^Wmddingse ftJjetans- BAAYENS Sallerc DO de speciaalzaak voor uw BRIL ffllJilHflRDT'S YERSEKE WEMELDINGE HOOFDPIJN POEDERS KRUININGEN Bruint met en zonder zon HANSWEERT RILLAND-BATH BURGERLIJKE STAND Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Gesloten. Op woensdag 11 juni a.s. hoopt het gemeentepersoneel een reisje te gaan maken. Op die dag zal de secretarie voor het publiek gesloten zijn. HooibroeL De burgemeester dringt met het oog op het gevaar voor het ontstaan van brand door hooibroei, er bij de belang hebbenden op aan, de nodige waakzaam heid in acht te nemen en tijdig voor zorgsmaatregelen te treffen, indien hooibroei in belangrijke mate wordt waargenomen. Tevens wordt herinnerd aan de in de algemene politieverordening dezer ge meente gegeven voorschriften met be trekking tot hooibroei, alsmede aan het bepaalde in artikel 158 van het wetboek van strafrecht. Ingevolge dit artikel wordt ieder aan wiens schuld waar onder tevens wordt verstaan onvoor zichtigheid, achteloosheid, nalatigheid, verzuim of gebrek aan voorzorg brand te wijten is, gestraft. Burgerlijke stand. Geboren: Johannes Leonardus, zv. L. J. Walrave en A. C. Schoonen. Gehuwd: Cornelis Hoogesteger, 22 j. en Neeltje Cornelia Zuijdijk, 20 j. Overleden: Johannes Jacob van Oos ten, 66 j., echtgen. van J. K. C. Steke- tee; te Goes, Jacob Oudeman, 75 j., echtgen. van A. Wabeke. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zilveren broche, een ro se badmuts en een zakmes. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Loop der bevolking over mei 1969. Ingekomen zijn: M. J. Pekaar v. Yer- seke n. Pr. Beatrixweg 8; W. Bomert v. Amsterdam n. Pr. Beatrixweg 8; J. F. Wilson en echtgenote v. Rotterdam n. Pr. Beatrixweg 8; A. J. de Jonge en echtgenote v. Haarlemmerliede c.a. n. Daniëlstr. 15; A. A. Donkelaar en echt genote v. Amsterdam n. Brouwerijweg 25. Vertrokken zijn: F. C. Vervenne v. Dorpsstr. 33 n. Kapelle, Stationsstr. 45; W. Nieuwdorp en gezin v. Wilhelmina- str. 12 n. Middelburg, J. C. Mathiasstr. 8; M. A. Dagevos en gezin v. Oostelijke Kanaalweg 16 n. Middelburg, Poorters- hove 10; N. C. Zuijddijk v. Bierweg 33 n. Kapelle, Drjkwelsestr. 59. Geslaagd. Voor het te Middelburg afgenomen theoretisch gedeelte van het examen Weg- en Waterbouwkunde „Zeeland" 1969 slaagde Huib Gleriim Jz. Stropers gepakt. Zaterdagmorgen werden door de rijkspolitie alhier een tweetal stropers gepakt, 's Morgens in alle vroegte wa ren beiden, M. C. H. uit Yerseke en I. L. uit Wilhelminadorp in de Yersekse Moer aan het jagen geweest vanuit een auto. Door derden werd de politie ge waarschuwd en kon men het nummer van de auto overnemen. Voor de woning van H. werd de auto teruggevonden, waarin bij controle twee hazen, twee patrijzen, een eend en een fazant wer den aangetroffen. Bij huiszoeking bleek H. de beschikking te hebben over een viertal jachtgeweren, waarvan er twee waren uitgerust met een telescoop, uiter aard zonder in het bezit te zijn van een vergunning voor deze vuurwapens. Na onderzoek in het gebied waar de heren hadden gestroopt trof men later nog een tweetal scholeksters en kluten aan. Door de politie werd proces-verbaal op gemaakt en werden de vuurwapens, het wild en de auto van de stropers in be slag genomen. De reis ouden van dagen. De jaarlijkse reis voor de ouden van dagen die op donderdag 12 juni a.s. zal doorgaan belooft een