Dampo BAAYENS cabaïSK DO de speciaalzaak YERSEKE WEMELDINGE voor uw BRIL KRUININGEN HANSWEERT WAARDE Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot de heer P. C. Louwerse, thans in Goes, is ge slaagd voor klerk-notaris. V erkiezingspropaganda-avond. Op 21 november a.s. te 's avonds 8 uur zal de WD een verkiezings-propa- ganda-avond beleggen in de Oesterbeurs te Yerseke waar het 2de Kamerlid Mr. Sohlingemann zal spreken over: Vrijheid, Verdraagzaamheid, Verantwoordelijkheid Liberalisme in deze tijd. V oetbalnieuws. Yerseke I kreeg in Kapelle een bit tere pil te slikken in de vorm van een 52 nederlaag, door deze nederlaag heeft Yerseke de aansluiting met de kopgroep verloren. Met de storm in de rug voor Yerseke III werd de wedstrijd tegen Kapelle III met een 00 stand 7 minuten na de rust gestaakt wegens de slechte weersomstandigheden. De B-junioren verloren met 21 van Krui- ningen B. Zaterdag is Yerseke I vrij, Yerseke II speelt thuis tegen Krabben- dijke II en Yerseke III moet naar Waar de n. Feestelijke ouderavond. Vrijdagavond heeft de Ridder Boude- wijngroep zijn jaarlijkse ouderavond ge houden. Om half acht werd de avond met vlaghijsen en voorstelling van de .troep geopend. Daarna gingen de Wel pen naar hun eigen verblijf en de Zee verkenners bleven in hun afdeling. De Zeeverkenners deden een E.H.B.O.-race voor de lichtmatrozen en later werd er een ouderbak samengesteld. De ouder- bak moest het in een kompasspel opne men tegen twee verkennersbakken en won hier tegen ook. Later werd er een pauze gehouden waarin gelegenheid was de leiding te spreken. De koffie werd verzorgd door de dames Witkam en v. Stee. Na de pauze vertoonde de heer A. v. d. Berg zijn films die hij had opgeno men tijdens het kamp, de zeilwedstrijd om de wisselprijs van de Yerseksche Courant en de zeilwedstrijden van de Watersportvereniging Yerseke. De avond werd gesloten door de heer Ampt en daarna gingen allen naar huis. Al met al een geslaagde avond van een groep die nuttig is voor jongeren en waar ze in veilige handen zijn! Winkelweek Handelsbelangen. Door middel van een fleurige folder liet bovenstaande vereniging ons weten weer een winkelweek te houden tijdens de Sint-Nicolaasdagen. Vanaf donderdag 20 november t.m. zaterdag 6 december geven de deelnemende winkeliers een bon op iedere bestede 2,50. De prijzen hiervoor zijn te zien in de etalage van Fa. J. Kole. Ie prijs een bankstel, 2e prijs Peugeot brommer en 3e prijs elektr. deken, verder nog een 70 andere prij zen, welke 12 december in ons blad be kend zullen worden gemaakt. BIJ VERKOUDHEDEN Feest in Yerseke. Opening van de I.V.A. Sint-Nicolaas- aktie. Sint-Nicolaas zal zaterdag 22 no vember met zijn gevolg van Pieten een bezoek aan Yerseke brengen. Sint-Nico laas komt per boot aan op het nieuwe havenplateau te 15 uur. De ontvangst zal o.a. geschieden door de kinderdrum band en het Marionettenkorps Italia uit Axel en het muziekkorps Mozart uit Yerseke. Na de muzikale ontvangst zal Sint-Nicolaas gezeten op zijn schimmel en de pieten op pony's een rondgang door het centrum van het dorp maken. Sint-Nicolaas gaat speciaal langs alle I.V.A.-zaken om te kijken of de koop bonnen en niet te vrgeten de bekende oesterzegels wel klaar liggen, voor de Sint-Nicolaasaankopen. De I.V.A. Sint- Nicolaas-aktie loopt van 22 november t.m. 5 december. Door alle I.V.A.-zaken worden gedurende deze aktie op aanko pen van 5,koopbonnen plus oester zegels verstrekt. Ook is er nog een spe ciale kinderwedstrijd. Vele mooie en waardevolle prijzen zijn te winnen. De baten van deze I.V.A.