RAA7ENS DO UJSPTIl de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE Verkoopdag Geref. Kerk. De op 5 maart gehouden verkoopdag in de consistorie van de Geref. kerk, ten bate van de Zending in Rwanda, heeft opgebracht 1210,72. Hartelijk dank aan allen die hebben meegewerkt om dit mooie resultaat te behalen. Voor ver melding van de nummers waarop de prijzen zijn gevallen verwijzen wij u naar de advertentie elders in dit blad. Raiffeisenbank in 1969-'70. De Raiffeisenbank „Yerseke" heeft wederom een goed jaar achter de rug. Enkele opvallende cijfers: Balanstotaal van 13.471.123,13 naar 15.175.478,84; aantal boekingsposten van 74.206 naar 85.036; aantal kasposten van 18.203 naar 21.170; omzet totaal van 56.325.350,89 naar 62.897.217,23. De spaarbank is gegroeid van 12.055.609,43 naar 13.362.549,94. De winst na afschrij ving zal bedragen 36.183,91 tegen vo rig jaar 36.671,07. Er is echter dit jaar meer afgeschreven, omdat de ver bouwing van het bankgebouw nabij is. In 1969 vertrok dhr. G. Ph. Cok, kas- bediende, naar een andere bank en kwam dhr. P. A. Nieuwenhuize terug uit militaire dienst. Verder trad in dienst mej. C. E. Bakker uit Yerseke. In begin 1970 is vertrokken dhr. J. A. Nijssen uit Kapelle naar een andere bank en trad in dienst dhr. J. Staal, die reeds 4 jaar in Kapelle op de Raiffei senbank heeft gewerkt, die dus met er varing aan de kas is gekomen. Jeugdzaaluitvoering V.Z.O.S. A.s. zaterdagmiddag en -avond zul len de jeugdafdelingen van de gymna stiekvereniging V.Z.O.S. uit Yerseke weer hun jaarlijkse uitvoering met open bare lessen verzorgen. Zowel 's middags als 's avonds zullen ruim 100 meisjes en jongens acte de présence geven in de gemeentelijke turnzaal om hun kunnen te tonen aan brug-ongelrjk, evenwichts- balk, ringen, laagbrug met hindernis- turnen, springen, vrije oefeningen en ritmische gymnastiek, 's Middags komen de jongste gymnastjes aan de beurt en 's avonds de wat ouderen. Naast de ouders van de jeugdleden, die weer al len worden uitgenodigd, zijn ook andere belangstellenden hartelijk welkom om eens kennis te maken met de gymna stiek voor de jeugd. Ieder wordt wel aangeraden op tijd aanwezig te zijn met het oog op de te verwachten be langstelling. Jaarvergadering Watersportvereniging. Vrijdag j.l. kwam de Yersekse Water sportvereniging in de bovenzaal van ho tel „Oesterbeurs" bijeen. Voorzitter De Kunder opende deze vergadering en heette allen hartelijk welkom. De secre taresse, mevr. Bom-van Oeveren, las de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd onder dank aan haar werden goedgekeurd. De penningmees ter deelde in zijn jaaroverzicht mede, dat de vereniging nog een klein voor delig saldo had weten te maken, doch dat dit bedrag echter met een korreltje zout genomen moest worden, daar er verschillende personen waren die zich op hadden gegeven als lid en nu een achterstand hadden met hun contributie van enige jaren. Als men deze personen aanschreef, kreeg men taal noch teken terug. Dit waren dan ook merendeels personen uit België. