BAAYENS OO de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE Wemeldingse wetenswaardigheden KRUININGEN AGENDA WEMELDINGE HANSWEERT KRABBENDIJKE Geslaagd. Bij het onlangs te Utrecht gehouden examen voor „het tweejarig bankdiplo- ma" slaagde dhr. A. A. J. Koppe, plaats vervangend beheerder der Bank voor Zeeland N.V., alhier. Nieuwe brievenbus. Daar de nieuwe brievenbus onvoldoen de is gebleken om de hoeveelheid post (vooral in het week-end) te bevatten, is aan de gevel van het postkantoor als nog een tweede bus bijgeplaatst. U kunt uw post dus in één van deze twee brie venbussen deponeren. Kori'balnieuws. Zaterdag was er een monsterzege te beleven en wel bij de aspiranten A, 10-0. De junioren wonnen met 32. De se nioren moesten in de moeilijke uitwed strijd tegen B.K.C. het onderspit delven. Lange tijd bleef het gelijk, maar uit eindelijk kwam de zege verdiend bij de Bressiaanders terecht. Opmerkelijk feit was dat Hans van Hekke, anders enigs zins op de achtergrond als het op scoren aankwam, ditmaal zelfs meer doelpunten maakte dan alle andere Volhardingspe lers bij elkaar. De pupillen boekten een fraaie zege op Tjoba, 20. Handboogscliieting. Zondag 9 november werden de 6-tal kampioenschappen van het di^trikt Zee land verschoten in het Huis van Nassau te Zierikzee. De uitslag van deze schie ting op de doelen aldaar was als volgt. Puntentotaal der zestallen: 1. St. Se- bastiaan, Yerseke, 1291 pnt.; 2. St. Jan I, Zierikzee, 1218 pnt.; 3. Huis van Nas sau, Zierikzee, 1016 pnt.; 4. St. Jan H, Zierikzee, 984 pnt.; 5. T.O.G., Zierikzee, 842 pnt. Hoogst behaald aantal punten over 30 pijlen: 1. L. W. de Koeijer, Yerseke, 255 pnt.; 2. P. de Koeijer, Yerseke, 244 pnt.; 3. T. van der List, Zierikzee, 242 pnt.; 4. V.M. Burck, Zierikzee, 222 pnt.; 5. C. van den Morel, Zierikzee, 218 pnt.; 6. C. Koopman, Zierikzee, 213 pnt.; 7. L. Puite, Zierikzee, 212 pnt.; 8. H. L. van Stee, Yerseke, 210 pnt.; 9. L. H. A. de Jonge, Zierikzee, 205 pnt.; 10. J. van Stee en A. Duinkerke, beiden te Yerse ke, 204 pnt. Tevens werd op deze middag 't Zeeuws record over 30 pijlen, wat reeds sinds 25 september 1966 op naam staat van Bob Glerum te Yerseke, door dhr. L. de Koeijer geëvenaard, 255 punten. Raadsagenda. Vrijdag 14 november a.s. komt de raad te 8 uur 's avonds in openbare zitting bijeen. Behandeld zal worden: Verhuur pand Scheldestr. 13 aan F. Meulbroek voor 4,10 per week, verhuur pand Bekhof 20 aan mej. I. Christochowitz te Middelburg voor 3,50 per week. Verhuur gemeentelijk gymnastieklokaal aan de korfbalvereniging „Volharding" voor 50 cent voor ieder uur dat het lo kaal in gebruik is. Verhuur van een per ceel grond in de Burenpolder aan E. Minnaard en aan M. C. v. d. Plasse. Voor Verbreding van de Kaaistraat zal van de fa. J. Zoetewey, de Vrije Evan gelische Gemeente, P. Nijssen, A. Duin kerke, J. v. d. Boomgaard en erven N. Padmos-Verschuure een strook voortuin worden aangekocht. Van mej. A. Nieu- wenhuize zal een strook voortuin ge kocht worden om het kruispunt Mossel straatWijngaardstraat te verbeteren. Voor verbetering van de toegangsweg naar het industrieterrein zal dhr. A. Ho- vestadt en van de N.V. Special Mundi een strook grond worden aangekocht. Aan J. Paauwe, Damstraat 163, zal een perceel grond aan de Eerste Weg wor den verkocht voor 1.080,De leges- gelden zullen worden aangepast aan die van de naburige gemeenten die op 1 jan. a.s. de gemeente Reimerswaal gaan vormen. Voor Yerseke zal over de ge hele lijn een kleine verhoging het ge volg zijn. De