^IJJemddingse, ^Ufatans- sVJaardicihaden BAAYENS DO voor uw BRIL Brcnchiletten de speciaalzaak WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Premies voor woningverbetering. In de gemeentebegroting voor 1969 is weer het gebruikelijke bedrag uitgetrok ken voor de toekenning van premies voor woningverbetering. Zij die hun wo ning willen verbeteren en daarvoor een premie willen ontvangen kunnen dit tot uiterlijk 21 februari 1969 opgeven ter secretarie. Daar zal him naam wor den genoteerd. Aanvragers kunnen daar na bezoek verwachten van de gemeente opzichter. Deze zal komen kijken of de plannen voor premie in aanmerking ko men. Nadat alle voorlopige plannen in grote lijnen zijn bekeken, zal worden beslist in welke gevallen premie kan worden toegekend. De aanvragers ont vangen hierover bericht. Na dit bericht worden zij in de gelegenheid gesteld de officiële aanvraag met tekeningen en berekeningen in te dienen. Gymnastieklokaal. De werkzaamheden voor het nieuwe gymnastieklokaal zijn begonnen. Eén dezer dagen worden de heipalen in de grond gebracht. Kostwinnersvergoeding voor militairen. Er zijn weer nieuwe normen voor de uitbetaling van kostwinnersvergoeding aan verwanten van militairen. In het algemeen wordt geen vergoeding toege kend, indien de totale bruto-inkomsten per week van de achterblijvende leden van het gezin, waartoe de dienstplich tige behoort, vastgesteld overeenkomstig de daarvoor geldende bepalingen, méér bedragen dan: voor 1 achterblijvende persoon 171, voor 2 achterblijvende personen 186, voor 3 achterblijvende personen 205, voor 4 achterblijvende personen 224,— voor 5 achterblijvende personen 243, voor 6 achterblyvende personen 264, voor 7 of meer achterblijvende personen 41,— per persoon. Indien één persoon achterblijft, geldt als gezinsmaximum steeds 171,— per week, onverschillig of de achterblijvende persoon al dan niet de echtgenote van de militair is en onverschillig of de ach terblijvende echtgenote al dan niet met verwanten samenwoont. Leiding Vredebest. Het Burgerlijk Armbestuur heeft be noemd tot directeur én directrice van het bejaardentèhuis Vredebest de heer en mevr. De Klerk uit Nieuw- en Sint Joosland. Zij zijn pèr 1 februari 1969 in funktie getreden. Uitbreiding Vredebest. De aannemer Huibregtse is begonnen met de werkzaamheden aan het bejaar dentehuis Vredebest. Aan de achterzijde hiervan komt een aanbouw, bestaande uit een bergruimte, een mortuarium en een garage. Hierboven komen 3 slaap kamers en een douchèrüimte. Schuur begraafplaats. De thans achter Vredebest staande schuur zal worden afgebroken en op nieuw worden gebouwd op een terrein achter de algemene begraafplaats. Zij zal dienen voor berging van materiaal en als schaftlokaal voor het daar werk zame personeel. Loop der bevolking over januari 1969. Ingekomen zijn: L. Angenent v. Haar lem n. Schoudeeweg 1; M. G. van de Meeberg van Leiden n. Wilhelminastr. 10; W. B. Hage v. Sint-Maartensdijk n. Prinses Beatrixweg 8; A. H. Ooms v. Hoogeveen n. Prinses Beatrixweg 8; J. de Klerk en echthgenote v. Middelburg n. Noordelijke Achterweg 62. Vertrokken zijn: A. van Harten v. Prinses Beatrixweg 47 n. Rozenburg, Rubenslaan 14; W. G. de Ruiter en ge zin v. Westelijke Kanaalweg 27 n. Rot terdam, a/b „Willem" Straatweg 80a; P. van der Vliet en gezin v. Noorde lijke Achterweg 6 n. Biddinghuizen, Kla versingel 57; R. van den Ouden v. Prin ses Beatrixweg 8 n. Gent; A. Vleugel en gezin v. Oostelijke Kanaalweg 18 n. Goes, Oude Vismarkt 3. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Voetbal. Wemeldinge I trad zaterdag in het veld tegen Kats. Wemeldinge wist aan deze wedstrijd, die niet bepaald goed te noemen was, twee kostbare punten over te houden. Wemeldinge begon onmiddel lijk aan te vallen, maar de veste van Kats hield stand tot de 21e minuut, toen J7 Dekker Wemeldinge aan een 10 voorsprong hielp. Na de rust waren de aanvallen van Kats gevaarlijker dan die van Wemeldinge, doch zij konden niet tot scoren komen. In de 44e minuut was het Bruinooge die aan alle onzekerheid een einde maakte en de stand op 20 bracht. Een verdiende overwinning. Biljartwedstrijden In café „De Schelde" werden door de bejaarden uit Wemeldinge en Yerseke biljartwedstrijden gehouden. De bejaar den, die geregeld in de soos tegen el kaar spelen, hadden voor deze dorpeii- strijd veel belangstelling. Dhr. Beenhak ker stelde zijn biljart en café beschik baar en bovendien schonk hij enkele prijsjes aan de bejaarden. De uitslag van de wedstrijd was een overwinning voor Yerseke met 179 punten, tegen We meldinge 162 punten. De hoogste serie werd gemaakt door Joz. Minnaard, n.1. 9. De individuele uitslag luidt: Lok Minnaard 2130; Meyaard—Pekaar 22 17; WeststrateBosch 1011; Con- standse—Glerum 22299KlapHooft 1841; HooglanderHoebeke 1513; SchouwenaarDe Rooy 1716; Hey- boer—Oele 1313; Fluit—Bom 24—9. Feestavond. De vereniging 'Het Kanaal' hield haar grote jaarlijkse feestavond in het dorps huis. Het gezelschap Coos van de Vel de, met artisten bekend van de radio, bracht een progamma dat tot in de puntjes was verzorgd. Het was dan ook al in de kleine uurtjes voordat het feest werd besloten. Collecte. De collecte voor Draagt Elkanders Lasten, het algemeen sociaal fonds ter bevordering van de volksgezondheid van het C.N.V., houdt haar collecte alhier van 10 tot 15 februari a.s. Het C.N.V. viert dit jaar haar 60-jarig bestaan. Tijdschriften voor het Roode Kruis. Voor het Ned. Roode Kruis werd al hier aan tijdschriften geschonken 1017 kg en 79 boeken, een vooruitgang van 7 boeken met 1967. De tijdschriften kwamen er in 1968 minder goed af, want in 19697 brachten deze het op 1612 kg; een grote achteruitgang. Van de afde ling neemt men niet aan, dat er minder gelezen wordt. Daarom nog graag uw aandacht voor de tijdschriften. De col lecteurs zullen ze graag van u ontvan gen.. Doet anderen een groot .plezier met uw nog leesbare tijdschriften. Vergadering N.C.V.B. Een dezer dagen hield de Ned. Chr. Vrouwenbond haar eerste vergadering in het nieuwe jaar. De vergadering werd geopend door mevr. Van der Lelie met gebed en meditatie. Na enige huishou delijke mededelingen te hebben bespro ken, sprak Ds. van der Lelie op boeien de wijze, met „Bijbel lezen in het ge zin" als onderwerp. Discussie volgde, waaróp Ds. van der Lelie deze avond sloot met dankgebed. De volgende vergadering zal gehou den worden op woensdag 19 februari. Spreker voor deze avond is Ds. Broers- ma, Chr. Geref. predikant uit Goes, met als onderwerp „Vrouwen in vlam men". Verkeerslichten in Kruiningen. Op dinsdag 21 januari 1969 zijn op'de kruising van de wegen Slagveldstraat— Grintweg en de Veerweg en bij de split sing van Rijksweg 58 en de Veerweg in Kruiningen de aldaar geplaatste ver keerslichten in werking gesteld. Dit is de eerste verkeerslichtinstallatie in de gemeente