^{JJameldxriqsa fWcfetis- |Ufaardigha BAAYENS r^y-i r.j.ü de speciaalzaak voor uw BRIL Huidverzorging oo YERSEKE zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH huidje altijd gaaf KRABBENDIJKE Deze rubriek komt tot stand in samenwerking met het Gemeentebestuur Gemeentebegroting 1969. De begroting van inkomsten en uit gaven der gemeente voor het dienstjaar 1969 is door B. en W. aan de gemeente raad aangeboden op 28 november. De begroting ligt ter secretarie voor ieder ter inzage. Tegen betaling der kosten zijn exemplaren beschikbaar voor het publiek. Bestemmingsplan Stormezandepolder. Het bestemmingsplan Recreatie-cen trum Stormezandepolder is door Gede puteerde Staten van Zeeland bij besluit van 5 november 1968 goedgekeurd. Het besluit van G.S. en het goedgekeurde plan liggen van maandag 9 december '68 af gedurende een maand voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich met bezwaren zowel tot de gemeente raad als tot G.S. hebben gewend, kun nen beroep instellen bij de Kroon, gedu rende de termijn van terinzageligging, dus tot 9 januari 1969. Bestemmingsplan „Dorp". Voor praktisch de gehele bebouwde kom der gemeente is een nieuw be stemmingsplan ontworpen. De Dorps straat en de omgeving van de Hervorm de kerk vallen er buiten. Dit gebied is aangewezen als beschermd dorpsgezicht in de zin der Monumentenwet. Hiervoor komt een afzonderlijk bestemmingsplan. Het eerstgenoemde plan, waaronder dus bijna de gehele dorpsbebouwing valt heet het plan „Dorp". Het ontwerp is gereed. Er is overleg gevoerd met het Waterschap, het Landbouwschap en de commissie voor de gemeentelijke be stemmingsplannen. Het plan ligt van 9 december 1968 .af gedurende een maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwa ren indienen tegen het ontwerp. Uit de toelichting bij het plan blijkt, dat dit dient ter vervanging van het in 1951 tot stand gekomen uitbreidings plan. Inmiddels is er heel wat gebouwd, zodat nieuwe grond moet worden aan gewezen voor de verdere uitbreiding van de gemeente. Deze gronden liggen ten noorden van de Bonzijweg (het ge bied omsloten door de Bonzijweg, Oran- jeboomstraat, Pr. Beatrixweg, Spoor- laan en Chezeeweg) en ten noorden van de Wilhelminastraat (tussen de Bierweg en de Westelijke Kanaalweg). Er is een berekening gemaakt van de behoefte aan nieuwe woningen. Men re kent er op dat er tot 1980 tweehonderd tien woningen nodig zijn o.m. ter ver vanging van slechte woningen, in ver band met nieuwe vestigingen, voor s chippersgezinnen, die aan de wal wil len wonen en omdat in het algemeen de gezinnen kleiner worden. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna Elizabeth, dv. J. Feijtel en E. H. Schouten; Job Johan nes Marinus, zv. M. J. Traas en M. J. Kooman. HuwelijksaangifteDingenis Adriaan de Hooge, 29 j. en Catharina Johanna Verhage, 29 j.; Johannis Daniël Veer- hoek, 28 j. en Leontine Angenent, 21 j. te Haarlem. Overleden: Martha Haaij, 85 j., echt genote van A. Bruijnooge. Gevonden voorwerpen. Gevonden een bankbiljet en een gum mislang. Inlichtingen ter secretarie. Loop der bevolking over november '68. Ingekomen zijn: M. G. H. Koster v. Leiderdorp n. Noordelijke Achterweg 62; C. W. E. Schot v. Goes n. Molenstr. 14; M. M. Willemsen v. Middelburg n. Prin ses Beatrixweg 8; N. J. Schouwenaar v. Antwerpen n. Prinses Beatrixweg 8; L. P. Schouwenaar v. Prinses Beatrixweg 8; J. P. Toorenaar v. Nisse n. Oranje- boomstr. 