meer-opbrengst zal onge veer 500,per jaar zijn. Begrotings wijziging i.v.m. aankoop kreeftenpark en het daarin te bouwen instructie-zwem bed. Het geval gaat n.l. 44.691,68 meer kosten dan op de begroting was bere kend en zal nu totaal 149.6919,68 wor den. Uit de exploitatiebegroting blijkt dat het salaris van de badmeester is ge steld op 230,per week. Voor in structies buiten de schooluren zal hij 2,per uur per leerling aan det ge meente moeten betalen. Voor het school zwemmen van de kinderen van de la gere scholen te Yerseke zal de gemeente een bijdrage van 20,95 per leerling per jaar geven. De ouders zullen wor den verzocht een zelfde bedrag beschik baar te willen stellen. Voor de M.A.V. O.-leerlingen en die van scholen uit de naburige gemeenten zal een bedrag van 90 cent per leerling per lesuur worden geheven. B. en W. stellen voor om de verbouwing in het kreeftenpark tot in- structiebad onderhands aan te besteden aan Bouwbedrijf Poley N.V. te Kruinin- gen voor 54.939,exclusief B.T.W. en de mechanische én elektrische instal laties aan Ignifer N.V. te Doetinchem voor 54.075,exclusief B.T.W. Van het bestuur van de burgerlijke instelling voor bejaardenzorg is i.v.m. de perio dieke aftreding van dhr. B. Korstanje de volgende staat van aanbeveling ont vangen: 1. B. J. Korstanje; 2. A. van Damme. Vaardigheidsproeven V.Z.O.S. Maar eventjes 56 aspirantleden van de gymnastiekvereniging V.Z.O.S. ston den dinsdag j.l. aangetreden om het exa men af te leggen voor het vaardigheids diploma in de A- of B-klasse „gymna stiek". Reeds bij het eerste onderdeel vrije oefeningen bleek al dat ook zij ter dege waren voorbereid en dat de jeugd van Yerseke graag turnt, dit naar aan leiding van het zeer serieuze werk dat er voorgeschoteld werd. Afwerking en presentatie van de oefeningen was voor treffelijk en het mag gezegd worden dat V.Z.O.S. met zo'n schare jeugd de toe komst rustig tegemoet kan zien. Daar van kan men nog veel plezier beleven. Slechts éénmaal moest er van de her kansing gebruik worden gemaakt en slechts één meisje kwam bij de even- wichtsbalk voortijdig neer. Het werd een prachtige turnmiddag zowel voor de deelneem sters, juryleden, toeschou wers en leiding. Allen behaalden dan ook glansrijk het begeerde diploma. De wisselbeker bij de meisjes werd gewon nen door de 12-jarige Corrie Lindenberg en bij> de jongens door de eveneens 12- jarige Kees Schipper. Voorts werd er door de meisjes A-Klasse W. van Stee, H. N. van der Have, T. M. van Damme, A. Louwerse en J. J. Sinke als hoogst geklasseerden een medaille gewonnen, evenals door de B-meisjes M. W. Janse, J. P. van Stee en J. J. Verwijs, terwijl bij de jongens A-klasse D. de Bruyne de medaille won. De voorzitter van V. Z.O.S., dhr. Korstanje, maakte de eind uitslag bekend en bedankte de beide juryleden dhrn. Kole uit Vlissingen en Van der Kuyl uit Goes voor hun mede werking. Als telcommissie waren aan wezig de dames Zoetewey-Bom, Van Kruiningen en dhr. Kok, terwijl de al gehele -leiding berustte bij de direk- teur dhr. Van Boven. Tot slot volgt hier de volledige uitslag: Meisjes A-klasse: 1. C. D. Lindenberg, 53.9 pnt.; 2. W. van Stee en H. N. van der Have, 52.7 pnt.; 4. T. M. van Dam me, 52.5 pnt.; 5. A. Louwerse en J. J. Sinke, 52.2 pnt.; 7. W. A. van Stee en P. C. van Oosten, 52.1 pnt.; 9. C. A. M. Ridderhof, J. Cornelisse en S. J. Dekker, 52.0 pnt.; 12. E. F. van Ast, 51.9 pnt.; 13. J. A. Verschuure, 51.6 pnt.; 14. M. J. P. Poley, 51.4 pnt.; 15. N. van Eg- dom en N. M. Murre, 51.3 pnt.; 17. L. A. Vette, 