^Wmetdlngse ^UJatans- oo BAAYENS de speciaalzaak voor uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur De gemeentelijke herindeling. De Tweede Kamer heeft het wetsont werp tot gemeentelijke herindeling van Zuid-Beveland aanvaard. Hierdoor is de herindelingsprocedure in een volgend stadium gekomen. De minister van bin nenlandse zaken kan het wetsontwerp nu indienen bij de Eerste Kamer. Deze kamer kan geen verandering in het wetsontwerp aanbrengen (heeft niet het recht van amendement). Wanneer de Eerste Kamer ,nee" zou zeggen, zou het wetsontwerp van de baan zijn en alles bij het oude blijven. Zegt de Eerste Kamer ,,ja", dan is er een heel grote kans dat de wet op 1 ja nuari 1970 in werking treedt. Alle ge meenten op Zuid-Beveland worden dan opgeheven. In de plaats hiervan worden vier nieuwe gemeenten gevormd: Goes, Borssele, Kapelle en Reimerswaal. De nieuwe gemeente Kapelle zal be staan uit de doipen Kapelle, Biezelinge, Schore en Wemeldinge. De Tweede Kamer heeft beslist, dat het dorp Kattendijke bij de nieuwe ge meente Goes moet komen. Een gedeelte ten oosten van het ka naal door Zuid-Beveland, dat nu be hoort bij de gemeente Wemeldinge, zal gaan behoren tot de nieuwe gemeente Reimerswaal. De woningen, die bij de Postbrug staan, behoren tot dat gebied. In het wetsontwerp zijn de grenzen precies aangegeven. De grens tussen de nieuwe gemeenten Reimerswaal en Ka pelle loopt in het midden van het ka naal. Bij de Hilweg gaat hij dwars door het land naar de Eerweg. Via de Eer- weg en de Nieuwendijk naar de z.g. Franse Trap. De Nieuwendijk zelf, de Koudenpolder en een groot deel van de Hovyweg gaan bij Reimerswaal beho ren. In het najaar van 1969 zijn verkiezin gen voor een nieuwe gemeenteraad te verwachten. Als er een nieuwe gemeen te is, moet er ook een nieuwe ge meenteraad zijn. Deze raad vergadert voor het eerst op de eerste werkdag, na de datum van herindeling. In deze ver gadering worden de wethouders be noemd. Hoe de kandidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezingen er uit zullen zien is in eerste instantie een zaak van de politieke partijen. Het zal ook af hangen van eventueel overleg met ge lijkgezinde groepen in de andere dor pen, die tot de gemeente Kapelle zullen gaan behoren. Zo is het bijvoorbeeld mogelijk, dat er een lijst komt van een politieke partij, waarop zowel kandida ten uit Biezelinge, Kapelle en Wemel dinge voorkomen. Ook is het mogelijk, dat een lijst wordt ingediend waarop al leen Wemeldingse namen zijn vermeld. In de huidige gemeenteraad van Ka pelle zit thans iemand van de lijst Schore. De raad van het huidige Kapelle telt elf leden; in Wemeldinge bestaat de raad uit zeven personen. Totaal dus achttien. De raad van een gemeente van 600110.000 ingezetenen bestaat uit dertien leden. Alle zittende raadsleden zullen dus in de nieuwe raad niet terug kunnen komen. Er moeten er minstens vijf afvallen. Ook is het natuurlijk mo gelijk, dat personen die nu geen raads lid zijn, wel in de nieuwe raad worden gekozen. Op grond van het aantal inwoners zou Wemeldinge 1I3 van het aantal raadsleden, dus 4 a 5 mensen kunnen „leveren". Dit is echter een vergelij king die in de praktijk niet opgaat. De burgemeesters, de secretarissen en de ontvangers krijgen eervol ontslag. De Kroon zal tijdig voor de datum van herindeling een burgemeester voor de nieuwe gemeente benoemen. Gedepu teerde Staten wijzen een tijdelijke se cretaris en een tijdelijke ontvanger aan. Deze personen zijn in funktie