24. Vertrokken zijn: C. de Jong en echt genote v. Oude Polderweg 10 n. Leer dam, Tiendweg 122; M. G. Gijssel v. Papendijke 46 n. Goes, Rembrandtlaan 64; P. M. Traas v. Noordelijke Achter weg 34 n. Yerseke, Olzendepolder 1; M. E. van Oosten v. Dorpsstr. 4 n. Yerse ke, Olzendepolder 1; S. Bos v. Prinses Beatrixweg 8 n. Gouderak, Karei Door manlaan 4; P. J. M. Cok v. Chezeeweg 27 n. Amsterdam, Koningslaan 48; M. G. Steenhard en echtgenote v. Noorde lijke Achterweg 23 n. Kloetinge, Ds. H. Boersmastraat 49; C. P. Visser v. Dorps str. 78 n. Krabbendijke, Havenweg 13; A. Blom v. Wilhelminastr. 10 n. Maas- bracht, Tichelkoelstraat 7; L. F. Bak ker en echtgenote v. Molenstr. 23 n. Nisse, Wilhelminastr. 26. Verhuizingen binnen de gemeente: A. Onderdijk en gezin v. Nieuwendijk 17 n. Nieuwendijk 11; C. Hamelink v. Zui delijke Achterweg 12 n. Oranjeboomstr. 24; A. J. Snoep en'echtgenote v. Dorps str. 94 n. Bierweg 8a; M. W. Blom v. woonark „Woelwater" n. Westelijke Ka naalweg 51; C. Haverhoek en gezin v. Wilhelminastraat 90 w/a 'n. Prinses Juli- aniastr. 18. Ruime sortering monturen ALOM jn de eenvoudigste als in BEKENDE de meest luxueuse uitvoe ring Prima afwerking Vlotte service Bezoek Sint-Nicolaas. Zaterdagmiddag bracht Sint-Nicolaas een officieel bezoek aan Yerseke. Het gezelschap arriveerde per schip „Span je" in de haven, waar de muziekvereni ging „Mozart" vergezeld van enige hon derden kinderen reeds stond te wach ten en meester Glerum hem namens de Yersekse jeugd een hartelijk welkom toeriep. Begeleid door „Mozart" volgde een tocht door het dorp, waarbij de Pie ten zoals gewoonlijk kwistig de bekende zakjes pepernoten uitdeelden. Voor het gemeentehuis werd de grijze bisschop hartelijk toegesproken door burgemees ter Pijl Hogeweg. Ook nu weer gaf het bezoek van Sint-Nicolaas een gezellige drukte in het dorp. Woensdagavond j.l. bracht de Sint nog een bezoek aan de bewoners van „Vredelust", hetgeen door hen ook zeer op prijs werd gesteld. Opening zuivelzaak. Vorige week werd de verbouwde win kel van de heer P. Steketee aan de Dam straat heropend. Door een ingrijpende verbouwing is de verkoopruimte met meer dan de helft vergroot. De artike len kunnen nu overzichtelijk uitgestald worden en de zaak is uitgebreid met een afdeling diepvriesprodukten. Dhr. Ste ketee gaat zich in de toekomst presen teren als speciaalzaak in zuivelproduk- ten. De verbouwing werd uitgevoerd door de firma La'oan, het schilderwerk door de firma Steketee en de elektrische installatie door de firma Everse. Een groot aantal bloemstukken van ver schillende relaties gaf dë nieuwe zaak een feestelijk aanzien. Wij wensen dhr. en mevr. Steketee vanaf deze plaats heel veel succes toe in hun nieuwe zaak. Plattelandsvrouwen bijeen. De afd. Yerseke van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield vorige week een bijeenkomst in het gebouw De Haven. Deze avond werd verzorgd door mej. Portielje uit Amsterdam, die met het oog op het naderende Sint-Nicolaas- feest boeiend vertelde over „Oude ge bruiken rond Sint-Nicolaas". Na de pau ze werd de lezing toegelicht met fraaie dia's. Het was reeds laat toen de presi dente deze mooie avond sloot met een hartelijk dankwoord, aan mej. Portielje en