WERKSTER HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN IN DE TWEEDE WERELDOORLOG Boekhandel VAN DER PEUL Voor een prima stuk KAAS ,De Zuivelbron' Damstraat 4 BOEK- «HOHWK» bespreking BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN van den berge assurantiën parochie meer en het gilde, dat tot dan toe steeds in het geheim heeft voort bestaan, komt naar Hansweert. Gildebroeders. De leden van het gilde worden gilde- broeders genoemd. Waren het vroeger nagenoeg allen boeren die in het gilde zitting hadden, dit behoort ook thans tot het verleden, doch oude gebruiken zijn toch gehandhaafd gebleven. Het aantal gildebroeders mag de 30 niet te boven gaan. De voorzitter heeft de titel van prins. Het bestuur bestaat verder uit een notularis, 'een eerste en tweede deken en een vaandeldrager. De ze titels dient men tijdens de vergade ring, op straffe van boete, te gebrui ken. Wat deden vroeger de gilde broeders en wat doen zij nu? Vroeger beoefende men het kolfspel, muziek, zang- en danskunst, dichtkunst en toneelspel. Volgens artikel 19 kan de prins een gildebroeder opdracht ge ven tot het maken van „een refrijn, ba- laat of rondeel, of een zinnelijke gedicht te zeggen ofte een vrolijk liedeken te zingen. Dit alles ter ere van het gezel schap. Wie in gebreke bleef, moest voor straf „drie eetlepels mosterd" naar bin nen zien te werken. De gildebroeders van toendertijd had den zoals te verwachten is, wel eens moeilijkheden. Vermeldenswaard is het feit dat omstreeks 1564 plaats vond. De provisor en de deken van Reimerswaal hebben het gilde een proces aangedaan, omdat zij van mening waren dat het gilde een toneelstuk had opgevoerd, waaraan de geestelijkheid zich had ge- ergerd. Dat er evenwel van ketterij of belediging geen sprake was, bewijst de uitspraak van het hof, dat de aankla gers in het ongelijk stelde. Ook was men wel vertrouwd aan het bier en andere soorten van dranken, die soms de geest sprankelender kunnen maken dan de vloeistof zelf. Een uit voering was een groot spektakel, waar bij men de goederen dezer aarde niet ontzag. Maar nu De gildebroeders komen nog tweemaal per jaar in officiële ver gadering bijeen, t.w. in februari en op de eerste donderdag in mei. Op de fe bruari-vergade ring kunnen, zoals u in het stukje over zondag 1.1. hebt kunnen lezen, voorstellen worden gedaan voor de voorjaarsvergadering. Wanneer de gildebroeders verzuimen de officiële namen van de bestuursleden te noemen, wordt er met de boetebus (van oud smeedwerk) gerammeld, het geen voor de gildebroeders een finan ciële aderlating betekent. Indien de gildebroeder gehuwd is dient men met echtgenote aanwezig te zijn bij de begrafenis van een gildebroeder. Ver schijnt men niet, dan dient daarvoor 5,te worden betaald. Het overleden lid wordt door de broeders van huis naar de kerk gedragen. Roken tijdens de vergadering is ver boden, tenzij de prins hiertoe toestem ming geeft. Prins Willem Rijk rookt zelf graag, dus dit is thans geen pro bleem. Sterke drank mag niet worden gebruikt en elk jaar wordt thans nog een reisje gemaakt. Herconfirmatie gilde. Op 29 maart 1965 heeft de herconfir- matie van het sedert 1508 bestaande gil de op feestelijke wijze plaats gevonden. Bij de confirmatie hoorde groot féést, bij de herconfirmatie i^'er oOk eeö plech tige dag geweest mét fëestelijkKVer- toon. De prins souverein van de „Trans figuratie" uit Hulst deed, daartoe ge machtigd door de Koninklijke Souverei- ne Hoofdkamer van Rhetorica van Vlaanderen „De Fonteijne" uit Gent, de herconfirmatie, verheffing op blazoen en plechtige installatie plaats vinden. De prins souverein van Hansweert, de heer W. Rijk en de hoofdman van