^{jjameklingsa fUJcfens- jUJaafdlghoden G on BAAYENS TUSSEN WAL EN SCHIP de speciaalzaak voor uw BRIL KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE YERSEKE WEMELDINGE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Oemeentebestuur c 3KK Herbestratingswerk. Maandag j.l. is het aannemersbedrijf Boone en Besuijen begonnen met het op nieuw bestraten van een gedeelte van de Prinses Beatrixweg. Ook een gedeel te van de Prinses Julianastraat en de Prins Bemhardstraat zullen een beurt krijgen. Betaling van belastingen. U zult de gemeente-ontvanger een plezier doen wanneer u bij betaling van belasting per giro of per bank het ko hiernummer vermeldt. Voor u is dit een kleine moeite, omdat u het aanslagbiljet waarop dit nummer staat, toch bij de hand hebt, om het juiste bedrag van de belasting af te lezen. Wanneer u geen nummer vermeldt, moet de ontvanger bij het afboeken van het kohier veel zoe ken. U kunt hem dit zoeken besparen. Bij voorbaat dank. Verkiezing gemeenteraad. De stemming voor de verkiezing van een gemeenteraad voor de nieuwe ge meente Kapelle zal plaats vinden op donderdag 27 november a.s. Gemeentelijke herindeling. In staatsblad 347 is opgenomen de wet van 2 juli 1969 tot gemeentelijke her indeling van Zuid-Beveland. De datum van herindeling is 1 januari 1970. Zoals bekend worden dan 24 Zuidbeve- landse gemeenten opgeheven en wor den 4 nieuwe gemeenten gevormd. We- meldinge gaat met Kapelle de nieuwe gemeente Kapelle vormen. In de wet zijn de grenzen der nieuwe gemeenten nauwkeurig vermeld. De wo ningen, die bij de Postbrug staan, gaan behoren tot de gemeente Reimerswaal. De grens met Reimerswaal loopt na^de Eerweg naar de Franse Trap. De grens met Goes gaat lopen door de z.g. kleine waterleiding, die begint bij de Sluisput en die vervolgens de Ruisweg, de Oude Polderweg en de Hoogepad kruist. De woning, waar de fam. Ridderhof woont, komt in de nieuwe gemeente Goes te liggen. Arbeider gevraagd. Blijkens in dit blad opgenomen adver tentie roept het gemeentebestuur solli citanten op voor de tijdelijke betrekking van gemeente-arbeider. Er zijn naar de mening van B. en W. nog zoveel kar weitjes op te knappen, dat een extra man nodig is. Nadere inlichtingen over het werk, de beloning enz. zijn te ver krijgen bij de burgemeester en ter ge meentesecretarie. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelis Ronald, zv. T. Gijs- sel en M. van Doezelaar. Huwelijksafkondiging: Adriaan Jacob Paauwe, 21 j. en Adriana Margaretha Geertruida van de Velde, 18 j. te Mid delburg. door TRUDIE MOORST 5) Maar zoiets kwam nooit voor. Die mensen leefden in een andere wereld, een onbereikbare uiteraard. UiteraardHoe kwam hij aan dit woord? O ja... die butler bij Van Hee- veren Korthals zei het bijna in iedere zin. Dat was hem die avond opgevallen. Uiteraard De rest van de dag luierde hij op zijn kamer, draaide platen en las een boek uit de blibliotheek. Om zich tegen de avond om te kleden. Precies om kwart over zeven belde hg aan. Eén van zijn stelregels was: kom altijd een kwartiertje eerder, als het mogelijk is, dat geeft een goeie in druk. Een meisje deed open, hem brutaal- vorsend aankijkend. „Wat zal 'tzijn?" Loop der bevolking over augustus. Ingekomen zijn: H. Hoogesteger en echtgenote v. Goes n. Oude Polderweg 12; A. M. J. Kole v. Wageningen n. Bonzijweg 14; M. S. Verstraten v. Mid delburg n. Pr. Beatrixweg 8; E. B. Koch v. Rotterdam n. Pr. Beatrixweg 8; I. A. van Ouwerkerk v. Rotterdam n. Pr. Bea trixweg 8; A. A. Cornelisse v. Tholen