BAAYENS caba\\aï£ mattere DO LwOPT'El de speciaalzaak voor uw BRIL VBlytm" AGENDA Brerichiletten Wemeldingse wetenswaardigheden WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH 4andpqsfa KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND Verkiezing gemeenteraad. De kandidatenlijsten voor de verkie zing van de leden van de raad der nieu we gemeente Kapelle zijn inmiddels gel dig verklaard en van een nummer voor zien. De lijsten liggen ter secretarie van de gemeente Kapelle voor een ieder ter inzage. Natuurlijk worden de lijsten tij dig voor de dag van de stemming nog verder bekendgemaakt, door de ver spreiding van huis-aan-huis biljetten. Herdenking bevrijding. Op dinsdag 28 oktober a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat Wemeldinge door de Canadezen werd bevrijd van de Duit se bezetting. Op die dag zal de burge meester 's middags om vijf uur namens het gemeentebestuur en de burgerij een krans leggen bij het gedenkteken, dat dezer dagen is geplaatst op het gazon aan de Prinses Beatrixweg. Zo moge lijk zal de fanfarevereniging O.K.K. de ze plechtigheid muzikaal omlijsten. Te voren zal in het kerkelijk centrum een bijeenkomst worden gehouden. Hiervoor zijn o.m. uitgenodigd de leden van de gemeenteraad, de leden van het comité voor de oprichting van een oorlogsge denkteken en vertegenwoordigers van diverse plaatselijke verenigingen en in stellingen. Van de openbare gebouwen zal op 28 oktober van 4 tot 6 uur des middags halfstok worden gevlagd, ter wijl op woensdag 29 oktober als vreug debetoon de vlaggen de gehele dag zul len wapperen. Het gemeentebestuur no digt de burgerij uit dit voorbeeld te vol gen. Na de kranslegging kunnen ook door de burgers bij het gedenkteken bloemen worden neergelegd. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Albertus Tomasouw, 32 j. te Den Helder en Elizabeth Levina Schrier, 25 j. Huwelijksafkondiging: Pieter Gerard Kramer, 24 j. te Wissenkerke en Mar griet Elizabeth Vis, 21 j.; Mattheus Oudeman, 28 j. en Louise Petronella Foudraine, 26 j. te Goes. Gehuwd: Johannes de Nooijer, 22 j. en Neeltje Anthonia Ruissen, 19 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden een groen jongensjack. In lichtingen ter gemeentesecretarie. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Vaardigheidsproeven W.I.K. Aan de jeugd vaardigheidsproeven van de gymnastiekvereniging W.I.K. namen 61 meisjes en jongens deel. Als kring gedelegeerde was aanwezig mej. G. L. J. van Kruiningen van V.Z.O.S. uit Yer- seke. Helaas moesten 3 jongens worden afgewezen. De lijst van geslaagden is als volgt: Meisjes A: Theo Kole, Annemarie Meyaard, Ankie Hoogesteger, Els Otte, Lilian Vermeirssen, Lenny Scheele, Lau- ry Korstanje;, Anita Weststrate, Ja- cqeline Flipse en Monique de Bruin. Meisjes B: Helma van Stel, Cora Ruissen, Helma Jansen, Dia Vleugel, Lenny Bras, Jenny Bolle, Wilma Flipse, Marja Schipper, Anja Jeremiasse, Mar- gret Otte, Trudi Klop, Ali Groendijk, Ria Hoek, Lia Hamelink, Carla Heins- dijk, Elja, Knook, Heieen Florusse, Han- nie Vleugel, Brigitte Burger, Anja Hoek man, Jeannet van Stel, Leni Zuidwegt, Thea Weststrate en Yvonne Hoogeste ger. Meisjes C: Joke Ridderhof, Trudi Klap, Lidia Huyssen, - Anja Noussen, Els van