51.0 pnt.; 18. M. P. M. Fran- cke en A. K. M. Scheele, 50.9 pnt.; 20. A. J. Rottier, 50.5 pnt.; 21. F. J. van Oeveren en M. C. J. Rammeloo, 50.3 pnt.; 23. D. C. M. Weststrate, 50.1 pnt.; 24. E. J. M. Barbé, A. K. Jobse en J. M. Sanderse, 50.0 pnt.; 27. F. van der Jagt en F. J. Fraanje, 49.9 pnt.; 29. M. D. Wisse 49.6 pnt.; 30. D. A. van Wes ten 49.3 pnt.; 31. W. C. C. Sandee en M. J. Sanderse, 49.2 pnt.; 33. C. A. Wave rijn, 49.1 pnt.; 34. M. G. Duinkerke, 17.8 pnt.; 35. C. J. M. Rijk, 47.3 pnt.; 36. C. M. Paauwe, 47.1 pnt. Meisjes B-klasse: 1. M. W. Janse, 52.1 pnt.; 2. J. P. van Stee en J. J. Ver wijs, 52.0 pnt.; 4. J. L. Hout, 51.9 pnt.; 5. A. M. E. Pols, 51.6 pnt.; 6. H. van Egdom, 51.5 pnt.; 7. S. N. Murre, 51.3 pnt.; 8. J. D. Pekaar, 51.1 pnt.; 9. M. de Koeyer en D. J. A. Kooman, 51.0 pnt.; 11. J. van de Plasse, 50.8 pnt,; 12. C. P. Saaman, 50.6 pnt.; 13. J. J. A. Zoe- teweij, 50.4 pnt.; 14. K. D. G. Weststra te, 49.8 pnt.; 15. W. de Koeyer, 48.5 pnt. Jongens A-klasse: 1. E. C. Schipper, 53.7 pnt.; 2. D. de Bruyne, 51.8 pnt.; 3. P. Minnaard, 51.0 pnt.; 4. P. C. J. van der Endt, 50.0 pnt.; 5. F. D. J. van Schaick, 49.9 pnt. Vergadering Boerenpartij. Dinsdag 18 november belegt de Boe renpartij een openbare vergadering in zaal Nolet 's avonds om 8 uur. Het Tweede-Kamerlid dhr. H. Koekoek uit Bennekom zal spreken. V oetbalnieuws Yerseke I begon de tweede helft van de competitie zeer goed, van Chrislandia werd met 30 gewonnen. Deze stand werd met het windvoordeel reeds bij de rust bereikt door doelpunten van een Chrislandia-verdediger, Koster en De Wee. Na de rust wist Yerseke met de krachtige wind tegen tot uitstekend spel te komen, hoewel er geen doelpun ten meer kwamen was de tweede helft van Yerseke zeer boeiend. Yerseke III was tegen Rillandia III zeer onfortuin lijk, zij verloren met 61. Zaterdag staat Yerseke I voor een zware opgave, de uitwedstrijd tegen Ka- pelle. Yerseke III speelt thuis tegen Ka- pelle III, de B-junioren ontvangen Krui ningen B I. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als .In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Stemming gemeenteraad. De burgemeester van Kapelle heeft officieel ter openbare kennis gebracht, dat op 27 november 1969 van 's morgens 8 uur tot 's avonds 7 uur de stemming ter verkiezing van de leden van de ge meenteraad zal plaats vinden. Hij heeft er op gewezen, dat op grond van de Kieswet iedereen die volgens het kie- zersregister bevoegd is te kiezen ver plicht is zich binnen de voor de stem ming bepaalde tijd aan te melden bij een stembureau waar hij of zij mag stemmen (de z.g. opkomstplicht). Personen in dienstbetrekking. „Ik zou wel willen stemmen, maar ik kan niet, want mijn baas wil mij geen vrij geven". Wanneer dergelijke problemen zich voordoen geeft de Kieswet de oplossing. Volgens artikel I 10 der Kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is en bevoegd is aan de stemming deel te nemen, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienst betrekking aan de verkiezing kan deel nemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelenemen, of in een aan grenzende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn, hun arbeid te verrichten. Stemmen met de macliine. Op 27 november aanstaande zullen de Wemeldingse kiezers voor het eerst stemmen door middel van een stemma- chine. Óp de stembureaus zullen dus geen stembiljetten worden uitgereikt, er zullen geen stemhokjes zijn en ook geen bus om de biljetten te verzamelen. In de plaats daarvan