BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL KERNPUNTEN iWATERSTANDEN. REIMERSWAAL YERSEKE OO IjwJOPTIEl van het KAPELSE GEMEENTEHUIS WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE Dur^erli/fce Sitanö Derde wethouder een feit. Dinsdag kwam de raad der gemeen te Reimerswaal in openbare vergadering bijeen te Kruimngen. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot. Tot derde wethouder werd gekozen dhr. J. A. Nieuwenhuijse te Hansweert, lid va nde A.R. partij. Bij de stemming werden 4 blanco stemmen uitgebracht. Aan de leden van de stembureaus voor de verkieizng van leden van de Twee de Kamer, Provinciale Staten en de ge meenteraad werd besloten tot het toe kennen van een presentiegeld van 35,-. Het voorstel van B. en W. was een pre sentiegeld van 25,hetgeen door de meerderheid der raadsleden te laag werd geacht. Het voorstel van B. en W. om te komen tot aanschaffing van 4 stern- machines voor een bedrag van 31.600,- werd zonder meer verworpen. De be noeming van ambtenaren en bedienden ter secretarie alsmede die van het per soneel van de brandweer is aan het col lege van B. en W. opgedragen. Vooruit lopende op de vaststelling van een al gemeen amtenarenreglement voor de ge meente Reimerswaal werd door het col lege aan de raad verzocht reeds nu te besluiten, dat het personeel van de ge meente, tenzij bij of krachtens de wet anders wordt bepaald, met uitzondering van personeel aan te stellen in de funk- tie of rang van directeur gemeentewer ken, door het college van B. en W. te doen geschieden. Het college stelt zich op het standpunt dat het treffen van verkeersmaatregelen in de huidige si tuatie een aangepast, dikwijls snel op treden vraagt, terwijl daarbij meermalen een technische aanpak speelt welke voor behandeling in een raadsvergadering minder geëigend is. Het voorstel was te komen tot het instellen van een com missie bestaande uit een politiefunktio- naris, een raadslid (tevens voorzitter), een bestuurslid WV, 1 ambtenaar ge meentewerken en een particuliere per soon. De raad stemde hiermede in. B. en W. stellen zich op het standpunt dat alle woningwetwoningen ondergebracht dienen te worden bij de woningbouw vereniging Reimerswaal. In Krabben- dijke, Rilland en Waarde zijn de wo ningwetwoningen eigendom van de ge meente, in Kruiningen en Hansweert van de woningbouwvereniging en in Yerseke van een woningstichting. In dien alle woningen ondergebracht zijn bij deze woningbouwvereniging, is het door de leden gekozen bestuur daarvan bevoegd naar eigen inzicht en formeel onafhankelijk van het gemeentebestuur over de verdeling van alle overheidswo- ningen te beschikken. Omdat het colle ge van B. en W. meent bij de woning verdeling betrokken te moeten blijven, wordt voorgesteld een woningadvies commissie in te stellen. In de woning adviescommissie, tot welker oprichting de raad besloot, zijn alle kernen en al le politieke groeperingen uit de raad vertegenwoordigd. Als lid van de com missie werden benoemd C. Goud, Waar de, S.G.P.; I. N. Lindenbergh, Krab- bendijke, P.v.d.A.; P. C. van Putten, Yerseke, A.R.P.; J. Lako, Kruiningen, C.H.U.; C. S Coremans, Rilland, K.V.P.; J. Griep, Hansweert, V.V.D. Ook het uit brengen van adviezen met betrekking tot de realisering van woningbouwcon- tingenten zal tot de taak der commissie gaan behoren. In verband met de her denking van 25 jaar bevrijding zal het boekje „Wij en de Vrijheid" van Drs. A. H. Paape aan alle leerlingen van de 5e en 6e klas van de openbare- en bijzon dere basisscholen worden uitgereikt. De raad stemde hiermee in en ging akkoord met het