s^^Ufemldingse ^VJdtatis- BAAYENS O DO de speciaalzaak OPREIS voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Bestemmingsplan „buitengebied". Van 30 juni 1969 af zal gedurende een maand voor iedereen ter secretarie ter inzage liggen het ontwerp-bestem- mingsplan voor het buitengebied. Gedu rende deze termijn kan iedereen dus ko- ben kijken hoe B. en WT zich de toe komst van dit gebied hebben ingedacht en welke maatregelen zij in verband hiermee willen nemen. Ook kan ieder een, die het niet met de plannen eens is, zolang het plan ter inzage ligt, be zwaren indienen bij de gemeenteraad. Het plan omvat het gehele grondge bied der gemeente met uitzondering van de dorpskom, de Stormezandepolder en de Dorpsstraat met de omgeving van de Hervormde kerk. Voor die gebieden zijn afzonderlijke bestemmingsplannen vastgesteld of in voorbereiding. Een groot deel van het Wemeldingse grondgebied ligt in de Oosterschelde. Enkele gebieden in het water zijn tot natuurgebied verklaard, namelijk: a. de Vondelingenplaat en de Galge plaat, die van betekenis zijn als lig plaats voor zeehonden en als pleis terplaats en voedselgebied voor wa ter- en weidevogels; b. de buitendijkse gronden langs de Oosterschelde, die ornithologisch van grote betekenis zijn als fourageer- en pleisterplaats van trekkend- en overzomerend waterwild; c. de slikken en platen van het verdron ken land van Zuid-Beveland in ver band met de aanwezigheid van zee honden. De reeds bestaande campings en een boerderij aan de Schoudeeweg zijn aan gegeven als kampeerterrein. Langs het kanaal bij de Hovijweg zijn bedrijfsge bouwen voor handel en nijverheid ge projecteerd. Aan het begin van de Ruis- weg is ruimte voor een rioolwaterzuive ring. De gemeente heeft de grond hier voor enkele jaren geleden al gekocht. De grond, waarop de begraafplaats is gelegen, is als zodanig op de kaart ver meld. De Bonzijboomgaard heeft een aparte kleur gekregen, omdat daar ge legenheid moet zijn voor de aanleg van nieuwe sportvelden. Het overgrote deel van het buiten gebied heeft een agrarische bestemming. Het is verdeeld in twee klassen. In het gebied, klasse B, gelegen rond de dorpskern is de bouw van kassen voor tuinbouw onder glas niet toege staan. Hierdoor worden moeilijkheden bij toekomstige uitbreidingen bij voor baat voorkomen, terwijl ook een zekere openheid rond de kom verzekerd blijft. Om bestaande kassenbedrijven niet te schaden, is in de voorschriften bij het plan opgenomen, dat deze bedrijven tot totaal 2 ha mogen uitbreiden. De kas senbouw is ook uitgesloten langs de Oosterschelde ten westen van de Stor mezandepolder tot aan de grens met de gemeente Kattendijke. Dit is gedaan in verband met het recreatieve karakter van de dijk. In het agrarisch gebied mogen alleen woningen en bedrijfsgebouwen worden opgericht indien de bedrijfsgrootte vol doende is en de bouwpercelen een be paalde oppervlakte hebben. Voor akker bouw- en veeteeltbedrijven moet de be drijfsgrootte minstens 5 ha zijn, voor tuinbouw- en fruitteeltbedrijven zonder staand glas minstens 2 ha en voor tuin bouwbedrijven met staand glas min stens 0,3 ha. Op grotere bedrijven mag eventueel een tweede bedrijfswoning ge bouwd worden. De gemeentebesturen zijn niet hele maal vrij bij het vaststellen van deze normen. Een vastgesteld bestemmings plan moet om te kunnen werken de goedkeuring van Gedeputeerde Staten verkrijgen. De gemeentebesturen weten welke normen G.S. in acht nemen en zij houden zich daar bij voorbaat zoveel mogelijk aan. Tot dusver is in het agrarisch gebied van de gemeente Wemeldinge praktisch niet gebouwd. Het is ook wel