IVOBOL 4andpaslq HET STATUSSYMBOOL KRABBENDIJKE Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Krabbendijke III zijn voorlaatste wedstrijd tegen Wol- faartsdijk III en won na een moeilijk duel verdiend met 32. Scheidsrechter K. de Winter leidde deze wedstrijd voor treffelijk. Bestemmingsplan Zuid-West II. De burgemeester alhier bracht op 2 juni ter openbare kennis, dat vanaf don derdag 5 juni gedurende één maand het bestemmingsplan Zuid-West II met bij behorende voorschriften ter gemeen tesecretarie voor iedereen te bezichti gen is. Men kan dan tevens schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indienen. Kettingbotsing. Vorige week dinsdag vond op rijks weg 58 alhier een kettingbotsing plaats waarbij drie auto's betrokken waren. Het ongeval gebeurde doordat de be stuurder I. G. J. G. uit Goes te laat af remde voor een zich voor hem bevin dende file. Hij botse daardoor tegen de laatste auto van deze file op, die be stuurd werd door A. K. uit Sprundel. Daardoor kwam laatstgenoemde weer in botsing met de voor hem stilstaande auto van S. G. J. V. uit Bergen op Zoom. Alle auto's hadden veel blikscha de. Twee bejaarde dames in de auto van V. liepen verwondingen aan him benen op. Dr. G. J. Noome verleende eerste hulp en verwees de dames naar hun huisarts. Examens. Vorige week werden alhier examens afgelegd voor het diploma helpster der de klas van het Rode Kruis. Alle da mes die hieraan deelnamen slaagden, n.l.J. Don-Otse, M. van de Griek- Harthoom, M. van Iwaarden-Molhoek, H. Joosse-Kloosterman, J. Joosse-Snoep, N. Visscher-Slabbekoorn, E. van Weele- Boogaard, W. de Bel, W. Geldof en M. van der Maas. Gecommiteerden waren de dames Stevens uit Middelburg en Van Geel uit Goes. Docenten voor deze opleiding waren Dr. G. J. Noome en mevr. A. Koeman-de Jong, wijkver pleegster alhier. Behoud van Uw tanden WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor de dorpen Hansweert, Krabben dijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde wordt in het weekeinde van 7 juni de dienst waargenomen door Dr. C. A. Donker te Krabbendijke, telefoon (01134) 544. AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN: Zaterdag 7 juni: Instuif. Groot beat- festijn. - Ons Dorpshuis. 7.30 uur. Zaterdag 28 juni: Wielerclub „Rentoc" - Wielerkoers voor nieuwelingen en be roepsrenners. ff fVctlihbcurfon^r-' Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. de Bue. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. N.m. bediening H. Doop. GerefKerk 10 uur: Ds. J. W. Slingenberg, zieken huispredikant te Goes. 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. PoeL 2.30 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering: Zaterdag 19.10 uur; zondag 7.30 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Luitenante W. Pleune. Wemelding© Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. II. Venema. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Noordhof. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. E. v. d. Bij uit Nieuwvliet. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: De heer M. Allewijn, Middelburg. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. van Ommen te Werkendam. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. W. L. Dekker. Bediening H. Doop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. TWEEDE BLAD 6 JUNI 1969 Visconcours. Zaterdagmiddag werd er weer een viswedstrijd georganiseerd, waaraan ook niet-leden konden deelnemen. Er werd gevist vanuit boten, waarbij het vanzelfsprekend is dat er meer gevan gen wordt. Het weer hielp echter niet mee en de zee was nogal heftig golvend. Er werd veel zeebaars gevangen. Het aantal deelnemers bedroeg 50, waaron der enkele Belgen. De uitslag was: 1. J. Meyer, 1685 pnt.; 2. C. Roomer, 1395 pnt.; 3. J. Kuzee, 1140 pnt.; 4. M. Schaunburg (B.), 875 pnt.; 5. A. Kok, 870 pnt.; 6. R. Hoogerheide, 855 pnt.; 7. J. Nieuwenhuize, 725 pnt.; 8. Van Hoof, 715 pnt.; 9. H. Kok, 715 pnt.; 10. M. Boone, 705 pnt.; 11. J. Hoogesteger 690 pnt.; 12. M. Visser, 680 pnt.; 13 L. Lobbezoo, 660 pnt.; 14. A. Riedrjk, 655 pnt. Bloedafname-avond. Vrijdagavond van 7 tot 9.30 uur werd alhier in de Rehobothschool een bloed afname-avond georganiseerd voor de dorpen Waarde en Krabbendijke. Het schijnt bijna traditie te worden, want ook nu weer gaven vele bewoners ge hoor aan de oproep van het Rode Kruis. De straten rondom de Rehobothschool stonden vol auto's. In de school werden zes lokalen gebruikt om bloed af te ne men. Het eindresultaat was werkelijk groots, want er waren omstreeks 500 flesjes bloed afgetapt. Een zéér ge slaagde avond mag dus wel gezegd wor den. door GERRIT FRANSSEN 54) Tonia keek haar zuster verontwaar digd aan. „Begin jij nu ook al? Als iedereen Erik helpt, kan ik er niet tegenop", pro testeerde ze. „We zullen