fWatam- BAAYENS MSB»*» de speciaalzaak voor uw BRIL DRUKWERK BESTELLEN VAN DER PEYL BELLEN YERSEKE OO WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Oemeentebestuur Gevaarlijke kruising. Burgemeester en wethouders vinden de kruising van de Chezeeweg met de Spoorlaan gevaarlijk. Door het verkeer wordt in de Chezeeweg vaak te hard ge reden en te weinig gelet op het ver keer door de Spoorlaan. Er zullen nu borden „gevaarlijke kruising" worden geplaatst. Hopelijk is dit voldoende om ongelukken te voorkomen. Maximum snelheid. Het verkeer, dat over de Zandweg Wemeldinge nadert mag op de hoek ZandwegBrouweryweg niet harder rij den dan 50 km per uur. Doordat er in het laatste stuk Zandweg nog een flau we bocht zit, komt het bord, waarop de maximum snelheid is vermeld, eerst op het laatste moment bij de automobilis ten in zicht. De meesten rijden dan nog met een flinke gang. Raadslid M. Zuijd- wegt heeft in een raadsvergadering en kele keren hierop gewezen. Na overleg met de A.N.W.B. is thans besloten 150 meter voor het bord „bebouwde kom" een voorwaarschuwingsbord „50 km na 150 meter" te plaatsen. Hardrijdende automobilisten kunnen dan tijdig af remmen. Parkeerverbod. Doordat de Spoorlaan aan twee zijden is bebouwd, worden hier steeds meer auto's geparkeerd. Indien de auto's aan beide zijden van de weg stilstaan, on dervindt het rijdende verkeer hier hin der van. De gemeenteraad heeft daarom besloten voor het gedeelte van de Spoor laan tussen de Patrijsweg en het tegel pad bij de Wemeldingse Zandweg voor de noordzijde van de weg een parkeer verbod in het leven te roepen. Zodra de borden zijn geplaatst zal men dus daar slechts aan één kant van de weg mogen parkeren. Enkele bewoners van de nieu we woningen aan de Spoorlaan hebben zelf een oplossing gezocht en gevonden voor hun stilstaande auto. Zij zullen achter hun woningen een garage laten bouwen. Wilhelminastraat. In de Wilhelminastraat heeft lange tijd een parkeerverbod gegolden voor beide zijden van de straat tussen de Westelijke Kanaalweg en de Daniël- straat. Eind vorig jaar heeft de gemeen teraad besloten het parkeerverbod voor de zuidzijde van de straat op te heffen. Zodoende mocht men aan één zijde van de straat wel parkeren. Achteraf be schouwd is de raad toen ten aanzien van het parkeerprobleem een beetje te op timistisch geweest, want nadat de ver keersborden waren verwijderd zijn er toch weer moeilijkheden ondervonden. Door geparkeerde auto's aan de ene kant en eventjes stilstaande auto's aan de andere kant werd de straat vaak versperd. De raad heeft daarom beslo ten voor het meest oostelijke deel van de straat weer een parkeerverbod voor twee zijden in te stellen. Straatverlichting. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben goedgevonden, dat de gemeente 48.000,uitgeeft voor uitbreiding van de straatverlichting. Zoals bekend heeft de N.V. PZEM een plan opgesteld om de verlichting in het hele dorp in en kele fasen te verbeteren. De eerste stap op de weg der verbetering was de om bouw van gloeilampen in TL-buizen. Dit is weer al zo lang geleden, dat wij bijna niet anders meer weten. Aan verbete ringen went men vlug. Tussentijds is de verlichting van de Westelijke Kanaal- weg ook verbeterd. Bij het bestraten