Kruiningen en daarom zal dit voor de inwoners van Kruiningen wel wat onwennig aandoen. Toch bestaat de hoop en ook de wens dat men spoedig met de nieuwe situatie vertrouwd zal raken. De afstelling van die verkeers lichten, die alle met elkaar gekoppeld zijn (d.w.z. dat ze alle op elkaar zijn afgestemd) is een moeilijke zaak. Als de verkeerslichten enige tijd in werking zijn kan men een eventuele onjuiste af stelling verbeteren. Hieraan wordt zo wel door de Rijkswaterstaat als door de Rijkspolitie de nodige aandacht besteed. Mogelijk is thans voor voertuigbestuur ders, die vanaf de Slagveldstraat of vanaf de Grintweg de Veerweg willen oversteken, de tijd dat het verkeerslicht voor hen op „groen" staat vrij kort, speciaal voor fietsers en bromfietsers. In verband daarmee adviseert de Rijks politie te Kruiningen fietsers en brom fietsers te gaan rijden zodra dat ver keerslicht voor hen op „groen" staat (dus niet treuzelen). Wil iemand, die met een fiets of een bromfiets aan de hand lóópt, op die kruising óe Veerweg oversteken, dan kan hij gebruik maken van de speciaal voor voetgangers be stemde oversteekplaats, die beveiligd is door voetgangerslichten. Is in de lan taarn een „rode" voetganger zichtbaar, dan betekent dit: niet oversteken. Is een „groene" voetganger zichtbaar, dan betekent dat: „Oversteken". Uiteraard móeten dlle voetgangers van die voet gangersoversteekplaats gebruik maken. In ons blad van volgende week zal een situatieschets worden gepubliceerd. Geslaagd. Te Breda is geslaagd voor het exa men coupeuse Riet van Zweden te Yer seke. Raadsvergadering. De gemeenteraad komt vrijdag 7 fe bruari om 6 uur n.m. bijeen. B. en W. zullen de raad in $eze vergadering voor stellen de woning Oude Plein 14 en het pakhuis Oude Plein 12 aan te kopen van dhr. J. de Braai. Het onteigenings- besluit to.o. 16 december j.l. ip.b.t. W. Menheere te Hansweert zal worden in getrokken, daar met deze inmiddels een akkoord werd bereikt. Verder zal de raad de tarieven voor het zwembad voor 1969 vaststellen. De leerlingen van de bijzondere scholen zullen, zo de raad akkoord gaat, onderwijs lichamelijke oefening ontvangen in de gymnastiek zalen by de openbare scholen. De lonen van de schoonhoudsters van de gemeen tegebouwen zullen per 1 januari 1969 worden herzien. Uitvoering E.M.M. Voor een talrijk publiek gaf de Kon. Harmonie E.M.M. vrijdagavond in Ons Dorpshuis de jaarlijkse winteruitvoering. Natuurlijk werd, i.v.m. de verjaardag van Prinses Beatrix, begonnen met het volkslied. Voorzitter J. Kakebeeke feli citeerde vervolgens o.a. dhr. Adr. B. Hol ster met zijn 50-jarig jubileum als diri gent. Als blijk van waardering ontving dhr. Holsetr een platenkoffer en een platenbon. Diverse leden maken reeds jarenlang deel uit van de dit jaar 105 jaar bestaande vereniging. Hieraan zal later nog aandacht worden besteed. Burgemeester A. Schipper bood de ju bilerende vereniging en de jubilarissen zijn gelukwensen-aan. Hij wees er op dat de vereniging optalie mogelijke gemeen telijke steun kan rekenen. E.M.M. en Jong E.MJVL concerteerden voor het eerst gezamenlijk en wel ónder" ïeidïilg van dhr. Holster. Het muzikale program ma was afwisselend en goed verzorgd. Traditiegetrouw H^er<^ het toneel ver zorgd door Het Gezellèntonéel'uit Ber gen op Zoom. Dit keer geen klucht maar een toneelspel „Zij leven onder ons". Er werd uitstekend gespeeld en tot het laatst bleef men in het onzekere om trent de ware dader. Deze geslaagde E. M.M.