tot de nieuwe gemeenteraad een secretaris en een ontvanger benoemt. Het andere personeel komt in dienst van de nieuwe gemeente. De onderwij zers van de openbare school en de leidsters van de kleuterschool gaan zon der meer over. Het personeel van se cretarie en gemeentewerken gaat voor lopig over. Binnen zes maanden beslist het nieuwe gemeentebestuur dan of de ze mensen in dienst van de nieuwe ge meente blijven of dat zij worden ontsla gen. Ontslag kan echter alleen worden verleend wanneer geen passende funk tie beschikbaar is. „Hoe zal 't nu in de toekomst gaan?" wordt er gevraagd. „Moeten wij voor iedere kleinigheid nu naar Kapelle?" Dit zijn vragen, die alleen door het nieuwe gemeentebestuur beantwoord kunnen worden. Natuurlijk zullen er dingen veranderen. De nieuwe raad zal uitmaken waar de zetel van het ge meentebestuur ('t gemeentehuis) komt. In sommige nieuw gevormde gemeenten is dit jarenlang een twistpunt. In de gemeente Brouwershaven bijvoorbeeld wisselen de inzichten regelmatig. Dan is het Noordgouwe en dan weer Brou wershaven. In de nieuwe gemeente Ka pelle liggen de zaken op dat punt ver moedelijk eenvoudiger. De vraag of de burgemeester in We meldinge spreekuur houdt, of er een hulpsecretarie komt en of de ontvanger zitting houdt, kan echter pas na 1 ja nuari 1970 beantwoord worden. Natuurlijk zal de plaatsnaam Wemel dinge blijven bestaan. Men zal in het ver-volg niet moeten zeggen: „Ik kom uit Kapelle'. Inwoners van Biezelinge of Schore, die nu al bij de gemeente Kapelle behoren, zeggen ook nu „Ik woon in Biezelinge of in Schore". De plaatselijke verenigingen blijven gewoon bestaan. Alleen de verhouding met een gemeentebestuur, dat verder weg zit en dat ook met andere vereni gingen in andere dorpen rekening moet houden, wordt wellicht anders. Gemeenschappelijke regelingen, alleen tussen Kapelle en Wemeldinge, bestaan er momenteel niet. Volgens de wet zul len alle regelingen, waaraan Wemeldin ge nu deelneemt, blijven bestaan, tot dat de nieuwe gemeentebesturen binnen zes maanden na de herindeling de no dige voorzieningen hebben getroffen. Alle rechten, lasten, verplichtingen en bezittingen van de op te heffen gemeen ten Kapelle en Wemeldinge gaan over op de nieuwe gemeente Kapelle. Hierop is echter een uitzondering. Alle rechten, lasten, verplichtingen en bezittingen van Wemeldinge, die betrekking hebben op of gelegen zijn in het gebied van We meldinge, dat deel gaat uitmaken van Reimerswaal, gaan op Reimerswaal over. Er zal in de komende tijd nog heel wat geregeld en uitgezocht moeten wor den. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Adriaan Johannes de Boe, 23 j. te Kloetinge en Suzanna Maria Gijssel, 22 j. Gehuwd: Mattheus Schouwenaar, 23 j. en Jacoba Anthonia Vleugel, 21 j.; Marinus Bruinsma, 23 j. en Jannetje Maria Veerhoek, 22 j. Jubileum Vrije Evangelische Gemeente. In de reeks bijeenkomsten ter her denking van het 90-jarig bestaan zijn de diensten van zondag 23 maart de voornaamste. Immers op 21 maart 1879 werd, als 'tware vanuit de moederge meente Goes, onder leiding van Ds. K. Loggers, die opvolger was van de be kende Ds. H. J. Budding te Goes, hier een zelfstandige gemeente gesticht. Zo als in ons blad reeds eerder vermeld werd, begon de herdenking op de zon dag, waarop de vroegere predikant der gemeente, Ds. J. A. Hamers, thans in Wormerveer, voor een aandachtig luis terende schare sprak over: „Wat be tekenen deze 90 jaren?" Op zondag 23 maart hoopt Ds. G. van Bruggen in de