è^^JJewddingse ^IJJatans- BAAYENS Dampobevrijd! DO de speciaalzaak voor uw BRIL YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KRABBENDIJKE AGENDA Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Samen met het gemeentebestuur van Goes hebben B. en W. van Wemeldinge een brief gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Deze brief heeft betrekking op het wetsontwerp tot ge meentelijke herindeling van Zuid-Beve land. De brief luidt als volgt: Nu verwacht mag worden, dat het wetsontwerp 8828, betrekking hebbende op de gemeentelijke herindeling van Zuid-Beveland, binnenkort in uw ver gadering aan de orde zal worden ge steld, willen wij gaarne enkele aspecten van deze ingrijpende bestuurlijke reor ganisatie nog eens nader belichten. Wij menen dat daartoe te meer aan leiding bestaat, nu de ontwikkeling op Zuid-Beveland in een richting gaat, die zich destijds, bij de opstelling van het ontwerp van wet, niet zo duidelijk voor deed. Het valt dan ook de opstellers van de oorspronkelijke herindelingsplannen niet euvel te duiden, dat de structuur van de voorgestelde bestuurlijke indeling aansluiting dreigt te missen met de aan de gang zijnde ontwikkeling. Bedoelde ontwikkeling vindt haar oor sprong in de expansie van het haven en industriegebied in het Zuid-Sloe. Ver wacht mag worden, dat deze zich, veel meer dan voorheen kon worden voor zien, zal voortzetten aan de Bevelandse zijde. Als gevolg daarvan zal bij de aan leg van een tweede havenmond overeen komstig het door Gedeputeerde Staten van Zeeland gepubliceerde schema stu die-objecten, het zwaartepunt van de in dustriële- en havengebieden geheel op Zuid-Beveland komen te liggen. De hierboven geschetste ontwikkeling van industriegebieden heeft belangrijke ruimtelijke consequenties. Het laat zich aanzien dat de gedachte ontwikkeling van de woonfunctie der nieuwe gemeente Borssele niet zal kun nen plaatsvinden; de afstand tussen woon- en industriegebied zou te gering zijn. Of de volgens het streekplan Mid den-Zeeland te stimuleren plattelands kernen in dit kader'tot uitbreiding zul len komen, is dus zeer de vraag. De betekenis van de stad Goes en het omliggende gebied als wooncentrum voor de werkers uit het Sloe-gebied c.a. zal toenemen, de economische relatie tussen de stad en het industriegebied zal nauwer worden. De belangensfeer van Goes zal spoedig verder reiken dan de in het wetsontwerp 8828 voorgestelde gemeentegrenzen aangeven. Een voortgaande industriële expansie in oostelijke richting lans de Wester- schelde-oever zal tot gevolg hebben, dat de voorwaarden voor een aquadate ont wikkeling van de nieuwe gemeente Borssele zullen wegvallen. Het betekent een zeer onzekere wissel op de toekomst indien vastgehouden wordt aan een klei ne randgemeente tegen het Zuid-Sloe. Wij menen dat voorkomen moet wor den, dat de ontwikkeling van het Wes- terscheldebekken, die voorzeker ook in bestuurlijk opzicht een opgave inhoudt, gefrusteerd wordt door een zwak ge structureerde plaatselijke overheid. De toekomstverwachting vraagt naar onze mening een krachtige en in Zeeuwse verhoudingen grote gemeen te, waarvan qua apparaat en financiële mogelijkheden, een goede taakbeharti- ging kan worden verwacht. In dit ver band citeren wij met bijval de memorie van toelichting bij de begroting van bin nenlandse zaken voor het jaar '68 (stuk 9300, pagina 1) waar gesteld wordt, dat de „concrete taken waarvoor de ge meenten in