-avond werd afgesloten met een reuze gezellig bal. Veilig Verkeer. Op initiatief van de plaatselijke af deling van het Verbond voor Veilig Ver keer is ook in onze gemeente een test afgenomen. De belangstelling hiervoor was bijzonder groot. Er was o.a. een re actietest en ogentest. Bij de ogentest bleken enkele be2óekers sterk afwijken de kijkers te hebben. En hiermee is ook in Kruiningen het nut van dergelijke tests bewezen. V erkeerscursus. In „Ons Dorpshuis' te Kruiningen en in „Kaj Munk" alhier is op maandag avond 3 februari tie laatste cursusavond gehouden van da cursus „Veilig Ver keer". Het initiatief tot het houden van dergelijke lessen is uitgegaan van de afdeling Kruiningen-Hansweei't van het Verbond voor Veilig Verkeer. Te Hans- weert hebben 25 leerlingen de cursus gevolgd, terwijl dit te Kruiningen ca. 40 leerlingen waren. Te Hansweert wer den de lessen gegeven door de rayon commandant A. den Dunne, terwijl in Kruiningen die taak werd verricht door opperwachtmeesteV D, Vonk. Op maan dag 10 febr. a.s. zal zowel te Hansweert als te Kruiningen een schriftelijk exa men worden afgenomen. De uitreiking van de diploma'szal officieel geschie den op 17 febr. a.g. in „Ons Dorpshuis" te Kruiningen, waarvoor men burge meester A. Schipper zal trachten bereid te vinden. Het afgelegde examen zal beoordeeld wordeij door het afdelings bestuur. Tweemaal averij in Hansweert. In Hansweert is dinsdagmiddag de Belgische duwboot „Schorpioen" op een ducdalf gevaren. De schade wordt door Rijkswaterstaat géraamd op 40.000, Het Nederlandse motortankschip „Sar- ca" is, eveneens dinsdag, op de West- havendam gevaren. Het was de „Tijger- haai" van het bergingsbedrijf L. Polder man die het schip weer uit zijn netelige positei wist te bevrijden. Het vaartuig, dat schade aan beide roeren opliep, zal op de scheepswerf alhier worden ge repareerd. De „Sóhorpioen" is aan de ketting gelegd tot de waarborgsom zal zijn gestort. Voetballoze zondag. Dit weekend kon door de barre weers omstandigheden een treffen tussen de Hansweertse Boys I en Biervliet I geen doorgang vinden. Een gelegenheid om de stand van zaken in de vierde klasse H eens te bekijken: 1. HVV '24 1525; 2. RCS 15—24; 3. Sluiskil 'l4—214. Biervliet 1420; 5. Oostburg 1616; 6. Walcheren 14137. Koewacht 1512; 8. Clinge 1512; 9. Renesse 1510; 10. Hansw. Boys 127; 11. Corn Boys 13— 7; 12. IJzendijke 167. Theoretisch gezien bestaat voor de Boys-mannen de gelegenheid, met een achterstand van drie wedstrijden t.o.v. Koewacht, indien deze wedstrijden alle in winst worden omgezet, uit de ge vaarlijke zóne te komen en de 7e plaats te bereiken. !ci Zondag a.s. staat het treffen op Schouwen en Duiveland tussen Renesse en Hansw. Boys op het programma. De ze strijd moet voor Hansweert gunstig kunnen verlopen. Carnaval. Hansweert gaat een carnaval nieuwe stijl tegemoet. Wak het camavalvieren voorheen beperkt tot een besloten aan gelegenheid, geleidelijk denkt ook Hans weert dit festijn te kunnen uitbouwen tot een dorpsfeest. Een iihpuls in deze richting is gegevert door de Kón. Har monie „Scheldegalm" die de organisa tie van een kindercarnaval op zater dagmiddag 15 febr. voor haar rekening heeft genomen terwijl in de avonduren in de zaal „Zeelandia" een carnavalsbal zal gehouden worden. Zaterdagmiddag zal de gekostumeerde jeugd zich dienen te verzamelen bij het