BAAYENS Pu rol houdt hid DO UJDPTIEl de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN 1 smetteloos zuiver munHRRDT'S HOOFDPIJN POEDERS HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Gezamenlijke lijst chr. partijen. De protestantse partijen hebben sa men met de K.V.P. een gezamenlijke kandidatenlijst opgesteld voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen op 27 no vember. Deze ziet er als volgt uit: 1. J. M. Zuidwegt, Kapelle; 2. C. M. Da gevos, Wemeldinge; 3. P. Balkenende, Biezelinge; 4. C. W. Bras, Wemeldinge; 5. Ch. Rijn, Schore; 6. M. Wisse, Kapel le; 7. F. Burger, Wemeldinge; 8. I. Slab- bekoom, Biezelinge; 9. M. J. Klaassen, Kapelle; 10. A. M. Dek, Kapelle; 11. G. J. M. Mallekote-Bolderink, Biezelinge; 12. L. W. Bretveld, Wemeldinge; 13. M. C. Duinhouwer, Kapelle; 14. A. M. de Jonge, Biezelinge; 15. J. C. Mesu, We meldinge; 16. W. de Jager, Kapelle; 17. D. de Jonge, Kapelle; 18. A. Florusse, Wemeldinge. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Verlichtingsaktie. In samenwerking met de Rijkspolitie zal de afdeling Kruiningen-Hansweert van het Verbond voor Veilig Verkeer een controle instellen op de koplamp verlichting van motorvoertuigen. Dit houdt verband met de nieuwe aktie „Goed licht? Allicht!" Iedereen kan zijn voertuig laten testen op de juiste op stelling van de koplampen op vrijdag avond 17 oktober tussen 19 en 22 uur in de garage van dhr. L. Leendertse (A.M.Z.), Veerweg 15 alhier. De con trole is kosteloos. Tevens wordt dit seizoen wederom een verkeerscursus gegeven en wel de „sleu telcursus" van het Verbond voor Veilig Verkeer. Deze serie omvat 6 lesavonden (1 avond per week). De cursus wordt afgesloten met een test en bij goed ge volg beloond met een certificaat en een draagsleuteltje. De kosten in totaal be dragen 5,De eerste lesavond vindt plaats op dinsdag 21 oktober a.s. om 19.30 uur in Ons Dorpshuis. Opgave kan geschieden bij één der bestuursleden van de afdeling, bij het groepsbureau van de Rijkspolitie of op de eerste les avond. 25 jaar bevrijd. Op maandag 27 oktober a.s. is het 25 jaar geleden dat Kruiningen werd bevrijd. Dit feit zal op bescheiden wij ze worden gevierd. Eerst is er een lam- pionoptooht. De lampions worden gra tis verstrekt. Daarna verzorgen de mu ziekgezelschappen „Scheldegalm" en „E.M.M." gezamenlijk een taptoe op de Markt. Hoe laat e.e.a. begint, hopen we volgende week te berichten. Het verkeer. Op rijksweg 58 nabij Kruiningen merk te de bestuurder van een vrachtauto, N. J. H. v. D. uit Naaldwijk, dat er iets aan zijn wagen haperde. Bij nadere in spectie van het voertuig bleek dat zijn tank, inhoudende 350 liter dieselolie lek was. Door deze lekkage was reeds het wegdek spiegelglad geworden en de ge volgen hiervan bleken dan ook niet lang uit. Voordat de chauffeur van onder zijn gestrande auto kon kruipen hoorde hij reeds het slippen van enkele auto's. Een personenauto bestuurd door J. A. uit Middelburg ging aan het slippen, ter wijl dit gelijktijdig plaats vond met de truc met oplegger bestuurd door A. J. v. d. B. uit Bameveld. Deze raakte de personenauto, die daarna opnieuw in botsing kwam met een achter de de- fekte auto staande vrachtwagen be stuurd door J. M. F. v. d. B. uit Moer gestel. Zowel de personenauto als de beide vrachtauto's liepen