cWmetdingse ^(jjatans- ffi&aardighedan oo BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL HEUGA TAPIJT TEGELS LANGS DE STRAAT YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT FA. J. KOLE - YERSEKE RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Deze rubriek komt tot stand, in samenwerking met het Gemeentebestuur Te koop. In de nieuwe kleuterschool ,,'t Stati onnetje" is nieuw meubilair aangeschaft. De tafeltjes en stoeltjes, die in de oude kleuterschool in gebruik waren zijn dus overcompleet geworden. Zij zijn nog hecht en stevig, maar door het inten sieve gebruik hier en daar wel wat kaal geworden. Vermoedelijk zijn er wel in woners, die enkele stoeltjes en een ta feltje willen kopen om deze na een op knapbeurt weer te laten gebruiken door him kinderen of kleinkinderen. Het ge meentebestuur is bereid dit meubilair te verkopen. De prijs is als volgt: een ta feltje 5,een stoeltje 5,een ta- bouretje 2,50. De spullen zijn te zien in 't gemeente huis. Daar kan men tot uiterlijk vrijdag 25 april a.s. opgeven, wat men wenst te kopen. Na deze datum zal naar gelang van het aantal aanvragen een verde ling worden gemaakt. Raadsvergadering. De gemeenteraad zal in vergadering bijeenkomen op donderdag 24 april a.s. des avonds 8 uur in het gemeentehuis. Op de agenda zal o.m. staan: Een ver zoekschrift van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer de Bevelanden om verhoging van het gemeentelijk sub sidie voor 1969 van 10 cent tot 15 cent per inwoner. B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen; een voorstel tot goedkeuring van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1969; een voorstel tot verkoop van een woningwetwoning aan de Chezeeweg aan de bewoner, dhr. B. Vuijk; een voorstel tot verkoop van een strookje grond aan dhr. J. M. Verhuist en ves tiging van het recht van uitweg over en weer; een voorstel tot aankoop van de Boomgaard van dhr. A. J. Dagevos aan de Bonzijweg; een voorstel tot ver koop van een perceel bouwland aan de Rusweg aan dhr. A. J. Dagevos; een voorstel tot het verlenen van een kre diet van 24.000,— voor verbetering van de straatverlichting; een voorstel tot het verlenen van een krediet voor het aanbrengen van een verlichting op de speelweide/ijsbaan aan de Oranje boomstraat; een voorstel tot het garan deren van e^n geldlening, aan te gaan door het Burgerlijk Armbestupr en de vaststelling van het bestemmingsplan „dorp". Runderhorzelbestrijding. De burgemeester vestigt met het oog op de bestrijding van de runderhorzel de aandacht van belanghebbenden op de volgende bepalingen van de runderhor- zelwet Art. 2. Iedere houder van runderen is verplicht alle larven van mnderhor- zelvliegen, welker aanwezigheid bij die runderen door bulten of andere uiter lijke kentekenen blijkt, te doden of te doen doden. Art. 3. Het is verboden runderen in het weiland te brengen of toe te la ten, indien deze runderen bulten of an dere uiterlijke kentekeneen vertonen, welke duiden op de aanwezigheid van larven van runderhorzelvliegen. Art. 4. Het is verboden runderen, op welke zich blijkens bulten of andere uiterlijke kentekenen larven van runder horzelvliegen bevinden, aan te voeren op een markt, een keuring, een tentoon stelling, een openbare verkoping of op een soortgelijke tijdelijke verzamelplaats van rundvee. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Lambrecht Jaco bus Nijssen, 23 j. te Yerseke en Fran- cina Catharina Vervenne, 20 j. GehuwcJ: Ebrahime Sadighi-Banaï, 29 j. en Maria Jacoba Verbeke, 24 j. Overleden: Marinus Braam, 75 j., echtgenoot van E. Sonke. Gevonden voorwerpen. Gevonden een manchetknoop, een gou den broche en een zwarte portemonnaie. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Aanbesteding laboratorium Delta In stituut. Vrijdag 11 april j.l. werd in restau rant Nolet alhier de onderhandse aan besteding gehouden van een door archi tect P. Götzen, B.N.A. te Middelburg ontworpen nieuw laboratorium-gebouw voor het Hydrobiologisch Instituut voor Delta Onderzoek te Yerseke, in opdracht van de Koninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen te Amsterdam. Hiermede werd een 3-jarige periode af gesloten van plannen maken en bespre kingen voeren om tot een juiste gebouw indeling en gebruiksvorm te komen voor de zo noodzakelijk benodigde meerdere en betere werk- en onderzoekruimte voor bovenvermeld Instituut. Voor de bouwkundige aanbesteding werd als volgt ingeschrevenFa. de Muynck Petri, Vlissingen 91.7280,-; Aann.bedr. van Geel, Breda 910.560,-; N.V. Bouwbedrijf „De Delta", Middel burg 894.880,-; N.V. J. Geschiere, Mid delburg 884.576,-; Fa. J. J. Marteyn, Yerseke 876.876,-. Voor het glas- en schilderwerk: P. J. de Dreu v/h C. Wisse, Goes 110.208,-; C. M. Smit Zn., Yerseke 104.717,76; Gebr. van IJzerloo, Middelburg-Vlissin gen 99.366,40. De technische installaties zullen wor den uitgevoerd door: Deerns Verwar mingsmij. N.V. Rotterdam: Verwarming, luchtverversing, koeling, gas, water, perslucht, sanitair, etc. Technisch bu reau P. Sprangers, Gilze: Elektrische licht- en krachtinstallaties. Fa. B. Lom- merse Interieurfabriek N.V. te Eist: La- boratoriummeubilair. Het totaal te investeren bedrag voor het gebouw incl. complete inrichting be draagt ruim 2 miljoen gulden. Bond van Plattelandsvrouwen. Dinsdagavond sprak dhr. Shuitman uit Halsteren voor de afd. Yerseke van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het verenigingsgebouw „De Haven". Met een causerie over „Vrederust" te Bergen op Zoom en mooie dia's werd de avond gevuld en kreeg men een in druk van het wel en wee in die psy chiatrische inrichting. In de pauze werd afscheid genomen van de aftredende bestuursleden mevr. Ossewaarde, mevr. De Koning en mevr. De Rijke en wer den de nieuw gekozenen de dames mevr. Verwijs, mevr. Kole en mevr. Barbé verwelkomd. Voor de presidente deze in teressante avond sloot werd nog het jaarlijkse reisje op 7 mei a.s. naar de Keukenhof besproken. Voetbalnieuws. In de uitwedstrijd tegen Dinteloord haalde Yerseke een kostbaar puntje binnen. Drie minuten voor het einde ge loofde men in een overwinning, doch een toegekende strafschop aan Dintel oord bracht de stand op 11. Yerseke II verloor met het kleinst mogelijke verschil van Wemeldinge II, 10. Yerseke I heeft nu nog 2 thuiswed strijden voor de boeg. Indien deze wed strijden gewonnen worden, eindigt men gelijk met Sleewijk. Er zou dan een be slissingswedstrijd plaats vinden tussen beide ploegen. Yerseke heeft dus alles in eigen hand voor het behoud van het derde klasserschap. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Zaterdag ontvangt Yerseke Sleewijk. Yerseke II speelt uit tegen Krabbendij- ke n. Ernstige aanrijding. Zaterdagavond vond op de gevaarlij ke splitsing MolendijkWelleweg een aanrijding plaats tussen de bromfietser v. d. B. uit Kruiningen en een perso nenauto, bestuurd door dhr. Fr. uit Yerseke. De bromfietser moest met een gebroken dijbeen en verwondingen aan het gelaat naar het ziekenhuis te Goes worden vervoerd. De inzittenden van de auto bekwamen geen letsel. De brom fiets werd totaal vernield en de auto zwaar beschadigd. Door de rijkspolitie wordt een onderzoek ingesteld naar de schuldvraag. Viering Koninginnedag. De plannen voor de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april zijn zo ver, dat een program ma is samengesteld dat er als volgt uit ziet: 08.45 uur: Klokluiden. 09.00 uur: Aubade door de schoolkinde ren voor het gemeentehuis met mede werking O.K.K. 10.00 uur: Film voor de schoolkinderen in het Dorpshuis. 14.00 uur: Volksspelen op het sportveld. Leeftijd vanaf 13 jaar. 16.30 uur: Damesvoetbal op het sport veld W emeldingeKapelle 20.00 uur: Lampionoptocht (medewer king O.K.K.) 20.00 uur: Aanvang Oranjebal in het Dorpshuis met medewerking van het Tiener Dansorkest „The Paladijns" uit Essen (België). Voor de volksspelen, die bestaan uit mastklimmen, tobbetje steken, kussen gevecht, fietsen met hindemissen, auto race met hindemissen (ploegen vijf per sonen, auto aanwezig) kan men zich nu reeds aanmelden bij de secretaris van de Oranjevereniging, dhr. J. A. van Es, postkantoor alhier. Raiffeisenbank. Tijdens de algemene vergadering van de Raiffeisenbank donderdagavond in het dorpshuis konden de statuten- en reglementswijzigingen niet worden be handeld, omdat de vereiste twee derde meerderheid der leden niet aanwezig was. Over drie weken zal hiertoe een nieuwe vergadering worden uitgeschre ven. Als bestuurslid werd gekozen dhr. C. de Schipper Czn. en als lid van de raad van toezicht dhr. A. Zandee. Op een vraag van één der leden bleek dat het rentepercentage voor spaarders niet omhoog gaat in 1969, omdat dan de rente voor uitstaande gelden eveneens verhoogd moet worden. Uit het finan cieel verslag van de directeur dhr. J. Hamelink bleek dat over het jaar 1968 22.125,58 netto winst is gemaakt. Het spaartegoed van de leden was per 31 december '68 7.184.953,84. Collecte. De collecte voor Simavi heeft alhier opgebracht 346,19. Jeugddienst. Zondagavond zal er in de Ned. Herv. kerk alhier een jeugddienst worden ge houden, georganiseerd door de jeugd dienstcommissie. Daarin zal spreken de Eerwaarde heer Hintzen uit Vlissingen over het onderwerp „The last seven days". Na afloop van de dienst zal er een discussie plaatsvinden over de preek terwijl er een broodmaaltijd aan ver bonden is. Sportwedstrijden. Bij de öp zaterdag 12 april j.l. ge houden sportwedstrijden te Halsteren voor leerlingen van Sportschool W. Geel hoed behaalden de volgende leerlingen een prijs: Leeftijd 56 jaar: 1. H. Noom; 2. H. Linthout; 3. K. Hage, allen te Sint- Maartensdijk. Leeftijd 7 jaar: 1. J. v. d. Bel, Sint- Maartensdijk; 2. R. v. d. Eynden, Hal steren; 3. H. Viergever, Sint-Maartens dijk. Leeftijd 8 jaar: 1. K. van Noorden, Kruiningen; 2. A. Mulder, Halsteren; 3. W. op den Brouw, Sint-Maartensdijk. Leeftijd 9 jaar: 1. S. Noom, Sint- Maartensdijk; 