de leden een tot weerziens wenste op 18 december a.s. voor de viering van het Kerstfeest. Zeeuws-Vlaamse film. Donderdag 12 december a.s. wordt in zaal Nolet een ouderavond gehouden van de openbare lagere school „Prinses Beatrix". Na afhandeling van het zake lijke gedeelte wordt te ongeveer 8 uur de prachtige kleurenfilm „Joantje" ver toond. Deze film speelt in het landje van Cadzand en er wordt gesproken en gezongen in het mooie Vlaamse dialect van die streek. Het is een buitenkansje dat deze mooie film van eigen bodem in Yerseke kan worden vertoond. Naast de ouders zijn ook de Yersekse leden van Volksonderwijs uitgenodigd, die te 8 uur in zaal Nolet worden verwacht. Raadsvergadering. De begroting van Wemeldinge sluit op 1.981.386,90 met een post onvoor zien van 21.396,01. B. en W. zijn niet ontevreden met dit bedrag, omdat bij de begroting alle kosten voor het bouwen van een gymnastieklokaal zijn inbegre pen. Er zullen het komende jaar geen verhogingen plaatsvinden van gemeen telijke belastingen. Wemeldinge heeft in de begroting een flink aantal plannen voor 1969 opgenomen, 16,25 is uitge trokken voor de zwem verbetering aan het strandje en 3000,voor woning verbetering. Tot commissie van onder zoek werden benoemd dhrn. P. J. Dek ker, M. Zuydwegt en J. Dagevos. De raad stelde een krediet beschikbaar van 456.175,voor het aanleggen van een kampeer- en bungalowterrein in de Stor- mezandpolder. We moeten nu alle zei- j Wij maken de inwoners van Wemel- j j dinge er op attent dat wij de heer j j W. Nieuwdorp, Wilhelminastraat 12, j telefoon 497, bereid hebben gevon- den voor ons als agent/bezorger van j „De Scheldebode" op te treden, j Wij mogen u verzoeken voor te j plaatsen advertenties met hem con- tact op te nemen; ook nieuwe abon- j nees kunnen zich bij de heer Nieuw- dorp opgeven. j j Onze nieuwe agent/bezorger harte- j lijk bij u aanbevelend, „De Scheldebode" j len bijzetten om de financieringsmidde len te vinden, zei burgemeester C. N. F. van Sas. Hij hoopte dat het besluit voor Wemeldinge een stap in de goede rich ting zou betekenen. Minder blij was de raad met de verhoging van het kleuter schoolgeld van 12,tot 48,per jaar. Ik heb, aldus wethouder Veer- hoek, ouders ontmoet die genoodzaakt zullen zijn om hun kinderen van school te nemen wegens de te hoge kosten. Raadslid M. Zuydwegt hoopte op een soepele hantering; van ontheffing. Bij dit agendapunt merkte wethouder Schou wenaar op: Waar blijven wij met de de mocratisering van het onderwijs, waar blijven de gelijke kansen voor iedereen. Zeer tot zijn leedwezen stelde de wet houder vast dat de bijdragen van de ouders voor het onderwijs inplaats van kleiner, steeds groter worden. Tegen deze verkeerde gang van zaken kunnen wij niet genoeg blijven aantrappen. La ter gaf dhr. Schouwenaar nog een keer lucht aan zijn ontevredenheid met de gang van zaken in Nederland. Bezuini ging betekent in Nederland minder geld voor het onderwijs aan de ene kant en 225 miljoen meer voor de NAVO aan de andere kant, merkte hij schamper op. De raad verkocht een aantal landerijen aan dhrn. C. de Schipper en A. Zuijd- dijk. Aan dhr. C. P. Louwerse werd een stuk bouwgrond verkocht aan de Oran- jeboomstraat-Beatrixweg, groot 800 m2 voor de prijs van 27,50 per m2. Benoemd tot erelid. Op de gehouden muziekavond van de muziekvereniging