moeilijk, omdat men vaak voor hoge kosten komt te staan bij aansluitingen van waterlei ding, gas en elektriciteit. Voorkomen moet worden, dat er een soort lintbe bouwing ontstaat of dat maar gebouwen worden neergezet op plaatsen, waar zij niet thuishoren. Over het ontwerp-plan is overleg ge voerd met de gemeentebesturen in de omgeving, met het waterschap en het landbouwschap. Dit overleg is voorge schreven in de wet op de ruimtelijke or dening. Ook is er uitvoerig contact ge weest met de provinciale commissie voor de bestemmingsplannen. Nadat het plan ter inzage heeft ge legen kan het door de gemeenteraad worden vastgesteld. De raad kan ver anderingen in het ontwerp aanbrengen, bijvoorbeeld naar aanleiding van inge komen bezwaarschriften. Zij die tijdig bezwaar bij de gemeenteraad hebben ge maakt en daar niet hun zin hebben ge kregen, kunnen later in beroep gaan bij Gedeputeerde Staten. Deze mogelijkheid is er ook voor personen, die het niet eens zgn met de door de gemeenteraad aangebrachte veranderingen. Iedereen kan daarvan op de hoogte komen door dat het vastgestelde plan ook weer ter inzage zal gelegd worden. Gevonden voorwerpen. Gevonden een rood portemonneetje. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Geslaagd. Voor het diploma leerling-analiste zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames N. M. Mieras en M. I. de Schipper. A.R. kiesvereniging opgeheven. De A.R. kiesvereniging heeft in haar vergadering van donderdagavond zich zelf opgeheven en besloten te fuseren met de bestaande A.R. kiesvereniging te Kapelle, Als bestuursleden, toege voegd aan het bestuur van de zuster vereniging in Kapelle, besloot de ver gadering te benoemen dhra. C. W. Bras en J. Hamelink. Het verslag van de be sprekingen tussen de besturen van de C.H.- en A.R. kiesverenigingen in bei de plaatsen, werd eveneens besproken en de vergadering kon niet anders doen dan hopen dat de verdere besprekingen die nog zullen volgen om tot een geza menlijke kandidatenlijst te komen na de herindeling, met een positief resultaat zullen worden bekroond, hetgeen wel te verwachten is. Collecte. De collecte voor het Rode Kruis heeft alhier opgebracht 839,21. Schoolreisjes. De leerlingen van de laagste klassen van de openbare lagere school zijn op hun schoolreis eerst naar Middelburg gegaan, waar ze miniatuur Walcheren hebben bezocht, vandaar naar Vlissin- gen zijn gereden om een uurtje op de boulevard te gaan wandelen, zijn vervol gens overgestoken naar Zeeuws-Vlaan deren om het verdere van de dag door te brengen in de speeltuin in Aarden burg. De leerlingen van de hoogste klassen van de christelijke lagere school zijn op schoolreis gegaan naar Delft, waar de Nieuwe Kerk werd bezocht; vervolgens naar het Vredespaleis in Den Haag, om van daaruit in de buurt van Rijswijk de dag vol te maken met een bezoek aan de speeltuin Drievliet. Lezing over gebrekkige kinderen. Op de maandelijkse bijeenkomst van de Ned. Chr. Vrouwenbond, donderdag avond gehouden in het gebouwtje ach ter de Geref. kerk, was als gast aan wezig dhr. J. Overduin. Dhr. Overduin, als onderwijzer werkzaam op de stich ting Zonneveld te Oostkapelle, hield een duidelijk betoog over het werken met lichamelijk gebrekkige kinderen, een en ander toegelicht met dia's. Meegedeeld werd dat op de streek- bijeenkomst, welke op 24 september zal plaatsvinden in Wemeldinge in het her vormde kerkgebouw, als spreker aanwe zig zal zijn Ds. Kleermaker uit Rotter dam, terwijl nog getracht zal worden voor die dag een declamatrice te krijgen. Puzzelrit. Donderdag 3 juli wordt, onder aus piciën van de VW weer