^{jjemoldingse fWetens- 'aardigheden BAAYENS DO de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN Handenen lippen ruw? PUROL HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Deee rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur De gemeente de volksgezondheid. Het gemeentebestuur is ook werk zaam op het gebied van de volksgezond heid, namelijk op bestuurlijk of finan cieel gebied. De plaatselijke dokter is officiéél ge meente-arts. Hii is op medisch gebied de deskundige adviseur van het gemeen tebestuur. In vroegere jaren was de jaarwedde, die een dokter ontving van het bestuur van een plattelandsgemeen te een stimulans om zich op het plat teland te vestigen. Ook de jaarwedde als geneesheer, belast met de armenprak tijk vormde toen een belangrijk deel van het doktersinkomen. Na de komst van de ziekenfondsen is dat allemaal veranderd. De dokter is ook lijkschou wer. De gemeente subsidiëert het Groene Kruis, een vereniging die op het terrein van de volksgezondheid veel en goed werk doet. De grond waarop het wijk- gebouw van het Groene Kruis staat is tegen een zeer laag bedrag in erfpacht aan het Groene Kruis uitgegeven. Samen met andere gemeenten in Oost Zuid-Beveland en thans ook uit Schou wen, Tholen en Sint-Philipsland heeft de gemeente een schoolartsendienst. Ook met andere gemeenten en het ziekenfonds bevordert de gemeente in de Stichting Schooltandverzorging, dat de schoolkinderen regelmatig bij de tandarts komen. In plaatsen waar geen tandartsenapparatuur is komt de z.g. dental-car, een autobus met een com plete tandartsen-uitrusting. Ieder jaar draagt ook hiervoor de gemeente haar steentje bij. Voor de eerste wereldoorlog namen de gemeentebesturen op Zuid-Beveland het initiatief tot oprichting van de wa terleidingmaatschappij Zuid-Beveland. De aandelen kwamen in handen der gemeente. De aanleg van pompstation, watertoren en buizennet eiste grote be dragen. Inmiddels is het waterleiding bedrijf verder uitgegroeid. Onlangs is besloten tot fusie met de bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen. Weer een andere vorm van bevorde ring van de volksgezondheid is de be strijding van de ratten. Nog maar kor te tijd geleden is op Zuid-Beveland een grote aktie ondernomen om dit schade lijke gedierte onder de knie te krijgen Verder betaalt het gemeentebestuur een deel van de kosten van de keuringS' dienst van waren te Goes. Deze dienst controleert regelmatig levensmiddelen e.d. bij winkeliers en fabrikanten. De winkeliers moeten ook hun aandeel in de kosten betalen. Voor de keuring van vlees en vlees waren is een aparte dienst. Wemeldin ge neemt deel aan de dienst te Kruinin gen. De keurmeester van deze dienst bezoekt de slagerijen en de winkels, die vers vlees verkopen. Ook keurt hij de z.g. huisslachtingen. Om het vervoer van zieken en ge wonden op Zuid- en Noord-Beveland goed te laten verlopen hebben de ge> meenten opgericht de Ambulancedienst Bevelanden. Deze dienst heeft 6 moder ne ambulances op de weg. De financi ele tekorten worden door de gemeenten betaald. Enige tijd geleden besloten ver schillende gemeenteraden deze ambu lancedienst om te zetten in een gemeen schappelijke geneeskundige- en gezond heidsdienst. Een dienst dus met een uit gebreider werkterrein. Nog niet alle ge meenten hebben tot toetreding besloten. Omdat Zeeland dun bevolkt is en de gemeenten in het algemeen weinig in woners hebben kunnen er niet overal