van de Bierweg werd meteen het aan tal straatlantaarns uitgebreid. Met het nu verleende krediet zullen andere stra ten een beurt krijgen, n.l. de Brouwe- rijweg, de Chezeeweg, de Bonzijweg, de Westelijke Kanaalweg, de Prinses Juli- anastraat, de Prinses Irenestraat, de Daniëlstraat, de Noordelijke Achterweg, het Kortstraatje, de Kerkweg, de Hoo- geweg, de Zuidelijke Achterweg en de weg tussen de Nieuwendijk en de Bier- weg (de Snoodijkweg deze naam wordt weinig gebruikt). Aan de Wemel dingse Zandweg zullen 14 lantaarns met een lichtpunthoogte van 7 m komen. In de Oranjeboomstraat en langs een ge deelte van de Hoogeweg komen lan taarns van 6 m lichtpunthoogte. De PZ EM krijgt nu mooi de tijd, voordat de donkere dagen weer komen, de opdracht uit te voeren. Prijzen voor bouwterrein. De raad heeft zijn instemming betuigd met een motie van de raad der gemeen te Rijssen betreffende de kostprijs van bouwterreinen voor woningwetwoningen. De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft voor de be rekening van de prijs voor de grond voor dergelijke woningen uitvoerige voor schriften gegeven. Er zijn enkele fac toren, die van invloed zijn op de kosten van de grond waarmee bij de grond voor woningwetwoningen geen rekening mag worden gehouden. De gemeentebe sturen moeten deze kosten dan nood gedwongen op andere bouwgrond laten drukken, met als gevolg dat de grond voor die andere woningen dan nog duur der wordt. De kopers van bouwgrond be talen zodoende ook nog een beetje aan de grond, die voor de bouw van woning wetwoningen wordt gebruikt. De minis ter van volkshuisvesting zal ook wel weten, dat dit onbillijk is, maar tot dus ver zijn de voorschriften niet gewijzigd. De gemeenteraad van Rijssen heeft de ze kwestie weer eens opnieuw aange sneden en daarbij de instemming van andere gemeenten gevraagd. De instem ming met de wens van Rijssen is ter kennis van de minister gebracht. Burgerlijke stand. Geboren: Kat ja, dv. H. M. van Gelder en M. Guiran; Marco, zv. L. P. J. Hage en P. A. M. Walrave; te Goes: Jan Karl Roger, zv. J. Schipper en A. J. L. de Peuter. Gevonden voorwerpen. Gevonden een bruine dameshand schoen, een beige nylonjack en een ro de regenbroek. Inlichtingen ter serceta- rie. Raadsagenda. Vrijdag 13 juni komt de raad te 8 uur 's avonds in openbare zitting bijeen. Van de vereniging voor chr. lager onder wijs is een verzoek ingekomen om de benodigde gelden te verstrekken voor: 1. bouw van een leslokaal aan het be staande schoolgebouw; 2. vergroting van de bestaande speelplaats; 3. verande ring van inrichting van een bestaand lokaal; 4. aanschaf van schoolmeubelen, leermiddelen e.d. Verhuur Dam 7 aan D. Koeman, Stoofstraat 7 aan G. Bolier. Verhuur land- en tuinbouwgrond aan R. Rijkse, Joz. van Stee, J. Kuzee, J. Paau- we, K. Rottier, H. Slabbekoom en L. Wisse. Verkoop perceel grond aan J. Paauwe gelegen aan de Postweg en be stemd voor uitbreiding van zijn naast gelegen veehouderij. Verkoop grond in het exploitatieplan Marijkelaan aan J. Clement, D. Zoeteweij, J. Hieftje en J. Kramer, bestemd voor de bouw van een woning. Eveneens in bovengenoemd bouwplan 4695 m2 grond aan de Stich ting Bedrijfspensioenfonds te Rijswijk en bestemd voor de bouw van 23 pre miewoningen. Overname