aanzienlijke materiële schade op. Schaken. Maandagavond is het eerste achttal van „De Zwarte Dame" naar Vlissingen II geweest. Met het kleinst mogelijke verschil, n.l. 3%4%, werd verloren. De uitslagen zijn: C. M. JansenA. Mast 1—0; L. H. v. d. Kallen—J. G. Olyve 1—0; W. ZuydwegC. J. de Mol 0—1; J. KarelseJ. Dekker 0—1; J. W. Has- manM. C. Braam 10; B. CokP. Langendijk 01; L. PoleyP. Benski Va—Vij- van Oosten H. A. W. C. Smit Roeters 01. Kandidatenlijst raadsverkiezing. De lgst van kandidaten voor de ge meenteraadsverkiezing van Reimerswaal op 27 november '69 ziet er als volgt uit. Partij van de Arbeid (P.v.d.A.): 1. C. Slabbekoom, Hansweert; 2. J. B. Kor- stanje, Yerseke; 3. J. Walraven, Ril- land-Bath; 4. I. N. Lindenberg, Krab- bendijke; 5. A. C. van Overbeeke, Krui ningen; 6. A. Vaas-van Oven, Yerseke; 7. M. C. Daane, Kruiningen; 8. J. Geen- se, Krabbendijke; 9. L. Almekinders, Rilland-Bath; 10. A. van Damme, Yer seke; 11. J. Rotte-Koopman, Kruinin gen; 12. C. M. Lobbezoo, Krabbendijke; 13. H. M. van der Doe, Kruiningen; 14. J. C. Korstanje-Meijaard, Yerseke; 15. T. Baak, Hansweert; 16. C. B. Riedijk, Kruiningen; 17. J. L. Glerum-Pekaar, Yerseke; 18. W. Priester, Kruiningen. Katholieke Volkspartij (K.V.P.)1. E. A. E. M. Suij, Kruiningen; 2. C. S. Co- remans, Rilland-Bath; 3. Z. J. Jansen, Hansweert; 4. M. J. Nolet, Yerseke; 5. C. E. Barbé-van den Bossche, Yerseke; 6. M. M. J. Boonman-Serrarens, Ril land-Bath; 7. M. A. Satink, Hansweert; 8. J. A. C. Aerts-de Jongh, Rilland- Bath; 9. M. H. Borg-Knuit, Hansweert; 10. M. J. de Waal, Kruiningen; 11. J. D. Huige, Yerseke. Bóeren-Partij1. E. Boone, Yerseke; 2. D. A. van Oeveren, Yerseke; 3. P. M. Traas, Yerseke. Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie (V.V.D.): 1. J. Griep, Hansweert; 2. N. G. Kamps-Visser, Rilland-Bath; 3. P. C. Vette, Yerseke; 4. M. van Houte, Waarde; 5. Ph. A. van Opbergen, Yer seke; 6. H. J. Meijer, Kruiningen; 7. C. J. van der Werff, Rilland-Bath; 8. J. Buscop, Kruiningen. Een lijst zonder nadere aanduiding: 1. M. van Fraassen, Waarde; 2. A. J. Riedijk, Krabbendijke; 3. L. van Houte, Waarde; 4. J. W. de Jager, Yerseke; 5. W. Krijnsen, Waarde; 6. J. A. van de Plasse, Yerseke; 7. F. Dees, Krabben dijke; 8. H. Kok, Krabbendijke. Anti-Revolutionaire Partij (A.R.): 1. J. A. Nieuwenhuijse, Hansweert; 2. P. C. van Putten, Yerseke; 3. H. J. van Harn, Krabbendijke; 4. J. A. Nieuwen huijse, Rilland-Bath; 5. J. A. Riemens, Waarde; 6. J. J. de Koeyer, Yerseke; 7. J. Sent, Krabbendijke; 8. A. J. Jille, Kruiningen; 9. J. Elenbaas, Rilland- Bath; 10. J. van de Velde, Yerseke; 11. K. van Oosterom, Kruiningen; 12. A. Potappel, Krabbendijke. Christelijk-Historische Unie (C.H.U.) 1. C. J. van de Velde, Yerseke; 2. J. Lako, Kruiningen; 3. M. van der Marei, Rilland-Bath; 4. J. Mallekote, Krabben dijke; 5. J. F. Goud, Waarde; 6. J. van Schaik, Yerseke; 7. W. J. Pouwer, Hans weert; 8. H. P. Meeuwsen, Rilland- Bath; 9. J. Schouten, Krabbendijke; 10. K. van Houte, Waarde; 11. M. Scheele, Yerseke; 12. J. van Iwaarden, Kruinin gen; 13. J. van den Boomgaard, Ril land-Bath; 14. J. Waterman, Krabben dijke; 15. C. Sonke, Waarde; 16. L. Bom, Yerseke; 17. J. C. Hamelink, Hansweert; 18. C. M. van den Boom gaard, Rilland-Bath; 19. H. M. de Looff, Krabbendijke; 20. G. J. Dees, Waarde. Staatkundig