Dijk, Marja van Stel, Cobi de Leeuw, Elly de Neef, Marleen Bras, Elsbeth Vermaire, Ria Huyssen en Ria van Stel. Jongens B: Dickie Hamelink, Jan La- vën, Johan Dagevos, Rinus Neels en Jaap de Neef. Jongens C: Peter Dieleman, Sjakko Schouwenaar, Bram Hoogesteger, Kees Lindenbergh en Ad Zuidwegt. Spreekbeurt. Zaterdag 25 oktober spreekt Ds. H. Visser uit Klundert in het Evangelisch zondagsschoolgebouw aan de Chezeeweg 's avonds om 7 uur. De spreker zal aan dacht schenken aan de bevrijding en de hervorming, die volgende week beide herdacht worden. Diploma-uitreiking machineschrijven. Vrijdag j.l. had in de grote beneden zaal van hotel „Korenbeurs" de diplo ma-uitreiking plaats van de door dhr. Koetsdijk alhier gegeven cursus machi neschrijven. De zaal was tot op de laat ste plaats bezet met geslaagde leerlin gen, zodat, helaas, voor verschillende ouders, die graag het feest van de uit reiking hadden meegevierd, geen plaats meer was. Dhr. Koetsdijk opende de bijeenkomst, feliciteerde de geslaagden en riep hun een hartelijk welkom toe. In het bijzonder heette hij welkom bur gemeester A. Schipper, dhr. Nietfeld, directeur van de Mavo en mevr. Koole als vertegenwoordigster van de Land- bouwhuishoudschool. Daarna gaf hij het woord aan burgemeester Schipper, die de geslaagden hartelijk feliciteerde en jpmerkte, dat hij dit voor de laatste keer kon doen als burgemeester van Kruiningen, omdat met 1 januari de gemeente Reimerswaal er zal zijn. Hij overhandigde ieder het behaalde diplo ma en wenste ieder persoonlijk geluk. Hierna kreeg dhr. Nietfeld het woord, die alle geslaagden feliciteerde en op merkte dat dit de negende maal was, dat hij op een diploma-uitreiking te Kruiningen aanwezig was. En iedere keer verwonderde hij zich opnieuw over het groot aantal geslaagden. Hij meen de dat er twee voorwaarden aanwezig moeten zijn om tot dit resultaat te ko men: le. een goede leraar; 2e. leerlin gen die bereid waren om hard te wer ken. Als laatste kreeg mevr. Koole het woord. Deze richtte zich in het bijzon der tot de leerlingen van de Huishoud school, die het er zo buitengewoon goed hadden afgebracht. Geen enkele afge wezen en één zelfs „met lof" geslaagd. Zij hoopte dat de nu geslaagden zoveel propaganda zouden maken bij de andere meisjes van de school, dat er komend jaar opnieuw een cursus gehouden kan worden, speciaal bestemd voor de meis jes van de Huishoudschool. Na sluiting van de avond door dhr. Koetsdijk gingen allen hoogst voldaan naar huis, terug ziende op een prettige en mooie avond. De volgende kandidaten ontvingen het praktijkdiploma machineschrijven Uit Hansweert de dames M. L. Duin- kerke, M. W. C. v. d. Guchte, S. La- vooy, J. N. Paauwe, W. G. Ruysaard, M. S. Schrijver, H. Koch, E. Krist, J. Poley en W. M. M. Pankow en de he ren J. J. Bosma, R. M. Poley, H. M. Slabbekoom en J. de Voogd. Uit Kapelle de dames C. Gijsel, J. Kielman, C. C. Poley en v. Wallenburg- de Jager. Uit Krabbendijke ,de dames A. C. W. v. d. Vrede en M. Sinke en de heer M. F. Paardekoper. Uit Kruiningen de dames J. de Bat, H. J. Jansen, P. M. v. Duivendijke, E. J. Geelhoed, J. L. v. d. Molen, C. A. Nieuwenhuize, M. Paauwe, C. S. Ver- lare, L. D. Versluis (met lof), A. C. Don en M. Lokerse en de heren