Wie weet RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE PREDIKBEURTEN Vergadering vogelhouders. In het dorpshuis „Luctor et Emergo" kwam de vogelhoudersvereniging „Zang- lust" in vergadering bijeen. Ondanks de ongunstige weersomstandigheden was de opkomst goed. Voorzitter J. Moer land deelde mee, dat er drie keurmees ters bereid waren gevonden om te keu ren op de tentoonstelling die op 26 no vember wordt gehouden. Op deze avond waren aanwezig keurmeester Suyker- buyk uit Wouw en vier aspirant-keur meesters. De leden hadden verscheide ne vogels meegebracht, die door de as pirant-keurmeesters werden besproken en waarbij keurmeester Suykerbuyk een toelichting gaf. Dhr. Suykerbuyk sprak verder over de voeding, de kweekwijze en de paring van de vogels en het al of niet geschikt zijn van de dieren voor een tentoonstelling. Nadat dhr. Suyker buyk nog talrijke vragen had beant woord, sprak voorzitter Moerland een dankwoord. Jaarfeest C.J.V. Zaterdagavond werd het jaarfeest van de C.J.V. gevierd in het dorpshuis „Luc tor et Emergo". Opgevoerd werden door de meisjesclub van 911 jaar „Tante was een gans", door de jon gensclub „Een dagje ruilen", een mu sical door de grote meisjesclub, „Het wel en wee van Naatje Pet". In de pau ze was er een verloting. Na de pauze werd door de C.J.V. opgevoerd „Het hing in de lucht", een klucht in 3 be drijven. De opkomst was zeer groot. Ook in de bovenzaal moesten nog plaat sen bezet worden. Vergadering A.R. Op een vergadering van de gezamen lijke A.R. kiesverenigingen in Reimers- waal, die werd gehouden in het dorps huis alhier en onder leiding stond van dhr. K. van Oosterom uit Kruiningen, sprak de lijstaanvoerder voor de a.s. verkiezingen van de Provinciale Staten, dhr. J. v. d. Bos, lid van Gedeputeerde Staten. Het provinciaal beleid met be trekking tot de industrialisatie, recre atie en de volksgezondheid, werd op duidelijke manier besproken. Vergadering muziekvereniging. Door de muziekkvereniging „Concor dia" werd een ledenvergadering gehou den, waarin huishoudelijke zaken wer den behandeld. Als voornaamste punt was aan de orde: het vervullen van de verschillende bestuursfunkties. Tot voor zitter werd benoemd dhr. F. Dees, die hiermee dhr. M. Markusse opvolgt, die deze funktie verschillende jaren heeft bekleed. Dhr. G. van Kruiningen, wnd. secretaris, werd tot secretaris benoemd, terwijl dhr. E. van Velzen het vice-voor- zitterschap op zich heeft genomen. De archivaris der vereniging, dhr. J. M. Griep, werd gekozen tot bestuurslid. Kleuterschool. Op de ledenvergadering van de chris telijke kleuterschool, gehouden in het Cultureel Centrum onder leiding van voorzitter R. Rijkse, zijn de oud-be stuursleden dhm. H. Don en C. Kriek- aard benoemd tot erelid. De vereniging is beide heren veel verschuldigd voor de verwezenlijking van de nieuwe kleu terschool „De Krabbetjes". Dhr. Kriek- aard, die ruim 20 jaar secretaris is ge weest, kreeg een boekenbon aangebo den, van dhr. Don was reeds eerder afscheid genomen. Bij de bestuursver kiezing werd voorzitter Rijkse herko zen, terwijl in de vakature van dhr. H. A. Guiran werd gekozen dhr. C. Geen- se. Mevr. Kronenberg uit Goes hield een lezing over „Moeilijke kinderen", waarop verschillende vragen werden gesteld. Mej. Gel dof, hoofdleidster van „De Krabbetjes", lichtte een nieuwe methode toe om de bijbelse geschiede nis aan de kleuters te vertellen, name lijk aan de hand van platen. Zaalvoetbal toernooi. In navolging van het zeer goed ge slaagde zaalvoetbaltoemooi voor B-ju nioren dat in januari werd gehouden, organiseerde de v.v. „Krabbendijke" af gelopen een dergelijk toernooi voor pu pillen (1012 jaar), dat eveneens werd gehouden in de veilinghal te Bergen op Zoom. Van de verenigingen Kapelle, Kloetinge, Krabbendijke, Kruiningen en Rillandia namen elk twee teams deel, zodat ongeveer 90 pupillen de veiling hal bevolkten, waar ook verschillende ouderen hun belangstelling toonden. De eindstand was in groep A: 1. Kapelle, 7 punten; 2. Kruiningen, 5 pnt.; 3. Kloe tinge, 4 pnt.; 4. Krabbendijke, 2 pnt.; 5. Rillandia, 1 pnt. Groep B: 1. Kapelle, 7 punten; 2. Ril landia, 6 pnt.; 3. Kloetinge, 5 pnt.; 4. Kruiningen, 1 pnt.; 5. Krabbendijke, 1 pnt. De deelnemende jeugd heeft een fan tastische middag gehad. Jammer, dat in Reimerswaal geen ruimte beschikbaar is voor een dergelijk evenement. Contactavond voetbalvereniging. In zaal „De Koophandel" organiseer de de v.v. „Krabbendijke" een contact avond voor haar seniorleden, die bij de aanwezigen goed is aangeslagen. Er was ruimte voor een gezellig praatje onder elkaar, en men kon deelnemen aan een „spel-estafette" zoals vogelpiek, ring- werpen, sjoelen en schieten, terwijl de geheugens werden getest doordat ver schillende vragen op het gebied van de sport moesten worden beantwoord. Hier bij kwam dhr. A. v. d. Berge als over winnaar uit de bus. Doelman Kriekaard veroverde een goede tweede plaats, ter wijl dhr. A. J. de Visser de derde prijs in de wacht sleepte. Beroep. De plaatselijke predikant van de Ge- ref. Gemeente, Ds. W. Hage, heeft een beroep ontvangen van