van het terrein in de Burenpolder waar destijds de gas- ketel stond en bestemd voor uitbreiding van de gemeentelijke opslagplaats. Aan de Zegam zal voor dit terrein 4070, betaald worden. Aangaan van een geld lening groot 241.000,bij de Coöp. Raiffeisenbank „Yerseke" en bestemd voor de bouw van een kleuterschool voor de vereniging tot het verstrekken van lager onderwijs op Geref. grondslag. Geslaagd. Aan de Chr. kweekschool te Middel burg slaagden voor de akte voor onder wijzeres) Corrie Zuydweg en Piet Jas- perse. Inzameling. De jaarlijkse inzameling ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis heeft in onze gemeente het fraaie bedrag van 2060,12 opgebracht. Dank aan alle gevers die hiermee weer eens hun waar dering voor het Rode Kruiswerk heb ben uitgesproken en dank aan alle leden van de E.H.B.O.-vereniging die traditie- ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service getrouw deze inzameling hebben ver zorgd. Spreekbeurt. Donderdag 19 juni spreekt Prof. Dr. J. C. Hooykaas, Ned. Herv. emeritus predikant te s-Gravenhage, 's avonds om 8 uur in zaal Nolet. Gezinsverzorgsters op reis. De Wemeldingse gezinsverzorgsters en -helpsters die één dezer dagen met een aantal collega's uit enkele omlig gende dorpen gezamenlijk op reis zijn gegaan, hebben een bezoek gebracht aan de rozebotteltuinen in Wijk bij Duurste de en het kasteel Haarzuilen. Onderweg werd nog gestopt voor het gezamenlijk etentje. Zo werd de "normale werkweek onderbroken met een interssante en leerzame dag. Schoolreis. De drie laagste klassen van de chr. school zijn vrijdag j.l. op hun jaarlijkse schoolreis naar de Tilburgse dierentuin geweest. Op de terugreis langs Bosbad Hoeven gekomen en hebben voor hun thuiskomst vrijdagavond de inwendige mens versterkt te Krabbendijke. Publieke verkoping. Vrijdagmiddag werd door notaris E. van Dissel uit Goes publiek verkocht in gevolge art. 1223 BW het huis en erf gelegen aan de Oostelijke Kanaalweg 16. Koper werd dhr. B. Marcusse uit 's-Heer Abtskerke voor de som van 21.100,—. Hoogset inschrijver was dhr. C. G. Ver haart met 21.000, Voetbal. Zaterdagmiddag hebben de B I-juni oren een toernooi gehouden op het sport veld alhier. S.V.D. uit Driewegen was de winnaar met 4 punten. Ook Rillan- dia had 4 punten, doch door een lager doelgemiddelde moesten ze genoegen ne men met de tweede plaats. S.V.D. ont ving een fraaie beker. Kloetinge eindig de derde met 3 punten en Wemeldinge sloot de rij met 1 punt. Wemeldinge II, dat tegen S.S.V. in Goes een promotiewedstrijd heeft ge speeld, heeft deze wedstrijd de eer ste gewonnen met 73. Een goed be gin! Schipperskinderen op reis. Terwijl de grotere kinderen van de Schippersschool maandagmorgen voor een hele week zijn gaan kamperen naar Hattem, hebben de kinderen uit de laag ste klassen woensdag hun schoolreisje gehad naar Rotterdam en omgeving. In Rotterdam werd o.a. een bezoek ge bracht aan de diergaarde Blijdorp. Op de terugweg werd Etten aangedaan om te gaan eten voor er een eind aan de dag gemaakt werd bij de aankomst in Wemeldinge. Geslaagd. Voor het Mulo diploma A met mid denstandsdiploma slaagde dhr. A. G. Schouwenaar Az., voor het Mulo diplo ma B slaagde dhr. A. J. Mieras. Wedvluchten. De P.V. „Vrijheidsduif" alhier