dezelfde diensten zijn als in de grote steden. Toch moet in sommige gevallen dezelfde hulp geboden kunnen worden Hierbij denken wij aan hulp voor gees teszieken, alcoholisten, moeilijk opvoed bare kinderen, enz. Veelal dient men in dergelijke omstandigheden een beroep te doen op instellingen, die in de hele provincie werken. Deze instellingen ont vangen vaak subsidie van de gemeen ten. Dit zijn zo de terreinen waarop de gemeente meewerkt en meebetaalt in het belang van de gezondheid van haar ,,volk", de volksgezondheid. Gevonden voorwerpen. Gevonden een rood speelgoedautootje Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Burgerlijke stand. Overleden: Willem Gijssel, 67 j. Huwelijksaangifte: Joos Willem Adri aanse, 19 j. en Apolonia Neeltje Schou- wenaar, 18 j. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Raadsvergadering. Voor een zeer groot deel van onze gemeente is het wetsontwerp ex art. 8 Deltawet van dusdanig belang, dat de raad er zich geruime tijd intensief mee bezig hield. Van de hand van de voor zitter waren enige opmerkingen over dit wetsontwerp bij de stukken gevoegd. Hiervoor spraken verschillende leden hun dank uit. Het ontwerp zelf bevat h.i. naast enkele verbeteringen t.o.v. de Oesterregeling, nog veel duistere pun ten en de raad voorziet ook nu weer dat de toepassing geheel anders uit zal komen dan men zal verwachten. De Oesterregeling is hier een voorbeeld van, na 2V2 jaar weet nog niemand waar hij aan toe is. En dan de slepende zaken zoals taxatie onroerende goederen, vast stellen oestervoorraad en niet te ver geten de belastingheffingen. Het is dan ook niet te verwonderen dat de raad zeer veel wantrouwen en ongerustheid toonde. Enkele leden verklaarden dan ook ronduit in gesprekken met over heidsinstanties of overheidspersonen niet veel meer te zien. Er worden in de re gel veel beloften gedaan, maar de af wikkeling van de Oesterregeling is hier op een aanfluiting. De voorzitter gaf een uitvoerig verslag van zijn werk zaamheden t.o.v. de Deltawet. Zijn plan is, in samenwerking met andere ver enigingen en instanties op visserijgebied te trachten zoveel mogelijk een zelfde standpunt in te nemen. Gezien de er varing, opgedaan bij de werkzaamheden rondom de oesterregeling, zal dit brood nodig zijn. Anders krggt men hetzelfde weinig verheffende gekrakeel te horen en dezelfde tweedracht te zien. Mocht samenwerking met anderen niet moge lijk zijn, dan zal de voorzitter persoon lijk de zaak aanpakken, samen met het bedrgfsleven hier ter plaatse waar alle groepen van gedupeerden aanwezig zijn. Verschillende leden brachten de voor zitter dank voor de bespreking van deze voor Yerseke zo belangrijke zaken. Een tweede agendapunt dat nogal tongen in beweging bracht was de bouwaanvrage van de firma M. van Poelje Zn. (Jac. van Poelje) voor winkel met kantoor op het open terrein van de Prinses Bea- trixhaven. Uiteindelijk werd deze aan vrage afgewezen; alleen dhrn. Gebraad en Van Schaik bleken bij de stemming vóór te zijn. Uit het gevoerde debat bleek dat verschillende raadsleden aan Van Poelje wel toestemming zouden wil len geven, maar dat dit in zou houden dat binnen 1 jaar het gehele terrein vol gebouwd zou zijn. En dat moet verme den worden, het haventerrein moet vrij blijven. Er kan straks veel veranderen en dan heeft de gemeente het terrein misschien zelf hard nodig. Behalve Jac. van Poelje zijn er van vooraf gaande jaren nog enkele