kwestie zich geplaatst zien" richtinggevend moeten zijn bij de her indeling van gemeenten. Zo men dit uitgangspunt als grond slag wil nemen voor de gemeentelijke herindeling van Zuid-Beveland, kan de vorming van een grote gemeente oos telijk van het Sloe niet achterwege blij ven. De beste oplossing hiervoor is naar onze mening dan ook de samenvoeging van de voorgestelde gemeenten Borsse le, Goes en Kapelle. Het inwonertal circa 50.000 van een dergelijke nieuwe gemeente is in een gebied met een te verwachten belang rijke economische groei als het noodza kelijke minimum te beschouwen. Gezien in het licht van de groeiende samenwerking op Walcheren, zoals die met name ook in de dubbelstadgedachte VlissingenMiddelburg tot uitdrukking komt, vormt een dergelijke Zuidbeve- landse gemeente een waardige partner. In dit verband mag niet onvermeld blijven dat bij de voorgestelde herinde ling van Zeeuws-Vlaanderen (wetsont werp 8643) een nieuwe gemeente Ter- neuzen wordt gecreëerd van ruim 43.000 inwoners. Onzes inziens zou de vraag gesteld kunnen worden of het niet inconsequent is, dat een gemeente West-Zuidbeveland als niet passend in de voorgestelde conceptie van het bestuurlijk patroon van de hand wordt gewezen. Voor deze afwijzing, neergelegd in de memorie van antwoord (blz. 1) heeft de minister geen andere argumenten aangevoerd dan de heterogeniteit van de delen en het ontbreken van een gemeen schappelijk verleden en heden, zelfs van een gemeenschappelijke toekomst; voor een ieder die met Bevelandse zaken enigszins op de hoogte is, een niet te aanvaarden argumentatie. Bovendien is een en ander in strijd met de conclusie, waartoe de bewinds man komt (op blz. 3, linker kolom, re gel 26 van de memorie van antwoord), dat de huidige gemeente Goes, in zo sterke mate met de omgeving is verbonden, dat het wel en wee van het streekcentrum en dat van de bewo ners van het omliggende gebied door wederzijdse relaties welhaast a f- hankelijkheid wordt bepaald. Wij zijn van oordeel, dat de aanvan kelijk door de toenmalige staatssecre taris van binnenlandse zaken op blad zijde 17 van de memorie van toelichting op het wetsontwerp als praematuur be stempelde conceptie van één gemeente West-Zuidbeveland nog meer dan voor heen door de feitelijke ontwikkeling wordt geëist. Sterker nog, wij verwach ten dat de toekomstige ontwikkeling varï het Westerscheldebekken ook in be langrijke mate afhankelijk zal zijn van de bestuurlijke structuur, die met name aan het westelijk deel van Zuid-Beveland zal worden gegeven. Op grond van het vorenstaande me nen wij u in overweging te mogen ge ven de vorming van één gemeente in westelijk Zuid-Beveland te willen be vorderen. Wij tekenen hierbij aan, dat wij als besturen van twee Zuid-Bevelandse ge meenten in dit adres zaken voorstaan, die boven de lokale sfeer uitgaan, doch wij menen dat wij in de gegeven situ atie als verantwoordelijke overheden hiertoe verplicht zijn. Burgerlijke stand. Overleden: Willem Piet er Lamper, 49 j., echtgenoot van J. J. J. Brik; te Goes: Bouwina Stoffelina Leuntje van der Maale, 13 j. Gevonden voorwerpen. Gevonden een wit kindermutsje. In lichtingen tér gemeentesecretarie. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen In de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Overplaatsing van officieren van het Leger des Heils. Vrij plotseling kreeg de afdeling van het Leger des Heils alhier het bericht dat Kapiteine H. Radstake wordt over geplaatst naar Amersfoort en a.s. zon dag om 6 uur in een dienst afscheid zal nemen van dit korps. Haar opvolgster is Luitenante W. Pleune uit Weesp. Zij zal op zondag 9 februari haar intrede doen. Voetbalnieuws. In een matig gespeelde wedstrijd won Yerseke het oefenduel tegen Wissen- kerke met 4—2. Zaterdag speelt Yerseke I uit tegen Temeuzense Boys; Yerseke II ontmoet thuis Krabbendijke II. Tragisch ongeval. De dertienjarige Bouwina van der Maale alhier is door een noodlottig on geluk om het leven gekomen. Het on geluk gebeurde in de Oranjeboomstraat, waar het slachtoffertje met haar vrien dinnetje op een fiets reed. Zij werden er aangereden door een tractor bestuurd door A. van S. alhier. Bouwina werd zo ernstig verwond, dat zij nadat zij met spoed naar het ziekenhuis Bergzicht te Goes was vervoerd, aan haar verwon dingen overleed. Dr. A. J. Eckhardt verleende eerste hulp. Het andere meisje liep slechts lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde in de avond omstreeks half zes. Maandag werd Bouwina ter aarde be steld. De begrafenisdienst werd geleid door Ds. K. Venema. Kandidaatstelling. In de Ned. Herv. kerk alhier werden in de vakature P. v. d. Vliet door de gemeente als kandidaat voor het ambt van ouderling gesteld (in alfabetische volgorde) dhr. J. Haverhoek en J. Kroon. De verkiezing zal 3 februari plaats vin den. Jeugddienst. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst gehouden, waarin voorging Ds. K. Venema, die sprak over het onderwerp „Heelal zonder God'. Hij sprak hierbij over de geloofsvragen rond de ruimtevaart. Het orgel werd be speeld door mej. Hennie van Stel. Ver der werkten mede in deze dienst Sarien Jeremiasse en Jan Geluk met schrift lezing, H. Dekker en een koortje. De dienst was georganiseerd door de jeugd dienstcommissie. Mavo-feest. Afgelopen vrijdag vond de feestelijke ouderavond van de openbare Mavoschool plaats in de grote zaal van Ons Dorps huis. De zaai was tjokvol. Voor de pau ze hielden de leerlingen het publiek 1 y2 uur bezig met muziek, zang, gymnasti sche oefeningen, toneelschetsjes en snel- tekenen. De zangleraar, dhr. Menken, die sinds 1 oktober j.l. aan de school verbonden is, bleek in die paar maanden prima resultaten bereikt te hebben met de brugklasleerlingen. Dhr. Tel, leraar lichamelijke oefeningen en sinds augus tus aan de school verbonden, gaf ter kennismaking e§rst zelf enige brug- oefeningen ten beste, liet daarna een groep jongens op de springkast acro batische toeren verrichten en liet ten slotte een groep meisjes op de lange mat werken. Terecht oogstten alle on derdelen van dit programma veel bijval. Na de pauze werd een vrolijk toneel stukje door de leraren opgevoerd. Ook dat werd een groot succes. De lachsal vo's waren niet van de lucht. Om half twaalf kwam aan een geslaagde avond een einde. Woningbouw. G.S. hebben aan Kruiningen voor het jaar 1969 15 woningwetwoningen toebe deeld. Let wel: aan de gemeente Krui ningen en in welk dorp deze woningen worden gebouwd, hopen we u later te berichten. Biljartnieuws. Afgelopen vrijdag vond onder goede belangstelling de prijsuitreiking plaats van het door de biljartvereniging „Ko renbeurs" georganiseerde nederlaagtour- nooi. Uit de eindstand bleek dat Wals oorden met 436 punten tijdens deze wed strijd net wat kracht tekort kwam te gen de „Korenbeurs", die in een onge naakbare vorm 483 caramboles behaal de. Voorzitter dhr. J. van Langevelde reikte de prijzen uit, t.w. 6 bekers en 1 medaille. De eindstand luidde als volgt: 1. O.K.G., Hansweert; 2. R.B.C., Ril land; 3. V.O.G., Kloetinge; 4. Thalia, Hansweert; 5. Kortgene; 6. Walsoorden; 7. Kwadendamme. Vrijdag 31 januari a.s. speelt „Koren beurs" een uitwedstrijd tegen K.O.T. te Bath. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen hielden de Plattelands vrouwen afdeling Kruiningen en omstre ken onder leiding, van hun presidente, mevr. Ribbens-Müller, hun eerste bij eenkomst in het nieuwe jaar. Op deze middag was als gast aanwezig mej. J. Ganseman te Kapfelle, die naast Zeeuw se verhalen voor&ooeg uit werk van An nie M. G. Schmlflt en Felix Timmer mans. De presidente was de tolk van allen toen zij de spreekster na afloop hartelijk dankte ypor het gebodene. Op deze middag werden twee nieuwe leden ingeschreven. Ongeval met dodelijke afloop. Hedenmorgen te ca. 7.45 uur wilde onze dorpsgenoot dhr. Gijssen per fiets bij de Stationsweg de Rijksweg kruisen. Hierbij had hij onvoldoende gelet op een auto komende uit de richting Goes. De weg oprijdend-bemerkte dhr. G. de auto en trachtte t£rug te keren naar de berm. De automobilist echter had in tussen zijn wagen juist in die richting gestuurd om de ^fietser te ontwijken. Een aanrijding was het gevolg. Dhr. G. overleed ter plaatse. Atletiek. Op zondag 19 januari j.l. werd te Bre da de 3e internationale „De Stem" cross gehouden, onder betere omstandigheden dan vorig jaar. Emil Bogaert is evenals voorgaande jaren in deze zeer zware veldloop niet onverdienstelijk uit de strijd gekomen. Uit een veld van maar liefst 350 atleten wist hij een vijfde plaats te veroveren. Al vanaf de start was hij in de ko'pgroep te vinden, waar in naast 4 Nederlanders nog 2 sterke Belgen liepen. Tot 200 meter voor de finish lag Emil in derde positie, maar deze plaats moest hij op het laatst af staan aan de betere sprinters. „Ik ben wel wat teleurgesteld", zei hij, „maar we zijn pas op de helft van het cross seizoen en de Nederlandse kampioen schappen moeten nog komen. Daar is mijn training nu geheel op afgesteld". Contactavond N.K.V. De eerste contactavond van de plaat selijke afdeling vaA' het" N.K.V. werd ge houden in het dorpshuis „Kaj Munk" en wel woensdag 1.1. Alle leden van de vakorganisaties hadden een convocatie gekregen, doch desondanks was het niet overweldigend druk. Wethouder E. Suy heeft deze avond gesproken over het onderwerp 'De sanering van Hansweert' en zijn praatje werd verduidelijkt aan de hand van de laatste tekeningen. Dhr. Z. Jansen bedankte in zijn funktie van voorzitter van het N.K.V. dhr. Suy en bood hem als erkentelijkheid een roker tje aan. Mist stagneert scheepvaart. De mist heeft het scheepvaartverkeer enkele dagen partéh gespeeld. Dit bleek duidelijk tijdens het weekend toen rijen schepen op het kanaal lagen te wachten om te kunnen schutten. Zover men kon zien lagen er schepen en in de avond uren was het, toen de mist was opge trokken, een feeëriek verlicht kanaal. Zondagmorgen kreeg men het bijzonder moeilijk in de buitenhaven toen de voor anker geweest zijnde scheepvaart de ha ven van Hansweert binnen kwam va ren. Dit leverde voor de organisatie van een ordelijk verloop heel wat improvi satie van onderhavenmeester A. Ivens, die door zijn handelend optreden een wa re chaos in de buitenhaven wist te voor komen. Schip op westhavendam. Het Belgische motorschip „Ampillo", groot 1000 