n. Pr. Beatrixweg 8; G. H. P. van den Adel v. Papendrecht n. Pr. Beatrixweg 8; R. W. Vergeer v. Dordt n. Pr. Bea trixweg 8; A. C. M. Bakker v. Temeu- zen n. Pr. Beatrixweg 8; B. A. M. Vroeg- rijk v. Leiden n. Pr. Beatrixweg 8; J. Blom v. Dordt n. Pr. Beatrixweg 8; J. H. van den Ende v. Temeuzen n. Pr. Beatrixweg 8; P. I. Vogelaar v. Goes n. Pr. Beatrixweg 8; A. G. Femhout v. Amsterdam n. Pr. Beatrixweg 8; A. P. Theunisse v. St. Annaland n. Pr. Bea trixweg 8; A. J. de Wachter v. Middel- harnis n. Pr. Beatrixweg 8; M. W. Slab- bekoorn v. Kapelle n. Pr. Beatrixweg 8; A. J. Florusse v. Kapelle n. Pr. Bea trixweg 8; Y. E. M. van Groezen v. Antwerpen n. Pr. Beatrixweg 8; W. J. Gouwens v. Krimpen a/d Lek n. Pr. Bea trixweg 8. Vertrokken zijn: P. J. Schouwenaar en gezin v. Dorpsplein 6 n. Goes, Em- mastr. 4; C. J. Vink en gezin v. Molen- str. 47 n. Tiel, Lindelaan 291; Y. van der Pol en M. van der Pol v. Pr. Bea trixweg 8 n. Hansweert, Dijkstr. 23; A. Drinkwaard en gezin v. Bonzijweg 17b n. Den Burg (Texel), Julianastr. 18; G. H. H. Westveer v. N. Achterweg 9 n. Terneuzen, Debussyhof 39; L. J. Pik en gezin v. Pr. Beatrixweg 11 (w/a) n. Dordrecht, Breitnerstr. 23; W. A. Pik en gezin v. Pr. Beatrixweg 11 (w/a) n. Schiedam, Lange Nieuwstr. 13a; C. J. M. Schot v. Pr. Beatrixweg 8 n. Dordt, Wolwevershaven 20; A. van Harten v. Pr. Beatrixweg 47 n. Hilversum, Nood weg 37; R. Corstanje v. Pr. Beatrixweg 8 n. Borssele, Oostsingel 43; A. M. Zuijd- dijk v. Bierweg 33 n. Velp, Reinaldstr. 2; P. van Hekke en gezin v. Chezeeweg 16 n. Goes, J. A. Blanckstr. 20; H. E. Tilman v. Dorpsstr. 65 n. Amsterdam, Churchillaan 49. Verhuizingen binnen de gemeente: L. M. Schouten en gezin v. Wilhelminastr. 82 (w/a) n. Pr. Julianastr. 16; H. L. Schouten en C. F. Schouten v. Pr. Bea trixweg 8 n. Pr. Julianastr. 16; M. Vleu gel v. Bierweg 13 n. Pr. Julianastr. 16; A. P. Gijssel en gezin v. Oranjeboomstr. 5 n. Dorpsplein 6; S. J. C. van der Endt en J. P. van der Endt v. Pr. Beatrixweg 8 n. N. Achterweg 55a; H. Schipper v. Oranjeboomstr. la (w/a) n. Pr. Beatrix weg 8; G. A. M. Vergouwen v. Dorps str. 5 n. Pr. Beatrixweg 8; G. van der Wiel v. Wilhelminastr. 10 n. Daniëlstr. 25; J. Hartog en gezin v. Hoogeweg 10 n. Molenstr. 47. Pelser lachte. „Dat weet ik niet. Wel, wat het gaat worden: een feestje. Ik ben gehuurd om vanavond hier te helpen". Bij het meisje in de deuropening ging blijkbaar een licht op. „Dat is waar. Meneer Pelser?" „Dat is m'n naam". „Kom maar verder". Terwijl hg bin nenkwam en zijn jas uittrok, monster de het meisje hem, goedkeurend knik kend. „U kunt met uzelf wel voor de dag komen". „Dat doe ik dan ook doorgaans. Hoe is 'thier? Prettig werken?" „Moet je zelf maar ontdekken. Hangt er van af, wat je kunt". „Heel wat. Ik zou het bijvoorbeeld eens op een vrije avond kunnen demon streren". Het meisje fronste haar wenkbrauwen. „Ik heb al een jongen". Hij knikte. „Kan ik me voorstellen. Meisjes zo als jij lopen niet lang los". Ze voelde het complimentje en lachte. „Kom mee, flirt, zal ik je aan me vrouw voorstellen". „Als je nog eens verandert..." be gon hij. „Verandert?" herhaalde het meisje, staan blijvend. „Waarom? Ik werk hier al vier jaar en ben best tevreden". 1. C. M. Dagevos; 2. F. J. Burger; 3. L. W. Bretveld; 4. J. C. Mesu; 5. N. C. Mellegers De heer J Veerhoek, de hui dige wethouder in Wemeldinge, stelde zich voor deze verkiezing niet meer be schikbaar. 