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Bond met de data waarop de zeilwedstrijden in Yerseke voor het komende seizoen vermeld stonden. Besloten werd één van deze data te veranderen in een latere datum. Na dit nogmaals bekeken te hebben werd uiteindelijk besloten om die ene datum toch maar vast te houden, maar dan voor een wedstrijd voor mo torboten en die later geplande datum voor de zeilwedstrijd om de Ooster- scheldebeker. De secretaresse zou dit mededelen aan de Bond. Vervolgens kwam het punt bestuursverkiezing aan de orde. Dhr. De Kunder trad af als voorzitter en stelde zich niet meer her kiesbaar. In zijn plaats werd met over grote meerderheid van stemmen dhr. J. van de Plasse als voorzitter gekozen. Hierna volgde nog een stemming om twee bestuursleden, waarbij dhm. N. Verschuure en J. Marterjn werden geko zen. Na de vraag van voorzitter De Kunder bleek dat zg allen hun benoe ming aanvaardden. Dhr. J. van de Plas se stelde voor om dhr. De Kunder, die gedurende de vijf jaren dat de vereni ging reeds bestaat als voorzitter is op getreden en in die jaren heel veel voor de vereniging heeft gedaan, te benoemen tot erelid. Dit voorstel werd met alge mene stemmen aangenomen. Dhr. De Kunder dankte de vereniging hartelijk voor dit besluit. Tijdens de rondvraag kwam de vraag naar voren betreffende de contributie, welke gezien de contri buties van de andere watersportvereni gingen in de omtrek toch zeer laag was te noemen, niet wat kon worden opge trokken. Besloten werd om de contribu tie te verhogen, wat dan ook met alge mene stemmen werd aanvaard. Nadat het bestuur nog verschillende vragen van diverse leden had beantwoord, bood dhr. A. Stobbelaar namens de vereni ging aan de scheidende voorzitter een sigarenaansteker aan met inscriptie, waar dhr. De Kunder zeer mee in zijn schik was. Tot slot van deze druk be zochte vergadering kregen alle leden een clubvlag van de vereniging aange boden om deze in het komende seizoen in de mast van hun boot te hangen. Hierna sloot de voorzitter de vergade ring. Van het korfbalveld. Hoewel in heel het land het korfbal was afgelast is Volharding I toch in het veld geweest. In Souburg verkeer den de velden in prima staat, zodat de wedstrijd Zuidwesters IIVolharding I doorgang vond. Een volkomen schotloos Volharding, dat in het veld sterker was maar wel zeer slordig speelde, ging daardoor kansloos met 52 ten onder. Bg de stand 30 wist Klaas Moerland een strafworp te benutten, nadat hij even daarvoor er een gemist had. Pas kort voor het einde, toen Volharding door een blessure met vijf dames ope reerde, verkleinde Huib Glerum de ach terstand van dat moment tot 52. Zaterdag a.s. ontvangt Volharding Animo III uit Souburg. Wil de loze kreet „Volharding wordt kampioen", die na de eerste competitiewedstrijd door een grote optimist werd geslaakt, niet verkeren in „Volharding degradeert", dan moet beslist gewonnen worden. Men zal dan wel het schot meer geconcen treerd moeten lossen. De junioren gaan op bezoek bij Stormvogels I en krijgt het daar erg moeilgk, maar inzet maakt winst mogelijk. Volharding A en Vol harding B spelen beide thuis tegen resp. Blauw-Wit B en Olympia B. Ook hier behoort winst tot de mogelijkheden. Reumafonds. Volgende week 16-2 maart zal door de platelandsvrouwen een kollekte worden gehouden ten bate van het Nationaal Reumafonds. Daar het fonds geen enke le subsidie ontvangt is het geheel af hankelijk van de inkomsten uit bijdra gen van begunstigers, speciale giften en de jaarlijkse kollekte. Geef dus door middel van een gift blijk van uw per soonlijke belangstelling voor het lot van een minder bedeeld medemens Handboogschieting. Over een aantal schietingen, georga niseerd door „Diana," te Yerseke en „Spes Nostra" te Ovezande behaalde onze dorpsgenoot Jantje van Iwaarden (12 jaar, de jongste schutter) de meeste punten. Hij verkreeg hierdoor de be schikbaar gestelde beker plus wisselbe ker. Wij feliciteren Jantje met dit be haalde succes van harte. Examen E.H.B.O. Bij het op donderdag 5 maart gehou den examen