ton, liep zondagvoormiddag omhoog op de westelijke havendam. Het was het bergingsvaartuig „Inktvis" van het plaatselijk bergingsbedrijf L. Pol derman dat dit schip, dat niet op de stenen doch in het water thuishoort, daarin wederom wist te brengen. Voetbal. Het eerste elftal van Hansweertse Boys heeft in haar uitwedstrijd tegen Oostburg opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Doelman Brandenburg moest reeds na het eerste kwartier vervangen worden in verband met een blessure en oud-keeper J. van Eijkeren kwam toen onder de lat. Hij kon niet voorkomen dat Oostburg reeds voor de rust scoor de. Deze stand van 10 werd tevens de eindstand. In Zuid I 4e klas H van de K.N.V.B. Staan de Boys 3e van onderen met een puntentotaal van 7 uit 12 ge speelde wedstrijden. Na hen volgen Corn Boys met 7 punten uit 13 wedstrijden en hekkensluiter is IJzendijke met 7 punten uit 16 wedstrijden. Met vereende krachten kan handhaving in de 4e klas mogelijk zijn. Zondag a.s. spelen de Boys tegen no. 4 van de ranglijst, Biervliet. Hopelijk zal deze wedstrijd een gunstig resultaat voor de oranje-wit mannen op leveren. Test voor weggebruikers. 't Verbond voor Veilig Verkeer heeft op het dorpsplein gelegenheid geboden zich op basis van vrijwilligheid aan een gezichtsvermogen en réaktiesnèlheids- test te onderwerpen. Van de zijde der inwoners bestond hiervoor grote belang stelling. Jammer dat de auto, waarin de test werd afgenomen, ook niet een avond te Hansweert kon blijven staan, zodat degenen die overdag door werk zaamheden zijn verhinderd, 's avonds de ze test hadden kunnen afleggen. Ouderavond. In het r.k. parochiehuis werden dins dagavond de ouders van de kinderen van de r.k. lagere school le en 2e klas ver wacht. In samenspraak met de modera tor van deze school, de eerw. heer Tie- messèn, werd bepaald wanneer en in welke liturgieviering de kinderen hun eerste gehele deelname aan de eucharis tieviering door het nuttigen van het brood, zullen houden. Besloten werd op 1 juni om 9 uur in een voor de kinde ren aangepaste eucharistieviering, waar voor ouders, familieleden en kennissen eveneens worden uitgenodigd, dit feit feestelijk te vieren. Opsmuk zoals dit tot voorheen via kledij etc. usance was, zal zoals reeds elders gebruikelijk komen te vervallen en het accent van het feest zal primair dienen te liggen bij de kin deren zelf. Lectuurhuisje Roode Kruis. De opbrengst van het Roode Kruis lectuurhuisje is~als volgt: Tijdschriften in 1968 2.406 kg, in 1967 1.795 kg; boe ken in 1968 173 stuks, in 1967 203 stuks. Het Roode Kruis dankt hierbij de vele gevers. De eerste zending in 1969 van Hansweert was reeds hoopgevend: 93 goede boeken en een groot aantal bruik bare andere lectuur werd verzonden. Postorderreclame dient men echter niet in de lectuurhuisjes te werpen, evenmin oude kranten. Parochiehuis verbouwd. Enkele vrijwilligers hebben het paro chiehuis boven de r.k. lagere school, waar allerlei bijeenkomsten die direkt met het kerkelijk leven te maken heb ben worden gehouden, a.h.w. ëen meta morfose laten ondergaan. Dit huis be stond nog uit twee grote kamers met schuifdeuren. Zij hebben hun schouders onder de schuifdeuren en kasten gezet en hebben de twee kamers tot één ruim te omgetoverd, terwijl deze verbouwing mooi werd afgetimmerd. Opnieuw een bewijs dat er met goede wil waar dan ook iets te bereiken is. Roode Kruis filmmiddag en -avond. Woensdagmiddag werd door het