Gereformeerde Partij (S. G.P.): 1. H. Comelisse, Yerseke; 2. W. Koster, Krabbendijke; 3. J. A. Don. Kruiningen; 4. C. Goud, Waarde; 5. J. Hoekman, Rilland-Bath; 6. T. J.' Voge laar, Yerseke; 7. J. P. Hage, Krabben- dgke; 8. K. Ruissen, Kruiningen; 9. I. A. M. Koster, Waarde; 10. A. Wiegers- ma, Rilland-Bath; 11. J. J. van Damme, Yerseke; 12. M. Verschuure, Krabben dijke; 13. A. P. Bruinooge, Kruiningen; 14. J. Sinke, Waarde; 15. P. Geense, Krabbendijke; 16. M. M. Weststrate, Yerseke; 17. J. Zandijk, Krabbendijke; 18. J. van den Berge, Kruiningen; 19. M. J. Goud, Waarde; 20. J. J. Mieras, Rilland-Bath. Kampioenschappen „De Blauwe Doffer". De uitslagen der kampioenschappen 1,969 "behaald door de postduivenver eniging „De Blauwe Doffer" zijn als volgt: Vitesse duif: 1, 2 en 3 A. de Leeuw. Midfond duif: 1, 2 en 3 A. de Leeuw. Jonge duiven: 1 en 3 A. de Leeuw; 2 F. Dommanchet. Fond jonge duiven: 1 A. de Leeuw; 2. F. Domman chet. Generaal duif: 1, 2 en 3 A. de Leeuw. Aangewezen 4 oude duiven: 1 A. de Leeuw; 2 E. Mollet; 3 W. de Klerk. Aangewezen 4 jonge duiven: 1 A. de Leeuw; 2. F. Dommanchet; 3 I. Sanders. Midfond hok: 1 A. de Leeuw; 2 F. Dommanchet. Generaal hok: 1 F. Dommanchet; 2. A. de Leeuw. Invasie van hengelaars. Voor de 7e maal in haar bestaan heeft de hengelvereniging „De Pilk" een pri ma georganiseerde hengelwedstrijd ge houden. 385 deelnemers zowel van bin nen- als buitenland waren naar Hans weert getogen om bewesten het dorp aan de oever van de Westerschelde gezeten te wachten op de roep „beet". En dit is zaterdagmiddag herhaalde malen ge hoord, want de vangst was goed. Na afloop van de wedstrijd kon ca. 50 kg vis bezorgd worden aan het bejaarden tehuis „Mariaoord". De vangst bestond hoofdzakelijk uit tong. De zwaarste tong woog 700 g terwijl er twee palingen bij waren van 900 g. En deze gewichten zijn nu echt geen visserslatijn. Zaterdag morgen vroeg kwamen bij mist de eer ste sportbeoefenaars het dorp binnenrij den. Het was een trieste morgen en het bestuur van „De Pilk" zag de dag som ber in. Dit bleek onnodig, want geluk kig kwam de zon door de grijze wolken massa heen. Wel iets laat, hetgeen on getwijfeld van invloed is geweest op de deelname van België en Zeeuws-Vlaan deren. Onder bekwame leiding van dhr. M. Wisse uit Den Haag, hoofd van de commissie van toezicht deden zich geen ongeregeldheden voor. Het was burge meester A. Schipper die na afloop de zware taak kreeg de prijzen van 1 tot 80 uit te reiken. De eerste prijs was een complete zeehengeluitrusting. De uit slag was: 1. H. Jonkheim, Kloosterzan- de, 1"280 pnt.; 2. mevr. Van Dorst, Ant werpen, 1230 pnt.; 3. P. Slabbekoom, Kapelle 1090 pnt.; 4. P. Boogaart, Kloos- terzande, 1015 pnt.; 5. M. de Buck, Heijst (B.), 890 pnt.; 6. C. Schillemans, Halsteren, 740 pnt. (plus beker meest gevangen vissen, t.w. 23 stuks)7. R. Smit, Sluiskil, 710 pnt.; 8. A. Hengst- mengel, Scherpenisse, 620 pnt.; 9. A. Hoogesteger, Kapelle, 610 pnt.; 10. J. Kakebeeke, Krabbendijke, 585 pnt. De eerste inwoner van Hansweert die een prijs in de wacht sleepte was A. van Poelje met de 19e prijs en 445 punten, terwijl als tweede Hansweertenaar ein digde A. Kouwer op de 32e plaats met 325 punten. In de avonduren werd in de zaal „Zeelandia" een bijzonder druk bezocht bal gehouden. De muzikale me