de eerste puz zelrit van dit jaar uit Kruiningen ver reden. Er wordt om 19.00 uur gestart bij hotel „Korenbeurs", waar vanaf 18.30 uur kan worden ingeschreven. De rit gaat over een afstand van 30 km. Deelname voor auto's, scooters, brom fietsen e.d. Wedvluchten. De P.V. „Vrijheidsduif" alhier hield diverse vluchten. De voornaamste uit slagen hiervan zijn: Vanuit Pau met 34 duiven, afstand 968 km: 1 J. Voois; 2 P. Kakebeeke; 3 en 5 A. Steenpoorte; 4 C. van Koeve- ringe. Vanuit Beaumtz, afstand 165 km, met 183 oude duiven: 1, 5, 11 en 14 J. Wis se; 2 en 7 W. Krijnsen; 3 J. Voois; 4 P. Kakebeeke; 6 A. Steenpoorte; 8 A. Kole; 9 P. Willeboer; 10 C. van Koe- veringe; 12 H. Witte; 13 P. Boone; 15 C. Dijl. Vanuit Beaumetz met 70 jonge dui ven: 1, 4 7, 9 en 10 J. Krombeen; 2 en 3 P. Willeboer; 5 J. Voois; 6 H. van Koe- veringe; 8 H. Poley. Huishoudschool „Prinses Beatrix". Aan de huishoudschool „Prinses Bea trix" alhier slaagden de volgende leer lingen. Assistenten in de Huishouding: Cora Bauer, Joke Bauer, Joke Hommel, Mi mi van den Hoven, Mieke Kakebeeke, allen te Kruiningen; Maart je van Fraas- sen en Heieen Koeman te Waarde; Ag nes van Huffel, Hansweert en Ineke Lucasse, Walsoorden. Assistenten in de Naaldvakken: Truus Beeke, Ina Jeremiasse en Marja Koster, allen te Rilland-Bath; Everdien Eek- hardt, Els Flipse, Annie Rottier en Cor- rie Stroosnijder, allen te Kruiningen; Conny Kole te Warade; Miep Lepoeter te Schore en Adrie Vos te Krabbendijke. AdrieVos ontving als beste leerlinge een correspondentiemap met inhoud. Primaire Opleiding: Willie van den Berge, Anja Geldof, Corrie Guiljam, Matty Hage, Maja Hage, Willie Hou tekamer, Annelies Kievit, Elly van Koe- veringe, Anneke Lagendijk, Jannie Meeuwsen, Matty Veerhoek en Corrie Versprille, allen uit Krabbendijke; Annie Dijl, Mientje Overbeeke, Lia Waterman en Joke Weber te Waarde; Miep Duin- kerke, Margriet de Fouw, Matty van de Guchte, Godeliva van Huffel, Sylvia Lavooy, Heieen Ridderhof, Rita Ruys- aard, Marja Schrijver, Sonja Sinke en Ella den Toonder, allen te Hansweert; Ciska Hoogesteger, Greet je Lokerse, Corrie van Noorden, Corrie Oostdijk, Betty van de Velde en Leuny Versluis, allen te Kruiningen; Lia Imanse en Har- tie Kalau te Rilland-Bath; Maria Nieu- wenhuyze te Oostdijk; Annie Nijsse te Yerseke. Aan één. leerlinge Assistenten Naald vakken en aan twee leerlingen Primai re Opleiding kon geen diploma worden uitgereikt. De volgende leerlingen behaalden 24 juni hun zwemdiploma: Diploma A: Gerda Bijlo, Annelies Paauwe, Hansweert; Corrie Jansen, Jo ke Hommel, Kruiningen; Ina Kamer ling, Addy Sonke, Mientje Overbeeke, Lia Waterman en Maart je van Fraassen te Waarde; Maja Hage te Krabbendijke; Truus Beeke en Ina Jeremiasse uit Rilland-Bath. Diploma B: Willy Ruysaard, Matty van de Guchte en Agnes van Huffel te Hansweert; Marijke Schijf, Dinie van Boven, Everdien Eckhardt en Mieke Ka kebeeke te Kruiningen; Lien van der Maas te Waarde; Matty Veerhoek en Corrie Versprille te Krabbendijke. Diploma C: Joke Bauer te Kruiningen en Ineke Lucasse te Walsoorden. Jaarvergadering biljartvereniging. Vrijdag 20 juni j.l. hield de biljartver. „De Korenbeurs" haar jaarvergadering in hotel Korenbeurs. De voorzitter dhr. J. P. van Langevelde memoreerde in zijn openingswoord het afgelopen jaar, dat voor de biljartclub gunstig is geweest. Nadat de prima verzorgde notulen van de secretaris dhr. M. J. de Waal waren goedgekeurd, gaf de penningmeester de heer J. de Waard een financieel ver slag, waaruit bleek dat het ook finan cieel een gunstig jaar was geweest. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. H. Hettema en A. Komejan herkozen en in de vakature wegens vertrek van de penningmeester werd gekozen dhr. J. Goudszwaard Sr. Het voorstel om dhr. Wagenaar te benoemen tot erelid werd met algemene stemmen aanvaard. Dhr. Wagenaar werd dank gebracht voor het vele werk dat hij voor de vereniging gedaan had. Als kascommissieleden wer den benoemd dhrn. G. Burgel en M. Goudszwaard. Besloten werd dit jaar weer een nederlaagtoumooi te organi seren. Ook werden de wedstrijden tegen de bejaarden nog even ter sprake ge bracht. Het ligt in de bedoeling ook te gen de bejaarden weer enkele wedstrij den te organiseren. Nadat nog besloten was na het nederlaagtoumooi weer een gezellige avond té organiseren, kon de voorzitter de geanimeerde vergadering sluiten. Wedvluchten. De P.V. „De Blauwe Doffer" nam met 24 duiven deel aan een wedvlucht van uit Tours. Uitslag: 1 Gebr. Domman- chet; 2 A. de Leeuw; 3, 4, 5 I. Sanders; 6 L. Theenaart. Tevens werd -deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Beaumetz met oude en jonge duiven. Uitslag oude duiven: 1, 6 en 9 A. de Leeuw; 2 en 8 Jac. de Klerk; 3 E. Mollet; 4 en 13 J. de Rit- ter; 5 en 12 L. Theenaart; 7 L. van Ertvelde; 10 en 11 J. Zandstra. Uitslag jonge duiven: 1 en 2 J. Vette. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Pilk" hield dezer dagen haar vierde clubwed strijd van dit seizoen. De 33 leden die aan deze wedstrijd deelnamen boekten een magere vangst; 14 bovenmaatse en 50 ondermaatse vissen. Uitslag: 1. A. Ie Clercq, 325 pnt.; 2. M. Schoumberg, 310 pnt.; 3. J. Hogesteger, 300 pnt.; 4. A. Nieuwkamer, 195 pnt.; 5. P. van de Plasse, 190 pnt.; 6. A. van Gent, 170 pnt.; 7. G. Nagelkerke, 140 pnt.; 8. J. Goetheer, 115 pnt.; 9. F. de Loof, 110 pnt.; 10. J. de Leeuw Jr., 105 pnt.; 11. A. de Waal, 75 pnt.; 12 C. Riedrjk, 30 pnt. K.V.P. vergadering. In de zaal Thalia" hield de plaatse lijke afdeling der K.V.P. haar maande lijkse vergadering. Iets wat buiten de politiek valt, doch wel de aandacht van diverse leden der afdeling had opgeëist was de toestand waarin de r.k. begraaf plaats zich bevindt. Unaniem werd be sloten om op woensdag 25 juni te 19 uur naar het kerkhof te gaan om aan de bestaande toestand iets te veranderen. Voor wat betreft de contacten met de afdelingen van Yerseke en Rilland in verband met de samenstelling van de kandidatenlijsten voor de a.s. gemeente raadsverkiezingen werd besloten, hier toe direkt na de vakanties nader over leg te plegen. De eerstvolgende verga dering zal in verband met de a.s. vakan ties nu gehouden worden op de derde zondag in augustus. Geslaagde puzzelrit. Door de VW afdeling Hansweert Kruiningen werd afgelopen zaterdag een i puzzelrit voor auto's, bromfietsen en fietsen gehouden. Er waren 62 deelne mers. De start en finish vond plaats te Hansweert bij de zaal Zeelandia. De af stand bedroeg 38 km en omvatte het gebied Hansweert, Schore, Kapelle en Wemeldinge. Uitslag: 1. I. op 'tHof, 's-Gravenpolder, 59 pnt.; 2. J. K. Wirtz, Oudelande, 61 pnt.; 3. A. Zandee, Krab bendijke, 68 pnt.; 4. C. Kloosterman, Biezelinge, 71 pnt.; 5. F. Impens, Krui ningen, 84 pnt.; 6. H. Ruygrok, Goes, 91 pnt.; 7. M. Zwartepoorte, Goes, 98 pnt.; 8. J. de Regt, Biezelinge, 114 pnt.; 9. M. Versluis, Kruiningen, 116 pnt.; 10. A. M. Westveer, Kruiningen, 121 pnt. Hansweert nam afscheid van pastoor P. Schellekens. Onder overweldigende belangstelling heeft Hansweert in de zaal „Thalia" af scheid genomen van pastoor P. Schel lekens. Als eerste spreker was aan het woord de jongste kerkmeester, t.w. dhr. Z. J. Jansen. Hij overhandigde namens de parochie de pastoor een