Roo de Kruis een kinderfilm vertoond geti teld „De laatste neushoorn". De belang stelling hiervoor was groot. In de avond uren werd de kleurenfilm „Spencers Mauntain" vertoond. In de pauze was er een verloting. Deze voorstelling had drukker bezocht kunnen zijn. Instuif. Zaterdagavond houdt de instuif in het dorpshuis Kaj Munk 'n carnavalsavond. De leut op deze avond zal ingeblazen dienen te worden door „The Play Boys". neus, keel,borst van vastzittend slqm Vergadering zondagsschool. In een op woensdag 22 januari ge houden ledenvergadering van de zon dagsschool werd het feit herdacht, dat deze 50 jaar bestaat. Ze werd opgericht 10 januari 1919. Voorzitter J. Koster riep de talrijke aanwezigen een harte lijk welkom toe, waarna hij een bijbel gedeelte las. Secretaris J. Schouten gaf een overzicht over de afgelopen 50 jaar. Hieruit bleek dat in 1919 was begonnen met 80 kinderen en dat thans ongeveer 200 kinderen de zondagsschool bezoe ken. Uit het verslag van wnd. penning meester M. Maas bleek dat de vereni ging er financieel goed voor staat. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. A. Koe man bij acclamatie herkozen. Op deze avond werd vooral hulde gebracht aan voorzitter J. Koster en mej. W. C. J. Geldof, die beiden reeds meer dan 35 jaar aan de jongelui les geven. Dhr. J. Schouten overhandigde beiden een en veloppe met inhoud, terwijl de secreta ris zelf ook voor zijn 25 jaar werkzaam zijn een enveloppe kreeg aangeboden. Mej. Geldof werd verrast met een bro che. Ds. G. van Noordennen sprak hier na over de geestelijke opvoeding van de In deze rubriek kunnen verenigingen of organisaties hun hoogtijdagen doen ver melden. Zij dienen deze hiertoe door te geven aan Redactie „De Scheldebode", Markt, Kruiningen, telef. (01130) 1381. KRUININGEN: Vrijdag 31 januari: Uitvoering E.M.M. - Dorpshuis. Zaterdag 1 februari: Grote instuif - Dorpshuis. Vrijdag 14 februari: Buurtfeest „70 jaar Harmonie" - Dorpshuis. Vrijdag 21 februari: 25-jarig bestaan voetbalvereniging - Dorpshuis. Zaterdag 22 februari: Grote instuif - Dorpshuis. Vrijdag 7 en zaterdag 8 maart: Bazaar E.M.M. middenstandsshow - Dorps huis. Vrijdag 21 maart: Uitvoering „Excel sior" - Dorpshuis. Zaterdag 29 maart: Uitvoering gymna stiekvereniging - Doipshuis. Woensdag 30 april: Oranjefeest - Dorps huis. Donderdag 15 mei: Z.W.B. - Startbureau Dorpshuis. jeugd. Beklemtoond werd dat het goed is om in praktijk en theorie te werken voor het Koninkrijk Gods, maar dat we toch daarbij Zijn hulp nodig hebben in de vorm van de Heilige Geest. Hierbij, aldus spreker, moeten we het resultaat niet direkt, maar na jaren van bidden, werken en geduld hebben, zien. Hierna volgde een pauze met traktatie en ver loting. Dhr. J. van Baren, die tot de oprichters behoorde, hield een herden kingsrede. Gelukwensen werden uitge sproken door afgevaardigden van Waar de en Rilland-Bath. Dhr. J. Koeman sprak' namens Kerkeraad en Jeugdraad en overhandigde een tamboerijn voor ge bruik in de kleuterklas. Ds. van Noor dennen eindigde met dankgebed. Vergadering N.F.O. De Ned. Fruittelers Organisatie kwam dezer dagen in het Cultureel Centrum in vergadering bijeen. Na een welkomst woord door de voorzitter kreeg Ir. Wert- heim uit Wilhelminadorp het woord, die sprak over de ziektebestrijding, met na me over het gebruik van groei- en vruchtbaarheidsregulatoren in de fruit teelt. Een en ander werd verduidelijkt met dia's. Daarna sprak