O.K.K. in het Dorps huis werden tot erelid der vereniging benoemd mej. J. D. Dekker en dhr. F. J. Meyaard. Aan 't begin van de avond kon de voorzitter een groot aantal aan wezigen welkom heten, w.o. burgemees ter C. N. F. van Sas en dhr. Daniëls, burgemeester van Kloetinge. De avond werd verzorgd door de muziekverenigin gen O.K.K. en „Con Affessione" uit Kwadendamme, beide onder leiding van dhr. A. v. d. Ciiigel en „Excelsior" uit Kloetinge o.l.v. dhr. K. den Toonder. Voor de pauze musiceerden O.K.K. en Con Affessione. Daarna werd de huldi ging verricht van de genoemde ereleden. De voorzitter, dhr. A. P. Schouwenaar, sprak hen toe en bracht hun werk voor de vereniging voor het voetlicht. Dhr. Meyaard, die thans 71 jaar is, heeft een periode O.K.K. achter de rug van 51 jaar, waarvan vanaf 1939 bestuurslid in de funktie van penningmeester. Mej. Dekker was bij iedere aktie die gevoerd werd voor de vereniging in de voorste gelederen. Beiden kregen een gouden speld met het embleem van O.K.K. op gespeld door de voorzitter. Na de pauze speelde Excelsior en bracht een pro gramma waar iedereen van genoot. Na afloop bleef men tot in de kleine uur tjes bijeen en danste op de tonen van De Vier Taks. Zangdienst in Ned. Herv. kerk. Zondagavond werd in verband met het 30-jarig bestaan van het Kerkkoor een zangdienst gehouden, waaraan mede werking werd vërleend door het jon genskoor uit Goes. Voorganger was Ds. K. Venema. Het orgel werd bespeeld door dhr. C. Philipse. Bij het laatste nummer van het jongenskoor herhaalde de gemeente een kleine passage uit Ps. 23, n.l. „Want de Herder is mijn Heer, nooit zal er mij iets ontbreken". Het thema was: „Als wat adem heeft, love de Heer". Jeugddienst. Zondagmorgen wordt in de Ned. Herv. kerk een jeugddienst gehouden, waarin zal voorgaan Wika Hiensch uit Goes. Deze zal spreken over het onderwerp „Zeg maar ja tegen het leven". Aan de dienst zal medewerking worden verleend door de „Beth Cherum Singers" uit O.- Souburg. Vooraf zal er samenzang zijn. St.-Nicolaasmiddag Plattelandsvrouwen. Dezer dagen hfelden de Plattelands vrouwen afd. Kruiningen en omstreken hun Sint-Nicolaasmiddag. De presiden te, mevr. Ribbens-Muller opende met een toespraak op; rijm, waarna onder leiding van mevr. Klap-Kraak een wed strijd in hersengymnastiek werd gehou den. Ongeveer 20 leden showden daar na hun doeken en beuken en japonnen, gemaakt uit lapjes die gekocht waren tijdens een reisje de afgelopen zomer naar een textielfabriek te Aardenburg. Tenslotte werd onder leiding van mevr. Baarens-van Aalst nog een opdrachten- spel gedaan. Op 17 december a.s. wordt de kerstmiddag gehouden. Schaken. De uitwedstrijd van schaakvereniging „De Zwarte Dame" tegen het sterke S.V.K.B. uit Oostburg werd door D.Z.D. met het kleinst mogelijke verschil ge wonnen, n.l. 4%3y2. De uitslag was: H. Steffen—C. Jansen 01; F. de Put terJ. W. Hasman 10; E. J. v. d. WaagW. Zuydweg y2y2J. Jansen -W. Karelse 1N.o.g.L. H. v. d. Kallen 01; J. de VosJ. Verhaagen 01; J. H. WellingJ. van Oosten 01; A. de NijsA. v. d. Broeke 10.. Sint-Nicolaasfeest Vrouwenvereniging. De Herv. Vrouwenvereniging „Wees een zegen" hield dinsdagavond haar vergadering, die deze keer in het te ken van Sint-Nicolaas stond. Na afhan deling van de gewone huishoudelijke za ken bestond het programma uit voor