staat er een ap paraat opgesteld met een gordijn er voor. Het gordijn staat open. Wanneer men op 't stembureau komt moet men zoals gewoonlijk de oproe- pingskaart afgeven aan de voorzitter. Deze controleert de gegevens van de kaart met hetgeen in de stukken van het stembureau is vermeld. Dit is dus net als vroeger. In plaats van een stem biljet krijgt men nu een genummerde bon. Met deze bon gaat men naar het lid van het stembureau dat de stern- machine bedient of men stélt zich op achter de mensen, die al staan te wach ten. Wanneer men aan de beurt is kan men voor de machine gaan staan, het lid van het stembureau haalt een handle over en het gordijn gaat dicht. Men staat dan voor een groot paneel. Men zou kunnen zeggen een stembiljet in groot formaat. Precies zoals op een stembiljet staan de kandidaten op het paneel vermeld. De nummers van de lijsten en eventueel de namen van de partijen staan bovenaan. Voor de naam van iedere kandidaat zit een knop. De knop voor de naam van de kandidaat die men wil kiezen kan men indrukken. Daarna drukt men op een knop „stem men". De machine belt en het gordijn gaat automatisch open. De volgende persoon is dan aan de beurt. Het is dus betrekkelijk eenvoudig: voor de machine gaan staan. gordijn gaat vanzelf dicht. knop voor de naam van de kandi daat, die men wil kiezen, indrukken. op de knop „stemmen" drukken. gordijn gaat ópen. Wanneer men de knop voor de naam van een kandidaat heeft ingedrukt en men zou toch liever een ander stemmen, dan kan dat, zolang men de knop „stem men" niet gebruikt. Er zit namelijk aan de machine ook een herstelknop. Zodra men deze knop indrukt wordt de voor lopig gemaakte keus ongedaan gemaakt en kan men de knop voor de naam van een andere kandidaat indrukken. Drukt men op de knop „stemmen" dan is de keus onherroepelijk. Wanneer men op de knop „stemmen" drukt zonder eerst een knop voor de naam van een kandidaat in te drukken stemt men blanco. De nieuwe methode van stemmen zal even moeten wennen. Tijdens de zitting van het stembureau kan tekst en uitleg gegeven worden aan de hand van een klein model stemma- chine dat op detafel van het stem bureau aanwezig is. Met de grote ma chine proberen op de dag van de stem ming gaat niet. Jedere kiezer mag op die dag maar één stem uitbrengen. Proef stemmen is wel mogelijk op vrij dag 21 november a.s. Toen het al of niet gebruiken van stemmachines werd besproken in de raadsvergadering is op het houden van proefstemmingen 'zeer aangedrongen. De uitgever, die de stemmachines aan de gemeente in bruikleen geeft, wil aan deze wens van de gemeenteraad graag tegemoet komen. Iedereen, die van te voren de stemmaehine eens rustig wil bekijken, kan hiervoor op vrijdag 21 no vember 1969 terecht in het Dorpshuis, 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 uur tot half negen. Er wordt ver teld hoe de machine werkt en men kan het apparaat ook eens proberen. Besmettelijke ziekte. Volgens berichten in de dagbladen heerst er momenteel in Wemeldinge en Krabbendijke een minder ernstige vorm van paratyphus. In Wemeldinge zijn 20 gevallen bekend. Overeenkomstig de bepalingen van de besmettelijke ziektewet heeft de behan delende geneesheer de burgemeester hiervan in kennis gesteld en maatrege len genomen om uitbreiding van de ziek te te voorkomen. Er bestaat dus geen reden voor ongerustheid. De voornaamste maatregel, die men persoonlijk kan nemen om de infectie te voorkomen is uiterste zorg voor li- chaamshygiëne. Men wordt aangeraden vooral na w.c.