gesloten cou vert met inhoud. Namens de gemeente sprak burgemeester A. Schipper, die met zijn echtgenote de laatste zondag eucharistieviering had bijgewoond. Hij sprak waarderende woorden voor het vele werk dat pastoor Schellekens in het belang van de gehele gemeenschap had verricht. Namens het gemeentebe stuur bood hij de scheidende herder een boekenbon aan. Dhr. Kaijser sprak na mens de bond van bejaarden. Hij no digde hierbij tevens de pastoor uit om het twintigjarig bestaan van de bond van bejaarden, dat medio oktober ge vierd zal worden, te komen bijwonen. Deken van Alphen sprak eveneens af scheidswoorden. Namens het r.k. zang koor sprak dhr. A. de Poorter woorden van dank speciaal voor de wijze waar op hij het zangkoor heeft opgebouwd. Het koor had de pastoor reeds als af scheidsgeschenk een gemakkelijke stoel gegeven. Namens de parochiegemeen schap van Kruiningen sprak dhr. E. van Hootegem woorden van dank. Pastoor Schellekens zelf sprak als laatste dank woorden uit aan allen die hem zijn ver blijf te Hansweert, t.w. 4 jaar en 4 maanden, tot een onvergetelijke tijd ge maakt hadden. In zijn afscheidspredi- katie was hij al dieper op de motieven van zijn vertrek naar Wagenberg inge gaan. Hij deed dit primair omdat hij te weinig contact had met andere gees telijken in Hansweert en zich enigszins hierdoor in een geïsoleerde positie voel de. Tevens speelde als secundaire gron den het feit dat hij van midden-Brabant afkomstig is en zijn familieleden daar woonachtig zijn. Het vertrek heeft niets te maken met het niet gelukkig zijn met zijn parochianen, die hij bestempelde al len te zijn geweest voor hem zijn vrien den en vriendinnen. CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) I ter voorkoming van hiuggebeten. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Voor het Mulo-examen A te Bergen op Zoom slaagde de leerlinge van de Rehobothschool te Krabbendijke, mej. W. Hamelink. Bij het aan de rijksopleidingsschool voor kleuterleidster gehouden examen voor de akte A (leidster) slaagden de dames Joke Pauw en Connie Polderman. Voor het Mulodiploma A slaagde te Bergen op Zoom dhr. J. M. van Damme met middenstandsdiploma. Voor het Mulodiploma B slaagden de heren M. J. Polderman, H. C. A. Poleij, J. C. Blok en H. A. W. Dronkers. Aan de scholengemeenschap „De Vak school" te Goes is geslaagd voor het paedagagiach getuigschrift behorende bij de akte NA mej. W. M. Wiskerke. Aan het Rijks Atheneum te Bergen op Zoom slaagde voor het eindexamen H.B.S.-A dhr. Chr. Volkers. Avo nd vierdaagse. Onder leiding van mej. S. Krijger trokken 45 jongens en meisjes er op uit voor de avondvierdaagse. Begunstigd door prima weersomstandigheden liep men verschillende routes, zoals over Waarde en Oostdijk. De leeftijdsgroep was van 8 tot 14 jaar. Allen liepen deze vierdaagse geheel uit. Een muzikale hulde, gebracht door de drumband van „Concordia" met signaalhoorns, was dan ook wel verdiend. Brandweer op reis. De leden van de vrijwillige brand weer alhier maakten, vergezeld van hun dames, een uitstapje naar Arnhem en omgevi|ng. Men bezocht het leeuwen park en nadat de dames in Arnhem ge winkeld hadden, vertrok men naar de Westerbouwing, vanwaar een boottocht werd gemaakt. In Gorkum gebruikte men gezamenlijk de warme maaltijd ter afsluiting van een zeer gezellige dag. AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. WEMELDINGE: Zaterdag 28 en maandag 30 juni: Hout snijkunst- en schilderijententoonstel ling in het Dorpshuis (zie adverten tie) KRUININGEN: Zaterdag 28 juni: Wielerclub „Rentoc" - Wielerkoers voor nieuwelingen en be roepsrenners. Woensdag 