^^yjmolddngse ^VJatans- -fflaardlgheden BAA/ENS DO de speciaalzaak KRUININGEN voor uw BRIL WEMELDINGE Bronchiletten HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Belastingen. De straatbelasting, rioolbelasting, hon denbelasting en reinigingsrechten over 1969 moesten voor 15 januari 1969 zijn voldaan. Er zijn altijd mensen, die wach ten tot het laatste moment. Dat mag natuurlijk. Het levert misschien voor de betrokkenen nog rente-voordeel op. Daarom komen er nu dagelijks nog giro overschrijvingen binnen. Zij die tot dus ver verzuimden te betalen kunnen nog vlug een girokaart schrijven of op de eerste werkdag van de week ter se cretarie komen betalen. Wanneer men langer wacht heeft men kans op een aanmaning, die geld kost. Yerpleging buiten krankzinnigen gestichten;. I;/ De burgemeester van Wemeldinge herinnert belanghebbenden er aan, dat ingevolge het bepaalde in artikel 3 van de wet van 27 april 1884, S. nr. 96, tot regeling van 't staatstoezicht op krank zinnigen, ieder die een krankzinnige verpleegt, over wie het staatstoezicht zich uitstrekt, verplicht is daarvan bin nen twéémaal vierentwintig uur na de aanvang der verpleging aangifte te doen aan de burgemeester der gemeente van zijn werkelijk verblijf. Ook van de beëindiging van de ver pleging, door overlijden van de krank zinnige of door overplaatsing naar een krankzinnigengesticht enz., behoort on verwijld aan de burgemeester te worden kennis gegeven. Niet-nakoming van de verplichting tot het doen van de aangifte, als bedoeld in artikel 3, eerste lid der wet, wordt ge straft met geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Schoolgeld kleuterschool. Ouders en verzorgers van kinderen, die de kleuterschool bezoeken, zijn schoolgeld verschuldigd. Dit vloeit voort uit het Besluit schoolgeld kleuteronder wijs eri een gemeentelijke verordening op de heffing en invordering van school gelden aan de gemeentelijke school voor kleuteronderwijs. Het schoolgeld moet na de ontvangst van een aanslagbiljet worden betaald aan de gemeente. De gemeente zelf heeft er geen voor deel van, want de opbrengst van het kleuterschoolgeld wordt in mindering gebracht op de uitkeringen, die de ge meente van het Rijk ontvangt. Per 1 januari 1968 is het schoolgeld belangrijk verhoogd. Het was 12, per jaar per leerling. Per 1 januari 1968 is het geworden 48,per leerling. Toen de gemeenteraad dit punt on langs moest verwerken in een nieuwe verordening waren de leden niet blij met de opgelegde verhoging. De ouders, die moeten betalen, zullen de verhoging ook niet leuk vinden. In het algemeen is er echter niet veel aan te doen. De rege ring heeft de verhoging nu eenmaal voorgeschreven. Wel is het zaak nu meer nog dan anders te letten op de moge lijkheden tot vermindering- of onthef fing. Daarom laten wij de voorschriften hierover nu volgeii. Indien twee of meer kinderen uit het zelfde gezin gelijktijdig een kleuter school bezoeken wordt het schoolgeld voor het tweede en eventueel volgende kind tot de helft verminderd. Ter se cretarie kan men dit nagaan. Deze ver mindering behoeft men dus niet aan te vragen. Wanneer bij ontvangst van het aanslagbiljet mocht blijken, dat de ver mindering niet is toegepast, kan men alsnog vermindering of opheldering vra gen. Deze vermindering geldt dus alleen wanneer twee of meer kinderen uit één gezin g e 1 ij k t ij d i g op school zijn. Een mogelijkheid tot vrijstelling van het schoolgeld is aanwezig