het een dezer dagen wel eens rustig bepraten, hè?" besloot Hen nie. „Jullie zijn nog zo jong". Erik kwam overeind en greep de oudere zuster van zijn meisje even bij de arm vast. „Juist omdat we zo jong zijn, Hen nie. Misschien snap je me?" Het meisje keek de jongen aan. Hij is mannelijker geworden, ontdekte ze. Peinzend ging haar hoofd langzaam op en neer. „Ik denk van wel, Erik", zei ze. „Kom, zullen we nu weer eens naar be neden gaan?" HOOFDSTUK XXVII De familie Overvest wordt sterk uitgebreid. Die zaterdag was de hele familie met de toekomstige schoonzoons en schoon dochter compleet. Geraldien had een vrije avond, want de band ging weer naar een andere plaats. Maandagavond moest ze echter weer zingen. Erik had gezorgd voor een grote doos gebakjes. Gert voor een paar flessen met ondefini eerbare inhoud, terwijl Geraldien een paar grote zakken op tafel legde, die bij nader onderzoek koekjes en choco- laadjes bleken te bevatten. „En mam zorgt voor de koffie, dat is haar wel toevertrouwd", verduidelijk te Tonia, hetgeen mevrouw Overvest deed blozen. Gert wachtte niet langer met zijn nieuwtje. Hij wendde zich tot zijn aan staande schoonouders: „Hennie en ik willen graag trouwen, van het najaar. We hebben een huis in Gouda, dat ze op het moment aan het opknappen zijn". „O, werken ze daar ook zaterdags avonds?" wierp Tonia er ondeugend tussen. „Nu ja, de andere dagen dan. Begin september is het klaar. Als u geen be zwaar hebt..." Overvest keek eens naar zijn oudste dochter, die zat te blozen. „Wat denkt Hennie er zelf van?" Ze lachte verlegen. „Ik kan niet meer tegen hem op, pap. Eigenlijk had ik willen wachten tot van 't voorjaar. Maar ik moet ook rekening houden met mijn aanstaande gemaal... dus..." „En hoe denken jouw ouders er over, Gert?" „O, dat is in orde. Vader heeft me zelf geadviseerd dit najaar te trouwen. Van zijn en ma's toestemming zijn we bij voorbaat verzekerd". „En wat zegt moeder ervan?" „Kind, als je denkt... je hebt de leef tijd... jullie houden van elkaar. Als va der het goed vindt, heb ik geen enkel bezwaar". „Nou, lang zullen ze leven dan, in de gloria", merkte Tonia droog op. „Vooruit, jongens, het is nog te vroeg voor een glaasje, dan drinken we maar koffie. Op jullie geluk, hiephoi!" Er werd gekust en gelukgewenst, maar nauwelijks zat men of Tonia zei opeens: „Nu jullie het toch over trou wen hebben, kunnen we misschien beter in één adem doorgaan. Vooruit", ze gaf Erik, die vlak naast haar zat, een duw „doe die mond van jou eens los. Toen we met vakantie waren, wist je ook wel uit je woorden te komen. Steek van wal, anders gaat het feest niet door". De jongen begon te kleuren, doch hij begon, zenuwachtig lachend: „De kwes tie is, da eh... Tonia en ik ook graag willen trouwen. Ik weet wel, dat we heel wat jonger zijn dan Gert en Hennie, maar thuis vinden ze het goed. We mo gen boven de zaak wonen en ik houd mijn studietoelage. Tonia wil, als het druk is, in de winkel helpen en ver dien dan ook wat. Ik weet wel..." Tonia viel hem in de rede: „Jij weet niks. Je hoopt alleen maar. Wie wou er trouwen? Jij of ik? Ik heb iedere keer nee gezegd, hoor mam, maar die jongen houdt maar aan. Die raak ik toch nooit meer kwijt en... nu ja, ik ben het nu wel met hem eens. Waarom zul len we eigenlijk wachten?" „Maar kind, je bent pas achttien!" riep mevrouw Overvest ontzet uit. „En Erik studeert nog". „Het lijkt mij ook wel erg vroeg", meende Overvest hoofdschuddend. Tonia keek in het rond. „Toe, lui, help eens een handje. Denk niet alleen aan jullie eigen geluk. Gert, wees nou es lief... jij bent over de springplank heen, help ons ook een handje. Krijg je straks een dikke zoen van me als beloning, ja?" Ze keek hem met haar verleidelijkste blik aan. Hetgeen Hennie bestraffend deed zeggen: „Tonia, gedraag je". Doch het meisje lachte: „Zal ik zo'n knappe toekomstige zwager niet eens mogen zoenen! Nou, ik ben niet zo ja loers hoor. Je mag Erik van mij best een kus geven, als dat zo uitkomt". Welke opmerking Hennie nog meer deed blozen. En omdat nog steeds niemand wat zei, draaide ze zich naar haar broer: „Toe, Jaap, jij hebt me altijd ge holpen..." De jongen lachte. „Behalve de leeftijd dan en het feit, dat Erik nog studeert... wat is er ver der op tegen?" „Meen je het, Erik, dat jouw ouders geen bezwaar hebben?" „Belt u maar op... o nee, u hebt geen telefoon... sorry, maar vraag het ge rust. Anders zouden we het echt niet vragen. En heus, ik houd erg veel van Tonnie". „Moest er nog bij komen van niet ook", bromde het meisje. „Moeder en ik zullen ons hierover verstaan met meneer en mevrouw Wes- selo". „Hiephoi, dan is het voor elkaar. Nou, jongens, drink nu maar eens op ons. Sta op, toekomstige bruidegom, dan word je gefêteerd". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1969 | | pagina 5