-aktie zijn bestemd voor de plaatselijke gymnastiekvereni ging V.Z.O.S. Bekerschieting. Op woensdag 12 november 1969 werd in de doel van Sint Sebastiaan te Yer seke de jaarlijkse bekerschieting over 30 pijlen gehouden. De uitslag was als volgt: meeste punten P. de Koeyer met 234 punten, hierbij werd deze schutter tevens eigenaar van deze wisselbeker, daar hij deze voor de derde achtereen volgende maal won; meeste rozen J. v. Stee; meeste gelijken A. Duinkerke. Het was een zeer spa*nnende schieting omdat bij het laatste schot pas de uitslag als boven vermeld, beslist werd. Gevonden voorwerpen. Groene trui, 2 kinderjurkjes, snoer kinderkraaltjes, een bankbiljet, heren horloge, belichtingsmeter, damesparaplu, grijze want, regenbroek, kinderporte- monnaie met inhoud, een dameshand schoen, een portemonnaie, 3 langspeel platen. De gevonden voorwerpen zijn af te halen op het Postbureau der Rijks politie, alhier. Vogeltentoonstelling. Vorige week vrijdag en zaterdag hield de vereniging van vogelliefhebbers Inter Scaldis een tentoonstelling in het ge bouw De Haven, met een inzending van 165 vogels. Als keurmeesters traden op de heren Broekhoven en IJzerman voor de categorie kanaris en de heer Duyvis voor de tropische vogels. De uitslagen waren bij de groep kanaries, kampioen C. van Stee, le prijzen W. de en C. Bo- lier, 2e prijzen P. J. Sanders, W. de Leeuw, N. Verschuure, C. van Stee, F. Tjarks en J. Timmerman. Overjarige, le prijs P. J. Sanders. Open klasse, le prij zen J. M. Verschuure en C. Zoeteweij, 2e prijzen C. Bolier, W. M. van Haver en J. van Stee. Tropische vogels, kam pioen, J. M. v. d. Plasse. le prijzen, J. M. v. d. Plasse en C. Bolier. 2e prijzen J. M. v. d. Plasse, C. Bolier en S. v. d. Plasse. Open klasse, le prijzen, H. van Stee en C. Zoeteweij. 2e prijzen, L. van Poelje en J. Schouten. Bastaards, le prijs J. M. v. d. Plasse. Overjarigen, le prijs L. Zuijdwegt. Stamkanaries, le prijs W. de Leeuw, 2e prijzen, J. M. v. d. Plasse en W. de Leeuw. Stam tropische vogels, le prijs J. M. v. d. Plasse, 2e prijs C. Bolier. Derby kanaries, le prijs W. de Leeuw, 2e prijs P. J. Sanders. Derby tropen, le prijs J. M. v. d. Plasse en 2e prijs S. v. d. Plasse. Schip gezonken. Waarschijnlijk door het openstaan van een buitenboordkraan is deze week het visservaartuig Ye. 128 „de Slenk" van de firma Verwijs in de haven gezonken. Met behulp van een pomp van de brand weer werd het vaartuig weer boven wa ter gehaald. Gevonden voorwerpen. Gevonden een damespolshorloge. Te rug te bekomen ter gemeente-secretarie. Raadsvergadering. Uit de mededelingen bleek dat een nieuwe klok op het havenkantoor van de vissershaven, in de plaats van de ver nielde klok, een meer uitgaaf van 1300 zou betekenen, dit gaat te veel kosten. Besloten is de klok te herstellen. Na de ze raadsvergadering zal op 19 december a.s. de laatste werk-vergadering worden gehouden waarna op 29 december de slot-vergadering waarop afscheid zal worden genomen van de raad, B. en W. en personeel met hun dames. De ver huring van een 2-tal oude panden ont lokte enige discussie. De heren v. Put ten en v. d. Velde waren voor afbreken, ook de voorzitter zag dit nog liever van daag dan morgen. Met enige reparaties zijn sommige panden nog lang te ver huren. Besloten werd niet meer te ver huren als de reparaties te hoog worden. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit dat een 2-tal eigenaars in de Kaai- straat tot op heden geweigerd hebben een strookje voortuin af te staan voor de hoognodige verbreding van de straat De heer Gebraad verzocht nog eens te gaan praten. Aan de heer Duinkerke zal in de plaats van een nieuwe erfaf- scheiding een vergoeding van 15000, worden toegekend wegens aandeel in de kosten voor het plaatsen van een kan- teldeur in de reparatiewerkplaats. De heer v. Putten vond dit t.o.v. de anderen niet reëel. Na uitleg door de voorzitter ging de raad akkoord. Zonder verande ring werden de legesgelden aangepast aan die van de omliggende gemeenten. De heer v. Putten vond de verhoging nogal fors op bepaalde onderdelen ter wijl de heer Comelisse vreesde dat jon ge stelletjes straks