2. M. Otte, Halsteren; 3. C. Teunis, Rilland. Leeftijd 10 jaar: 1. R. v. d. Linden, Wolphaartsdijk; 2.1 H. Linthout, Sint- Maartensdijk; 3. T. Magielse, Halsteren. Leeftijd 11 jaar: 1. E. Rottier, Ril land; 2. H. Hage, Sint-Maartensdijk; 3. A. Blok, Wolphaartsdijk. Leeftijd 12 jaar: 1. E. Eckhardt, Krui ningen; 2. P. de Weert, Halsteren; 3. H. Aerts, Rilland. Leeftijd 1314 jaar: 1. M. Schouwe- naar, Wemeldinge. Algemeen kampioen alle leeftijden werd Astrid Mulder te Halsteren (8 jaar), no, 2 H. van Noorden, Kruiningen en no. 3 Ad Poley, 'Rilland. Definitief feestprogramma. Het programmavoor 30 april a.s. is thans definitief vastgesteld. Dit gebeur de maandagavond "in Ons Dorpshuis, in een vergadering van het feestcomité met het werkcomité en diverse medewer kers. Het programïma ziet er als volgt uit: 13.4514.00 uur: Klokgelui. 14.00 uur: Start optocht van kinderen va.n 4 tot 10 jaar bij de o.l.s. Route: Voorhoute, Snellemarkt, Markt, Burg. Elenbaasstraat, Slotstraat, Meidam, Korte Viele, H. Dunantstraat, Voor houte, Clercqc's wegje, Irenestraat, Welhoekstraat, Berghoekstraat, Ons Dorpshuis. De deelnemers aan de op tocht worden in het dorpshuis ont- haaald op een feestprogramma. 15.00 uur: Aanvang jeugdwedstrijden op de speelplaats van de o.l.s. aan de Voorhoute. Jongens individueel: zak- lopen, mastklimmen, ringwerpen; in groepsverband: touwtrekken. Meisjes: zaklopen, ballenlopen en skippy-race. 15.00, 16.00 en 17.00 uur: Filmvoorstel lingen in het Ger. Jeugdgebouw. 16.15 uur: Wielrennen op gewone fiet sen. Start bij de gemeentschuur aan de Voorhoute. Parcours: Voorhoute, Clercq's wegje, Berghoekstraat, Elen baasstraat, Markt, Snellemarkt, Voor houte. Twee ronden te rijden. Ie race: deelnemers t/m 14 jaar; 2e race: vete ranen vanaf 36 jaar; 3e race: deel nemers van 15 t/m 35 jaar. 19.45 uur: Aanvang avondprogramma in Ons Dorpshuis: Boerenkapel, cabaret, dansen. (Afwisselend tot 23.00 uur, daarna enkel dansen.) Tevens tot 23.00 uur in twee bovenzalen discobal. Een dergelijk feestprogramma heeft Kruiningen in geen jaren gepresenteerd gekregen. De duiven vlogen. De Vrijheidsduif deed met 103 duiven mee aan een wedvlucht vanuit Beau- metz. Belangrijkste uitslagen: 1 J. Wil- leboer; 2, 5, 6 J. Voois; 3, 7 W. Krijn- sen; 4, 8 J. Wisse; 9 H. van Koeverin- ge; 10 C. Aerts. Zesde Zeeuwse Driedaagse. Ondanks het feit dat er personen zijn welke dit jaar niet aan de Zeeuwse Drie daagse deelnemen, omreden dat zij er de voorkeur aan geven deel te nemen aan de Elfstedentocht in Friesland of aan de Zwitserse Tweedaagse, belooft het toch een record aantal deelnemers voor de Zeeuwse Driedaagse te worden. Reeds nu zijn er meer inschrijvingen dan vorig jaar en wat belangrijker is, het aantal deelnemende landen is uit gebreid. Naast de vele Nederlanders zijn er nu reeds 17 Duitsers, 2 Oostenrijkers, 1 Zwitser, 3 Belgen en 2 Engelsen. Veel werk is er al verzet, maar het belooft voor het organisatiecomité nog handen vol werk eer alles is geregeld. Toch kan Kruiningen er trots op zijn, een dergelijk evenenment te bezitten. Vergadering Plattelandsvrouwen. De Plattelandsvrouwen van de afde ling Kruiningen en omstreken hielden dezer dagen hun maandelijkse bqeen- komst onder leiding van mevr. Ribbens- Muller. Mej. J. van Ast, majoor van het Leger des Heils en