23 jaar is dhr. Veerhoek wet houder geweest, het leek hem nu de beste tijd om afscheid te nemen van het besturende werk in de gemeente. De voorzitter der kiesvereniging, dhr. A. Veerhoek, bracht de dank over namens allen voor het vele werk dat zijn broer voor de C.H.-beginselen in de gemeente heeft gepresteerd. Schaaknieuws. Donderdag 4 september j.l. hield de schaakvereniging „De Zwarte Dame" haar eerste bijeenkomst. De opkomst was zeer goed. Eén lid bedankte, er ga ven zich 2 nieuwe leden op. Door de voorzitter werd aan dhr. L. H. v. d. Kal len te Rilland, kampioen van de onder linge competitie 1968-'69, de wisselbeker overhandigd. Er zal evenals het vorig jaar weer op donderdagavond gespeeld worden. Gezien de financiële positie van de vereniging werd het wenselgk ge acht om de contributie van de leden op 3,per maand en van de jeugdleden op 1,50 te brengen. Door onze vereni ging zal een jeugdcompetitie worden ge leid, waarvan de winnaar in de kerst vakantie aan de finale om het jeugd kampioenschap van Zeeland mag deel nemen. Wie van de jeugd jonger dan 20 jaar wil zich hiervoor nog opgeven? Voor de competitie van de Zeeuwse Schaak Bond zal op zaterdagmiddag 4 oktober a.s. in „Ons Dorpshuis" met 2 achttallen tegen twee Zeeuwsvlaamse achttallen gespeeld moeten worden. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen dier geneeskunde dhr. A. L. Blok alhier. C.H.U. Reimerswaal. De C.H.U.-kiesverenigingen Krabben- dijke, Kruiningen, Rilland, Waarde en Yerseke vergaderden 3 september j.l. in Waarde. Daar werd de kiesvereniging Reimerswaal opgericht. Voor de komen de gemeenteraadsverkiezingen werd de volgende kandidatenlijst samengesteld: 1. C. J. van de Velde, Yerseke; 2. J. Lako, Kruiningen; 3. M. van de Marei, Rilland-Bath; 4. J. Mallekote, Krabben- dijke; 5. J. F. Goud, Waarde; 6. J. van Schaik, Yerseke; 7. W. J. Pouwer, Hans- weert; 8. H. P. Meeuwsen, Rilland-Bath; 9. Joh. Schouten, Krabbendijke; 10. C. van Houte, Waarde; 11. M. Scheele, Yerseke; 12 J. van Iwaarden, Kruinin gen; 13. J. v. d. Boomgaard, Rilland- Bath; 14. J. Waterman, Krabbendijke; 15. C. Sinke, Waarde; 16. L. Bom-Kos- ter, Yerseke; 17. J. C. Hamelink, Hans- weert; 18. C. M. v. d. Boomgaard, Ril land-Bath; 19. H. M. de Looff, Krab bendijke; 20. G. J. Dees, Waarde. P.v.d.A.-lijst. De Partij van de Arbeid heeft de vol gende kandidatenlijst opgesteld: 1. C. Slabbekoom, Kruiningen; 2. J. B. Kor- stanje, Yerseke; 33. J. Walraven, Ril land; 4. J. M. Lindenberg, Krabbendijke; 5. A. C. van Overfeeeke, Kruiningen; 6. mevr. A. Vaas-van; Oven, Yerseke; 7. M. C. Daane, Kruiningen; 8. J. Geense, Krabbendijke; 9. L. Almekinders, Ril land; 10. A. van Damme, Yerseke; 11. mevr. J. Rotte-Koopman, Kruiningen; 12. C. M. Lobbezoo, Krabbendijke; 13. H. M. v. d. Doe, Kruiningen; 14 mevr. J. C. Korstanje-Meyaard, Yerseke; 15. T. Baak, Hansweert; 16. C. B. Riedijk, Kruiningen; 17. mevr. J. Glerum-Pekaar, Yerseke; 18. W. Priester, Kruiningen. Wedvluchten. De P.V. Vrijheidsduif nam weer deel een een tweetal vluchten. De belang rijkste uitslagen zijn: Chateauroux, afstand 543 km, met 63 jonge duiven: 1 en 7 H. Witte; 2, 3 en 5 C. Dijl; 4, 6 en 10 J, Voois; 8. W. Krijnse; 9 H. van Koeveringe. Moescroen, afstand 97 km, met 175 duiven: 1, 5 en 13 J. Willeboer; 2 J. Wisse; 3, 10 en 14 J. Voois; 4 C. Sim mers; 6 P. Willeboer; 7 J. van Iwaar den; 8 A. Kole; 9 en 11 J. van Noorden; 12 P. Boone; 15 A. Boone. Verkiezingen. De gemeenteraadsverkiezingen voor de nieuwe gemeente Reimerswaal zullen 27 november a.s. gehouden worden. Vrouwengroep op reis. De Herv. Vrouwengroep heeft dinsdag j.l. een tegenbezoek gebracht aan de vrouwengroep in