aanvragen lopende en wat men de een geeft kan men de an der niet weigeren. Dhrn. Gebraad, Van de Velde, Van Schaik en Scheele ver zoeken B. en W. zich nog eens te be raden over een andere plaats voor dhr. Van Poelje. Een derde punt van lang durige en diepgaande bespreking was de uitbetaling van 5 rente aan dhr. Koster over een periode van 16 maan den zoals de andere belanghebbenden bij de onteigening van eigendommen voor het leggen van de nieuwe haven ook heb ben ontvangen. B. en W. voelden zich hiertoe uit billijkheidsoverwegingen ver plicht, niet op juridische gronden, want in het vonnis van de rechtbank blijkt niet over rente gesproken te zijn. Dhr. Van Schaik groef zeer diep in deze ma terie en gaf uitgebreid zijn visie op de stukken van de rechtbank en die van de raadsman van de gemeente. Ook an dere leden mengden zich in het debat zodat heel deze, ook voor diverse leden en de voorzitter, nare zaak van begin af nog eens werd nageplozen en van alle kanten bekeken. De voorzitter vond het spijtig voor Koster dat hij verloren heeft, maar B. en W. durven in deze zaak van rentevergoeding niet verder gaan. Een voorstel van dhr. Van Schaik om rente te betalen over de gehele pe riode kreeg dan ook slechts de instem ming van dhrn. Scheele en Van de Vel de. Wethouder Koster had er te voren nog op gewezen dat hiervoor de toe stemming van G.S. nodig is. Wanneer we meer geven dan de voorgestelde 1.123,is er kans dat het afgewezen zal worden omdat heel deze procedure de gemeente reeds 14.000,heeft ge kost. Dhrn. Scheele en Van de Velde zeiden te hopen dat dergelijke gevallen bij de afwikkeling van Oesterregeling en Deltawet voor de betrokkenen beter af zullen lopen. Goedkeuring werd ge geven voor de overname van beheer en de Welleweg. Hierop aansluitende deel de de voorzitter mede dat ook over de Havendijk overeenstemming is bereikt met het Waterschap. Wijziging van de begroting 1969 betreffende de volgende punten werd eveneens goedgekeurd. Uit baggeren haven en toegang 16.380, verandering ligplaatsen 9.388,ver plaatsing brugsteiger met aanvullende werken 11.624,meerkosten 2e fase jachthaven 43.183,verbetering rio lering Damstraat, Steeweg en Gr. van Zoelenstraat 23.000,Voor de oplos sing van een nieuwe vuilnisbelt zijn be sprekingen gevoerd met enkele omlig gende gemeenten. Gedacht is aan een terrein in de omgeving van het kanaal. Dhr. Van de Velde was tevreden over hetgeen er reeds gedaan is voor de re creatie maar hij vroeg zich af of er al eens gedacht is aan ontspanning in de avonduren, of door de gemeente of door particulieren. Zonder toezicht of mede zeggenschap zou een dergelijke ontspan ning wel eens uit de hand kunnen lo pen. E.e.a. bleek niet op de weg van de gemeente te liggen, hoewel zij plannen op cultureel gebied wel zal stimuleren. De voorzitter en verschillende leden voelden niets voor het exploiteren van bars en dansgelegenheden. Bovendien hadden h.i. de bezoekers van camping en jachthaven hieraan absoluut geen behoefte. De raad was van oordeel dat de recreatie hier rustig moet zijn en rustig moet blijven. De huur van de te bouwen 12 keuzewoningen zal, met ver warming, op 30,per week ko men. Overslag. De ertslading van het zaterdagavond op het kanaal bij een aanvaring bescha digde motorschip „Noordzee" werd in de haven van Wemeldinge overgeslagen in het Franse schip „Chateu Vigneau". De Noordzee werd naar een werf in België gebracht. Schipper