dienst om 10 uur voor te gaan. Zijn on derwerp zal zijn: „Wat wij gedaan heb ben". In deze feestelijke dienst wordt medewerking verleend door het mannen koor „Zang en Vriendschap" o.l.v. dhr. Tamminga, van Kapelle-Biezelinge. In een bijeenkomst om 17 uur zal een zoon der gemeente, C. Dekker, Hist. Drs. te Odijk (Utr.) een lezing houden over: „Het kerkje van Adriaan van Velzen". „Over kerkelijke- en sociale aspecten in de Wemeldingse samenleving in de 2e helft van de 19e eeuw". In laatst genoemde bijeenkomst is voor genodig den gelegenheid om hun gelukwens uit te spreken. In de begeleiding van de samenzang wordt medewerking verleend door de trompettisten Wisse en Brouwer van Kapelle. A vondconce rt. Onder auspiciën van de Orgelcommis sie der Ned. Herv. Gemeente alhier zal in verband met het gerestaureerde kerk orgel, zaterdag a.s. een avondconcert worden gegeven in de Ned. Herv. kerk. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Medewerking wordt verleend door de eigen organist dhr. C. Philipse met solo zang van mevr. Venema, de bekende Zeeuwse organist Daniël Manneke en het meisjeskoor o.l.v. mevr. Bretveld. Filmavond. De Ned. Herv. Meisjesclub alhier gaf in verband met haar 90-jarig bestaan een filmavond in het dorpshuis. De films die werden vertoond, waren opnamen van het koninklijk huis. Mevr. Kroon, leidster der club, had de leiding van deze avond, waarvoor een goede be langstelling bestond. Instuif. De instuif van Wemeldinge houdt za terdagavond haar dansavond in het dorpshuis. Schaken. Voor de onderlinge competitie van de schaakvereniging „De Zwarte Dame" werden de volgende onderlinge partijen gespeeld: B. CokJ. Verhaagen y2Vz', W. KarelseW. Zuydweg 10; L. H. v. d. KallenJ. W. Hasman y2y2J. KarelseJ. van Oosten 10; J. W. HasmanJ. Karelse 10; W. Karelse L. H. v. d. Kallen 01; L. PoleijTheo Minnaar 10; B. CokM. van Gastel 10; J. van OostenJ. Verhaagen 0 1; Theo MinnaarL. H. v. d. Kallen 01; Mevr. v. d. KallenJ. Quakke- laar 01; G. RekkeJ. v. Oosten 01), Mevr. v. d. KallenW. Karelse 01; J. VerhaagenW. Zuydweg 10; Theo MinnaarJ. Quakkelaar 10; L. Po leijH. van Iwaarden 19. De kop van de ranglijst wordt thans aangevoerd door L. H. v. d. Kallen met 16 punten uit 20 partijen, gevolgd door B. Cok met 16 uit 21, W. Zuydweg met 15 uit 23 en J. Quakkelaar met 11 uit 19. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde Drs. P. A. Verbrugge al hier tot doctor in de Wiskunde en Na tuurwetenschappen op zijn academisch proefschrift „De synthese van gebrug- de ringsystemen via de Malonesterreac- tie, met een bespreking van enkele structurele aspecten van bi- en tricycli- sche carbonzuren. Uitvoering Excelsior. Vrijdag 21 maart houdt de mandoli nevereniging „Excelsior" de uitvoering in Ons Dorpshuis. Het programma be staat uit een muzikaal gedeelte en de opvoering van een toneelstuk door eigen krachten. Maar eerst dus de muziek, die verzorgd wordt door een A- en een B- orkest. Het A-orkest opent met de ouverture „Imperia". Samen spelen A en B „Puppet on a string" en „Ueber den Wellen". Tenslotte is er het A-or kest met zang in o.a. „Mooie Liesje". Het toneel. Opgevoerd wordt het blij spel „Betje regeert". In vroeger jaren een graag gezien stuk, dat het ook nu nog best zal doen. De rol van Betje wordt vertolkt door mevr. J. Vroegop- Blaauwkamer. Verder spelen o.a. mee voorzitter-dirigent B. Leys als de fa brikant Theo van Gelder en mevr. M. Jongkamp-Kole als Louise, zijn vrouw. Zie verder de advertentie in dit num