G. J. F. Bal, A. D. Feijtel, A. Maartense, C. A. Wielemaker, E. Eckhardt en P. Saaman. Uit Oostdijk mej. M. A. C. Nieuwen- huyse en de heren L. van Iwaarden en J. C. Joossen. Uit Rilland-Bath de dames J. E. v. d. Durpel, E. D. Vonk en T. Westveer (met lof). Uit Schore mej. W. A. Karelse. Uit Waarde de dames C. Weststrate, W. M. Overbeeke, W. A. C. Sonke, M. Wagenaar en N. P. Kole en de heer M. J. K. Hogendoorn. Uit Yerseke de heren K. Butler en C. R. Hendriksen. Schaken. Zaterdag 18 oktober is „De Zwarte Dame" II naar „Het Witte Paard" te Sas van Gent geweest en kreeg daar een 26 nederlaag. Gedetailleerd waren de uitslagen: A. v. d. BroekeT. Bletek 0_i; J. QuakkelaarJ. "Verbrugge 01; J. P. A. StevenseA. Meeuse 0—1; M. van Gastel—W. Cardon 0—1; Y. KuipersH. Claeijssens 10; Thijs van IwaardenW. Garskamp 10; Harry van IwaardenDe Groff 01; J. L. MinnaarA. Lafort 01. Verlichtingsaktie. De gehouden controle op de verlich ting van motorvoertuigen, die onlangs werd gehouden in de garage van de Fa. L. Leendertse (A.M.Z.) is zeer succes vol geweest. Niet minder dan 57 auto's werden voor controle aangeboden. Met medewerking van de rijkspolitie en een tweetal ervaren monteurs werden de dimlichten van de auto's nagemeten en zonodig bijgesteld. Slechts één auto be hoefde niet aan de sleutelaars te wor den toevertrouwd. Alle wagens kregen het vignet van het Verbond voor Vei lig Verkeer: „Goed licht? Allicht". 25 jaar vrij. Op maandag 27 oktober a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Kruiningen werd bevrijd door de Canadese troepen. Op bescheiden wijze zal dit feit her dacht worden. Alle inwoners van Krui ningen worden verzocht die dag van des morgens tot zonsondergang te vlaggen. Het programma vermeldt: 19.15 uur: De Kruiningse jeugd kan gra tis een lampion met houder en kaars afhalen in „Ons Dorpshuis". 19.30 uur: Vertrek en rondgang door het dorp van de Kon. harmonie E.M.M. vanaf Berghoekstraat, Clercqswegje, Voorhoute, Henry Dunantstraat, Kor- teviele, Hoofdstraat, Markt. 19.50 uur: Défilé voor B. en W. op het bordes voor het gemeentehuis. Het muziekkorps zal een taptoe verzor- gen. Indien de weersomstandigheden een be zwaar zullen zijn om de rondgang met lampionoptocht te houden, zal E.M.M. in het dorpshuis voor gezellige muziek zorgen. Raadsvergadering. Maandagavond 27 oktober om 8 uur komt de raad bijeen. In deze vergade ring komt de verandering van straat namen per 1 januari a.s. aan de orde. Voor de kom Kruiningen worden de volgende veranderingen voorgesteld: Be- atrixstraat wordt Ambachtstraat, Irene- straat Lijnbaan, Nieuwstraat Nijver heidstraat, Schoolstraat Slotstraat, De Schotte Schotwal. De Boomdijk in Oost- dijk wordt Bolwerk. In Hansweert wordt het als volgt: Bemhardstraat Wielin genstraat, Deltastraat Sloestraat, Hoofd straat Waalstraat, Julianastraat Rijn straat Lekstraat IJsselstraat, Nieuwe Kerkstraat Merwedestraat, Weelstraat Maasstraat en Wilhelminastraat wordt Braakmanstraat. Buiten de bebouwde kom verandert het volgende: Grintweg wordt Hogenakkerweg, Havenoordseweg Luchtenburg, Kruisweg Klaverweg, Moolweg Hoge Moer, Oostweg Moeren- weg, Veerweg Veerhaven. Unaniem hebben de betrokken gemeenten beslo ten bestuur en administratie per 1 ja nuari onder