^{JJamaldingsa fUJctans- BAAYENS ilJÜ<wcttqbcdcn OO MSÏÏ de speciaalzaak voor uw BRIL Purol Hpuddte HET STATUSSYMBOOL YERSEKE Voor Baby WEMELDINGE KRUININGEN smetteloos zuiver HANSWEERT RILLAND-BATH Deae rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Belastingen. Het kohier schoolgeld kleuterschool over 1968 is op 30 april 1969 vervallen, terwijl het kohier onderhoudsrechten voor de algemene begraafplaats over 1969 op 15 mei 1969 vervalt. Zij, die tot dusver verzuimden hun belasting te be talen worden verzocht dit zo spoedig mogelijk te doen, anders loopt men het risico een aanmaning te ontvangen waarvan de kosten sedert 1 april j.l. 1,bedragen! Schoolbanken te koop. Op het plein van de school voor chr. onderwijs aan schipperskinderen zijn za terdag a.s. tussen 2 en 3 uur oude schoolbanken te koop voor 1,per stuk. Afsluiting wegen. Het dagelijks bestuur van het water schap de brede watering van Zuid-Be veland heeft in verband met de uitvoe ring van het plan tot verbetering van de weg over de zeedijk tussen Katten- dijke en Wemeldinge besloten de zeè- dijk, de Steldijk, de Binnendijk, de Snoo- dijkweg en de Reepweg tijdelijk gesloten te verklaren voor alle verkeer in bei de richtingen behalve voetgangers. De maatregel zal door borden worden aan geduid. Zij geldt vanaf 6 mei 1969 tot en met 31 december 1969, of zoveel lan ger als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Nu maar wachten tot de borden er staan en dan een straatje om rijden. Later rijden we dan over een verbeter de weg. G y mnas tie klo kaal - instructie bad Op woensdag 7 mei 1969 heeft het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heer M. J. van Poelje, de eerste steen gelegd voor de nieuwe gymnastiekzaal met overdekt instructiebad alhier. De heer Van Poelje is in het college van G.S. speciaal belast met sportzaken. Hij is ook voorzitter van de Zeeuwse Sport raad geweest. De „eerste steen" weegt zo'n kleine 120 kg. Hij moest met een takel op zijn plaats gebracht worden. Op de steen staan de naam van de heer Van Poelje, de datum en het gemeentewapen. Zo'n eerste steenlegging is vaak aan leiding om nog eens over het gebouw te praten. Er wordt dan ook gevraagd wanneer de bouw klaar zal zijn. Wij hebben daarvoor nog eens in het bestek gekeken en gezien dat er 200 werkdagen voor zijn uitgetrokken. Vol gens de weekrapporten is er tot begin mei 196 955 dagen gewerkt. Er zijn dus nog 145 dagen of 29 weken beschikbaar. Wanneer wij daarvan de bouwvakvakan tie en de dagen, waarop door de weers omstandigheden niet kan worden ge werkt, aftrekken, komen wij dicht in de maand december. Wij moeten er dus maar niet op rekenen, dat de gymna stiekzaal en het zwembad in 1969 nog in gebruik genomen zullen kunnen wor den. Sportvelden. Burgemeester en wethouders hebben de plannen van de Kon. Ned. Heidemij. voor de aanleg van een sportveldencom plex in de Bonzijboomgaard ontvangen en ter verkrijging van subsidie doorge zonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Ouderavond. Op donderdag 22 mei a.s. houdt de kleuterschool 't Stationnetje een ouder avond. De ouders ontvangen hiervoor een persoonlijke uitnodiging. Gelukwensen. De heer J. Sinke, verblijvende in Vre- debest, heeft op 14 mei zijn 95ste ver jaardag gevierd. Het gemeentebestuur heeft hem gefeliciteerd en een cadeau tje aangeboden. Vorige week waren de heer Th. Vleu gel en mevr. C. Vleugel-Oudeman 60 jaar met elkaar getrouwd. Ook zij kre gen belangstelling van het gemeente bestuur en felicitatie-telegrammen van de Koningin en van de Commissaris der Koningin. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Comeli3 Hooge- steger, 22 j. te Kapelle en Neeltje Cor nelia Zuijddijk, 20 j. te ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Jeugdvaardigheidsproeven V.Z.O.S. Maandag- en dinsdagavond j.l. wer den door een zeer groot aantal jeugd leden van onze plaatselijke gymnastiek vereniging V.Z.O.S. de proeven afgelegd voor het behalen van 't insigne „Jeugd- vaardigheidsproef Gymnastiek" in de A-, B- en C-klasse. De eisen hiervoor omvatten een wandelmars van 10 of 12 km, welke reeds vorige week donder dag was afgelegd, oefeningen aan de tumtoestellen, springen, een vrije oefe ning en enige theorie. Er was door de jeugdige gymnasten flink geoefend, wat wel bleek uit de einduitslag, want er behoefden maar enkelen te worden af gewezen. Het geheel stond onder leiding van de direkteur dhr. Van Boven, die werd geassisteerd door de dames Van Kruiningen, Bos, De Wee en enkele helpsters. Als kringgedelegeerde fun geerde dhr. J. M. W. Bierman. De uit slag is: Meisjes A-klasse: J. W. Rijnhout, M. A. Boone, J. van de Velde, W. A. de Muynck, J. W. Griep, D. M. R. Sinke, H. J. van Anrooy, M. A. Lamper, C. M. Koster, S. J. Timmerman, A. J. de Bryy- ne, F .J. van Ast, D. J. van Schaik, J. A. van de Plasse, A. J. Comelisse, P. Martijn, C. van Stee, C. Steketee, J. de Koeyer, M. C. van der Endt, H. C. de Leeuw, D. W. Filius, M. J. Rijk, S. J. M. Witkam, L. C. Oele, C. J. C. Pekaar. Meisjes B-klasse: A. Louwerse, C. D. Lindenberg, L. A. Vette, C. A. M. Rid derhof, E. J. M. Barbé, N. van Egdom, M. P. M. Francke, E. van der Jagt, W. A. van Stee, J. A. Verschuure, S. J. Dekker, M. J. Ph. Poley, C. A. Wave rijn, A. J. Rottier, D. C. M. Weststrate, W. C. C. Sandee, M. G. Duinkerke, F. J. van Oeveren, C. M. Paauwe, M. C. J. Rammeloo, J. Comelisse, A. C. Steke tee, M. D. Wisse. Meisjes C-klasse: A. K. Jobse, C. J. M. Rijk, M. C. Vermast, M. C. M. Francke, W. van Stee, A. K. M. Schee- Ie, N. M. Murre, J. J. Sinke, M. M. van der Have, T. M. van Damme, E. F. van Ast, P. C. van Oosten, N. H. van der Have, F. J. Fraanje. Jongens A-klasse: H. A. Zuidweg, J. D. Koeman, D. B. Sonke, J. K. Rijkse, P. F. Lindenberg, M. L. Sonke. Jongens C-klasse: F. D. J. v. Schaik, P. Minnaard, D. A. Zuidweg, D. de Bruyne, E. C. Schipepr, A. L. Pekaar, S. A. P. Saaman, P. C. J. van der Endt, A. Willemstein,, P. R. Sinke, A. S. van Stee, Pekaar, P. P. Dijkwel. Denk aan uw belasting. Van de gemeente-ontvanger vernamen wij dat de aanslagen voor hondenbelas ting en schoolgeld zijn verlopen. Hij heeft het plan op korte termijn aan maningen te gaan uitdelen. Men kan de ze kosten voorkomen door tijdig te gaan betalen, want deze kosten zijn in tussen verhoogd van 't bekende kwartje tot een