voor gezin nen met een laag inkomen. De normen luiden thans voor een gezin van twee personen per week 135,voor drie personen 144,voor vier personen 153,voor vijf personen 162,en voor de volgende gezinsleden 12,50 per persoon meer. Voor de berekening van de wekelijkse inkomsten wordt gelet op de inkomsten van alle leden van het gezin; ook op de kinderbijslag. Uitkeringen op grond van de Algemene Bijstandswet worden ook meegerekend. De vrijstelling kan worden gevraagd op een formulier, dat ter secretarie gra tis verkrijgbaar is. Binnenkort worden de aanslagbiljet ten over het jaar 1968 gereed gemaakt en verzonden. Burgerlijke stand. Huwelijksaangifte: Marinus Bruisma, 23 j. te Amsterdam en Jannetje Maria Veerhoek, 22 j. ALOM BEKENDE Ruime sortering monturen in de eenvoudigste als In de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Raadsvergadering. Voor de tweede maal organiseerde het gemeentebestuur vrijdagavond een bij eenkomst tussen bevolking en gemeente bestuur in het dorpshuis. De eerste maal was een dergelijke bijeenkomst bij wijze van proef gehouden in januari van het vorig jaar; die proef was geslaagd, liet burgemeester C. N. F. van Sas vrijdag avond weten. Wij hebben daaraan nog steeds de beste herinneringen, ik ben blij dat we weer tegenover elkaar zit ten, zei hij, en inderdaad, evenals- vorig jaar zat het gemeentebestuur weef op het toneel voor open doek als was het een modern toneelstuk. In de zaal za ten zo'n 60 merendeels mannelijke be langstellenden, inwoners van Wemeldin ge. Aan de bijeenkomst ging een korte raadsvergadering vooraf: de raad ver leende eervol ontslag aan mej. P. A. Oele, vakonderwijzeres voor nuttige handwerken aan de o.l. school. Mej. Oele heeft een betrekking in Goes aan genomen. In haar plaats koos de raad met algemene stemmen mevr. J. P. Ha- melink-Toorenaar alhier. Ook eervol ontslag werd per 1 april verleend aan dhr. A. Hoogesteger als gemeentewerk man. Hem werd dank gebracht voor de bewezen diensten. Hij was 40 jaar in dienst der gemeente. Aan het begin der vergadering hield de burgemeester een korte nieuwjaarsrede; opvallend was dat hij hierin niet sprak over de op handen zijnde gemeentelijke herindeling. Dat was te meer opvallend omdat het niet onmogelijk is dat Wemeldinge zqn laat ste jaar ingaat als zelfstandige gemeen te. Dit onderwerp kwam dan ook eerst ter sprake in de gedachtenwisseling tus sen het gemeentebestuur en de bevol king. Ziet u kans nog een derde bijeen komst als deze te organiseren op vrij dag 16 januari 1970? U ziet wel, u bent met ons lot begaan, maar wij ook met het uwe, zei dhr. Jac. v. d. Berge, hoofd van de school voor schipperskinderen. De burgemeester begreep hem wel, hoe wel hij het woord herindeling niet had gebruikt. De tijd zal moeten leren of wij volgend jaar weer bij elkaar komen, antwoordde de burgemeester. Het zal afhangen van de snelheid waarmee de Staten-Generaal het wetsontwerp her indeling zal behandelen. Dhr. M. Zuid- wegt, die de nieuwjaarsrede van de bur gemeester aan het begin der vergade ring had beantwoord met enkele woor den te richten tot B. en W. vroeg bij de rondvraag of men toch nog eens aan dacht wilde besteden aan het snelheids bord bij de ingang van de gemeente van af de Zandweg; als dit mogelijk is wat verder uit de bocht. Hoewel hij de enige is in de raad die geen rijbewijs heeft, is het opmerkelijk dat hij dit consta teert. Vele andere onderwerpen werden nog op de