-bezoek de handen te was sen, liefst met wapn water en natuur lijk met zeep. Schone handdoeken en kortgeknipte nagels zijn daarbij ook van belang. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Everardus Leonar- dus Jacobus Joseph Capello, 26 j. te Goes en Johanna Krina Weststrate, 21 j. Gehuwd: Albertus Tomasouw, 32 j. te Den Helder en Elizabeth Levina Schrier, 25 j. Overleden: Jacobus Wabeke, 93 j., wednr. van Adriana van de Schraaf. Tweede prijs behaald. De dames huisvrouwen, leden van' de gymnastiekvereniging W.I.K. hebben deelgenomen aan de jaarlijkse wedstrijd B: moeilke oefeningen, en zijn met een fraaie tweede prijs huiswaarts gekeerd. Vergadering Boerenpartij. Maandag 17 november is er een open bare vergadering van de Boerenpartij in het Dorpshuis, 's avonds om 8 uur. Spreker is het Tweede-Kamerlid dhr. H. Koekoek uit Bennekom. Schaaknieuws De uitslagen gespeeld voor de onder linge competitie van de schaakclub „De Zwarte Dame" luiden als volgt: J. L. MinnaarHarry van Iwaarden 01; J. QuakkelaarA. v. d. Broeke 10; B. CokW. Zuydweg y2y2; L. H. v. d. KallenJ. van Oosten 10; Theo Min naarHarry van Iwaarden 10; J. Ka- relseJ. Verhaagen 10; L. PoleyJ. W. Hasman y2y2J. L. MinnaarM. van Gastel 01. Geslaagd voor brandwacht. Bij het op 30 oktober gehouden exa men voor brandwacht 2e klas zijn ge slaagd dhrn. J. Blaauwkamer, Joh. Nieu- wenhuize, A. Dek, M. Huissen, P. Bouw man, J. Kievit en C. Korstanje. De op leiding geschiedde door de commandant dhr. P. Leijs. Proficiat voor commandant en geslaagden! Duivententoons telling. Zaterdag 15 november a.s. staat de jaarlijkse postduivententoonstelling op het programma. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door „De Vrijheids duif" en wordt gehouden in „Ons Dorps huis". Vijfenzeventig duivenliefhebbers brengen in totaal 600 duiven ter keu ring naar het dorpshuis. Keurmeesters zijn dhrn. H. P. A. Poulissen, Boxtel, F. A. van Staalduinen, Berschenhoek en G. Brugge uit Gelderm&lsen. 's Avonds vindt de trekking plaats van de loterij. Verder zijn er natuurlijk het rad van avontuur en de schiettent. Ouderavond. Onder voorzitterschap van dhr. C. de Jonge werd vrijdagavond de ouderavond van de o.l.s. gehouden. Na de gebrui kelijke jaarverslagen vond de bestuurs verkiezing plaats. Hierbij werd mevr. C. Willeboer-Buijze en dhr. A. Sinke her kozen. Op voorstel van de oudercom missie werd de contributie verhoogd van 2,50 tot 3,50 per jaar. In de pauze was er gelegenheid tot bezichtiging van het werk en na de pauze werden twee landendocumentaties vertoond. Jaarvergaderilng vrouwengroep. De Herv. Vrouwengroep „Wees een Zegen" alhier hield woensdagavond j.l. haar 35e jaarvergadering in het Ger. Jeugdgebouw, in aanwezigheid van vele genodigden, die opgekomen waren om dit jubileum mede te vieren. Na ge zamenlijk zingen van Gez. 149 :1 sprak de presidente mevr. Van Iwaarden-Dek 'n welkomstwoord. Afgevaardigden van de zusterverenigingen van Oostdijk en Biezelinge, van de afd. Ned. Platte landsvrouwen, de afd. van de N.C.V.B., de Kerkraad der N.H. Kerk boden hun gelukwensen aan, vergezeld van bloe men of enveloppe met inhoud. Verder werd de avond gevuld met toneelstuk je, sketches, declamatie (waarbij meer dere dames blijk gaven over een groot acteertalent te beschikken) en samen zang. Een drietal dames, die vanaf de oprichting lid zijn geweest, t.w. mevr. Blok-Wondergem, mevr. Poleij-Kooman en mevr. Van der Peyl-Grootjans wer den in verband met dit feit gehuldigd en kregen bloemen en een stoffelijke herinnering