gulden. Voetbalnieuws. Yerseke II speelde het afgelopen weekeind twee wedstrijden, tegen Waar de II en Kapelle IV. Beide wedstrijden werden met 50 gewonnen. Yerseke B speelde tegen Rillandia B gelijk 11 en won van Hansw. Boys met 83. Zaterdag spelen de pupillen thuis te gen Kruiningen. POEDER - CREME- OLIE - ZEEP Eerste steenlegging gymnastieklokaal. De grootste verrassing van de eerste steenlegging voor 't nieuwe gymnastiek lokaal annex instructiebad, welke ge schiedde door dhr. M. J. van Poelje, lid Gedeputeerde Staten, was misschien wel de naamgeving. Het complex kreeg de naam mee „Sportcentrum Burgemeester van Sas". Dhr. Van Poelje, die in het dorpshuis een toespraak hield, vroeg zich af of het zwemonderricht evenals het gymnastiekonderwijs niet door het Rijk bekostigd moet worden, maar daar ziet het nog niet naar uit. Wemeldinge heeft in ieder geval met dit complex, aldus dhr. Van Poelje, een primeur voor Zeeland. De primitieve behuizing van het gymnastiekonderwijs en het school zwemmen in het kanaal zullen binnen afzienbare tijd tot het verleden beho ren. Burgemeester C. N. F. van Sas had in zijn openingswóord een stukje ge schiedenis zwem- en gymnastiekonder wijs ter sprake gebracht. Hij was blij dat de realisatie van dit complex zo erg vlug gegaan was, aangezien nu alles zeer modern is. Felicitaties waren er van dhr. C. P. Phefnambucq namens de lagere scholen, die-tevens de wens uit sprak voor de verwezenlijking van een geheel nieuw scholencomplex voor het basisonderwijs. Dhr. A. P. Schouwenaar voerde het woord namens de sportver enigingen. Dhr. A. Klaassen, inspecteur lichamelijke opvoeding, deed zijn felici taties vergezeld gaan van een gebruiks- advies voor het complex. Het lokaal en^ bad worden gebouwd door Aannemings bedrijf J. A. Poley uit Kruiningen. De totale kosten zullen 750.000.bedra gen, en het verrijst aan de Spoorlaan en Kromomme. Al met al was 't woens dag 7 mei een blijde dag voor Wemel dinge. Gezonden voor zieken. De afd. Rode Kruis alhier vestigt de aandacht van alle dorpsgenoten op de mogelijkheid om hun gezonde bloed te geven voor zieke mensen. Donderdag avond 29 mei a.s. zal hiervoor in Ka pelle mogelijkheid 3ijn. U kunt alle in lichtingen daarvoor bekomen en u op geven bij dhr. P. J. de Potter, Spoor laan 50. Wie gezond is, aarzelt niet hieraan mee te doen. Wemeldingse strandje. Nu het mooie weer ineens is aange broken, wordt er weer al druk gezwom men op het strandje aan de Nieuwen- dijk. Jammer is het wel dat er zoveel kleine scherpe mosselschelpjes in het zand zijn terechtgekomen, die al ver schillende kindervoetjes hebben verwond afgelopen dagen. Zou er niets aan te doen zijn Wielrennen. Zaterdag j.l. wist Ko Blok een 13e plaats te bereiken in een wielerkoers te Rupelmonde. Aan de start kwamen 60 renners. Zondag werd hij in Laame, waar 80 renners aan de start versche nen, 9e. Winnaar werd hier de ex-prof. Jac. v. d. Kloot uit Zundert. De postduiven. Van de wedvlucht vanuit Clermont, waaraan door de P.V. De Vrijheidsduif met 195 duiven werd deelgenomen, is de uitslag: 1, 10 J. Paauwe; 2 Joh. Meijer; 3, 8 P. Willeboer; 4 J. Wisse; 5, 14 J. Voois; 6, 7 P. Kakebeeke; 9 G. de Brui