dewerking hieraan werd verleend door „The Playing Boys" uit Zundert. Ook de gehouden loterij is succesvol verlo pen. Allen die medegewerkt hebben aan het, welslagen van deze wedstrijd, orga nisatorisch en financieel, komt zonder twijfel hulde toe. Hansweert kan trots zijn op een dergelijke vereniging, die een zo spectaculaire wedstrijd weet te or ganiseren. Onnodige nederlaag voor de Boys. In een thuiswedstrijd van het eerste Boys elftal tegen Zierikzee, ongetwij feld een geducht tgenstander, hebben de mannen uit Hansweert onnodig het on derspit moeten delven. Het ontbrak aan weldoordacht energiek spel, waardoor zij juist iets te kort kwamen bij de voet ballers uit Zierikzee. Met iets meer in zet was een gelijk spel toch zeker mo gelijk geweest. Er kan van twee gelijk waardige ploegen gesproken worden, doch Zierikzee bezat iets meer beweeg lijkheid, schotvaardigheid en enthousi asme. In de 30e minuut kon Klink een ongetwijfeld fraai doelpunt scoren, waar de Boys-keeper niets; aan kon doen, 01. Dit werd de ruststand. Na de rust scoor de Vermeulen in de 10e minuut, 02. Het zag er triest Uit doch dit moet on getwijfeld het moment zijn geweest waarop de Boys-mannen goed wakker werden geschud. Vanaf dit moment werd met inzet gevoetbald'. Er volgde tóen een spel dat de Boys-mannen van meet af aan hadden moeten tonen. Dit resulteer de na een half uur in een prachtig doel punt door Quakkelaar, 12. Alle pogin gen ten spijt bleef dit echter de eind stand. Een nippe overwinning voor Zie rikzee. Verkeersavond. In het kader van de verkeersweek werd donderdagavond in het dorpshuis Kaj Munk voor een niet al te talrijk publiek door het .Verbond voor Veilig Verkeer afd. Kruiningen-Hanweert een verkeersavond gehouden. Er werden kleurendia's over het schoolkind in het verkeer en enkele prachtige geluids kleurenfilms vertoond. Een grote ver- keerstaart werd verloot. Tijdens de pau ze kregen de aanwezigen een gratis con sumptie aangeboden. De verkeerssleutel. Maandag 20 oktober a.s. om 20 uur wordt in het dorpshuis Kaj Munk ge start met een verkeerscursus bestaande uit 6 lesavonden. Elke les eindigt met een vragenlijst, welke thuis wordt in gevuld en op de vólgende lesavond in geleverd en besproken wordt. De cursus, georganiseerd door het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Kruiningen-Hans weert staat onder leiding van dhr. J. Boon alhier. De kosten bedragen 5—, waarvoor iedere deelnemer 6 lesboekjes en 1 boekje met verkeersborden enz. ont vangt. In het belang van de verkeers veiligheid hopen wij dat deze cursus vele belangstellenden zal opleveren. Inbraken in garages. In de nacht van zondag op maandag zijn een tweetal vandalen bezig geweest andermans eigendom te stelen en te vernielen. Uit een op de Oosthavendijk geparkeerd staande auto van dhr. P. A. S. uit Waarde werd eon autoradio ont vreemd. Vandaar is men naar de Ka- naalweg gegaan alwaar de deuren wer den geforceerd van vier garages. Uit de auto van M. A. van F. werd een auto radio, een doosje lampen en autogereed schappen ontvreemd. Uit de auto van W. T. van K. werd een reservewiel en lampjes ontvreemd. Aan deze auto werd bovendien nog schade toegebracht aan het lakwerk, aangezien de daders er meenden goed aan te doen een in zijn auto staande bus lak lukraak over de auto leeg te