HET STATUSSYMBOOL Predikbeurten. BURGERLIJKE STAND Gehuwd: Johannes Cornelis Kakebee- ke, 28 j. te Zwolle en Jacomina van de Plasse, 25 j. Van 10—16 april 1969 KRUININGEN. Geboren: Hubrecht Jan, zv. Jacobus Jan Cok en Lena van Da len; Marcel, zv. Willem Frangoys en Maria Dingentje Kempeneers. Ondertrouwd: Pieter Jacobus Johan nes Dekker, 26 j. te Poortvliet en Leun- tje Harthoom, 22 j. Getrouwd: Johannes Marinus Murre, 25 j. te Yerseke en Jannetje Adriana van Liere, 20 j.; Aart de Wit, 22 j. en Elizabeth Helena Tilemina Vink, 21 j. Overleden: Adriana Johanna Knook, 71 j., echtgen. van Leendert Johannes Kostense. Van 916 april 1969 KRABBENDIJKE. Geboren: Barbara Janette, dv. J. H. Roos en Y. T. M. van Zoelen. Huwelijksaangifte: J. C. van der Hoe ven, 24 j. en M. Koster, 23 j. Overleden: Maatje Wisse, 79 j. echt genote van A. Sinke; Johannes Lobbe- zoo, 83 j., echtgenoot van J. Dees. Over de maand maart RILLAND-BATH. Geboren: Jan Willem Cornelis, zv. A. J. C. Slabbekoorn en J. S. Dekker; Jules Gijsbertus, zv. G. B. I. M. Bloemsaat en M. A. van Griensven. Gehuwd: Cornelis Q. Wisse, 23 j. te Kapelle en Jacomina Walraven, 22 j. Overleden: Maria van den Boom, 78 j., wed. van W. P. de Bruijn; Levina Maria, de Hamer, 73 j., wed. van J. van de Linde; Pieter Nagelkerke, 82 j., echtgenoot van A. van de Griek. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. de Bue. Vrge Evang. Gemeente 10 en 5 uur: Ds. D. W. Veldkamp. N.m. Evangelisatiedienst. GerefKerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30 en 6.30 uur: Ds. Chr. v. d. PoeL 2.30 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering: Zaterdag 19.10 uur; zondag 7.30 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Luitenante W. Pleune. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. K. Venema. 5 uur: De heer Hintzen. Geref. Kerk 9 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. Verheul. Vrge Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4 uur: Student Mijnders. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. B. Baks. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hansweert Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbendtfke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Waarde Ned. Herv. Kerk 10.30 uur: Ds. G. oClenbrander. 7 uur: Ds. Hemstede. Jeugddienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. ADVERTEREN IN DIT BLAD HEEFT ALTIJD NOG SUCCES GEHAD TWEEDE BLAD 18 APRIL 1969 AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. YERSEKE Vrijdag 18 april: Dia-avond aquarium vereniging „Vuurneon" - Bovenzaal hotel Oesterbeurs, 8 uur. Zaterdag 26 april: Vijfsetdenwedstrijd judo - Turnzaal Tuinstraat. KRUININGEN: Woensdag 30 april: Oranjefeest - Dorps huis. Donderdag 15 mei: Z.W.B. - Startbureau Dorpshuis. WAARDE: Vrijdag 16 en zaterdag 17 mei: Bazaar Vooruit en Inter Scaldes - Garage Schrier. RUIMTEVAART STIMULEERT ONTWIKKELING ALGEMEEN NUTTIGE ZAKEN De eisen, die de ruimtevaart aan aller lei materialen en technieken stelt heb ben al vaak geleid tot toepassingen op andere minder exclusieve terreinen van menselijke werkzaamheid. De bouw van biologisch steriele ruimtevaartuigen heeft geleid tot allerlei methoden, die thans in Amerikaanse ziekenhuizen wor den toegepast. Een instrument, vervaar digd om spanningen in een raket met door GERRIT FRANSSEN 50) Je vader drinkt niet en is de leeftijd voorbij, dat andere vrouwen hem nog interesseren. Dus zat de oplossing van het raadsel hier in huis. Het paste mij niet hem er over uit te horen. Dus heb ik niets gevraagd. Het is goed, dat we het nu weten. Dat verheldert alles in één klap". „Maar daardoor is pap zijn baan kwijt". Het meisje nam het luchtig op. „Dat komt ook wel in orde. Laat hem voorlopig maar rustig thuisblijven". „Jawel, dat is mooi gezegd. Maar waar moeten we dan van leven? Ik verdien niets. Alleen Hennie brengt wat in. Hoe we dat moeten oplossen..." Geraldien antwoordde niet, maar greep haar tasje. Ze haalde er enkele bankbiljetten uit en legde die voor hem vaste brandstof te berekenen wordt nu gebruikt om de elasticiteit van het men selijk beenderstelsel te meten. Dit is vooral van belang bij het onderzoek naar de vraag, waarom beenderen bij het stijgen der jaren brozer worden. Een miniatuur t.v.