mer. Grote plannen. De gemeenteraad heeft maandagavond belangrijke beslissingen genomen. Voor Hansweert-west werd een vérstrekkend bestemmingsplan vastgesteld. Dit plan omvat de sanering van de gehele be bouwde kom, waarbij het gebruik van gronden en gebouwen wordt geregeld. Desgewenst kan regelend worden opge treden tegen ongepaste ontwikkelingen. Op de plaats waar nu de o.l.s. staat is een winkelcentrum gepland. Er komen een nieuwe o.l.s. en kath. lagere school, broederlijk naast elkaar. Vooral dhrn. C. Slabbekoom (P.v.d.A.) en J. Griep (V.V.D.) toonden zich zeer in hun nop jes met de grootse plannen. Verder zal de raad zich advies laten geven om in het saneringsplan „Oude Plein" een winkelcentrum te bouwen. Dit advies wordt uitgebracht door 't instituut voor het midden- en kleinbedrijf. Wethouder E. Suij lichtte toe dat uit het onderzoek naar voren zal komen wat er op win kelgebied is en nog kan komen. Volgens burgemeester A. Schipper wordt ge streefd naar een 1 verantwoord centrum, waar de hele plaatselijke middenstand mee gediend is. Voor het onderzoek stel de de raad een krediet van 3000, beschikbaar. Het rapport is over enkele maanden te verwachten. De gemeente rekening over 1967, met een batig sal do van 43.085,96 voor de gewone dienst, werd voorlopig vastgesteld. De subsidie voor godsdienstonderwijs op de openbare lagere scholen die, per les van ten minste 45 minuten, 250,bedroeg wordt verhoogd tot 700,per jaar. In het saneringsplan „Nieuwstraat" werd het pand van dhr. J. M. Blaauw- kamer aangekocht, terwijl van de Am- robank werd aangekocht het pand op de hoek van de Markt. Burgemeester Schipper hoopte dat ook andere panden daar spoedig aangekocht kunnen wor den, zodat tot afbraak kan worden overgegaan. Dhr. C. Slabbekoorn vroeg om, ter tegemoetkoming in de ver voerskosten naar het zwembad, voor de Hansweertse kinderen een subsidierege ling vast te stellen. Dhr. J. A. Nieu- wenhuijse stelde voor de mogelijkheid te openen om op de secretarieën van omliggende gemeenten kaartjes voor het zwembad te kopen. Wat wordt het? Nog even en dan wonen we in de ge meente Reimerswaal. Op het ogenblik zijn er twee vragen waar velen graag het antwoord op zouden horen: waar komt het gemeentehuis en wie wordt de burgemeester? Koninginnedag. Voor 30 april a.s. is er een uitgebreid feestprogramma. Het preciese program ma hopen we u spoedig bekend te ma ken. In ieder geval is er 's middags een kindertoptocht en 's avonds een groot oranjebal. Raadssnippers. Op de maandagavond j.l. gehouden raadsvergadering is t.a.v. Hansweert een bijzonder belangrijk besluit geno men. Het saneringsplan Hansweert-west (Kom van het dorp) werd met alge mene stemmen aangenomen. Dit plan heeft geruime tijd ter visie gelegen op het gemeentehuis doch van de zijde der inwoners van Hansweert is hiertegen geen bezwaar ingebracht. Dit impliceert dat dit plan nu ter fiatering zal gaan naar G.S. en verwacht mag worden dat na ca. drie maanden dit saneringsplan ook door G.S. zal worden bevestigd. Het nieuwe uitbreidingsplan voor Hansweert-west lag eveneens ter inza ge. Dit plan zal komen waar thans de boerderij van Van Liere staat. Het al lerbeste kan het gezien worden als een verlenging van de Kloosterstraat naar de richting zeedijk. Hier bestaat gele genheid voor het bouwen van bunga lows, alleenstaande woningen en tevens zullen daar huizenblokken verrijzen, thans de woning van dhr. Van Liere staat zullen de nieuw te bouwen r.k. la gere en openbare lagere