daarvoor benodigde krediet van 1033,50. Aan het kerkbestuur van de parochie van Onze Lieve Vrouw Onbe vlekt Ontvangen te Hansweert en het bestuur van het r.k. gemeenschapshuis De Ark te Rilland-Bath werd een per ceel grond verkocht aan de Hontestraat in het bestemmingsplan Molenwijk. De uitgifteprijs is vastgesteld op 30, per in2. De raad heeft het partieel be stemmingsplan Kijkuit te Yerseke vast gesteld. Een aanvullend krediet van 15.900,werd door de raad beschik- vaar gesteld voor de aanlegkosten van een pad aan de noordwestelijke zijde van het oude gedeelte van de algemene be graafplaats te Kruiningen. De uitbrei ding van de algemene begraafplaats, welke werkzaamheden zullen worden uitgevoerd door de Ned. Heide Mij., vergt een bedrag van 30.000,Door de voormalige raad der gemeente Kruinin gen is een krediet beschikbaar gesteld van 34.000,waarbij geen rekening was gehouden met de aanleg van boven genoemde weg. Teneinde de bevolking in de gemeente Reimerswaal zoveel mo gelijk van dienst te zijn wordt door de ambtenaren ter secretarie en ambtena ren van de dienst gemeentewerken in alle kernen, behalve Kruiningen, één of twee maal per week zitting gehouden. Voor deze zittingsdagen worden de voor malige gemeentehuizen gebezigd terwijl in Hansweert het dorpshuis Kaj Munk wordt gebruikt. Ten behoeve van deze werkzaamheden van korte duur is het zonder meer niet verantwoord de ge meentehuizen aan te houden. B. en W. meent een oplossing gevonden te heb ben in een rijdende secretarie. Het Ver bond voor Veilig Verkeer heeft over compleet een vrachtauto met aanhang wagen, ingericht als jeugd verkeers school. Zij is met eenvoudige middelen tot rijdende secretarie in te richten. Het WV vraagt voor het geheel de billijke prijs van 4500,De kosten van het inrichten en schilderen worden geraamd op 5500,-. De raad voteerde het be nodigde krediet van 10.000,Als ver tegenwoordiger der gemeente Reimers waal als lid van de kringraad van de vleeskeuringsdienst kring Zeeland be noorden de Westerschelde werd geko zen dhr. M. v. d. Marei uit Rilland, C. H.U. Als diens plaatsvervanger zal op treden dhr. J. A. Niewenhuijse, Hans weert, A.R.P. De gemeentebegroting en de begroting dienst gemeentewerken voor het jaar 1970 werd aangeboden. Hiermee is de gemeente Reimerswaal de eerste gemeente van de nieuw gevorm de gemeenten op Zuid-Beveland die tot aanbieding van deze stukken aan de raadsleden kan overgaan. Medio maart zal men tot behandeling van deze stuk ken overgaan. Bij de rondvraag bleek bij enkele politieke partijen in verband met fraktieberaad de behoefte te be staan enkele extra agenda's voor de ge meenteraad te ontvangen. B. en W. zeg de dit toe. Collecte. In de week van 2328 februari wordt weer de jaarlijkse collecte gehouden voor de u allen welbekende Groesbeekse Te huizen. De collectantes vinden het heel plezierig wanneer er mild wordt gege ven, zodat ze veel geld kunnen afdragen voor deze instelling, die onze medewer king niet missen kan. V oetbalineuws. Hoewel er voor zaterdag Yerseke I Nieuwland I en Wemeldinge IIIYer seke III op het programma staan, gelo ven we niet dat deze wedstrijden i.v.m. de weersomstandigheden door zullen gaan. In de zaalcompetitie is Yerseke nog steeds ongeslagen en staat hierdoor alleen aan de leiding. Van Wolfaartsdijk werd in een harde wedstrijd van de te genpartij, met 54 gewonnen. Kloetin- ge verloor met niet minder dan 82 van Yerseke. Woensdagavond 25 februari wordt gespeeld tegen de P.T.T. Instrumentenfonds van „Mozart". Op de vorig jaar gehouden ledenver gadering van de muziekvereniging „Mo zart" werd