prachtige reis te worden. De deelnemers worden verzocht om 9 uur aanwezig te zijn op het Kerkplein. Er wordt op tijd vertrokken, want om half elf moet men in Oolt- gensplaat zijn voor de koffie. Een dorp waar naar we menen niet veel Yerse- kenaars ooit zullen zqn geweest. Van Ooltgensplaat gaat het via de brug over het Haringvliet naar Rotterdam, waar de lunch wacht in de fraaie kantine van Van den Berg en Jurgens aan de Nas- saukade. Na een korte rondrit door Rotterdam gaat het via de dijken langs de rivieren naar Gorinchem. Hier krij gen de deelnemers vrij om te genieten van de mooie omgeving van het oude veerplein met uitzicht op de drukke ri vier. Vanuit Gorinchem gaat het op Rijsbergen aan waar het avondeten ge bruikt wordt. Het gezelschap hoopt om ongeveer half negen terug te zijn bij het monument aan de Langeville, waar de muziekvereniging „Mozart" weer wel zal staan te wachten om de stoet te be geleiden naar de Paardenmarkt. Voor zover men dit nog niet heeft gedaan, dient men zich als deelnemer aan te melden voor zaterdag a.s. En... vertrek om 9 uur vanaf het Kerkplein. Voor de bewoners van de Dam en omgeving ver trekt er een bus om kwart voor negen vanaf de Dam naar het Kerkplein. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als in de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Twintig jaar „De Roompot". Op 6 juni is het juist 20 jaar gele den dat de bekende speciaalzaak in kaas, wijn en delicatessen „De Roompot" ge opend werd. Dat hiermede in een be hoefte werd voorzien bewees het feit dat spoedig tot uitbreiding moest wor den besloten. Geen wonder, men begreep al vlug dat „De Roompöt" een enorme sortering kaas bracht van een hoge kwaliteit tegen redelgke prijs. De zaak, oorspronkelijk 16 m2, is inmiddels uit gegroeid tot een flinke zelfbediening van 60 m2 met daaraan verbonden een slijterij van 20 m2, teken dat „De Roompot" zijn tijd bij blijft. Thans staat de winkel in het teken van 20 jaar dienstverlening, wat tot uitdrukking komt in de smaakvolle versiering van de winkel en de prettige zeer voorde lige aanbiedingen voor het publiek. Zo wil men u belonen voor uw 20 jaar trouw klandizie. Wij wensen de fam. Goeman nog veel succesvolle jaren toe in dienst van hun dorpsgenoten en ra- ren u aan eens een kijkje te nemen in de jubilerende „Roompot". Geslaagd. Frans Schouwenaar is te Goes ge slaagd voor eindexamen gymnasium B. Ad Schouten is geslaagd voor het di ploma gezel woning- en meubelstoffe ren. Serenade. Zaterdagavond heeft het muziekkorps O.K.K. met de drumband een serenade gebracht bij het zilveren echtpaar M. Schouten-Schouwenaar die in het Dorps huis aan het feestvieren waren. Dhr. Schouten is bestuurslid van O.K.K. Beste leerling. Dhr. W. J. van Stel slaagde een de zer dagen als de beste leerling op de Middelbare Handelsavondschool in Goes en mocht daartoe en door het Goese ge meentebestuur aangeboden boekenbon in ontvangst nemen. Wedvluchten. De P.V. „De Postduif" hield twee wed vluchten. De eerste uit Quivrain, afstand 125 km, had als uitslag: 1, 14 H. Oude man; 2, 3, 5, 7 M. Oudeman; 4, 8, 9, 11, 13, 15, 16 C. Lamper; 6, 10, 12, 17 A. op 'tHof. De tweede vlucht, vanuit Rouen, af stand 310 km, gaf de volgende uitslag te zien: 1, 3 C. Lamper; 2, 7, 8, 12, 15 A. op 'tHof; 4, 17 P. C. Vuijk; 5, 6, 10 M. Oudeman; 9 J. Vleugel; 11 F. Tim merman; 13, 14, 16 H. Oudeman. Wielrennen. Een