BAAYENS caoaii«» DO de speciaalzaak Wemeldingse wetenswaardigheden voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Uitbreiding Dorpshuis. Tijdens de laatstgehouden raadsver gadering hebben B. en W. meegedeeld, dat door G.S. van Zeeland is goedge keurd het raadsbesluit waarbij de ge meente zich garant verklaart voor de aanzuivering van een eventueel tekort bij liquidatie van de stichting Dorpshuis Wemeldinge. Dit besluit houdt verband met de voorgenomen uitbreiding van het Dorpshuis. Zo op het eerste gezicht is het een vreemde zaak dat bij plannen tot uit breiding over liquidatie moet worden gesproken. Er is echter een goede reden voor. Wanneer een bank geld leent wil zij zekerheid, dat het geleende geld met rente op tijd terug wordt betaald. In de regel krijgt de bank het recht van hy potheek. Ook gebeurt het vaak, dat de gemeente zich garant verklaart voor de tijdige betaling van rente en aflossing. De banken hebben zoveel vertrouwen in de gemeenten, dat zij deze zonder meer als borg accepteren. Toen de plannen voor uitbreiding van de keuken en de bergruimte voor het dorpshuis werden uitgewerkt bleek al spoedig dat hiermee een flink bedrag gemoeid zou zijn. De Stichting Dorpshuis heeft nog geen flin ke reserves waaruit geput kan worden en zodoende was het lenen van geld de aangewezen weg. De coöp. raiffeisen- bank te Wemeldinge was bereid het geld te lenen onder voldoende zekerheid. Om bepaalde redenen kon het recht van hy potheek niet worden verleend en omdat bij de goedkeuring van gemeentelijke garantiebesluiten G.S. aan een bepaald quotum zijn gebonden, bood deze weg ook geen kans van slagen. De bank kon echter ook genoegen nemen met garan tie voor betaling van eventuele exploi tatie- en liquidatietekorten door de ge meente. Het besluit dat de raad hier voor heeft genomen is nu door G.S. goedgekeurd. Zodoende kan het bestuur van het dorpshuis nu de voorgenomen uitbreiding gaan realiseren. Reinigingsdienst. In de raadsvergadering is de rekening over 1968 van de gemeenschappelijke reinigingsdienst der gemeenten Krab- bendijke, Kruiningen, Rilland-Bath, Waarde, Wemeldinge en Yerseke aan de orde gesteld. De raadsleden hadden over de rekening zelf geen vragen. Met het oog op de komende gemeentelijke herindeling werd wel gevraagd hoe het zou gaan na 1 jan. '70. Wemeldinge is n.l. bij de genoemde regeling aangeslo ten, maar Kapelle zit in een andere groep. De huisvuilauto, die daar rijdt, komt ook in Kloetinge, Kattendijke, Wil- helminadorp en 's-Gravenpolder. Dit laat ste dorp gaat bij Nieuw-Borssele horen. De andere dorpen vormen in de toe komst een onderdeel van de nieuwe ge meente Goes. De burgemeester kon ant woorden, dat de herindelingswet voor zulke gevallen aanwijzingen geeft. De gemeenschappelijke regelingen blijven bestaan totdat de na 1 jan. '70 optreden de gemeentebesturen eventueel nieuwe regelingen zullen hebben getroffen. Na 1 jan. '70 zullen de inwoners van We meldinge er dus op kunnen rekenen, dat het huisvuil op de normale tijden zal worden opgehaald, dat het grove vuil wordt afgevoerd en dat de kolkenzuiger de riolen komt schoonmaken. Adresboekje. Een particuliere uitgever is van plan binnenkort een adresboekje voor Wemel dinge uit te geven. Het gemeentebestuur zal de adressen verstrekken. Het boek je zal gratis worden verspreid. De kos ten worden goedgemaakt door de ad vertenties, die er in worden opgenomen. In het boekje komt ook een lijst van plaatselijke instellingen en verenigin gen. Daar de gegevens hiervoor ter se cretarie niet volledig bekend zijn, wordt langs deze weg iedere vereniging en in stelling uitgenodigd in het kort deze gegevens te verstrekken, dus naam, adres, telefoonnummer, enz. Graag be richt voor 13 september a.s. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Eduard Willem Meulenberg, 21 j. te Wissenkerke en Frederica Maria Paulina Wiskerke, 20 j. Geboorten: Pieter Comelis Nicolaas, zv. P. H. Brouwer en J. J. Meijaard. Overlijden: Pietemella de Neef, 78 j-, echfgen. van A. de Mul. Huwelijksafkondiging: Christoffel Jo hannes bij de Vaate, 21 j. en Janna Cor nelia Christina van Paasschen, 21 j. te Kruiningen. ALOM ^FKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Plattelandsvrouwen op reis. De Wemeldingse plattelandsvrouwen zijn op reis geweest, naar België was het eerste doel en wel Gent waar ver schillende bezienswaardigheden werden bezocht, om tegen etenstijd in Oostburg te arriveren waar de inwendige mens weird versteekt, om tenslotte aan te landen in Vlissingen waar een juweliers zaak van de firma van de Hemel werd bezocht om een lezing aan te horen en diverse sieraden te bekijken. Het was een mooie reis. Vaardigheidsproeven. In het kader van de vaardigheidsproe ven hebben zaterdag 3 meisjes en 1 jon- gensgroep van de gymnastiekvereniging .Willen is Kunnen' een afstand van 10 km gelopen. Het was een flinke afstand voor de kinderen maar er waren slechts enkele uitvallers. Afscheid Zuster Borns. Zaterdagmiddag is er door velen af scheid genomen van Zuster Borns. Ruim 22 jaar is ze werkzaam geweest op We meldinge en hoewel ze Wemeldinge niet gaat verlaten en zelfs nog enige tijd werkzaam blijft na haar pensionering omdat een opvolgster voor haar nog niet gevonden is, is ze dan nu toch met een welverdiend pensioen. Mevrouw E. van Sas-Boetje bood de zuster namens het huldigingscomité een bankstel aan, terwijl het gemeentebestuur niet achter bleef en de zuster voor haar werkzaam heden in de afgelopen jaren beloonde met een dia-projector, welke beide door een zichtbaar glunderende zuster in ont vangst werd genomen. Het woord werd gevoerd door de heer C. M. Dagevos als voorzitter van het Groene Kruis. Hij me moreerde de werkzaamheden van Zuster Borns in haar Wemeldingse tijd en bere kende dat het aantal afgelegde bezoe ken om en nabij de 60.000 bedraagt. U was altqd present als het nodig was 7 dagen in de week. Dr. Eckhardt ver telde wat over de samenwerking tussen de zuster en hem in al die jaren. Bur gemeester van Sas voerde het woord na mens het Gemeentebestuur terwijl Ds. Ven erna dat deed namens de kerken. U bracht de naastenliefde in praktijk al dus Ds. Venema. Tenslotte werd door velen van de gelegenheid gebruik ge maakt om zuster Borns persoonlijk de hand te drukken ten afscheid. Het po dium van de grote zaal in het dorps huis was opgesierd met diverse bloem stukken welke zuster werden aange boden. Raadsvergadering. De Wemeldingse gemeenteraad heeft in haar vergadering van vrijdagavond in navolging van Kapelle besloten bij de a.s. raadsverkiezingen, die nodig zullen zijn in verband met de herindeling, ge bruik te zullen maken van stemmachi- nes, welke ter proefneming zijn aange boden door de firma Samson uit Alphen a/d Rijn. Dhr. M. Zuidwegt echter heeft zoveel bezwaren tegen dit experiment, dat hij zijn stem er niet aan kon geven en zelfs een tegenvoorstel indiende om géén gebruik te maken van het aanbod van genoemde firma. Zijn voorstel werd echter door geen der andere raadsleden gesteund. Dhr. Zuidwegt vond dat bij deze voor Wemeldinge zeer belangrijke verkiezingen