IClwieke f»Mt telmachines WIE WEET mantels en pakjes 00K KOFFIE HAG „DE ROOMPOT" MODERNE ELEKTRISCHE Addo X - Odhner - Ricomac - Citizen f 590,—f 465,—f 440,—f 450,— FIRMA VAN DER PEUL - YERSEKE van den berge assurantiën Bloed. Vissenbloed is niet zo on schuldig als het wel lijkt. Vooral pa- lingbloed bevat veel giftige stoffen. Al kan men paling rustig blijven eten, een exemplaar van vier pond heetf voldoen de gif in zijn bloed om tien mensen te doden. Ook in open wonden veroorzaakt dit bloed etterverwekkende ontstekin gen, ook de ogen van de mens kunnen ernstige schade lijden hierbij. Al lopen de eter-s van deze en andere soorten vis weinig of geen gevaar, de bereiders er van hebben er veel mee te maken. Bestemming. Twee Amerikaanse geleerden hebben met overweldigend succes een extract bereid uit een oer oud huismiddeltje, namelijk het in ons land niet zo populaire knoflook. Het ge wonnen extract blijkt anti-bacterie, -amoebe en -wormen te zijn en ook de vorming van gezwellen tegen te gaan. Hoewel men nog druk bezig is met proefnemingen wordt de kans zeer waar schijnlijk geacht dat het knoflookmid- del ook de kans op het krijgen van kan ker sterk zal verminderen. Ongeboren. Een bepaald verras sende ontdekking deden onlangs Itali aanse geleerden toen een Italiaanse vrouw werd opgenomen wegens als nog al vreemd aandoende weeën. Het bleek dat de vrouw 32 jaar geleden wegens buitenbaarmoederlijke zwangerschap ge opereerd was, waarbij het de artsen was ontgaan dat bij de vrouw nog een on bevrucht eitje aanwezig was. Dit vrucht je is toch tot ontwikkeling gekomen en was aan het verstenen. Dit kind had dus in 1938 moeten worden geboren. Maag. Schapen geven aanzienlijk meer wol wanneer ze eiwitrijk voedsel krijgen. Maar om die eiwitten te laten verteren, zijn er nogal moeilijkheden. De eiwitten verteren namelijk pas in de vierde maag, als ze er al drie zijn ge passeerd. Daardoor blijft er van die ei witten niet veel over. Australische ge leerden vonden twee oplossingen, n.l. door de eiwitten chemisch zodanig te behandelen dat ze pas in die vierde maag worden verbruikt. Ze kunnen het eiwitrijke voedsel ook in speciaal plas tic inkapselen, pas in de vierde maag wordt het dan ontleed. Reageerbuis-baby. Reeds in het begin van deze eeuw deden z.g. rea geerbuisbaby's veel van zich spreken. Het betreft de ontwikkeling van een menselijk embryo buiten het moeder lichaam. Onlangs kwam een Engelse arts in het nieuws, die een bevruchte eicel bui ten de moeder wil kweken om die dan na verloop van tijd in de moeder terug te planten. Het betreft hier een geval waar bevruchting langs normale weg niet mogelijk is. Bezwaren hiertegen zijn voornamelijk van morele kanten. Rivier. In het Japanse Osaka be vindt zich een warenhuis dat zowel bo ven de grond als eronder vier verdie pingen telt. Belangstelling trekt voor al één der ondergrondse verdiepingen omdat men daar kan dineren aan een kunstmatige, ondergrondse rivier. In te genstelling tot al in Japan bestaande ondergrondse winkelcentra is men er hierbij niet van uitgegaan alle beschik bare ruimte zoveel mogelijk te benut ten. Noordzee. Er is sprake van om mettertijd de Noordzee in zoverre te dichten, dat in belangrijke mate ruimte beschikbaar komt, ook voor ons land. Met name de toenemende industrie zou hier kunnen worden gehuisvest. Voor lopig heeft men zich echter beperkt tot het plan met alle problemen die dit met zich meebrengt. Wanneer men zich hier serieus mee gaat bezighouden, zal er ook rekening moeten worden gehouden, welke invloed een en ander zal hebben op getijden en zeestromingen. Kunstmaan. Als