scholen komen met een nieuwe gymnastiekzaal. Belangrijk was ook de vraag van dhr. C. Slabbekoorn. Hij vroeg of de moge lijkheid door B. en W. onder ogen zou willen worden gezien voor wat betreft een subsidie in de kosten van verplaat sing voor het schoolzwemmen. Tot nu toe werden deze kosten door de ouders betaald doch het tarief is dusdanig ver hoogd, dat het nu voor ouders wel eens bezwaarlijk zal kunnen gaan worden. De burgemeester zegde toe hieraan aan dacht te zullen schenken. Hij wees op het verschil tussen Hansweert en Krui- ningen voor wat betreft de afstand naar het zwembad. Hij verwacht een daartoe strekkend verzoek van de zijde der oudercommissie. „Cotes Roties" in kanaal gezonken. Zondagmiddag te 14.25 uur heeft aan de Vlakense loswal op het kanaal door Zuid-Beveland een aanvaring plaats ge vonden tussen het Franse m.s. „Cotes Roties" en het Belgische m.s. „Irma". Beide schepen waren onderweg van Antwerpen naar Duitsland en geladen met ijzererts. De Fransman is groot 960 ton met als kapitein B. Hilz, terwijl het Belgische schip van nagenoeg dezelfde tonnage voer onder commando van ka pitein Fr. Windy. Na de aanvaring is het Franse schip nagenoeg onmiddellijk gezonken. Door kordaat ingrijpen van het bergingsbedrijf L. Polderman alhier kon de machinekamer en het achter schip al pompende vrij van water ge houden worden. Hieraan lagen zondag te pompen de bergingsschepen Alfons W. Sr., Inktvis, Haai, Tijgerhaai en Bruinvis. Diverse persoonlijke eigendom men konden worden gered, evenals de vier opvarenden, w.o. een vrouw. Vol gens de verklaring van beide kapiteins is het ongeluk als volgt ontstaan. Als eerste was uit de sluis alhier varende in de richting Wemeldinge vertrokken het Franse m.c. Cotes Roties. Hierna vertrok in dezelfde richting de Irma. De Coties Roties wilde afmeren aan de Vlakense loswal. Uit tegenovergestelde richting is met snelle vaart een ander schip gepasseerd. Door de zuigkracht hiervan kwam de Cotes Roties dwars over het kanaal te liggen. Aan bak boordzijde bij ruim drie is toen de Ir ma met volle kracht op de Cotes Roties ingevaren. Laatstbedoeld vaartuig liep een grote scheur onder de waterlijn op en zonk vrijwel direkt. De Irma had aan stuurboord bij het anker, doch boven de waterlijn, een scheur opgelopen. Na reparatie heeft dit schip dinsdag de reis voortgezet. Zondagavond heeft de aanbesteding van de berging nog plaats gevonden. Het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen gaat het schip lichten. Maan dag is men reeds begonnen met het bergen van de stalen luiken. Dit ge schiedde door duikers vanaf de boten Zeewolf en Jan van Gent. Zodra het schip open ligt zal de lading overge slagen worden in een zusterschip van de Coties Roties, t.w. het Franse m.s. „NuitS". Dit overslaan zal gebeuren door het bergingsvaartuig „Onrust". De bergingsvaartuigen Inktvis, Tijgerhaai en Haai zullen blijven pompen om de machinekamer en het achterschip wa- tervrij te houden. A.s. vrijdag hoopt men zover te zijn dat het schip gelicht kan worden. Hiertoe zal dan de scheep vaart voor enkele uren door het kanaal gestremd moeten worden. Alhoewel de Cotes Roties niet zo ongunstig wat po sitie betreft in het kanaal gezonken ligt, levert het schip toch een gevaar op voor de scheepvaart. Aanvaring. Op de Westerschelde nabij Hoedekens- kerke heeft afgelopen zaterdag te 21.45 uur een aanvaring plaats gevonden tus sen de naar Antwerpen opstomende Li beriaanse zeeboot „Aquam Marina", groot 8717 