hield diverse vluchten met als uitslag: Moescroen, afstand 98 km, 84 oude duiven: 1 J. Willebocr; 2, 13 C. Dijl; 3, 4 J. Voois; 5 A. Kole; 6 B. Martens; 7 W. Krijnse; 8 P. Kakebeeke; 9, 14 S. Danker; 10 H. Witte 11, 15 J. Waverijn; 12 P. Willeboer. Moescroen, 40 jonge duiven: 1, 2, 6 J. Krombeen; 3, 4, 5, 9 P. Willeboer; 7, 8, 10 J. Voois. Dourdan, 355 km, 151 oude duiven: 1, 10 P. Willeboer; 2, 13 C. Dijl; 3 W. Krijnse; 4 W. van Velzen; 5 A. Kole; 6, 8 H. Dek; 7 J. Waverijn; 9 P. Kake beeke; 11, 15 A. Steenpoorte; 12 J. Paauwe; 14 J. Wisse. Wielrennen. Vorige week zondag wist onze dorps genoot Ko Blok in de amateurkoers te Boschkapelle een 7e plaats te behalen. Geslaagd. Geslaagd voor gymnasium A met de schoolprijs voor„ geschiedenis Marina Poley. Dhr. W. L. Fraanje is aan de Rijks universiteit te Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde. Mej. M. Kok, de organiste van de Ned. Herv. kerk alhier, slaagde aan het Rotterdams conservatorium voor het eindexamen B orgel. Mulo-examens. De afgelopen week behaalden de vol gende leerlingen van de Mavo-school het diploma: K. Geelhoed, L. Vonk, bei den uit Kruiningen en W. Oele uit Hansweert diploma A met wiskunde; R. Bauer, Kruiningen; diploma A met scheikunde en middenstandsdiploma; P. v. d. Berge, Hansweert, en C. v. d. Dur- pel, Rilland A met middenstand; H. Ka- relse uit Schore het A-diploma. Eén kandidaat moest worden afgewezen. Schoolreis. De leerlingen van de 3e en 4e klas van de o.l.s. maakten een buitenlandse reis. Zij trokken vrijdag naar de Schel- destad Antwerpen. Daar werden de boe- rentoren en de. dierentuin bekeken. Ook deze geslaagde réis werd afgesloten in Rozenoord. Geslaagd opstellen. Twee leerlingen uit de 3e klas van de gemeentelijke Mavoschool (Ulo) namen met succes deel aan de opstellenwed strijd 1969 van het Nederlands Comité Europese Tekeningen- en Opstellenwed strijd „Europese Schooldag". Nellie Rie- dijk uit Kruiningen als 8e prijs in ca tegorie B (opstel) een diploma en een boekenbon van 25,Sjanie Nieuwen- huijse, eveneens uit Kruiningen, kreeg een diploma, terwijl haar door de ge meente een boekenbon van 5,werd geschonken. Prestaties van beide da mes die een gelukwens waard zijn. Toeristische avonden. In de maand juli a.s. zal er voor de mensen die Kruiningen, en dan speciaal „Den Inkel" als vakantieplaats hebben gekozen, in Kruiningen meer „vertier" zijn dan ooit tevoren. De boerenkapel van E.M.M. is reeds enkele jaren gele den begonnen met het aanbieden van vrolijke muziek aan de vakantiegangers. Daarop volgde de puzzelgroep die een belangrijke stoot in de goede richting gaf. En nu is het dan de winkeliersver eniging die, samen met het VW, ak- tiviteiten gaat ontplooien. Enkele mid denstanders zijn al bezig hun winkel door gevelversiering e.d. een feestelijk aanzien te geven, 't Is te wensen dat veel middenstanders dit voorbeeld vol gen. De vakantiegangers die naar „Den Inkel" komen, willen in de eerste plaats rust, maar een gezellige avond in een feestelijk dorp wil er best in. Op 2 juli a.s. (woensdag) organiseert de winke liersvereniging de eerste gezellige avond op de markt, o.a. m.m.v. de boerenkapel. Op donderdag 3 juli is er een puzzelrit. Op vrijdag 4 juli zal de Kon. Harmonie E.M.M. het