besloten over te gaan tot aankoop van een geheel nieuw instru mentarium. Dit was hard nodig en wel om twee redenen. In de eerste plaats was men hard toe aan vernieuwing, doch daarnaast was „Mozart" vrijwel het enige korps in Zeeland dat nog in een verouderde stemming speelde. Voor dit doel werd toen een instrumentenfonds gesticht, waarin de vereniging uit eigen middelen een beginkapitaaltje kon stor ten. Met diverse bijdragen groeide dit gestadig en ook de gemeente Yerseke deed hier nog een extra subsidie bij in 1969. Ook werd een bijdrage gevraagd van het Zeeuwse Anjerfonds. Verder heeft men onder een aantal bedrijven en particulieren met renteloze aandelen ge werkt, terwijl er ook nog een flink be drag aan schenkingen bij kwam. Al met al is men nu zover gevorderd dat men hoopt binnenkort tot aanschaffing te kunnen overgaan. Gelukkig is het bezit van onze „muziek" naar we hopen voor een aantal jaren verzekerd, temeer nog omdat een zestal leerlingen binnen af zienbare tijd de gelederen van „Mozart" zullen versterken en men dan weeer over bijna 30 werkende leden in het korps zal beschikken. Tezamen met de drumband zal „Mozart" er dan weer mogen zijn. Gevonden voorwerpen. Op het postbureau der Rijkspolitie, Paardenmarkt 4, zijn inlichtingen te be komen over de volgende gevonden voor werpen: Een Phoenix herenrijwiel, een portemonnaie m. inhoud (knijpsluiting), een sleutel aan verlichte hanger, een paar groene jongens rubberlaarzen, een vierkleuren ballpen, een geweven rech ter handschoen, een „Simplex" kinder fietsje en een portemonnaie met inhoud, w.o. 3 foto's. ^gg*TRjoa.<Q6Sj ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Tegemoetkoming studiekosten. Bij de hoofden van de lagere scholen zijn formulieren met toelichting ver krijgbaar voor het aanvragen van een tegemoetkoming in de kosten van studie aan een dagschool voor l.b.o., m.b.o., lavo, mavo, havo en v.w.o. voor het schooljaar 1970-'71. Wij wijzen u er op dat over het algemeen de formulieren vóór 1 maart 1970 moeten worden inge diend. Indien u meent voor een tege moetkoming in aanmerking te komen, dient u tijdig bij de schoolhoofden een formulier te halen. Zitdag en spreekuur burgemeester in Wemeldinge. Met ingang van 4 maart 1970 zal de burgemeester op de normale tijden spreekuur houden in het voormalig ge meentehuis te Wemeldinge. Ook de zit dag van de secretarie, van de kassier en van gemeentewerken zal vanaf die datum in het voormalig gemeentehuis worden gehouden. Uk en .herijk van maten, gewichten en weegwerktuigen. Dit jaar zal weer de ijk en herijk van maten, gewichten en weegwerktuigen plaatsvinden. Deze zal voor de kernen Kapelle, Biezelinge en Schore in de bo venzaal van het sportgebouw aan de Vroonlandseweg. te Kapelle worden ge houden op maandag 23 februari van 10 12 uur en 13---16 uur, dinsdag 24 fe bruari van 912 en 1317 uur en woensdag 25 februari van 912 en 13 14.30 uur. In de kern Wemeldinge zal de ijk en herijk plaatsvinden in het voormalig ge meentehuis, Dorpsstraat 68, op donder- g 12 maart van 10.30—12 en 13—17.30 uur en vrijdag 13 maart van 8.3012 en 1315.30 uur. De dienst van het ijkwezen zal zoveel mogelijk aan betrokkenen een oproep zenden. Als u geen oproep ontvangt, blijft echter wel de plicht tot herkeu ring bestaan. Indien u verhinderd bent of verzuimt van de zitting gebruik te maken, bestaat nog gelegenheid tot her keuring aan het ijkkantoor te Dord recht, Hugo de Grootplein 1, op iedere woensdag, geen openbare feestdag zijn de, van 9 tot 12 en van 13.3016.30 uur. Als bewijs dat de maten enz. opnieuw zijn geijkt, moeten deze