ne; 11 H. Dek; 12 St. Danker; 13 C. Aerts; 15 A. Steenpoorte. Op Hemelvaartsdag werd gevlogen vanuit Moescroen, waarvan de voor naamste uitslagen, vjaren: 1, 7 H. Wit te; 2, 3 J. Wisse; 4 J. Willeboer; 5, 11, 12 J. Voois; 6 H. Poleij; 8 J. Waverijn; 9 Joh. Meijer; 10 C. Aerts; 13 J. van Iwaarden; 14 H. van Koeveringe; 15 P. Boone. Huishoudelijkheden. Weken van noeste arbeid door leer krachten en leerlingen van de landbouw- huishoudschool resulteerden vorige week donderdag in een expositie en een moe derdag. Eigenlijk begon het donderdag morgen al om half negen. Toen werd er door de huidige leerlingen een mode show gehouden voor het front van as pirant-leerlingen, thans leerlingen van de lagere school, 's Middags was het dan voor moeders en genodigden. De moeders kregen een opdracht uit te voeren: een papieren jurk maken waar bij leerlingen model stonden. Ook des middags was er weer de show door de leerlingen met zelfgemaakte kleding. Tenslotte was er een „openbare" ex positie afgewisseld door de modeshow. Ook de dames van de naaicurèus toon den hun produkten. We kunnen kort zijn over het geëxposeerde: het zag er allemaal prima verzorgd uit. Luctor et Emergotochten. Hemelvaartsdag was weer wandel sportdag. 's Middags om vijf over één gingen 850 deelnemers aan deze Luctor et Emergotochten van start onder aan voering van de Kon. Harmonie E.M.M. burgemeester A. Schipper had eerst de wandelaars een prettige tocht toege wenst en Jan van de Parel geprezen voor de weer perfecte organisatie. Voor dat aan de eigenlijke tocht werd be gonnen werd traditiegetrouw door B. en W. het défilé afgenomen. En daarna ging het door de prachtige vrije na tuur om 25, 15, 10 of 5 km te wan delen. De jury, bestaande uit mevrouw Risseeuw uit Terneuzen en dhr. Geldhof uit Goes, kende de volgende punten toe. 25 km: Openbare school voor MAVO, Kruiningen, 456 punten. 15 km (11 groepen)1. De Giessen, Noordeloos, 472 pnt.; 2. „Indië", Gor- kum, 453 pnt.; 3. S.V.S.V., Biezelinge, 451 pnt. 10 km (15 groepen)1. „Indië", Gor- kum, 463 pnt.; 2. Oranje Nassau, Zaam- slag, 453 pnt.; 3. S.V.S.V., Biezelinge, 449 pnt. 5 km (4 groepen): 1. „Indië", Gor- kum 432 pnt.; 2. „De Jonge Zwervers", Terneuzen, 423 pnt.; 3. K.W.V., Krui ningen, 416 pnt. Met een taptoe door „Juliana" uit Middelburg werd deze wandelsportdag besloten. De driedaagse. Voor de driedaagse van de Z.W.B. waren op de kop af 200 deelnemers in geschreven. Er gingen 190 wandelaars in Terneuzen van start, want die eer ste dag werd er gewandeld in oost Z. Vlaanderen. Er werd gelopen op drie afstanden, 50, 40 en 30 km. De tweede dag werd in „Ons Dorpshuis" gestart. Het verste punt is dan 's-Gravenpolder. De derde dag wordt begonnen bij de Zeelandbrug. Zaterdagmiddag verzame len de wandelaars zich bij het bedrijf van de N.V. C. Meijer aan het station en dan volgt naar wij hopen een fees telijke intocht. De wandelaars worden dan muzikaal ingehaald door de Kon. Harmonie E.M.M. Bloemen mogen na tuurlijk bij zo'n intocht niet ontbreken. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Pilk" hield in de Westerschelde haar tweede clubwedstrijd van dit seizoen. De 34 deelnemers vingen in totaal 150 vissen, waarvan 30 bovenmaatse. De uitslag is: 1. P. de Marco, 505 pnt.; 2. G. Nagel- kerke, 420 pnt.; 3. P. vande Plasse, 360 pnt.; 4. A. "de Leeuw, 330 pnt.; 5. A. Kok, 330 pnt.; 6. A. van de Plasse, 295 pnt. 7. J. van de Velde, 290 pnt.; 10 P. Pieteras, 225 pnt.; 11. M. Schaumburg, 190 pnt.; 12. A. de Klerk, 175 pnt. De volgende wedstrijd zal op 17 mei plaats vinden. Uitstapje. Vrijdagavond zijn de leden van het r.k. parochieel zangkoor en de vrijwilli ge kerkschoonmaaksters een avondje uit geweest. Te 18 uur is men vanaf het dorpsplein vertrokken. De leden van Kruiningen zaten toen al in de bus, zo dat linea recta naar Tilburg kon worden gereden, alwaar de Snip en Snap re vue werd bijgewoond in de Tilburgse Schouwburg. Na afloop van de revue is AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN: Zaterdag 31 mei: Instuif Kruiningen - Ons Dorpshuis, 7.30 uur n.m. Antw. groep Labyrinth. Zaterdag 28 juni: Wielerclub „Rentoc" - Wielerkoers voor nieuwelingen en be roepsrenners. KRABBENDIJKE Zaterdag 17 mei: Instuif in Cultureel Centrum. Medewerking van een beat- groep. WAARDE: Vrijdag 16 en zaterdag 17 mei: Bazaar Vooruit en Inter Scaldes - Garage Schrier. ^CHQRE: Zaterdag 17 mei: Algemeen school- kampioenschap Judo. men naar de bekende dansgelegenheid „Napoleon" te Hoogerheide gegaan waar men geruime tijd gezellig bijeen is ge bleven en een dansje heeft gedaan op de vrolijke klanken van orgelmuziek. Mutatie. Tot pastoor van Wagenberg is be noemd de huidige pastoor van Hans- weert de Zeereerwaarde Heer P. Schel- lekens. Pastoor Schellekens zal tot eind juni in Hansweert blijven. Nog niet be kend is wie zijn plaatsvervanger zal zijn. Ongetwijfeld zal bij velen dit a.s. ver trek met leedwezen tegemoet worden gezien. Hansweert had aan deze pastoor een goede geestelijke leider en een man die hard gewerkt heeft in het belang van de parochie. Het was dan ook met gemengde gevoelens dat dit besluit van bisschop Ernst werd aangehoord tijdens de diensten van zaterdag en zondag. Wedvlucht. De p.v. „De Blauwe Doffer" nam met 104 duiven in concours deel aan een wedvlucht vanuit Clermont, over 259 km. Uitslag: 1, 9, 13, 15 A. de Leeuw; 2, 5 F. Dommanchet?; 3, 6, 8 L. Theen- aert; 4 L. van Ertvelde; 7 J. de Ritter; 10 Jac. de Klerk; 11, 14 W. de Klerk; 12 E. Mo 11 et. Als aardigheid wordt ver meld dat in verband met moederdag de vrouwen van de duivenhouders ditmaal in de prijzen vielen. Overwinning voor de Boys. De jongens van Hansweert hebben za- terdagvond een 41 overwinning weten te boeken op Corn Boys. Ze hebben op eigen veld een aardig partijtje voetbal laten zien. Voor de rust was het via doelpunten van Adri den Toonder en Jan Witte (2 x) reeds 30. Na de rust wis ten de mannen uit Zeeuws-Vlaanderen een tegenpunt te scoren, doch Mathon deponeerde ook nog een keer de bal in het Corn Boys doel. Twee punten voor de Hansweertse voetballers, die hiervan dankbaar gebruik kunnen maken. Zondag a.s. zal gespeeld worden te gen Biervliet. Ongetwijfeld een zware opgaaf voor de Boys, doch wellicht zul len ze tonen dat het niet te zwaar is. Jaarvergadering Rhetoricagilde. Voorafgegaan door een