aangeboden. Toen de presi dente haar slotwoord sprak, kon zij met recht gewagen van een mooie en goed geslaagde avond. Wens-ln bijeenkomsten P.v.d.A. in nieuw te vormen gemeente Reimerswaal. De Partij van de Arbeid gaat in de gemeente Reimerswaal bijeenkomsten organiseren. Deze hebben de naam ge kregen van „wens in" bijeenkomsten. Het doel van deze vergaderingen is een presentatie van de eerste 6 kandidaat leden voor de a.s. gemeenteraadsver kiezingen van de P.v.d.A. voor de nieu we gemeente Reimerswaal. De kandi daten zijn voornemens bijzonder goed te luisteren naar datgene wat leeft onder de bevolking van de diverse plaatsen. Aan de hand hiervan zal een beleid ge voerd worden dat los zal staan van plaatselijke stokpaardjes doch zuiver af gestemd zal zijn op het welzijn van de nieuwe gemeente. Voor Hansweert is de avond gepland op 14 november a.s. om 8 uur in Kaj. Munk. Spreker is dhr. Eijsink over gemeentefinanciën en plan ning. Ouderavond o.l. school. In het dorpshuis „Kaj Munk" werd de ouderavond van de o.l.s. gehouden on der voorzitterschap van dhr. C. Slab- bekoorn. Onder de aanwezigen was wet houder J. Lako en Ds. B. van der Lelie. Als lid van de kascommissie werd ge kozen mevr. R. Potter-de Boer. Herko zen werden,.in, 4e ouderqommissie mevr. J. Vos-Verschure en dhr. L. J. Paauwe. Het hoofd der school dhr. J. Boon hield een uitgebreid overzicht van hetgeen in en om de school plaats vond. Hij dank te het gemeentebestuur voor de prettige samenwerking en hoopte dat dit met het bestuur van de nieuwe gemeente Rei merswaal ook het geval mag zijn. Uit een gehouden enquête onder de ouders om te zien hoe men stond tegenover een vrije woensdagmiddag bleken er 41 voor, 34 tegen en twee met een vraag teken. De stemming in de oudercom missie was fifty-fifty. Dhr. Boon pleit te voor handhaving van de huidige schooluren, hetgeen impliceert geen vrije woensdagmiddag. Er werd een kleuren film „The Big Circus" vertoond, terwijl tijdens de pauze een verloting werd ge houden. Jaarvergadering „Sportlust". Onder voorzitterschap van dhr. J. Boon hield de gymnastiekvereniging „Sport lust" in het dorpshuis Kaj Munk haar jaarvergadering. Tot leden van de nieu we kascommissie werden gekozen de da mes Van Dijke-Rozeboom, C. Oppeneer en Goedheer-Kouwer. Als bestuursleden werden herkozen mevr. S. Potter-Ver- hage en mej. Schrier. Het aantal leden bij de dames senioren is behoorlijk ge stegen, reden waarom men de vaardig heidsproeven voor deze categorie naar In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN Nederlaagtournooi biljartclub „De Ko renbeurs". - Aanvang 8 uur. 14 nov. KorenbeursWalsoorden. Zaterdag 15 november: Postduiventen toonstelling ,,De Vrijheidsduif". Aan vang 16.00 uur. - Ons Dorpshuis. Zaterdag 22 nov.: Intocht Sint-Nico- laas. HANSWEERT Zaterdag 22 en zondag 23 nov.: Bloe- mtenshow en vogeltentoonstelling vo gelver. De Nachtegaal. - Zaal Zee- landia. Za. 1623 u., z. 1123 u. een latere datum heeft verschoven, daar de tijd van voorbereiding te kort is. De jeugdvaardigheidsproeven zullen gehou den worden op donderdag 20 en zater dag 22 november. In 1970 bestaat Sport lust 10 jaar en men is voornemens dit op feestelijke wijze te herdenken. En kele suggesties in die richting heeft het bestuur reeds gedaan. De jeugd van de Zebra-turnkring staat een mars van 10 km te wachten in de omgeving van Hansweert. Na terugkeer optredep van het jeugdcircus Steeds Hogerop. Verder wordt er vóór de avond gedacht aan een grote taptoe door de Deltaband uit Vlis