vóór 1 oktober 1970 zijn gestempeld met de hoofdletter E in fantasievorm. Voor de herkeuring van maten, ge wichten en weegwerktuigen is een keur loon, en voor de justering van gewich ten een justeerloon verschuldigd, dat hij de terugontvangst van de voorwerpen moet worden voldaan. Raadsvergadering. Op dinsdag 24 februari 1970 's avonds om half acht zal in het gemeentehuis van Kapelle de raad vergaderen. Aan de orde komt o.m. de verbetering van de Westelijke Kanaalweg te "'Wemeldinge. B. en W. stellen voor een krediet uit te trekken voor het bestraten met beton- klinkers van een gedeelte van de Wes telijke Kanaalweg ter grootte van onge veer 80 m2. Voorts zullen worden be paald het bedrag dat voor 1970 per leer ling van de School voor Schipperskinde ren te Wemeldinge beschikbaar wordt gesteld, en de bedragen van de voor schotten die de bijzondere scholen op de vergoeding van de exploitatiekosten voor 1970 krijgen. De raad zal feeslissen over de vast stelling van een voorbereidingsbesluit voor Kapelle-oost; daarbij zal, als het voorstel van B. en W. wordt overgeno men, worden bepaald dat voor de uit voering van werken en werkzaamheden, geen bouwwerken zijnde, die in het be sluit worden genoemd, een aanlegver- gunning vereist is. Ook komt aan de orde een voorstel tot reorganisatie van de gemeentelijke financiële administratie. Deze regorga- nisatie is nodig om een zo efficiënt mo gelijke financiële administratie te krij gen. Er is eenscheiding tussen ener zijds de zuivere ;kassiersfunktie, het be heren van de kasgelden, en anderzijds het administrateren van de financiële gegevens. Door die scheiding is een ver der doorgevoerde werkverdeling moge lijk. De ontvanger oude stijl verliest zijn kassiersfunktie: hij voert nu alleen de administratie. Tót zijn taak behoren o.a. 1. het maken van bevelschriften tot be taling en het vastleggen van invorde ringsopdrachten; 2. het registreren van kas-, bank- en ^iro-ontvangsten en -uit gaven; 3. het opmaken van de gemeen tebegroting en' gemeenterekening met de daarbij behorende toelichting enz.; 4. toezicht op de kassier. De raad zal voor de opsplitéing van de funktie van ontvanger oude stijl in een funktie van kassier en van comptabele, de nodige regelen stellen. Verder zulleru o.a. worden behandeld: Voorstellen totverkoop van percelen bouwgrond aan dhr. M. J. Ie Clercq te Kruiningen en de N.V. Beleggingsbouw te Loosdrecht, tot aankoop van het pand Dijkwelseweg 4 te Kapelle, toekenning van premie woning verbetering aan een aantal personen en het garanderen van rente en aflossing van een geldlening voor particuliere woningbouw. Wist u dat de nieuwe openbare kleuterschool te Kapelle (dorp) op 28 februari des avonds van 7 tot 9 uur door ieder een kan worden bezichtigd? Jtot en met 25 februari op het ge meentehuis namen kunnen worden in geleverd waarvan er mogelijk één aan de nieuwe kleuterschool zal wor den gegeven? Uitvoering W.I.K. De gymnastiekverienging „Willen Is Kunnen" houdt haar jaarlijkse winter- uitvoering op a.s. vrijdagavond in het Dorpshuis. Zaterdagmiddag zal er een uitvoering van <je jeugdgroepen zijn. W.I.K. rekent vo«or beide uitvoeringen op een volle zaal. Publieke verkoping. Woensdagmorgen werd ten overstaan van notaris J. C. Kram uit Kapelle- Biezelinge en op verzoek van. dhr. W. J. Wedekind publiek ten verkoop aange boden het woon- en winkelhuis annex bakkerij, Wilhelminastraat 39 alhier. Enige en tevens hoogste inschrijver was dhr. F. J. van Dokkum alhier voor de som van 24.975,Nadat was bekend gemaakt dat met de verkoop zou wor den doorgegaan Öp een bod van 