eervolle negende plaats bij een wielerkoers in Hamme (België) was dit weekeinde voor onze dorpsgenoot Frans Meyaard weggelegd. Emmabloemcollecte. De Emmabloemcollecte heeft het alhier het prachtige bedrag van 755,15 op gebracht. Het Groene Kruisbestuur was zeer blij met dit mooie bedrag. Raadsve rgadering. De raad besloot dinsdagavond in haar vergadering tot aankoop van de „Reep- hof" voor de som van 165.000,be nevens eventuele belastingschade. Deze hoeve van dhr. Hamelink zal dan te zijner tijd gesloopt kunnen worden om deze grond, die in het bestemmingsplan is opgenomen, voor woningbouw vrij te krijgen. Tevens kunt u deze aankoop beschouwen, aldus burgemeester C. N. F. van Sas, als saneringsmaatregel aan gezien een veeteeltbedrgf in de kom van het dorp niet precies volgens de tegenwoordig gangbare opvattingen daar thuis hoort. Bij monde van dhr. C. M. Dagevos drong de raad op spoed aan in deze zaak, hetgeen werd toege zegd door B. en W. Meegedeeld werd dat aan de Zandweg 150 m voor de kom van het dorp een waarschuwingsbord werd geplaatst en dat op de hoek Che- zeeweg-Spoor laan eveneens waarschu wingsborden zullen komen. De wonin gen aan de Bierweg zullen toch nog wat tuingrond kunnen behouden n.l. 4 meter waarbij ze voor de extra twee meter die door opschuiving van het bouwplan vrijkomt, een huurverho ging van 50 cent per week moeten be talen. Garantie tot 500,werd ver leend aan het wielercomité voor de te houden eerste wielerronde te Wemeldin- ge op 12 juli a.s. en 265,- aan de ring- rijders wegens hun 50-jarig bestaan. De gemeente zal tevens op voorstel t van dhr. C. M. Dagevos hierbij nog een ex tra jubileumbeker beschikbaar stellen. Voor een gedeelte Wilhelminastraat van af de Kanaalweg tot aan Wilhelmina straat 29 werd aan de zuidzijde een parkeerverbod ingesteld evenals een ge deelte Spoorlaan vanaf de Patrijsweg. De raad gaf ook haar fiat aan de ver koop van grond, 380 m2 in de Oranje boomstraat aan dhr. M. W. van Nieuw- kerk ad 20,per m en aan het Bur gerlijk Armbestuur 14 m2 achter de Pa trijsweg ad 12,50 per m2. De rekening Dorpshuis 1967 werd goedgekeurd met een tekort van 5966,66, evenals de be groting 1969 met een geraamd tekort van 2928,72. Over 1968 was het te kort 4599,50. De tekorten zijn voor re kening van de gemeente. Verdere be sluiten zijn nog geweest aanhouden ge meenschappelijke regeling geneeskun dige dienst tot na de herindeling, zand op het strandje aan de Nieuwendijk la ten gooien voor 1500,en adhaesie betuigen aan een motie van de gemeente Rijssen over de kostprijs van bouwter rein woningwetwoningen. Geslaagd. Voor de op 17 mei gehouden examens te Bergen op Zoom slaagden onderstaan de kandidaten voor het praktijkdiploma machineschrijven. Uit Krabbendijke mej. M. E. Sinke. Uit Rilland-Bath de da mes W. Lodenstein en T. Westveer (met lof). Uit Yerseke dhr. C. P. Filius. Al len werden opgeleid door dhr. K. Koets- dijk, leraar stenografie en machine- schrijven Staatsdiploma) De postduiven. De P.V. „De Vrijheidsduif" hield een wedvlucht vanuit Moulins met 69 dui ven. Afstand 550 km. Belangrijkste uit slagen hiervan waren: 1 H. Dek; 2 M. Poley; 3, 4 W. Krijnse; 5 B. Martens; 6, 13 C. van Koeveringe; 7 C. Dijl; 8 J. Voois; 9 P. Willeboer; 10 H. Witte; 11 P. Kakebeeke; 12, 14 H. Poley; 15 J. Wisse. Ook werd gevlogen vanuit Clermont, afstand 260 km, met 181 duiven. Hier was de