gewond. Maandagavond is de motorsleepboot Maria XIV met een bak de E 1 waarop een dragline van 140 ton van Rotter dam op weg naar België, aangevaren door een onbekend gebleven motor schip. De op het dek van de Maria XIV staande schipper, de 26-jarige J. van den Enden, werd bij deze aanvaring ge wond aan hoofd en handen. Het vaar tuig dat de aanvaring veroorzaakte voer in het donker weg zonder zich bekend gemaakt te hebben. De gewonde schip per werd in Wemeldinge aan de wal gebracht, waar Dr. A. J. Eckhardt eer ste hulp verleende en het slachtoffer naar het ziekenhuis in Goes liet over brengen. Verzoek. Wil degene die een „slagzin" opgaf voor het zwembad, naam en adres op geven aan de redactie? Schaken. Vrijdagavond 14 februari zijn 9 scha kers van „De Zwarte Dame" voor een vriendschappelijke wedstrijd naar Kam perland geweest. Ondanks dat D.Z.D. niet in een sterke opstelling op kon ko men, werd slechts met 54 verloren. De uitslag was: W. F. BurgerW. Zuyd- weg y2x/2 N. v. d. MaasL. H. v. d. Kallen 10; J. v. d. MaasJ. van Oos ten y2y2M. WesterweeleJ. P. A. Stevense 1—0; N. BurgerM. van Gas tel 01; B. Mieras—Harry van Iwaar- den 10; R. Steur-^-Kees Kuyper 10; B. Zandeemevr. A. v. d. Kallen 01; J. BustraanTheo Minnaar 01. Weens operetteeoncèrt. Op vrijdag 28 februari a.s. geeft de gemengde zangvereniging „Crescendo" onder leiding van haar dirigent dhr. Adr. B. Holster in ,,Ons Dorpshuis" al hier wederom een Weens operettecon cert. Als solisten treden op Mya Besse- linck, sopraan, Heer (L.), Bert van Delden, tenor, Enschedé en Laurens van der Werf, bariton, Oisterwijk. De or kestbegeleiding wordt zoals gewoonlijk verzorgd door de orkestvereniging Apollo". Het geheel aan de grote Weense operettecomponisten gewijde programma vermeldt diverse fragmen ten uit de bekendste en meest geliefde operettes van Joh. Strauss, F. v. Suppé, K. Millöcker, F. Léhar, E. Kdlman en O. Strauss. Gezien het drietal solisten, wier naam en faam ook in Kruiningen en omgeving genoegzaam bekend zijn en het voor iedereen aantrekkelijke pro gramma, mag stellig worden verwacht, dat er voor dit, wederom onder het mot to „Een avond in Wenen" gegeven wor dende concert zéér veel belangstelling zal zijn! Voor nadere bijzonderheden zie men de desbetreffende advertentie in dit blad. Eerste „Den Inkelloop". Op zaterdag 8 maart a.s. om 14.30 u. gaat in Kruiningen voor de eerste maal de „Den Inkelloop" van start. Deze wed strijden worden georganiseerd door le den van de trainingsgroep Goes van de K.N.S.B. in Zeeland." Iedereen kan deel nemen. Het is met -een dergelijke loop zo, dat een bepaalde categorie van deel nemers loopt voor de eerste prijs, de overigen lopen uitsluitend voor het lo pen. Vandaar dat er voor een ieder die deelneemt een herinneringsvaantje be schikbaar is. Inschrijvingen voor 1 maart bij Jac. J. Goeree, Zandweg 3 te Kruiningen, W. Hirdes^ Westerschelde- straat 34 te Krabbendijke of bij Joh. J. Goeree, Abdijstraat 43 te Biezelinge. Wij juichen dit initiatief van harte toe en wensen de heren organisatoren een geslaagde eerste „Den Inkelloop". Voorjaarsaktie winkeliersvereniging Kruiningen". De winkeliersvereniging „Kruiningen" start a.s. maandag 24 februari met een voor haar volkomen nieuwe aktie. Tot en met 8 maart n.l. krijgt elke koper bij besteding van 2,50 een zegel; 20 van deze zegels op een daartoe verstrek te kaart geven recht op een toegangs bewijs tot een feestmiddag voor de