geen enkele Wemeldingse stem verloren mag gaan door eventuele moeilijkheden met de bediening van de ze machines. Het zou jammer zijn, al dus dhr. Zuidwegt, dat hierdoor Wemel- dinge's invloed in de nieuw te kiezen raad kleiner zou zijn dan bij stemming op de oude manier. De andere raadsle den, die met de geopperde bezwaren een eindweegs meegingen, drongen wel allen aan op goede voorlichting aan de bevol king, vooral aan oudere mensen, maar kregen de garantie dat dit zeer zeker zou gebeuren, waarbij dhr. Dekker zeer snedig opmerkte dat hij het intelligen tiepeil van de Wemeldingenaren niet la ger aansloeg dan dat van de Kapellena- ren, daar het risico in Kapelle even groot is. Daarna werd het voorstel aan genomen. Tevoren had burgemeester Van Sas meegedeeld dat bericht was ontvangen van het ministerie dat bij de aanleg van picknick- en parkeerplaatsen gerekend kan worden op een subsidie van 86.759,00, zijnde 50 van het ge raamde bedrag. De herbestrating van de Beatrixweg e.d. is gegund aan de Firma Boone en Besuyen voor 39.536.00. Van het wielercomité was een bedankbrief ter tafel. De gemeente heeft 250, bijgedragen in het tekort. De uitbreiding van het Dorpshuis kan doorgaan omdat de goedkeuring van Ged. Staten was ontvangen om eventuele liquidatie tekor ten voor rekening van de gemeente te nemen. De stichting regionaal Pedago gisch centrum zal geen subsidie ontvan gen waarom was gevraagd. Een ander punt waar nog wel enkele woorden over gevallen zijn was het voorstel tot aan leg van een sportveldencomplex in de Bonzijboomgaard. Even tevoren was het voorstel een lening van 175,000,- voor dit doel aan te gaan reeds aangenomen. De verdere kosten zullen gedekt moeten worden uit de verkoop van grond en eventueel te ontvangen subsidie. Er zul len 2 voetvalvelden moeten komen en een tennisbaan, waarbij de heer C. W. Bras zich afvroeg of er in Wemeldinge wel animo zal zijn voor het tennisspel. De voorzitter kon hem daarin geruststel len, want er zijn mensen in Wemeldinge die graag de tennissport beoefenen en een eventuele tennisbaan willen exploi teren. Voor de kleedaccommodatie zal de voetbalvereniging zelf zorgen. Als het niet te veel tegenvalt kan de Heide- mij. nog dit najaar met de werkzaam heden beginnen, 25.000,werd gevo teerd voor de verbouw van de oude kleuterschool tot brandweergarage. Voor dit bedrag kan niet zoveel gedaan wor den als nodig is, maar we zullen toch trachten er iets moois van te maken al dus de voorzitter. Het is echter woeke ren om uit te komen met de centen. Het oude gymnastieklokaal zal wel oe fenlokaal worden voor O.K.K. zo bleek uit de woorden van de voorzitter in ant woord op een gestelde vraag hierover door de heer Bras. In verband met de brandweer werden nog enkele woorden gewijd aan de laatste brand in de ge meente en aan de doeltreffendheid van de samenwerkende brand waren zoals die bestaat en heeft gewerkt. De heer Zuydwegt echter zou nog graag zien dat er nog versterkers kwamen op de brandweerauto's om het publiek op een afstand te houden. Met de heer A. J. Dagevos werd een lening aangegaan ad. 35.000 om de van hem gekochte grond te financieren. Grond werd nog verkocht o.a. de grond waar de beide Wemelding se campings op liggen, alles voor een totaalbedrag van 49.183,33. Aan het architectenbureau Bakket te Dordrecht werd grond verkocht ad. 25,per mtr. voor de bouw van 6 woningen in de Spoorlaan. Het gemeentepersoneel zal een duurtetoeslag ontvangen. Goed keuring werd ook gehecht aan het sa menvoegen van een aantal vleeskeu ringsdiensten