singen. Op de eerstvolgende bestuurs vergadering zullen definitieve besluiten t.a.v. de feestviering worden genomen. Na de pauze is men nog geruime tijd gezellig bijeen gebleven om het spel kienen te spelen. Verpletterende nederlaag. R.C.S. heeft de Hansweertse Boys een alleszins verpletterende nederlaag toe gebracht. Op deze stormachtige zondag is R.C.S. als een stoomwals over het Hansweertse elftal gegaan. Reeds bij de rust hadden de mannen uit Souburg te gen een zich wanhopig verdedigend Hansweerts elftal een 70 voorsprong genomen. Na de rust deden zij het veel kalmer aan, maar wisten toch nog een doelpunt te maken. Eindstand 80. De Boys staan nu in de algemene rang schikking op de 6e plaats met 9 punten uit 9 wedstrijden. Zondag a.s. zullen de Boys duelleren tegen Clinge. Deze wed strijd moet zeker de volle winst kunnen opleveren. Voetbal. Krabbendijke I speelde met 22 ge lijk tegen Woudrichem en behield hier door de vierde plaats op de ranglijst. Van de Zeeuwse derde klassers staat Krabbendijke op de hoogste plaats. Krabbendijke 3 won met 161 van Ka pelle IV. Zaterdag a.s. speelt Krabben dijke I tegen B.V.C., waarbij het voor Krabbendijke moeilijk zal zijn een puntje te verdienen. Raiffeisenbank. In de maand oktober werd bij de Stichting Spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank „Krabbendijke" ingelegd 622.463,16 en terugbetaald 546.890,97. Het totaal bedrag aan ingelegde gelden steeg hierdoor met 75.572,19 tot 16.141.736,99. In dezelfde maand wer den niet minder dan 165 nieuwe spaar rekeningen geopend. Aanrijding. Donderdagmiddag vond op de Rijks weg een aanrijding plaats waarbij veel materiële schade ontstond. Aan de uit- wijkstrook langs deze weg worden werk zaamheden uitgevoerd, waarbij een trac tor met wagen gedeeltelijk op de rij baan stond. Een tankauto bestuurd door dhr. J. P.-J. uit Bergen op Zoom moest hiervoor stoppen, wegens tegemoetko mend verkeer. Een achteropkomende vrachtauto met aanhangwagen bestuurd door dhr. J.-T. uit Breda, heeft de stil staande tankauto waarschijnlijk te laat opgemerkt en reed in volle vaart op de tankauto, waarop deze tegen de' tractor sloeg. Dhr. J.-T. zat bekneld in de ca bine, en is op advies van Dr. G. J. Noome, die eerste hulp verleende, naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom ver voerd. De bestuurder van de tractor, dhr. M. P. uit Nieuwdorp, liep licht letsel op. Het verkeer moest geruime tijd omgelegd worden via de bebouwde kom van het dorp. Hengelwedstrijd. De hengel- en watersportvereniging „Reimerswaal" hield zaterdag haar zes de hengelwedstrijd voor het clubkampi oenschap. Slechts 24 deelnemers trot seerden weer en wind, en verschenen aan de „start" om in de Westerschelde 'Vanaf de zeddijk -tussen Waarde en Krui- ningen.hun „beste hengeltje" voor te zetten. De voornaamste uitslagen wa ren: 1. C. Meijer, 385 pnt.; 2. A. Alle- wijn, 385 pnt.; 3. J. Goetheer, 375 pnt.; 4. J. Hoogesteger, 320 pnt.; 5. L. van Noorden, 260 pnt.; 6. J. Houtman, 200 pnt.; 7. M. Benoud, 180 pnt.; 8. J. van Luyk, 140 pnt.; 9. C. Prevo, 130 pnt.; 10. H. van Zweden, 125 pnt.; 11. J. Ku- zee, 120 pnt. WEMELDINGE Van 1622 november 1969 Zondag 16 november: Eerste Kwartier HOOGW. LAAGW. v.m. n.m. v.m. n.m. Zondag 8.03 8.39 1.18 1.50 Maandag 9.11 9.57 2.21 3.04 Dinsdag 10.26 11.14 3.41 4.27 Woensdag 11.43 5.02 5.42 Donderdag 0.24 12.47 6.12 6.48 Vrijdag 1.20 1.39 7.07 7.36 Zaterdag 2.08 2.26 7.53 8.16 Te Hansweert 35 minuten vroeger Te Yerseke 5 minuten later

Scheldebode | 1969 | | pagina 2