er verkrijging van het di ploma E.H.B.O., slaagden de volgende personen: Chr, Almekinders, H. Bruin- oge; J. Hubrechtse, P. M. de Keyzer, Jac. Kole, A. G. A. Merks en A. J. J. Sandee, allen heren; T. M. v. d. Bosch, T. Everse-v. d. Berge, J. M. Filius-Dijks- hoorn, M. de Keyzer-de Bat, M. H. de Landmeter, D. Lindenberg, J. Luteyn- Pekaar, M. Mol, Y. H. Nijsse-Spijkman, C. J. W. Pekaar, P. A. de Pree-Harinck, C. Quist, E. P. Schot-Geuze, J. Zoeteweij allen dames. Geen der kandidaten werd afgewezen. Grote bewondering en har- elijke gelukwensen voor zo'n prachtig resultaat. Tevens een woord van harte lijke dank aan onze docent Dr. Ampt voor de opleiding en aan de heer L. Oom, als instructeur. Het examen werd afgenomen door Dr. Noome te Krabben- dijke. Vergadering Oranjevereniging. Zoals uit de advertentie blijkt elders in dit nummer, wordt er op vrijdag 20 maart 's avonds om 8 uur in „De Ha ven" een openbare vergadering gehou den door de Oranjevereniging. Doel van deze vergadering is, een bespreking van de feestelijkheden voor de komende be vrijdingsdag. Alle buurtverenigingen voor zover bekend zullen in de loop van de komende week een schriftelijke uit nodiging ontvangen. Maar vanzelfspre kend is ieder lid van harte welkom op deze vergadering. Het bestuur van de oranjevereniging hoopt op een massale opkomst. Voetbalnieuws. Wegens de weersomstandigheden wer den alle wedstrijden zaterdag afgelast. In het zaalvoetbal wist Yerseke met 51 te winnen van V.V.Z.B. Zaterdag gaat Yerseke I op bezoek naar Veere. De thuiswedstrijd werd des tijds met 70 gewonnen, zodat er nu ook een overwinning verwacht mag wor den. Yerseke II staat voor een zware opgave, zij moeten op bezoek bij Hoek H. Yerseke Hl speelt thuis tegen Krab- bendijke III. *^n»Tgjo«.jcsi ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Zaalvoetbal. Bij de j.l. vrijdagavond weer gehou den wedstrijd zaalvoetbal is het de We- meldingse ploeg niet gelukt op kop van de ranglijst te komen. Ze werden door Krabbendijke verslagen met 42, hoe wel Wemeldinge toch de leiding had ge nomen met 10. De combinaties van de zaterdag derdeklasser waren goed voor het iets betere spel en daarmee voor de overwinning. A.s. woensdag komen ze uit tegen V.V.Z.B. 20-jarig bestaan van bejaardenbond. A.s. zaterdag 14 maart zal de Alge mens Bond van Bejaarden afdeling We meldinge haar 20-jarig bestaan herden ken met een feestelijke bijeenkomst in het Dorpshuis. Deze bijeenkomst begint 's middags om 2 uur. Medewerkilng wordt verleend voor het muzikale ge deelte door Scalla uit Vlissingen o.l.v. de heer Meulmeester. Het bestuur re kent op een flinke opkomst a.s. zater dagmiddag. Jaarvergadering W.I.K. De gymnastiekvereniging W.I.K. hield haar jaarvergadering maandagavond in het dorpshuis. De wnd. voorzitter dhr. L. Zuidwegt, die als secretaris het jaar verslag leverde, deelde mee dat van de 99 leden die in 1969 de vaardigheids- proeven hebben afgelegd, slechts 3 wer den afgewezen. Uit zijn verslag bleek verder dat enkele leidsters, de dames Willy Kole en Elly Schouwenaar, op de leidstercursus goede resultaten bereik ten. De dames hebben respectievelijk de eerste graad en derde graad behaald. Er was wat wisseling van leidsters het af gelopen jaar, maar het is altijd gelukt om hierin te voorzien. Op 13 mei zal er in Oostkapelle jeugddag zijn. Ook vo rig jaar is W.I.K. daar met een 90-tal jeugdleden geweest. In mei zullen er Zebra-festiviteiten zijn. De penning- meesteresse kon melding maken van een batig saldo van 1252,17, maar de verwachting is