te brengen in het gemeente huis te Kruiningen. Dit gebouw is dan echter te klein en daarom wordt in de omgeving van het gemeentehuis een ba rak geplaatst. Totale kosten 174.000,-. Daarnaast worden nog, noodzakelijker wijze, enkele machines aangeschaft, waarmee 37.850,is gevergd. In de Knol wordt bouwgrond verkocht aan de woningbouwvereniging. Deze vereniging gaat daar 18 keuzewoningen bouwen. Voor de bouw van 20 be jaarden wonin gen koopt dezelfde vereniging grond in Hansweert. In het saneringsplan „Oude Plein en omgeving" wordt het pand Hoofdstraat 69 aangekocht van dhr. J. A. Blaauwkamer. Aan enkele vereni gingen wordt op de valreep subsidie toegekend. Aan Rentoc 200,per jaar, aan de ruitervereniging 500,j per jaar en aan de zwem- en poloclub 200,per jaar. Wij brengen nog eens de aanvangstijd van de vergadering on der de aandacht: deze is 20.00 uur. POEDER- CREME - OLIE -ZEEP Jaarvergadering Herv. Vrouwengroep. Deze week kWam de Herv. Vrouwen groep bijeen om het 47-jarig bestaan van de afdeling te vieren. De avond be gon met een gezellig etentje, waarna het huishoudelijk gedeelte volgde. Een belangrijk puntwas wel het stevige batig saldo. Tijdens de pauze gaven alle dames zich op voor de ringmiddag, te houden op 5 november. Na de pauze wist dhr. Schoenmaker uit Zoutelande de dames aangenaam bezig te houden met vlot gebrachte Vlaamse humor. Te recht oogstte hij veel succes hiermee. De presidente der vereniging, mevr. B. van der Lelie-Esterik, die om gezond heidsredenen slechts korte tijd aanwe zig kon zijn, hield een jaarrede onder het motto: „Zijt onbesproken kinderen Gods, schijnend als lichtende sterren". Een grabbelton en een verloting zorg den nog voor spanning en vermaak. De leiding van deze feestelijke vergadering was in handen yan het bestuur, dat te rug kan zien op pen goed geslaagd jaar feest. Hontenisse boekte volle winst. In een thuiswedstrijd tegen de v.v. Hontenisse zijn de Hansweertse Boys er niet in geslaagd de twee punten winst binnen te halen. Een zich goed werend Boys elftal was niet opgewassen tegen de betere taktiek en techniek van de Zeeuws-Vlamingen. Door Bogaert en Rottier hadden die dan ook een 02 voorsprong met de rust. Na de rust verkleinde Frans van der Hart de ach terstand tot 1—2, maar door Pauwels en Rottier werd- de eindstand 14. A.s. zondag behoeft er niet gevoet bald te worden. Een pauze die de Boys wellicht nuttig kan gebruiken om het vervolg van de competitie met vergroot elan in te gaan. Boomdijk weg? Het is algemeen bekend dat in prin cipe de gemeente toestemming heeft verkregen om mettertijd tot afgraving van de Boomdijk over te gaan. Voor velen is dit mettertijd een begrip dat ge heel verkeerd geïnterpreteerd wordt. An deren zien dit mettertijd in een veel te verre toekomst." De Boomdijk, voor velen een erger nis doch zoals altijd voor anderen een lust voor het oog, staat inderdaad op de nominatie om te verdwijnen, doch niet binnen twee maanden en wellicht zelfs niet binnen tien jaar. De raad der gemeente Kruiningen heeft zelfs nog een besluit genomen om de Boom dijk van betere verlichting te gaan voor zien. Dit impliceert dat vanaf de Hoek van Luyck tot aan de travers Boomdijk- Kanaalstraat lichtmasten worden ge plaatst. Maar wat