alles goed gaat zal er in 1974 een Nederlandse kunst maan om de aarde gaan cirkelen. Deze satelliet is niet bedoeld om grotere na ties in de wedloop om de ruimtevaart bij te houden of voor te komen, het is veeleer een manier om de sterrekunde te stimuleren, want ons land heeft daar in een naam hoog te houden. Het gaat er om ultraviolette straling en röntgen straling te bestuderen. Dit is belangrijk omdat deze soorten straling door de dampkring bijna geheel worden geabsor beerd. Dus eigenlijk een manier van sterrekunde met behulp van moderne middelen. De kunstmaan zal wegens het ontbreken van een lanceerbasis in ons land, in Amerika worden gelanceerd. STRIJD OM ALCATRAZ De fameuze Amerikaanse gevangenis Alcatraz, gelegen op een eilandje in de baai van San Francisco is in 1963 ont ruimd. Nauwelijks was dat gebeurd, toen het eiland werd bezet door Ame rikaanse Indianen. De bezetters ver klaarden, dat het eiland eeuwenlang tot woonplaats had gediend van Indianen en dat zij het nu terug wilden hebben. Ze zouden er dezelfde prijs voor betalen die destijds door de Nederlanders aan de Indianen werd betaald voor het eiland Manhatten: voor een waarde van tegen de honderd gulden aan textiel en kra len. De bezetters werden verjaagd, maar nu zijn ze terug! Voor de tweede maal bezetten Indianen, meest studenten uit San Francisco, het eiland. Ze hadden het vrij gemakkelijk, want er waren slechts twee bewakers op het eiland achtergebleven. Het zou ook nu een koud kunstje zijn, de invallers met ge weld te verdrijven, maar daar voelt de overheid niet voor. De bezetters, die in middels de „Indiaans-Amerikaanse Re publiek" hebben uitgeroepen, hebben geen boze bedoelingen. Ze willen in de voormalige gevangenis een Indiaans cul tuurcentrum gevestigd zien. Intussen is op het vasteland een geweldige strijd gaande om de uiteindelijke bestemming van het eiland. Moet het een amuse mentsgelegenheid worden, met casino enzovoorts? Of een publiek park? Een museum? Of moeten de Indianen hun zin krijgen? - (DIA) MIJ EEN BIET Naast de bloemkool heeft de suiker biet 25 jaar geleden een belangrijke rol gespeeld in de hongerwinter, waaraan ouderen met huiver terug denken. Sui kerbieten vormden, in het bijzonder in het westen van het land, een onmisbaar onderdeel van het schaarse voedselpak ket. De bieten werden, nadat ze gerei nigd waren, gekookt. Er ontstond dan een dikke stroop. De pulp, die overbleef was nog voor allerlei doeleinden bruik baar. Zo kon er met veel fantasie een kwasi nassischotel van worden gemaakt, als men maar over een stukje vlees, of een surrogaat ervan beschikte! De pulp werd met kruiden en uitjes „indien aan wezig" gebakken en de eventuele stuk jes vlees mengde de kookster er door. Het was dan met elkaar net iets dat in de verte op nassi leek. Omdat men ech ter nassi in geen jaren geproefd had, stond de smaak daarvan niet zo goed vast. Ook koekjes, taarten en gebakjes lieten zich van pulp bereiden, als er tenminste stroop was om een deeg te maken, dat mogelijkheden bood. Met surrogaat-koffie en chocolade werd het gebak „op smaak" gebracht. Hoe on gelooflijk het hen, die de winter van 1944-'45 niet hebben meegemaakt ook in de oren klinkt, maar er zijn mensen die dit als traktatie voor speciale feest dagen beschouwden. Het is gebeurd, dat de totale verzameling van deze lekker nijen uit de keuken gestolen werd, voor men er een mond aan had kunnen zet ten. - (DIA) Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. de Bue. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. E. v. d. Bij, Cadzand Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 14 maart: 19.10 uur voor-avondmis van de zondag. 