tot een kring waarbij de heer C. M. Dagevos zijn verwondering er over uitsprak dat 3 gevestigde die renartsen op wachtgeld gesteld zullen worden, terwijl een reeds oudere arts hiervoor benoemd zal worden. Hieraan zal aandacht worden besteed als de nieuwe kring er reeds is. Tenslotte dient nog vermelding dat de heer A. P. Schou- wenaar, wethouder, zijn teleurstelling uitsprak over het beleid van B. W. van Kapelle t.o.v. de stemmachines daar was afgesproken dat geen voorstel in de Kapelse raad gedaan zou worden voordat de beide colleges samen hier over hadden gesproken. Maar Kapelle's vroede vaderen hadden zich niet aan deze afspraak gehouden. De woorden van de heer P. J. J. Dekker. Kandidatenlijst. Als eerste zond de V.V.D. ons haar kandidatenlijst voor de gemeenteraads verkiezingen in de gemeente Reimers- waal. 1 J. Griep, Hansweert 2 Mevr. N. G. Kamps-Visser, Rilland 3 P. C. Vette, Yerseke. 4 M. van Hout, Waarde 5 Ph. A. van Opbergen, Yerseke 6 H. J. Meijer, Kruiningen 7 C. J. van der Werff, Rilland 8 J. Buscops, Kruiningen Plattelandsvrouwen bijeen. Op 27 augustus kwamen de leden van de bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Kruiningen en omstreken bijeen in de recreatiezaal van „Den Inkel' te Krui ningen. De leiding van deze bijeenkomst was in handen van de vice-presidente mevr. Baarens-van Aalst en na de ope ning werd er onder leiding van mevr. Boei-Kosten gezongen, waarna mevr. Klap-Kraak het ja - nee spel met de aan wezigen deed. Na de gezamenlijke koffie tafel werd door allen nog meegedaan aan het rollenspel. Het was een heel ge zellige avond waarmee het winterseizoen werd ingezet. Op 2 september a.s. be gint er in de Landbouwhuishoudschool te Kruiningen voor de dames een cursus. Kneepjes van het vak voor naaisters. Wedvluchten. De postduivenvereniging „Vrijheids duif" nam deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 98 km. Deelname 186 duiven. Belangrijkste uitslag: 1 en 8 Dijl; 2 en 4 J. Willeboer; 3 J. Wisse; 5 en 14 P. Willeboer; 6, 10 en 13 H. Witte; 7 P. Boone; 9 W. Krijnsen; 11 A. Boo ne; 12 en 15 H. Dek. Mej. Pasman nam afscheid. Mej. Pasman heeft zaterdag j.l. af scheid genomen als schoonhoudster van Ons Dorpshuis. Dit gebeurde tijdens een door het stichtingsbestuur aangeboden receptie. Burgemèester A. Schipper bedankte mej. Pasman (Suze) voor de voortreffelijke wijze waarop zij zich van haar taak heeft gekweten. Diverse verenigingsbesturen kwamen mej. Pas man de hand drukjken en een muzikale dankbetuiging was er van de Kon. Har monie E.M.M. Zwemdemonstraties. Zaterdagmiddag 6 september a.s. wor den er in het zwembad Den Inkel zwem demonstraties gehouden. Deze beginnen om 4 uur en de tdegang is gratis. Be halve door eigen kweek, wordt er ge demonstreerd door Oost Zeeuws Vlaam se zwemmers. Driedaagse wandeltochten Knittelfeld. Drie dorpsgenoten hebben afgelopen donderdag, vrijdag en zaterdag deelge nomen aan de driedaagse in Knittelfeld (Oostenrijk), t.w. mej. B. Maas en de heren P. Jopse en J. van de Parel. Zij volbrachten elk in hun klasse de voor geschreven afstanden. De laatste dag werden de laatste km in groepsverband met 12 Zeeuwen gewandeld. Erg leuk was de intocht in de stad, waarbij van 4 en 5 hoog zelfs de bloemen naar be neden werden gegooid. Van de 1421 deel nemers waren 323 Nederlanders. Het aantal uitvallers was dit jaar heel hoog door de vele regenval van de laatste we ken, die het bergparcours zeer zwaar had gemaakt. In het parcours zaten hoogteverschillen van meer dan 1200 m. Vergadering Plattelandsvrouwen. Vorige