dan? Is exact al aan te ge ven wanneer deze voor Hansweert toch drastische maatregel zal plaats vinden? Allerlei faktoren zullen bepalend zijn voor het tijdstip"van afgraving. Primair kan gesteld worden dat de Boomdijk niet zal verdwijnen voordat de Werf dijk en aansluitend een gedeelte van de Ka naaldijk op deltahoogte zijn gebracht. Ter realisering van dit laatste werk zal er nog heel wat water door de Schelde moeten vloeien. Onteigeningen van diverse woon- en winkelpanden zul len in het kader van deze werkzaam heden dienen plaats te vinden. R.W. weet nog bij benadering niet te zeggen wanneer men met de~&anpassing van genoemde dijken aan de deltahoogte hoopt te kunnen beginnen. Een tijdsbe stek van 5 tot 10 jaar is in het geheel niet overdreven. Medebepalend zal te vens zijn het uitbreidingsplan van Hans- weert-west. Dit is thans voor een half jaar min of meer in de ijskast ver dwenen. Reden het tracé RW 58-Cais- son-kanaal. Kanaal, zult u zich afvra gen? Inderdaad! Deze zo belangrijke levensader voor Hansweert is mede bepalend of het geprojecteerde uitbrei dingsplan echt wel uitgevoerd zal kun nen worden. De havenmond van het ka naal zou wel eens verlegd kunnen wor den. Daarbij wordt gedacht aan een in gang tot het kanaal nabij het tweede sluisje. Er wordt aan gedacht, hetgeen dus ook weer inhoudt dat hieromtrent nog geen enkele zekerheid bestaat. Ook wat de juiste bedoelingen zijn met dit kanaal, hangt nog aan een zijden draad je. Het is thans summier samenvattend zo. De uitvoering van het ene werk is totaal afhankelijk van het andere werk. Het geheel is echter nog verborgen in de schoot der toekomst. De toekomst is nog met vele thans nog ondoorzichtige nevels omhuld. De inwoners van Hans weert zullen geduld moeten betrachten. Wellicht echter zal dit geduld niet veel langer meer op de proef gesteld dienen te worden, aangezien de bevolking recht heeft om zo spoedig mogelijk te weten wat er met haar leefomgeving zal gaan gebeuren. Allen die zitten te broeden op plannen zouden wij dan ook willen uitnodigen spoed te betrachten, opdat ook hier zo snel mogelijk klaar heid zal blijken. Klaarheid, een kreet in onze moderne democratie, waaraan het helaas maar al te dikwijls ont breekt. Het verkeer. Bij de kruising Valckenisseweg-Rijks- weg 58 is zaterdagmorgen een vracht auto met aanhangwagen op een cara van gebotst. De caravan werd vrijwel totaal vernield. De vrachtauto werd be stuurd door J. S. uit Kruiningen, die te laat bemerkte dat de voor hem rijden de C. N. uit Velzen vanwege file-vor ming zijn combinatie van personenwagen en caravan moest stoppen. De vracht auto reed met een flinke snelheid op de caravan in, en werd daarbij zelf licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. Ko lendamp vergif tiging De 90-jarige weduwe Maria Imanse geb. Vermerris uit de Adriaan Buteijn- weg is dinsdag door kolendampvergifti ging om het leven gekomen. Haar inwo nende dochter M. Imanse (60 jr.) werd ook bedwelmd, maar is nu buiten le vensgevaar. Het ongeluk werd ontdekt door de 12-jarige kleinzoon van de we duwe, Jan Nieuwenhuyse, die met be hulp van zijn moeder door het w.c.