15 maart: Geen vroegmis; eucharistie viering om 10 uur en om 17 uur de hoogmis, waarmee pastoor A. A. M. Kerremans afscheid neemt van de pa rochie. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur- Zondagsschool 13.15 uur- Verlossingssamenkomst 18 uur. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof- Vrije Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman, Bergen op Zoom. Jeugddienst (in het dorpshuis) 10 uur: Ds. B. Baks. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Pannekoek. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hans weert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk. Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: 2.30 uur: Ds. Metselaaar, Goes. Geref. kerk 10.15 en 2.30 uur: Ds. M. W. J. C. de Kluis, IJmuiden. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: De heer F. J. Mollema. Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. P. Kloosterman, Goes. 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. 2.30 uur: Ds. A. G. van der Stoel, Ber gen op Zoom. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. VOOR BOEKEN OP ELK GEBIED: BOEKHANDEL VAN DER PEYL! geen extravaganties, doch eenvoudig raffinement in onze Laat u zich eens in 'n betere modezaak voorlichten KOOP BIJ MODEHUIS VERSEKE excl. 12% B.T.W. WIJ RUILEN OOK IN DIEET VOEDING Beter voor u en even lekker als andere NATUURLIJK VOOR BETERE VOEDING ALB. GOEMAN - PAARDENMARKT 1 - YERSEKE Elektrische geïsoleerde ga zonmaaier vanaf 129, Handmaaiers, tuingereed schap enz. - Fa. M. Eek- hardt, Damstraat 18, Yerse- ke, tel. 1508. Zoekt u iets in een sierhaar- speld vlechthouders of wat ook, u zult bij ons zeker slagen. Draaimolen met 42 verschillende modellen. Gez. Harthoom, Yerseke. Kamerbreed tapijt van Ha- tema - Desso - Intertest - Parade - K.V.T., kortom al le bekende en goede mer ken vindt u bij fa. J. Kole,, Yerseke, tel. (01131) 1372. Wij laten u graag royale stalen bij u thuis zien. Ka merbreed tapijt leggen wij gratis. U betaalt alleen het materiaal. Diepvrieskisten, speciale aanbieding. M. J. Geluk tel. (01192) 333, Wemeldinge Rollofit, de eenvoudigste en snelste methode om fit te worden en te blijven, de buikspieren te versterken, de houding en de gang te verbeteren, de vitaliteit te herstellen. Drog. Koster Yerseke. 15 regels 1,75, elke volgende regel 35 cent, 11 voor 17,50. Korte Golfjes onder nummer of „adres te be vragen" worden tegen mm-prys berekend Inzenden: Uiteriyk tot woensdagmiddag 12 uur Wist u dat wij altijd zo'n 20 verschillende modellen bankstellen, zo'n 30 berg meubels/ladekastjes en op- bouwwanden, zo'n 20 ver schillende eethoeken in voor raad hebben. Ja? Dan weet u dat het de moeite waard is om eens te komen kijken bij fa. J. Kole, Yerseke, tel. (01131) 1372. Bandrecorders, speciale prij zen. M. J. Geluk, Telefoon (01192) 333, Wemeldinge. Te koop: Koelstra wandel wagen. Dahlialaan 45, Yer seke. Nu de nieuwe „Altijd-pas" panty met Antitorn naad die inscheuren van het broekje tegengaat in de nieuwe lentekleur v. slechts 1,75. Gez. Harthoom, Yer seke. Ook voor U 'n mooie Haard 'tZien, is al de moeite waard bij Van Oosten in d-i-e straat Op nummer 18: de Wijngaardstraat Speciale aanbieding! Ook deze week kunt u nog pro fiteren van de speciale aan bieding in prachtige ragfij ne mouse-crèpe 3 sterren nylons. Per paar slechts 2,bij aankoop van twee paar gelijk krijgt u het der de paar geheel gratis! 