Hansweert C. van Langevelde legden toen de plech tige eed af. Het was een roerend ogen blik, waarbij de geheel gevulde zaal Thalia" de eed staande aanhoorde. Hierna werd het charter van erkenning uitgereikt. Een stukje historie, wat in de loop der eeuwen verloren was gegaan, is hiermede hersteld. Ook het wapen van het gilde is opnieuw die zondag in ere hersteld. Het blazoen is als volgt: De bovenkant van het wapen is verdeeld in vier vakken. In twee vakken bevinden zich rood getongde en genagelde leeu wen van Henegouwen, in de twee an dere vakken treft men blauw getongde en genagelde rode leeuwen van Holland aan. De onderkant van het wapen is blauw. Het blazoen ziet er als volgt uit: Het geeft een afbeelding van Jezus te zien „spruitende uit een bruine wolk" en „omvangen met een lieflijkr wijn- gaartsrancke met bladerkens en (Jruif- kens en met een rolleken doortrokken" waarin geschreven staat „In Godts Na me". Wordt stap in goede richting voortgezet Na de herconfirmatie van het gilde moet toch de wens hebben voorgestaan, ook de bedoeling van het gilde weer nauwgezet na te gaan volgen. Niet al leen in het houden van de voorgeschre ven vergaderingen, doch in dat waar het accent ligt, n.l. te streven naar de ontwikkeling van hun leden magr daar naast en wellicht dat dit bij de gilde broeders vergeten is, die van de inwo ners van Kapelle (lees thans: Hans weert). Indien metterdaad het gilde dit laatste gaat nastreven met het afzien van een reisje en het nastreven van hun opdracht, dan wordtHans weert met het gilde rijker dan het tot heden is ge weest. De gouden zweep door Abe Brouwer.Uitg. J. N. Voor hoeve, Den Haag. De hoofderspOon van dit boek is de boer Douwe Ates, een hartstochtelijk paardenliefhebber, die alles aan deze liefde opoffert. Zelfs, zoals later blijkt, zijn huwelijk. Douwé, die meent dat hij een vriend heeft, maar welke in wezen zijn grootste vijand is, laat het beheer van zijn boefderij dan deze „vriend" over, wanneer hij voor paardenrennen weg is, wat steeds vaker voorkomt. Wanneer het slecht gaat met zijn bedrijf en er hypotheken moeten worden opge nomen, doet deze Wal co Heerema alsof hij renteloos geld leent aan Douwe, maar eist ondertussen Liesbeth, Douwes vrouw als rente, die tenslotte van el lende ziek wordt. Zij vertelt alles aan haar zoon Ate, die het zijn vader en de Heerema's, die juist op visite zijn, voor de voeten werpt. Zijn vader slaat de gouden zweep, zijn grote trots die hij eens met paardenrerihen gewonnen heeft op Ate stuk, en probeert zo zijn hart van de knagende pijn te verlossen. Lies beth sterft als alles tussen haar en Dou we is bijgelegd. Ate gaat' van een arbeidersdochter houden en Douwe, wiens harde kop nog steeds niet gebroken is, stuurt zijn zoon naar een oom, die zijn boer€erij aan zijn neef achterlaat, wanneer hij sterft. Ate trouwt nu met de arbeidersdochter, Jjan- ke. Wanneer hij later met paarden zijn vader verslaat, buigt deze zijn trotse kop en zo bloeit er nog wat geluk op de puinhopen van Domye'jp leven. Een boeiende streekroman van de schrijver Abe Brouwer, die de mensen in scherpe lijnen uittekent; niet alleen hun gebreken, maar ook hun goede eigenschappen. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor het weekeinde van 15 februari wordt de doktersdienst voor de dorpen Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen, Rilland-Bath en Waarde waargenomen door Dr. J. de Beij te Hansweert, tel. (01130) 1344. Van 6—13 februari 1969 YERSEKE. Geboren: Adriaan Cornelis, zv. Johannes Marinus de Wee en Ca- thalina Christiana Hoebeke. Overleden: Jacoba Maria Sanderse, 63 j. Huw.aangifte: Christoffel Minnaard, 27 j. en Pieternella Jannetje Ossewaar- de, 19 j. Van 612 februari 1969 KRUININGEN. Geboren: Elizabeth Adriana Pieternella, dv. Leendert Jille en Pieternella van den Berg. OndertrouwdJacob Cornelis Knuijt; 25 j. te Middelburg en Apolonia Tan netje van den Boomgaard, 21 j. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 5 uur: Ds. G. van Noordennen. GerefKerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. W. J. van de Kerk. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Hage. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. 2.30 uur: Ds. A. J. de Bue. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. J. Terlaak. Geref. Gem. in Nederland Langeville 31 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: Leesdienst. Vrije Evang. Gemeente 10 en 5 uur: Ds. Q. van de Vrie. N.m. evangelisatiedienst. R.K. Kerk, Langeville 39 Eucharistieviering; zondag om 8 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Kapiteine: H. Radstake. Wemeldin ge Ned. Herv. Kérk 10 en 2.30 uur: Ds. K, Vgnema. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9 en 2.30 uur: Ds. J. Nodrdhof. n Vrije Evang. Gebeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. yftii Bruggjen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. B. Baks. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van der Molen. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R.K. Kerk (Korenbeurs) Eucharistieviering zondag 11.15 uur. Hans wee rt Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. van der Lelie. R.K. Kerk Eucharistieviering zaterdagavond 7 uur, zondagmorgen 8 en 10 uur. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. W. L. Dekker. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Colenbrander. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. R!NA DEKKER en THIJS WESTSTRATE trouwen op 19 februari om vier uur in het Stadhuis van Mid delburg Receptie in Middelburg in het Neder- landsch Koffiehuis van vijf tot zes uur Toekomstig adres Blasiusstraat 80 IV, Amsterdam Na een tijd van geduldig gedragen lijden, nam de Heere nog onverwachts van onze zijde weg, onze ge liefde zuster en tante JACOBA MARIA SANDERSE op de leeftijd van bijna 64 jaar „De Heere sterke ons in dit zwaar verlies" Wolfaartsdijk A. Verhulst-Sanderse Yerseke F. J. Nieuwenhuize-Sanderse L. Nieuwenhuize J. J. Sanderse-Nieuwenhuize Rotterdam J. Sanderse A. Sanderse-Jansons Yerseke I. Lamper-Sanderse A. Lamper J. Sanderse Zierikzee G. Sanderse D. D. Sanderse- van der Jagt Neven en Nichten Yerseke, 7 februari 1969 Havenstraat 7 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 11 februari op de algemene begraaf plaats te Yerseke Voor uw hond of poes hon den- en kattenbrood, lekke re blikjes vlees, vis, lever, kip enz. Kauwbenen, rub berbenen, riemen, halsban den. Komt u zien. J. Tram per, Wijngaardstr. 1, Yer seke. Extra zware azalea 2,49 met gratis spruit hyacint. Bos fresia's 1,39. - De Spar. Ilistor produkten, grond- lak, aflak en muurverven. Doe het zelf zaak Wemel- dinge, Wilhelminastraat 14- 16. Eénruiters in voorraad en Supravi glas, maat 141-73. C. de Kraker, Verf, behang en glas, Wemeldinge. Voor uw vogels zaden, op- fokvoeders, krachtvoeder, vitaminen. Alles in ruime keus. - J. Tramper, Wijn gaardstraat 1, Yerseke. Heuga tapijttegels, ideaal tapijt voor een vertrek. Fa. J. Kole, complete wo ninginrichting, Yerseke, tel. 1372. Wij werden diep bedroefd door het plotseling overlij den, ten gevolge van een auto-ongeluk, van onze lie ve dochter, zuster schoon zuster en tante WILHELMINA POELMAN Zij was 42 jaar oud Yerseke D. POELMAN J. POELMAN-VAN LIERE Wemeldinge H. POELMAN B. POELMAN-KOLE DIGNES Soest, 12 februari 1969 Rubenslaan 208 