spuiten. Uit de auto van J. A. de H. werd de'kolk van het dash- bord gesloopt terwijl ook de spannings- meter was verdwenen. Bedrading werd vernield. Uit de auto van G. B. werd de accu gehaald, terwijl ook de bedrading het moest ontgelden. De politie van Hansweert heeft in nauwe samenwer king met de rivierpolitie het onderzoek ingesteld. Een speurhond leidde hen a.1 spoedig naar de Hansweertse loswal. Bij informatie bleken aldaar o.m. gelegen te hebben de Damco 138 en de sleep boot Wilfred. Tussen Sluiskil en Temeu- zen werden deze heren, die meenden er goed aan te doen een anders eigendom te stelen of te beschadigen, door de po litie van boord gehaald. Het waren de 20-jarige Duitse matroos L. H. T. D. en diens neef, de 22-jarige uit Riddetkerk afkomstige A. F. D. Ze zijn in het po litiebureau te Ternèuzen in verzekerde bewaring gesteld. Geslaagd. Aan de opleidingsschool voor het christelijk kleuteronderwijs te Middel burg slaagde voor het hoofdleidsters- examen (akte B) ntej. C. S. E. de Brui ne Ld. alhier. Benoeming. Opperwachtmeester-postcommandant S. van Biene alhier is per 1 november te Halsteren benoemd als plaatsvervan gend groepscommandant der rijkspolitie. Raadsvergadering. Bij de gemeenteraadsverkiezingen voor het nieuwe Reimerswaal in novem ber a.s. zal in deze gemeente gebruik worden gemaakt van een stemmachine. De machine wordt die dag tot dit doel gratis beschikbaar gesteld door een be drijf, dat in deze apparaten handelt. Geen stembriefje dus, maar een druk op de knop van de door elektriciteit gevoe de machine. Valt de stroom uit, dan kan men „mechanisch" stemmen door een handle over te halen. Rilland en Bath zullen overigens de enige dorpen van Reimerswaal zijn, waarin men voor stemming van de nieuwe gemeenteraad van een dergelijk apparaat gebruik maakt. In de andere, nu nog zelfstan dige gemeenten, is het aanbod om van de stemmachine gebruik te maken van de hand gewezen. De gemeenteraad al hier, maandagavond speciaal bijeen om over het al of niet gebruiken van de machine te beslissen, had geen machine nodig om tot een uitspraak te komen: met 5 tegen 2 stemmen ging de raad akkoord met het voorstel van B. en W. op het aanbod van een stemmachine- firma in te gaan. Het college van B. en W. was unaniem voor het gebruik van het apparaat. Bedenkingen hadden de raadsleden mevr. N. G. Kamps-Visser (Gem. Bel.) en dhr. J. Hoekman (S.G. P.), die tegen het voorstel stemden. Mevr. Kamps zag twee bezwaren. In de eerste plaats gebruiken niet alle dor pen het apparaat. Maar haar voornaam ste bezwaar was haar verwachting, dat niet de machine zal falen, maar de kie zer. Vooral oudere mensen, zo atten deerde zij, zullen wellicht voor proble men komen te staan. Buiten het stem hokje wordt weliswaar alles verduide lijkt, maar bij het stemmen zelf is men alleen met de machine. Zij gaf een praktisch voorbeeld. Als de K.V.P. in Rilland altijd zo'n 200 stemmen had en die partij komt plotseling met het ge bruik van de machine op 300, zal men dan niet denken dat het aan de machine ligt Mevr. Kamps voelde er weinig voor Rilland te laten fungeren als proefkonijn, vooral niet op het belang rijke moment van het formeren van een raad van een nieuwe gemeente. „Juist niet bij deze eerste verkiezingen", aldus mevr. Kamps. „Er hangt veel van af. Dit is niet het juiste moment". Burge meester Jobse wees er op, dat de kies raad het experiment ten zeerste zal toe juichen. Ook zal het niet meer moge lijk zijn abusievelijk 2 hokjes rood te maken; prettige bijkomstigheid vond burgemeester Jobse bovendien, dat men nu niet meer op de biljetten leuzen als „Leve Moskou" zal kunnen schrijven. Het C.H.