gewettigd dat aan het eind van dit jaar zal blijken dat dit niet genoeg zal zijn, aangezien met de ingebruikname van de nieuwe gymzaal de vaste kosten veel hoger zullen wor den. Er wordt dan ook overwogen sub sidie aan te vragen. De voorzitter, dhr. M. Hout, trad af als zodanig wegens tijdgebrek, terwijl de 2e secretaresse, mej. C. Bruinooge, aftrad wegens ver huizing. In hun plaats werden gekozen als voorzitter dhr. L. Zuidwegt, als se cretaresse mej. J. Zuidweg-van Oosten en als nieuwe bestuursleden mej. W. Kole en dhr. M. Leendertse. Opening sportcomplex. Als alles volgens de plannen verloopt zal het nieuwe sportcomplex aan de Kromomme 20 apri la.s. worden opge leverd, terwijl de officiële opening dan zal plaatsvinden op 24 april a.s. Oud burgemeester Van Sas, die was aange zocht om de opening te verrichten, heeft hiervoor bedankt, zodat nog gezocht wordt naar iemand anders die deze ere- taak op zich wil nemen. Uitvoering muziekvereniging O.K.K. De muziekvereniging O.K.K. gaf vrij dagavond voor een boordevolle grote zaal van het dorpshuis haar jaarlijkse muzikale uitvoering, welke een groot succes geworden is. De opening ge schiedde door het optreden van de drum band o.l.v. dhr. Amperse uit Goes. De afgelopen weken zijn pogingen van en kele bestuursleden om de gelederen van de drumband aan te vullen met succes bekroond. Het optreden van deze avond bood de mogelijkheid om deze jongens en meisjse voor te stellen aan het aan wezige publiek. Nadat vervolgens het aspirantenkorps o.l.v. dhr. J. F. Man- naert en het seniorenkorps o.l.v. dhr. A. v. d. Cingel gezamenlijk een door dhr. Mannaert gecomponeerde mars „Zeeuw se Jeugd" ten gehore hadden gebracht, was het de beurt van het aspiranten korps die met groot animo en verve een zestal muziekstukken speelden en daarvoor een daverend applaus van de zaal in ontvangst mochten nemen. Het seniorenkorps was daarna aan de beurt. De bezetting is met elf leden uitge breid, w.o. drie jongeren van het jeugd- korps die zijn toegetreden tot het seni orenkorps. Dit was goed te horen aan het geluidsvolume. Met de uitvoering van een zevental stukken was hun op treden een groot succes, hetgeen door de zaal getuige het applaus grotelijks werd gewaardeerd. Na de pauze, waar in de traditionele verloting werd ge houden, werd een. klucht in drie bedrij ven opgevoerd door de toneelgroep „De Zeeuwse Komedie" uit Vlissingen. De avond werd besloten met een bal, waar in The Four Band voor de vrolijke mu ziek zorgde. Zendingsfilm „Het Athene van India" in Kruiningen. In het Dorpshuis te Kruiningen wordt zondagavond 15 maart om 8 uur n.m. de fascinerende zendingsfilm in kleuren „Het Athene van India" vertoond. Deze boeiende film toont u in het eerste ge deelte de gewoonten van de Hindoe's in India him pelgrimstocht die eindigt met het lichaam van de dode Hindoe te verbranden waarvan de as verstrooid wordt in de Ganges. Het tweede gedeel te brengt u naar een massale evangeli satie-campagne waar avond na avond meer dan honderdduizend mensen teza men kwamen om te luisteren naar het Evangelie van Jezus Christus. Tijdens deze campagne keerden tienduizenden zich van hun afgoden tot Christus en ongelooflijke wonderen vonden plaats. Het is een film die geen hart onberoerd zal laten. Een prachtige kleurenfilm die u zeker niet mag missen. De toegang voor deze avond is voor iedereen vrij. Jaarvergadering Floralia-vereniging. De Floralia-vereniging hield maandag avond haar jaarvergadering in >„Ons Dorpshuis". Na opening door de voor zitter, de heer B. Leijs, bracht