afkomstig uit Yer seke, sprak aan de hand van haar ja renlange ervaringen met het werk in in kindertehuizen over „Kinderbescher ming vroeger en jiu". De presidente dankte na afloop hartelijk voor het ge- bodene en wekte de aanwezigen op om de voorjaarsvergadering op 23 april a.s. te Goes bij te wonen. Nieuw Hansweert. Over vele jaren zal Hansweert een geheel nieuw aanzicht gekregen hebben. Voor de gehele oude kern van Hans weert werd een saneringsplan door de raad aangenomen. Het eerste deel hier van zal uitgevoerd worden tussen de Nieuwstraat en de Boomdijk, waarvoor door de gemeente reeds enkele wonink jes in de Kanaalstraat zijn aangekocht. In het plan is tevens rekening gehou den met het op deltahoogte brengen van de zeedijk (Werfdijk). Waar nu de hui zen aan de Veerweg staan zal metter tijd het logge dijklichaam gesitueerd worden. In het plan is ruimte gelaten voor een winkelcentrum. Dit is gepro jecteerd daar waar thans de o.l. school staat. Het plan te Hansweert-oost zal binnen korte tijd gerealiseerd kunnen worden. De sloot aan de Kanaalweg zal gelukkig worden gedempt, zodat het aanzien daar zal verfraaien. Het nieuwe uitbreidingsplan Hansweert-west achter de Boomdijk ligt thans op het gemeente huis ter visie. Het is een bijzonder ge slaagd plan, waarbij rekening is gehou den met de bouw van een nieuwe r.k. en o.l. lagere school met een gezamen lijk goed geoutilleerd gymnastieklokaal. Verhuisd. De correspondent van ons blad, dhr. A. F. van 'tWestende, is verhuisd van Burkunkstraat 20 naar Scheldestraat 72 Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" heeft voor de eerste maal in dit seizoen deelgenomen aan wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 98 km. Er waren 53 duiven in concours. De uitslag was: 1, 3 J. de Ritter; 2 A. Eijcke; 4, 5, 7 L. Theenaart; 6 E. Mol- let; 8, 9 W. de Klerk; 10 Jac. de Klerk. Wielrennen. Traditiegetrouw wordt 2e pinksterdag a.s. wederom een wielerronde te Hans weert georganiseerd. Het gaat evenals voorgaande jaren een ronde worden voor beroepsrenners. De onderhandelin gen daartoe moeten nog gebeuren en in afwachting daarvan kan t.a.v. de deel name der renners nog weinig definitiefs gezegd worden. Het comité zal echter alles doen om een zo aantrekkelijk mo gelijk veld renners te contracteren. In verband met de enorme kosten zal een bijdrage van de zijde der inwoners on ontbeerlijk zijn. Daarnaast wordt een loterij gehouden, eveneens ter gedeelte^ lijke dekking der kosten. De loten zijn o.m. verkrijgbaar bij de comitéleden. Verlies Hans weert se Boys. Hansweertse Boys heeft een onnodig verlies geleden tegen v.v. Walcheren. De Boysmannen wisten vrijwel 't groot ste deel van de wedstrijd de strijd te beheersen doch konden dit veldover- wicht niet in doelpunten uitdrukken. Reeds voor de rust hadden de Boys mannen na ca. 20 minuten spelen de eerste tegenslag te incasseren. Walche ren scoorde voortreffelijk, 01, tevens de fuststand. Na de rust hetzelfde spel type, doch de nodige stootkracht voor het maken van doelpunten bleef uit. Uit een spaarzame aanval van Walcheren wist men de Boys-doelman opnieuw te passeren, 02. Geheel tegen de verhou ding in, doch bittere werkelijkheid. Kort voor het einde wist Jan van Eijkeren voor Hansweert de eer te reden. Hij scoorde een feilloos doelpunt, 