jeugd. Deze middag wordt op zaterdag 15 maart gehouden in „Ons Dorpshuis". Het programma vermeldt o.m.: clowns nummer, buikspreker, goochelaar, ma gie accordeon, songfestival, enz. enz. Gezien de gevarieerdheid van het pro gramma en de toch gemakkelijke wijze waarop men een toegangsbewijs gratis kan verkrijgen, twijfelen wij niet aan het slagen van deze aktie. Verbond voor Veilig Verkeer. De afdeling Kruiningen-Hansweert van het Verbond voor Veilig Verkeer hield in het Dorpshuis een bijeenkomst voor de deelnemers aan de verkeers- cursus. De voorzitter, dhr. J. Boon, me moreerde in zijn openingswoord het nog korte bestaan van de afdeling. Hij deel de mee, dat de komst van het Informa tiecentrum naar Kruiningen en Hans- weert succesvol was te noemen. Niet minder dan 121 personen hadden hun reactievermogen laten testen. Ook de cursus moet als geslaagd worden ge noemd, want van de 53 personen be hoefden slechts 2 deelnemers aan het examen te worden afgewezen. Alle 20 deelnemers van Hansweert behaalden het getuigschrift, één vrouwelijke deel nemer slaagde met lof. Van de 33 Krui- ningse deelnemers behaalden er 6 het diploma „met lof", n.l. 5 dames en 1 heer. Burgemeester A. Schipper reikte de getuigschriften met een toepasselijk woord aan de geslaagden uit. De voor zitter dankte namens het afdelingsbe stuur, maar tevens namens de deelne mers aan de cursus, de beide cursus leiders, dhrn. D. Vonk en A. den Dun nen voor de wijze waarop zij het ver- keersonderwijs hadden gegeven. Zijn woorden gingen vergezeld van geschen ken „onder couvert". Voor de dames Vonk en Den Dunnen waren er bloe men. De gezellige bijeenkomst werd be sloten met het vertonen van een twee tal films, die door het Verbond waren beschikbaar gesteld. Ouderavond kleuterschool. Dinsdagavond j.l. werd de ouderavond gehouden van de kleuterschool „De Berg". De opkomst, vooral van de moe ders, was groot. In zijn openingswoord bracht oudercommissievoorzitter A. Dek o.a. het spaarpotje ter sprake. Hij stel de voor dat de kinderen voortaan de eerste maandag van de maand 1, meebrengen voor het bekende doel. Daar geen der aanwezigen bezwaren uitte, kan aangenomen worden dat er mee in gestemd werd. Op de notulen, voorgele zen door mevr. Scholten, werden geen aanmerkingen gemaakt. Daarna punt 4 van de agenda: de mededelingen van de hoofdleidster mej. S. Penne. Mej. Penne bracht het tracteren door de kinderen op de verjaardagen ter sprake. Zij ver zocht de kinderen geen snoep te laten tracteren en wees op enkele andere mo gelijkheden. Verder vertelde zij hoe het St.-Nicolaasfeest en het Kerstfeest met de kinderen werden gevierd en welk verschil er ook voor de kinderen is tus sen beide feesten. De schoolarts Dr. Fransen v. d. Putte hield een praatje over „De hygiëne van de kleuter". En kele punten uit het betoog van de schoolarts: kleuters moeten om 7 uur in bed liggen( ouders om 10 uur), kleedt de kinderen niet te dik (weg met de borstrok), na het douchen afspoelen met koud of in ieder geval lauw water en de kinderen dikwijls douchen. Ook aan het schoeisel besteedde de dokter aandacht: dit moet stevig zijn. Na het „praatje" werden diverse vragen gesteld. Na een pauze werden kleurendia's van de kleu ters getoond die gemaakt werden tijdens "net Sinterklaasfeest en het Kerstfeest. Tot slot was er de bezichtiging van het werk. En dat mocht weer gezien wor den. Elke klas had een eigen onder werp gekozen (o.a. In en om de boer derij en Speelgoedland). Een agendapunt moeten wij nog vermelden: de verkie zing van een lid van de oudercommis sie. Met meerderheid van stemmen werd dhr. M. Saaman gekozen in de plaats van dhr. Kole, die Kruiningen heeft ver laten. 