b.r.t. en de vanuit Antwer pen richting zee varende Hongaarse boot „Hungaria". De schade bleef be perkt. De Hongaar liep schade op aan bakboordzijde ter hoogte van de boeg plaat. Omtrent de reden tast men in het duister. Hansweertse Boys zonder voorzitter. In de zaal Zeelandia van dhr. J. den Boer is de v.v. Hansweertse Boys in een speciale vergadering bijeen moeten komen. De voorzitter, dhr. J. Boon, had te kennen gegeven niet langer meer lid van het bestuur te willen uitmaken. Verder was door vertrek naar elders het bestuurslid Jac. de Keijzer niet meer bereid zijn bestuursfunktie te blijven bekleden. Er werden twee nieuwe be stuursleden gekozen, t.w. dhrn. J. de Winter en J. den Toonder. Voor de funktie van voorzitter kon echter nog niemand bereid gevonden worden. Deze bestuursfunktie zal voorlopig waarge nomen worden door dhr. D. de Jong tot de a.s. algemene ledenvergadering, die men eind mei, begin juni hoopt te hou den. Dan zal definitief een nieuwe voor zitter worden gekozen, waarvoor dhr. De Jong zich echter, naar hij ons mee deelde, niet beschikbaar zal stellen. Vergadering „Het Groene Kruis". Vorige week hield de vereniging „Het Groene Kruis" haar algemene ledenver gadering in het dorpshuis „Luctor et Emergo". De vice-voorzitter, dhr. L. van Driel, opende de vergadering. Nadat de verslagen van de secretaresse mevr. J. Glas-Hes en de penningmeesteresse mevr. Munnik-Lagerweg waren goed gekeurd, werd als dank het Groene Kruislepeltje uitgereikt aan dhr. P. G. Windhorst, die 25 jaar kascommissielid was geweest. Als kascommissielid werd benoemd mevr. T. van Boven-Kakebee- ke. De begroting voor 1969 gaf een na delig saldo van 796,te zien. De wijkzuster, mej. J. H. Dieleman, gaf een verslag over de wijkverpleging in 1968. Voor de ledenvergadering van de pro vinciale Zeeuwse vereniging in Bruinis- se zal als afgevaardigde dhr. L. van Driel aanwezig zijn. Bij de bestuursver kiezing werden herkozen mevr. Glas- Hes en dhr. J. Walraven. In de plaats van dhr. M. Boonman, die niet herkies baar was, werd gekozen dhr. M. F. v. d. Avert. Verder kwamen nog enkele wijzigingen in het huishoudelijk regle ment aan de orde. Voorzitter Dr. J. A. Kamps sloot deze vergadering. Brahdje. Zaterdagmiddag werd nog een brand je geblust in de Bathpolder op „Mid denhof". De sirene weigerde dienst en de brandweermannen werden met de brandweerauto met loeiende sirene op gehaald. Zodoende waren ze nog zeer snel ter plaatse. Geslaagde uitvoering. Vrijdagavond gaf in het dorpshuis Luctor et Emergo de muziekvereniging „Rillandia" een geslaagde uitvoering onder leiding van dirigent P. de Wildt. Het Rillandse jeugdkorps en de drum band voerden een buitenmodel mars uit onder leiding van G. Coremans. Het mu zikale slot werd gevormd door een ge zamenlijk optreden van het jeugdkorps en de drumband. Zij voerden de Saint - Triphon mars uit. Het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom bracht de klucht in drie bedrijven „De ooievaar vergist zich", wat een dankbaar applaus oogst te. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn met muziek van The Good will-partners. Ooievaar. Vorige week donderdag werd alhier een ooievaar gesignaleerd. Een zeldza me gebeurtenis overigens. De ooievaar landde in een weiland ten zuiden van Krabbendijke, waarna hij visite kreeg van enige katten. Hij ging daarna op de schuur „De Krabbe" zitten en liet de mensen hem aanschouwen. Na een poos je te zijn uitgerust vloog hij weer weg. Hij had overigens niets in zijn bek Ledenvergadering „Sparta". De gymnastiekvereniging Sparta' al hier hield dezer dagen haar algemene ledenvergadering onder leiding van de voorzitter dhr. M. Griep. Secretaris C. van Weele en penningmeesteresse mevr. Lobbezoo-Markusse brachten hun jaar verslagen uit, waarbij bleek dat er on danks een gezonde vereniging toch een nadelig saldo was (door aanschaf band recorder en platenspeler). De kascom- missie bracht een gunstig rapport uit over het financiële beleid. Er werd een uitgebreid programma van alle aktivi- teiten voor het komend seizoen ont vouwd. Zo is er o.m. op 19 april de gala uitvoering van „Zebra" te Rilland- Bath. In mei de bonds-wandeltochten. Op 31 mei verenigingswedstrijden te Breda, op 14 juni jeugddag te Oostka- pelle en ook in juni een demonstratie te Yerseke i.v.m. het 75-jarig bestaan van V.Z.O.S. De organisatie van de viering van het 60-jarig bestaan van „Sparta" in 1970 werd in handen van het bestuur gelegd. Gezien de grote animo van de vereniging hoopt men op de realisatie van een nieuwe sporthal dit jaar. Speurwerk. De geiten, die dhr. Buteyn vorig jaar augustus miste, zijn nu door intensief speurwerk van de politie terecht. De dieren verbleven in de Belgische plaats Kalmthout. Destijds waren de geiten door een Nederlander uit Noord-Brabant en door onbekende Belgen met een Volkswagenbusje weggehaald. Feestavond Volksonderwijs. In het Cultureel Centrum werd de jaarlijkse feestavond van de vereniging voor Volksonderwijs gehouden. Voorzit ter P. Kakebeeke heette allen welkom en was zeer verheugd over de belang stelling. De hoogste klassen voerden een toneelstukje op, dat geregisseerd werd door het hoofd der school, dhr. M. Oostdijk. Verder vertoonde dhr. Oostdijk een filmstrip over „De Keukenhof", die natuurlijk schoons liet zien. Na de pau ze, waarin er een verloting was, trad dhr. Mol uit Roosendaal als goochelaar op. De avond werd besloten met een gezellig bal o.l.v. het gezelschap „See- brechts" uit Bergen op Zoom. Tumsuccessen. Op 8 maart j.l. slaagden op de voor- turncursus van de Zeeuws-Brabantse Turnkring de dames A. Sinke voor de derde graad en Corry van Zweden voor de eerste graad. Hartelijk gefeliciteerd. Autobotsing. Maandagmiddag reed een personen auto frontaal op een stilstaande vracht wagen. De personenauto werd totaal vernield. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Het ongeluk ge beurde op de rijksweg ter hoogte van Luchtenburg. De personenauto kwam uit de richting Goes, haalde een vracht wagen in een botste frontaal op een stilstaande vrachtwagen. Ledenvergadering K.E.O. In de algemene ledenvergadering die dinsdagavond in het gebouw van de vei ling zelf werd gehouden, maakte voor zitter C. van der Werff duidelijk dat de veiling meer leden zal krijgen. In sep tember wordt n.l. een nieuwe appelsor- teermachine geïnstalleerd en daardoor zal men waarschijnlijk een sorteertarief invoeren. De nieuwe machine zal de dubbele capaciteit van de oude sorteer- machine hebben en men is verzekerd van minder schade aan het fruit. Ver moed wordt dat meer leden niet meer zelf zullen sorteren. De omzet was in 1967 voor 3.4 miljoen gulden, terwijl dat in 1968 4 miljoen gulden was. De vei ling heeft vorig jaar fors aan nieuw bouw gedaan. De nieuwe directeurska mer, bestuurskamer en kantoor zijn bij na klaar. De vergadering besloot ook nog tot de verkoop van 60 m2 grond aan de gemeente voor verbreding van de Noordweg.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2