muziekzaaltje. Voorafgegaan door de boerenkapel zal een rondwandeling door het dorp ge maakt worden. Daarna zal de jeugd in de zaal „Zeelandia bijeenkomen, waar de boerenkapel tevens vrolijke muziek ten gehore zal brengen en de jeugd naar hartelust zal kunnen dansen. Een jury zal daarna een eerste en een tweede prijs bekend maken voor elk paar, t.w. de origineelste, de mooiste en de le lijkste. In de avonduren zal de boeren kapel (nog steeds zonder naam) op nieuw uitrukken en de feestvierenden doen verzamelen en hen voeren naar de zaal „Zeelandia", waarna er bal zal zijn tot 2 uur o.l.v. de band van Schellekens en de boerenkapel. Tevens zal de boe renkapel degenen die willen dweilen, daartoe in de gelegenheid stellen door met de band van het ene naar het an dere café te trekken. De aanzet tot een groter carnavalsfeest is hiermede be gonnen. Een prins carnaval etc. ligt in het verschiet. Atletiek. Zondag 2 febr. j.l. heeft Emiel Bo- gaert te Brasschaet (B.) in een inter nationale veldloop over bijna 4 km een uitstekende zesde plaats veroverd. Er waren 60 deelnemers, w.o. Nederlan ders, Belgen en Fransen. Met deze 6e plaats wist hij zich tevens te plaatsen vóór Peter Havermans, de winnaar van de Stern-cross te Breda van twee weken geleden. Deze eindigde als 9e. Hoestdrank in tabletvorm. f 1.~ Raadsvergadering. Dé-Vólgëride beslissing werd door de gemeenteraad de vorige week op de raadsvergadering genomen: De wonin gen aan de .Vliedbergstraat 16 tot 27 worden voor 2900,per huis verbe terd. In ieder huis wordt een keuken raam vergroot, terwijl ook overal een stenen schuurtje1 bij gebouwd zal wor den. Het resultaat van deze werken zal zijn, dat de bewoners van de betreffen de huizen 4,50 per week meer huur moeten gaan betalen. Van de 12 wonin gen staan er 4 leeg. Verder zijn er 3 bewoners, die bereid zijn voor de ver beteringen een hogere huur te betalen, terwijl de overige 5 wel blij zijn met de verbeteringen, maar niet meer huur willen betalen. De raad zat daar nogal mee in de maag. „Ik weet het ook niet meer", zei mevr. N. G. Kamps-Visser (Gem.-bel.). „Als we de huizen niet op knappen, zitten we straks met woningen die we niet kwijt kunnen", meende dhr. J. Hoekman (S.G.P.-A.R.). Na langdu rig heen en weer gepraat besloot de raad, op voorstel van wethouder D. Mi- davaine, de bewoners van de huizen ter kennis te brengen, dat de voorgenomen verbeteringen doorgaan. „Komt er geen klacht, dan kunnen we gewoon aan het werk", aldus de wethouder. In ieder huis zullen ook diverse onderhoudswerken worden verricht in het kader van het herstellen van de zoutschade. Dat gaat 2800,per huis kosten, maar de huur zal er niet hoger door worden. Ook her stel van zoutschade en onderhoud zal worden verricht aan de huizen Vlied bergstraat 14 en 15 en Marijkestraat 14 tot 17. Dit gaat per huis 2650,kos ten, maai' het werk zal op de huurprijs geen invloed hebben. De raad had be zwaren tegen de wat al te loyale behan deling van de direkteur van gemeente werken voor oost Zuid-Beveland, die eind vorig jaar is ontslagen wegens een aantal malversaties op het gebied van belastingen en onderhandse aanbestedin gen. Bij de ingekomen stukken voor de ze raadsvergadering was een mededeling van de districtsraad van de dienst ge meentewerken inhoudende de eerste be grotingswijziging voor 1969. Die wijzi ging was het gevolg van het wachtgeld, dat de direkteur was toebedeeld. Raads