar te voor schijn kwam. Hengelwedstrijd. De water- en hengelsportvereniging „Reimerswaal" organiseert op zaterdag 4 april a.s. haar eerste internationale hengelconcours, dat wordt gehouden in de Oosterschelde van 13 tot 16 uur. Na afloop worden de prijzen (w.o. fietsen, werphengels, rubberboten, molens enz.) uitgereikt in het Cultureel Centrum, ter wijl tevens de trekking plaats vindt van de grote verloting. Gezamenlijke paasdienst. Zondag 29 maart wordt 's middags om half drie in de Geref. kerk een ge zamenlijke dienst gehouden van de Ned. Herv. Kerk en de Geref. Kerk. De li turgie wordt verzorgd door Ds. v. d. Kerk en de predikatie door Ds. van Noordennen. Oudermiddag gymnastiekvereniging. In het kader van de viering van het 60-jarig bestaan van de gymnastiek vereniging „Sparta" werd zaterdag een oudermiddag gegeven door de vereni ging, waarvan de bedoeling was, dat ouders en belangstellenden eens kennis konden nemen met de manier waarop de lessen gegeven worden en men te vens in de gelegenheid was de gemeen telijke sportzaal aan de binnenkant te bekijken. Van de 240 leden traden des middags de jeugdleden voor het voet licht, die oefeningen deden op de ver schillende werktuigen, terwijl 's avonds de leden en aspiranten aan de beurt kwamen. De voorzitter, dhr. M. Griep, kon 's middags heel wat belangstellen den welkom heten, w.o. de wethouder van sportzaken in Reimerswaal, dhr. J. A. Nieuwenhuijse. Voor het optreden 's avonds bleek wat minder publieke be langstelling te zijn. Mevr. Van Lange- velde-Polderman mocht uit handen van de Kringvoorzitter een eremedaille in ontvangst nemen voor het feit dat zij de vereniging 25 jaar als bestuurslid heeft gediend. De leiding was in han den van dhr. B. Weststrate, mevr. C. C. de Graaf-van Weele, mej. S. Krijger en mej. I. Versprille. Algehele leidingg dhr. C. van Weele. WEMELDINGE Van 29 maart4 april 1970 Maandag 30 maart: Laatste Kwartier IIOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 7.19 7.50 0.35 12.57 Maandag 8.11 8.44 1.24 1.51 Dinsdag 9.19 10.01 2.33 3.07 Woensdag 10.52 11.43 4.01 4.48 Donderdag 12.26 5.40 6.23 Vrijdag 1.04 1.40 7.03 7.32 Zaterdag 2.08 2.38 8.03 8.23

Scheldebode | 1970 | | pagina 2