70 jaar „Harmonie". In de beste harmonie heeft de buurt vereniging „De Harmonie" vrijdagavond in „Ons Dorpshuis" het 70-jarig bestaan gevierd. Voorzitter J. Maartense kon ca. 200 buurtleden en diverse genodig den in de feestelijk versierde zaal ver welkomen. Het programma werd zoals gewoonlijk bij de Harmonie, grotendeels door eigen mensen uitgevoerd. Zo was er voor de pauze een klucht in twee bedrijven „De boot is aan", geregisseerd door dhr. R. D. Schouwvlieger. Na de pauze, met versnaperingen, „one man en one womanshow" door dhr. W. Rotte' en mevr. J. Bogte-van Belzen, begeleid door gast-pianist dhr. M. J. van den Berge. Diverse Kruiningse aangelegen heden werden hier weer bezongen. De avond werd afgesloten met een geani meerd bal ó.l.v. de „Crescendo Boys". AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN: Vrijdag 21 februari: 25-jarig bestaan voetbalvereniging - Dorpshuis. Zaterdag 22 februari: Instuif. Groot Disco-festijn - Dorpshuis. Vrijdag 28 februari: Operette concert, zangver. „Crescendo" en orkestver. Apollo" - Dorpshuis. Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart: Bazaar E.M.M. -f- middenstandsshow - Dorps huis. Zaterdag 8 maart: Eerste Den Inkel- - loop - Aanvang 14.30 uur. Zaterdag 15 maart: Kindervoorstellin gen winkeliersvereniging - Dorpshuis. Vrijdag 21 maart: Uitvoering „Excel sior" - Dorpshuis. Zaterdag 29 maart: Uitvoering gymna stiekvereniging - Dorpshuis. Woensdag 30 april: Oranjefeest - Dorps huis. Donderdag 15 mei: Z.W.B. - Startbureau Dorpshuis. HANSWEERT: Zaterdag 1 maart: Instuif met Sopwith Camel II - Kaj Munk. Sneeuw werd spelbreker. Het r.k. vrouwengilde was voorne mens om in het dorpshuis „Kaj Munk" een demonstratrice te laten komen voor het geven van een demonstratie in de juiste wijze waarop een geurig kopje koffie gezet kan worden. Door de weers omstandigheden was de demonstratrice in de sneeuw gestrand. Desondanks hebben een groot aantal dames onder elkaar toch een gezellige babbelavond gehouden. Voor één punt op de agenda was nog geen oplossing. Mevr. Wage- naar-Asselman heeft in verband met vertrek naar elders haar funktie als secretaresse moeten neerleggen. Deze avond kon er niemand bereid gevonden worden de vakature op te lossen. Geslaagde carnavalsdag. De barre winterkoude kon de naar feest hunkerende inwoners van Hans- weert zaterdag j.l. niet weerhouden om het leuke feest van carnaval te vieren. Ditmaal werd het eensdeels binnen en anderdeels buiten gehouden. De grote zaal „Zeelandia" was het trefpunt van het carnaval. Zaterdagmiddag trok een groot aantal verklede jongeren in op tocht achter de boerenkapel aan. Deze muzikanten hebben er werkelijk de stukken afgeblazen, want men had her haaldelijk met bevroren ventielen te kampen. Na de rondgang kwam de jeugd in de zaal „Zeelandia" bijeen om daar op werkelijk unieke wijze te tonen dat zij onvermoeibaar is. Na afloop van dit „pretfeest" kreeg ieder kind een tractatie aangeboden. Een geweldig suc ces was dit kindercarnaval. Dat zal men volgend jaar nog meer gaan uitbreiden. In de avonduren waren het wederom de tonen van de boerenkapel (nog steeds zonder naam) die de ouderen opriep hen te volgen naar de