eucharistievie ring in de parochiekerk heeft het Rhe- toricagilde „De Wijngaertsrancke" in de zaal „Thalia" haar jaarvergadering ge houden. Eerst werd er een koffiemaal tijd genuttigd waarna de bijzonder kor te agenda onder leiding van Prins Wil lem Rijk werd afgewerkt. Er waren geen bestuurs- of ledenmutaties. Er werd besloten het jaarlijks te houden reisje uit te stellen tot het najaar. Dan zal er een avondje worden uitgegaan. De plaats van bestemming en de juiste in tentie is nog niet voldoende uit de verf gekomen, doch wordt ter decisie aan het bestuur overgelaten. De gildebroeders waren zoals te doen gebruikelijk is bg de jaarvergadering, van hun dames ver gezeld. Raadsvergadering. Dhr. J. v. d. Boomgaard (C.H.) was daarentegen van mening dat er veel te veel over is gepraat. De mensen hebben elkaar opgejut. Hij zei dikwijls tegen de bewoners te hebben gezegd, dat ze met hun klachten niet naar de buurman of buurvrouw moeten gaan, maar daar voor moeten aankloppen bij de techni sche dienst. Wethouder D. Midavaine (Gem.bel.) bracht in het midden dat een gedeelte van de mensen graag voor een dubbeltje op de eerste rang zit, of schoon voor hem nu duidelijk was ko- door GERRIT FRANS SEIN 53) „Hu..." riep Tonia uit. „Hrj heeft zelf ook plezier gehad, hoor. Minstens zoveel als ik. Erik, dat is vader. Hai, pap, zien we er niet geweldig uit? Hoe gaat het met u? Wat ziet u er belabberd uit? U bent toch niet ziek?" Ze keek van de een naar de ander. Hennie, die als gewoonlijk in haar hoek je bij de keukendeur stond toe te kij ken, nadat ze haar zusje gekust had, bleef zwijgen. Want ze begreep ter stond: ze weten nog van niets. De man liet zich door zijn jongste dochter omhelzen. „Dank je, Tonia, naar omstandighe den gaat het wel weer". Tonia stond weer recht en keek nog eens van de een naar de ander. „Wat zijn jullie stil? Is er wat? Er is toch niets met Gert? Of met Jaap?" Hennie schudde haar hoofd en liep de kamer in. „Niets om je zorgen over te maken. Gert en Jaap zijn gezond. Ga eens even mee naar boven, Tonia. Enne... enfin, laat Erik ook maar meekomen". Tonia keek nog eens in het rond en zag de afgewende blik van haar vader. „O jé, er is vast wat aan 't handje. Hebben jullie de auto soms in de soep gereden?" „Kom nu maar mee. Ga jij maar voor, Erik". Op de meisjeskamer sloot Hennie de deur achter zich. „Geef me eens een sigaret, Erik, dat praat gemakkelijker". Erik haastte zich het meisje een si garet en vuur te geven. Ze dankte hem met een vriendelijke blik. Toen vroeg Hennie: „Hebben jullie al die tijd geen kranten gelezen?" Tonia schudde beslist haar hoofd. „Kranten lezen? Kind, daar hadden we heel geen tijd voor, hè Erik? We hadden wel wat anders te doen, wat jij?" Hennie zuchtte diep. De laatste, die het nog moet weten, dacht ze. Van on der haar arm nam ze een krant en leg de die voor het tweetal neer. „Bereid je een beetje voor op iets, dat niet leuk is, zus. Jammer, zo vlak na je fijne vakantie. Maar je kunt het be ter van ons horen als van anderen". Hennie zag haar zusje schrikken. „Nee..." prevelde ze, verder lezend. Nadat ze het gelezen had, zei ze, met een heel andere stem: „Dat is verschrik