uitslag: 1 P. Willeboer; 2, 9, 14 J. Wisse; 3, 4 C. Dijl; 5 P. Kakebeeke; 6 J. Schrier; 7, 10, 11 J. Voois; 8 M. Poley; 12 A. Kole; 13 J. Meijer; 15 W. Krijnse. beschermt tegen zonnebrand JLÜ Dodelijk verkeersongeval. De 40-jarige J. B. v. A. uit Nieuw- Vossemeer verloor het leven bij een ver keersongeval dat woensdagmiddag om streeks half vier plaatsvond op de Rijks weg ter hoogte van de Veerweg. Dhr. v. A. stond met zijn Renault Dauphine voor het rode verkeerslicht te wachten. Met veel te grote snelheid (75 km) naderde J. C. M. C. uit Bergen op Zoom met een vrachtwagen de verkeerslich ten. C. kon zijn kolos niet tijdig tot stilstand brengen en sleurde de perso nenauto 50 meter mee. De personenauto werd onder de vrachtauto verpletterd. Dhr. v. A. overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. Mulo-examens. Het Mulo-diploma B behaalden J. Rotte en H. Schouwenaar uit Kruinin- gen, C. Jansen uit Hansweert en N. Koeman uit Waarde. Voor Mulo A met wis- en scheikun de slaagden E. Dek en R. Lako uit Kruiningen. Het Mulo-diploma A met wiskunde tenslotte werd behaald door J. Nieuwen- huize uit Kruiningen en A. Ekkebus uit Kloosterzande. Van de Kruiningse MAVO-school werd 1 kandidaat afgewezen. Schoolreisjes. In de afgelopen week hield de School met de Bijbel zijn jaarlijkse schoolreis jes. De laagste klassen bezochten de diergaarde Blijdorp, maakten een tocht je met de Metro en wandelden door de Maastunnel. De hoogste klassen gingen naar Gent, waar het Belfort, de laken hal met klank- en lichtspel en het Gra vensteen werden bezocht. Via de Koe koek te aartselaar werd de terugreis aanvaard. Beide reisjes werden besloten met een bezoek aan de speeltuin Ro- zenoord te Bergen op Zoom. Vrijdag j.l. gingen ook de le en 2e klassers van de o.l.s. op stap. Het reis doel was hier het recreatiepark Bosbad- hoeve, waar de jongelui zich best amu seerden. Ook de o.l.s.'ers sloten de reis af met Rozenoord. Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep, Dezer dagen kwam de Hervormde Vrouwengroep bijeen voor de meiverga dering. De avond werd geopend door de presidente mevr. A. v. d. Lelie-Esterik. Na de meditatie over „Wezenzondag? Pinkstervreugd!" hield dhr. Coppoolse (verbonden aan de stichting „Meer en Bosch") een boeiende lezing, waarna men in de gelegenheid was om vragen te stellen. De vergadering welke in ju ni wordt gehouden, houdt o.m. in een demonstratie over tuinkruiden. Beroep. De plaatselijke predikant Ds. B. van der Lelie heeft een beroep ontvangen voor de Herv. gemeente Leimuiden. Lekkage tankschip. Het Belgische motortankschip „Fal- co", geladen met 700 ton gasolie en onderweg van Gent naar Rotterdam, heeft op het kanaal door Zuid-Beveland ter hoogte van de Hansweertse loswal water in de machinekamer gekregen. Deze dreigde vol te lopen en dienten gevolge liep het schip gevaar op om te zinken. De pompboot „Haai" van het bergingsbedrijf L. Polderman alhier heeft het schip drijvende weten te hou den. De gasolie is in de vluchthaven al hier overgeslagen in het Belgische mo tortankschip „Albatros". De „Falco" zal voor reparatie naar een Belgische werf gaan. Omhoog gevaren. Vrijdagavond is het Belgische motor schip St. Antoine, kapitein De Meij, bij het binnenvaren van de Hansweertse haven op de Oosthavendam gevaren. Het schip is groot 569 ton en was ge laden met 558 ton ijzer onderweg van Klapbeeke (België) naar Duisburg. Het vaartuig liep een scheur op aan het vlak van het voorschip. De boten Inktvis en Haai van het bergingsbedrijf L. Polder man voeren ter assistentie uit en hebben de scheur onder water gelast. Bazaar Scheldegalm. In het bestuur van Scheldegalm is reeds nu het besluit genomen om medio oktober een grote bazaar te gaan hou den, waarvan de baten bestemd zullen zijn voor de verenigingskas. Uitvoering „Polyhymnia". Zaterdag 7 juni geeft de muziekver eniging „Polyhymnia" een uitvoering in zaal „Zeelandia" onder leiding van de dirigent dhr. Adr. B. Holster. Na de pauze kan men genieten van een zang spel in 6 bedrijven, vrij bewerkt naar het sprookje „Koning Puntbaard" door dhr. Holster. Medewerking verleent hier aan een speciaal opgericht koortje be staande uit meisjes der hoogste klas sen der o.l. school en de r.k. school. De uitvoering wordt mede gegeven in ver band met het feit dat de muziekvereni ging in mei 10 jaar bestond. Wedvluchten. De P.V. „De Blauwe Doffer" nam met 68 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 425 km. Uit slag: 1, 2, 4, 5, 8, 9, 10, 13 F. Dom- manchet; 3, 12, 15 A. de Leeuw; 6 W. de Klerk; 7, 14 L. van Ertvelde; 11 L. Theenaart. Tevens nam men deel aan een wedvlucht vanuit Beaumetz, afstand 167 km. Deelname 40 duiven. Uitslag: 1 E. Mollet; 2, 5, 8 A. Eyke; 3, 6 L. v. Ertvelde; 4 L. Theenaart; 7 T. Vette; 9 J. de Ritter; 10 L. de Leeuw. Jaarvergadering Hansw. Boys. Afgelopen week hield de v.v. „Hans weertse Boys" haar algemene ledenver gadering in zaal Zeelandia. De verga dering werd geopend door de wnd. voor zitter dhr. D. de Jong, die de leden ver welkomde en enkele facetten uit het af gelopen seizoen naar voren bracht. Daar na dankte hij een ieder waar hij mee samengewerkt had in de jaren dat hij deel uit maakte van het bestuur voor hun medewerking. Uit het verslag van de secretaris dhr. H. Eijke bleek dat de Boys een slecht seizoen achter de rug hadden. Niet alleen de stand op de ranglijst bewees dat, maar er waren nog andere feiten die deze constatering rechtvaardigden. Verheugende punten kwamen er echter ook nog naar voren, o.a. deelname B-junioren aan het jeugd kamp te Zeist en deelname van een der de elftal aan het seizoen 1968-'69. Tot slot dankte hij ieder die op welke ma nier dan ook had meegeholpen om al het nodige voor de Boys te doen. Uit het verslag van penningmeester J. Ge luk bleek dat de kas op hetzelfde peil is gebleven. Dit is mede te danken aan de aktie voor oud papier welke in Hans- weert gehouden werd. Daarna volgden de bestuursmutaties. In de plaats van dhr. De Jong werd als nieuwe voorzit ter gekozen dhr. G. Quakkelaar. Dhr. H. C. Eyke werd herkozen als secreta ris. Na de pauze volgde de rondvraag waarin diverse punten naar voren kwa men, zoals b.v. de aanstelling van een nieuwe trainer voor het seizoen 1968-'69 waarin naar bleek kon worden voor zien. Dhr. De Winter bracht de slechte staat van de wasbakken naar vorerfi Dit in verband met het feit dat na het laatst gehouden juniorentoumooi de jongelui tot hun enkels in het water stonden. Ondanks het feit dat de ge meente hier herhaaldelijk op geatten deerd is, is er nog niets aan gedaan. Dhr. De Winter opperde de mogelijkheid of er gerenommeerde zaker* in Hans- weert waren die trainingspakken be schikbaar zouden kunnen stellen voor het eerste elftal. Verder werd de hoop