de heer Pieterse het jaarverslag uit, waaruit o.a. bleek dat de reaktie op de aan de schoolkinderen uitgereikte planten zeer miniem was. Als daar geen verbetering in komt, zal men daarmee moeten stop pen. Ook het financieel verslag toonde een tendens naar een mineurstemming. De aftredende bestuursleden, de heer B. Leys en mevr. J. Vroegop-Blaauwkamer werden bij acclamatie herkozen. De aan de leden uitgereikte potten met hyacin ten en narcissen werden beoordeeld door de heer Oele uit Kapelle. Na de pauze hield de heer Vonk uit Biezelinge een zeer interessante causerie over zijn reis naar de Franse Riviera, toegelicht met een zeer fraaie serie dia's. Feestavond De Kroon. De buurtvereniging De Kroon hield dinsdagavond haar jaarlijkse feestavond in de Korenbeurs. Na een openings- en welkomstwoord van de voorzitter, de heer E. A. A. M. Suy, werd door de toneelvereniging van 't Zand (hier geen onbekende) het 'blijspel „En zo begon het" opgevoerd. De vele dolle situaties brachten vele malen de lachspieren in werking. Alle lof aan deze spelers. Hieraan vooratf werd nog door „Jan van 'tZand" een Zeeuwse conference weggegeven, die van begin tot het einde de vele aanwezigen deed schudden van de lach. In de pauzes werden versna peringen aangeboden, en een geanimeer de verloting gehouden. Tot slot bleef men nog tot laat (of „vroeg?") bijeen onder begeleiding van de Crescendo Boys. Feestelijke ouderavond. Vrijdagavond j.l. werd in „Ons Dorps huis" de feestelijke ouderavond van de Openbare Lagere School gehouden. De grote zaal van het dorpshuis was tot de laatste plaats bezet en oudercommis sievoorzitter, de heer C. de Jonge uitte hiervan in zijn welkomstwoord natuur lijk zijn vreugde. Het programma, dat door de kinderen voor de ouders werd uitgevoerd, was zeer gevarieerd en uit stekend verzorgd. Het kan niet anders of het onderwijzend personeel heeft veel tijd besteed om dit porgramma voor te bereiden. Onvermeld mag zeker niet blijven het laatste programma-onderdeel „Farce Majeure", gebracht door onder wijzers en oudercommissieleden. Diverse schoolwensen werden naar voren ge bracht en om de grootste wens gereali seerd te zien werd begonnen met een kollekte. Het laatste woord op deze erg prettige avond was voor voorzitter de Jonge. Ouderavond. Met de ouders, leerlingen en belang stellenden werd dinsdag 10 maart j.l. de jaarlijkse feestelijke ouderavond van de School met de Bijbel te Kruiningen gehouden. Het programma was ook de ze keer weer origineel opgezet door het personeel. Zang en spel wisselden elkaar in vlot tempo af. We zagen volksdan sen, blokfluitspel, een persiflage op het liedje de botermarkt, de schoenmaker van Oosterlittens en tot slot een serie dia's uit het schoolleven. Voor de beste prestaties waren een keurige serie ge- emailleerde hangers van eigen fabri kaat beschikbaar, waarvoor veel belang stelling bestond. De heer Roosendaal en zijn staf mogen terugzien op een prach tig geslaagde avond, die door de voor zitter van het 'schoolbestuur de heer J. W. P. de Jonge met een dankwoord werd besloten. Schaken. Voor de derde klasse A van de Z.S.B. speelde „De Zwarte Dame" II tegen Goes III. Deze wedstrijd werd door de onzen met 4%3% gewonnen. De ge detailleerde uitslag was: Y. Kuipers J. Hopman 10; B. CokA. Bonder 10; J. P. A. StevenseR. van Hemert 10; M. van GastelP. Valk 01; Harry van IwaardenJ. P. Sturm 10; Thijs van IwaardenW. v. d. Pol 01; J. VadersP. H. Nienhuis 01; J. L. MinnaarJ. T. Laport y2y2. Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Op de dezer dagen gehouden bijeen komst van de afdeling Kruiningen en omstreken van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen werd door mevr. Van Schaik van Philips Nederland N.V. een demonstratie gegeven van huishoudelij ke- en vermageringsapparaten. Aan het eind van de middag werd een luister test gehouden, waarbij door mevr. Meij- aard-van de Vrede een citruspers werd gewonnen en door mevr. Poleij-Kooman een ladyshave. De belangstelling voor deze demonstratie was groot. Modeshow. Het R.K. Vrouwengilde heeft in het dorpshuis Kaj Munk door 2 Goese za ken een modeshow aangeboden gekre gen. Berco showde kleding en Eversdijk Schrijver liet hoedjes zien. Het werd een avond waarvoor grote belangstelling bestond. Ongeveer 135 dames hebben de sierlijke kleding en hoofddeksels kun nen bewonderen. Ongetwijfeld kan het Vrouwengilde terugzien op een bijzon der geslaagde avond. Eerst© H. Communie. In het parochiehuis is een bijeenkomst gehouden van pastoor, onderwijzend personeel en ouders van de kinderen der twee klassen van de R.K. lagere school. De bedoeling van deze avond was te komen tot het vaststellen van de datum waarop door de kinderen de eerste H. Communie zal worden gedaan. Pastoor de Witte hield een inleiding waarbij hij het accent legde op de vrijheid van de ouders om te beslissen wanneer het kind rijp is om de eerste H. Communie te doen. Hij vond dat dit persé niet be hoefde samen te vallen met de feeste lijke wijze waarop dit in schoolverband wordt gevierd. Ook werd door de aan wezigen gediscussieerd over de liturgie die bij gelegenheid van de eerste H. Communie het allerbest zou passen. Als datum werd aangehouden zondag 24 mei Later zal de tijd dezer eucharistieviering worden bekend gemaakt. Concert-toneelavond. Zaterdagavond werd in de zaal Zee- landia voor de tweede maal een concert- tooneelavond gehouden. De belangstel ling voor het gedeelte van het toneel en de muziek was beduidend minder in vergelijking met voorgaande week. De zaal was maar voor de helft met publiek gevuld. Bij het dansen liep het aantal bezoekers echter op tot tevredenheid van de organisatoren. Deze zagen hier door hun werk organisatorisch en finan cieel toch beloond worden. Instuif. In het dorpshuis „Kaj Munk" heeft de plaatselijke instuif een dansvond ge houden. De jeugdigen bleken hiervoor, gezien hun opkomst, veel belangstelling te hebben. Als trekpleister kan gediend heben de uitstekende band The Heatings die deze avond de dansmuziek verzorgde Voetbal. In de zaalvoetbalcompetitie heeft Krabbendijke met 42 gewonnen van Kloetipge, waarmee Krabbendijke nog steeds de eerste plaats op de ranglijst .blijft innemen. Veiling. De voornaamste prijzen van de afge lopen week waren als volgt: Golden Del. 1 80-85 mm 42-48, 1 75-80 mm 42-54, 1 70-75 mm 38-50, 1 65-70 mm 29-36, 1 60-65 mm 18-21; 2 80-85 mm 34-43, 2 75-80 mm 34-44, 2 70-75 mm 33-43, 2 65-70 mm 11-20; Winston 80-85 mm 54-57, 1 75-80 mm 54-60, 1 70-75 mm 47-57, 1 65-70 mm 34-39, 1 60-65 mm 20-23; Cox's O. Pippin 1 65-70 mm 57-59, 1 60-65 mm 29-33, 1 55-60 mm 15-17; Jonathan 2 75-80 mm 24, 2 70-75 mm 26, 2 65-70 mm 17, 2 60-65 mm 13; Lomb. Calv. 2 80-85 mm 29, 2 75-80 mm 33, 2 70-75 mm 26-29, 2 65-70 mm 16; Conference 1 70-75 mm 74-76, 1 65-70 mm 76-78, 1 60-65 mm 76-77, 1 55-60 62-64, 2 70-75 mm 67, 2 65-70 mm 66-75 2 60-65 mm 63-71, 2 55-60 mm 55-63. KAUW G YMN ASTIEK ALS TANDVERZORGING Het is een bekend feit, dat tandbe derf in de westerlijke wereld als een lopend vuurtje om zich heen grijpt. Door kauwtandpasta in capsules voor te