subsidie gaan vra gen om te kunnen trouwen. Tegen de hogere uitgaven voor de aankoop van het kreeftenpark en het instructiebad was niet veel te doen. De gemeente mag er nu geld voor opnemen zodat de ge dachte aan een burgerschapslening komt te vervallen. De heer Scheele vindt het bad te klein, hij had het liever groter gezien, maar zoals de voorzitter hem zei het is een instructiebad. Op een vraag van de heer Cornelisse waarom geen aanbesteding in Yerseke heeft plaatsge had bleek dat dit gebeurd is omdat bei de onderhandse inschrijvers, N.V. Poley te Kruiningen en N.V. Ignifer te Doeti- chem, ervaringen hebben opgedaan met dergelijke bouw. Aan de heer L. A. Lok, vennoot van de firma Skadoc te Yerseke en aan de heer Eversdijk, 'vennoot van de breigoederenfabriek „Carla" werden resp. voor vestiging en uitbreiding 2 percelen industriegrond in de Burenpol- der verkocht. Ingekomen was een ver zoek van de muziekvereniging Mozart" om een bijdrage in de kosten die de ver eniging moet maken wegens de aanschaf van nieuw instrumenten. De heer Ge braad acht het standpunt van zijn frac tie t.o.v. dit punt bekend, bovendien acht hij het een zaak die de toekomsti ge gemeente Reimerswaal aangaat. De heer v. Putten vraagt of de gemeente geen garantie voor een lening door „Mo zart" kan geven. De heer v. d. Velde is er nog blij mee dat „Mozart" nog be staat en acht het niet juist om „Mozart" af te laten hangen van het toekomstige Reimerswaal. Hij zou bereid zijn 4000 te schenken, kan G.S. dit niet goedkeu ren dan heeft de gemeente toch haar best gedaan. De heer Korstanje wil dit voorstel ondersteunen waar tegenover wethouder Koster zich afvraagt waar het geld vandaan te halen. De voorzit ter zegt dat dit punt moeilijk lag voor B. en W. Staat zelf in principe gunstig tegenover het verzoek van „Mozart" en het is te proberen. De S.G.P.-fractie en de heer de Koster stemden tegen het voorstel om 4000 te geven. B. en W. zijn niet overtuigd van de noodzaak om de straatnamen in Yerseke te verande ren, dit op een vraag van de heer v. d. Velde waarom hier niet en de andere gemeenten van het toekomstig Reimers waal wel. Enkele straatnamen zouden moeten verdwijnen waar toevallig veel bedrijven zijn gevestigd, B. en W. voe len dit als een groot bezwaar. De heer Cornelisse vraagt naar de maatregelen die getroffen zijn tegen hoge waterstan den. Het blijkt dat alle coupures genum merd klaar liggen evenals zand, zand zakken, materiaal enz. Op verzoek van de heer Comelisse zal de B.B.-vlet bij de opslagplaats worden ondergebracht, hiermee kunnen andere vaartuigen in tijd van nood worden opgehaald. Aan de stank van de kippenfabriek, waarop de heer Scheele wees, is niets te doen zo lang de pomp aan de Steeweg niet in bedrijf is. Voor representatiekosten moest de raming van 3.750,- gebracht worden op 8.750,-, dat is 5000,- ho ger en een gevolg van de vele officiële ontvangsten en recepties in het afgelo pen jaar. Hier komt nog bij de kosten van november en december en de af- scheidskosten van gemeenteraad en ge- meentepersoneel op 29 december a.s. Plattelandsvrouwen. Op de bijeenkomst van de Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Wemeldinge was als gaste aanwezig mevrouw Ma- quelin uit Vlissingen. Mevrouw Maquelin droeg voor uit het werk van o.a. Annie M. G. Schmidt en Simon Carmiggelt, zowel proza als poëzie van verschillende schrijvers en dichters. Voor het verzor gen van deze mooie avond waren ze door de presidente mevrouw A. Vermer- ris-Feytel hartelijk dank gebracht. Kollekte. De Klaprooskollekte heeft te Wemel- difrge opgebracht 283,10. Jeugdkollekte. De jeugdraad Wemeldinge vestigt de aandacht op de Nationale Jeugdkollekte die deze week wordt gehouden. Het gaat hier over het georganiseerd Jeugdwerk van padvinder tot natuurvrienden, van studieclubs tot hobbyclubs en jeugdso- ciëteiten, die allen hetzelfde probleem hebben: financiële tekorten. Voor We meldinge is een huis-aan-huis kollekte gepland op a.s. zaterdag 22 november. Kollektanten kunnen zich nog opgeven bij de heer G. v. d. Linde, Bierweg 2, tel. 554. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Bijeenkomst Boerenpartij. Maandag hield de Boerenpartij een openbare vergadering in het Dorpshuis. De zaal was goed vol. De heer Koekoek was de spreker die in zijn 1V2 uur du rende rede slechts even de samenvoeging van gemeenten bèsprak waar hij op te gen was en verder veel aandacht schonk aan de landspolitiek. Door enkele aan wezigen werd er gediscussieerd met de heer Koekoek. De heer F. J. Burger ging over verschillende zaken in declinch met de Boerenleider o.a. over de uitvoe ring van de bijstandswet maar werd op een gegeven moment door de heer Koe koek van de microfoon weggedrongen: met de woorden: „Ik ben hier aan het woord". De heer Burger stelde ook nog enkele vragen aan de heer J. Kole lijst trekker bij de a.s. gemeenteraadsverkie zingen, waarbij door de heer Kole nogal heftig werd gereageerd. Ook de heer C. M. Dagevos wilde de mening van de heer Kole wel eens horen over verschil lende voorstellen van de gemeenteraad als hij raadslid was geweest. Maar de partijen kwamen niet nader tot elkaar die avond, hetgeen ook wel niemand verwacht zal hebben. Schaaknieuws. De uitslagen gespeeld voor de onder linge competitie van de schaakclub „De Zwarte Dame" luiden als volgt: J. W. Hasman B. Cok 10; J. Karelse A. v. d. Broeke 10; J. Verhaagen J. Quakkelaar 10; J. Kuipers J. L. Minnaar 01J. P. A. Stevense Har ry v. Iwaarden 10; J. v. Oosten M. v. Gastel 10;. Theo Minnaar W. Zuydweg 01; L. Poley L. H. v. d. Kallen 01. Aanstaande zaterdagmiddag wordt in ons schaaklokaal geschaakt om de titel van snelschaakkampioen van Zeeland. Naar verwachting kan op minstens 30 schakers uit geheel Zeeland gerekend worden. Vorig jaar werd onze eerste bordspeler en dorpsgenoot C. M. Jan sen kampioen. Ook deze keer rekenen wij daarop, maar hij zal het niet cadeau krijgen. Klaprooscollecte. De Klaprooscollecte 1969 heeft in Kruiningen, Hansweert en Oostdijk 356,24 opgebracht. Jubileumconcert Gemengde Zangvereni ging „Crescendo". Ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan geeft de gemengde zangvereniging „Crescendo" onder leiding van haar di rigent Adr. B. Holster op vrijdag 21 no vember a.s. in „Ons Dorpshuis" te Krui ningen een jubileumconcert. Als solisten treden op Mya Besselinck, sopraan, Heer (L.), Bret van Delden, tenor, Enschedé en Laurens van der Werf, bariton, Oisterwijk. De orkestbegeleiding wordt, zoals gewoonlijk, verzorgd door de or kestvereniging „Apollo" te Kruiningen. Vóór de pauze worden bekende en ge liefde fragmenten uit opera's van Mo zart, Thomas, Offenbach en von Flotow ten gehore gebracht. Het gedeelte na de pauze is voornamelijk gewijd aan de grote Weense operettecomponisten Joh. Strauss en F. Léhar. Een grote selectie uit „Die Czardasfürstin" van E. Kalman besluit dit jubileumconcert, waarvoor ongetwijfeld weer zéér veel belangstel ling zal zijn! Voor nadere bijzonderhe den zie men de advertentie elders in dit blad! Geslaagde duivententoonstelling. De Vrijheidsduif kan terugzien op een uitermate geslaagde tentoonstelling. Er was een record aantal inzenders. Ook de publieke belangstelling was zeer be vredigend. Het Rad draaide veel ronden en er werd flink geschoten. Raadsvergadering. Vrijdag 21 november a.s. komt de gemeenteraad bijeen. De vergadering be gint om 6 uur. Op de agenda o.a. het voorstel van B. en W. het beroep van de heer F. J. Sprenger, hoofdingenieur A van de Rijkwaterstaat ongegrond te verklaren. Op het verzoek van R.W.S. W.om een magazijn te bouwen aan de Zuidzijde van de Veerweg werd door B. en W. afwijzend beschikt. Voor de bouw zouden anthracietkleurige betonpalen worden