eerste zomerconcert in „Den Inkel" geven. Van het zwembad. Donderdag 5 juni behaalden 39 kan didaten het zwemdiploma A en 42 het B-diploma. Het examen werd afgenomen door dhm. R. Tel en A. J. Fokke, dhr. C. de Hans uit Terneuzen was toezicht houder en diplomaconsul was mevr. Wagenaar-Weyerman. Voor dit examen, dat werd bijgewoond door burgemeester A. Schipper, moesten drie kandidaten worden afgewezen. Woensdag 11 juni werden de Mavo- zwem exam ens gehouden en dat werd afgelegd door 57 kandidaten. Hiervan behaalden 35 het A-diploma en 12 het B-diploma en 10 moesten worden afge wezen. Ook dit examen werd afgeno men door dhrn. E^okke en Tel, terwijl de inspecteur lichamelijke opvoeding toe zichthouder was. De schoolzwem-exa- mens werden bijgewoond door burge meester A. Schipper, dhr. H. Nietfeld, hoofd van de Mavoschool en door dhr. J. Veerhoek van de oudercommissie. Geslaagden zwemdiploma AHan Houtekamer, Catrien Tolhoek, Annelien de Graaf, Ineke Louise, allen te Waar de; Hans Nieuwenhuize, Marco Meijer, Piet Bouwman, René de Bart, Erika Tange, Christien de Putter, Donny de Jonge, Silvia Roosendaal, Jaap Wisker- ke, Frans Nieuwenhuize, Matty Krom been, Jolanda Meijer, Frans Ivens, Jo- sefien Minnaar, Heieen Vogelaar, allen te Kruiningen; Lex Nijman, 's-Graven- polder; Ko Lobbezoo, Annet Lobbezoo, beiden te Rilland-Bath; Ina Oosteriee, Mieke Brouwer, Nelleke Hoekman, Ella Hoekman, allen te Krabbendijke; Gerrie v. d. Lee, Lia van Leeuwen, Thea Heijns- dijk, Elly Krist, Silvia de Munck, Ma rian Wartenberg, Janneke Poley, Mar- chion de Bey, allen te Hansweert; Pe ter Casteleyn te Yerseke. Diploma B: Gerard Bal, Alfred Col- paert, Tonny Feijtel, Frans Ivens, Loek van Hootegem, Flip Meijaard, Kees van Noorden, Henk de Wee, Hans Westveer, Kees Wielemaker, Jaap Willeboer, Frans Nieuwenhuize, Alex van Hoote gem, Heieen Blok, Janny Cok, Jolanda Dek, Liesbeth Kole, Annelies Verhaa- gen, Jolanda Meijer, Yvonne Meijer, Cor- ry Poley, Coby van Stee, Loes Suy, Le- ontine Blok, Ineke de Leeuw, Jaap v. d. Guchte, Lia Blok, Gerard Bal, Rinus Houtman, allen te Kruiningen. Peter Casteleijn te Yerseke; Maarten de Goffau, Arnout Klap, Marja Kopmels, Jan Kees Klap, Matty Westveer, allen te Waarde; Gerhard Nijman, 's-Graven- polder; Mieke Brouwer, Christina Flip- se, Mirjam Flipse, Dineke Lenshoek, Anita Veeke, allen te Krabbendijke; Ma rianne Dees te Kapelle. Mavo-examen A: Wim Back, Bert Bo de, Bart van Doorn, Ad Koppejan, Edith Allewijn, Lennie Jebbink, Elly de Loo- ze, Anita Nieuwenhuize, Kitty Saaman, Ina Selen, Marian Veerhoek, Lenie Sin- ke, Pia le Clercq, Anneke Hirdes, Olga de Keyzer, Jos Rooze, Mettie van Gas tel, Kees Dek, Max Joosse, Ko Stevense, Wil Blom, Kees Boogaard, Johan van Koeveringe, Nico Notebaart, Bennie v. d. Borgt, Addie Blok, Lia Bom, Addie Jansen, Corrie Kole, Cobie Paauwe, Wim Jansen, Beschier Rooze, Henk de Rub ber, Dik Sonke, Leo Wilde. Diploma B: Wilma Rottier, Kees van Burg, Nico Goedegebure, Jan Bosma, Coby de Bruine, Elly Kriekaard, Rien Dellebeke, Peter Baks, Dick van San- dijk, Bennie Bogte, Corrie de Leeuw en Beppie van Loo. Uitbreiding leden vvielercomtié. Het wielercomité Hansweert is in de zaal „Zeelandia" bijeen geweest om het resultaat van de gehouden