schrijven gaan tandartsen in Amerika het dagelijkse tandenpoetsen combine ren met tandgymnastiek. In de „witte- broods-sfeer" van de welvaartsstaten wordt het kauwapparaat namelijk on voldoende geaktiveerd. De inhoud van de nieuwe tandcapsule moet stuk ge beten worden, waarna de massa gedu rende twee minuten krachtig gekauwd dient te worden, wil er een schuimende tandpasta worden geproduceerd die het mogelijk maakt de tanden op de gebrui kelijke wijze met de borstel te reini gen. - (DIA) WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 14 maart wordt de doktersdienst voor de dorpen Hans- weert, Krabbendijke, Kruiningen, Ril- land-Bath en Waarde waargenomen door Dr. J. de Beij te Hansweert, tel. (01130) 1344. Van 26 februari11 maart 1970 REIMERSWAAL. Geboren: Adriana Pe- tronella Cornelia, dv. Jacobus Johannes Bal en Cornelia Adriana Maria van Eekeren te Yerseke; Catharina Adria na, dv. Arie Willem Koole en Adriana Bassie te Yerseke; Adriaan Cornelis Jan, zv. Frans Jacob de Vlieger en Hendri- ka van Noorden te Kruiningen; Hendrik Jacobus, zv. Adriaan Luteijn en Adri ana Jacoba Lobbezoo te Krabbendijke; Anthonia Adriana, dv. Willem Boers en Johanna Koeman te Yerseke; Yvonne Margaretha, dv. Gillis Provoost en Mar- garetha Johanna Steketee te Hansweert; Pietemella Cornelia, dv. Cornelis Butijn en Jannetje van der Wekken te Rilland- Bath; Marina Janna Cornelia, dv. Jaco- minus Johannes Goud en Adriana Min- naard te Krabbenijdke; Pietemella, dv. Willem Jobse en Dina de Pagter te Ril- land-Bath; Barbara Anita, dv. Pieter Marinus Moerland en Johanna Francijna Clasina Maria van Leest te Rilland- Bath; Johanna Adriana, dv. Johannes Hoekman en Adriana Weststrate te Ril- land-Bath; Helena Aukje Geertje, dv. Jacobus Johanne van Oeveren en Geer tje Jacoba Steketee te Yerseke; Maria Klazina, dv. Mathijs Jan Weststrate en Johanna Boone te Rilland-Bath; Catha rina Elizabeth Johanna, dv. Cornelis Sinke en Johanna Janni Krijger te Yer seke. Ondertrouwd: Jacob Marinus Klaasse, 21 j. en Blazina Cornelia Eijke, 22 j, te Hansweert; Adriaan Jacob Nieuwen huize, 26 j. en Jacoba Cornelia Johan na Hollebrandse, 18 j. te Yerseke; An dreas Jacobus Daniël Brinkman, 22 j. te Krabbendijke en Adriana Jannetje de Leeuw, 17 j. te Rilland-Bath; Izaak Louwerse, 20 j. te Goes en Adriana Ma ria Dieleman, 19 j. te Kruiningen; Gee- rard Marinus de Leeuw, 20 j. te Yerse ke en Cornelia Adriana Daane, 18 j. te Kruiningen; Pieter Cornelis Maljaars, 24 j. te Middelburg en Elisabeth Maria Nieuwenhuijse, 24 j. te Rilland-Bath; Petrus Antonius van Osta, 34 j. te Steenbergen en Adriana Elisabeth van Rijsbergen, 20 j. te Rilland-Bath. Getrouwd: Hans-Lothar Dirksen, 26 j. te Duisburg (Did.) en Pietemella Hoek, 22 j. te Rilland-Bath; Tonis En gel van der Have, 22 j. te Yerseke en Maria Pietemella Traas, 28 j. te Ka pelle; Abraham de Raat, 27 j. te Sint- Philipsland en Elodie Emilia van Ert- velde, 23 j. te Hansweert; Karei Dom- manschet, 23 j. en Anna Dina Quakke- laar, 21 j. te Hansweert; Antheunis Wa genaar, 20 j. te Vlissingen en Engelina Jacoba van den Durpel, 20 j. te Rilland- Bath. Overleden: Maria Dieleman, 84 j., wed. van Hendrik Krijn Leendertse te Rilland-Bath. WEMELDINGE Van 1521 maart 1970 IIOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 8.45 9.24 2.16 2.45 Maandag 9.59 10.45 3.26 4.01 Dinsdag 11.29 4.51 5.29 Woensdag 0.21 12.54 .6.12 6.40 Donderdag 1.30 1.56 7.15 7.35 Vrijdag 2.23 2.47 8.03 8.17 Zaterdag 3.05 3.24 8.40 8.52 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1970 | | pagina 2