drachten, schetsen en een quiz, een en ander onder het genot van een kopje koffie met gebak. Aan het eind van de avond kregen alle leden een cadeautje, welke cadeautjes hoofdzakelijk waren vervaardigd door de bestuursleden. Diploma-uitreiking. Donderdag 28 november waren vele personen in de Korenbeurs bijeen om ge tuige te zijn van de diploma-uitreiking van de cursussen machineschrijven, die alhier waren gehouden. De burgemees ter liet telefonisch weten dat hij niet aanwezig kon zijn door een vergadering in Den Haag. Dhr. Nietfeld belastte zich toen met de uitreiking van de di ploma's. Zowel dhr. Nietfeld, directeur van de Mavo als mej. Brouwer, directri ce van de Landbouwhuishoudschool en mevr. Koole, adj.-directrice van deze school, spraken de geslaagden toe. Ook de leraar, dhr. Koetsdijk, wenste de ge slaagden hartelijk geluk met het be haalde succes. Aan de volgende perso nen werd het praktijkdiploma machine- schrijven uitgereikt: Uit Hansweert de dames F. Maas, J. Borg, M. J. Ie Clercq, A. Ferdinandusse en G. M. van Huffel en dhrn. B. S. M. v. d. Borgt, J. G. P. van Koeveringe, N. M. Notebaart, J. H. Stevense, P. A. J. Borg, P. Bracké,. M. C. L. Eversdijk, L. Sturm, J. T. A. Swets, R. R. A. Lay vooy en G. P. Rommers. Uit Krabbendijke de dames A. C. N. Kievit, A. W. Lagendijk en C. P. Rie- dijk. Uit Kruiningen de dames A. C. van Peenen, W. Sinke, M. H. Bruynzeel, J. Dek, J. Dek, E. K. Flipse, P. L. Meyer en C. H. van Peenen en dhrn. C. H. Boogaard, J. H. van Liere, A. W. J. v. Noorden, C. W. Dek, M. A. Otte, J. Vis ser en F. D. Westveer. Uit Rilland-Bath de dames A. J. Dui venvoorde, J. T. J. Hirdes, J. W. Krij ger en A. S. In de Wey en dhrn. B. Bo de en A. J. Koppejan. Uit Schore mej. M. J. Veerhoek en dhr. M. M. Joosse. Uit Waarde dhr. C. Dek. Uit Yerseke de dames F. J. de Koeyer, A. Koeman, P. Boone en W. S. de Kun- der. Sinterklaas bij bejaarden. Vorige week donderdag was St.-Nico- laas in Ons Dorpshuis te gast bij de be jaarden. Dit feest werd georganiseerd door de gezamenlijke vrouwenverenigin gen en stond onder leiding van mevr. Schipper-Noordhoek. Er werden dia's vertoond en er werd gedeclameerd, maar het hoogtepunt was natuurlijk het be zoek van Sint en Piet. In het gesprek met Sint bleek dat de bejaarden nog wensen hebben: een grotere zaal om de soos in te houden en een nieuwe bil jart. Verschillende bejaarden moesten bij de Sint op het matje komen. Al met al was het een geslaagde middag. Zeer voldaan keerde men huiswaarts: de mannen met een flesje met inhoud en de vrouwen met een stukje zeep. en reumatische pijnen wrijft U eveneens weg met Instuif. Zaterdag 7 december a.s. vindt een instuifavond plaats in het dorpshuis Kaj Munk. Hieraan zal medewerking wor den verleend door de band „Heating". Verder zal het een avond zijn met vele Sint-Nicolaasattrakties. Vergadering N.K.V. Het belangrijkste agendapunt op de slecht bezochte vergadering van de plaatselijke afdeling van het N.K.V. was het houden van een vergadering. Het hoofdbestuur geeft voor dergelijke ge legenheden geen toestemming meer, aangezien dit niets met de ware geest van de vakvereniging heeft uit te staan. Daarom helde de vergadering over naar contactavonden, eenmaal in de twee maanden, waarop een interessant en bij de bevolking levend onderwerp zou kun nen worden