week kwam de afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bijeen, de eerste vèrgadering van het seizoen. Op deze bijeenkomst sprak bur gemeester J. C. W. Jobse over de toe komstige gemeentelijke herindeling en de vroegere herindelingen. Na afloop van de causerie bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen en kon men bijzondere wensen ten aanzien van Ril- land-Bath kenbaar maken. In de pauze kon men oude ansichtkaarten van de gemeente bekijken, die Dr. J. A. Kamps voor dat doel beschikbaar had gesteld. „De Pilk" hield clubwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Pilk" alhier hield in de Westerschelde haar vijfde clubwedstrijd van dit seizoen. Er namen 33 leden aan de wedstrijd deel. De vangst was matig; er werden 13 bovenmaatse en 51 ondermaatse vissen gevangen. De uitslagen zijn: 1. P. Pie- ters Jr., 360 pnt.; 2. J. Goedheer, 355 pnt.; 3. M. de Waal, 295 pnt.; 4. P. Ha melink, 225 pnt.; 5. G. Nagelkerke, 185 pnt.; 6. A. de Leeuw, 140 pnt.; 7. Th. de Loof, 135 pnt.; 8. C. Lemmers, 130 pnt.; 9. A. de Klerk, 125 pnt.; 10. K. Nagel kerke, 115 pnt. Bergingswerk. Het bergingsbedrijf L. Polderman al hier heeft opnieuw werk aan de winkel gehad. Het Duitse motorschip „Stadt Spijer" dat geladen met mijnsteen on- derweg was van Duitsland naar Oud dorp, ging bij het voor anker gaan in de Grevelingen door zijn anker. Hier door is het schip met beide roeren op de pijpleiding van een aldaar liggende zandzuiger gevaren. Het gevolg hiervan was dat het schip roerloos werd, want beide roeren werden zwaar beschadigd. De bergingsvaartuigen Tijgerhaai en Gier hebben de stuurloze Duitse boot keurig naar Hansweert gebracht, al waar de roeren werden gerepareerd. Scheldegalm ging op bezoek naar Wissenkerke. De muziekvereniging „Scheldegalm" heeft op uitnodiging van haar zuster vereniging „Apollo" uit Wissenkerke 'n bezoek gebracht aan laatstgenoemde plaats. Hieraan voorafgaande werd een korte muzikale rondgang gemaakt door de dorpskern van Hansweert. Te Wis senkerke aangekomen werd op de mu ziektent aldaar een concert gegeven. Ook Apollo bleef niet achter en bevolk te daarna de muziektent om een aardig concert ten gehore te brengen. Als sluit stuk van deze avond gold een muzikale wandeling van beide gezelschappen door het rustieke dorp Wissenkerke. Hierna zijn beide gezelschappen in één van de plaatselijke lokaliteiten nog een uurtje gezellig bijeen gebleven. De voorzitter van de muziekvereniging Wissenkerke sprak een dankwoord uit voor het be zoek dat Hansweert Wissenkerke had gebracht en wees daarbij op de goede banden die in de loop der jaren tussen de beide dorpen via de muziek is ge groeid. Dhr. J. de Pauw overhandigde dhr. Boon als ploegleider van Wissen kerke bij de te Hansweert gehouden volksspelen de eerste prijs, t.w. een fraaie beker, die voor deze gelegenheid beschikbaar was gesteld door de winke liersvereniging Hawico. Gemeenteraad. In de gemeenteraad van dinsdagavond was een langdurig punt over het ver voer van mijnsteen door de firma van Oord. Aanleiding hiertoe was een brief van de heer D. J. Glas waarin hij de conclusie trekt, dat de gdmeente de kosten van een door een aantal ingeze tenen ter zake van dit vervoer gevoerde rechtsgeding en van de in dit verband verleende juridische bijstand voor haar rekening dient te nemen. De kosten be dragen circa 7.200,—. B. W. waren echter van mening, dat de door de heer Glas aangevoerde argumenten onvol doende grond vormen voor deze conclu sie en stelden de raad dan ook niet voor tot het verlenen