zaal „Zeelandia". Hieraan werd gehoor gegeven en het direkte gevolg hiervan was dat er een sprankelende feestavond werd gehou den m.m.v. de boerenkapel en de band van Schellekens. De boerenkapel heeft later de zaal verlaten om aan enkele café's bezoeken te brengen. Het dwei len zoals men dit in Brabant en Lim burg algemeen noemt, is te Hansweert nog niet voldoende uit de verf gekomen. Wellicht dat de koude velen weerhou den heeft aan het dweilen deel te ne men, doch het kan ook de onbekendheid met dit feest zijn, dat zo bij uitstek ge schikt is om alle moeilijkheden eens even over boord te gooien. Misschien niet de enige manier, doch zondermeer toch wel een goede en aangename ma nier om dit te doen, waarbij men voor excessen, zoals bij alles, vanzelfsprekend dient te waken. IJspret. De inwoners van Hansweert is het gegeven ditmaal voor meer dan één dag van de ijsbaan te kunnen genieten. De ijsvereniging had voor prettige muziek gezorgd zodat velen, zowel oud als jong hun baantje hebben kunnen trekken. Er is dankbaar gebruik van gemaakt. Opbrengst collecte. Voor de stichting Kinderzorg te Mid delburg is in januari een bedrag van 50,18 ingezameld. Raadsvergadering. Donderdagavond is zonder hoofdelijke stemming tijdens de gemeenteraadsver gadering garantstelling verleend voor de betaling van rente en aflossing van een geldlening groot 165.00,die dooi de stichting „Huize ,,De Vliedberg" zal worden aangegaan. De beslissing over dit voorstel van B. en W. nam slechts enkele minuten in beslag. Jaarfeest N.C.V.B. Dinsdagavond hield de afd. der N.C. V.B. haar jaarfeest in het Hervormd Centrum. Het werd met zingen en jaar verslag, notulen en voordrachtspelen, die goed in de smaak bij de dames vie len, een gezellige avond. Vergadering „Zanglust". In het dorpshuis „Luctor et Emergo" kwam de vogelhoudersvereniging Zang- lust bijeen. De voorzitter kon onder de aanwezigen ook de districtscommissaris J. v. d. Walk uit Hulst en zijn assis tent J. P. van Hoorn uit Goes verwel komen. De districtscommissaris en zijn assistent vertoonden een serie dia's, waarbij dhr. Van Hoorn een vakkundige uitleg gaf. Tijdens de vergadering werd tevens een naam gekozen voor het zo juist verschenen nieuwe verenigings blad, namelijk „De Rillandse Vogelbo de". Voor het bedenken van de naam was een vogelboek beschikbaar gesteld, dat door P. Jeremiasse werd gewonnen. O.N.D.A. Vrijdagavond 14 februari heeft O.N. D.A.„ de biljartclub uit Krabbendijke, deelgenomen aan een nederlaagtournooi dat uitging van „Avontuur" uit Goes. Men speelde op het groene laken van „De Blauwe Steen". O.N.D.A. won die avond met 37 caramboles verschil in totaal. Vrijdagavond spelen de leden van O.N.D.A. tegen de biljartclub uit Kwa- dendamme. N.C.V.B.-vergadering. De N.C.V.B. kwam dezer dagen bijeen voor haar maandelijkse vergadering. De spreker, dhr. Constandse, was door ziek te verhinderd. Hiervoor in de plaats droeg mevr. Van Noordennen het ver haal „Appelkens voor de hemel" van W. G. van de Hulst voor. Hierna besprak de presidente, mevr. Feddes-v. d. We tering, de regionale bondsdag van de N.C.V.B., die op 12 juni in „De Doelen" te Rotterdam wordt gehouden. Prof. Dr. van Leeuwen zal dan een lezing houden over het onderwerp „Wij vrouwen van vandaag". Tot 1 maart kan men zich nog voor deelname opgeven bij een van de bestuursleden. De bondsdag wordt verzorgd door twee dames uit elke pro-

Scheldebode | 1969 | | pagina 2