De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 15 febr. om 1 uur op de algemene begraafplaats te Yerseke, vanuit Verenigingsgebouw „De Haven", Dreef Condoleantie-adres Azalealaan 17a, Yerseke Onze hartelijke dank voor de vele gelukwensen die wij uit Yerseke mochten ontvangen ter gelegenheid van ons 45-jarig huwelijksfeest J. VERMAAT A. A. VERMAAT-LUIJK Haamstede, februari 1969 „Duinoord" Gevraagd voor schoonhouden van kantoor 1 maal per week MEAF Machinefabriek Gr. v. Zoelenstraat 33 Yerseke Woningruil gevraagd met Yerseke. Aangeboden 4 ka merwoning bestaande uit woonkamer, keuken, berg plaats, boven 3 slaapka mers, douche en groot bal kon. Huurprijs met inbegrip van glasverzekering en wa ter 117,70 per maand. Ge vraagd 4 kamerwoning met douche. - G. Meerman, Bie- zeveld 42, Rotterdam, tel. (010) 177442. Jasperse altijd voordeliger! 4 fles bier ƒ1,3 fles ga- zeuse 1,08. 2 fles vruch tenlimonade 98 ct. 2 fles 3 Es Up 89 ct. 1 blik Unox tomatensoep 79 ct. 1 pot wortelen (fijn) 99 ct. 1 pak sprits 55 ct. 1 pot oplos- koffie 50 g 98 ct. 1 bus schuurpoeder Ajax van 52 voor 39 ct. 3 stuk toilet zeep van 1,25 nu voor 1,1 pak 500 g bak- en braadvet nu 79 ct. Te koop gevraagd meubilair, kabinetten, ouderwetse meube len. mahonie tafels en stoelen, enz. Ook zolderopruiming. Ho ge prijzen. Gabrlëlse, Vlisslng- se singel 34, Middelburg, tel. (01180)'3513. Het eerste volledige volstrekt openhartig en onthul lende relaas over onze vooroorlogse' geschiedenis DR. L. DE JONG DEEL 1 VOORSPEL Populaire editie 17,50 Verkrijgbaar bij: J4bv Elke dag grote prijsverla ging van de groente! Let op uw voordeel! Vrijdag grote bloemkool 79 ct. Zaterdag 1 kg witlof 79 ct. 2 zak voorgebakken friet 98 ct. 10 grote jaffa's 1,35. Maandag rode kool 9 ct., panklaar. Dinsdag hutspot 19 ct., panklaar. 2 y2 kg aardappelen 45 ct. 5 kg 89 ct. - De Spar. Zaterdagavond 7 uur: In stuif Kruiningen. Bingo avond. 12 t/m 14 jaar. Ons Dorpshuis. Jasperse altijd voordeliger! 3 reep Mars 79 ct. 3 rol Hodra 69 ct. 3 rol mento's 69 ct. 3 rol stophoest 69 ct. 3 rol klarop 59 ct. 7 zware repen 98 ct. 1 zak 200 g hoestpepermunt 69 ct. 1 zak 250 g zachte drop 79 ct. 1 groot pak speculaas 1,05. 1 pak Zeeuws speculaas 78 ct. 1 pak pindakoekjes 83 ct. Zeeuwse rondjes 85 ct. 2 pakjes café noir Van Mel- le 98 ct. Te koop: Wasmachine met verwarming wringer en centrifuge. Alles in prima staat. - Ten Houtenstraat 6, Yerseke. Te koop: Oliekachel Inalfa voor industriegebruik, ge schikt voor loods of werk ruimte. Grote capaciteit, 40.000 Kcal. Gebruik 1—4 liter per uur. 100, MEAF, Industrieterrein, Yerseke. In hobbygereedschappen hebben wij zeer voordelige aanbiedingen. Fretboortjes 1,35 per 3 stuks. Draad kniptang 3,05 per stuk. Schroevendraaiers 2,15 p. 3 stuks. Schrijfhaak en rol- meter samen 5,20. Er is nog veel meer, maar komt u gerust even kijken bij N.V. van Oeveren, Yerseke. Indola boormachines en al le hulpstukken. C. de Kra ker, Wilhelminastraat 14 16, Wemeldinge. Wilt u nog vaste planten bestellen, het kan nu nog. Alle soorten kunnen wij u leveren. - J. Tramper, Wijn gaardstraat 1, Yerseke. Zaterdagavond 7 uur: In stuif Kruiriingen. Bingo avond. 12 t/ïh 14 jaar. Ons Dorpshuis. Nanette, een Franse wedu we van 60 j. heeft na zeer bittere ervaringen in Duits land een gescheiden be- staantje opgebouwd in Frankrijk. Welke goed ge situeerde heer met goede algem. ont^ikk. wil haar helpen vergelen U kunt met haar kennisipaken via het Duits-Nederlandse be middelingsbureau P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Duitsland. Te koop z.g.am Sparta brommer. Kilometer stand 3000. Te be^r. A. M. Meij- aard, W. Kanaalweg 75, Wemeldinge. Gertrud, een knappe (ge scheiden) Fr,angaise van 39 jaar met twee kindertjes van 9 en 6 wil door onze bemiddeling kennismaken met een zakenman of scheepskapitein met kinde ren en eigen woning. U kunt met haar kennismaken via het Duits-Nederlandse be middelingsbureau P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Duitsland. Aquariums, luchtpompen, filters, slang, T-stukjes, kool, filterwatten, enz. enz. Alles in voorraad. J. Tram per, Wijngaardstr. 