30.000,- met volle last, kwam er geen enkel bod meer en ging de verkoop niet door. Ouderavond. Het was een druk bezochte ouder avond van de christelijke school vrij dagavond in het Kerkelijk Centrum, waar de voorzitter van 't schoolbestuur, dhr. J. Kroon, deze avond op de gebrui kelijke wijze opende en voor het overige gedeelte van de avond de leiding over gaf aan het hoofd der school dhr. J. C. Mesu. De kinderen van klas 5 en 6 ver zorgden onder zijn leiding een mooi pro gramma uit vanl pianospel door enkele kinderen, en verder lieten een viertal blokfluitgroepjes enkele fraai uitgevoer de nummers horen en zongen de kinde ren gezamenlijk en de meisjes nog in een koor apart enkele liederen, waaruit bleek dat er heel wat studie en repetitie aan was vooraf gegaan. Tot slot voor de pauze werden enkele gedichten door een drietal leerlingen op verdienstelijke wijze gedeclameerd. Na de pauze zou Ds. Schaafsma een referaat houden over ide Morgenlandzending, maar wegens verhindering van Ds. Schaafsma was op het laatste moment dhr. Harkema bereid gevonden over de To radjazen ding te spreken. Deze bleek wegens de weers omstandigheden vrijdagavond niet te kunnen komen, zodat tenslotte een der onderwijzers van de school, dhr. J. Rus tel, een referaat hield over de beteke nis van de liturgie in de eredienst, zodat de avond al met al toch goed geslaagd genoemd kan worden. Voorj aars vergadering. De Plattelandsvrouwen van de afde ling Kruiningen en omstreken hielden hun voorjaarsvergadering onder leiding van de presidente mevr. Ribbens-Muller. Eerst werd het huishoudelijk gedeelte afgewerkt, waar bij de bestuursverkie zing de dames Baarens-van Aalst en Nieuwehuize-Meijaard werden herkozen. Na de pauze sprak mevr. Van Wille- gen-Everse te Goes over „Noord-Afri- ka, het land van de gesluierde vrou wen", aan de hand van dia's welke zij op een reis daarheen had gemaakt. Ouderavond kleuterschool „De Berg". Ondanks het barre weer kon de voor zitter van de oudercommissie van kleu terschool „De Berg", dhr. A. Dek Gz., toch vele ouders verwelkomen op de ouderavond, woensdag j.l. De secreta resse, mevr. Scholten, las de notulen voor, die zonder aanmerkingen werden aanvaard. Wegens aftreden van dhr. Dek en mevr. Scholten waren'er twee vaka- tures in het bestuur. Hierin werden met meerderheid van stemmen mevr. Boogert-Felius en dhr. Barendrecht ge kozen. Mej. S. Penne, hoofdleidster, gaf een korte uiteenzetting van de aktivi- teiten welke het afgelopen jaar op school hebben plaatsgevonden. Vervol gens was het woord aan dhr. Veldmeijer, adjudant van de Rijkspolitie alhier, die een praatje hield over de kleuter in het verkeer. Vele tips kon hij meegeven aan de ouders betreffende de verkeersopvoe- ding van de kleuters. Met dia's lichtte hij de situaties toe. Na vertoning van wat dia's over het Sint-Nicolaasfeest op de kleuterschool en het afdraaien van een bandje waarop liedjes, gezongen door de kinderen als groep en enige so listen, waren opgenomen, volgde de be zichtiging van de werkstukken van de kleuters, welke in het teken stonden van „Veilig verkeer". Het was verba zend te zien hoe de dames leidsters kans hebben gezien om kinderen van om en nabij de vijf jaar, tot dergelijke knappe prestaties te brengen. Scholier verongelukt. Op 12 februari is op de paralelweg van de nieuwe R.W. 58 bij Biezelinge de 12-jarige Raymond A. Moesker dodelijk verongelukt. Raymond kwam onder een vrachtauto van de Fa. Blok terecht die bestuurd werd door G. Haze uit Wis- senkerke. Raymond Moesker reel met een aantal scholieren van Hansweert op de fiets naar Goes. Zij