uitgesproken dat de beloofde accomoda- tie zoals kantine, douches en kleedloka len op het sportterrein zo spoedig mo gelijk in gebruik zouden kunnen worden genomen. Vergadering Plattelandsvrouwen. Vorige week kwam in het dorpshuis „Luctor et Emergo" de afdeling van de Plattelandsvrouwen bijeen. Na de ope ning hield mevr. Van Noordennen uit Krabbendijke een lezing over „Het le ven van de vrouw uit het Oosten". Zij vertelde over de tijd dat zij zelf met haar gezin onder de inlandse bevolking van Borneo leefde. Na de lezing wer den verschillende vragen gesteld, die op een vlotte wijze werden beantwoord. Geslaagd. Aan de Rijksscholengemeenschap „Het Goese Lyceum" te Goes slaagde voor het diploma Middelbare School voor Meisjes mej. J. v. d. Werff alhier. Bodedienst gestopt. Met ingang van 1 juni is de bode Walraven geëindigd als bode van Goes naar Rilland. Hij heeft dit 42 jaar ge daan en heeft het nu overgedragen aan een ander. Van 30 mei5 juni 1969 YERSEKE. Geboren: Johanna Maatje, dv. J. van de Velde en J. R. Bustraan. Overleden: Frangois Ridderhof, 73 j.; Cornelis Staal, 86 j. Gehuwd: Petrus Constantinus Geijsen, 26 j. te Goes en Jacoba Lacor, 22 j. Van 29 mei4 juni 1969 KRUININGEN. Geboren: Jacob Corne lis, zv. Hendrik Cornelis Harthoorn en Cornelia Pietemella Stoffelina Bolier. Ondertrouwd: Philippus Mattheus van Heerde, 32 j. te Nijmegen en Adriana Johanna Hovestadt, 39 j.Petrus Maria Depondt, 27 j. te Hoedekenskerke en Maria Louisa van Campen, 27 j. Gehuwd: Cornelis Hendricus den Boer, 27 j. en Maria Josephine de Poorter, 32 j. Over de maand mei 1969 RILLAND-BATH. Geboren: Natalie Mi reille Jennifer, dv. Clen Raijmond Va nenburg en D. M. Hotleuf; Susanna Ma ria, dv. G. J. M. Martens en C. A. P. van Hoek; Cornelia Ruth Maria, dv. G. Clemënt en A. J. Broomans. Overleden: Henricus Joannes Verbae nen, 30 j. te Ekeren (België)Christi- aan Johannes vande Sande, 68 j., echt- gen. van Elena Blok. «fc HET MENSELIJKE IN HET DIER... Zo af en toe komt een amateurfoto graaf er toe om eens wat kolder met de camera te bedrijven. Er wordt een be paalde situatie gecreëerd die, naar hij hoopt, appeleert aan het gevoel voor humor bij de latere beschouwer van zijn foto. Wij hebben eens een tweetal foto's van dit genre aan elkaar gekoppeld. De maker van de foto van de courant-le zende hond is de heer M. L. Goudriaan uit Noordwijk, de maker van de foto van de pijprokende snoek is de fotograaf J. Stöpetie uit IJsselstein. Ongewild en ongeweten hebben beide fotografen een fotorijm tot stand gebracht, want juist door de combinatie van de opnamen ontstaat een illustratie van het begrip „Het menselijke in het dier". Bij het bekijken van de foto's rijst de vraag meteen: „Hoe heeft die meneer Goudriaan de hond zover gekregen, dat het dier lang genoeg stil bleef zitten om zich met bril en sigaar te laten foto graferen? De heer Stöpetie heeft het wat dat betreft een stuk gemakkelijker gehad, wat hengeltrofeeën, als de onder havige snoek zijn aanmerkelijk rustiger fotomodellen. Wellicht echter brengen deze foto's u op het idee uw eigen Does of Minoo- tje voor de lens te halen. Nee, u hoeft ze niet uit te dossen met hoed of si gaar. Ook in hun natuurlijke staat (een dier is altijd bloot) zijn ze in hoge ma te fotogeniek. Het handigste is het om gewoon te flitsen, dat gaat snel en ze ker.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2