lid Hoekman vond het teveel. „Het was een heel pijnlijke zaak", aldus burge meester J. C. W. Jobse. „Moet er niet een beetje humaniteit zijn?" vroeg hij zich af. „Dan moet er humaniteit voor iedereen zijn", aldus Hoekman, „een dergelijke wijze van ontslag geldt in de ambtenarenwereld, maar niet in het par ticuliere bedrijf". „Als ik een brood steel heeft ook niemand consideratie met mij", voegde mevr. Kamps-Visser er aan toe. Aangezien de begroting van de dis- trictsdienst gemeentewerken niet door één gemeenteraad kan worden gewijzigd besloot de raad haar zienswijze ter ken nis van het district te brengen. Tijdens de rondvraag stelde mevr. Kamps-Visser voor om iedere nieuwe inwoner 'n sten cil ter hand te stellen, waarin de be langrijkste gegevens van de gemeente staan. B.v. zoals het raadslid zelf aan voerde, wanneer er sneeuw moet worden geruimd. Het plan zal worden uitge voerd. Jaarvergadering Weegbrug. Dezer dagen hield de ver. „Weegbrug Rilland" in café „De Halte" haar jaar vergadering onder voorzitterschap van dhr. L. J. Bruijnzeel. De bestuursleden dhrn. J. A. Boot en J. G. Verlare wer den met algemene stemmen herkozen en de secr.-penningmeester dhr. A. J. Col- paart bij acclamatie. Er is in het jaar 1968 33.829.272 kg gewogen, hetgeen nooit eerder is bereikt. Ondanks dit re cord gaf de kas nog een nadelig saldo te zien. Er is gewogen 14.374.830 kg aardappelen, 1.415.517 kg uien, 1.813.549 kg graan, 1.366.415 kg hooi, 12.128.674 kg stro, 706.640 kg- vlas en 2.023.647 kg diversen. Bevordering. Met ingang van 1 januari is de op zichter in deze gemeente, dhr. J. van Beeck, bevorderd tot opzichter I. Succes voor dorpsgenoot. Op de internationale vogeltentoonstel ling in Diergaarde Blijdorp te Rotter dam, heeft dhr. C. Hillebrand alhier een eerste prijs behaald met de stammen Agapomis en Rosella. Er waren voor deze vogeltentoonstelling 4800 inzendin gen. Examens E.II.B.O. Aan het einde van de E.H.B.O.-cursus zijn alle 12 cursisten geslaagd. Deze cursus, verzorgd door Dr. J. A. Kamps, werd gehouden in het dorpshuis „Luctor et Emergo". Dr. G. J. Noome uit Krab- AGENDA In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN: Vrijdag 14 februari: Buurtfeest „70 jaar Harmonie" - Dorpshuis. Vrijdag 21 februari: 25-jarig bestaan voetbalvereniging - Dorpshuis. Zaterdag 22 februari: Grote instuif - Dorpshuis. Vrijdag 28 februari: Operetteconcert, zangver. „Crescendo" en strijkorkest Apollo" - Dorpshuis. Vrijdag 7 en zaterdag 8. maart: Bazaar E.M.M. -f- middenstandsshow - Dorps huis. Zaterdag 15 maart: Kindervoorstellin gen winkeliersvereniging - Dorpshuis. Vrijdag 21 maart: Uitvoering „Excel sior" - fDorpshuis. Zaterdag 29 maart: Uitvoering gymna stiekvereniging - Dorpshuis. Woensdag 30 april: Oranjefeest - Dorps huis.;;, Donderdag 15 mei: Z.W.B. - Startbureau Dorpshuis. bendijke nam de examens af. De ge slaagden zijn: mevr. v. Gelder-de Bree, mevr. v. d. Griek-Zoetewey, mevr. Moer land-van Leest, mevr. Coremans-Rom- mers, mevr. Hofstede, mevr. Koeman- Nieuwenhuijse, mej. W. Rooze en dhrn. Van Gelder, P. v. d. Griek, A. v. d. Ber- A"ï^isuwènhuyzë 'en M. v. d. Boófn- gaard. Muziekuitvoering. Vrijdagavond gaf de muziekvereni ging „Concordia" haar uitvoering. Na het openingswoord door de voorzitter de heer Markusse werd een concert gege ven door „Concordia" onder leiding van de dirigent dhr. J. J. Rijnberg en de drumband o.l.v. dhr. J. J. van 't Leven. Ter ere van de verjaardag van Prinses Beatrix werd begonnen met het Wilhel mus, waarna een gevarieerd programma werd geboden. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, bracht de to neelvereniging „Platogo" een blijspel in drie bedrijven getiteld „Altijd zonne schijn". Uit de hilariteit uit de zaal kon men opmaken, dat ook dit zeer geslaagd was. Na afloop werden de spelers in de bloemetjes gezet. De „Scooting Stars" uit Ossendrecht besloten de avond, zo dat menigeen zijn hart nog eens kon ophalen op de dansvloer. Al met al een zeer geslaagde avond. Toverbalnieuws. Zaterdag j.l. hield de Toverbal in het Cultuerel Centrum een volksdansavond voor de tieners van 1215 jaar. Er was een goede opkomst. O.l.v. mevr. Dekker werden o.a. de tovercirkel en enige En gelse volksdansen gedaan. Zaterdagavond a.s. is er een gevari eerde avond met discoplaten en nog veel meer surprises voor tieners en jonge twens. Voetbal. Zaterdagmiddag ging het eerste elftal van Krabbendijke op bezoek naar Smer- diek, met veel hoop op de zege. Smer- diek had echter een grotere inzet en kon een kleine overwinning boeken. Er werd technisch goed gespeeld, hoewel de combinaties en passes nog wat te wensen overlieten. Krabbendijke heeft de kop aan de ranglijst nog behouden en staat 3 punten voor op Chrislandia, dat zaterdag ook verloor. Het derde elf tal verloor met 51 van Kruiningen II. Voetbal. Waarde I stond zaterdag na een lan ge rustperiode wegens weersomstandig heden weer tussen de krijtlijnen om de strijd aan te binden tegen Heinkenszand II. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 11. Bart Zoet vierde in Keulen. In een internationale cyclocross in de omgeving van Keulen, een rit over 24 km. eindigde Bart Zoet op de vierde plaats op één ronde na de winnaar Rolf Wolfshol. WEEKENDDIENST DOKTOREN Voor. het weekeinde van 8 februari zal in de dorpen Hansweert, Krabben dijke, Kruiningen en Rilland-Bath de dienst worden waargenomen door Dr, P. Allewijn te Kruiningen, tel. (01130) 1566. Van 30 januari—6 februari 1969 YERSEKE- Huw.aangifteMachiel Ja* cob Anthóni de Pan, 20 j. te Goes en Janneke Saskia Kloote, 16 j. Gehuwd: Henri Marie Leupen, 27 j. te Goes en Francina Elizabeth van de Plasse, 24 j.; Cornells Lukas Krijnsen, 21 j. te Waarde en Elisabeth Helena Movestadt, 17 j. Van 30 januari5 februari 1969 KRUININGEN. Geboren: Leendert Ja cob, zv. Johannes Krombeen en Eliza beth Jacoba van Tiggele; Anita, dv. Ju- lien Smit en Elfriede Wilhelmina Jo hanna van den Puttelaar; Gerda, dv. Nicolaas Jacobus van der Meer en Wil helmina, Maria Brussee; Lucas Dirk, zv. Augustijn Pieter Bruinooge en Klazina Pieternella Poortvliet; Irmgard Antoi nette, dv. Pieter Dingenis Jopse en Ma ria Gerardina Jannetje Frangois. Overleden: Cornelia Stroosnijder, 82 j„ echtgen. van Jacobus Flipse; Mathijs Gijssen, 65 j., ongehluwd. Over de maand januari 1969 RILLAND-BATH. Geboren Heidi Ma ria, dv. I. Roos en M. van Zuilen; Jan netje Johanna, dv. I. J. van den Nieu- wendijk en L. A. Van der Laan; Mari- nus, zv. M. J. Weststrate en J. Boone; Birgitte Maria, dv. K. B. Gerling en M. M. A. van Hegge; Antonia Josepha Ma ria, dv. A. H. G. P. Antonissen en A. A. M. de Leeuw. Overleden: Wilhelmina Marina Lob- bezoo, 74 j., echtgen. van J. Menheere; Magdalena op 't Hof74 j. te Utrecht; Pieternella Prevost, 92 j„ wed. van J. Deurloo.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2