raadstafel neergelegd, waar bij de raadsleden ieder in zijn straatje de antwoorden gaf aan de bevolking, zoals parkeérproblemen waarmee de raad al lang worstelt, maar toch is het goed hierover nog eens te discuseren. Dhr. De Neef vroeg als bezorgde vader bij de kleuterschool goede voorzieningen als de kinderen uit school komen. Hier zal goede aandacht aan besteed worden. Dhr. De Neef dacht aan een zebrapad, maar de burgemeester had een breek- hek op het programma staan. Even kwam de reactie nog om de hoek kij ken met name door dhr. Tissing, die over de stand van het strandje vragen stelde. Er komt in ieder geval dit sei zoen nog een trap om de dijk over te komen. Hopenlrjk zal men dan daar zijn fiets neer kunnen zetten en niet tegen de dijk hoeven te gooien. Dit zou een grote verbetering zijn. Over een betere aanlegplaats voor schepen als het gaat om gewonden van schepen, was men het eens dat er nooit genoeg aandacht aan besteed kan worden, al moet men zeg gen dat van Rijkswaterstaat ook hier aandacht aan is geschonken. Hoestdrank in tabletvorm. f 1~ Plattelandsvrouwen. De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Wemeldinge hield haar maande lijkse bijeenkomst in het dorpshuis. Op deze vergadering waren ook de echtge noten aanwezig, omdat er een lezing met dia's werd verzorgd door een firma van behangselpapieren. Vooral voor de doe-het-zelvers was het een leerzame avond. Jeugddienst. Zondagmorgen wordt er in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst gehouden, waarin voorgaat Ds. K. Venema, die zal spreken over het onderwerp „Heelal zonder God". Het zal gaan over geloof en ruimtevaart. Aan deze dienst zal door de jeugd zelf medewerking worden verleend. Dhr. Dekker en enkele kinde ren van het kinderkoor zullen met zang medewerking verlenen. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Bij de examens uitgaande van het Kon. Ned. Technicum P.B.N.A. te Arn hem slaagden te heren A. Steenpoorte te Kruiningen voor adsp. bouwkundig opzichter-tekenaar, deel I; P. M. van de Vrede te Yerseke voor hoger technisch basisexamen werktuigbouw; J. D. Pi- kaar te Yerseke voor hoger technisch basisexamen electrotechniek; F. Akker man te Rilland-Bath voor uitgebreid technisch basisexamen werktuigbouw; A. J. Heije te Hansweert voor uitge breid technisch basisexamen werktuig bouw. Verbond voor Veilig Verkeer. De afdeling Kruiningen-Hansweert van het Verbond voor Veilig Verkeer zal binnenkort als gastheer optreden voor het Informatiectrum vai\ het Verbond voor Veilig Verkeer. Dit «informatiecen trum zal van 29 tot en met 31 januari in de gemeente Kruiningen standplaats hebben, n.l. op 29, januari van JJ..00 13.00 uur en vaiv 14.00—17.30 ini'Hans- weert bij „Kaj Münk", op 30 januari van 10.00—13.00 uur, van 14.00—17.30 uur en van 19.0021.00 uur in Kruiningen bij het gemeentehuis en op 31 januari van 10.0013.00 uur en van 14.00 17.00 uur aan de- Veerhaven. Voor de weggebruikers bestaat er gelegenheid in dit centrum zich te testen op reactie enz. Een unieke gelegenheid voor de chauffeurs om te controleren of men snel genoeg reageert. Feest „Nijverheid". Vrijdag hield de buurtvereniging „De Nijverheid" de jaarlijkse feestavond in Ons Dorpshuis. Na het welkom door voorzitter P. A. Kakebeeke werd het programma ingezet door de Boerenkapel van de Kon. Harmonie E.M.M. o.l.v. ka pelmeester C. Goedegebuure. Het ver dere programma werd door de buurt mensen zelf uitgövoerd, o.a. een