Pinkster- wielrronde voor beroepsrenners aan een nadere beschouwing te onderwerpen. In deze vergadering werd het besluit ge nomen het comité uit te breiden van 5 tot 11 leden. Tevens werd besloten om het volgend jaar een nog grootser wie- Ierfestijn te houden. Kleuters op stap. De kleuters van beide kleuterscholen zijn dinsdag j.l. een dagje uit geweest. De kinderen van de openbare kleu terschool zijn om half tien naar het Sluisje aan de Westerschelde vertrok ken. Zij hadden hun boterhammen op zak en deze werden rond twaalf uur in Gods vrije natuur verorberd. Zij werden verder tot circa drie uur vermaakt met spelletjes en vergast op enige traktaties. De kleuters van de r.k. kleuterschool zijn te 9.30 uur per bus naar het re creatiegebied „Den Inkel" te Kruinin gen vertrokken. Ook zij hadden hun proviand bij zich. In Den Inkel werden spelletjes gedaan, wandelingetjes ge maakt en enkele verhaaltjes verteld. Dit alles ging vergezeld van enkele traktaties terwijl ook zij rond het mid daguur hun boterhammetjes in open lucht hebben geconsumeerd. Rond drie uur vertrokken zij vanaf Den Inkel met de bus huiswaarts. Feestuitvoering „Polyhmnia". Afgelopen zaterdag gaf de muziek vereniging „Polyhymnia" voor een uit- verzochte zaal een uitvoering onder lei ding van dhr. Adr. B. Holster. Na een pittig muzikaal begin opende de voor zitter der vereniging, dhr. C. Giljam de avond en verwelkomde o.a. burgemees ter A. Schipper en mevr. Beenhakker, oprichtster der vereniging nu 10 jaar geleden tezamen met dhr. C. Giljam. Het programma vermeldde vervolgens de feestouverture, waarna een speciaal opgericht meisjeskoortje tezamen met het orkest het Orgellied zong van Br. Laetantius. Terecht verwierf dit grote bijval. Later zong het koortje nog Edel weiss uit „The Sound of Music" van R. Rodgers. Eveneens met orkestbegelei ding. Er mag terecht gezegd worden dat dit koortje wel zeer zuiver ook qua tekst zingt. Twee solisten oogstten ook zeer veel succes, o.a. Cato Keizer die met pianobegeleiding zong: „Zeg maan tje ik wou je eens vragen" van Mies Karsemeier-Spruit, en dhr. R. Houtman die zeer virtuoos de accordeon bespeel de. Van hem hoorden we Noche d' Es- trallas, tango van A. Malon en een AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN: Zaterdag 21 juni: Instuif met Second Face of Moranon (A'damse groep) - Ons Dorpshuis. Zaterdag 28 juni: Wielerclub „Rentoc" - Wielerkoers voor nieuwelingen en be roepsrenners. HANSWEERT: Zondag 17 augustus: Toernooi Hans- weertse Boys - 13.00 uur, Sportterrein Valse musette van Pandea. Na nog en kele nummers gespeeld te hebben be sloot het orkest met de mars „Schelde- klanken" van P. Demmers. Daarna nam burgemeester A. Schipper het woord. Het verheugde hem ten zeerste dat door de jaren heen „Polyhymnia" zich tot zo'n bloeiende vereniging heeft weten op te werken. Dit is zeer zeker te dan ken aan de oprichters der vereniging mevr. Beenhakker en dhr. C. Giljam, die de vereniging van 't begin af aan trouw zijn gebleven. Ook verheugde het hem dat er zoveel jongeren in het or kest zaten. En een accordeon, sprak de burgemeester, is nu niet bepaald een goedkoop instrument. Wel zou hij gaar ne zien dat er wat meer mannelijke le den in kwamen, daar het overwegend uit meisjes- en