12. Zondag a.s. komen de Boys in het veld tegen R.C.S. uit Souburg. Een zwa re opgaaf voor de Hansweertse voet ballers. Schip gebroken. Het Belgische 1000 ton metende mo torschip „Scaldis" was voor schroef- reparatie op de werf te Hansweert ge weest. Eenmaal daar gerepareerd, wil de het schip weer diepere wateren op zoeken. Dat lukte niet, aangezien een drijvend voorwerp in de schroef raak te en het schip hierdoor op de slikken van de werf haven terecht kwam. Later is het schip gebroken en moest nood gedwongen direct opnieuw op de helling van de werf geplaatst worden. Fcestvergadering „Zanglust". In de foyer van het dorpshuis „Luc- tor et Emergo" kwam de vogelvereni ging „Zanglust" in feestelijke vergade ring bijeen ter gelegenheid van het eer ste lustrum en van de vijfde jaarverga dering. Voorzitter J. Moerland sprak zijn waardering uit voor de grote op komst en noemde dit een kroon op het werk. Aan enkele leden van de ver eniging werd/en vogelboeken overhan digd, n.l. dhrn. J. Hillebrand, A. A. J. van Hoorn, P. Jeremiasse en J. Schout. Naast tie gebruikelijke jaarverslagen van de secretaris dhr. D. Jeremiasse en de penningmeester dhr. J. Zuydwegt, werd er bingo gespeeld, waarvoor veel liefhebberij bestond. Dhr. J. A. M. Boon man vertoonde dia's van zijn bedrijf en van de wereldtentoonstelling in Mon treal. Kop- en staartbotsing. In de Hogerwaardpolder, waar men momenteel de weg verbetert, deed zich dinsdagmorgen een kop- en staartbot sing voor tussen drie personenauto's. Door de werkzaamheden vormde zich een file. H. H. W. R. G. uit Gütersloch in Duitsland reed met flinke snelheid op de voor hem stilstaande J. M. J. uit Middelburg en deze botste weer op J. K. uit Breda. De auto van J. uit Mid delburg moest v/orden weggesleept. Visconcours. Zaterdagmiddag hield de sportvissers club „Reimerswaal" haar eerste vis concours van dit seizoen. Er werd re delijk veel vis gevangen, o.a. bot en schar, maar veel ondermaats. Ondanks de harde zuidwesten wind en de regen buien hadden velen een plezierige mid dag. Voor ondermaatse vis kreeg men 10 punten, voor bovenmaatse vis 25 pun ten en het aantal grammen in punten er bij opgeteld. De uitslag was: 1. F. Mey er, 505 pnt.; 2. J. Goetheer, 495 pnt.; 3. J. Meyer, 400 pnt.; 4. A. Allewijn. 350 pnt.; 5. K. van Koeveringe, 330 pnt.; 6. J. Benou, 330 pnt.; 7. P. Kaat, 325 pnt.; 8. H. van Zweden, 320 pnt.; 9. M. Benou, 265 pnt.; 10. H. Kok, 250 pnt.; 11. C. Minnaard, 210 pnt.; 12. J. van Luyk, 210 pnt.; 13. E. Hoogerheide, 200 pnt.; 14. J. Houtman, 180 pnt. De winnaars konden hun prijzen kiezen uit huishoudelijke voorwerpen en visgerei. Oranjevereniging brengt leven in de „brouwerij". Op 30 april hoopt Koningin Juliana haar 60ste verjaardag te vieren. Hoe wel velen haar op de beeldbuis zullen zien, heeft de oranjevereniging toch een programma opgesteld, zodat velen dan ook de verjaardag zelf kunnen mee vieren. Het programma ziet er als volgt uit: 10.30 u.: Schoolkinderen brengen met medewerking van „Concordia" met drumband een zanghulde aan de Ko ningin voor het gemeentehuis. 11.0012.30 uur houdt burgemeester Cnossen receptie voor de Krabbendijkse bevolking in het Cultureel Centrum. 2.004.30 uur: In de nederzethal van de veiling K.E.O. zullen de kinderen een goochelaar en een poppenkast te zien krijgen. De toegang is gratis. 