kwis en een klucht. De avond werd besloten met een uitermate gezellig bal op mu ziek van de Crescendo Boys. Toen de laatste Nijvere lieden huiswaarts keer den, werden de uren weer al groter. Winteruitvoering" E.M.M. Vrijdag 31 januari a.s. geeft de dit jaar. 105 jaar bestaande Kon. Harmonie E.M.M., de jaarlijkse winteruitvoering in Ons Dorpshuis. Om precies 8 uur zal begonnen worden met het muzikale ge deelte van het programma. Jong en oud E.M.M. zullen hierin voor het eerst sa men optreden o.l.v. dhr. Adr. B. Hol ster. Het muzikale gedeelte is sterk af wisselend en licht te verteren. Ook het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom zal weer medewerking verlenen en aan de ze uitvoering. Efit gezelschap zal op voeren het toneelspel in drie bedrijven „Zij leven onder ons". Dit is een span nend stuk met een verrassende ontkno ping in het laatste bedrijf. Tenslotte is er natuurlijk weer volop gelegenheid tot dansen. E.M.M. liöopt weer op een gro te belangstelling en wij vinden dat onze muziek dat waafd is. Filmavond. In het café „De Harmonie" werd door de plaatselijke 'duivenvereniging „De Blauwe Doffer" ;een gratis filmavond verzorgd. Een ieder was op deze avond welkom om te genieten van de duiven- film „De Witte Molen". De belangstel ling hiervoor wa? goed te noemen. De duivenliefhebbers hebben met vplle teu gen kunnen genieten van een goede film, Personeelsavond T.S.M. De jaarlijkse piersoneelsavond van de werf werd ook ditmaal weer gehouden in de kantine. De belangstelling hier voor was als altijd bijzonder groot. De mogelijkheid tot het maken van een dansje was aanwezig. Voor deze avond was een bandje gecharterd. Kienen was eveneens een onderdeel van het pro gramma, terwijl een loterij op touw was gezet om de kosten enigszins te kunnen dekken. Het nieuwe carnavalslied van Toon was ook hiér van toepassing dat de nacht veel t'e kort is en dat het des morgens tegen vieren pas gezellig wordt. Rond dit uur is rmen vermoeid huis waarts gekeerd oim van het leuke feest enigszins bij te komen. K.V.P.-vergadering. In de zaal Thalia" werd afgelopen zondag een vergadering gehouden door de plaatselijke afdeling der K.V.P. Als agendapunt werd ditmaal gesproken over de samenstelling van een K.V.P.- lijst voor de verkiezing van de leden der gemeenteraad1 voor de nieuwe ge meente Reimerswaal, Van Hansweertse zijde zal contact gezocht worden met de K.V.P.-afdelingen Rilland en Yerse ke om in gesprekken met hen te komen tot een gezamenlijk standpunt en een voor iedere afdeling acceptabele K.V.P.- lijst. Tot samenwerking met andere con fessionele partijen staat men geheel open, alhoewel van de zijde der K.V.P.- afdeling Hansweert hiertoe geen initia tief zal worden genomen. Hengelaars van „De Pilk" bijeen. Het clubkampioenschap van de hen gelsportvereniging „De Pilk" is bij de groep senioren gewonnen door J. Hoo gesteger. Bij de junioren werd de titel behaald door J. de Leeuw. De vereni- gingsprijs voor de vis met het grootste gewicht ging naar J. Feijtel. De prijzen bestonden uit bekers, die de kampioenen vrijdagavond tijdens de gehouden jaar vergadering mochten ontvangen uit handen van de voorzitter, dhr. J. Goed heer. Het was de laatste maal, dat deze de vergadering presideerde. Ómdat hij zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd tot zijn opvolger gekozen de heer Nieuwkamer. Dhr. Goedheer zal voort aan als tweede secretaris gaan funge ren. Voor