- raampje kroop en het slachtoffer op de begane grond levenloos aantrof. De in wonende dochter sliep boven. Mevr. Nieuwenhuyse-Imanse, die tegenover haar moeder (het slachtoffer) woont, kreeg omstreeks half elf argwaan om dat alles gesloten bleef, hetgeen tegen de gewoonte was. Een ander geval van kolendampver giftiging liep beter af. De familie Ak kerman kreeg last van hoofdpijn en mis selijkheid. Men deed snel alle ramen en deuren open, waardoor erger werd voor komen. Herdenking bevrijding. Zaterdag zal deze gemeente zijn be vrijdingsdag herdenken. Dan is het 25 jaar geleden, dat het dorp werd bevrijd. Deze zilveren gedenkdag wil de gemeen te niet ongemerkt laten voorbijgaan, 's Morgens om 10 uur zal door een kranslegging door het gemeentebestuur bij het monument op de algemene be graafplaats een stille hulde worden ge bracht aan de 19 in de oorlog gevallen inwoners, 's Middags om 3 uur wordt de klok van het gemeentehuis geluid. Te vens zal de muziekvereniging „Rillan- dia" aan deze bevrijding medewerking verlenen. Het gemeentebestuur verzoekt de inwoners de vlaggen (zonder wim pel) uit te steken. Behoud van Uw tanden Gemeenteraad. Op de agenda van de gemeenteraads vergadering die gehouden zal worden op donderdag 30 oktober a.s. om half acht, staan verschillende punten die ver band houden met de komende herinde ling per 1 januari, zoals een voorstel tot vaststelling van een nieuwe leges verordening. In onderling overleg tus sen de colleges van B. en W. is een uniforme verordening voor alle Rei- merswaalgemeenten ontworpen, om zo doende een gelijke legesheffing te be vorderen voor alle inwoners van de nieuwe gemeente. Ook voortvloeiend uit de komende herindeling is 'het voor stel tot wijziging van een aantal straat namen, zulks in verband met het feit dat in de verschillende gemeenten vaak dezelfde straatnamen voorkomen, en dit in de nieuwe gemeente aanleiding kan geven tot verwarring. In verband hier mee stellen B. en W. voor: Beatrix- straat te wijzigen in Poststraat, Boom dijk te wijzigen in Bolwerk, Havenweg te wijzigen in Meiboom voor wat be treft het gedeelte tussen de rijksweg en de spoorwegovergang en het gedeelte tussen de spoorwegovergang en de ha ven te wijzigen in Noordschans, Irene- straat te wijzigen in Baanstraat, Juli anastraat te wijzigen in Morlodestraat, Kerkhoekstraat te wijzigen in Nieu- landestraat, Rijksweg te wijzigen in Oude Rijksweg, Stationsweg te wijzigen in Spoorlaan, Gatdijk te wijzigen in Monnikendijk en Grote Dijk te wijzigen in Gawege. Verder komen voor: Een voorstel tot het sluiten van een geld lening groot 450.000,voor de bouw van een 5-klassige lagere school voor de Vereniging voor Chr. Onderwijs al hier; een voorstel tot het sluiten van een geldlening groot 112.000,voor de bouw van een éénklassige kleuter school te Oostdijk; en een meerderheids- voorstel van B. en W. tot het verlenen van een subsidie aan de plaatselijke voetbalvereniging, die zich geplaatst In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN Nederlaagtournooi biljartclub „De Ko renbeurs". - Aanvang 8 uur. 29 okt. Korenbeurs—T.O.G., Kortgene 7 nov. KorenbeursK.O.T., Bath. 14 nov. KorenbeursWalsoorden. Zaterdag 25 oktober: Instuif met „Uni- versal Delight". - 8 u., Ons Dorpshuis Zaterdag 15 november: Postduiventen- toonstelling „De Vrijheidsduif". Aan vang 16.00 