1, Yer seke. In alle maten weer ontvan gen van Bon Giorno heer lijk warme jaeger dames- camisoles met ronde hals. U kent de mooie kwaliteit en bijzonder goede pasvorm. Ook bijpassende directbires. Voor meisjes hebben wij ook warme wollen camiso les. Zéér sterk! In wit van Jansen en Tilanus, in jae ger van Bon Giorno. - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Zilverzegels! Zoekt u kwaliteits gereed schap als Stanley schaven, Nooitgedagt beitels, Bayer zagen enz.? U vindt het bij J. v. d. Boomgaard, Kaai- straat 8, Yerseke, tel.! 1809. Grote prijsverlaging bij De Spar. Elke woensdag gehakt half om half 1,89 500 g. Vrijdag en zaterdag 500 g schoudercarbonade 2,49. Soeppakket 1,24. 2 bief stuk tartaar 1,28. 100 g schouderham 59 ct. 200 g snijworst 98 ct. - De Spar. Madeleine, een 53-j. gesch. Dtse. huisvrouw met doch ter van 18 jaar wil ook graag naar Nederland ver huizen naar de man die haar zijn vertrouwen en een gezellig thuis wil bieden. Ze is niet vermogend en bezit geen aardse goederen. Haar evt. partner moet wel een vast beroep hebben en mag 1 2 kinderen hebben. U kunt met haar kennismaken via het Duits-Nederlandse bemiddelingsbureau. P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Duitsland. MEVROUW! Wat is uw commen taar betreffende uw moderne haard? O MENEER! Dat zal ik u in één woord zeggen: v-e-r-r-u-k-k-e-l-ij-k WAT ZEGT U? Bij Van Oosten's Haardenverkoop Tel. 1374 - Yerseke Thans op elke bus Fant haarlak één zegel. Bij 3 van deze zegels een gratis mini haarborstel. Kapper Meyer. Te koop. wegens beëindiging 10 parkieten 64 m. broei- blokken en voerbak, totaal 25,A. Hovestadt, Van Randwijckstraat 49, Yerseke In hobbygereedschappen hebben wij zeer voordelige aanbiedingen. Fretboortjes 1,35 per 3 stuks. Draad kniptang 3,05 per stuk. Schroevendraaiers 2,15 p. 3 stuks. Schrijfhaak en rol- meter samen 5,20. Er is nog veel meer, maar komt u gerust even kijken bij N.V. van Oeveren, Yerseke. Alvast voor de schoonmaak een tipReinig alles van on der tot boven met Citin, het allerbeste en allerveiligste reinigingsmiddel. Bestel en kele dagen vooruit s.v.p. als u bij aankoop van een fla con Citin gratis onze tapijt reiniger wilt gebruiken. Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. De ruimte die wij voor uw tweedehands artikelen be schikbaar stelden is nog niet vól. Reeds werden ver schillende dingen aangebo den, w.o. stoelen, BSA mo torfiets, pony paardentuig, kinderwagen, lieslaarzen, hockey-schaatsen enz. Iets voor u bij of iets. aan toe te voegen? „De Pioniers", Langeville 9, Yerseke, Te koop: Tegels, droogpa- len, banden 15 x 5, 20 x 6. Tevens schoolbanken, kas ten, borden. - P. Duinkerke, Margrietstraat 28, Yerseke, tel. 1650. Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 69 ct. Rook vlees 79 ct. Ontbijtspek 54 ct. Snijworst 54 ct. Rauwe ham 94 ct. Cas.rib 94 ct. Volvette kaas 500 g 2,45. Belegen kaas 250 g 1,35. 