behandeld, desnoods onder het nuttigen van een kopje koffie en het roken van een goede sigaar. De be stuursverkiezing kon geen doorgang vin den. De huidige secretaris, dhr. J. Peute uit Biezelinge, zal zijn funktie blijven waarnemen tot de eerstvolgende verga dering, die zo spoedig mogelijk zal wor den uitgeschreven en waarvoor naar men hoopt meer belangstelling zal be staan. Sint-NicoJaasviering meisjesvereniging. De beide afdelingen van de meisjes vereniging alhier hebben onder leiding van mevr. H. Ie Clercq-Clarijs en mej. M. Giljam gezamenlijk Sint-Nicolaas ge vierd. Dit gebeurde j.l. vrijdagavond in gebouw „Kaj Munk". Daar de Sint el ders drukke bezigheden had, was hij toch zo welwillend om twee knechten uit zijn gevolg te zenden. Na een ge zellig avondje met verschillende trak taties werden de meisjes tenslotte ver blijd met een geschenkje. Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep. Een dezer dagen hield de Herv. vrou wengroep afd. Hansweert haar maan delijkse bijeenkomst. De presidente, me vrouw B. v. d. Lelie-van Esterik heette allen welkom en constateerde dat men zelfs stoelen tekort kwam. Mevr. Ha lenbeek van de Melitta fabrieken sprak daarna op boeiende wijze over de ge schiedenis van het koffiezetten en de uitvinding van de Melitta-Bentz in het bijzonder. In de pauze werden een aan tal Melitta artikelen verloot met als hoofdprijs een glazen koffiekan. Na de pauze volgde de meditatie over 2 Petrus 3 1015, „Wij verwachten". Het be stuur heeft wederom enkele cursussen gepland en wel tuinbouwcursus in janu ari, bloemschikken in mei en broodmaal tijden in september. Vaardigheidsproeven. De gymnastiekvereniging „Sportlust" heeft een druk programma moeten af werken. Het waren eerst de senioren die de jaarlijkse vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. gingen afleggen. Als jury leden waren aanwezig dhrn. R. Drees- man uit Goes en M. Hoogesteger uit Kloetinge. De wisselbeker voor het hoogste aantal punten werd gewonnen door mej. C. P. Maas, terwij de medail les als volgt behaald werden: 1. Mej. P. Ie Clercq en mej. C. Maas; 2. mej. J. Ie Clercq en mevr. T. v. d. Meulen; 3. mej. c. v. d. Berge en mej. C. Walbroek. De jeugdleden hebben de jeugdvaar- digheidsproeven afgelegd. Als kringge delegeerde van de Zeeuws-Brabantse Bond was aanwezig dhr. E. de Bel uit Kloetinge. Voor de A-proef slaagden 30 kinderen, voor de B-proef 31 en voor de C-proef 10. Dank zij de goede voorbe reiding behoefde niemand te worden af gewezen. Op donderdag 12 december a.s. zullen de jeugdleden van Sportlust als beloning voor het harde werken een filmavond aangeboden krijgen. Geen transport meer door 'tdorp. transport mej: de mijnsteen is het sinds donderdag stil. Het hele dorp is opgelucht. Niet alleen voor de huiseigenaren is dat het geval, maar ook voor de andere dorpsgenoten. Bejaardencentrum geopend. Vrijdagmiddag heeft mevr. Jobse-van Dijke het bejaardencentrum „De Vlied berg" geopend. Zij deed dat door de onthulling van een oorkonde, waarop die handeling vermeld staat. Even voor de officiële opening hield mevr. Jobse in de hal van het bejaardencentrum een kor te toespraak, waarin zij het bestuur van de stichting „Huize De Vliedberg" en de bewoners van het centrum geluk wenste. „Er is een tijd geweest en die ligt nog niet zo ver achter ons, dat de