van enigerlei vergoeding over te gaan. Merv. N. Kamps-Visser (gem. belang) wilde daarentegen wel op enkele punten nader ingaan. Zij wees er op, dat uit de brief van de heer Glas blijkt, dat het gemeentebestuur op de hoogte zou zijn geweest van dit vervoer volgens de besteksvoorwaarden en ook, dat vooraf overleg met het gemeentebe stuur zou zijn geweest. Door de advo caat van de firma van Oord was dit ook bij het geding aan de orde gesteld. Trouwens, zo stelde mevr. Kamps, een employé van R.W.S. heeft één en ander bevestigd. Burgemeester J. C. W. Jobse bestreed het gestelde inzake de besteks- voowaardien uitdrukkelijk, 0. W. waren hiervan niet op de hoogte; dit zou ook uit een brief van de hoofdin genieur van de Schelde-Rrjn werken blij ken. De raadsvoorzitter ontkende voorts uitdrukkelijk, dat vooraf enig overleg van le bedoelde firma heeft plaatsge vonden. Dat de gemeente geen maatre gelen heeft getroffen om het verkeer te staken komt door het feit, dat men hier toe voor deze A-weg geen bevoegdheid bezit. Een alternatieve route was even min aanwezig. Dat B W op de Hoofd weg een snelheidsbeperking in die tijd heeft ingesteld was uitsluitend bedoeld als preventieve maatregel; dit was even eens niet van juridische kracht. Mevr. Kamps trachtte het nog op een andere boeg te gooien, door op te merken, dat ook nu nog iedere vrachtauto, die over de Hoofdweg rijdt schade berokkent om dat de toestand van de weg nu eenmaal slecht is. Zij meende dat de gemeente voor de toestand van de weg zorg dient te dragen en dus in feite in gebreke is gebleven. De heer J. Walraven (P.v.d.A.) was van mening, dat ook de weg reeds slecht was vóór het transport plaats vond. De raad had voor verbetering van de weg reeds enkele jaren geleden een besluit genomen. De provinciale goed keuring is echter nog steeds niet binnen omdat de provincie voor 65% in het onderhoud moet bijdragen en het ont brak dit college tot op heden aan de middelen. Op suggestie van de heer Wal raven werd besloten de brief aan te houden en opheldering te krijgen om trent bepaalde tegenstrijdige punten. Aan het slot van de vergadering kwam in de rondvraag wederom de mijnsteen- affaire ter sprake. De heer J. Hoekman (S.G.P.) herinnerde namelijk aan de toezegging van firma van Oord dat na beëindiging van de transporten de ge hele weg vanaf het station zou worden bestraat op kosten van deze firma. Hij wilde nu graag weten hoe ver het hier mee stond. Burgemeester Jobse ont- woordde hierop, dat het aandeel in de verbetering van de bestrating in de be bouwde kom voor de firma 25.000, zal bedragen. De heer Hoekman noemde dit een belachelijk bedrag waarmee hij ook geen genoegen kon nemen. Hij vroeg het college stappen te onderne men om de eerdere toezegging gereali seerd te krijgen, zo nodig via een civiele procedure. Wethouder Midavaine (gem. belang) wilde eerst de begroting van de dienst gemeentewerken inzake de be strating afwachten en daarmee met de firma onderhandelen. De raad moet dus nog even afwachten. Vast staat in elk geval, dat over deze affaire zeker dins dagavond het laatste woord niet is ge vallen. Voetbal. Zaterdag a.s. worden voor Krabben- dijke de eerste competitiewedstrijden ge speeld. Krabbendijke I brengt een be zoek aan NOAD uit Wijk en Aalburg, een club die met veel machtsvertoon kampioen geworden is in de andere vier de klasse Zuid. Met een gelijk spel mo gen onze mannen dik tevreden zijn. Krabbendijke II speelt tegen Kloetinge III en Krabbendijke III tegen Kruinin gen III. Bij de junioren speelde afgelopen