Oostburg. Er was een ontvangst op het gemeentehuis, waar de Oostburgse burgemeester de dames ont ving. Er was een gezamenlgke brood maaltijd en tenslotte een gezellig sa menzijn met de Oostburgse dames. De „Ik bedoel: als je van jongen wilt veranderen..." Ze gaf hem een por. „Ik schrijf je wel op in m'n boekje. Tegen de tijd, dat je A.O.W. krijgt, ben je wel aan de beurt". „Kunnen we samen een leuke ouwe dag hebben, hè?" Mevrouw Van der Mondele bleek een dame te zijn met een scherpe blik. Bin nen een minuut begreep Pelser: die is hier de baas in huis. „U bent ons aanbevolen door Uitzend bureau Swinders, als hun beste kracht. Ik reken er op, meneer Pelser, dat u aan de gestelde verwachtingen zult beant woorden". De man boog even. „We zullen ons best doen, mevrouw. U kunt ten volle op me rekenen". „Het blijft een eenvoudig feestje van avond. Geheel entre-nous. Nu ja, wat vriendinnen en vrienden van m'n doch ter en een paar kennissen van onszelf. Totaal twintig mensen. De huisknecht zal u verder wel op de hoogte brengen. Kunt u het met z'n tweeën af?" „Dat zal wel mogelijk zijn, mevrouw". „Desnoods helpt het meisje, dat u binnengebracht heeft. Haar handen staan gelukkig ook nergens verkeerd voor". De huisknecht bleek een familie-erf stuk te zijn. Zo'n dertig jaar reeds in vrouwengroep komt 16 sept. weer bij een. Mej. Rezelman uit Goes houdt dan een lezing over „Voeding". Wedvlucht. De P.V. „De Blauwe Doffer" nam deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen over 98 km. Uitslag: 1, 2, 4 L. Theen- aart 3 E. Mollet; 5 L. van Ertvelde; 6 A. de Leeuw; 7 W. de Klerk. W elfare-expositie. Afgelopen week was er in het „Ma- ria-oord" een tentoonstelling van Wel- fare-produkten vervaardigd door de be jaarden van dit tehuis. Er waren zeer mooie werkstukken bij, o.a. geborduur de tafelkleden, schilderijen, schellekoor den, kussens. Verder was er nog vlecht werk en mozaiek. Tevens waren er nog verschillende attracties zoals grabbel ton, dartspel. De opbrengst van de goed bezochte tentoonstelling komt ten goe de aan de ontwikkelingshulp. Muzikale rondgang. De muziekvereniging Scheldegalm al hier heeft zaterdagmiddag voor wat vro lijke muziek gezorgd. Er werd een mu zikale rondwandeling gemaakt, gedeelte lijk achter de Boomdijk en verder in de dorpskern. Het ligt in de bedoeling om over 14 dagen Hansweert-oost te laten genieten van de tonen van Scheldegalm. Instuif. Begunstigd door mooi weer heeft de Instuif alhier een bal champêtre gehou den in de muziektuin van Scheldegalm. De organisatie van deze avond was in uitstekende handen en aan belangstel ling liet het ook niets te wensen over. Voor deze avond waren The Lops uit Leerdam gecontracteerd, die voor de jeugd bijzonder aantrekkelijke muziek brachten. Schip aan de grond gelopen. Door een defect aan het roer is vorige week het vrachtschip „Rama Jayanti" bij het Mariamontbaken ter hoogte van Bath aan de grond gelopen. Met negen sleepboten werd het schip, dat op weg was van Antwerpen naar zee, vlot ge trokken. Toen het schip aan de grond liep, was juist de sleepboot „Baarland" van Mulders sleepdiensten uit Terneu zen met een sleep in de buurt. De sleep vierde het anker, waarop de „Baarland" assistentie verleende, totdat ook de „Hol land" van Muller en een achttal Belgi sche sleepboten van de Union de Re- morquage et de Sauvetage waren ge arriveerd. Déze 9 sleepboten brachten het vrachschip weer in dieper water. Na dat het water was opgekomen, is de „Rama Jayanti" des middags met as sistentie van twee Belgische