overgang naar een „rusthuis" zoals dat toen heette, een moeilijke stap was. Maar het begrip „rusthuis" gebruiken we nu liever niet meer. Want een be jaardencentrum, zoals ook onze Vlied berg er een is, is in deze tijd geen te huis meer, waar men niet anders meer doet dan rusten. Men blijft er zo lang mogelijk aktief en bezig; alleen de huis houdelijke beslommeringen worden wat minder, doordat de flats zo gemakke lijk en comfortabel zijn ingericht", aldus mevr. Jobse. Het bejaardencentrum, waarover men nu beschikt, is niet het resultaat van een plotseling opgekomen gedachte, in 1947 waren al plannen ge weest, in mei 1967 werd de eerste paal in de grond geslagen. De voorzitter, bur gemeester Jobse, dankte zijn mede bestuursleden mevr. N. G. Kamps-Visser en dhr. B. G. Munnik. Hij dankte ook het damescomité, die schonken namens de bevolking een fraai wandmeubel en een aquarium. Hij dankte ook mevr. H. A. C. E. Kakebeeke-Inckel die de naam had bedacht. Mevr. Kamps overhandig de mevr. Jobse een zilveren lijst met de foto van „De Vliedberg". Na de ope ning van het nieuwe centrum en de toespraak van burgemeester Jobse volg de nog een rij van spreeksters en spre kers, n.l. de architect dhr. C. J. Klap uit Waarde, mevr. M. J. Luteijn-Vermet, dhr. A. A. Peters, aannemer, Ds. W. L. Dekker, Herv. predikant, inspectrice mej. Westera, Dr. J. A. Kamps, burge rheester J. D. de Kam uit Waarde, bur gemeester L. Cnossen Vit Krabbendijke, dhr. J. Van Houte en Dr. F. L. P. v. d. Putten, geneesheer-directeur van „De Werfkampen". In het nieuwe centrum zijn in het hoofdgebouw 8 kamers voor bejaarden die volledige verzorging no dig hebben en er is nog een recreatie zaal. In een rechte hoek op het hoofd gebouw staan 2 vleugels met bejaarden flats voor 2 personen. Deze zijn in twee lagen gebouwd. POEDER-CREME-OLIE-ZEEP WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOED Vogeltentoonstelling. Vrijdag en zaterdag hielden de vogel verenigingen van Krabbendijke, Kapelle en Yerseke een tentoonstelling in het Cultureel 'Centrum. Er waren twee ten toonstellingen. Een combinatie van de drie verenigingen en een tentoonstelling voor de Krabbendijkenaars onderling. In de onderlinge tentoonstelling waren de prijzen als volgt verdeeld: Alg. kampioen I: J. Lolcerse. Alg. kampioen II B. Kuzee. Derbykampioen B. Kuzee. Alg. kampioen stammen C. Goud. Alg. kampioen open klasse M. Nieuwenhuize. Kampioen I kanaries B. Kuzee. Kampioen I Ikanaries B. Kuzee. Kampioen stamkanaries J. Koeman. Kampioen parkieten M. Weststrate. Kampioen zebra's en Japanse meeuwen L. Rijnhout. Kampioen tropische zaad eter A. J. de Visser. Kampioen kwartels en tropische duiven J. P. Jansen. Kam pioen stammen tropen C. Goud; Kam pioen grote parkieten J. Lokerse. Door de jury werden de vogels bekeken op hun houding, gevedertse, snavel, kleuren en conditie. Er was ook een grote ver loting. De combinatietentoonstelling was ver deeld in twee groepen: Kanaries en de overige vogels. Kampioen kanaries was C. van Stee, Yerseke. Ie prijs W. de Leeuw, Yerseke. 2e prijs C. van Stee, Yerseke en C. Lindenberg, Yerseke. 3e prijs B. Kuzee, Krabbendijke. Kampi oen stammen was W. de Leeuw, Yerse ke. Van de overige vogels was kampi oen B. Spuy, Kapelle. Ie prijs J. Lo kerse, Krabbendijke en S. v. d. Plasse.

Scheldebode | 1968 | | pagina 2