gebruikt en volgens B. en W. wordt uit oogpunt van welstand niet voldaan aan art. 34* van de bouwveror dening. Het Rijk wil nu het magazijn bouwen in de door de gemeente geruite kleur. Ook dat is voor B. en W. voldoen de omdat het materiaal in wezen het zelfde blijft. Sanering Nieuwstraat. Ten behoeve van het foto-archief van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening zou het gemeente bestuur van Kruiningen gaarne oude foto's ter inzage ontvangen van de toe stand van de Nieuwstraat te Kruiningen zoals die was vóór met de sanering werd begonnen. Wederom nederlaag voor Boys. Het eerste elftal van de Hansweertse Boys, dat afgelopen zondag niet volle dig kon aantreden wegens ziekte en ver hindering van twee spelers, heeft in een thuiswedstrijd haar meerdere moeten er kennen in de voetballer van Zeeuws- Vlaanderen. De strijd ging ditmaal te gen Clinge. Het was een wedstrijd waar bij de Boys niet onverdienstelijk speel den maar echt iets minder techniek en tactiek bezaten dan hun tegenstanders. Dit kwam bij de ruststand reeds tot uit drukking want Willaert van Clinge had de doelman van de Boys het nakijken gegeven. Ruststand 10. In de tweede helft mocht van de Boys verwacht wor den dat zij met wind mee een offensief zouden gaan beginnen doch dit uiet Clin- geniet toe Verschueren bracht de Boys op een 20 nederlaag. Toen zag men eerst werkelijk de ernst der zaak in. Alle zeilen werden bijgezet en er werd met 100% inzet gespeeld. Dit resulteer de in een tegendoelpunt gescoord door Maton 12. Dit kon Clinge niet tolere ren en 10 minuten voor het einde schoot Verschueren Clinge naar de eindzege t.w. 13. Zondag zullen de Boysspelers een ui£wedstrijd spelen tegen de Noor mannen. Hopelijk zal het sukses dan gunstiger zijn. Wens-in bijeenkomst liet te wensen over. Alle voorbereiding en werkzaamheden ten spijt, is de wens-in bijeenkomst van de P.v.d.A., die in het kader van de a.s. gemeenteraadsverkiezingen voor de ge meente Reimerswaal in het dorpshuis Kaj Munk werd gehouden, door weinig inwonenden van Hansweert bezocht. Het lag in de bedoeling aan de bevolking van Hansweert de kandidaten van de P.v.d.A. voor de a.s. verkiezingen te pre senteren. Tevens was voor deze avond niemand minder naar Hansweert geko men dan de vice-voorziter v. d. P.v.d.A. de heer Eysink. Verlangens en wensen t.a.v. de bestuurlijke aangelegenheid in de nieuw te vormen gemeente Reimers waal hadden die avond eveneens ter sprake kunnen komen waarvoor de a.s. Raadsleden bijzonder geïnteresseerd zou den zijn geweest. Kennelijk heeft de be volking van Hansweert geen behoefte wensen en verlangens kenbaar te ma ken. Het is niet alleen een politieke groe pering die nu geconfonteerd wordt met de geringe belangstelling van de zijde der burgerij. Ook op ander terreinen is dit al zaak gebleken. Laat dit een troost zijn, al is dit dan een vervelende troost, voor hen die aan de organisatie van de ze avond zoveel werk hebben gehad. Bezoek Sint-Nicolaas. De Hawico heeft een uitnodiging aan Sint-Nicolaas gedaan om op zaterdag 29 november a.s. een bezoek te bren gen aan Hansweert. Het programma van de goede Sint was al overbezet doch ge zien het feit dat hij op 29 november juist in de buurt is, zal hij komende vanaf Zeeuws-Vlaanderen per boot Hans weert aandoen. De Sint hoopt met zijn Pieten in de Kleine Sluis te arriveren omstreeks 14.45 uur (kwart voor drie). Daar zal Scheldegalm de hoge gast met muzikale klanken verwelkomen. Met Scheldegalm voorop zal Sint in een auto door het dorp gaan. De schimmel komt niet mee Ook Sint gaat zich steeds meer toeleggen op de moderne vervoers middelen. Te 4 uur zal er voor de jeugd een film zijn in de zaal „Thalia". Deze kan men zien tegen inlevering van een volle spaarkaart. Helaas is de Sint zijn financiële positie niet van dien aard, dat ook dit de kinderen gratis aangebo