-raadslid J. v. d. Boomgaard stelde zich krachtig op achter het col lege van B. en W. „Nu of nooit", zei hij, „zet 'm op, begin er maar mee. Ik kan er geen gevaar in zien, of het nu dit jaar gebeurt of volgend jaar". Dhr. Hoekman, die met mevr. Kamps tegen stemde, wilde het gebruik van het ap paraat in principe wel toejuichen, maar deze verkiezing vond hij te belangrijk om er een begin mee te maken. Burge meester Jobse deelde nog mee, dat de Commissaris der Koningin Mr. J. van Aartsen aan alle verdwijnende gemeen teraden binnenkort een bliksembezoek zal brengen. De gemeenteraad alhier mag de Commissaris op de avond van de 19e november verwachten tussen* half acht en acht uur. HHKTOt tmomco VOOR VADER, MOEDER EN KIND N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Vrouwenbond hoopt op woensdag 22 oktober haar jaarvergadering te hou den in het Cultureel Centrum. Aanvang 7.45 uur. Voetbal. Krabbendijke I verloor zaterdag met 21 van Roda Boy^. Er werd door Krabbendijke, dat Kees Hogesteger mis te, beslist zwak gespeeld met korte passes en een zwakke inzet. Te laat begon Krabbendijke aan een krachtig tegenoffensief (een kwartier voor het einde), waarbij echter de doelman van Roda Boys op sublieme wijze niet toe stand dat er nog gescoord werd. Een verdiende overwinning voor Roda Boys. Krabbendijke II speelde met 00 gelijk tegen Nieuwdorp II. Krabbendijke III veijldor met 21 Wan Kloetinge VI. Krabbendijke B I won met 81 van Waarde B I, Krabbendijke B II verloor met 41 van Kruiningen B II. Zaterdag a.s. brengt Krabbendijke I een bezoek aan AZVV te Axel, een wed strijd, die gezien de voorgaande resul taten, winst voor Krabbendijke moet kunnen opleveren. Veiling. Met ingang van deze week komt de vrijdagveiling te vervallen en wordt en kel nog geveild op dinsdag en donder dag, zulks in verband met verminder de aanbod van produkten. Vorige week mocht de Golden Delicious worden aan gevoerd, de meest belangrijke appel van ons assortiment. De inzet voor de goed (geel) gekleurde partijen lag rond de 50, ct. Overzicht van de voornaamste prijzen: C.O. Pippin 1 7580 mm 32 43, 1 7075 mm 27—37, 1 65—70 mm 21—26, 1 60—65 mm 7.90—21; Golden Del. 1 75—80 mm 37—57, 1 70—75 mm 3452, 1 65—70 mm 20—39; Zoete Ermgaard 1 7075 mm 67, 1 6570 mm 57, 1 6065 mm 41; Crimson Cox's 1 75—80 mm 38, 1 70—75 mm 32—35, 1 6570 mm 25—27, 1 60—65 mm 15 17; Goudreinette 1 8595 mm 23 30, 1 75—85 mm 23—27, 1 65—75 mm 16; Jonathan 1 7580 mm 2829, 1 70—75 mm 25—26, 1 65—70 mm 13— 15. D. du Cornice 1 7580 mm 8488, 1 70—75 mm 81—86, 1 65—70 mm 68 72; Br. A. Lucas 1 7580 mm 21— 34, 1 7075 mm 25—36, 1 6570 mm 2335; Conference 1 7075 mm 38, 1 6570 mm 3641, 1 6065 mm 34 38, 1 5560 mm 2526; Legipont 1 70—75 mm 29, 1 65—70 mm 32, 1 60— 65 mm 28; Gieser Wildeman 1 5560 mm 82, 1 5055 mm 62. Voetbal. Waarde I was zaterdag op bezoek bij W.I.K. I, wat voor ieder één punt op leverde, 11. Waarde II had rust. AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. YERSEKE Vrijdag 17 oktober: Lezing met dia's door Bkm. J. Vlasbom. Aquariumver eniging „Vuumeon". - Bovenzaal Oesterbeurs, 19.45 uur. KRUININGEN Nederlaagtoumooi biljartclub „De Ko renbeurs". - Aanvang 8 uur. 17 okt. KorenbeursA.B.I.M. Oude- lande. 