za terdag Krabbendijke B I met 1—1 gelijk tegen Wemeldinge B I, Krabbendijke B II verloor van Waarde B I met 101. Raadsvergadering. In een spoedeisende vergadering is het donderdagavond tot enkele felle discus sies gekomen. Nadat de voorzitter, J. D. de Kam, zijp benoeming tot waarne mend burgemeester tot 31 dec. a.s. had bekend gemaakt (dit in verband met z'n benoeming tot burgemeester van Duive- land per 1 sept.) was het dhr. J. P. Jan sen (C.H.) die hier zijn misnoegen over uitsprak. Hij achtte het niet doenlijk om als nieuwe burgemeester van een grote plaats, waar zeker ook veel werk is, ook deze gemeente nog te dienen. De voorzitter deelde mede dat de commis saris deze benoeming had gegeven en hij wenste dientengevolge op de woor den van dhr. Jansen niet in te gaan. Dhr. Jansen wilde hier op doorgaan, maar hem werd het woord ontnomen, kenbaar door de hamer. Dhr. L. van Houte (vrije lijst) haakte hier op in, zei niot bang te zijn van harde hamersla gen en merkte op dat dhr. De Kam als burgemeester-secretaris reeds zeer weinig op het gemeentehuis aanwezig was. Hij sprak het bange vermoeden uit, dat de voorzitter door zijn drukke nevenwerkzaamheden in de toekomst niet voldoende aandacht aan de gemeen te zal kunnen besteden. Dit was voor de voorzitter wel een harde pil. Ook ver huur van het dorpshuis op zondag le verde verschil van mening op. Dit naar aanleiding van een verzoek van de Ge- ref. Bond afd. Waarde, die zich tot de raad had gewend met het verzoek het dorpshuis te huren voor diensten op ge regelde zondagen. Epkele leden konden dit wel toejuichen. Zo ook dhr. Jansen (C.H.), maar dan voor alle doeleinden indien er dergelijke aanvragen binnen komen. Daar bij het gereed komen van dit gebouw de voorwaarden zijn gesteld niet te verhuren op zondag, wenste dhr. Jansen een voorstel in stemming te brengen voor algemeen verhuur, wat met 5 tegen 2 stemmen werd verwor pen. Verhuur enkel aan de Geref. Bond werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden dhm. C. Goud, Iz. Kos ter en M. van Fraassen. De verhuur van woningwetwoningen bleek al evenmin een gemakkelijk punt. Ondanks het feit dat inwoners van de gemeente voorrang hebben op niet-inwoners, bleek.-dat men toch een uitzondering moest maken voor dhr. Dalebout, machinist van het stoom gemaal, die nog steeds in Wilhelmina- dorp woont. De nu nog resterende wo ningen werden apart in stemming ge bracht en toegewezen: Havenstraat 17 aan M. Koster, Weelweg 3 aan dhr. Becht, Beatrixstraat 17 aan K. M. Ka merling, terwijl de nog vrijkomende wo ning in de Wilhelminastraat toegewezen werd aan dhr. Dalebout. Goedkeuring werd verleend tot aankoop van een nieu we rekenmethode voor de o.l. school. Bij de rondvraag pleitte dhr. K. van Houte voor plaatsing van een telefoon cel, daar de tegenwoordige gelegenheid, in het hulppostkantoor tevens sigaren winkel zonder afscheiding, voor het pu bliek een onhoudbare toestand is. Het is volgens de PTT, aldus de voorzitter, niet mogelijk die te plaatsen. Dhr. Jan sen wees op de regenoverlast bij de ra- tiobouw. Daar er reeds lang plannen zijn gemaakt om de waterafvoer te ver beteren pleitte hij ervoor dit nu snel uit te voeren, hetgeen ook volgens de voor zitter in de bedoeling ligt. Dhr. Van Fraassen zou nog gaarne zien dat de ambtswoning van de burgemeester, die nu binnen enkele maanden vrijkomt, nog door de bestaande raad verkocht zou worden. Dit punt bleek bezwaren te hebben indien men het als weekend- ihuis zou gaa.n verkopen, daar reeds eer-

Scheldebode | 1969 | | pagina 2