den kan worden. Wel jammer maar wie weet wordt er op het budget van Sint mettertijd voor Hansweert wel een gro tere post uitgetrokken, zodat dit kin derfeest werkelijk geheel ontbloot zal zijn van fianciële bijdragen. AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN Vrijdag 21 november: Jubileumconcert Gemengde Zangvereniging .Crescendo' in ,Ons Dorpshuis'. Zaterdag 22 nov.: Intocht Sint-Nico laas. HANSWEERT Zaterdag 22 en zondag 23 nov.: Bloe- menshow en vogeltentoonstelling vo gelver. De Nachtegaal. - Zaal Zee- landia. Za. 16—23 u., z. 11—23 u. WEMELDINGE Zaterdagavond 22 november: Instuif in het Dorpshuis, m.m.v. The Butss uit Eindhoven. Belgisch jacht dobbert in duisternis op VV esterschelde. Het Belgisch jacht „Duki" uit Niklaas (België) heeft zondagavond met zijn bemanning, de eigenaar de heer Larde- nois uit St. Niklaas en zijn vriend, in de duisternis en bij vrij sterke wind, ge heel als speelbal van het woeste water der Schelde tussen Hansweert en Hoe- dekenskerke rondgedobberd. Zij hebben enkele bange uren meegemaakt en kun nen van geluk spreken dat hun aanwe zigheid is opgemerkt door het bergings vaartuig „Tijgerhaai" van het bergings bedrijf L. Polderman. Dit schip heeft het jacht op sleeptouw genomen en het vei lig de haven van Hansweert binnenge bracht. De door angst en kou uit het veld geslagen Vlamingen zijn direkt naar het huis van de heer Polderman gegaan alwaar zij bij een warme kachel en een kop koffie met cognac weer wat op verhaal te komen. Het bleef een bang verhaal van twee Vlaamse zandhazen die de natte Westerschelde door het de fect aan hun Belgische jacht niet met Vlaamse humor konden waarderen. Bergingswerk. Het Nederlandse motorschip Clarc, kapitein Lopik, dat onderweg was van Oostende naar IJmuiden, geladen was met ijzer, heeft op de Oosterschelde, ter hoogte van de Witte Tonnenvlei, een boei met ketting in de schroef gekregen. Hierdoor werd het schip stuurloos en dreef de richting van een aldaar gele gen zandbank uit. Het beggings vaartuig „Tijgerhaai" van het bergingsbedrijf L. Polderman uit Hansweert, kon het stuur loze voertuig op het juiste moment vastmaken en wist korte tijd daarna met de Clarc de haven van Zijpe binnen te varen. Aldaar werd de boei met ket ting uit de schroeftunnel verwijderd. Het schip |kon daarna \de reis naar IJmuiden vervolgen. Heropening. Vorige week woensdag werd door de heer Maljers, direkteur van de VéGé, de door de heer Louwerse verbouwde winkel heropend. Deze zelfbedienings zaak, annex bakkerij, is nu een ruim modern ingerichte zaak, waar de huis vrouw op allerlei gebied terecht kan. De heer Maljers wees er op dat zijn oude pand enkele jaren geleden door brand gedeeltelijk werd verwoest en toen reeds tot een fraai pand werd herbouwd en prees het doorzettingsvermogen voor uitbreiding en modernisering. De heer M. K. Louisse dankte de heer Maljers en ook allen die hebben medegewerkt tot de snelle verbouwing. Van de zijde van collega's was er grote belangstelling voor het bezichtigen. Voetbal. Waarde I was op bezoek bij Kapelle II en haalde de volle winst binnen met 43, zodat Waarde zich goed aan de kop kan handhaven. Extra vergadering Boerenpartij. Op verzoek van een plaatselijk comité belegt de Boerenpartij een extra open bare vergadering in het Dorpshuis op zaterdag 22 november 's avonds om 7.30 uur. Als sprekers zullen optreden het Tweede-Kamerlid de heer A. Nuijens uit Limmen en het Zuid-Hollandse Staten lid de heer W. T. van den Berg uit Meer kerk. WEMELDINGE Van 2329 november 1969 Maandag 24 november: Volle Maan. HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 2.53 3.09 8.30 8.51 Dinsdag 4.17 4.29 9.47 10.04 Woensdag 4.53 5.04 10.30 10.44 Donderdag 5.29 5.41 11.08 11.24 Vrijdag 6.04 6.20 11.50 Zaterdag 6.40 6.56 0.02 0.31 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1969 | | pagina 2