uur. - Ons Dorpshuis. HANSWEERT Zaterdag 1 november: Discobal met discjockey. Lichtshow. - Kaj Munk aanvang 7.30 uur. Hoestdrank in tabletvorm. f 1~ ziet voor extra kosten in verband met het feit dat het eigen terrein nog niet of slechts zeer beperkt gebruikt kan worden, waardoor belangrijk minder en treegelden zullen worden ontvangen, en praktisch dubbele reiskosten gemaakt moeten worden, omdat alle wedstrijden „mtgespeeld moeten worden. Voetbal. Krabbendijke I won afgelopen zaterdag met 5—1 van AZW. Een wedstrijd waarin AZW zwak speelde en beslist niet kon optornen tegen een soepel en goed draaiend Krabbendijke. Krabben dijke B II verloor met 90 van Krui ningen B I. Zaterdag a.s. wordt er voor de KNVB competitie niet gespeeld in verband met te spelen bekerwedstrijden. De com petitiewedstrijden van de afdeling Zee land gaan gewoon door. Aanrijding. Maandagmiddag vond op de „oude grintweg" naar Duivenhoek een aanrij- ding plaats tussen een bromfietser dhr. P. H. uit Krabbendijke en een perso nenauto bestuurd door dhr. J. J. v. G. uit Rilland-Bath. Dhr. P. H. reed met zijn bromfiets tegen de auto (die vol gens getuigen met een zeer matige snelheid reed), sloeg op de motorkap en is daarvan in de sloot gegleden. Hij liep daarbij dusdanige verwondingen op dat Dr. Noome, die eerste hulp verleen de, het noodzakelijk achtte hem naar het ziekenhuis „Bergzicht" in Goes te vervoeren, waar uiteindelijk bleek dat zijn toestand nogal meeviel. Brand in landbouwsehuur. Op dinsdagavond pl.m. 8.45 uur werd Krabbendijke opgeschrikt door de mede deling dat er brand was ontstaan in de schuur van dhr. Lagendijk aan de J. W. Frisostraat. Ondanks het feit dat de brandweer snel ter plaatse was, kon men tegen het vlammengeweld van de schuur, met daarin 1000 pakken ge perst hooi en stro, weinig uitrichten. De brandweer kon met succes de woning en het pompgemaal van de riolering brandvrij houden^ doch de schuur is ge heel uitgebrand. Woensdag was de brandweer nog doende met nablussings- werkzaamheden. De oorzaak van de brand is onbekend. Men denkt aan kort sluiting. De eigenaar was verzekerd. Vrachtauto wekte bewoners. Het gezin F. van H. in de Haven straat werd maandagmorgen wel onge bruikelijk gewekt. Een vrachtauto van de meubelzaak Morres uit Hulst, die om 6 uur al in Waarde was, nam de bocht wel wat te groot, zodat hij tegen het huis aanreed. De schade aan het huis bleek gering, doch de auto kon niet meer op eigen kracht verder en moest worden weggesleept. Voetbal. Waarde I speelde tegen Wemeldinge en wist een fraaie 21 zege te boeken. Waarde II speelde tegen Wemeldinge III gelijk, 22. Van 1523 oktober 1969 YERSEKE. Gehuwd: Johannes Filius, 24 j. te Kortgene en Tanneke Francina Bos, 23 j.; Jan Adriaan Goedhart, 24 j. te Arnemuiden en Elizabeth Neeltje Hoekman, 21 j. Van 16—22 oktober 1969 KRUININGEN. Getrouwd: Gerardus Johannes Maria Zuiderwijk, 22 j. te 's-Gravenhage en Johanna Geertruida Saarloos, 18 j. Van 1522 oktober 1969 KRABBENDIJKE. Geboren: Willem Pieter Comelis, zv. J. L. Neels en M. C. Huissen; Lukas, zv. A. Hirdes en C. J. Boone. Gehuwd: E. A. Kousemaker, 25 j. en D. A. E. de Veij, 23 j.; M. Oostdijk, 35 j. en W. S. Kramer, 37 j.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2