kelijk, ik durf me niet meer buitens huis te vertonen". „Dat valt wel mee", verzachtte Hen nie. „Er is nog een krantenstukje, dat krijg je zo meteen. Maar..." En ze ver teld, wat er nadien allemaal gebeurd was, dat vader na een etmaal weer in vrijheid was gesteld, dat iemand de vierduizend gulden had betaald en dat Geraldien via bepaalde relaties de pu blieke opinie had bewerkt, zodat men in de stad allemaal van mening was, dat Overvest het slachtoffer was ge worden van een reeks misverstanden, zodat eigenlijk iedereen medelijden had met vader. Tenslotte legde ze het twee de stukje voor haar zuster neer. „Je kunt je dus rustig óp straat vertonen, zus. De mensen zijn alleen maar vrien delijk voor ons, uitermate vriendelijken vragen allemaal, hoe het nu met vader gaat. Wij spelen deze komedie maar mee, dat is voor allemaal het beste. Temeer, omdat wij allen, jij, Jaap en ik, niet zonder kleerscheuren uit deze on verkwikkelijke zaak komen. Eigenlijk zijn we allemaal n)ede schuldig, zus. Door ons labereren over: waarom heb ben we dit niet, en waarom dat niet? Daar kon vader op 't lest niet meer te genop. Met als gevolg..." Tonia knikte. „Tja, je hebt gelijk. Ik was soms een lammeling. Die arme pap. En wij stom me blagen maar doorzeuren". „Denk er om, dat je pap niets ver wijt, hoor! Hij heeft al genoeg geboet. Zijn werk kwijt en de v/etenschap, dat hij fraude heeft gepleegd... dat is al meer dan een mens eigenlijk kan ver dragen. Wees lief voor hem en praat nergens meer over". „Allicht niet. Jeetje, wanneer is dat precies gebeurd?" „Tien dagen geleden. O, het is in de stad al doodgebloed. Je zult het zelf wel merken, de mensen zijn ontzettend har telijk. En eh... jij, Erik, we hebben jou in vertrouwen genomen, omdat ik wel begrijp, dat jij er al zo'n beetje bij hoort..." „Niet een beetje... helemaal", zei Tonia op vaste toon, haar arm door die van de jongen stekend. „Goed, goed, zoals je wilt. Dus daar om heb ik jou er ook bij geroepen. Maar ik reken er op, dat dit alles onder ons blijft, hè? Wat je hier vanmiddag ge hoord hebt..." De jongen viel haar hoofdschuddend in de rede. „Hou maar op, geen mens krijgt ook maar één woord hierover van mij te horen. Dat zou ik toch zeker niet wil len? Al was het alleen maar om Ton- nie niet". Het meisje trok hem even naar zich toe, hem kussend. „Wat een jong, hè? Daar ben ik achttien dagen mee opgetrokken. Zeg, zus... hij wil met me trouwen! Hoe praat ik dat uit z'n hoofd? Hij stu deert nota bene nog". „Jawel", lichtte Erik toe, „maar als ik trouw en Tonnie wil in de winkel helpen, als het druk is, mogen we bo ven de zaak gaan wonen en krijg ik een toelage en verdient Tonnie nog geld voor 't helpen. Zeg jij nu eens, Hen nie... mag ik Hennie zeggen? Ja? Oké, Hennie, moeten we zo'n kans nu niet benutten?" Hennie keek van de een naar de an der. Een verterende blik kwam op haar gezicht. „Houd je van hem, Tonia?" „Houd op, alsjeblieft. In de vakantie heb ik 'm leren kennen. Ik kan het niet meer in woorden uitdrukken". Een ondeugend spotlichtje kwam in Hennie's ogen. „Je wilt toch een groot gezin?" (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1969 | | pagina 2