dhr. Mander- sloot, technisch ambtenaar bij het rijks- tuinbouwconsulentschap, over de moge lijkheden van de ziektebestrijding in '69, vooral schurft en spint. Hierop volgde een bespreking. Op 17 februari, de volgende vergade ring, zal een gespreksgroepen-avond zijn onder leiding van Ir. G. S. Roosje, directeur van het proefstation voor de fruitteelt te Wilhelminadorp. Ledenvergadering tennisclub. De leden van de tennisclub „De Klap pers" kwamen dezer dagen in het Cul tureel Centrum in jaarvergadering bij een. De voorzitter, dhr. D. P. Wouter- sen, heette allen welkom. De jaarver slagen gaven een gunstig beeld te zien van het afgelopen verenigingsjaar. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. Th. A. Vogelaar herkozen. Men wil trachten de vereniging tot grotere bloei te brengen door het winnen van nieuwe leden. Raadsvergadering. Woensdagavond 29 januari hield de gemeenteraad een vergadering. Het eer- te wat na de opening ter sprake kwam was het bestemmingsplan buitengebied. Dhr. Geense (P.v.d.A.) vroeg of het huidige sportterrein niet verbeterd kon worden met een laag humus, want al worden de plannen in gereedheid ge bracht, toch zal het nog wel enige tijd duren voordat het plan gerealiseerd is. Voorts merkte dhr. Geense op dat er geruchten de ronde doen over de taxe ring, waarvan men in de gemeenteraad nog niets weet. De voorzitter zei dat dit herhaaldelijk gebeurt en dat men er niets aan kan doen. Het voorstel tot wij ziging van de bezoldigingsverordeningen voor het administratief personeel, ge meentewerklieden en personeel stichting bejaardenzorg en het voorstel tot in stemming met gelijke voorzieningen voor de secretarissen en ontvangers in Zeeland, werden aangenomen. Ook wer den de voorstellen tot wijziging van de bouwverordening en tot vaststelling van de verordening op de recreatie woonverblijven en het voorstel tot in trekking van de verordening tot bevor dering van de doorstroming van huur ders van goedkope huurwoningen naar duurdere woningen, aangenomen. Bij het volgende agendapunt, verhoging van dé kledingtoelage voor de gemeentewerk lieden, was het dhr. Van Harn (A.R.) die er zich over verheugde dat een en quête bij andere gemeenten hiertoe ge leid had. Er volgde een korte discussie, waarin dhr. Geense vroeg of men de ge meentewerklieden niet kon gradueren, maar de voorzitter zei dat dit bijzonder moeilijk was en bovendien enorm veel werk. Het volgende punt, het voorstel tot aanvragen en aanvaarden van rijks- voorschótten t.b.v. de bouw van woning wetwoningen ontlokte heftige discussie, maar tenslotte was men toch verheugd, dat dit zou worden gerealiseerd, omdat de lange lijst aanvragers voor woningen dan weer heel wat zou krimpen. Bij het volgende punt, dat op grond van het vo rige voorstel was gebaseerd, n.l. het ga randeren van de betaling en aflossing van de te sluiten geldleningen t.b.v. de bouw van premiewoningen, merkte dhr. Riedijk op dat er over de centrale ver warming nogal wat klachten binnen komen en hij zou gaarne zien dat dit in de andere nieuw te bouwen huizen goed in orde zou komen. Nadat bij de rond vraag nog ter sprake was gekomen het plaatsen van een publieke telefooncel, het herstel van de Lavendeldijk, het gra ven van een brandvijver op het veiling terrein, de verbreding van de Noord- weg, het uitbaggeren van de haven en het dempen van de kille ter sprake wa ren gekomen, sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2