8.00 uur: Gezellig samenzijn in Cul tureel Centrum (Oranjebal) met mede werking van „Hermans" uit Ossen - drecht. Daar in de ledenvergadering een ge ringe opkomst was, hebben de bestuurs leden van de oranjevereniging zelf de beslissing i.v.m. Koninginnedag moeten nemen. Ook de kinderen op school staan nog voor een verrassing. Botsing. Eeh botsing omstreeks half elf dins dagmorgen leverde twee gewonden op, die per ambulance naar het St. Joanna- ziekenhuis in Goes werden vervoerd. Het ongeluk ontstond toen op de krui sing Rijksweg 58—J. W. Frisostraat— Zuidweg L. M. uit Krabbendijke bij het oversteken van de rijksweg de auto van K. R. L. V. uit Graauw en Langendam niet opmerkte en pardoes op de wagen inreed. Beide auto's moesten met een takelwagen van elkaar getrokken wor den. De wagen van V. werd geheel ver loren verklaard. Dr. C. A. Donker ver leende eerste hulp. KrabbendijkeSeolto Krabbendijke ontmoette zaterdagmid dag Seolto op een goed bespeelbaar eigen terrein. De harde rukwinden maakten het echter onmogelijk goed voetbal te vertonen, maar toch werd er nog redelijk gevoetbald. De Zevenberg- se ploeg speelde blijkbaar op een gelijk spel en gaf veel uitballen. Krabbendijke was drie kwart van de negentig minu ten veel in de meerderheid, maar het ontbrak aan de goede afwerking. Na de rust kreeg Paauwe nog een goede scoringskans, maar de wind drukte de bal juist naast het doel. Scheidsrechter Kraak leidde de wedstrijd uitstekend. In Krabbendijke leeft de spanning van het kampioenschap al en wat naar de mening van velen ook wel waar zal wor den. Mochten ze zaterdag winnen van Nieuwland, dan zijn ze kampioen. Nu, jongens, veel succes zaterdag! Instuif. In het Hervormd Centrum zal uit gaande van de Jeugdraad zaterdagavond door de jeugd een toneelstuk worden opgevoerd, wat voor ieder toegankelijk is. Aanvang half acht. Medewerking Kerkkoor. In de jeugddienst van zondagavond a.s. zal het Kerkkoor uit Krabbendijke haar medewerking verlenen. Koninginnedag. De oudercommissie van de o.l. school en de kleuterschool en het bestuur van de muziekvereniging Vooruit organise ren ter gelegenheid van de 60ste ver jaardag van onze Vorstin in de namid dag van 30 april kinderspelen, 's Avonds zal de muziekvereniging een concert ge ven, waar ook het jeugdkorps zich weer zal laten horen. Bazaar. Door de muziekvereniging Vooruit en de gymnastiekvereniging Inter Scaldes zal op vrijdag 16 en zaterdag 17 mei een bazaar worden gehouden in de ga rage van dhr. Jac. Schrier. Beide ver enigingen kampen met financiële moei lijkheden, Vooruit met het oog op haar jeugdkorps en Inter Scaldes door aan koop van onmisbare toestellen. De voor bereidende werkzaamheden zijn al vol ledig getroffen. DE BESNEEUWDE AUTO De twee autobezitters die ditmaal voor de balie moesten aantreden, waren op merkwaardige wijze met elkaar in botsing geraakt. De auto's bleven daar bij volkomen onbeschadigd, maar de eigenaren hadden elkaar bont en blauw geslagen omdat hun auto's zo ver van elkaar stonden... „Ik had pas een nieuwe", verklaarde de schriele van het ambtenarentype, „maar ja, d'r zijn er zoveel van dat merk op de weg. 't Is besmettelijk ze ker". „Waar had u hem neergezet?" wilde de politierechter weten.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2