Rhenen. Familieavond Z.L.M. De plaatselijke afdeling van de Z.L. M. hield in het Cultureel Centrum een familie-avond. Bij het huishoudelijk ge deelte brachten secretaris en penning meester verslag uit van het wel en wee van de vereniging, en werd dhr. G. J. Dees tot bestuurslid gekozen in de va kature van dhr. H. P. Nagelkerke. Me vrouw C. C. van Zanten-Leijssen uit Vlissingen gaf vervolgens een heldere uiteenzetting over: „Beroepsmogelijk heden en moeilijkheden voor onze kin deren". Het programma werd afgewis seld met voordracht van dhr. Simon Berrevoets uit Goes, wat bijzonder in de smaak viel. Voetbal. In de zaalvoetbalcompetitie heeft Krabbendijke de leiding overgenomen van Yerseke, dit dank zij een over winning op S.S.V. met 91. Toneelavond. Zaterdagavond werd in het Hervormd Centrum door de jeugdraad een toneel avond gehouden. Door een aantal jeugd leden werd een toneelstuk opgevoerd, „Den Haag vergist zich niet". Het spel werd door de jeugdige leden zeer ver dienstelijk gespeeld voor een gevulde zaal. Veiligheid. Dat er buiten het ver fraaien en moderniseren van auto's te genwoordig veel aandacht wordt be steed aan veiligheid, bewees de Japanse auto-tentoonstelling, waar buiten de nieuwste modellen en snufjes ook veel aandacht werd besteed aan veiligheids voorzieningen. Er was onder andere een apparaat dat automatisch de snelheid van auto's regelt, zonder dat de bestuur der dit voortdurend met het gaspedaal behoeft te doen, waardoor het rijden minder^vermoeiend wordt. Nog een universum? Amerikaanse geleerden bestuderen momenteel het vraagstuk of er buiten het ons „beken de" heelal misschien nog een is. Men kwam erop door zich af te vragen waar om er deeltjes antimaterie bestaan. Als er een heelal zou zijn van antimaterie zou het verdwalen van dergelijke deel tjes gemakkelijk te verklaren zijn. Enig bewijs voor een en ander is echter nog niet te leveren. Visgronden? Via opnamen uit sa tellieten is komen vast te staan dat in sommige zeeën donker gekleurde plek ken voorkomen door koude, opstijgende watermassa's. Omdat de op die wijze naar de op pervlakte komende voedingsstoffen be langrijk zijn voor de daar levende vis sen, zijn op die manier visgronden aan te wijzen. Dit was niet eerder mogelijk omdat dergelijke donkere plekken van uit vliegtuigen door de te geringe hoog te niet konden worden waargenomen. Vliegende kraan. In Moskou ex perimenteert men momenteel met succes met een helicopterkraan. Vooral bij het optrekken van hoge gebouwen bewijst het speciaal voor dit doel ontworpen en gebouwde toestel goede diensten. De nogal langgerekte romp kan gewichten torsen tot en met elf ton. Ter beveili ging worden bij de hantering inplaats van mensen zoveel mogelijk instrumen ten gebruikt. AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN Zaterdag 28 februari „Ons Dorpshuis". Aanvang 7.30 uur Zaaloptreden trom petterkorps „Juliana", Middelburg. YERSEKE Vrijdag 27 februari: A.V. Vuumeon, lezing met kleurendia's Bkm. W. A. Tomey, bovenzaal Oesterbeurs. 8 uur. WAARDE Vrijdag 27 februari: Muziek- en toneel uitvoering door „Vooruit" in zaal Koeman. Aanvang 7.30 uur. WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 28 maart zal de doktersdienst voor de dorpen Hans- weert, Krabbendijke, Kruiningen, Ril- land-Bath en Waarde worden waargeno men door Dr. J. A. Kamps te Rilland, tel. (01135) 343. Van 1925 februari 1970 Geboren: Ellen, dv. Willem Comelis Dekker en Aleide Pool te Rilland-Bath; Catharina Cornelia, dv. Jan Middelho ven en Elizabeth Margaretha Maria van Stee te Hansweert; Cornelis Jan, dv. Frans Dingenis Sinke en Ebrina Klara Krijger te Yerseke; F'rank, zv. Adrianus Cornelis Johannes Wilthagen en Pau lina Alida Johanna de Jager te Krab bendijke; Johannes Jan Andries, zv. An- dries Marinus Verschuure en Jannetje Mol te Yerseke. Ondertrouwd: Adriaan Laurus de Laat, 46 j. te Goes en Katharina Jaco- mina de Hamer, 31 j. te Waarde. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. de Bue. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. N.m. viering H. Avondmaal Geref. Gemeente 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. Poel. 2.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering: Zaterdag 19.10 uur; zondag 8 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gem. 10 en 5 uur: Ds. G. van Bruggen. N.m. medewerking zangkoor Geref. Gemeente 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. W. L. Dekker, Ril- land-Bath. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. Wallet, Aagtekerke. R.K. Kerk. Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Riliand-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. Baks, Kruiningen. 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. kerk 10.15 en 14.30 uur: Ds. J. C. Streefkerk, Veere. Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, St. Niklaas Erabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk Geref. Gemeente 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. V.m. H.A.; 2.30 u. H.D. Donderdag 26 februari, 7.30 uur: Zen dingsrede Ds. J. C. Weststrate.

Scheldebode | 1970 | | pagina 5