sleepboten naar de rede van Vlissingen doorgeva ren. Daar is het schip voor onderzoek ten anker gegaan. Veiling. De prijzen die vorige week en aan het begin van deze week voor de appels be taald werden, lieten een lichte daling zien. De inzet van de Cox's Orange Pip pin die donderdag mocht worden aan gevoerd, was teleurstellend en kon niet hoger komen dan 38 ct. De aanvoer van de James Grieve en de rode mutanten hiervan alsmede de Tyd. E.W. loopt de ze week ten einde. Bij de peren is er een behoorlijke variatie in de aanvoer, hoofdrassen zijn: Tr. de Vienne, Br. Hardy en B. L. d' Avranches. De inzet van de beide laatste rassen lag rond de 50 cent. Prijsoverzicht van de voornaamste prijzen: C.O. Pippin 1 80—-90 mm 26 33, 1 75—80 mm 4048, 1 70—75 mm 3455; James Grieve 1 7580 mm 20 dienst. Pelser had dit type al vaker meegemaakt en wist, hoe hij er mee om moest gaan. En hij maakte handig ge bruik van deze wetenschap. „Ik vind het altijd prettig werken met mensen, die al jaren bij een familie zijn. Omdat ze alles weten. Dat is voor ons een grote steun. U kunt vanavond op me rekenen". De huisknecht voelde zich gevleid. „Doorgaans doe ik alles alleen, maar bij grotere feestjes, met diners en der gelijke, huren wij een kracht, begrijpt u?" „Heel verstandig", knikte Pelser. „Na tuurlijk zoudt u het vanavond ook al leen kunnen. Doch waarom zult u zich afsloven, als het niet nodig is? Doet u het maar kalm aan, ik voer uw instruc ties uit". En de huisknecht was van mening, dat het deze avond wel in orde zou ko men. Terwijl hij, samen met de huisknecht, de tafel gereed maakte, ontdekte hij het meisje in een hoek van het vertrek. Een ogenblik ontmoetten him blikken elkaar. Hij zag, dat ze hem herkende aan de glimlach, die ze hem schonk. Nu wist hij het zeker: aan dit meisje heb ik dit schnabbeltje te danken. Toch wel leuk. De keuken was rommelig. De vrouw, die er als kokkin fungeerde, jammerde, AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN Vrijdag 26 en zaterdag 27 september: Bazaar „Concertfonds" t.b.v. jubileum concert „Crescendo". Zaterdag 4 oktober: Bal t.b.v. „Novib" m.m.v. „The Sop With Camel". Aan vang 7.30 uur - Ons Dorpshuis. 25, 1 70—75 mm 22—27, 1 6570 mm 20—22; J. Grieve Lired 1 75—80 mm 1820, 1 7075 mm 1822, 1 6570 mm 1218; Tyd. E.W. 1 85—95 mm 21 29, 1 7585 mm 27—38, 1 65—75 mm 2536; Tr. de Vienne 1 7580 mm 42 51, 1 7075 mm 4455, 1 6570 mm 42—56; Br. Hardy 1 75—80 mm 44 52, 7075 mm 4958, 1 6570 mm 4855; B.L. d'Avranches 1 6570 mm 44, 1 60—65 mm 47, 1 55—60 mm 38 Voetbal. Krabbendijke I moest afgelopen za terdag in zijn eerste competitiewedstrijd op onfortuinlijke wijze met 1—0 het on derspit delven tegen NO AD in Wijk en Aalburg. Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd, in het laatste kwartier was het NO AD dat er in slaagde te sco ren. Krabbendijke II won met 21 van Kloetinge, Krabbendijke III verloor met 2—1 van Kruiningen, II, terwijl bij de junioren Krabbendijke B I met 200 Rillandia B II overmeesterde. Zaterdag a.s. speelt Krabbendijke I een thuiswedstrijd tegen Temeuzense Boys I, een wedstrijd die, in verband met het feit dat het eigen terrein nog niet is goedgekeurd, op het veld van de v.v. „Waarde" gespeeld wordt. Krabbendijke II brengt een bezoek aan Terneuzense Boys III en Krabbendijke III speelt te gen Waarde II. Raiffeisenbank. Bij de Stichting Spaarbank van de Coöp. Raiffeisenbank „Krabbendijke" werd in de maand augustus ingelegd 494.425,12, terwijl in dezelfde periode werd terugbetaald 363.716,75. Het to tale spaarderstegoed steeg hierdoor met 53.408,37 tot 15.749.740,87. In augus tus werden 43 nieuwe spaarrekeningen geopend. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" nam deel aan wedvluchten vanuit Vilvoorde en Felix- town. De voornaamste uitslagen van Vilvoorde waren: 1, 17 J. J. de Jonge; 2, 5, 10, 11, 15, 18, 21 D. A. van de Vrede; 3, 4, 9, 13, 14, 22 K. M. Staal; 6, 12 C. Weststrate; 7, 8, 16, 20 C. J. Clement; 19 A. J. Kruijsse. De voor naamste uitslagen van Felixtown wa ren: 1 K. M. Staal; 2, 7 C. J. Clement; 3, 4 A. J. Kruijsse; 5 J. Moerland; 6, 8 D. A. van de Vrede. S.G.P. Reimerswaal. Op voorstel van een daartoe ingestel de commissie van voorbereiding werd door de vijf plaatselijke kiesverenigin gen van de S.G.P. in Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath, Waarde en Yerseke een overkoepelende centrale kiesvereniging voor Reimerswaal opge richt, waarvan het bestuur bestaat uit de volgende vertegenwoordigers: J. A. Don, Kruiningen, voorzitter; J. J. van Damme, Yerseke, secretaris; J. Hoek man, Rilland-Bath, penningmeester en verder W. B. de Fijter, Krabbendijke, C. Goud, Waarde, W. Koster, Krabben dijke en L. de Wolf, Yerseke als leden. Besloten werd met één gezamenlijke lijst uit te komen bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen voor Reimerswaal, welke lijst er als volgt uit ziet: 1. H. Corne- dat ze eigenlijk niet gehuurd was voor zo'n groot diner, doch de huisknecht trok zich van deze jeremiades niets aan. Hij zorgde er voor, dat elke gang op tijd gereed was, terwijl Pelser de schalen binnen bracht en alles op vakkundige wijze plaatste. Een paar malen liep hij langs het meisje, doch deze was in een diepzinnig gesprek gewikkeld met haar tafelheer, een rossige jongen, die, als hij zweeg, zijn dikke lippen half open had, waardoor zijn gezicht een domme uit drukking kreeg. Wat ze in zoiets ziet, dacht hij, maar zijn gezicht bleef on bewogen. Na het diner ruimden ze met z'n drie- en alles snel op. In de keuken begon het meisje, dat hem had binnengelaten, af te wassen, samen met een andere ge huurde kracht, een vrouw van middel bare leeftijd. Samen met de huisknecht maakte hij de twee grote vertrekken in orde, zodat er gedanst kon worden. In een hoek was inmiddels een uit vier man bestaand bandje begonnen, waarna de eerste paren begonnen te draaien. Glazen binnen brengen hoefde hier niet, omdat de huisknecht zich had ge posteerd achter een soort bar. Z'n enige taak was er voor te zorgen, dat alles op tijd werd aangevuld vanuit de keu ken. (Wordt vervolgd) ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service V oetbalnleu ws. Yerseke I won zijn eerste thuiswed strijd tegen Kapelle met 31, ruststand 20. Yerseke II en III wonnen ook hun wedstrijd, een hoopvol begin dus. Het tweede won met 32 van Nieuwdorp II en het derde elftal won met 20 van Kapelle IV. De B-junioren verloren met 41 van Kruiningen, de pupillen deden het beter, zij wonnen van Kruiningen met 32. Ondanks de feesten moet Yerseke I zaterdag naar Wissenkerke; hopelijk zit het feest niet in de benen! De B-junioren spelen thuis tegen Krabbendijke. Yerse ke II en III zijn vrij. C.H. kiesvereniging vergaderde. De C.H. kiesvereniging heeft op haar vergadering een dezer dagen gehouden, besloten het bestuursvoorstel om met de C.H. Kapelle en de A.R. Kapelle/Wemel- dinge op een gezamenlgke lijst uit te komen bij de raadsverkiezingen, goed te keuren. Als Wemeldingse C.H. kandida ten op deze lijst zullen komen te staan:

Scheldebode | 1969 | | pagina 2