3 sterren panty's vanaf 2,- per paar. En ook hierop een gratis strookje voor uw spaarkaart! - Textielhandel Snoep-v. Willigen. Diepvrieskisten, speciale aanbieding. M. J. Geluk tel. (01192) 333, Wemeldinge Heren- en jongensschoenen in de nieuwste soorten zo wel instappers als met ve ters. In vrijetijds schoenen, automoes in diverse snitten en kleuren. Fantastisch lo pend! In ribfluweel schoe nen verschillende modellen. Sandalen en slippers „met speciale voetvorm". Prima pasvorm, licht lopendKeus uit vele soorten. Loop eens binnen, wij laten ze u gaar ne zien. - Hage, Schoenen supermarkt, Yerseke. - Met Oesterzegels. Nog nooit zag u zoveel ijzerwaren - gereedschap pen en doe het zelf artike len als in het Tmmerhuis. Wilt u ook iets zelf gaan doen. Plafonds leggen, uw vensterbanken verbreden, natte en lelijke muren be timmeren, uw keuken, w.c. of douche-cel of schoorsteen opknappen. U weet niet hoe het moet. Wend u zich tot het Timmerhuis, Wijngaard straat - Zusterstraat, Goes, Tel. (01100) 8362. Altijd van harte welkom. Alles franco huis. Paaschocolaadjes, chocalade eitjes, Paasbonbons enz. M. J. Hovestadt, Vierstraat 8, Yerseke. Herenmuilen van Marathon met voetbed, ook een heren muil in kreukellak, bruin met beige. - Schoenhandel Pedicure G. Meeuse, Kerk plein 10, tel. 1565, Yerseke Steunzolen naar maat, ook op doktersadvies. Alle voet correctors in vooraad. Voet- kundige adviezen worden gratis verstrekt. Martin wydemans medisch gedipl. voetkundige. Schoenrepara tiebedrijf v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 lemould-banden van UBO. els nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Gulran, Krab- bendljke. Tel. (01134) 235. Mon teren. balanceren. Voor de a.s. schoonmaak hebben wij voor u prachtige overgordijnstoffen, welke voor u gratis worden ge maakt. Mooie slaapkamer kleedjes. - Uw adres voor woninginrichting: Van Nim- wegen-Heyboer, Wemeldin ge. Dorpsstraat 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, tel. 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. Hebt u ze al gezien, de prachtige Sturka blazers v. jongens en meisjes? Voor radig in de maten 92 t.m. 152. Prachtige kwaliteiten jersey en feltine. Zeer mooie pasvorm. Textielhandel Snoep-v. Willigen. Dames-voetbedmuilen van Worishofer m. smalle band 19,95 en met brede band 21,90. - Schoenhandel Pedicure G. Meeuse, Kerk plein 10, tel. 1565, Yerseke. Diepvrieskisten, speciale aanbieding. M. J. Geluk tel. (01192) 333, Wemeldinge Weekendaanbieding vers vlees. Ribcarbonade 500 g 3,78; haascarbonade 500 g 3,98; 100 g lunchworst 49 ct.; 150 g gebraden ge hakt 79 ct.; braadkuikens 1055 g 2,98. - De Spar, Yerseke. In tiener-, meisjes- en kin derschoenen de modernste soorten in rood, wit en blauw. Ook in kreukellak vele nieuwe snitten. - Hage, Schoenensupermarkt, Yerse ke. - Met Oesterzegels. Gero ccassettes zijn zo mooi van vorm, zo zorgvuldig ontworpen, dat u ze, ook na vele jaren, mooi blijft vinden. Gero tafelbestek geeft blijk van verfijnde smaak. Leverbaar in Zilme- ta, Zilduro en Zilvium (zil ver). Vraag eens folders. Fa. O. Koster, Yerseke. Maandag 500 g panklare prei 69 ct. Dinsdag 500 g hutspot 49 ct. - De Spar, Yerseke. Wij hebben reeds nu een grote nieuwe kollektie witte en gekleurde sportkousen en sokjes. - Textielhandel Snoep-v. Willigen. Bandrecorders, speciale prij zen. M. J. Geluk, Telefoon (01192) 333, Wemeldinge. Nog nooit kocht u zo voor delig. Ons assortiment in kasten is zo groot en u ver baast zich over de prijs. Kompl. aanrechten, servies- kasten, keukenwandkasten, slaapkamer- en tienerkasten Bijzonder mooie keukenbuf- fets, schrijfbureaus, speci aal voor tieners in de aller nieuwste kleuren. Het Tim merhuis, Wijngaardstraat- Zusterstraat, Goes, Telef. (01100) 