2 juli: Openluchtfeest op de Markt. Winkels open, muziek, verlich ting. Vrijdag 4 juli: 19.30 uur in „Den Inkel" concert van de Kon. Harmonie E.M.M. HANSWEERT: Zondag 17 augustus: Toernooi Hans- weertse Boys - 13.00 uur, Sportterrein Bejaardenreis. Dezer dagen maakten de bejaarden van .Krabbendijke hun jaarlijks uitstap je. Tegen tien uur vertrok men met vier autobussen en enkele personenauto's naar Breda, waar men in het Mastbos koffie dronk. Vervolgens ging de reis over Chaam, Baarle-Nassau, Turnhout, Reusel, Hapert naar Westerhoven, waar werd gegeten en 't Eurostrand bezocht. Op de thuisreis via Eindhoven, Tilburg, Breda werd op een mooie picknickplaats gestopt, waar verfrissingen werden aan geboden. Als laatste pleisterplaats stop te men in Etten, waarna het gezelschap te ongeveer half negen in Krabbendijke terugkeerde. Examens. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagde A. Lobbezoo voor akte A kleuterleidster. Aan het Christelijk Lyceum voor Zee land te Goes slaagden dhrn. M. Sinke en A. Vogelaar voor H.B.S.-B. Voor het Mulo-diploma A slaagden te Bergen op Zoom dhrn. F. v. d. Maas, D. A. Don, P. Schrier, L. Koeman, J. Blok, M. J. Benou, C. van Velzen, J. J. Bosman en J. C. Verhage en de dames H. Wabeke, A. van Noordennen, L. Gijs- sen, W. A. Lagendijk, J. L. Tramper, M. C. Veerhoek, H. Don, W. Hamelink, C. van Herwijnen, A. Nieuwenhuize, L. C. Buteyn en F. H. Hoogesteger. Voor het Mulodiploma B slaagden de heren P. Polderman, J. Sinke, C. J. Weststrate, H. Poley en B. Schouwe- naar. Viswedstrijd te Krabbendijke. De door de watersportvereniging Rei- merswaal in de Oosterschelde georgani seerde viswedstrijd had de volgende uit slag: 1. G. Houtekamer, Krabbendijke, 1105 pnt.; 2. D. J. Roomer, Woensdrecht 1010 pnt.; 3. A. Kok, Krabbendijke, 955 pnt.; 4. A. Allewijn, Krabbendijke 900 pnt.; 5. F. Meyer, Krabbendijke, 890 pnt.; 6. H. van Zweden, Krabbendijke, 850 pnt.; 7. J. Sinke, Krabbendijke, 825 pnt.; 8. L. van Zweden, Krabbendijke, 765 pnt.; 9. M. Schaumburg, Zwijn- drecht (België), 755 pnt.; 10. A. van Hoof, Bergen op Zoom, 735 pnt. Schoolreis o.l. school. De leerlingen van de klassen 1 tot en met 4 van de o.l. school maakten dezer dagen hun jaarlijkse schoolreisje. De eerste stopplaats was het winkelcentrum te Etten-Leur, waarna de reis werd voortgezet naar het leeuwenpark te Til burg. Hier troffen de kinderen het bij zonder, daar er zeer veel leeuwen te zien waren. Na een bezoek aan de Ef- teling en bosbad Hoeven keerde men te rug van een geslaagde schoolreis. Reeds eerder waren de klassen 5 en uit geweest. Zij maakten er een drie daags reisje van, waarbij werd gekam peerd in caravans op een camping te Haamstede. Hier bezocht men de vuur toren en werden fijne bos- en strand wandelingen gemaakt. Als leider van deze trip fungeerden mevr. Jongkamp en dhr. B. Wabeke. Schooljeugd op reis. De leerlingen van de le en 2e klas van de o.l. school brachten vrijdag een bezoek aan Bosbadhoeve en de speel tuin in Bergen op Zoom. Jammer dat het weer hen niet beter gezind was. De leerlingen van de hoogste klasse brachten in Bosbadhoeve reeds eerder een tweedaags bezoek en bezochten vele mooie plaatsen in die omgeving. Het weer zat hen wel mee: prachtig zomer weer. N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. hield haar laatste bijeenkomst in dit seizoen. De presidente, mevr. N. Mol de Feijter, hield een meditatie over Col. 3. Als spreekster was deze avond aan wezig mej. Bimmel, directrice van het bejaardentehuis uit Krabbendijke, die sprak over bejaardenzorg.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2