1 rookworst vacuum ver pakt 95 ct. 1 zware diep vrieskip 1100 g 3,48. Het adres voor uw meube len, complete woninginrich ting en textiel is Fa. D. Pie- terse, Dorpsstraat 59, We meldinge. Hobbygereedschappen. In dola boormachines vanaf 48,—. Van Oeveren N.V., Yerseke. Een mooie duster beschermt uw kleding en u bent er leuk en vlot gekleed mee. In onze etalage verschil lende modellen in nylon en katoen. Maar koop van bei de uitsluitend een betéré kwaliteit, u hebt er veel meer en langer plezier van! En kijkt u ook even naar de mooie en héél voordelige cocktailschortjes en restan ten voor spotprijzen! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Zilverzegels! Lily, een ongehuwde 36-ja rige verkoopster uit Praag verlangt er naar Tsjecho- Slowakijke te verlaten om de man te volgen waar zij van houdt. Bent u misschien die man? Dat kunt u zijn indien u niet ouder bent dan 50 jaar en een goed beroep uitoefent. U kunt met haar kennismaken via het Duits- Nederlandse bemiddelings bureau P. v. Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emme rich W.-Duitsland. Hobbygereedschappen. In dola boormachines vanaf 48,Van Oeveren N.V., Yerseke. Te koop: Goede kruissna- rige studie-piano. Prijs 450,Brieven onder no. 36-1, Bur. 'De Scheldebode', Kruiningen. Voor uw auto hebben wij: mistlampen 19,50, jodium- lampen 23,35, ruiten sproeiers 13,50, lucht- hoorns 51,50, autoradio's 139,enz. Van Oeveren N.V., Yerseke. Weekendreclame: Mooie bos fresia's groen 1,35. Bloemkwekerij Poley, Oude- torenstraat 13, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! 1 literfles afwasmiddel 89 ct. 1 pot zilveruitjes 69 ct. 1 kg Siam rijst 1,58. 4 pakjes margarine 89 ct. 1 literfles koffiemelk 1,39. 2 pak lucifers 48 ct. 1 reu ze zak chips 99 ct. 250 g vermicelli 38 ct. 1 pak Ve- luwse koeken (Nobo) van 95 voor 75 ct. 1 pot jam 89 ct. 2 pakjes AJP soep 85 ct. 1 pak damesverband nu 69 ct. Remould-banden van UBO. als nieuw en toch ongeveer voor halve nieuwprijs. Guiran, Krab bendijke. Tel. (01134) 235. Mon teren, balanceren. Dames panty-nylons in vele kwaliteiten, nu ook van 3 sterren de moderne mocca kleur. Zorg met dit natte en koude weer vooral voor warme voeten. Wij hebben voor kleine en grote voeten heerlijk warme maillots, sokken, kniekousen, knie sokken en mouse-crèpe ny lons in een grote collectie. Zilverzegels! Textielhandel Snoep-van Willigen. Denkt u er over naar Ca nada te emigreren, maar voelt u zich erg alleen? In dien u geen verplichtingen heeft in Holland en een goe- ,de ontwikkeling, heeft,, wil Katharine, 46 jaar, gesch., nog eën kind thuis, gaarne uw echtgenote zijn in haar mooie grote 12-kamerwo- ning in Ontario. U kunt met haar kennismaken via het Duits-Nederlandse bemidde lingsbureau P. v. Nieuwen hoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W.-Duitsland! Voor uw auto hebben wij: mistlampen 19,50, jodium- lampen 23,35, - ruiten sproeiers 13,50, lucht- hoorns 51,50, autoradio's 139,enz. Van Oeveren N.V., Yerseke. Welke heer tot 38 jaar vindt het niet bezwaarlijk, dat ik een ongehuwde moeder ben met een dochtertje van drie jaar? Ik ben Giseltraud, 27 jaar en zou dolgraag de juiste partner (ambtenaar of zakenman) leren kennen die groter is dan 1.80 m. U kunt met mij kennismaken via het Duits-Nederlandse bemiddelingsbureau P. van Nieuwenhoven, Postfach 1466, 424 Emmerich W. Duitsland. Wanneer u bij ons uw diep vriezer koopt, kunt u reke nen op vele voordelen. Be slist de moeite waard eens naar te informeren. - „De Pioniers", Langeville 9, Yer seke. Een volledige voorraad ijs, diepvries produkten en ver schillende soorten gévroren soepen waar u beslist eens kennis mee moet maken. - Bev. „De Pioniers", Lange ville 9, Yerseke. Open van maandag tot zaterdag. MARKT 13 - KRUININGEN TELEFOON (01130) 1503 Weer ontvangenKarkas sen, mooi wit. Fa. J. Kole, Yerseke, Goes, St. Adriaan- straat 10. - Grote sortering schortjes, doeken en beu ken, kamgaren, enz.

Scheldebode | 1969 | | pagina 3