het vele werk, dat dhr. Goed heer voor de vereniging heeft gedaan, mocht hij onder dank van de gehele ver eniging een enveloppe met inhoud ont vangen. Uit de jaarverslagen bleek, dat het ledental geen wijziging had onder gaan. Financieel was het voor „De Pilk" niet zo best. Er moest met een nadelig saldo worden afgesloten. Een bespreking werd gewijd aan het wedstrijdprogram ma voor 1969. Besloten werd om op 11 oktober weer een internationaal con cours te organiseren. Van de rondvraag werd bijzonder veel gebruik gemaakt. Hansweertse BoysOostburg 01. De beslissing voor deze voor Hans weertse Boys wederom dramatische wedstrijd viel achteraf bekeken al in de tweede minuut, toen doelman Branden burg een slechte uittrap verrichtte waar door de bal bij de tegenpartij terecht kwam en waarvan Vermeire uit Oost burg dankbaar gebruik maakte en in de roos schoot. Hoewel vrijwel de ge hele wedstrijd door de Boys-mannen sterker bleken te zijn, kwam opnieuw hun onproduktiviteit tot uitdrukking en bleek van homogeniteit in de ploeg geen sprake te zijn. De Oostburgse defensie stond pal. Hansweert verloor opnieuw twee punten en behoort nu tot de hek- kesluiters van de vierde klas. Alles is echter nog niet verloren, indien met frisse moed en intensieve training ge poogd zal worden de resultaten te ver beteren. Muziek- en toneeluitvoering. De harmonie „Scheldegalm" gaf afge lopen zaterdag een concert onder leiding van dhr. Adr. B. Holster. Na een pittig muzikaal begin en een welkomstwoord i van voorzitter J. L. de Pauw werden enkele jubilarissen in het zonnetje ge zet. In aanwezigheid van burgemeester A. Schipper en wethouder J. Lako speld de de voorzitter dhrn. K. Verhage en P. Blommaard, ieder 10 jaar lid van Schel degalm, een muziekstreep op de mouw. Aan dhr. L. Mollet werd buiten de mu ziekstreep nog een medaille uitgereikt wegens 40 jaar lidmaatschap. Tevens was het de voorzitter ter ore gekomen dat dhr. Adr. B. Holster 50 jaar de di rigeerstok hanteerde. Hem werd een fraaie lederen muziektas aangeboden. Voor mevr. Holster waren er bloemen. Het programma vermeldde vervolgens nog „Klokkenfeest" met explicatie van dhr. Holster, waardoor het publiek be ter inzicht in de muziek kreeg. Na nog verschillende nummers te hebben ge speeld werd het muzikale gedeelte be sloten met de pittige mars „Glück Auf" van Joh. Wichers. Een welverdiend ap plaus was de beloning voor Schelde galm. Na de pauze voeren de leden van de toneelgroep van Scheldegalm de klucht op „Poes-Pas" van T. van Vu ren. Een stuk met uiteraard veel ver wikkelingen, waarbij hartelijk gelachen werd. Na afloop was er nog een gezel lig bal op muziek van Schellekens. De ze muziek- en toneeluitvoering wordt 25 januari herhaald. Vergadering Hervormde vrouwen. Afgelopen week hield de plaatselijke afdeling van de H.V.G. haar maandelijk se vergadering. Na een welkomstwoord opende de presidente, mevr. v. d. Lelie- Esterik de avond met gebed en medi tatie. Daarna hield Ds. Slingenberg, pre dikant van- het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes een boeiende lezing over zijn taak als zieken-pastor. Na de lezing was men in de gelegenheid vragen te stellen. De volgende bijeenkomst is de traditionele verkoopavond, ter-wijl in maart een weefdemonstratie op het pro gramma staat. Tot slot start men deze week een door de H.V.G. georganiseerde tuincursus. Ledenvergadering W.I.K. De leden der gymnastiekvereniging W.I.K. kwamen in het