-toestel ter grootte van een pakje sigaretten wordt thans com- merciëel verkocht aan allerlei bedrijven in de U.S.A. om bepaalde industriële processen te controleren. Tenslotte blijkt een kunststofschuim dat bij de ruimte vaart wordt gebruikt uitermate ge schikt voor gebruik in gebouwen, vlieg tuigen, automobielen en wat al niet in verband met zijn vuurwerende eigen schappen. Bij verhitting ontwikkelt dit schuim namelijk een gas, dat het vuur als het ware terugduwt en bovendien wordt het* materiaal omgezet in een on doordringbare laag. (DIA) Van 10—17 april 1969 YERSEKE. Geboren: Amoldus Jaco bus, zv. Jacob Johannes Snoep en Ma ria Janetje van Stel; Wilhelmina Bas- tiana, dv. Jacob van Iwaarden en Pau lina Digena Traas; Johannes Willem Jan, zv. Hubrecht Job Minnaard en Wil helmina Sara Sinke; Adriana, dv. Leen Pieter van de Velde en Elisabth Janna Mol; Hendrik, zv. Hendrik Bakker en Maria Elizabeth Meijaard. Overleden: Cornelia Karelse, 76 j., echtgen. van Johannes Tramper. Huw.aangifte: Petrus Constantinus Geijsen, 26 j. te Goes en Jacoba Lacor, 22 j. op tafel. „Alsjeblieft en niet gaan zaniken: dat kan ik niet aannemen, want dat kun je wel. Over een poosje is alles toch van ons samen". Hij keek als gebiologeerd naar het geld. „Meid, dat gaat niet. We zitten toch al in de schuld. Ben je die vierduizend gulden vergeten? Vandaag of morgen horen we wel, wie ons dat heeft voor geschoten. En dan moeten we gaan te rugbetalen, met rente". Ze trok aan haar sigaret en lachte fijntjes. „Wie heeft jou gezegd, dat het terug betaald moet worden?" De jongen keek haar enige tijd aan, knipperde met zijn ogen. „Wil jij zeggen... bedoel je dat... Wacht eens, schat van een vrouw, dat geld heb jij naar de Bank gebracht!" Ze knikte, nog steeds lachend. „Niet precies. Ik heb een rekening op de Bank en ik heb het er af laten ha len. Ik schenk het jou, Jaap. Als mijn toekomstige echtgenoot. En ik wil er na vanavond geen woord meer over horen, goed verstaan, boy?" Nogmaals keek hij haar enige tijd aan. „Ik begrijp je niet", reageerde hij verward. „Deed je dat allemaal voor mij?" „Voor ons", verbeterde ze. „Als ik met vierduizend gulden de reputatie van je vader voor het oog van de wereld kan bijpleisteren, dan is dat dit bedrag ruimschoots waard. Daar hebben we al lemaal belang bij: je ouders, jullie, en niet te vergeten ikzelf. Enfin, ik wil niet, dat hierover nog gepraat wordt. Is dat duidelijk?" Langzaam kwam er een zachte glans over zijn gezicht. Hij trok het meisje naar zich toe, haar haast eerbiedig kus send. „Geraldien, weet je wel, dat je een fantastische vrouw bent?" Ze knikte. „Zeker, dat weet ik. Dat wordt me iedere avond verteld. Mondeling en mid dels bloemenruikers. Daarom interes seert me dit niet. Belangrijker voor me is, hoe jij me vindt. Vertel me dat eens, boy". Jaap trok het meisje heftig tegen zich aan. „Mijn alles ben je", zei hij eenvoudig. Maar ze wist, dat in die vier woorden een wereld vol liefde lag. HOOFDSTUK XXV Gert en Hennie komen terug De zorgen om „wat de mensen er wel van zouden zeggen" waren binnen een paar dagen helemaal opgelost en omge slagen in het tegendeel: „Ze hebben uw man maar schandalig behandeld, me vrouw Overvest. Ik nam het niet, als ik hem was. Dat moet u er vast niet bij laten zitten". Deze en dergelijke uit latingen bewerkten een droevige glim lach op het gezicht van de vrouw des huizes, maar ze onthield zich van com mentaar. Tenslotte wist zij de harde waarheid, die niet te loochenen was. Al leen was het maar goed, dat op deze wijze de schande van „iedereen-weet- het" bespaard werd. Na zijn tweedaags extra verlof reed Geraldien haar toekomstige echtgenoot terug naar Ede. Bij de kazerne drukte ze een exemplaar van de krant in de hand, waarin het tweede bericht om trent de affaire-Overvest stond gepubli ceerd. „Zwaai daar maar mee, boy, en zeg dat alles op een betreurenswaardig mis verstand berustte. Dat is goed voor je prestige. De werkelijke waarheid hoeft verder niemand meer te weten. Over een poosje zijn ze alles vergeten". Hij boog zich naar haar over en kus te haar in de hals. „Dank zij jouw, heerlijkheid". „Zaterdagmiddag haal ik je op, boy. Kunnen we samen een paar uurtjes ge nieten". Diezelfde avond stopte er een grijs bestofte Opel aan de Larixlaan. En daar uit stapten Gert en Hennie, die meteen via de achterzijde de woning betraden. Toen ze de kamer binnenstapte, keek ze eerst naar haar vader en meteen wist ze: het is waar, wat in de krant stond. Gert drukte ieders hand en kuste zijn aanstaande schoonmoeder op de wang. De tweeling was al naar bed. Maar ook zgn aanstaande schoonvader stak hij de hand toe. „Het is dus waar, wat er in de krant stond?" vroeg Hennie met opgetrokken wenkbrauwen. Overvest knikte, vol scnaamtegevoel. Hier had hij het ergste tegenop gezien, de confrontatie met zijn oudste dochter. Hennie zakte neer op de leüning van zijn stoel. „Maar waarom, vader? Waarom deed je het? Waarom was dat nodig?" Hij keek van haar naar Gert Velde- renbos, die op enige afstand, een beetje met zichzelf verlegen, stond te kijken. Overvest wenkte de jongeman. „Kom er maar bij... je moet het ook horen". En hij vertelde opnieuw het verhaal, dat hij ook aan zijn zoon had verteld. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1969 | | pagina 5