reden twee aan twee en moesten op de eerdergenoemde Parallelweg achter elkaar gaan rijden in verband met het feit dat uit de te genovergestelde richting een vrachtau to geladen met grond naderde. Door on bekende oorzaak is Raymond met zijn fiets komen te vallen met het boven vermelde tragische gevolg. Hij was op slag dood. Onder overweldigende be langstelling is maandagmiddag te half drie in de r.k. parochiekerk de uitvaart dienst gehouden, waarna de teraarde bestelling op de r.k. begraafplaats plaatsvond. De leerlingen van de klas van Raymond uit Goes waren allen aan wezig. Ook van de zijde der bevolking was grote belangstelling. Het medele ven met de zwaar getroffen ouders is groot. Zeeboot in sneeuwstorm omhoog gevaren Tijdens een sneeuwstorm is donder dagmorgen om twintig voor zeven op de Westerschelde ter hoogte van Hans weert omhooggevaren de 6.998 bruto registertonnen metende Franse zeeboot „Yalou". Het schip was geladen met stukgoed en onderweg van Antwerpen naar Le Havre. Vrijdagmorgen om ze ven uur heeft men met negen sleepboten van de Unie van redding en sleepdien sten uit Antwerpen en van Muller uit Temeuzen het schip weten vlot te trek ken. Opnieuw Hansweertse wethouder. In de dinsdag j.l. gehouden raadsver gadering der gemeente Reimerswaal is tot derde wethouder gekozen de heer J. A. Nieuwenhuyse. De heer J. A. Nieu wenhuijse is lid der A.R. partij. Wij wensen de nieuwe wethouder van harte geluk toemet zijn verkiezing. Hans weert heeft1-nu binheïi haar veste twee wethouders t.w. de heer C. Slabbekoórn P.v.d.A. en de hierbovengenoemde per soon. Mogen beide wethouders veel tot groei en bloei der gemeente Reimers waal kunnen bijdragen. Uitvoering Schelde galm" De jaarlijks terugkerende muziek- toneeluitvoering van de Kon. Harmonie Scheldegalm zal dit jaar plaatsvinden op zaterdag 28 februari en zaterdag 7 maart. In beide gevallen zal de muziek- toneeluitvoering plaatsvinden in de zaal „Zeelandia". Aanvangstijd 19.30 uur. Het eerste deel der uitvoering zal bestaan uit een concert. Hierna zal een blijspel ten tonele worden gebracht, genaamd: „In de Vergulde Os". Na afloop zal er tot 02.00 uur bal zijn. Carnaval bejaarden. In het r.k. bejaardenpension „Maria- oord" hebben de bejaarden een gezellig carnavalsfeest gevierd. Daartoe waren de bejaarden bijeen gekomen in de re creatiezaal. Pro Deo werd medewerking verleend door de boerenkapel „De Scheldegolf", conferencier Z. J. Jansen en zangeres mevr. T. de Boer-de Kok, die er allen in geslaagd zijn een uiter mate bijzonder geslaagde ontspannings avond te verzorgen. De zusters van het Maria-oord hebben kosten noch moeite gespaard om deze avond tót een sukses te maken. Wereldkampioen Dhr. C. Hillebrand alhier heeft met een 13 maanden oude Agap Rose coli op de internationale vogeltentoonstelling te Lissabon een wereldkampioenschap in de wacht gesleept. Dhr. Hillebrand, een ervaren kweker, die 2 jaar geleden Europees kampioen werd, is lid van de vogelvereniging „De gekleurde edelzan- ger" te Bergen op Zoom. Hij zond voor de tentoonstelling twee vogels in van het soort Agap Rose coli, een dwerg papegaai, waarin dhr. Hillebrand gespe cialiseerd is. Met de tweede vogel be haalde de kweker een derde prijs. Het wereldkampioenschap stond al lang num mer één op de verlanglijst van dhr. Hil lebrand, die er vast van overtuigd was dat hij een keer met zijn vogels die pres tatie zou leveren. Op de slikken gelopen. Op de Westerschelde ter hoogte van de Westketel bij Bath is zondagmiddag om 3 uur het Belgische binnenvaart schip „De Toni" vastgelopen op de slik ken. Het schip was