dorpshuis voor de jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen. Het bleek dat het afgelopen jaar naast hoogtepunten zoals de eeuwfeest viering van het verbond en die van het vierde lustrum van de eigen vereniging ook dieptepunten had opgeleverd. In de vorm van een buitengewoon groot aan tal mutaties in de leiding van diverse groepen, plus verlies van leden door de afvloeiing van personeel van de vlieg basis Woensdrecht. Sommige jongens- en de damesgroepen zijn nu onderbezet, doordat sommige gezinnen met 3 jeugd leden tegelijk verhuisden. Hier tegen over staat een uitbreiding van de huis vrouwengroep, terwijl ook een nieuw groepje kleuters is opgericht van 4- en 5-jarigen. De leiding is nu weer goed voorzien met mevr. L. Dees-Fraanje voor aspirant-meisjes en damestumsters en dhr. Verhey, die de jongens en dames huisvrouwen les geeft. Alleen wordt in verband met het vertrek van de onder wijzer dhr. Strik nog gezocht naar een oplossing voor de jongens jeugdgroe pen. Financieel was men het afgelopen jaar net rond gekomen. De dames Lob- bezoo-Almekinders en In de Weij-Ver- heijke werden met algemene stemmen herkozen tot resp. penningmeesteresse en bestuurslid. Dit jaar organiseert de vereniging de kring-zaaluitvoering en voorts vaardigheidsproeven voor jeugd en oudere leden en zal worden deelge nomen aan de jeugd dag in de duinen te Oostkapelle. Verder wordt gestreefd naar deelname aan de kringwedstrijden voor 10- en 11-jarigen en aan de ver enigingswedstrijden. Ernstige frontale botsing. Zondagmorgen raakten 7 mensen ge wond bij een frontale botsing op een helling ter hoogte van de Kreekrak- dam. De botsing ontstond door een in haalmanoeuvre tegen een helling op door de bestuurster van een personen auto die uit de richting Bergen op Zoom kwam. Behalve de tegenligger, die fron taal op de inhalende wagen vloog, was bij het ongeluk ook betrokken een per sonenauto die achter de inhalende wa gen reed en die de wagens, die op el kaar waren ingereden niet meer kon ontwijken. De echtgenoot van de be stuurster die ging inhalen, A. C. A. uit Roosendaal, werd levensgevaarlijk ge wond. In het ziekenhuis in Roosendaal is hij zondagmiddag bediend. De be stuurster zelf, mevr. J. J. A.-S. en haar zuster, mej. H. A. S. werden beiden zwaar gewond in het ziekenhuis te Roo sendaal opgenomen. De auto die uit de richting Goes kwam werd bestuurd door D. v. d. B. uit Middelburg. Hij werd, met zijn broer A. E. v. d. B., zwaar ge wond in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes opgenomen. In de wagen, die op de twee gebotste auto's vloog, zat be stuurder A. J. van R. uit Capelle aan de IJssel met zijn echtgenote W. van R.-v. d. B. De bestuurder van deze auto kon zelf na behandeling in het zieken huis naar huis terugkeren. Zijn echtge note moest wel worden opgenomen. De ernstig gewonden hadden allen inwen dige kneuzingen p ander letsel. De 3 auto's die bij het ongeluk waren betrok ken, werden totaal vernield. De ravage op de helling van de Kreekrakdam ver oorzaakte zondagmorgen 45 minuten een opstopping voor het verkeer. Schip aan de grond gelopen. Vorige week is het 1500 brt metende binnenvaartuig „Dacunha III" uit Ant werpen op de slikken bij Bath, even ten posten, van de westketel, deg$ond gelopen. Het schip kwam bij afgaand water met de achtersteven vast Üe zit ten, terwijl de voorsteven in diep water bleef. Hierdoor is het met 1220 ton co kes geladen schip in het midden ge broken. Ook de onderzijde heeft veel schade opgelopen. De „Zeeland", de „Willem" en de „Coby M" van de sleep dienst Muller uit Terneuzen kwamen het gestrande schip te hulp. In de loop van de nacht zou men proberen het schip vlot te trekken. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Bejaardenmiddag. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Krabbendijke hield woensdag middag onder leiding van mevr. Blok- Dekker een bejaardenmiddag. Voor de pauze hield men een sjoelbakwedstrijd. Alle deelnemers kregen hiervoo een leu ke herinnering. Na de pauze, waarin koffie met spritskoeken werd aange boden, vertoonde dhr. Fr. Dees enkele filmpjes, o.a. van de bejaardenreis naar Knokke en een reis van de Z.L.M. Dhr. Visser dankte namens de bejaarden in het bijzonder de dames Blok-Dekker, Dees-Vergouwe en Gijzel-Frelier, die de ze middag hadden georganiseerd. N.C.V.B.-vergadering. Woensdag 15 januari hield de N.C. V.B. haar eerste bijeenkomst in 1969 in het Cultureel Centrum. Mej. P. van Hekken, de presidente, opende de ver gadering. Daarna kreeg mevr. Van den Brink uit het modehuis in Goes het woord. Zij had enige mannequins mee gebracht, die de mooie gebreide en ge haakte kledingstukken vertoonden. Ton- ny en Ella kregen dan ook heel wat applaus van de leden. Vooral toen ze de prachtige Noorse truien aan hadden. Mevr. Van den Brink hield een causerie over deze geshowde truien, jurken, vest jes en de te gebruiken grondstoffen. De eerstvolgende vergadering wordt gehouden op 12 februari en dan komt dhr. Constandse uit Middelburg, welke zal spreken over het Roode Kruis. Roode Kruis. Onder leiding van dhr. Kiers hield het Roode Kruis haar jaarlijkse filmavond in „De Koophandel". Er werd 's mid dags voor de jeugd „De laatste neus hoorn" gedraaid en 's avonds „Spen cer's mountain", 's Avonds begon dhr. Kiers met een kleine inleiding, waarin hij vertelde hoeveel en wat men alle maal kan doen voor het Roode Kruis en wat men in Krabbendijke het afgelopen jaar allemaal heeft gedaan. Hij wees o.a. op de bloeiende E.H.B.O.-cursussen in Krabbendijke. In de pauze werden er kleine huishoudelijke artikelen verloot. Beide keren was de zaal uitverkocht. Wanneer het Roode Kruis óp u een beroep doet, twijfel dan niet, want het is voor uw medemens. Raadsvergadering. Vorige week kwam de raad in spoed eisende vergadering bijeen. Hierin werd aan de gemeentewerkman J. Snoep om gezondheidsredenen eervol ontslag ver leend. Tot gemeentewerkman in vaste dienst werd .benoemd .dhr, -H. Sonke (thans Werkzaam m^losse^dleHStJ. - N.C. V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. kwam in vergadering bijeen onder lei ding van mevr. N. Mol-de Feijter. Spre ker was deze avond Ds. Broersma uit Goes, die als onderwerp behandelde „Vrouwen in vlammen". Na de pauze werden hem enkele vragen gesteld, wel ke zeer duidelijk werden beantwoord. WEEKENDDIENST ARTSEN Voor het weekeinde van 25 januari zal voor de dorpen Hansweert, Krabben dijke, Kruiningen, Rilland en Waarde dienst doen Dr. C. A. Donker te Krab bendijke, tel. (01134) 544. Van 1623 januari 1969 YERSEKE.-Geboren: Jacobus Frangoois, zv. Jacobus Timmerman en Anna Jo hanna Philipse; Jan, zv. Jan Bol en Pietemella Maatje de Jager. Huw.aangifteComelis Lukas Krijn- sen, 21 j. te Waarde en Elizabeth He lena Hovestadt, 17 j. Gehuwd: Frederik Johannis Mes, 22 j. te Vlissingen en Tannetje Jacomina Remijnse, 20 j.

Scheldebode | 1969 | | pagina 2