8362. Van harte welkom. - Alles franco huis. Egger vitrage, dat is weei eens iets anders voor uw ramen. Apart dessins, reeds v.a. 5,90 p.m. 200 hoog. fa. J. Kole, Yerseke. Zemen, prachtige uitgezoch te kwaliteit. Fa. O. Koster, Yerseke. Dit is uw kans tegen rede lijke prijs in pr. staat ver kerende Opel Rekord 1962 met nieuwe banden en radio Te bevragen: A. J. Blok Henry Dunantstraat 92 Kruiningen. Tijdelijk speciale prijzen Jaarsma gashaarden. - Zo lang de voorraad strekt. Fa. M. Eckhardt, Damstraat 18, tel. 1508, Yerseke. Te koop: i.pr.st.z. 2-pits gascomfoor, kapstok, tafel 80-100 cm en boekenplank. H. van Iwaarden, Ten Hou tenstraat 36, Yerseke. Leuke kinderschoenen in rood-blauw en wit kréukel- lak. - Schoenhandel Pe dicure G. Meeuse, Kerkplein 10, tel. 1565, Yerseke. Bandrecorders, speciale prij zen. M. J. Geluk, Telefoon (01192) 333, Wemeldinge. Voor de gymnastiekuitvoe- ring nog een nieuw tum- pakje of sportbroek en shirt nodig? Wij hebben ze voorradig, ook fijn wit ka toen, hagelwit, ideaal voor gymjurkjes. - Textielhandel Snoep-v. Willigen. Weekendaanbieding. Vrijdag panklare worteltjes 39 ct. Zaterdag 2 grote krop sla 59 ct. 11 grote jaffa's 1,49. 2 kg Golden delicious 1,09 .De Spar, Yerseke. Speciale aanbieding: Fon- duestel roestvrij staal nu 39,75 en vel Oesterzegels gratis. - Fa. M. Eckhardt, Damstraat 18, Yerseke, tel. 1508. Uw schoenen voor repara tie in goede handen by Schoenreparatiebedrtjf Mar tin Wydemans, v.h. Van Unen, Lange Vorststraat 18, Goes, tel. 7526. Vraagt vryblyvend ons om een prijsopgaaf voor uw Luxaflex jaloezieën. - Van Nimwegen-Heyboer, Wemel dinge, Dorpsstr. 53, tel. 336; W. Kanaalweg 51, teL 582; Wilhelminastr. 41, tel. 592. Diepvrieskisten, speciale aanbieding. M. J. Geluk tel. (01192) 333, Wemeldinge Anita damesschoenen, wit en rood. Leuke modellen 27,90 en 29,90. Schoen handel Pedicure G. Meeu se, Kerkplein 10, tel. 1565, Yerseke. Kleuterlakjasjes, maten 92 t.m. 110. Héél leuk en héél voordelig! Slechts 16,95 met 1,stijging per maat In rood en geel. Ideaal voor regenachtige voorjaar- en zamerdagen. Textielhandel Snoep-v. Willigen. Lichtgewicht huishoudtrap- pen, veel handiger, staan zeer stevig, geheel roestvrij Fa. O. Koster, Yerseke. Bandrecorders, speciale pry- zen. M. J. Geluk, Telefoon (01192) 333, Wemeldinge. Paasfiguren, choc, eieren, nestkip, kip op mand, net jes eieren. M. J. Hovestadt, Vierstraat 8, Yerseke. Diepvrieskisten, speciale aanbieding. M. J. Geluk tel. (01192) 333, Wemeldinge Slaplanten te koop. - Wil- helminastraat 28, Wemel dinge. Voorradig pracht sortering „Emsa" artikelen. Bloem- mandje, jamset, kruiden busje enz. met gratis Emsa tasje. - H. Gijssel, Tel. 406, Wemeldinge. Weekendreclame. 1 bos fre sia's groen 1,85. Bloem kwekerij Poleye, Oudetoren- straat 13, Yerseke. Pedicuren is een weldaad voor uw voeten. Maak eens een afspraak, dan hoeft u nooit te wachten. Tel. 1565. Schoenhandel Pedicure G. E. Meeuse, Yerseke. Bandrecorders, speciale prij zen. M. J. Geluk, Telefoon (01192) 333, Wemeldinge. Te koop: z.g.a.n. Mutsaert kinderwagen, donkerblauw, v. Randwijckstraat 36, Yer seke. Te koop: een prima was machine met verwarming. W. P. Brouwer, Berghoek straat 25, Kruiningen. Te koop: blauwe Koelstra kinderwagen z.g.a.n. 135. Te bevragen: Van Tienho- venstraat 14, Yerseke. Poly Creme Spoeling, de ideale schoonheidsbehande ling na elke haarwassing. Maakt uw haar weer soe pel en glanzend mooi. Drog. Koster, Yerseke. Er zijn wel veel goede soor ten kleefband. Er is echter maar één Sellotape. Ook in gekleurd verkrijgbaar. Boek handel van der Peyl.

Scheldebode | 1970 | | pagina 6