29 okt. KorenbeursT.O.G., Kortgene 7 nov. KorenbeursK.O.T., Bath. 14 nov. KorenbeursWalsoorden. Vrijdag 17 oktober: Veilig Verkeer ver lichtingscontrole 1922 uur. - Garage Leendertse. Zaterdag 25 oktober: Instuif met „Uni versal Delight". - 8 u., Ons Dorpshuis HANSWEERT Zaterdag 1 november: Discobal met discjockey. Lichtshow. - Kaj Munk, aanvang 7.30 uur. Het doel van de jaarlijkse Raiffeisen- spaarweek in oktober is het sparen bij het publiek aan te moedigen, in het be lang van de spaarders zelf en in het belang van de economische groei, die in belangrijke mate afhangt van de natio nale besparingen. Doordat het in de spaarweek aantrek kelijk sparen is, maken velen van deze gelegenheid gebruik om een bezoek aan hun bank te brengen en talloze nieuwe spaarders worden er door tot de bank gebracht. De Raiffeisenspaarweek vormt der halve een daadwerkelijke stimulans voor de spaarzin van de bevolking. Door de spaarzin bevorderende akti- viteiten waarvan de Raiffeisenspaar week het hoogtepunt vormt heeft de Raiffeisenbank zich ontwikkeld tot een van de grootste spaarinstellingen in Ne derland met een inleggerstegoed van ruim 7,3 miljard. WEEKENDDIENST DOKTOREN In het weekeinde van 18 oktober zal voor de dorpen Hansweert, Krabbendij ke, Kruiningen, Rilland-aBth en Waar de de dienst worden waargenomen door Dr. J. A. Kamps te Rilland-Bath, tel. (01135) 343. Van 9—15 oktober 1969 KRUININGEN. Geboren: Nicholas Har ry, zv. Willem Menheer en Kathleen Roebuck. Overleden: Cornelia Lindhout, 84 j., wed. van Marinus Karelse. RAIFFEISENSPAARWEEK 27 TOT EN MET 31 OKTOBER 1969 Met als thema „van jong tot oud met sparen vertrouwd" gaat dit jaar op maandag 27 oktober de traditionele Raiffeisenspaarweek van start. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. de Bue. Heilig Avondmaal en dankzegging. 7 uur, in De Haven: Dienst voor de jongeren. Ds. A. J. de Bue. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. P. C. Tönjes. GerefKerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra, Roo sendaal. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering: Zaterdag 19.10 uur; zondag 7.30 en 10 uur. Léger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur Kadet C. J. A. de Ruiter. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: De heer Hintzen, Vlissingen. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. K. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 uur: Evangelist Markusse. 5 uur: Ds. G. van Bruggen. Medewer king Kinderkoor. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. E. Zorn. 10.30 uur jeugddienst. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. v. d. Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 21 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Eerw. heer De Ruiter, 's-Gra- venpolder. 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrjje Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. (V.m. bev. lidm.; n.m. H. Doop.) Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Viering Heilig Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2