geladen met duizend ton graan en was op weg van Antwer pen naar het kanaal door Zuid-Beve land. Vermoedelijk is er een lek bij de schroef ontstaan. Er lagen enkele Bel gische sleepboten bij de Toni. Het schip werd in de loop van zondagavond naar de werkhaven van de ScheldeRijnver binding bij Bath gesleept om het schip daar ~te herstellen. Door gladheid in de sloot. Voor de kruising Valckenisseweg Rijksweg 58 is zaterdagmorgen j.l. een vrachtwagen van de firma V. uit Ter- neuzen door de gladheid in de sloot ge reden. Een achterop komende bus met 40 personen moest afremmen voor de slippende vrachtwagen. Hij kwam in hetzelfde spoor als de vrachtauto, maar kon in de berm tot stilstand komen. Met behulp van de passagiers kon de bus weer op de weg worden gezet. De vrachtwagen moest echter uit de sloot worden getakeld en had veel materiële schade. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Uitvoering. De uitvoering van de muziekvereni ging „Vooruit", zal op vrijdag 27 febr. worden gehouden in zaal Koeman. Hier zal ook optreden "net juniorenkorps on der leiding van de heer Manaert uit Hulst, het seniorenkorps onder leiding van de heer Gijsen uit Bergen op Zoom. Door eigen toneelclub zal opgevoerd worden een blijspel in drie bedrijven: „Een beeld van een Man". V aardigheidsproe ven. Dinsdagavond werden door de gym nastiekvereniging „Inter Scaldis" vaar- digheidsproeven afgelegd, onder toezicht van juryleden van L.E.R.A. Er werd goed gewerkt zodat alle deelnemers slaagden. Na afloop werden zij toege sproken door de voorzitster mevr. van Leeuwen-Nieuwenhuize waarna deze me dailles aan de eerste prijswinnaars uit reikte. De uitslag was: meisjes A: 1 Marja Kopmels, 61.9 pnt. (med.); 2 Mattie Westveer, 61.3 pnt. (med.); 3 Ineke "de Leeuw 58.1 pnt.; 4 Catrien Tolhoek 57.8 pnt.; 5 Willy Schrier 57,8 pnt.; 6 Maja Waterman 54.8 pnt. Meis jes B: 1 C. Weststrate, 61.9 pnt. (med.); 2 J. Weber, 60.5 pnt. (med.); 3 A. Wa genaar, 59.3 pnt.; M. Wagenaar, 55.8 pnt.; 5 Ineke Louise, 56.7 pnt.; 6 L. Waterman, 55.6 pnt. Dames A: 1 E. Koeman, 62.5 pnt. (med.); 2. E. Bom, 61.8 pnt. (med.)3 N. Koeman, 61.6 pnt.; 4. A. Westveer, 61.5 pnt.; 5. C. de Leeuw, 61.2 pnt.; 6. A. Dijl, 58.3 pnt. Dames senioren: 1. J. Krijnsen-de Bel, (med.) en M. Waterman-Poortvliet, (med.), 46.9 pnt.; 2. P. Braam-van Bo ven, 46.5 pnt.; 3. C. van Weele-West- veer, 46.3 pnt.; 4. A. Korstanje-Kloet, 44.7 pnt.; 5. S. Jacobse-Snoep, 44.6 pnt. A-klasse: 1. J. de Vlieger-Allewijn, 44.3 pnt. Van 12 t.m. 18 februari 1970 Geboren: Stevelina Pieternella, dv. Jacob Sinke en Dingena Christiana Sin- ke te Waarde; Pieternella Christina, dv. Marinus Adriaan de Jager en Johan na van Pagee te Rilland-Bath; Jannetje Pieternella, dv. Marinus Jan Schout en Natalie Janna van Stee te Rilland-Bath; Albert Geerlof, zv. Jan Bart en Regina de Vries te Yerseke; Pieter Gerard, zv. Joseph Gommert van de Griek en Anthonia Dina van Iwaarden te Rilland- Bath; Katharina Maria, dv. Jacob Pi- kaar en Maatje Leunt je Veerhoek, Yer seke. Overleden: Cornelis Quakkelaar, 88 j., weduwnaar van Dina Meijer, Rilland- Bath; Andries Steketee, 77 j. ev. Jo hanna van Es te Yerseke; Jacobus Fran- ciscus de Blieck, 85 j., wv. Elizabeth Maria Impens te Hansweert. WEMELDINGE Van 22—28 februari 1970 IIOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 4.38 4.56 10.18 10.26 Maandag 5.07 5.26 10.46 10.57 Dinsdag 5.35 5.51 11.14 11.27 Woensdag 6.01 6.18 11.42 11.54 Donderdag 6.30 6.48 12.11 Vrijdag 6.58 7.22 0.24 12.40 Zaterdag 7.34 8.02 0.57 1.19 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1970 | | pagina 2