damesleden bestaat. Hoe dan ook, deze vereniging kan altijd op de steun der gemeente rekenen. Na de pauze werd „De Speelman" opgevoerd, een zangspel in 6 bedrijven vrij bewerkt naar het sprookje Koning Puntbaard door dhr. Adr. B. Holster. De hoofd rollen werden gespeeld door Marian v. d. Berg als de Speelman alias Prins Puntbaard, Cato Keizer als Prinses Ro- sita en Jannie v. d. Borg als de Ko ning. Waarbij we zeker niet tekort wil len doen aan de kinderen die de rollen van diverse prinsen, hofdames, -heren, kabouters, lakeien en tovenaar toebe deeld kregen. Aan dit zangspel is on noemelijk veel aandacht besteed. Het werd gespeeld met een geestdrift alsof het hun dagelijks werk was. Verder verdienen de dames A. Schrier, R. Knuit, Martens en C. v. d. Berge alle lof voor de werkelijk koninklijke gewaden die zij voor het grootste gedeelte zelf vervaar digd hebben. Dit droeg zeer zeker bij aan het zangspel. Alle medespelenden hebben terecht zeer veel succes en lang durig applaus geoogst. Aan het eind van de avond dankte dhr. Giljam een ieder die hoe dan ook had meegewerkt om deze avond te doen slagen. De vereni ging „Polyhymnia" kan op een zeer succesvolle uitvoering terugzien. Wedvluchten. De P.V. „De Blauwe Doffer" nam met 64 duiven deel aan een wedvlucht van uit Clermont over 259 km. Uitslag: 1, 9, 15 A. de Leeuw; 2, 11 A. Eyke; 3( 5 J. Zandstra; 4, 13 E. Mollet; 6 W. 'de Klerk; 7 L. Theenaart; 8 L. van Ertvel- de; 10 L. Schrier; 12 Gebr. Domman- chet; 14 L. de Leeuw; 16 P. de Blok. Tevens nam men deel aan een vlucht vanuit Moulins over 550 km. Deelname 23 duiven. Uitslag: 1 A. de Leeuw; 2, 3, 4, 6 Gebr. Dommanchet; 5 I. San ders. Geslaagd. Aan het St. Willebrordcollege te Goes slaagden voor het eindexamen H.B.S.- A dhrn. J. H. J. Roozendaal en A. C. Traas alhier. Aan de opleidingsschool voor onder wijzers (Chr. Kweekschool voor Zee land) to Middelburg slaagde voor het examen tweede leerkring dhr. L. A. Schwartz alhier. Bij de te Goes gehouden mondelinge mulo-examens slaagde voor het diploma A met middenstandsdiploma mej. C. J. v. d. Durpel Jand. Raiffeisenbank. Bij de stichting spaarbank van de Coöp. Raiffeisenbank „Krabbendijke" werd gedurende de maand mei 1969 in gelegd 457.997,21 en terugbetaald 408.707,84, zodat het totale spaar-te- goed toenam met 139.289,37 tot een bedrag van 756.800,73. In de maand mei werden 41 nieuwe spaarrekeningen geopend. Voetbal. Zaterdagmiddag streed het le elftal van Krabbendijke tegen Nieuwland. Het elftal van Krabbendijke, dat wat ver zwakt was door het missen van 4 vaste krachten, wist niettemin met 32 te winnen, na in de eerste helft met 10 voorgestaan te hebben. Ook het 3e elf tal won, zij het wat gemakkelijker, met —2 van de Colijnsplaatse Boys III. A.s. zaterdag speelt het le elftal te gen de Colijnsplaatse Boys I te Colijns- plaat. Bejaarden op reis. Vorige week maakten een aantal be jaarden hun aangeboden jaarlijkse uit stapje per autobus. De reis ging via Utrecht naar Arnhem, waar een bezoek werd gebracht aan de safarie. In Den Bosch werd op de terugreis een goed verzorgde warme maaltijd aangeboden. Het weer was erg wisselvallig, de stem ming was echter zeer goed. Allen waren erg voldaan.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2